LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 19 Augustus UIT DE OMSTREKEN. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Gljsbertha Maria. d. van C. Pijlman en E. H. Zoeteman Karei Hendrikus, z. v. K. Th. Zwetsloot en M. P. van Steljn Jacoba, d. v. K. W. Lammens en M. Spek Gerardus Hendrikus, z. v. M, WeiJers en A. A. v, d. Lans Wijna, d. v. G. van Tol en T. Roodzand Willemina d. v. P. Enthoven en Th. Parlevliet Jan, z. v, G. Visser en J. C. Michel Geertje, d. v. C. van der Lult en D. Sappee Jan, z, v. J. Bos en B. Burggraaf! Jannigje, d. v, W. van Arkel en J. Breeschoten Marglen, d. v. C. van der Beek en G. van Rijswijk Aaltje, d. v. C. Hoekman en M. K. de Koning Jannetje, d. v. C. Plessius en A. Roos Maria, d. v. W. J. W. Ver hoeve en F. M. de Troije. Ondertrouwd: H. Vervloed 27 j. en M. v. Neuren 17 j. T. G. Hendriks 24 j. en M. Gorter 23 J. Getrouwd: J. Commissaris 26 J. en M. Teeuwen 23 j. K. Koese wedr 26 j. en E. B Gös 27 j. Overleden: Simon Silver 73 j. geh. met T. Kwantes Gerardus Nicolaas van Veen 77 j. Arle Raaphorst 62 j. geh. met S, Eilander. Loop der bevolking. Vertrokken :Liepman Kellerman, v. Schin keldljk 35, n. Amsterdam, Rustenburger- straat 281-HI Evert Weide, v. Venneper- weg 495, n. Meppel, Noordeinde 2 Jan Visbeen, v. IJweg 116. n Haarlem, Zulder- straat 14 Catherlna E. Wolters, v. Lis- serdljk 303, n. Llsse, Rooversbroek 14 Santina van Dixhoorn, v. Aalsmeerderweg 83ë, n. Willemstad, C. 229 Hendrikus J. Minnaert, v. Bennebroekerweg 400, n. St. Marguerite (België), Hondeinschensteen- weg 26. Abraham A. Zijlstra, v. Hille- gommerdijk 7, n Haarlemmerliede c.a. sta tion Halfweg p/a. M. M. Eigenbrood Wilhelmus P. Luke, v Wilhelminalaan 36 Zwanenburg, n. Amsterdam, Torrestraat 15-m Lambertus v. Glnkel, Aalsmeer- derdijk 584, n. Aalsmeer Oost 316 Alida J. Tim, wed, J. W. F. Veenendaal, v. Olmen laan 84, n, Maastricht, Cannerweg 28, Van een schelf gevallen. Een zoon van den arbeider D. te Hoofd dorp had gisteren het ongeluk van een schelf graan te vallen en met zijn zitvlak terecht te komen in een op den grond lig gende hooivork, waarvan de punten tot op het been doordrongen. Geneeskundige hulp werd ingeroepen. Brutale aanranding. Op den Spaarnwouderweg werd des avonds den koopman W. door een tweetal mannen die onverwachts van hunne fietsen sprongen en hem tegen den grond wierpen een zoodanig pak slaag toege diend, dat hij enkele minuten half bewus teloos bleef liggen. Toen hij weder overeind kon komen en zich rekenschap van het ge beurde kon geven, kwam hij tot de ont dekking dat zijn portefeuille met pl.m. f. 705 verdwenen was. De aanvallers had den inmiddels het hazenpad gekozen. Aanrijding. Op den Kruisweg in de richting Aals meer reed een 3-tal wielrijders, waarvan er een op het kruispunt nabij den Spie- ringweg werd aangereden door een ach terop komende auto, vermoedelijk doordat de chauffeur, die aanvankelijk nog wilde stoppen, de situatie niet goed begreep. De wielrijder, die er met een paar lichte kwetsuren afkwam .doch wiens flets deer lijk gehavend werd, deed van het ge beurde aangifte bij de politie. HILLEGOM. Openluchtconcert. De Hillegomsche Harmoniekapel heeft een concrt gegeven in de muziektent in het Van Waverenpark. Keer op keer gaven de talrijke luisteraars door applaus uiting aan hun dankbaarheid. Vergadering van de Beurscoinmissie. De Hillegomsche Beurscommissie heeft in „Flora" een vergadering gehouden on der leiding van den voorzitter den heer K. Velthuys. Een brief van het secretariaat van Bloembollencultuur over den tweeden beursdag te Haarlem, is ontvangen en ge lezen. De voorzitter deelde mee, dat de algemeene voorzitter de heer Krelage te genover den tweeden beursdag te Haarlem niet enthousiast heeft gestaan. De bedoe ling is niet geweest de Hillegomsche beurs ln het gedrang te brengen. Verder is er op gewezen door den voorzitter, dat de tweede beursdag te Haarlem geen levens vatbaarheid schijnt te hebben, waarom zij thans slechts des namiddags wordt ge houden. Het aantal bezoekers is er uiterst gering zoodat van concurrentie geen sprake is. Aan de voornaamste firma's in de streek zal een brief ter aanbeveling van de Hil legomsche Donderdagsche beurs gezon den worden. Tafeltjes worden voor f. 2.50 per jaar gereserveerd. Een lijst van hen, die de beurs niet mogen bezoeken wordt bijgehouden. Op de naleving daarvan wordt streng gelet. De regeling van het credietwezen is nog terloops besproken. Verkoopingen. Door notaris D. Lodder alhier is giste ren in het openbaar bij afslag verkocht: 1. De bloembollenschuur e.a. aan de Haarlemmerstraat 11 b, staande in bod op f. 10 000 voor f. 11.500 aan den heer A. W. Nieberding te Heemstede-Hillegom q.q. 2. Het woonhuis Leidschestraat 23 staan de in bod op f. 6.800 voor f. 6.900 aan den heer W. van der Laan te Voorhout. 3. Het woonhuis Leidschestraat 25 (hoog ste bod f. 7.200) voor f. 7.500 aan den zelfde De Donderdagsche bloembollenbeurs in „Flora" was gisteren door ruim 50 per sonen bezocht Vooral in het late uur zijn zaken afgedaan. Bloemen waren uitgestald door de heeren J. Seijsener en van Oosten. De dames Fr. van der List en I. van Ruiten, leerlingen van de St. Theresia Modevakschool alhier zijn geslaagd voor het examen coupeuse, gehouden door de R.K. Vereeniging „St. Anna", KATWITK AAN DEN RITN. De Tuinbouw. Gezien hetgeen ln andere streken met sommige producten, b.v. boonen, gebeurd, dan is er hier nog reden om tevreden te zijn. De bospeen, een bekend Katwijksch product, ging in de goede kwaliteit steeds goed weg, sommige dagen zelfs tegen goed loonenden prijs. Dit vindt wei voor namelijk de oorzaak hierin, dat dit arti kel in die kwaliteit in verre omgeving niet te krijgen is. Ook met bloemkool liep het redelijk, althans in de beste kwaliteit. Wel eigen aardig doet het aan, dat zelfs nu, ln dezen crisistijd, voor 2de soort, die dik wijls nog zeer goed is, soms geen kooper te vinden is, zelfs niet voor den mini mumprijs van f. 0.75 per 100. Met aardappelen gaat het evenzoo. De mooie Katwijksche zand-Elgenheimers vinden steeds gretig koopers tegen rede lijken prijs; terwijl de Eigenheimers uit het zwart zand en uit de klei ternauwer nood de helft kunnen opbrengen van eerstgenoemde. Zooals elders, waar groote kwanta boonen worden aangevoerd, gaat het ook hier met dit artikel slecht. Er is een belangrijke week voorbij, de week van den eersten termijn der pachtbeta- ling, n.l. op 15 Aug. Dank zij de niet on belangrijke reductie, door den pachtheer, baron v. Wassenaer v. Catwijck, gegeven, is deze aangelegenheid tot tevredenheid van beide partijen verloopen. Onveilig duin. Wegens het schieten met scherp zal het duinterrein achter de Rijksschietbanen onveilig zijn op: Maandag, Dinsdag, Woensdag en Vrij dag van 9 uur v.m. tot 2 uur n.m. en van 6 tot 9 uur n.m. Op Donderdag van 9 u. v.m. tot 9 uur n.m., en Zaterdag van 2 tot 8 uur n.m. Alleen als de roode vlaggen zijn inge haald, is het duin weer veilig. Teraardebestelling van den heer B. van Velthoven. Gisteren had op de algemeene begraaf plaats de ter aardebestelling plaats van wijlen den heer B. van Velthoven. Uit de belangstelling bleek, dat van Velthoven niet zulk een geheel gewoon mensch was geweest. Een brievenbesteller wordt in 't algemeen een geacht en meestal gaarne gezien mensch! Voor v. V. geldt dit in 't bijzonder. Want behalve dat v. V. bij zijn werkzaamheden steeds een buitengewone ijver aan den dag legde, was hij voor zeer velen ln velerlei aangelegenheden de helper en raadgever. Nooit was hem iets te veel, als hij daarmee anderen van dienst kon zijn. Een buitengewoon arbeid zaam leven! Ds. Bruyn sprak ernstige en waardige woorden aan de geopende groeve en wees er vooral op, dat het sterven van grooter belang is dan de geboorte. Vervolgens sprak de heer W. P. van Rhijn Jun„ ge pensioneerd ambtenaar te Leiden. Spr. herinnerde er aan, dat de heer v. Velt hoven de familie van Rhijn, toen te Lei derdorp woonachtig, vele jaren ijverig en plichtgetrouw als koetsier had gediend. Spr. stelde de heer v. V. als voorbeeld voor velen. De heer A. van Velthoven, zoon Van den overledene dankte voor de eer aan zijn vader bewezen, doch speciaal aan de familie van Beelen, schoonzoon van v. V., waar de overledene den laatsten tijd zoo liefderijk werd verpleegd. Hiermede was de plechtigheid beëindigd. KATWITK AAN ZEE. EEN PARKEERTERREIN OM DE ZUID. Rondom den Vuurtoren. Men schrijft ons: Verleden jaar bestonden er plannen om een parkeerterrein voor auto's te maken om de Noord en een om de Zuid. Het parkeerterrein ten Noorden van de Buiten sluizen is er dit jaar aangelegd en het blijkt, in zulke mate te voldoen, dat het reeds te klein is en dat er plannen over dacht worden, om het voor een volgend jaar te vergrooten. Door bezwaren naar voren gebracht van de zijde ven het Zeehospitium is er dit iaar van het maken van een parkeer- rein aan het Zuideinde van den Boulevard niets gekomen. En toch bestaat er dien kant uit een groote behoefte aan Bij deze prachtige zomerdagen is het aantal auto's in het Zuidelijk gedeelte van het dorp legio. In groote rijen staan deze dikwijls in de zijstraten van de Varkenvisserstraat gestationneerd. Voor een parkeerterrein is echter in die buurt wel een geschikt terrein te vinden- Eerstdags wordt de vuurtoren gerestaureerd en moeten daar grondwerken verricht wor den. Door de inbouwing van den toren is de schoone entourage van voorheen ver knoeid; alleen slechts verrijst op een stuk duin, dat men zoeken moet het gebouw, dat eenige eeuwen oud is en daarom als monument moet behouden blijven. Maar niets belet meer, om de 800 M2. grond in den bijna geheel ingebouwden toren te egaliseeren en daarvan een auto- parkeerterrein te maken, waarop ongeveer 50 auto's kunnen staan. Een deskundige heeft het terrein opgemeten en uitgerekend, dat de beschikbare grond een oppervlakte van 800 M2. beslaat. Om de fundeering van den toren moest dan een muur gebouwd worden. Voor de gemeente zou het voordeel hierin bestaan, dat de verpachting vare het terrein geld in de gemeentekas brengt. Een tweede voordeel is, dat werkloozen er een weekloon met de verpachting mee kunnen verdienen. Ook kan de eventueele pachter van het parkeerterrein aangesteld worden als bewaker van den vuurtoren en het geld innen, dat betaald moet worden om den toren te beklimmen. Zóó zou in het Zuidelijk gedeelte van ons uitgebreid dorp een prachtig parkeerter rein kunnen verrijzen! DE ZEEREIS VAN DE HEER BLOOT. Radioprocven en filmopnamen. Wij hebben een onderhoud gehad met den heer H. P. Bloot, een der firmanten van de Radio-Centrale, die zoo juist te ruggekomen was na een zeereis van drie weken met een harlnglogger. Met den motorlogger KW. 127, schipper Jac. Groen van de reederlj Joh. Parle vliet. gingen de heeren C. Varkevisser, directeur van de Vlsscherijschool alhier en H. P. Bloot den 27sten Juli het zee gat uit. De heer Bloot, technicus op radio- gebied, was allereerst meegegaan speciaal voor radioproefnemingen op zee om te be palen welk ontvangsysteem voor zeevis- schersvaartuigen het beste is. Ten tweede om een filmopname te ma ken betreffende de haringvlsscherlj. Hij heeft opnamen gemaakt van het neerla ten van de vlet en van alle handelingen die daar mee in verband staan. Zooals bijna alle loggers, had ook deze een be trekkelijk geringe vangst. Eén morgen had hij de gelukkige kans om een schot van 32 kantjes haring te verfilmen, waarbij ook foto's werden genomen van het kaken, in zouten enz. Ook komen op de film voor het praaien van loggers, het binnenloopen in een haven enz. De heer Bloot heeft 180 M. smalfilm op genomen, hetgeen 3 maal zooveel beelden geeft als met normaal film. Deze vooral voor Katwijk zoo belangrijke film zal as. winter in onze gemeente door den heer Bloot vertoond worden bij uitvoe ringen: de opbrengst zal voor een liefda dig doel worden bestemd. De KW. 127 havende in de Engelsche oostkustplaats Hartlepool, toen de heer Bloot daar door de radio vernam het ver drinken van M. van Duyn. Hij wist ook, dat in de haven een Katwijksche logger vertoefde met zoons van den overledene aan boord. Toen de heer Bloot aan boord kwam, had men daar het bericht niet ge hoord. omdat het radiotoestel defect was. Op het vernemen van die tijding is de log ger naar Holland gevaren, waar deze nog juist op tijd was om de nabestaanden van den overledene in staat te stellen de be grafenis bij te wonen. In Hartlepool zijn de heeren Varke visser en Bloot overgestapt op de KW. 14, schipper Jac. van Beelen van de reederij Alca vil. A. den Duik en deze week te Vlaardingen binnengeloopen. De heer Bloot deelde nog mede, dat men niet hooger gevaren was dan 56 gr. N.B.; over het algemeen werd er door de loggers weinig gevangen. Mej. A. H. uit de Zuidstraat gaf de politie kennis van het feit, dat haar 10- jarig zoontje G. zoodanig is mishandeld door G. P. uit dezelfde straat, dat hij be wusteloos tegen den grond is geslagen. F. L. uit de Genestetstraat te Leiden deed bij de politie aangifte, dat van zijn rijwiel, dat hij op de rijwielbewaarplaats bij de muziektent had geplaatst een bad pak en een handdoek zijn ontvreemd. De bloempjesdag gehouden voor het T.B.C. Fonds „Draagt Elkanders Lasten" in de beide Katwijken heeft opgebracht f. 104.63'/s. De plaatselijke commissie van bovengenoemd fonds spreekt haar dank uit aan allen, die medegewerkt hebben tot het slagen van dezen bloempjesdag. C. T., tijdelijk verblijvende in een villa op den Boulevard, deelde de politie mede, dat in den afgeloopen nacht van zijn auto. die achter de door hem be woonde villa stond, een dekzeil is ont vreemd. Dit bruin geprepareerde zeil was gemerkt H. B. of B. Op het politiebureau is te bevragen een zwart gelakt rijwiel, merk Nederl. Kroon, dat onbeheerd op straat is aange troffen. H. P. uit het Noordeinde deed bij de politie aangifte van diefstal van zijn rij wiel, dat hij op de Boulevard geplaatst had. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Leonardus Nicolaas zoon van G. A. de Kuyper en van D. C. v. Rooijen Cornelia Catharina Maria, dochter van J. M. van der Eist en van J. C. Elfering. Getrouwd: S. Aardema met S. van Egmond beiden te Lisse. Overleden: Bastiaantje van der Pol, 48 jaar, echtgen. van J. Kuipers. Loop der Bevolking. Gevestigd: M. G. S. Vos uit Enschedé G. Noll uit Texel M. A. Siebold uit Heemstede. Vertrokken: J. de Jong en gezin naar Haarlemmermeer J. van Voorst naar Rijssen A. van Werven naar Apeldoorn G. Schwengler naar Hamborn H. J. van Schooten naar St.-Michiels-Gestel. Rijwieldiefstal. De heer F. M. uit Den Haag tijdelijk al hier verblijfhoudend, deed bij de politie aangifte van den diefstal van zijn rijwiel, dat onbeheerd langs den openbaren weg stond. o NOORDWITK. De Gemeentelijke Huurkoopwoningen. Ingekomen is een adres van de bewoners van de gemeentelijke huurkoopwoningen om in verband met de slechte tijdsomstan digheden gunstiger betalingsregelingen te maken. B. en W. besloten aan den raad voor te stellen de bestaande huurkoopter mijnen van 15, 20 en 25 jaren niet te ver lengen, doch wel de gelegenheid te openen deze huurkoop om te zetten in gewone huur met teruggave van reeds betaalde aflos- singsbestanddeelen. Langer open? De winkelweekcommissie te Noordwijk- Binnen heeft B. en W. verzocht de winkel sluiting gedurende de winkelweek tot en met 6 Sept. te bepalen op 11 uur des des avonds. De duinen. Naar wij vernemen zijn de onderhande lingen tusschen het gemeentebestuur, het Ministerie van Financiën en Rijnland over het vrij verklaren van de duinen nog niet zoover gevorderd, dat de verboden duinen nog gedurende dit seizoen zullen mogen worden betreden. Toegang tot de verboden onvrije duinen is dus nu nog verboden, zelfs voor de houders van van rijkswege af gegeven duinkaarten. De arbeidsbemiddeling. Het aantal werkloozen bedraagt op het oogenblik in onze gemeente nog 338. waar van er 100 zijn tewerk gesteld in de ge meentelijke werkverschaffing in de duinen. Van de overigen zijn er 83 bouwvakarbei ders. 3 straatmakers. 89 landarbeiders. 42 visschers. 17 los arbeiders, 1 chauffeur en 3 jongens. NOORDWITK BINNEN. Het programma van het Oranjefeest. Thans is het programma van het a s. oranjefeest op 31 Augustus alhier, of ficieel vastgesteld als volgt: Voormiddag 9.30 uur: Rondgang der schoolkinderen door Noordwijk-Blnnen, be geleid door het muziekcorps „Excelsior"; na afloop van den rondgang tractatie in de scholen. Namiddag 2 uur: Kinderspelen op het Lindeplein. Ballendragen voor meisjes van 712 jaar; prijzen geetaleerd bij den heer P. Zoutenbier, v. Limb. Stirumstraat. bij wien ook aanmelding tot deelname moet geschieden. Stoelendans voor meisjes van 914 jaar; prijzen geëtaleerd bij den heer Waasdorp, Kerkstraat, bij wien ook aanmelding tot deelname moet geschieden. Namiddag 3.30 uur: Zakloopen voor jon gens van 7—12 jaar prijzen geëtaleerd bij den heer J. Meyrink. Bronckhorststraat, bij wien ook de aanmelding tot deelname moet geschieden. Touwtrekken voor jongens van 7—12 jaar; prijzen geëtaleerd bij den heer H. A. Mathot. Kerkstraat 4, aanmelding tot deel name bij den heer H. Bonneknecht, Kerk straat 48. Namiddag 8 uur: Concert op het Linden- plein door het muziekcorps „Excelsior". RITNSBURG. AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN. Goed geslaagd! Onder begunstiging van het prachtige zomerweer heeft de autotocht voor de ouden van dagen alhier plaats gehad. Voor dezen tocht bestond groote animo: een zestigtal genoodigden namen er aan deel. Voor menigeen was het een evene ment, waarnaar reeds lang reikhalzend was uitgezien, en er waren er, die reeds lang vóór den bestemden tijd, keurig uit- gedoscht, in afwachting zaten van de dingen die komen zouden. Omstreeks 1 uur werden de oudjes aan huis afgehaald en verzamelden zich 24 auto's voor het Raadhuis, vanwaar de tocht werd aangevangen. Gereden werd via Groenendaal en Bloe- mendaal, in de richting Zandvoort. Dank zij de offervaardigheid van vele gevers heeft het hun onderweg aan niets ontbroken. Diverse versnaperingen, vruch ten, en voor de mannen rookgerei, wer den hun onderweg aangeboden, terwijl eerst in Groenendaal en later in Bloe- mendaal de tocht even onderbroken werd om onder lommerrijk geboomte van een koelen dronk te genieten. De terugtocht ging via de Zilk, Noord- wijk, Katwijk aan Zee en Katwijk aan den Rijn. Een aardige gedachte was het van de muziekvereeniging „Wilhelmina", de oudjes, bij terugkeer in de gemeente, met muziek te verwelkomen. Het gezelschap verzamelde zich hierna in de prachtig versierde zaal achter het Weeshuis, waar eerst koffie en gebak aan geboden werden en daarna een avond maaltijd, die eveneens door „Wilhelmina" met muziek opgeluisterd werd. Mej. C. van Klaveren, die reeds meer malen van haar dichtkunst blijk gaf, heeft daarna een door haar, ter gelegen heid van dezen feestdag vervaardigd ge dicht voorgedragen, dat zeer in den smaak der aanwezigen viel, en grooten bijval verwierf. Ditzelfde was ook het geval met ds. J. de Waard, die tenslotte de aanwezigen toesprak, en o.a. mededeelde, dat het comité, dat dezen tocht georganiseerd had, besloten had, óók een autotochtje I aan te bieden aan gegadigden, bij een i langdurig huwelijksfeest, b.v. 40, 45, 50 j. Met dankbaarheid kan door hen, die dezen tocht mogelijk maakten, op een welgeslaagden dag worden teruggezien, en zij kunnen overtuigd zijn,,dat de deelne mers aan den tocht hunzeer dankbaar zijn. De Tuinbouw. Er valt in dezen tijd ten opzichte van den tuinbouw niet veel te vermelden. Bloemkool, jaren geleden hier in massa geteeld, komt thans in kleine kwanta en brengt in de eerste soort van f. 7.20 tot f. 9.10 op. Tweede soort varieert van f. 0.75 tot f. 1.40 per 100. Eigenheimers, blanke en blauwe, gaan tegen lage prijzen, va- rieerend van f. 1.40 tot f. 2.10 per 100 kilo. Uien brengen van f. 2.20 tot f2.50 per 100 kilo op, en per bos van f. 1.20 tot f. 1.50. De bloemkoolgewassen staan ook hier, zooals elders, niet best. SASSENHEIM. Zwemdemonstralies. De demonstratie van de Delftsche Red dingsbrigade, die morgen liier gehouden zou worden, is wegens omstandigheden uit gesteld. Vermoedelijk zal deze nu plaats hebben begin September. Zaterdag 27 Augustus zullen nu de demonstraties gegeven worden door de Noordwijksche Reddingsbrigade en de Sas- senheimsche Zwemvereeniging. Het koninginnefeest. Het programma voor de Oranje-feesten op 31 Augustus luidt als volgt: 's Morgens Kinderfeest met de traditio- neele optocht. 's Middags: Touwtrekken om den wissel beker voor personeel van Sassenheimsche firma's. Hiervoor worden bovendien nog geldprijzen beschikbaar gesteld. Voorts hardloopen in ploegverband, door 3 per sonen eveneens voor personeel van plaatse lijke firma's. Bovendien zullen voor leden van de plaatselijke^sportvereenigingen wed strijden georganiseerd worden. Als prijzen worden medailles beschikbaar gesteld. Het feest wordt besloten met een avond- conoert op het feestterrein. Het diploma A. als geoefend zwem- mer(ster) der Sassenheimsche Zwemver eeniging is behaald door de dames Ch. L. Wenckebach en N. Wanninkhof te Noordwijk en de heeren Chr. F. Möhlman en P. Blom te Sassenheim en Th. v. Werk hoven te Lisse. Te 's-Gravenhage is geslaagd voor het examen hoofdacto L. O. de heer G. C. van Druten, alhier. Zondag. Vrije Evang. Gem.: Samenkor 10 uur voorm. en 7 uur nam. Donderdag. Zoeter w oude: Wilhelmi»- (Ringrijderij nam. 2 uur). BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd. 8 „Het Geheim van de 5 Sleutel;.' Zondag n.m. 2 uur en 4 uur 30. City-Theater Haarlemmstr. 8 utt „De Koning van den Congo", Zaterdag n.m. 2 uur. Zondag na. en 4 uur 30. Luxor-Theater Stationsweg. 8 un, „De vreemde Moeder." Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uur dag n.m. 2 uur en 4 uur 30. Trianon-Theater Breestraat 8 u® „Ein Lied, Ein Kuss, Ein Made!' Woensdag en Zaterdag n.m. 2 dag n.m. 2 uur en 4 uur 30. DIVERSEN. Zaterdags Inst. v. Praeventieve kunde: Consultatiebureau voor kinderen. Halftwee tot 3 uur na ting tegen diphterie 45 uur naa. Donderdags: Inst. v. Praevena neeskunde. Consultatiebureau voor holisten. 7—10 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdien apotheken wordt van Maandag IS met Zondag 21 Augustus a.s. waarj door de apotheken: G. F. Reijsf straat 35. telef. 136 en A. J. Donk, straat 31, telef. 1313. VALKENBURG. Openlucht concert. Het programma van het morge» te 8 uur te houden concert van de monie „Valkenburg" op het mar' luidt als volgt: 1. „Colonel Bogey", marsch van Alford; 2. „Champetre", ouverto Aug. Eenhaes; 3. „Morgenblatter". van Joh. Strauss; 4. „Traumbilder' tasie van Lumbye (met clarinet-so! te dragen door den heer D. v. Du „De Rotterdamsche vlag", ma- Bart Verhallen; 6. „Echos Flu ouverture van Jean Preckker; 7. romio!" concertwals van E. Bet Fantasie uit de Opera „Die Zou van Mozart; 9. Marsch-finale. VEURLEIDSCHENDA Het ongeluk aan den Westvliet Het stoffelijk overschot van het offer van het autoongeluk aan de vlletweg de heer W. P. Terhorst zal dag a.s. te Winterswijk op de alg begraafplaats ter aarde worden bes De pl. afdeeling van Volksonde" oudercommissie van de openbare school aan den WestvliAweg zuil doen vertegenwoordigen door de he Kruizinga penningmeester van V' derwijs en door de heer W. van der De afdeeling VoorburgLeidsc van de Ned. Vereeniging van S Tramwegpersoneel zendt evenee deputatie, terwijl het personeel n werkplaatsen der Ned. Spoorwege vertegenwoordigd worden door eet spoorwegmannen. Zondag a.s. herdenkt de heer hoofdwerktuigkundige bij de Ned.1 wegen depot LeidschendamVoort» dag. waarop hij voor 25 jaren in van de spoorwegen trad. Het zal den jubilaris zeker dien ds aan belangstelling ontbreken. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmina Theodora, i van Wetten en P. J. Ammerlaan nus Johannes Joseph, z. v. Jac. en C. J. van Steen Jacoba. d f Kranenburg en G. Buijs. Loop der bevolking. J. J. Seeder, Wijngaardenlaan IJ 's Gravenhage P. Ammerlaan. 1*4 weg 233, van Warmond M. Arena echtg.. Donklaan 10, van Veur - y laar, Haagweg 16, van Leiden - J merlaan en echtg., Rijndijk 6 a." den. Vertrokken: H. Zandvoort en gfH Leiden G. H. Hellstern, naar! heim F. Ch. Broers, naar 's Gra'l J. H. A. Schaper en echtg.. naar| burg B. W. Schaper, naar Le'«T Gevonden: een belastingm®j sleutel. Inlichtingen aan het huis. o WASSENAAR Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Petronella, i J. Veldhuijzen en N. G. van li^FSI Overleden: Jan Frederik FoK1^ echtgen. van A. A. van EpenMj Maria van der Kroft 81 j., - Gehuwd: J. van der Does en A Bergh T. Teunissen en A. J- A. de Groot en C. J. van Kljn- ZEVENHOVEN' Aanbesteding. Onder opzicht van den heer alhier werd voor rekening Nieuwkoop ook onder deze 6®** 1 besteed het verrichten van eet; J zaamheden aan het poldergeffl»r.-3 voor het plaatsen van een nie»"' I fugaalpomp. P. Egberts, Nieuwveen Meijer, Koudekerk f.2685: -TJtxl Nieuwveen f.2895; Geb. Kam®-'.:! Aar f.2460; A. v. Rijn, Langen»,1 G. Heikamp. alhier f.2850; (f Ter-Aar f.2850; A. H. Kwakkend koop f.2940; J. Barreveld, f. 2590; K. de Pater. Nieuwkoop Bodegraven id. f.2950.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6