Het Rapport der Oegstgeester Commissie ad-hoc. LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 19 Augustus 1932 Derde Blad No. 22213 CEMENGP NIEUWS. RADIONIEUWS. RADIO-PROGRAMMA. Jaargang drama te putbroek. BLp-aarding als getuige van jhr. van Acfferden. teur van de Prov. N. B. en heeft, naar aanleiding van de dagvaarding van Jhr, van Aef- emeester van Geulle, als ge- bekende Putbroeksche straf fe Maandag en Dinsdag voor het K'of te 's Hertogenbosch in hooger rai dienen, een onderhoud gehad Padvocaat-generaal bij dat Hof, Ege Deze merkte op vernomen te F (jat enkele dagbladen hebben Eheld, dat in verband met de a.s. Eng van bovengenoemde zaak Euefferden met succes heeft ge- Kfloed uit te oefenen op den waar dei president en hem (mr, Couvée) (te voorkomen, dat hij als getuige lltrafzaak zou worden gehoord, I ten eenenmale onwaar, aldus de dt-generaal. Zelf ken ik jhr. Van len niet, noch heb ik ooit met hem m of gecorrespondeerd. De presi- ien ik er naar informeerde, ver- jij, dat hij geen bezoek van jhr. [ërden had gehad, noch een der- rzoek aan hem was gedaan, len, waarom de dagvaarding van Aefferden als getuige door mij ütrokken zoo vervolgde mr. is gelegen in het feit, dat mij lijk van betrouwbare zijde was :eld, dat jhr. Van Aefferden als een zenuwinrichting was opge- aardoor zijn verschijning als ge- ïogelijk was. ekking was daarom gewenscht, de raadsman der verdachten ter itlng verlangde, dat jhr. Van i toch zou worden gehoord, de ir onbepaalden tijd moest worden iden. agen heb ik, zekerheidshalve, ambtelijk geïnformeerd of jhr. üden nog in een zenuwgesticht en kreeg bericht, dat zulks niet was, waarna ik hem weder deed |L belde Jhr. Van Aefferden mij deelende, dat hij zeer verbaasd lord was over de mededeelngen in gbladen voorkomende, alsof hij [had utgeoefend op den president [eneinde te voorkomen, dat hij als sou worden gehoord, waarvan geen tas. Tevens deelde hij mij mede, timmer in een zenuwgesticht op- h was geweest, doch wel in een Is ter behandeling van een maag- laaraan hij lijdende is. Hij deelde Ier mede, dat hij dan ook niet be klad, waarom de dagvaarding als was ingetrokken, aldus tenslotte saat-generaal. _-o— VEERPONT GEZONKEN. persoonlijke ongelukken. Iiond is tijdens het overzetten [groote autobus uit Amersfoort de over het zijkanaal F van het fanaal gezonken. Gelukkig had linzittenden van de bus, voordat zij pit ging, laten uitstappen om over t het kanaal over te steken. Ook llfeur en de pontschipper konden (gered, zoodat bij dit ongeval geen knlevens te betreuren zijn. Van de I, welke nog rechtstandig op de Teat, steekt nog een gedeelte van lboven water. BIT EEN SNELTREIN GEVALLEN. Baap aan de gevolgen overleden. horgen omstreeks halftwaalf i ernstig ongeval plaats gehad in joningsehen trein op het traject bort—Zwolle. Ongeveer ter hoogte [station Putten werd aan de nood- trokken. De sneltrein werd ter- (tot stilstand gebracht. Bij het fk., door het treinpersoneel inge- leek dat een jongetje van zes jaar ■oupé was gevallen. Dr. Groenveld was spoedig ter plaatse. Hij [zwaar gewonde kind, dat in ern- loestand verkeerde, naar zijn wo- trvoeren, waar het kort daarna is Ft De trein kon met bijna drie r vertraging de reis voortzetten. Tijdigheden, waaronder dit on- jtoeurd is, zijn wel zeer tragisch. I komt uit een gezin, waarvan de rd de ouderlijke macht is ontzet. kinderen van dit gezin, twee werden nu door een agent van ("aar Leeuwarden gebracht, om F' den vader te worden overgege- F agent was met een der kinderen Far het toilet gegaan en had het achtergelaten in de hoede van een 1 een heer in de coupé. Vermoe- i H jongetje geleund tegen de oaarbij den knop geraakt, zoodat i .0Ilenv'oog. De dame en de heer I net ongeluk niet kunnen voor- fOTSLNG MET EEN PAARD. Een kind gedood. •i*liepen r£ed het 3-JariS zoontje £e port Zwartsluis in een Ets' auwd door zijn ouder broer- l' zij in botsing met een paard. Het kind werd er uit ge- r n Was op slag dood. Vad. Tl'SSCHEN MOTORFIETS EN tramwagen. Hek^val?^ ongeveer zes uur is op tt 's rrfau' Krugerlaan en Reitz- Mekomenem»fage een motorfiets in I Hii lior, een tramwagen van Igecomnu een sehedelbasisfractuur I Is bew?«Jïf en rechterbeenbreuk U naar het s en in zeer ernstigen Tdwal ge^a®oweenteziekenhuis aan de heer W. C. S.. uit I hij fet ongeluk is geschied Pletsen hn£orrang verleende aan groote nhhaalde, waardoor opreed Sllelheid, tegen den tram- Wobosrd Was de heer S. nog steeds Vad IN EEN HOOIKLAMP. Wy lezen in De Nieuwe Dag: ',,s. f,e?,eurd bU een veehouder in de onnr'ddellijke omgeving van Alkmaar ul^,0p. Maandag 15 Augustus, een SST- heetste dagen van deze bij uitzonde- ru'f nu eens mooie vacantiemaand. .5" heeter nog dan in het onbarm- f?ar'lge zonnetje was het in den hooi klamp van dezen agrariër. Plichtmatig, zooals zijn verzekering hem dat voor schrijft, was hy aan het werk getogen, om een gat in zyn klamp te spitten, waardoor voor de broeihitte een veiligheidsklep ge schapen werd. Dit gat liep van den top van den hoogen berg eenige meters loodrecht naar beneden Toen het uur van den noen was aange broken en de boer en zijn helpers den welverdienden maaltUd gingen nuttigen, werd boven over het gat een plankje ge legd met een dun laagje hooi erop, om „trekking" in het gat te voorkomen. Deze verstandige wyze van doen, die wel geïnspireerd lijke op de bekende methode om m de woestijn wilde dieren te vangen, had echter bijna een menscheiyk slacht offer gemaakt. Want het toeval wilde, dat tydens de middagrust een controleur der verzekering eens kwam kijken heel begrijpelijk in dezen tijd, nu hooibroei aan de orde van den dag is of aan alle polisvoorwaarden wel was voldaan. Geen mensch ziende, klom hy tegen de ladder van den hooiklamp op en waagde zich boven op dezen berg. Met het gevolg dat hij door de broze bedekking heen- zakte en in het smoorheete hooigat terecht 'kwam. Natuuriyk verhief hy zijn stem en riep luide om hulp. Dit werd in de boerderij wel gehoord, doch by inspectie bleek geen sterveling te zien. Wie kon ook vermoeden, dat deze hooiklamp als wyien de walvisch by Ninivé een menschelijk wezen in zyn buik herbergde? Later evenwel hoorde men een geheim zinnig geklop als van metaal op hout. Nu werd het toch al te gek. Nogmaals werd alles onderzocht en een der aanwezigen kwam op het gelukkige idee, den berg te beklimmen en den top eens te bekyken. Toen was het geheim opgelost. De ge vangene, die door angst, hitte en inspan ning zijn stem reeds verloren had. was met zijn tabaksdoos gaan kloppen op de gebroken plankjes, die mee naar beneden waren gevallen. Dit werd zyn redding; met een laddertje werd hy nu spoedig uit zyn hachelijke positie verlost. EEN SENSATIONEELE ACHTERVOLGING Een uit een Belgische strafgevangenis ontsnapte Pool werd door de marechaus see te Roosendaal op den Nispenschen weg aangehouden. De man werd naar de marechaussee-kazerne overgebracht, maar aangezien hy niet in het bezit was van papieren, om 8.18 uur terug op den trein naar België gezet. De man bleek echter niet veel zin te hebben om terug te keeren naar het land. waar hy juist uit de ge vangenis was uitgebroken, en nauwelijks had de trein het station verlaten of hy opende het portier en wilde uit den trein springen. Deze had echter reeds zooveel vaart gekregen, dat hy er schynbaar niet goed durfde afspringen. De mensehen, die in de coupé naast de zyne waren gezeten, wilden hem naar binnen trekken. Hierop was hy blijkbaar niet gesteld, want hij verweerde zich hevig. De passagiers trok ken daarna aan de noodrem. Toen de trein nabij de Badhuisstraat sterk in vaart verminderde slaagde de Pool erin op den grond te springen. Hy snelde over de lijn en door een sloot over het hek da Badhuisstraat in. Hier verdween hy in een der gangen tusschen de aan deze straat gelegen huizen, kwam achter in de tuinen terecht en stond daar plotseling voor de breede Watermolenbeek. Dit bleek ook echter geen hindernis .die in staat bleek hem tot staan te brengen, want in een oogenblik tyd had hij de heek door waad. Hy kwam toen op den Boulevard Antverpia terecht doch liep daar regel recht in de armen van een politie-agent, die hem onder buitengewone belangstel ling van het publiek naar het hoofdbureau overbracht. Na den nacht in het politie bureau te hebben doorgebracht is hy gistermorgen vroeg opnieuw op den trein gezet naar België. Msb. branden. Gisternacht is te Eindhoven brand uit gebroken in een perceel aan den Eck- hartscheweg, bestaande uit van hout opgetrokken bergplaatsen, welke tevens als garage dienst deden en eigendom zyn van de firma Doesselaar en v. d. Broek. Door krachtig Ingrijpen van de buren en van de brandweer kon het vuur spoedig worden gedoofd. Een vrachtauto werd echter een prooi der vlammen. Bi] onder zoek bleken verschillende voorwerpen met petroleum of benzine te zyn overgoten, terwUl het vuur op twee verschillende plaatsen onafhankelijk van elkaar woedde. Door onbekende oorzaak is de arbeiders- behuizing van H. Felkens te Midwolda afgebrand. Een klem kind van de familie kon met moeite worden gered. Verzekering dekt de schade. Door onbekende oorzaak is de boeren woning van den heer A. van Galen in de heide te Oss afgebrand De inboedel ging verloren; de schade wordt door verzeke ring gedekt, o BUITENLANDSCH GEMENGD. DE VLUCHT VAN MOLLISON. Omtrent het vertrek van Mollison naar Amerika wordt nog gemeld, dat hij als proviand alleen gedroogde rozynen in suiker en twee flesschen koffie heeft mee genomen. Een Ier wilde hem met alle ge weld een flesch „brandy" meegeven, zeg gende: „Men kan nooit weten". Mollison heeft verscheiden brieven mee genomen, waaronder één van den burge meester van Dublin voor diens ambtgenoot te New York. Tweeduizend menschen woonden het vertrek by. Mollison hoopt in drie of vier dagen heen en terug te zyn. Mollison had by zyn vertrek de grootste lading brandstof aan boord, die ooit door een licht vliegtuig is medegenomen. Het gewicht van brandstof en vlieger samen bedroeg 1438 Engelsche ponden. De meteorologische omstandigheden zijn uitstekend, aldus wordt zoowel uit New foundland als uit New York gemeld Mollison heeft zich met een draadloos verzoek tot de Oceaanstoomers gewend, waarby hij vraagt of de schepen, welke hy by zyn vlucht passeert, aan boord willen aangeven zyn koers en het aantal mylen, dat hem van Harbour Grace op New Foui.dland scheidt, opdat hij deze gege vens met de zijne kan controleeren Mollison gebruikt voor zyn tocht een Dehavilland Puss Moth-vliegtuig met een Gipsymotor. Het vliegtuig heet ..Hearts content" en heeft een snelheid van meer dan 130 myl per uur. BENZINE-ONTPLOFFING. Tydens geheime proeven vond op een motorboot der Britsche marine in de haven van Portsmouth een benzine-ontploffing plaats met het noodlottig gevolg, dat een werktuigkundige werd gedood en drie andere mecaniciens ernstig werden ge wond. De explosie geschiedde by het aanzetten van den motor. De oorzaak kon nog niet worden vastgesteld. BOONENVERGIFTIGING. In het plaatsje Offenthal moest het ge- heele gezin van den metselaar Fritsch wegens ernstige vergiftigingsverschynse- len in het ziekenhuis worden opgenomen. De vergiftiging zou het gevolg zyn van het eten van bedorven boonen. De man en zyn 18-jarige dochter zyn reeds overleden, de moeder is stervend. OVERREDEN EN GEDOOD. Gistermiddag werd door een der ge meentelijke sproeiauto's op den Singel te Dordrecht de 9-jarige van K. overreden. Twee wielen gingen den jongen over de borst. In de stationswachtkamer binnen gedragen. gaf hij na enkele minuten den geest. o KIJVENDE VROUW GRIJPT HET PISTOOL. Gistermiddag omstreeks halfeen heeft te Roermond een ernstige vechtpartij plaats gehad tusschen eenige vrouwen, waarvan een uit een revolver eenige schoten heeft gelost op haar tegenstan- ster. De familie D. leeft reeds geruimen tijd in hevigen onmin met de familie S., beiden wonende in de voorstad St. Jacob. Dit heeft reeds herhaalde malen aanlei ding gegeven tot scheldpartyen en hand- tastelykheden. Gistermiddag omstreeks twaalf uur was wederom tusschen een tweetal vrouwen dier families een heftige scheldparty ont staan, welke zoo hoog liep. dat zy elkaar in de haren vlogen. Een agent van politie, die in de buurt op post stond, kwam toe- loopen en trachtte de vechtende vrouwen te scheiden. Op dat oogenblik kwam de 37-jarige gehuwde vrouw D uit haar wo ning gewapend met een browning. Zij loste' een drietal schoten op vrouw S., welke echter niet werd getroffen. Een der kogels echter ketste van een muur terug en trof den 24-jarigen meu belmaker J. Jeurissen. die juist voorby fietste aan den rechterslaap. Aan het feit dat hij toevallig het hoofd omgewend heeft heeft J. waarschynlyk zijn leven te danken. Thans bleek zijn verwonding niet levensgevaarlyk te zijn. De politie-agent was Inmiddels op de schietende vrouw toegeloopen en had haar het wapen ontrukt. Vrouw D is daarop met assistentie van een juist passeerend marechaussee gearresteerd en naar het politiebureau overgebracht. Zy zal ter be schikking van de justitie worden gesteld. De revolver is in beslag genomen. Tel. TWEE STUDENTEN VERDRONKEN. Gistermiddag is een groep Antwerpsche studenten onder leiding van drie paters in Alsum bij Hamborn aangekomen, waar in een herberg rust gehouden werd. Ver scheidene studenten lieten zich met een veer over den Ryn zetten waar zy, on danks waarschuwingen gingen baden. Vier jongelui geraakten hierbij in gevaar te verdrinken. Twee hunner werden gered, de beide anderen verdronken, daar zij niet konden zwemmen. RECLAME. HAAR CORPULENTIE VERDWIJNT. Totaalkosten f. 1.60. Als U graag wilt weten wat er gebeurt met den omvang van haar middel en heupen, leest U dan haar brief eens „Toen ik drie maanden geleden begon met Kruschen Salts te nemen, woog ik 186 pond en nu ben ik 162 pond en ik hoop myn gewicht nog meer te verminde ren, Wat betreft myn omvang vóór ik Kruschen nam, ik was 98 c.m. om het middel en 126 c.m. om de heupen. Nu ben lk 91 cm. om het middel en 114 c.m. om de heupen, terwijl ik nu 29 jaar ben. Ik doe een maand met een flacon Kruschen Salts van f. 1.60 Ik neem eiken morgen voor het ontbijt een halven theelepel Kruschen in een glas warm water. Be halve dat ik slanker word, voel ik me ook veel beter. Ik ontwaak 's morgens niet meer met dat gevoel van moeheid en heb ook geen hoofdpUn meer zooals vroeger. Ik kan Kruschen Salts niet dankbaar genoeg zijn." Mej. M. A. H. Kruschen bevat die zes minerale zouten in de juiste verhouding zooals die voorkomen in het water der verschillende bron-badplaatsen, welke reeds jaren worden bezocht door menschen, die magerder willen worden. Kruschen Salts spoort bloed, zenuwen, klieren en Inwen dige organen tot gezonde, geregelde wer king aan. Het geeft U nieuwe kracht en energie U voelt zich jaren jonger U ziet er beter uit en werkt beter. Kruschen Salts is uitsluitend verkryg- baar bij alle apothekers en drogisten a f. 0.90 en f. 1.80 per flacon. 4702 Geen laakbare handeling van den heer Paardekooper. X Het betrokken zijn van Raadsleden bij transacties is echter ongewenscht. Verschenen is het Rapport der Oegst geester Raadscommissie ad hoe, bestaan de uit de heeren ds. K. Simon Thomas. K Kruizinga en mr. L. Sprey. belast met het onderzoek inzake de handelingen van het Raadslid Paardekooper, dat in de verga dering van hedenavond in behandeling komt. Dit luidt als volgt: Aan den Raad der gemeente Oegstgeest. In de vergadering van Donderdag. 2 Juni 1932 werden ondergeteekenden be noemd tot Commissie ad hoe. teneinde een onderzoek in te stellen naar de juistheid van loopende geruchten en beschuldigin gen in de Pers waarby aan een der raadsleden ten laste werd gelegd dat hy ten nadeele der gemeente provisie zou hebben genoten. Biykens indezelfde vergadering afge legde verklaring gaf de heer C. P. J Paar dekooper te kennen dat hy het beschul digde raadslid was, en hy de Commissie gaarne alle gewenschte inlichtingen zou verschaffen. De heer Paardekooper, door de Com missie gehoord, deelde mede (voor zoover voor het ingestelde onderzoek van belang i, eenmaal provisie en eenmaal een gratifi catie van de L.e.m.vo.g. ontvangen te hebben. De provisie betrof de door den heer Paardekooper verleende bemiddeling by den aankoop door de L.e.m.v.o.g. van de perceelen Juffermans. Deze perceelen werden 19 Apr 1930 door den heer Paardekooper van den heer Juf fermans aangekocht voor de L.e.m.v.o.g.; het transport vond plaats 1 Augustus 1930 en 14 November d.a.v. ontving de heer P. 1 pet. provisie van de L.e.m.v.o.g Een door uw Commissie ten kantore der L.e.m.v.o.g. met toestemming van het be stuur dezer maatschappij ingesteld onder zoek, bevestigde de juistheid der door den heer P. gedane mededeelingen. De hooger genoemde gratificatie bedroeg f 250 en werd naar de heer P. mededeelde, hem door de L.e.m.v.o.g. we gens betoonde diensten en welwillendheid gegeven. De heer P. had immers in Octo ber 1930 in handen gekregen een stuk grond aan den Rynzichtweg van een tus- schenpersoon X. doch toen hij hierover sprak met de Directie der L.e.m.v.og. bleek hem dat deze X den grond eigenlyk had moeten koopen voor de L.e.m.v.o.g., zoodat hy deze niet aan anderen had mogen aanbieden De heer P. hiervan geen misbruik willende maken, heeft de grond toen gelaten aan de L.e.m.v.o.g. en Noot Redactie: Hiermee kon niet ons Blad bedoeld zijn. in het voorjaar van 1931 ls het vast goed rechtstreeks van de eigenares overgedra gen aan de L.e.m.v.o.g. Op 5 October 1931 kende de L.e.m.v.o.g., aldus de heer P hem hiervoor een grati ficatie van f. 250 toe. De boeken der L.e.m.v.o.g. vermelden de uitbetaling van een bedrag groot f. 250 op genoemden datum, naar der Commissie uit de genomen inzage gebleken is, terwyi de juistheid van de geschetste gang van zaken bleek uit een aantal door dc Le.m.v.o.g. aan uwe Commissie ter Inzage verschafte stukken. De heer Paardekooper verklaarde verder geen andere provisie of gratificatiën ont vangen te hebben ter zake van gronden welke later aan de gemeente Oegstgeest in eigendom zijn overgegaan, terwijl zulks ook der Commissie niet is gebleken. Tot de beoordeeling van bovengenoemde feiten gekomen, meent uwe Commissie, dat de heer Paardekooper zy het ook be- dektehjk ten onrechte de in den aan hef van dit rapport genoemde verwyten zyn gemaakt. De provisie genoten wegens de ver leende bemiddeling tusschen de L.e.m.v.o.g. en Juffermans. is blijkens de boeken dezer instelling, genoten op 14 November 1930, terwUl de L.e.m.v.o.g. eerst op 31 Decem ber 1930 de perceelen; Juffermans aan de gemeente Oegstgeest heeft aangeboden. Wat betreft de gratificatie, is van een rechtstreeksch verband tusschen de beta ling van het bedrag groot f. 250 en de wel willende geste van den heer P. met be trekking tot den grond aan de Rijnzicht- weg niet gebleken, doch uwe Commissie heeft geen reden te twyfelen aan de juistheid van de door den heer P. gegeven voorstelling van zaken. Aan de Commissie is alzoo niet kunnen blijken, dat de heer Paardekooper zich aan eenige laakbare handeling ten opzichte van de gemeente heeft schuldig gemaakt. Uwe Commissie wil echter haar rapport niet beëindigen zonder als haar meening uit te spreken, dat het in het algemeen genomen ongewenscht is, dat raadsleden zich min of meer intensief bezighouden met of betrokken zijn by transactiën in, in deze gemeente gelegen onroerende goe deren, hetzU voor eigen rekening, hetzy' voor rekening eener maatchappy daar zich alsdan situatie's kunnen voordoen die tot een belangenconflict moeten leiden. De Commissie voornoemd, w.g. K. SIMON THOMAS, w.g. K. KRUIZINGA. w.g. L. SPREIJ. Oegstgeest, 15 Augustus 1952. DE DUITSCHE RIJKSSTORINGSDIENST. De Duitsche Rijkspost heeft besloten om de opsporing van allerlei radio-storingen welke tot nu toe door legers van enthou siaste radio-amateurs worden opgespoord, zelf ter hand te nemen. Deze amateur organisatie heette de „Funk-Hilfer". Er werden 53.000 aan.vrage.1 om hulp ontvan gen Hiervan bleken er 49.000 veroorzaakt te worden door electrische apparaten. 33 °/o waren afkomstig van huishoudelijke motoren. 28 werd veroorzaakt door medicinale H. F. apparaten, terwijl 5 afkomstig was van electrische centrales, en transformator-huisjes. Voor 12 °/o waren de storingen het gevolg van het toestel zelf, terwijl bij 8 °lo van de luisteraars de storingen in de fantasie bleken aanwezig te zijn. 67 van alle gevallen werden doeltreffend verholpen door maatregelen bij de storingsbron. De kosten hiervan be droegen gemiddeld f. 3.50. DE OPERA VAN BOEDAPEST PER RADIO De Hongaarsche radio-omroep zendt 2 maal per week de opera's van de Konink lijke Hongaarsche opera te Boedapest uit. Per seizoen zijn daar 30 voorstellingen welke aan de luisteraars 35.000 gulden kos ten. De opbrengst hiervan wordt als extra honorarium onder de medespelenden ver deeld. De B.B.C. (Engelsche Omroepmaat- schappjj) heeft besloten om van den win ter tal van uitzendingen over de Engel sche zenders door te geven. Een proef met de opera Turandot van Puccini is uit stekend geslaagd. ZATERDAG 20 AUGUSTUS 1932. Hilversum, 1875 M. VARA-uitzending 10.00 voorm. VPRO. 6.45—7 00 en 7 30— 7.45: Gymnastiekles 8.00: Gramofoonpl. 10.00: Morgenwijding 10.15: Voor Arbeiders in de Continu Bedrijven: Joh. Jong (orgel). L. Cohen (viool) Fr. Feit- kampBelinfante (cello), L. Fuld (zang) en het Groot Volkstooneel 12.001.45: VARA-Septet o. I. v. Is. Eyl en Gramo- foon.pl 2.15: S. de la Bella: Het groote voorop 2.30: Schrammelkwintet o. 1. v. W. Drukker 3.00: Sportpraatje 3.15: Vervolg Schrammelkwintet 4 00: R de Jong: Revolutie ais Wereldwet 4.20: Vervolg Schrammelkwintet 5 00: Friesch uurtje voor kinderen 6 00: VARA-orkest o. 1. v. H Wiggelaar 6.30: Weekoverzicht door J. Oudegeest 6.45: VARA-orkest (vervolg) 7.15: Toespraak A. de Vnes 7.30: Begroetingsavond ter gelegenheid van de Internationale Vredesdemonstratie te Maastricht 9.15: VARA-varia, voet balnieuws en gramofoonpl. 9,35: Ver volg uitzending uit Maastricht 10.30: VARA-orkest 1. v. H. Wiggelaar, o.a. potpourri „Schwarzwaldmadel". Jessel 11.00: Vaz Dias 11.10: VARA-orkest, o.a. Potp. .Love Parade", Schertzinger 11.45—12.00: Grayjofoonplaten. Huizen, 296 M. Ultsl. KRO-uitz. 8.00— 9.15: Gramofoonpl. 10.00: Trioconcert 11.30: Godsdienstig halfuurtje 12.15- 1.45Sextetconcert 2.00: Gramofoonpl. 2.30: Kinderum- 4,00: Concert 5.00 Sportpraatje 5.15: Concert 6 00: Gra mofoonpl. 6.20: Causerie 6.40: Gra mofoonpl. 7.10: Causerie 7.45: Lezing 8 00: Gevarieerd programma m. m .v. orkest en solisten Circa 9.15: Vaz Dias 11.00—12.00: Gramofoonpl. Daventry. 1554 M. 10.35: Mox-genwij- ding 10.501105: Tydsein en berichten 12 20: Northern Studio-orkest o. 1. v. John Bridge 1.05: Orgelspel door R. New 1.502.50: Commodore Grand Or kest o. 1. v. J. Muscant 3.50: Verslag van de International T.T.-races van de Kon. Aut.-Club 5.20: Orgelspel door Reg. Foort 5.35: Kinderuur 6.20: Be richten 6.50: Voetbalpraatje 7.05: Welsh intermezzo 7.30: Fluitsoli door E. Penville 7.50: Studentenliederen door solisten en mannenkoor (met plano) 8.20: Promenadeconcert uit de Queen's Hall: solisten. Radio-koor en BBC-sym- phonieorkest o.l.v. Sir Hanry Wood. O.a. Ouv. „Egmont", Beethoven; 9de Orgelcon cert In Bes. Handel en uit „Bohème", Puccini 10.00: Berichten en lezing 10.3512.20: BBC-dansorkest o. 1. v. Henry Hall. Parijs „Radio-Paris", 1725 M. 8.05 en 12.20Gramofoonpl. 7.30: dito 9.05: Vrooiyk programma o. 1. v. M. Héront 9.5011.20: Dansmuziek (gramofoonpl Kalundborg, 1153 M. 12 252 20: Con cert uit rest. „Wlvex" 2.503.20: Gra mofoonpl. 3505.50: Omroeporkest o. 1. v. Reesen 8 20: Tschecho-Slowaak- sche Volksmuziek door Maudr's Doedel zaktrio. m. m. v. V. Fischer (piano). O.a. uit „Die verkaufte Braut", Smetana 9 20 Radio-tooneel 9.40: Deensche muziek o. 1. v. Reesen. O.a. uit „Ltden Kirsten", Hartmann! 10.55: Vroolyke gramofoon- platen 11.1012.35: Dansmuziek. Langenberg. 473 M. 7.25—8.20: Con cert uit Bad Morgentheim 11.3512 20: Gramofoonpl 12.20—1.35: Concert o 1. v. Eysoldt - 1.50-2,50: Omroeporkest Stutt gart o. 1. v. Görlich 2.55—3 45. Gramo foonpl 5.206.35: Concert m. m. v. Mannenkwartet, S. Borrles (viool) en W. Borries (pianoi - 8 20 Uit Berlijn: „Halle Funkausstellung 1932". potp. voor solisten, koor en orkest o. 1. v. Bronsgeest 10.55— 12.20: Dansmuziek o. 1. v. Eysoldt 12 20 1.20: Dansmuziek (Gramofoonplateni. ROME, 441 M. 9.05: Concert door het orkest van de Politieschool o. 1. v. A. Mar- chesini 9.50: „La Partenza per l'Asia", comedie van L d'Ambra 10.20: Vervolg concert. Brussel, 508 en 338 M 508 M 1220: Potp. „André Chenier". Giordano (gramo foonpl.) 5 20: Concert o. 1. v. Kumps 6.20 en 6.50: Gramofoonpl. 8.20: dito 845: dito 8.55: Radio-tooneel 9.20: Concert u. de Memlinc-zaal te Antwerpen. 338 M.: 12.20: Max Alexys' orkest 5.20 Eilenberg-Ketelbey-oncert o. 1. v. Walpot 6,20 en 6.50: Gramofoonpl. 8 20: Tric- c on eert, 9.20: Concert uit de Kurzaal te Ostende o. 1. v F Rasse m m v Tomaz Alcaide (zang) Hierna: Dansmuziek. Zecsen, 1635 M. 8.20: Zie Langenberg. Hierna: Berichten tot 12.50: Dansmuziek uit Langenberg o. L v. Eysoldt.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 9