mengd nieuws. kerk- en sch00lnieuws. radio-programma. LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 18 Augustus 1932 Derde Blad No. 22212 DE HULDIGING VAN HET ECHTPAAR VAN NOORD TE OEGSTGEEST. argang pkon'ken bestuurder. duo-zitster zwaar gewond. navond half elf zijn op den de Thomsonlaan en de Fahren- te Den Haag een auto en een tcgen elkaar gebotst. De auto- een inwoner van Wassenaar, 'in strijd met de voorschriften ng aan den motorrijder en e bovendien onder den invloed tgenoote van den motorrijder, 1 in de Eschdoornstraat, werd van esllngerd en kreeg een hersen- Zij is naar het Roode Kruis- vervoerd. tobestuurder is aangehouden en tnuchtering in bewaring gesteld, grooten kraanwagen van de po- motor en auto naar het hoofd- an politie gebracht. UK bij het zweefvliegen TE egmond aan zee. omstander ernstig gekwetst. iddag is bij het zweefvliegen te aan Zee een ernstig ongeluk ge- -als altijd hadden de zweefvliegers d vrijgehouden op de plaats, waar el zou dalen. Toen het vliegtuig as de heer Tesselaar uit Heerhu- in de onmiddellijke nabijheid, hij werd gewaarschuwd, verwij- i zich slechts enkele stappen van waar het toestel ongeveer zou t gevolg was, dat het toestel hem heer T. werd naar het zieken de Prins Hendrik-stichting te Eg- Zee vervoerd. Hij was ernstig heeft beide beenen en een arm en bovendien een schouderfrac- ioopen. (N.R.Crt.) orreddingboot op een strekdam geloopen. inlijk einde van een oefentocht. iddag te kwart over vijf is dc dingboot van Hoek va» Holland, vel van kapitein Van Dam bij tocht voor Terheyde op strekdam evaren en vastgeraakt. Een plei- tuig heeft voor de reddingboot in anker uitgebracht. Met behulp heeft de bemanning getracht 't te trekken, hetgeen evenwel ukt is. Omstreeks halfvijf was de n topstand gepasseerd, zoodat bij ding het water vallende was. Eerst cht te kwart over drie is de boot omen. landsche gepantserde smokkelauto. Duitsch gebied aangehouden geveer 30 meter van de Limburg- as op Duitsch gebied bij Palen door een Duitsch beambte een gepantserde Nederlandsche smok- aangehouden. De auto bevatte 700 Ifie. de chauffeur den beambte zag, hij naar Nederland terug te kee- t zou hem gelukt zijn, indien de niet gebroken was. 'f inzittenden sprongen uit den ten den wagen in den steek en veilig Limburg bereiken. De be schoot nog enkele keeren op de de smokkelaars, van wie een huil den schouder getroffen werd. stbare lading werd in beslag ge- verdronken. "entienjarige L. Broek uit IJmui- teren bij het baden in de Haring- aldaar verdronken. mierden is de heer Lucassen, ge- n vader van vijf kinderen, bij het 7 den Rijn verdronken. ssen is een candidaat-tandarts bij sn in den Rijn verdronken. eumel is een man bij het baden Waal verdronken. Vier personen zich te water om hem te redden, Pogingen faalden. Het lijk is na uur gevonden. orgen is de 45-jarige werkman Kovel te Gouda, die met drie an- de Reeuwijksche Plassen aan het •as. verdronken. Daar geen van het ap behoorlijk zwemmen kon. kon nd tot redding worden uitgesto- geschoten visschers kwamen te den man te bereiken. Na een half zijn lijk opgehaald, achtoffer laat een vrouw en vier h na. -i-rfterenmiddag be' Schinkelbad ,™am ontruimd werd, om plaats ,L„..voor een nieuwen stroom jnebbers, ontdekte het personeel, w^dhokje de kleeren van een ,._n, hangen, terwijl de eigenaar nJ bleef. Men vreesde het ergste 'te ?nverwijld het diepe zwembas- et heh8Ben' Na eenigen tijd haalde eoÜ. am °P van een naar schat- i Is ei PPnfi ucii ncicti ouuov dokte-1*8®11 '°n8en- _Personeel 'artier van den G. G. D. hebben mhaii gePr°beerd door kunstma an e F de 'evensgeesten weer op otte ^vergeefs. Het it;n?s, men ''en dood consta- eehll J? naar het Wilhelmina- dat lil Men kan Slechts ver- allén s'aehtoffer door kramp n de volte onbemerkt is "air^hÜ,6.™? zwembad in Zuid te is gehad J1?termiddag een onge- Mgelontll echter minder droe- een krarJ^. 22-jarige zwemster het i?Jl"aanva'- Gelukkig werd wen dokninSel bemerkt. Eenige cdie u ar na en konden 1 de drenkïnVen bren8en- kennis llnge 'h korten tijd bbsemtG®8" heeft de G D- vervoerd naar het Wilhelmina- werkverschaffing. HIhirf^iÜl.t4 Naarden heeft, naar het „Hbld. meldt, een 24-jarigen werkloozen monteur aangehouden, die er zijn brood winning van maakte om langs den weg automobilisten, van wier wagen een band ?Pf°hg' behulpzaam te zijn. Hij hielp het toeval een handje door in den wegdek Ïï,.ta rijksweg een gaatje te boren en te zetten"1 erpe stalen Pen overeind Het is niet gelukt den man op heeter- daad te betrappen, maar bij een huiszoe king werd een beitel gevonden, waaraan nog asfalt van den rijksweg kleefde, en eenige uit oude vijlen geslepen pennen De man heeft volledig bekend. Onder Naarden heeft hij vijfmaal succes gehad. De belooning van zijn hulpvaardigheid het hij over aan de welwillendheid van het slachtoffer. brand, In den vroegen morgen werd gisteren brand ontdekt in het heerenhuis van den heer W. van Heersum aan de Dorpstraat te Son bij Eindhoven. Men slaagde er in een groot deel van de inboedel naar buiten te brengen, doch ln- tusschen greep het vuur zoo snel om zich heen, dat het groote huis weldra in lichte laaie stond. De Sonsche brandweer had niet voldoende materiaal om over grooten afstand water aan te voeren; vandaar dat assistentie werd ingeroepen van de Eind- hovensche brandweer. Het huis is geheel afgebrand. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. Naar wij vernemen, is gistermiddag in het Sophia-ziekenhuis te Zwolle overleden de heer Gerritsen te Bussum, het tweede slachtoffer van het auto-ongeluk, dat op 2 Augustus plaats vond op den Meppeler Straatweg bij Zwolle. „Msb" BOTSING TUSSCHEN TWEE AUTO'S. Op den weg Domburg—Middelburg on der de gemeente St. Laurens heeft een botsing plaats gehad tusschen twee per sonenauto's. Een der auto's reed tegen een tuinmuur aan en kwam met muur en al in een droge sloot terecht, De inzit tenden kwamen met den schrik vrij. Op het moment der botsing passeerden twee verpleegsters per rijwiel. Een harer werd aangereden en bekwam een kwetsuur aan een der polsen, terwijl haar rijwiel deer lijk gehavend was GULDEN INGESLIKT. Het 12-jarig dochtertje van den arbeider M. te Ovezand (Zeeland) heeft een gulden ingeslikt. Het meisje is naar een zieken huis te Goes ter behandeling overge bracht. o BRAND MET TRAGISCHEN NASLEEP. De arbeider W., die, dezer dagen te le Exloermond onder een brandspuit ge raakte, die van een brug in het kanaal stortte, is aan de bekomen verwondingen overleden. De man laat een weduwe en 4 kinderen na. „KOELE" ONTVANGST VAN BEZOEKERS. Dezer dagen wilden, naar de Nederlan der meldt, eenige belangstelenden de koel cellen van het Gemeentelijk Abattoir-te Poeldijk (gem. Monster) gaan bezichtigen. Dat is wat al te best gelukt, want toen men in een cel was, viel de deur onver wachts achter de belangstellenden in het slot. Een dergelijk verblijf in de koelcel, is zelfs in deze warme dagen niet prettig en op alle mogelijke manieren poogde men dan ook de aandacht te trekken van hen die buiten de cel waren gebleven. Toen dit gelukte, moest een smid worden gehaald, die na bijna drie uur, de celdeur open kon krijgen. Het gezelschap zal intusschen wel vol doende afgekoeld zijn geweest. BUITENLANDSCH GEMENGD. vliegongeval. Tijdens nachtelijke luchtmanoeuvres is een Fransch militair watervliegtuig in de nabijheid van Bizerta (Tunis) omlaag ge stort en in brand gevlogen. De vier inzit tenden verbrandden isvend. MIJNONGELUK. In de mijn „Emil" te Essen raakte een arbeider bij het bedienen van de lift tus schen de betimmering van den schacht- wand en de liftkooi. Bij zijn poging, om den verongelukte te helpen, stortte de maciilnist van de lift in den schacht. Beiden zijn aan de be komen verwondingen overleden. kinderverlamming in hongarije. In Zegedin zijn 22 kinderen door kin derverlamming aangetast. De vreeselijke ziekte heeft reeds drie slachtoffers ge- eischt. De artsen probeeren thans een nieuwe entmethode, door het bloed van den vader of de moeder der zieke kinderen bij de patiënten in te spuiten. TREIN EN WAGEN. Naar een Reuter-telegram uit Rome melddt is op een onbewaakten overweg nabij Imola een trein op een wagen in gereden. Een vrouw en dne kinderen werden gedood. de hittegolf. tv hittegolf is met hernieuwde bracht over" Zuid-ingeland gegaan. Gisteren was ie temperatuur in de schaduw in Londen ruim 80 graden Fahrenheit. Het is thans de heetste Augustusmaand sedert 1923. een joodsch congres. Een Joodsche conferentie, te Genève bijeen, heeft een resolutie aangenomen, die een bijeenroeping van een Joodsch wereldcongres, den opbouw van 'n Joodsch nationaal tehuis in Palestina en de orga- nisastie van het Joodsche volk elscht. italiaansche werkloozen vernielen het consulaat in montevideo. Naar uit Montevideo gemeld wordt, hebben werklooze Italianen een optocht gehouden tegen het Italiaansche consu laat aldaar om levensmiddelen te eischen. Zij slaagden er in het consulaatgebouw binnen te dringen, waar zij alles kort en klein sloegen. De politie moest tusschen beide komen om de betoogers te verdrij ven, van wie er verscheidene aangehouden werden. gorgoelof in hooger beroep. Zaterdag zal het Hof van Cassatie zich bezig houden met het door Gorgoelof, den door het Hof van Assiezen ter dood ver oordeelden moordenaar van president Doumer. ingediende verzoek tot cassatie van het door het hof gewezen vonnis. La March Adour, lid van het Hof van Cassatie, heeft zijn rapport over Gorgoe- Iofs beroep voltooid. Naar Havas meldt, wijst het Gorgoelofs verzoek af. Dit berustte op twee argumenten. Het eerste was dit; er was aangekondigd en aan den beklaagde en zijn verdedigers bekend gemaakt, dat de zittingen van het Hof van Assiezen door raadsheer Piché zouden worden geleid. Zij zijn ech ter door den president Dreyfus geleid. Gorgoelof en zijn verdedigers protesteeren tegen deze verwisseling. De raadsheer, die omtrent Gorgoelofs voorziening in cassatie rapport uitbrengt verwerpt dit protest, dat te laat komt. Want de wisseling van president heeft tijdens de behandeling voor de gezworenen tot geen enkel protest van den moorde naar of zijn verdedigers aanleiding ge geven. Het tweede argument door Gorgoelofs verdediger aangevoerd is van algemeene strekking. Zij meenen, dat de moord op president Doumer een politieke zaak is en dat de Grondwet van '48 de doodstraf voor politieke misdrijven heeft afgeschaft. In het rapport van raadsheer Adour wordt geantwoord, dat de Grondwet van '48 slechts misdrijven van verstandhou ding met den vijand of spionnage betreft, die in vredestiid niet meer met den dood worden gestraft. oude graven gevonden. Bij den aanleg van den straatweg Pom- peeCastellamareSurrento zijn bij Cas- teliodi Angioino prae-Romeinsche graf tomben uit de 2de en 4de eeuw voor Christus voor den dag gekomen. Op on geveer 5 M. onder het tegenwoordige weg- niveau en bedekt door een dichte laag humus en vulkaanslakken afkomstig van de Vesusius uitbarsting in 79 na Christus heeft men drie graftomben gevonden van groote stukken tufsteen vervaardigd en tien andere grafkelders van grove tegels. In de tufsteenen bevonden zich bij de ske letten heele grafuitrustingen, bestaande uit vaasjes en kannen van allerlei afme tingen, sommigen van ruw hout. onbe werkt leem en andere veel fijnere en ver sierd met geometrische figuren. Uit het gevondene maakt men met ze kerheid op. dat deze tomben zijn gebouwd in den tijd der Samnitische overheersching in Stabia Bovengenoemde vondsten wij zen op de wenschelijkheid van een ver deren systematischen uitgraving TORNADO IN DAKAR. Het Fransche ministerie van kolonies heeft uit Dakar bericht ontvangen dat Zondag J.I. nabij Bamako aan den Niger een tornado heeft gewoed, die groote materieele schade heeft veroorzaakt en tal van menschenlevens heeft gekost. De spoorweg nabij Bamako werd grootendeels venield. Een locaaltreintje werd uit de rails geworpen, waardoor de machinist en een passagier werden gedood. Zes inboor lingen werden door opgezweepte water massa's meegesleurd en verdronken. Ver scheidene fabrieken zijn geheel vernield en honderden woningen weggespoeld. In het geteisterde gebied zijn bijna alle wegen onbruikbaar. RECLAME. 11 M =fil FIETSBANDEN Hchtloopend IJzersterk 4659 ned. herv. kerk. Beroepen: Te Doornspijk. D. Th. Keek, te Staphorst. Aangenomen: Naar Wieringermeer (Evang.), K. O. Finkensieper, cand. en hulpprek. aldaar, (als pred. evang.). gekef. kerken. Drietal: Drietal te Bruchterveld (gem. Ambt-Hardenberg). J. Kapteijn cand te Den Haag; H. Veenstra. cand. te Smilde, en H Vogel, cand. te Zwolle. geref. gem. Tweetal: Te Dordrecht, J. D. Barth, te Borssele, en A. Verhagen, te Middelburg. baptisten-gemeenten. Aangenomen: Naar 2e Exloermond, H Bakker, cand. te Haarlem. Bedankt: Voor HeerlenTree beek, Bakker, cand. te Haarlem. H. „DE MORSCH" WENSCHT „EEN VAN ZIN" GELUK Het is niet steeds onze gewoonte om van een 25-jarig huwelijk uitvoerig vermelding te maken, maar wegens het bijzondere van een gebeurtenis als deze aan de grens van onze gemeente, kunnen wij niet nalaten daaraan meerdere aandacht te wijden. Immers een ieder, die den Hooge-Morsch bezocht, zal hooren van „den Meester", zelfs van groot en klein, want alle bewo ners van den Morse li onder Oegstgeest, gevoelen zich dagelijks één in alle doen en laten! Zoo was dan ook door bijna heel de ge meente bekend geworden, dat de heer en mevrouw J. van NoordKley dezer dagen hun 25-jarig echtvereeniging zouden her denken. Ja, heel de Morsch verheugde er zich over dit. zoo algemeen bemind echtpaar, gelukwenschen aan te bieden Daarvan Is dezer dagen een ruim gebruik gemaakt. De heer Van Noord, geboren Morsche- naar. Is daar opgegroeid; heeft daar in de school zijn eerste leerjaren doorge bracht, is na voltooiing van zijn studie be noemd tot onderwijzer te Leiden en is nu sedert ruim 12'/» jaar als hoofd van die zelfde O. L. School aan den Morsch werk zaam. Ieder dus, van groot tot klein kent hem en heeft hem lléf om zijn standvastig ka rakter en voorbeeldige naastenliefde. Ook zijn echtgenoote deelt bij een ieder in denzelfden gunst. Daarom had ook de R.-K. Harmonie „Triumph" besloten, ons aller vriend een blijk van toegenegenheid aan te bieden. Gisteravond omstreeks 8 uur vertrok het gezelschap in een 8-tal auto's, daartoe welwillend afgestaan door particulieren, vanaf het Patronaatsgebouw om het echt paar van Noord een serenade te brengen Heel de Morsch was uitgeloopen en stond op wacht toen de auto's arriveerden. Op het ruime schoolplein opgesteld speelde de muziek een pittigen marsch onder directie van den heer Jac. Kroon, waarna de voorzitter, de heer W. den Boer, het zilveren echtpaar- van harte geluk- wenschte met zijn 25-jarige echtvereeni ging. Wij brengen u zoo gaarne onze hulde als hoofd van deze school, als opvoeder van de jeugd en als vredelievende men- schen onder de bewoners van den Morsch, aldus spr. Nadat de muziek zich nogmaals had doen hooren, sprak de heer Van Noord ongeveer het volgende: Het brengen van dezen muzikalen groet heeft ons zeer getroffen. Wij zijn daar voor bijzonder dankbaar. De hulde, mij gebracht als opvoeder van de jeugd, heeft mij inzonderheid goed ge daan. Ik heb echter niet anders dan mijn plicht gedaan, hetgeen mij als geboren Oegstgeester niet anders mogelijk was. God heeft mij de gunst geschonken op te mogen treden als opvoeder der Jeugd en ik kan getuigen, dat ik steeds die taak heb vervuld uit liefde voor de jeugd en als warm aanhanger van ons Vorstenhuis. Spr. herinnerde aan de oorlogsjaren, toen alles in vuur en vlam stond. Aan 't hoofd van ons volk stond steeds onze geliefde Vorstin en door Haar kracht en voorbeeld zijn wij van oorlog gespaard gebleven. Laat ons dan ook nu wenschen Haar nog vele jaren als Hoofd van ons land te mogen bezitten. En al zijn de tijden niet rooskleurig: zoo wij Haar hebben, zal geen vlam ons kun nen vernietigen Hij bracht daarop een driewerf „Hoera" uit voor H.M. de Ko ningin. Tijdens het aanbieden van ververschin- gen droeg de heer G. Koelman zorg voor het aanbrengen van een eleclrischc ver lichting en werden brandende lampions opgehangen in de boomen op het speel terrein. Het muziekgezelschap speelde eenigen tijd op vroolijke wijze, terwijl de bewoners van den Morsch getuigden van hun groote belangstelling door het vormen van dans groepen. Tot slot zeide de heer Van Noord: Al wordt de Morsch in veler oog be schouwd als ,,de blinde darm" van Oegst geest, nu blijkt wel terdege dat dit lichaamsdeel niet vergeten wordt, hetgeen door al mijn „buren" op hoogen prijs zal worden gesteld Hij dankte mede namens zijn echtgenoote en familie recht hartelijk voor de gebrachte hulde en wenschte den directeur en het corps een „tot weer ziens" toe. Wij vernamen nog dat het bruidspaar dezer dagen buitengewoon veel blijken van belangstelling heeft mogen ontvangen en wel in 't bijzonder van de Morschbe- woners. Hierboven het echtpaar Van Noord, te midden der familie en leden van de R.-K. muziekvereeniging „Triumph". VOOR VRIJDAG 19 AUGUSTUS. Hilversum, 1875 M. 6.4512.00: VARA 10 00 v.m. VPRO 12.00—4.00: AVRO 6 00: VARA 8.00—11.00: AVRO en VPRO 11.00—12.00: VARA 6.45—7.00 en 7.307.45: Gymnastiekles 8.00: Gra- mofoonpl. 9.00: VARA-septet onder leiding van Is. Eyl 10.00: Morgenwij- ding 10.15: Voordracht A. Bouwmeester 10.30: Vervolg septet 11.00: Vrou wenkwartiertje 11.15: Vervolg septet 12.00: AVRO-klelnorkest o. 1. v. N. Treep en Gramofoonpl. 4.00: Gramofoonpl. 4 30: Voor de kinderen 5.00: VARA- orkest o. 1. v. H. Wiggelaar 5.50; Gra mofoonpl. 6.00: Orgelspel Joh. Jong 6.30: Onthouders Radio Comité Causerie door Dr. F. Delhez 6.45: Vervolg orgel spel 7.05: Causerie door C. v. d Lende 7.20: Vervolg VARA-orkest 8.00: VPRO-Nieuws 8.05: Vaz Dias 8.15— 10.15: Uit het Kurhaus, Scheveningen: Residentie-orkest o. 1. v Carl Schuricht. Vierde Symphonie. Bruckner. In de pauze om c a. 9 00: VPRO. Voorlezen door J. H. Kekhout, Na afloop c.a. 10.15: Ds. J. H. Smit Sibinga: Jeremia 11.0012.00: Gramofoonpl. (VARA) Huizen, 296 M. Algemeen programma verzorgd door de NCRV 8.00: Schrift lezing 8.159.30: Gramofoonpl. 10.30: Zlekendienst 11.00: Gramofoon- platen 12.152.00: Concert J. Meyer (zang), H. Hermann (viool), H. v. d. Horst Jr. (cello) en Mevr. R. A. v. d. Horst Bleekrode (piano) 2.30: Concert K. Hartvelt (viool)- P. Lentz (cello) en G. Seyler (prano) 4.30: Gramofoonpl. 5.00: Voor de postzegelverzamelaars 5.30: Voor amateurfotografen 6.00: H. J. Steinvoort: Een fotostander 6.30. Radio-dokter 7.00: Causerie door A. J. Herwig 7.45: C. A- Deul: Zermatt en Omgeving 8.15De H. O. V. (Sympho- nle-orkest) onder leiding van F Schuur man met medewerking van NCRV-Dames- koor onder leiding van Mej. L. Lauenroth 900: Fotografiepraatje 9 3010.30: Vervolg concert, O.a. uit „Sommernachts- traum", Mendelssohn C.a. 1000: Vaz Dias 10.3011.30: Gramofoonpl. Davcntry, 1554 M. 1035: Morgenwij ding 10.50: Tijdsein, Berichten 12.20: Em. Starkey's orkest 1.05: Orgelspel door M. Vinden 1.502.50: Gramofoon- platen 4.20 Schotsch Studio-orkest m. m. v K. Garscadden (zang) 5.35: Kin deruur 6.20: Berichten 6.50: Men delssohn's Pianomuziek door G Pepper corn 7.10 en 7.30: Lezingen 7.50: BBC-orkest o. 1. v. J. Lewis met medewei- king van C- Willis (alt). O.a. Suite an clenne, Lacome en Slavische Dans nr 1, Dvorak 9.00: Vaudeville. 0.a. Jack Padbury's Band 10.00: Berichten en le zing 10 35: Mantovanl en zijn Orquesta Tipica. Met medewerking van M. Thomas (sopraan). O.a. Rosen aus dem Süden, wals, Strauss: II Re Pastore, Mozart en uit „Amico Fritz", Mascagni 1120— 12 20: BBC-Dansorkest o. 1. v. Henry Hall Parijs „Radio-Paris", 1725 M 8.03. 12.20 en 7.20: Gramofoonpl. 9.05: Piano recital door Serge Tenebaum en Gramo foonpl. 9 50' Strijkkwartet en Gramo foonpl. 9.50: Strijkkwartet en Gramq- foonpl. O.a. 4de kwartet. Beethoven 10.50 Gramofoonpl. Kalundborg, 1153 M. 12.25—2.20: Concert uit Hotel Angletcrre 3 205.20: Omroeporkest o. 1. v. MeyerRadon. Met medewerking van E Jensen (liedjes bij de luit) 8.20: Opening van het Katho liek Congres met medewerking van orkest en koor. O.a. Festpolonaise, Svendsen 10.3511.20: Populaire operamuziek door het Omroeporkest o. 1. v. MeyerRadon. 0.a. Fragment uit .Lohengrin", Wagner en „La Boheme", Puccini 11.2012 50: Dansmuziek. Langenberg, 473 7.258.20: Concert uit Bad Wildungen 11.35—12.05: Gra mofoonpl. 12.20: Concert uit Milnchen 1 502.50: Philh. orkest Mannheim o. 1, v Eberts 2.50: Gramofoonpl. 5.20 635: Namiddagconcert 8.20: Wagner- concert. Orkest onder leiding van Busch- kötter met medewerking van Strtenz (bas) Oa Inleiding: „Lohengrin" en Wotans Abschied und Feuerzauber uit .Walküre" 9 20: „Das Nebelhorn", vroolijk hoor spel van Uzarski. Hierna „Der Mord in der Friedrichstrasze", idem 10.5012.20 Mis Es gr. t Schubert door koor, orkest en solisten o. 1. v. Zimmerman. Rome, 441 M. 9,0511.20; Sympho- nieconcert o. 1. v. A. Pedrollo. O.a. Sym phonie aus der neuen Welt, Dvorak en Ouverture „Rienzi", Wagner. Brussel, 508 en 338 M 508 M.: 12 20' Gramofoonpl 5 20: Concert o. 1. v. Walpot 6.20 en 6 50: Gramofoonpl 8 20: Omroeporkest onder leiding van Kumps 9.20: Concert uit de Kurzaal Ostende onder leiding van Toussaint de Sutter. Met medewerking van J. Manceau (zang) 1020: Laatste acte „Marouf" (Uit de Opera te Parijs.) 338 M.: 1220: Concert o. 1. v. Kumps. Met medewer king van Khuner (cello) en Borgers (zang) 3.20: Klassiek concert uit de Kurzaal te Ostende 5.20: Dansmuziek uit Ostende 6 20' Gramofoonpl. 6.50: Cello- en pianorecital 8.20: Fragm uit „De Dol larprinses", Fall, m. m. v. het Ensemble „Mantza" en het Omroeporkest o. 1. v K. Walpot. Hierna Max Alexys en zijn or kest. i

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 9