LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad IVIaandag 15 Augm UIT DE OMSTREKEN. katwitk. zoeterwoude! TUIMELTJE EN KRUIMELTJE IN HET KABOUTERLAND AALSMEER. Huldiging van pastoor Lühn. Bij zijn aankomst in deze gemeente na eenlge dagen van afwezigheid, wachtte pastoor A. W. J. Lühn, van de parochie van den H. Johannes den Dooper te Ku- delstaart, ter gelegenheid van zijn zilveren priesterjubileum, Zaterdagavond wel een bijzondere ontvangst Omstreeks zeven uur was aan de Ophelialaan in Plan Zuid een stoet van honderden vrouwen en mannen, meisjes en knapen van de buurtschap Kudelstaart saamgekomen, om zoo aan stonds hun geachten en beminden herder en leeraar te verwelkomen. Natuurlijk ont brak hierbij ook de muzikale medewerking niet; het R.K. Fanfarecorps „Laus Deo" had gezorgd present te zijn. Langs den Stommeerweg had zich inmiddels een groote menigte uit dorp en omgeving ver zameld, w.o. wij opmerkten den w.n. bur gemeester, den heer P. v. d. Meer, wet houder Berghoef, meerdere leden van den Raad enz. Pastoor Lühn kwam per auto de Ophelia laan opgereden, tot vóór den opgestelden stoet, waar hij uitstapte.. De beminde geestelijke had talrijke felicitaties, zoowel van de leden van het feestcomité, als van parochianen en anderen in ontvangst te nemen. Spoedig was het oogenblik geko men, waarop de stoet, welke intusschen tot een indrukwekkende omvang was aan gegroeid, onder de vroolljke toonen van „Laus Deo" zich in beweging zette. Langs den Stommeerweg werd naar Kudelstaart getrokken. In die buurtschap woei van schier alle huizen de driekleur met pause lijken wimpel, terwijl vóór den ingang der kerk een schitterende bloem- en groenver- Slering was aangebracht. Nadat in de na bijheid der kerk de stoet was ontbonden, katholieken en ook vele andersdenkenden het godshuls waren binnengestroomd, werd pastoor Lühn op den vooravond van zijn zilveren priesterfeest onder begelei ding van orgelmuziek een welkomstlied toegezongen door de saamgekomenen. Hierna besteeg pr. Ratte van Sloten (Am sterdam) den kansel als feestredenaar, die hartelijke woorden tot den jubileerenden priester sprak. Na het plechtig sluitingslof zong de gemeente den Jubilaris een danklied toe. Geconstateerd kan worden, dat de pa rochie Kudelstaart in elk opzicht op waar dige wijze haar geliefden pastoor aan den vooravond van zijn zilveren priesterschap heeft gehuldigd. .Aalsmeers Koorvereeniging" behaal de op het zang- en muziekconcours te Aus- terlltz in de eere-afdeeling een len prijs met 343 punten, benevens een eereprijs voor het hoogst aantal punten van den dag. De Chr. Harmonie „Sursum Corda" be haalde op hetzelfde concours een 2en prijs in de 3e afd concertwedstrijd en een len prijs in den Marschwedstrijd. HILLEGOM. Concert in het van Waverenpark. Behoudens toestemming van den burge meester geeft de Hlllegomsche Harmonie kapel een concert in de tent aan de Six- laan op Woensdag 17 Augustus a.s. Het programma luidt: 1. Afscheidsmarsch (J. D. Schouten). 2. Ouverture Joyeuse (Keler Bela). 3. An der Schonen Blauen Donau (Joh. Strauss). 4. La Fille Du Tam bour Major (Offenbach-Blémant). 5. Mar- che Lorraine (Louis Ganne). 6. Ouverture Du Califfe de Bagdad (Boieldieu) 7. Les Dragons de Villers (Maillart-Wtterwulghe). Schietwedstrijd. Voor den tusschentijdschen schietwed strijd. die morgenavond door den Bijz. Vrljw. Landstorm gehouden wordt, zijn 5 medaille uitgeloofd, benevens eenlge prij zen, geschenken van Ingezetenen. De wed strijd zal bijgewoond worden door den commandant van het Landstormcorps, ma joor Boots. Arbeidsbemiddeling. Met de ingeschreven werkzoekenden was het bij de Arbeidsbeurs als volgt gesteld: begin der week 268, einde 263 of 5 min der. Aan 2 aanvragen van werkgevers is voldaan, 17 Ingeschrevenen zijn geplaatst. Waarschuwing. Onder verwijzing naar zijne mededee- lingen d.d. 11 November 1931 en 7 Maart 1932. betreffende de firma's „Blumenhof „La Reine" en „Aurora Bulb Nurseries" deelt de burgemeester van Hillegom thans mede dat aoor de firmanten van deze bloembollenzaken, ook handel wordt ge dreven onder den naam „Bloembollen- handel Hollandia, Hillegom-Voorhout". Als directeur wordt genoemd een zekere H. Bruhl (Duitscher) kappersbediende, vroeger wonende te Hillegom. De burgemeester voornoemd geeft, be langhebbenden in overweging, alvorens met deze firma in relatie te treden, bij hem inlichtingen in te winnen. Gedurende de maand Juli zijn de vol gende baden in het gemeentelijk badhuis genomen: kuipbaden 252, douchebaden 1125 kinderen 148. De volksbaden zijn als volgt genomen:: kuipbaden 9, douches 22. kin deren 12. Voor de speciale veiling van hyacin then der Coöp. Veillngvereeniging „Hille gom" waren Zaterdag 1200 manden hya cinthen aangevoerd. De aanvoer wordt re gelmatig grooter. De prijzen zijn stijgende. Geslaagd voor het examen coupeuse van de Ned. R.K. Schoolraad de dames T. A. v. d. List en G. W. Ruiten alhier. Bedankt voor het beroep der Chr. Ger. Kerk te Delft, Maassluis. Meerkerk, Pa- pendrecht, Schiedam, Soestdijk en Vianen de heer C. Smits, cand. alhier, die het be roep naar Nieuwpoort heeft aangenomen. OM DEN ZILVEREN ROTTERDAMSCIIEN BEKER. Katwijk wint. Zaterdag 13 Aug. had aan de schietba nen alhier de wedstrijd plaats om den Rotterdamschen Beker. Deze naam vindt haar oorsprong in het feit, dat twee Rot- terdamsche heeren die nu in Katwijk wo nen en er zeer veel verblijven, mede uit sympathie voor de Burgerwacht, dezen wisselbeker schonken. Het was thans de derde maal dat om den beker gekampt werd. Aan dezen wedstrijd namen deel de Burgerwachten te Voorschoten, Valken burg, Leiderdorp, Wassenaar en Katwijk. De wedstrijd die te half drie aanving, werd begunstigd door mooi weer. Er werd ge schoten op schijf Burgerwacht, telling 1100 M„ houding naar keuze. Er werden geschoten 10 schoten door iedere schut ter. Het totaal aantal punten van het vijftal bepaalde den uitslag. Er heerschte een buitengewoon kame- raadschappelijken geest onder de schut ters; alles had een mooi en vlot verloop. De spanning kwam er meer en meer in! Het leek er werkelijk op dat Voorschoten voor de tweede maal den beker zou win nen, doch door een weinig pech van den laatsten man van Voorschoten wijzigde de kans en werd de Katwijksche Burgerwacht winnaar. De uitslag was als volgt: 1. Katwijk met 459 punten, 2. Voorschoten met 455 p., 3. Wassenaar met 441 p., 4. Leiderdorp met 423 p., 5. Valkenburg met 417 p. In 1930 won Katwijk met 450; in 1931 Voorschoten met 450 punten. Er had ook een vrijebaan-wedstrijd plaats waaraan een 40 tal schutters deel namen. De uitslag hiervan was: 1. de heer Overduin van Voorschoten met twee ma- xlmus 3030 punten, 2. de heer J. Noort van Voorschoten met 3028 p., 3. de heer C. v. Leeuwen te Katwijk met 29—28 p., 4. de heer R. v. Mulligen te Voorschoten met 29—27 punten, 5. de heer P. J. v. d. Krogt te Wassenaar met 2927 p., 6. de heer Wolf te Wassenaar met 2927 p., en 7. de heer J. Th. Knijnenburg te Wassenaar met 2926 punten. Nadat men in de Cantine was bijeen gekomen, nam burgemeester Woldringh van der Hoop, voorzitter van de Katwyk- sche Burgerwacht het woord en felici teerde de Katwijksche Burgerwacht met de behaalde uitslag. Het is, zeide spr. mij een genoegen dat, nu het de eerste maal is dat ik hier bij een wedstrijd kan tegen woordig zijn, de beker kan worden uitge reikt aan de eigen Burgerwacht. Spr. dankte de schenkers van den beker voor het feit, dat zij de Burgerwachten de ge legenheid hadden gegeven zich met elkaar te meten Spr. uitte nog den wensch dat deze wedstrijd voor de nietwinnende Bur gerwachten een aanleiding moge zijn om zich voor het volgende seizoen goed in te schieten, opdat, wét toch de bedoeling is, bij het schenken van een wisselbeker, deze een volgende maal weer moge verwis selen. De hoogste schutters van het win nende korps de heeren C. v. Leeuwen en Chr. J. Minnee, die ieder 96 punten be haalden (het maximum was 100) namen hun prijs in ontvangst, waarna men nog eenigen tijd gezellig bijeen bleef. KATWIJK AAN ZEE. Het stoffelijk overschot van schipper Van Duijn. Zaterdagavond hebben wij een onder houd gehad met J. v. d. Oever, wonende Jan Tooropstraat 68, die dien morgen tegenwoordig was bij het vinden van net lijk van Maarten van Duijn, gelijk gemeld eenlge K.M. benoorden Noorawijk. Van d. Oever is een broer van den schipper van het vaartuig, waar op het noodlottig on geval plaats vond. Het stoffelijk overschot toonde slechts een kleini wonde boven het rechteroog. Na de vondst waarschuwde twee passeerende fietsers de Noordwij ksche politie, die het lijk naar het lijkennuisje overbrachten. Zaterdag werd door de radio het bericht van de vondst doorgezonden; mogelijk be reikt het nog de 4 zoons van den over ledene, die zich op zee bevinden. Wellicht kunnen zij nu bijtijds bij de begrafenis zijn, die bepaald is op Dinsdagnamiddag. Het kustvisschersvaaartuig K.W. 12 be vond zich voor Scheveningen 800 M. uit den wal. toen het ongeval plaats vond. Niemand aan boord had iets van de ver dwijning bespeurd. Toen men Van Duijn noodig had. bemerkte men eerst, dat hij er niet meer was. De overledene heeft 8 jaar op het vaartuigje gevaren, zoodat hij er goed mee bekend was. Hij kan niet uit gegleden zijn, omdat het dek niet nat was. Naar de oorzaak blijft men dus gissen. De familie heeft deze troost, dat de zee hem teruggegeven heeft en dat hij hier zijn begrafenis zal hebben. Ds. Rutgers had Vrijdagmorgen de zware taak, om de echtgenoote van den zoo plot seling omgekomene met het treurig feit op de hoogte te stellen. De ballonwedstrijd. Van de luchtballonnenwedstrijd op den eersten dag van het strandfeest zijn al eenige kaarten binnengekomen bij den heer v. d. Wijngaart, secretaris van V.V.V. Eén kaart meldde het vinden te Geldern, niet ver van onze grenzen; een tweede luchtballon was geland te Oss in Noord- Brabant; een derde te Venraay in Lim burg; ook een te Geldermalsen. Enkele luchtballonnetjes zijn docr kustvisschers- vaartuigjes uit de Noordzee opgepikt. Ook zijn er gevonden te Noordwijk, te Valken burg bij Katwijk en eenige in de Mient. Die hebben het dus niet ver gebracht. Ernstige aanrijding. Hedenmorgen te kwart over twaalf reed de groentehandelaar F. v. d. M. uit de Zuidstraat met een nieuwe Fordauto te snel over de Badstraat en sloeg den Sluis- weg in. Hij hield de linkerzijde van den weg. In tegenovergestelde zijde en rechts van den weg houdend, kwam de wielrijder C. K. uit de Hessenstraat. De autobestuur der gaf geen signaal, hij werd zenuwachtig en drukte op het gaspedaal. De auto reed plotseling op den wielrijder in, zoodat het slachtoffer K. ernstig werd gewond en be wusteloos neerviel. De politie waarschuwde eenige doktoren. Dr. Lodder en dr. De Rui ter Zijlker verleenden de eerste hulp. De ziekenauto vervoerde den gewonde naar het huis van dr. De R. Z. op den Bou levard. Hij had een ernstige wonde aan het gelaat. De politie heeft proces-verbaal op gemaakt. Met den patiënt gaat het op het oogenblik redelijk wel. Zaterdagmiddag heeft de mondorgel club ..Concordia" onder leiding van den directeur den heer D. van Wouw van 4 uur tot 8 uur een muzikale rondegang ge houden door het Noordelijk gedeelte van het dorp. J. v. D. uit de 4de Kanaalstraat deed bij de politie aangifte van het feit, dat zijn 7-jarig zoontje M. door wed. v. d. D. uit de Meerburgkade zoodanig in het ge laat is geslagen, dat het bloed uit neus en mond liep. Fotograaf V. van de Zuid-Boulevard deed bij de politie aangifte van hét feit, dat van de toonbank uit zijn winkel is ontvreemd een nieuwe Kochman camera, merk Korelle, ter waarde van f37.50. Het bestuur van de vereeniging Ree- derij de Vuurbaak deed bij de politie aan gifte van het feit, dat, ondanks herhaalde waarschuwingen, C. den H. wonende Sluisweg, ezels en hitten op het Wantveld over de Watering welt, waardoor de daar liggende netten worden beschadigd. Er zal procesverbaal worden opgemaakt. o LISSE. De boomen langs den Heereweg aan het Zuideinde vallen thans voor de weg- verbreeding ten behoeve der electrische tram. Dinsdagmorgen half 10 houdt de „Ho- baho" een speciale Narcissenveiling. De Coop. Veiling H.B.G. houdt Dins dag een velling van leverbare Bloembollen. NOORDWITK BINNEN. VERGADERING ORANJE VEREENIGING „NOORDWIJK BINNEN". Bespreking der a.s. feestelijkheden. In Hotel „Royal" had een vergadering plaats van bovengenoemde vereeniging. Deze avond, onder leiding van den voor zitter den heer H. A. Mathof, was matig bezocht. In verband met de tijdsomstan digheden achtte het Bestuur het raad zaam alvorens deze vergadering uit te schrijven de contributie-inning af te wachten, waarvan de uitkomsten het Be stuur hadden teleurgesteld. Spr. deelde mede dat de Burgemeester dit jaar in verband met de slechte tijdsomstandig heden geen vergunning verleende tot het exploiteeren van een feestterrein. Het was verder diens wensch dat dit jaar de fees ten waardig, doch sober zullen worden ge vierd. Spr. verklaarde na gewezen te hebben op de vermindering der uitkom sten, de vergadering voor geopend. De secretaris de heer F. H. van Spanje las de notulen der vorige vergadering. Deze werden onder dankzegging, ongewij zigd goedgekeurd. Na ingekomen stukken was aan de orde het jaarverslag van den secretaris. Een overzicht werd hierin gegeven van de werkzaamheden en van de feesten. De voorzitter bracht dank aan den secretaris voor diens keurig en uitgebreid verslag. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat er een saldo in kas was van f. 234.21; de rekening sloot in ontvangsten en uitg. met een bedrag van f. 3999. De controle-commissie bestaande uit de heeren P. Ruigrok, J. Verheul en Jac. v. Ruiten had de boeken en bescheiden van den penningmeester nagezien. Bij monde van den heer P. Ruigrok werd namens deze commissie rapport uitgebracht. De comm. prees het beheer en deelde mede dat alles correct in orde was bevonden. Zij stelde voor den penningmeester een klein bewijs van waardeering te geven voor zijn vele werkzaamheden. De voorzitter zeide deze zaak in het Bestuur ter sprake te brengen, doch hij is van meening dat de waardeering door de leden voor den pen ningmeester wel de grootsche belooning zal zijn. Ingev. art. 10 van het Reglement werd door de afgetreden commissie voor controle een nieuwe comm. voor controle van drie leden in dubbel voorgedragen; bestaande uit de heeren: F. de Lincel, H. ter Schuur en H. Th. van Bourgondien en als plaatsvervangers de heeren H. Vis, J. Meijrink en H. v. d. Voort. Alsdan was aan de orde punt 8. a. Be stuursverkiezing wegens periodiek aftre den van den le penningmeester den heer P. v. Dam en den 2en secr. den heer J. Tissing; b. Bestuursverkiezing in de vaca ture 2en penningmeester door 't bedan ken van den heer Taskin. De beide periodiek aftr. bestuursleden de heeren P. v. Dam en J. Tissing werden herkozen, terwijl in de vacature 2en pen ningmeester werd gekozen de heer H. G. Vis. De heeren P. van Dam en H. G. Vis namen hun herbenoeming en benoeming aan. Bespreking Oranjefeest. In beginsel werd door de vergadering besloten op 31 Augs. feest te vieren. Het Bestuursvoor stel luidde: Een dag feest vieren en wel zeer sober. Na eindelooze discussies, in het bijzon der over het al of niet uitschrijven van een etalagewedstrijd werd het programma als volgt vastgesteld: V.m. 9.30 uur: Kinderoptocht met daar aan verbonden tractatie, de optocht te doen begeleiden door het fanfarecorps „Excelsior". N.m. 2 uur: Kinderspelen op het Linde plein, bestaande uit: 1. Ballendragen voor meisjes van 712 jaar; 2. Stoelendans voor meisjes van 914 jaar; 3. Het eerst aan den trein (gecostumeerd), voor jon gens van 914 jaar; 4. Zakloopen voor jongens van 712 jaar. N.m. 8 uur: Concert op het Lindenplein door het fanfarecorps „Excelsior". Hierop volgde sluiting dezer zeer geani meerde vergadering. NOORDWITKERHOUT. In café „De Zwaan" vergaderde het comité, dat zich ten doel stelt middelen te beramen om steun te verkrijgen voor de noodlijdende bloembollenkweekers. Met algemeene stemmen werd besloten zich aan te sluiten bij dergelijke com missies uit de geheele omgeving, om te samen actie te kunnen voeren. Nadere plannen om steun te vragen aan gemeente of regeering zullen besproken worden door de afgevaardigden van kweekers genootschap en Holl. Bloemb. cultuur en reeds diverse uitgeschreven vergaderingen. Tevens zal er bij het gemeentebestuur op worden aangedrongen om steuntrek kende werkloozen te doen werken in den planttijd bij kweekers, die geen werk krachten kunnen betalen. OEGSTGEEST- Geslaagd te Den Haag voor 't examen Hoogduitsche taal L. O., mej. N. A. van der Werff alhier. SASSENHEIM. AUTOBESTUURDER IN SLAAP GEVALLEN. Auto en een hek vernield. De autobestuurder van een personen auto die uit de richting Leiden kwam, werd gistermorgen omstreeks 5 uur nabij de R.K. Kerk door slaap overmand. Het gevolg was, dat de wagen een draai maakte en recht tegen het hek voor het huis van de heer E. reed. Het hek, dat al eens eerder aangereden was, werd nu grondig vernield. De stee- nen pilaren van een halve meter in het vierkant werden afgeknapt als lucifers. De auto werd zwaar beschadigd en moest worden weggesleept; de bestuurder kwam met den schrik vrij. De inbraken. Behalve het reeds door ons vermeldde tweetal inbraken bij de heeren Peere boom en Krouwel is ook nog ingebroken bij de heer J .Bouwmeester aan de Leid- schevaart. Deze familie sluit 's avonds alle vertrek ken af. Hier is men vanuit de keuken, door uitzagen van een slot in de gang gekomen en na wederom een slot gefor ceerd te hebben, in de huiskamer. Hier werd een divankleed, een gehaakt kleedje en een dameskleedingstuk medegenomen. Om achtervolging te voorkomen werden van de rijwiellantaarns de lampjes ver wijderd. Het divankleed is gevonden op een der, rijwielen, die bij het huis van den heer KJ stonden. Van de daders ontbreekt nog elk spoor, Auto te water. Zaterdagmiddag stond aan de Postwijk- kade een tractor onbeheerd. Door spelende kinderen werden de remmen losgemaakt, met het gevolg dat de wagen aan het rij den ging en in de Zandsloot terecht kwam. Een boompje, dat in den weg stond werd zoo goed als geheel ontveld. Met behulp van een kraanwagen is de tractor weer op het droge gebracht. Auto zwaar beschadigd. Hedennacht te 2 uur is de auto I. P. 3881 uit Duitschland. nabij de Oude Postbrug boven een daar. in verband met de werk zaamheden aan de trambaan, op den weg liggend wisselstuk gereden, met het gevolg dat de wagen zwaar beschadigd werd. De auto was eigendom van de N.V. Parfumfa- brieken te Schiedam. Naar men zegt, waren de wisselstukken niet aangeduid door lantaarns, het opge broken gedeelte wél. De inzittenden kwa men met de schrik vrij. Proces-verbaal werd opgemaakt. Zaterdagavond gaf „Crescendo" een concert in de tent. Er was veel belang stelling en de verschillende nummers werden goed uitgevoerd. VEUR—LEIDSCHENDAM. De heer C. van der Weyde alhier is benoemd tot notabel van de Ned. Herv. Gemeente. VOORSCHOTEN. AUTO VAN BRUG GESTORT. Vier inzittenden licht gewond. Zaterdagmiddag omstreeks halféén is een auto van de familie Van der Bergh, uit Arnhem, nabij de Vink, onder deze gemeente, inplaats van de hulpbrug over te rijden, die tengevolge van de verbree ding van den weg tijdelijk daar is aange bracht, in een bocht op deze brug recht doorgereden en door het hekwerk naar beneden gestort, in een uitgegraven ge deelte van flinke afmeting»» 1 zittende personen bekwam.- die zich op 't eerste gezicht» aanzien. Gelijktijdig was J aanwezig mej. v. Dordt, veel Leiden en wonende alhier, dieï een verbandtrommel van d van deze verbreeding, hulp VT middels had de heer VarkevM. thee- en speeltuin „De Vinpl hulppost aan den Rijndijk s», en de politie alhier. De heen E. H. B. O.-er, spoedde zich m middelen naar het ongeval él toen hij voor de spoorboomen pi ten een medicus, dank aj *.1 op zijn motorrijtuig. Beide ben eveneens hulp verleend De jongste inzittende heerhsl wond aan het voorhoofd, de tl een bloeduitstorting aan het i Eén der dames had een gapen;! hoogte van den linkerslaap ejl wondingen aan het linker-ond J wijl ten slotte de jongste datn*T delwond had bekomen, zoodrl stige kneuzingen geen sprake b L De eerste hulpdienst uit Le&J zij was blijkbaar van een andeéj boden de dames naar het St tf gasthuis te Leiden vervoerd. De auto, die zwaar beschaötl later in den middag, door -1 Kamsteeg uit Oegstgeest, geile" gesleept, terwijl de politie uit fJ nog zoo gelukkig was, een \emi met waardevoller! inhoud te Aanrijding. Zaterdagmiddag heeft op dtil weg een aanrijding plaats gehy een auto, bestuurd door C. P. c»a den en een groentewagen va; I Voorschoten. De auto reed k:| paal omver en vervolgens tegnl wagen van P. Het paard werd 'J beenen verwond en voorts waTl rieele schade. De heer M. Zaalberg, ondsj de Chr. School aan de Schooks is te 's-Gravenhage hoofdakte. WASSENAAR. Geslaagd te Den Haa:| examen Hoogduitsche taal L. f J. A. Sonneveld, alhier. 40-JARIG PRIESTERJI'Bll Feestelijkheden ter eere Van Deta Ter gelegenheid van het 40-jarJ feest van den heer J. C. F. Jaj en pastoor van de parochie S:J Onthoofding alhier, heeft gUt::J plechtige optocht plaats gehac| werd samengesteld aan de Lam de grens der gemeente. De jubilaris arriveerde aldaa:| met zijn broer prior Jansen uit r een neef van den jubilaris Fra:l Bij de Lammebrug stapte hij ol rijtuig met 4 paarden bespannti hij hartelijk werd toegesproken burgemeester der gemeente. Vervolgens zette de stoet zich I ging. De volgorde luidde als volgt! paard, versierde fietsen, praalir Katholieke Gesellenvereeniging. ters te paard, praalwagen van .J Jansfanfare, de patronaats'.fï graalwachters, allen in unifoj daarna rijtuigen waarin de ledl eere- en het feestcomité hadden! nomen, vervolgens het rijtuig iem bilaris en tenslotte nog een 30-f te paard. Bij de pastorie Zuidbuurt asj werd den jubilaris een aubade een welkomstlied toegezongen doj wuezigen, waarna door den vofff het feest-comité kapelaan feestrede werd gehouden, waarijl op de groote werkkracht van itf ter, o.m. memoreerde de totstd van het Patronaatsgebouw, hetjj huis. de bijzondere scholen en i van de Graalwacht. dat thans r moet worden, alsmede de groote J den priester schetste voor de kiiH o.m. bl.kt uit de wensch betten! cadeau, nj. een tweetal klokkenI kerk. Kapelaan Brans bood h®J veloppe met inhoud namens de Pf nen, het bedrag voor dit feestgeaj Daarna vond een bijeenkom;* I de pastorie, waarbij de leden vasj comité en het feestcomité met ■- wezig waren. Hedenmorgen te halfacht werj| lige Mis met alg. heilige commit den der geheele parochie tot den jubilaris. 1 Te 10 uur vond een plecn.:';! plaats en te 2 uur. een plecMSj waarna een receptie in de naü het klooster der Zusters aan i'. werd gehouden. Op een en ander komen wijDlJ 263. En Intusschen werd de deur geopend en kwamen de boerin en de twee boeren binnen om eens te kijken wat er toch wel gebeurd kon zijn. Daar zagen ze de lamp in stukken liggen en hoe de boer zijn vingers ook jeukten de kabouters opnieuw te vangen, hij vond het raadzaam die ondeugden maar te laten gaan. Misschien waren ze dan meteen van die kikvorschenplaag af. 264. Zoo gauw kikker Karei en de kaboutertjes kwamen riepen ze de anderen en weldra was n« veld gevuld met kikkers en kabouters. Ze dansten twee gevangenen en kikker Karei heen en tilden hoogte in. Nou in een optocht naar het kabom riep kikker Karei en daar waren de anderen a3" voor te vinden.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 8