LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 20 Augustus BINNENLAND. UIT DE RIJNSTREEK. AGENDA. SALARISSEN BIJ DE K. L. M. Minister Reymer riet geen reden voor maatregelen. Onlangs ls melding gemaakt van een aantal vragen, welke de heer Braat aan den minister van Waterstaat had gesteld, betreffende het Instellen van een onder zoek van regeerlngswege ter zake van uit gaven door de KL.M. aan salarissen e.a. Mr Reymer deelt In antwoord daarop thans mede, dat blijkens bij de K1.M. In gewonnen Inlichtingen Inderdaad bij de passage-afdeellng van deze Maatschappij personen ln dienst zijn, die een salaris van f. 60 per maand verdienen. Het aantal dier beambten bedraagt 5; de gemiddelde leef tijd ls 22 Jaar. Aangezien het luchtvaart bedrijf uiteraard een internationaal karak ter draagt, wordt bU voorkeur personeel ln dienst genomen, hetwelk over kennis van vreemde talen beschikt. De werktijd van dit personeel bedraagt gemiddeld belang rijk minder dan 80 uren per week. Het is Juist, dat bit de Ki.M. enkele expeditieknechts in dienst zijn, die f. 17.50 per week verdienen. Aan enkele leden van het personeel met en maandgeld van f.25 tot f. 00 ls ontslag verleend wegens reorga nisatie, waardoor zij overbodig werden. Het is Juist, dat een gids ln dienst ls. die f. 25 per week ontvangt en tevens een marine pensioen geniet; dit pensioen ls lager dan het ln de vraag vermelde bedrag van f. 45.80 per week. De genoemde salarisbedragen van een boekhouder ad f .275 per maand en van een sous-chef bij den technlschen dienst ad f. 275 per maand, die tevens pensioen ge nieten, zijn niet geheel juist. Zij bedra gen onderscheidenlijk f.260 en f.225 per maand. Het ln de vraag genoemde pen sioenbedrag is niet juist. Voor tafelbestekken ls niet f.5000. doch f 2502.40 uitgegeven. Het betreft hier bo vendien geen zilver, maar z.g. hotelzllver. Voor verdere maatregelen bestaat, naar de minister meent, geen aanleiding, te minder daar jaarlijks van Rijkswege een nauwgezet accountantsonderzoek geschiedt ten aanzien van het geldelijk beheer der Koninklijke Luchtvaart Maatschappij, en nog zeer onlangs door het Centraal Bu reau van Voorbereiding voor Ambtenaren zaken een bijzonder onderzoek naar de wenschelijkheid van bezuiniging op de be zoldiging van het personeel ls ingesteld, waarbij is gebleken, dat tegen het salaris peil van het personeel der Koninklijke Luchtvaart Maatschappij in het algemeen geen bezwaren kunnen worden ingebracht. In verband daarmede beantwoordt de minister eveneens ontkennend de vraag of hij deze maatschappij wegens ondoelmatig beheer en het bevorderen van cumulatie van pensioen met functies niet meer voor Rijkssubsidie in aanmerking wil laten komen. o DE HEER G. BRUYN OVERLEDEN. Eere-voorzitter der N.- cn Z.-H. Redding- Maatschappij. Op Vleiland ls overleden, oud 82 Jaar, de neer G. Bruyn, oud-gezagvoerder ter koopvaardij. De heer Bruyn was eere-voorzitter van de N.- en Z.-Hollandsche Redding-Maat- schappl). Toen de heer Bruyn het vorig jaar in April ontslag nam als voorzitter van de Plaatselijke commissie van de N.-Z. Holl. Reddingmaatschappij op Vlieland, heeft „De Reddingboot", orgaan van de maat schappij, een waardeerend artikel gewijd aan den kapitein. Wij ontleenen er het volgende aan; Kapitein G. Bruyn heeft gedurende 21 jaren zijn beste krachten gegeven aan het reddingwezen te Vlieland. Zijn 81 Jaren hebben hem geraden afscheid te nemen van een werkkring, die hem, als oud zee man, bijzonder lief was.Tot deelneming aan de lange tochten over de onherbergzame hors bij stormweder was hij den laatsten tijd al niet meer in staat. Kapitein Bruyn stamt uit een familie, waaruit zes zoons naar zee gingen. Drie van zijn broeders bleven op zee. Hijzelf voer bijna uitsluitend op zeilschepen, se dert zijn zestiende Jaar. Vele reizen maakte hij om Kaap Hoorn, naar Australië, Indië, Amerika. Zware stormen moesten worden doorstaan, waar bij soms tuigdeelen naar beneden kwamen of het schip door het springen van vele klinknagels zware averij opliep, die dan zoeveel mogelijk in zee moest worden her steld. Op 23 September 1908 kwam hij te Rio de Janeiro binnen met zware averij, waar voor het schip „Adriana" moest worden geabandonneerd. Hij vestigde zich daarop te Vlieland, waar zijn benoeming volgde tot lid der plaatselijke commissie der red dingmaatschappij Kapitein Bruyn maakte zich sinds zijn toetreding tot de plaatselijke commissie in 1910 verdienstelijk door zijn groote be langstelling in het reddingwezen. Herhaaldelijk nam hij deel aan zware tochten over de Vliehors als de redding middelen uittrokken. De Koningin schonk hem in 1931 de zilveren De Ruytermedallle wegens zijn verdiensten ten opzichte van de scheepvaart. Op 6 Mei 1931 werd hij te. Vlieland door het hoofdbestuur en de plaatselijke commissie der reddingmaat schappij gehuldigd en bedankt. „Hbld." ONZE EIGEN SCHIPPERS GEPASSEERD. Vervoer van Nederlandsche suikerbieten door een buitenlandsche firma. Namens de Vereeniging van Scheepsbe vrachters afd. Zuid-Holland is door den secretaris, den heer H. H. Drabbe, het vol gend telegram aan den Minister van Eco nomische Zaken en Arbeid verzonden. „De Vereeniging van Scheepsbevrachters ln Nederland, afd. Zuid-Holland, in verga dering bijeen, draagt mij op Uwe Excel lentie te doen berichten, dat door de Eer ste Ned. Coöp. Suikerfabriek te Sas van Gent een contract is afgesloten voor het vervoer van 60.000 ton suikerbleten naar deze fabriek uit verschillende plaatsen van Nederland, met een buitenlandsche firma, welke deze met regeeringssubsldie verbouwde peeën met niet-Nederlandsche schepen zal vervoeren en verzoekt Uwe Excellentie maatregelen te willen treffen, dat dit vervoer door Nederlandsche schip pers zal geschieden." ALPHEN. Programma Volksconcert. Het programma van het door de muzlek- ver. „Crescendo" Woensdagavond 8 uur in de muziektent aan de Stationsstraat te ge ven volksconcert luidt als volgt: 1. Floren- tiner Marsch, J. Fuclk; 2. Ouverture Tan- cred, Rossini; 3. Suite Ballet, a. Entree Mazucka. b. Plzzlcatl, c. Valse Lente, d. Largo. e. Final Galop Francis Popy; 4. Au Golfe de Napels. Valse A la Guardia. 5. Fantasie sur L'opera Cavalleria Rustlcana Pedro Mascogne; 6. Voorwaarts Marsch, Willem Llere. Marsch potpourr arr. H. Boo- gers. 7. Uneke Sammy Marsch, A, Holz- mann. Terwijl dit programma nog zal wor den aangevuld met eenige populaire num mers. Aanrijding. In de Hoorn had een aanrijding plaats tusschen den autobestuurder Sch. alhier en een melk-auto afkomstig uit Den Haag. Het ongeval werd waarschijnlijk veroor zaakt doordat de bestuurder der melkauto plotseling een boerenerf kwam afrijden. Omtrent de schuldvraag stelt de politie een onderzoek in. Belde auto's werden bescha digd, doch konden na eenig oponthoud hun reis vervolgen. Wie is de eigenaar? Door den landbouwer v. W. aan den Groeneweg werd gisteren bij de politie aangifte gedaan van het feit, dat door hem ln zijn welland een rund van plm. l'/s jaar oud (een z.g. Pinkl is aangetroffen, waar van de herkomst tot nu toe onbekend is gebleven. Gevonden voorwerpen: 1 armband horloge, 1 bruin dekzeil. 1 portemonnaie met Inhoud en 1 belastingplaatje in étui. Inlichtingen politiebureau Julianastraat. ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Maria, d. van Fran- ciscus Schoonderwoerd en Johanna Mar- garetha van Schle Sebastianus Cornells Jacobus, z. van Nicolaas Johannes van Berkel en van Wijnanda Maria Martha van der Meer Maria Catharina, d. van Simon Hoogenboom en van Apolonia Maria Dobbe Johanna Wilhelmina, d. van Wilhelmus Loos en van Cornelia Maria de Jong Dedde, z. van Dedde Mik en van Lijsje Gortzak Maria Petronella, d. van Jacobus Heemskerk en van Cornelia Quirina Loos. Ondertrouwd: Erasmus Johannes Aker boom jm. 6 j. en Maria Wilhelmina Zoet 3d. 23 j., beiden te Alkemade Arij Lens jm. 23 j. en Maria Martha de Jong, beiden te Alkemade Jacobus Cornells van Veen jm. 24 j. en Johanna Alida van der Meer jd. 20 J., beiden te Alkemade Gijsbertus Franciscus van der Ploeg jm. 23 j. en Maria Johanna Olijerhoek Jd. 24 J., belden te Alkemade. DE CRISIS IN HET BOUWBEDRIJF. De besprekingen in Den Haag. Onder voorzitterschap van mr. dr. K. J. Frederlks, secretaris-generaal van het De partement van Blnnenlandsche Zaken, heeft gisteren een bespreking plaats gevon den met de organisaties van werkgevers en werknemers over aangelegenheden het bouwbedrijf betreffende. 1 De voorzitter deelde namens den Minis ter mede, nadat de vertegenwoordigers van beide groepen enkele wenschen hadden ge uit, dat de Minister van Blnnenlandsche Zaken het zeer op prijs zou stellen, Indien thans tot een afdoende oplossing zou kun nen worden gekomen. De organisatie-vertegenwoordigers ver klaarden. dat zij in principe bereid waren de coliectieve arbeidsovereenkomst op het punt van de loonregeling te verlagen, in dien de Regeering bereid is: A. de werkge legenheid in het bouwbedrijf te vergrooten: B. den werkloozenkassen van de bouw- vak-arbelders-organisaties extra hulp te verleenen; C. de bouwvakarbeiders in de Rijks steunregeling op te nemen. Namens de Regeering is medegedeeld, dat de Regeering aan de geuite wenschen wil voldoen, mits een verlaging van de loo- nen tot stand komt. Na deze verklaring van Regeeringswege hebben de werkgevers en werknemers eerst afzonderlijk vergaderd, daarna heeft de Regeerings-delegatie met elk der groepen de zaak doorgesproken, waarop is komen vast te staan, dat de partijen zoo spoedig mogelijk de Regeering schriftelijk zullen mee.deelen, tot welke wijziging in de loo- nen zij bereid zijn. DE POSTVLUCHTEN. De „Oehoe" is gisteren te Cairo, de Ijs vogel te Medan en de Duif te Boedapest aangekomen. VERSPREIDE BERICHTEN. Te 's-Gravenhage is overleden, oud bijna 70 jaar, de gep. kolonel der infan terie H. W. L. Hofdijk, oud-commandant der 9de Infanterie-Brigade. In den ouderdom van 62 jaar is te Rotterdam overleden de heer G. Vlug, een notaris, die niet alleen te Rotterdam, maar in geheel Nederland groote bekendheid bezat. Je Roermond wordt op feestelijke wijze het 700-jarig bestaan der stad ge vierd Het hoofdbestuur van de Nederland sche Ver. van Spoor- en Tramwegper soneel heeft telegrafisch aan de directie van de Nederlandsche Spoorwegen ver zocht, het treinpersoneel vergunning te geven, zoolang dit gewenscht is, dienst te doen in eigen kleeding met dienstpet en distinctief. De gewone audiëntie van den Minister van Economische Zaken en Arbeid zal sd Donderdag 25 Augustus a.S. niet plaats hebben. BOSKOOP. Openluchtconcert. Boskoops gemengd koor „Willen is kun nen" geeft op 25 Aug. a.s. een openlucht concert ten bate van de Vereen. „Het Groene Kruis" alhier. Medewerking wordt verleend door ver schillende zangvereenigingen uit de omlig gende plaatsen zoodat een koor van onge veer 150 zangers wordt gevormd. Het ge heel staat onder leiding van den heer K. J. de Beun uit Gouda. GEMEENTERAAD. Een onbelangrijke, veel tijd vorderende vergadering. De raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Afwezig was de heer P. Loef Azn. Na goedkeuring der notulen van de vo rige vergadering, werden diverse ingeko men stukxen voor kennisgeving aangeno men o.a. was Ingekomen een schrijven van den commissaris der Koningin inzake het geven van vakonderwijs van gemeente politie. B. en W. stelden voor de gelden voor deelneming aan dezen cursus door twee veldwachters beschikbaar te stellen. De heeren Noest en 't Hart waren tegen subsidieering. De heer Van der Staak wenschte. dat de veldwachters, die een be hoorlijk saiarls hebben, dezen cursus zelf zullen betalen. Na toelichting door den voorzitter werd het voorstel met 10 tegen 2 stemmen aangenomen. Daarna kwam in behandeling een voorstel van B. en W. tot vaststelling van de vergoeding volgens de lager onderwijswet over 1929. Nadat door den heer Mesman eenige vragen waren gedaan, werd het voorstel van B. en W. aangenomen. Daarna kwam aan de orde het voorstel van B. en W. tot verhooging van het cre- diet voor de steunverleenlng. Nadat ver schillende heeren hierover het woord had den gevoerd en de heer Boekraad de wensch te kennen had gegeven om geen gelden uit het vernieuwingsfonds der be drijven te nemen, werd ten slotte het voor stel v. B. en W. ongewijzigd aangenomen. Een voorstel van B. en W. tot wijziging der gemeente-begrooting voor den dienst 1932 vond geen bestrijding. Vervolgens werd nogmaals door B. en W. een beslissing uitgelokt, omtrent het aan gaan van een geldleening, groot f. 115.000 bij de Rijksverzekeringsbank, tegen een koers van 95 3/8 met een rente van 5 1/4 pCt., ten behoeve van eenige werken aan het pompstation. De heer Van I'-leef, die het eerst het woord verkreeg, verklaarde nog hetzelfde standpunt in te nemen, en verzocht B. en W. het voorstel terug te ne men, temeer, daar het werk, waarvoor ge leend moet worden nog wel eenigen tild utgesteld kan worden, .en dan zeer waar schijnlijk geleend zal kunnen worden te gen gunstiger voorwaarden, waarmede de geheele Raad accoord ging. Voorts kwam ter tafel een herstemming over het amendement van den heer C. v. d. Wolf. op het voorstel van B. en W. tot ver huring van land aan personeel van de gasfabriek, welk amendement thans werd aangenomen met 7 tegen 5 stemmen, zoo dat op den gehuurden grond geen boom- kweekerijproducten mogen worden ge kweekt. doch alleen groenten en aardap- pe.en voor eigen gebruik. Tot slot kwam ter tafel: Voorstellen van B. en W. tot vaststelling van: a) een reglement voor de ambtenaren in dienst der gemeente Boskoop. b) een reglement voor de werklieden in dienst der gemeente Boskoop, en c) een verordening regelende de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging der veldwachters in dienst der gemeente Bos koop. Na lange besprekingen van alle leden, werden tenslotte behoudens eenige kleine wijzigingen de reglementen en de veror dening goedgekeurd. Bij de rondvraag informeerde de heer Boekraad naar eventueele belastingverhoo- ging. De voorzitter antwoordde dat daar omtrent eerst bij de begrooting iets te zeg gen valt. De heer Van der Staak klaagde over het te snel rijden van motorrijwielen in Laag- Boskoop. De voorzitter zal de politie hier mede in kennis stellen. Hierna volgde sluiting der vergadering om circa ll'/i uur. zoodat deze agendo 4"a uur in beslag heeft genomen! ROELOFARENDSVEEN. Dé heer P. C. v. d. Meer, alhier, is te 's Gravenhage geslaagd voor het examen Hoofdacte L.O. WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Geboren: Leonardus Clemens Maria, z. v. C. Ruygrok van der Werven en G. M. Dobben. Het bestuur van de IJsvereeniging be sloot dit jaar geen contributie van de leden te heffen, welk besluit voor velen in dezen tijd aangenaam zal zijn. ZWAMMERDAM. GEMEENTERAAD. De verhooging der tarieven De vacature Gemeente-veldwachter De sluiting eener O. L. school. De Raad kwam in openbare vergadering bijeen. Voorzitter de burgemeester, de heer P, Hoogenboom. Na opening met ambts gebed. worden de notulen der vorige ver gadering voorgelezen en onveranderd vastgesteld. Na de ingekomen stukken deelt de voorzitter mede dat B. en W. aan B. en W. van Alphen inlichtingen hebben gevraagd omtrent de verhooging met 5 ct. van de tarieven der water- en lichtbe- drijven en hebben gewezen op de onbil lijkheid om deze verhooging, waartoe de Raad van Alphen besloot ter bestrijding der kosten van werkloozensteun in die gemeente, ook voor Zwammerdam van toepassing te doen zijn, Spr. acht hier mede tevens beantwoord de schriftelijke vragen door het medelid den heer Koning destijds aan B. en W. hierover gesteld. Na discussie zegt de heer Llnschoten te denken dat de Alphensche raadsleden bij hun besluit destijds niet aan Zwammer dam hebben gedacht. Spr. meent dan ook, dat wij ons tot den Raad van Alphen moeten wenden om succes te verkrijgen. Weth. Hoogendijk: Wat de heer Lln schoten wil. is de zaak eenlgszins vooruit loopen; we wachten nog antwoord van B. en W. van Alphen die vermoedelijk deze zaak wel in den Raad aanhangig zullen maken. De heer Linschoten: Ik wil mijn voor stel dan wijzigen om indien het antwoord van B. en W. van Alphen onbevredigd mocht zijn, ons dan tot den Raad te wenden. De voorzitter: Daartegen bestaat na tuurlijk geen bezwaar. Ook bij algeheele afwijzing van Alphen zijn we niet van plan ons zoo maar bij deze zaak neer te leggen. Verzoek van de Vereen, tot bestrijding der tuberculose, BodegravenZwammer dam om een bijdragen van f. 1000.uit de gemeentekas, voor den bouw en inrich ting van een consultatiebureau, waarvoor de gemeente Bodegraven terrein geschon ken heeft. Aldus besloten. Schrijven van den Commissaris der Ko- vakonderwijs aan Gemeente-veldwachters, met uitnoodlging de noodige gelden be schikbaar te stellen voor het volgen van cursussen voor door den Burgemees ter aan te wijzen politieambtenaren. Voor het eerste cursusjaar 1932/1933 wordt f. 25.per deelnemend persoon gerekend. B. en W. meenen voorloopig bedoelde cur sus door 1 veldwachter te doen bijwonen en stellen mitsdien voor f. 25.daarvoor uit te trekken. Persoonlijk is de voorzitter er voor de beide veldwachters daaraan te laten deelnemen en dus f. 50.beschik baar te stellen. Na discussie wordt het voorstel van den voorzitter om f. 50.toe te staan met alg. st. verworpen; het voor stel van B. en W. f. 25.— wordt eveneens verworpen; alleen de wethouders stem men voor. Mededeeling inzake vacature Gemeen te-veldwachter. De voorzitter deelt mede, dat naar aanleiding van een destijds aan den Minister van Justitie gericht verzoek, om vestiging van een rijksveldwachters standplaats alhier, teneinde uit bezuini- gings-overwegingen voor de gemeente, in het vervolg met één gemeente-veldwach ter te kunnen volstaan, van dezen Minister bericht is ingekomen, dat waar de rijks uitgaven tot het s'.rikt noodzakelijke moe ten worden beperkt, aan dit verzoek niet kan worden voldaan. Spr. heeft het daar om noodzakelijk geacht om een oproep te doen voor een 2e gemeente-veldwachter, waarvoor zich een 112-tal sollicitanten hebben aangemeld. Van verschillende so- licitanten worden thans inlichtingen in gewonnen. Aanbieding Gemeente-rekening dienst 1931. Als leden der Commissie voor het nazien dezer rekening en tevens voor de Begrooting 1933, worden bij loting achter eenvolgens aangewezen de heeren Edel man, Koning en van Vliet. Volgt vaststelling Kohier Hondenbelas ting 1932. Volgt vaststelling voorschot bij zondere scholen, als bedoeld bij art. 103, derde lid, der L. O.-wet 1920, voor 1932. Bedoeld voorschot, berekend naar f. 14.51, zijn de kosten per leerling der O. L. scholen over 1930, wordt vastgesteld als volgt: voor de Chr, Nat. School op f. 800.voor de Ned. Herv. School op f. 600.—, voor de R.K. Meisjesschool op f. 1000.en voor de R.K. Jongensschool op f. 1600.totaal f. 4000. Aanbieding plannen tot stichting eener O. L. School. De voorzitter: Naar aanlei ding van het in de vorige vergadering ge nomen besluit tot bouw eener nieuwe OD. school (Dorp), waarbij in beginsel werd besloten een school met 2 lokalen, zonder gymnastieklokaal, komen B. en W. thans met een begrooting van 2 plannen, n.l. met en zonder een gymnastieklokaal. Het laatste plan is natuurlijk het goedkoop ste, het eerst de meest praktische oplos sing voor de toekomst, doch brengt groo- ter financieele druk. In het college van B. en W. is geen vaste opinie. Wat spr. per soonlijk betreft meent hij te moeten advi- seeren tot bouw met gymnastieklokaal, omdat hierdoor ook aan verlangens, des tijds door het Ned. Herv. Schoolbestuur geuit, wordt tegemoet gekomen. Het liefst zou spr. echter alles nog maar willen uit stellen, omdat het nu eigenlijk heelemaal geen tijd is voor dergelijke groote uitgaven. Doch als we echter iets doen, laten wij het dan ook goed doen. Wethouder van Muiswinkel is beslist voor het tweede plan en wil bouw van een gymnastieklokaal nog uitstellen. F.esu- meerende is spr. voor schoolbouw, maar dan voorloopig zonder gymnastieklokaal. Weth. Hoogendijk kan gedeeltelijk mee gaan met het betoog van zijn collega wethouder. Echter acht spr. het meer af doend om er nu tevens een gymnastiek lokaal te doen bijbouwen. Spr. zou een inschrijving willen houden naar de beide plannen. Valt het mee, dan kan nog een beslissing worden genomen om de zaak maar af te doen. Overigens is spr. het geheel er mede eens dat we wel ter dege rekening moeten houden met de finan cieele moeilijkheden, welke zeer drukkend zijn. De voorz. becijfert dat schoolbouw met gymnastieklokaal een jaarlijksche Uitgaaf aan rente en aflossing van f. 1300 zal vor deren. Spr. vraagt zich af hoe dit bedrag in dezen tijd uit de gewone middelen moet worden gevonden. Spr. is geschrokken van de eindcijfers der gemeente-rekening over 1931, welke een batig slot van slechts f. 800 aanwijst, terwijl met een voordeelig saldo van f. 9000 is begonnen. Spr. durft, gezien dit alles, den bouw haast niet aan. De heer Koning vraagt of hier 't recht vaardigheidsgevoel niet een woordje mee moet spreken. 2 jaar geleden heeft het Herv. Schoolbestuur reeds een gymnas tieklokaal gevraagd. De R.-K. hebben des tijds prachtscholen gekregen met gym nastieklokaal; terwijl het Herv. School bestuur een oude school toegewezen kreeg. Is het bovendien niet logischer, om waar het openbaar onderwijs hier is afgenomen geen nieuwe openbare school, maar een Herv. School te bouwen met 3 lokalen en van de nu bestaande Herv. School een lokaal bij de openbare school te trekken en de beide andere voor het gymnastiek onderwijs in te richten. Spr. becijfert dat door de 6to der bouwkosten, welke op de buitengemeenten verhaald kan worden, de bouw eener nieuwe Herv. School boven dien nog voordeeliger zou zijn. En in 1936 zullen we toch naar spr.'s overtuiging voor het gymnastieklokaal komen te staan. Spr. wil dan ook dit punt nog aan houden om eerst nog eens met het llerv. Schoolbestuur hierover te beraadslagen. De voorzitter antwoordt, dat toen van R.-K. zijde de aanvraag voor scholenbouw kwam, de tijden heel wat gunstiger waren en het gymnastiekonderwijs verplichtend. Gezien het rapport-Weiter en de soepele houding, welke de huidige minister van Onderwijs ten aanzien van het gymnas tiekonderwijs aanneemt, gelooft spr. niet, dat dit in 1936 verplichtend zal worden ge steld. In het verhaal van de bedoelde 6"'o zit wel eenig voordeel, doch de bouw kosten van de bijzondere school zullen ook veel hooger zijn. Zondag. Leger des Heils (Hooigracht menkomsten te 10 uur voorrn. enri Vrije Evang. Gem.: Samentel 10 uur voorm. en 7 uur nam. Dinsdag. K a t w ij k-a a n-Z e e (Geme«ü Jan van Riemsdijk-avond. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd. 8 j „Het Geheim van de 5 Sleutels Zondag n.m. 2 uur en 4 uur 30. City-Theater Haarlemmstr, 8 uuj I „De Koning van den Congo". I Zaterdag n.m. 2 uur. Zondag na I en 4 uur 30. Luxor-Theater Stationsweg. 8 uur I „De vreemde Moeder." Woensdag en Zaterdag n.m. 2 um dag n.m. 2 uur en 4 uur 30. Trianon-Theater Breestraat E uur „Ein Lied, Ein Kuss, Ein Madel." Woensdag en Zaterdag n.m. 2 m> dag n.m. 2 uur en 4 uur 30. De avond-, nacht- en Zondagsdiec apotheken wordt van Maandag 151 met Zondag 21 Augustus a.s. waarde door de apotheken: G. F. Reijsl, straat 35. telef136 en A. J. Donk, straat 31. telef. 1313. De geneeskundige Zondagsdienst den wordt van Zaterdagavond r Maandagmorgen 8 uur waargenomej de doctoren Bruijne, Poortman en mermans. Te Oegstgeest wordt deze diens waargenomen door dr. Berkel, Tel. i De heer Hoeks kan met het va ligste plan meegaan. Wethouder Hoogendijk, kan, dit Kon. besluit, thans medegaan wethouder van Muiswinkel, n.l. bom der gymnastieklokaal). De heer Koning zegt, dat destijds weerd, dat het Herv. Schoolbestuur eischen stelde voor 'n terrein voor a bouw en geen genoegen zou nemea een door de gemeente aan te wijze: rein. Spr. kan thans met zekerheid klaren, dat bedoeld schoolbestuur g gen neemt met hetzelfde terrein als op de nieuwe Openbare School zal 1 Dit is dus wel een toenadering en ti een reden om deze zaak nog eens te overleggen. Wethouder Van Muisi was toch destijds ook voorstander vs nieuwe Herv. School. Wethouder van Muiswinkel: li woord hierop wil ik verklaren, da idee de openbare school weer teru haar voormalig gebouw en een t Herv. School mij destijds wel toeli Toen echter bekend werd dat het Schoolbestuur een terrein op het oo dat alleen al f. 15.000 zou kosten en op en top eerste klas nieuwe schoo eischen, sloeg mij den schrik om het met het oog op de gemeente-fina Wethouder Hoogendijk heeft toen 't beeld geopperd om een eenvoudige i bare school met 2 lokalen te bouw een veel minder terrein en spr. hei! genoegen gedaan dat een voorstands openbaar onderwijs dit, op het oog minderwaardige terrein, zelf aan de heeft gedaan om de oplossing der s kwestie te vergemakkelijken, waarb; nog komt. dat de bouw van een eenvo openbare school naar eigen inzicht voordeeliger zal uitkomen dan een dere school met 3 lokalen ten gent van een schoolbestuur en bovffl spoediger gereed zal zijn, waarmed! hangende schoolkwestie zooveel zal zijn opgelost. Om al deze redenen is spr. van verlede meer naar het idee van den Hoogendijk overgeheld. Nu hij echter! dat het Herv. Schoolbestuur ook gen zal nemen met het voor ope schoolbouw bestemde terrein, dit wel eenige wijziging in spr.'s f tengang en wil hij zich nog w beraden. De gemeente de geheels malige openbare school weer tere met de onderwijzerswoning weer eü heel, is nog steeds spr.'s ideaal. De heer Koning zegt met wethouder van Muiswinkel te het® hoord. Nu de zaken zoo staan verwan van een nadere bespreking een resultaat. De heer Linschoten zegt dat nat: wethouder van Muiswinkel in de vergadering aan het adres van se gezegd, niet meer over deze zaak t' ben willen spreken, ofschoon spr voorgelezen notulen niet heeft iets insinueerends te hebben ge2 dien hij eens iets over het al of noegen nemen van een terrein n sproken, is dat geheel en al zijn lijke meening geweest. Wel is hem dat na het besluit der laatste raw gadering, het Schoolbestuur op B2? dere bespreking meer prijs stelt. Jj echter nu zal doen, nu de zaak a* een nieuw stadium is gekomen, w niet. De voorz. Het gemeentebestuur nu zelf een oplossing gezocht, o® behoefte aan medewerking gehad. Wethouder Hoogendijk kan me dachtengang van den heer Kon®- mee gaan. De gemeente-opzicht® gymnastiekgelegenheld kan maar daarmede nog geen g°e' krijgt. Bovendien komt het plan Ij heer Koning, een Herv. School kalen in ieder geval duurder" handhaaft zijn voorstel: bouw OJ» met 2 lokalen. Voorstel Koning het eerst in -T gebracht wordt verworpen met' 4 stemmen; voor de heeren v»c winkel. Koning en Linschoten. Voorstel Hoogendijk wordt aai - met 5 tegen 2 stemmen: die va» ren Koning en Linschoten. Na rondvraag wordt de langd®'' gadering gesloten. Burgerlijke Stand- Geboren Alida Wilhelmina Wilhelmus Boere en van Cornel» j OverledenWillem Bouthpo^.. echtgenoot van Adfiaantje van

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6