HITLER GEEN DUITSCH RIJKSKANSELIER DE OLYMPISCHE SPELEN LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Maandag 15 Augusl GEVEILDE PEBCEELEN. Besliste weigering door president von Hindenburg DE PRESTATIES VAN NEDERLAND. LAND- EN TUINBoj VISSCHERIJBERICHTfl FRANKRIJK. Het kanaal Metz-Thlonville geopend. President Lebrun heeft gisteren in tegen woordigheid van den Franschen premier Herriot en den minister voor Openbare Werken Daladier het kanaal Metz-Thion- vllle geopend, met welks aanleg ln 1929 begonnen werd. BIJ de opening hield Daladier een rede, waarin hij wees op de prachtige econo mische vooruitzichten, welke zich zouden kunnen openen als de Moezel-kanallsatle zou kunnen worden uitgebreid van Thion- yllle tot Coblenz. Niets zou wenschelljker zijn voor een loyale economische samen werking tusschen Dultschland en Frank rijk. Zulk een internationale samenwer king ls een van de beste middelen om de dreigende moeilijkheden op te lossen. Frankrijk ls bereid gehoor te geven aan de roepstem van den Volkenbond, die op het gemeenschappelijk uitvoeren van groote openbare werken heeft aangedrongen. Het welslagen hiervan zou een stuk oprechte vredespolitiek beteekenen. Ook Herriot zinspeelde op de rol van de Moezel als schakel tusschen West en Oost. Wij zouden, zoo ging hij ln dit verband verder, den oorlog wel voor altijd uitge bannen willen zien, en hebben dan ook met vreugde Stimson's verklaring verno men. Niettemin moeten wij vaststellen, dat de oorlogsgedachte nog levendig is. De verstandige staatslieden blijven vredenlie- vend en waakzaam tegelijk. Frankrijk blijft vast besloten deel te nemen aan alle oprechte pogingen om den oorlog voor al tijd te llquldeeren, maar het zal zich hoeden voor elke onvoorzichtigheid. Aan een banket ter gelegenheid van de inwijding heeft ook president Lebrun de bevaarbaar-maklng van den geheelen Moezel een na te streven doel genoemd. Door economische toenadering moet dit doel worden bereikt. De totale bouwkosten bedragen 180 mil- lioen francs, en de werkzaamheden wer den uitgevoerd door Dultsche firma's op rekening van de leveringen in natura PORTUGAL. Gedacht aan wapensmokkel. De Portugeesche douane heeft eenige kisten aangehouden bestemd voor de Spaansche ambassade, die oorlogsmunitie bevatten. Door een andere douanepost ls nog een kist aangehouden, die eenzelfde inhoud bevatte. Andere zendingen zouden reeds aan de Spaansche ambassade zijn afgeleverd. Men heeft zich eerst afgevraagd, of een em ployé van den ambassade, buiten weten van zijn chefs, getracht heeft munitie te verschaffen aan de Portugeesche opstan delingen. De zaakgelastigde verklaarde echter daar de ambassadeur afwezig was deze bevindt zich op 't oogenblik in Madrid dat de aangehouden kisten monsters be vatten van Spaansche fabrieken eener Fransche firma, bestemd om een voorstel te ondersteunen tot den verkoop van 30.000 geweren aan de Garde Republicaine. Ten einde deze bewering met bewijzen te sta ven. vertoonde hij een brief welke onder teekend was door den directeur van het ministerie van buitenlandsche zaken. Naar aanleiding hiervan is het gebouw der Spaansche ambassade bewaakt, het geen een protest zou hebben uitgelokt van den Spaanschen zaakgelastigde. Uit nadere inlichtingen blijkt echter, dat het hier een hoffelijke voorzorgsmaatregel der Portugeesche regeering betrof, die cenigszins bevreesd was voor mogelijke manifestaties vóór het gebouw. RUSLAND. Visscherij-overeenkomst met Japan. Naar officieel wordt medegedeeld, is tusschen Sovjet Rusland en Japan Zater dag in het commissariaat van buiten landsche zaken een overeenkomst onder teekend, waarin de geschilpunten betref fende de Russische visscherij rechten in het Verre Oosten geregeld worden. De onderhandelingen over deze kwestie hebben eenige jaren geduurd. GRIEKENLANn. Ontevreden officieren. De Grieksche officiersliga welke onder haar 4100 leden 3500 actieve officieren telt. toont zich steeds duidelijker ontevreden met minister-president Venizelos. Venizelos heeft hierop een lange bespre king met generaal Gonaris gehouden, waarbij besloten werd alle garnizoens commandanten naar Athene te ontbieden voor het uitbrengen van rapport. ZUID-AMERIKA. Het conflict Bolivia-Paraguay. Uit Asuncion wordt gemeld, dat de Bo- liviaansche troepen het fortje Pitiantutu hebben ontruimd, dat opnieuw door de troepen van Paraguay is bezet. Nu nog twee forten! In haar antwoord aan de commissie der neutralen verklaart de Boliviaansche re geering, dat Bolivia, na de schorsing der vijandelijkheden een oplossing van het ge schil zal aanvaarden door arbitrage over de rechten der beide partijen. VEREENIGDE STATEN. Hoover roept crisisconferentie bijeen. Presidens Hoover heeft de belangrijk ste industrieele leiders en vertegenwoor digers uit handels- en financieele kringen bijeengeroepen voor een crisisconferentie op 26 Augustus, Op deze conferentie zal niet alleen worden beraadslaagd over bin- nenlandsche Amerikaansche aangelegen heden. maar tevens over het stimuleeren van het zakenleven, bestrijden van de werkloosheid en de landbouwhervorming, terwijl verder ook beraadslaagd zal wor den over de voorbereidingen voor de Lon- öensche economische conferentie. Gehouden verkooping ln het Notarishuis te Leiden op Vrijdag 12 Augustus 1932. ten overstaan van: H. M Markusse. notaris te Leiden: Het woonhuis, stalling, schuur c.a. en twee perceelen Weiland te Voorschoten, koopcr J. W. P. Licht qq. voor f. 12.000. Het woonhuis, Deutzstraat 16, is niet ge gund. Zooals wij voorzagen en zooals de tele grammen Zaterdag nog even kortelings vermeldden, heeft rijkspresident von Hin denburg de macht niet in handen willen leggen van Hitier. Na afloop van hun onderhoud, waarbij rijkskanselier von Pa pen aanwezig was. evenals Meissner en de Nazi-leiders Roehm en Frick werd volgend officieel communiqué uitgegeven: Officieel communiqué. Rijkspresident von Hindenburg heeft in het bijzijn van de Rijkskanselier von Papen den leider der N.S.D.A.P. Adolf Hitler ontvangen voor een bespreking over den politiekcn toestand en de kwestie der reorganisatie van de Rljksregeermg. De Rijkspresident richtte tot Hitier df vraag, of hij bereid was, zelf, tegelijk met andere geschikte persoonlijkheden der N.SD.AP., tot de door Rijkskanselier von Papen geleide regeering toe te treden. De heer Hitler weigerde dit en stelde aan den Rijkspresident den eisch, hem de leiding der Rijksregeering en het volledige staatsgezag in zijn ganschen omvang toe te vertrouwen. Rijkspresident von Hindenburg wees dezen eisch zeer beslist van de hand. onder aanvoering, dat hij het tegenover zijn ge weten en het Vaderland niet kon verant woorden het geheele regeeringsgezag uit sluitend aan de nationaal-socialistlsche beweging over te dragen, die deze macht éénzijdig wilde toepassen. Hij betreurt, dat de heer Hitler geen mogelijkheid ziet, de door zijn. 's Rljkspre- sidents, vertrouwen beroepen regeering von Papen te ondersteunen. De bespreking eindigde met de ernstige vermaning van den Rijkspresident aan Hitier, de door hem aangekondigde oppo sitie der N.S.D.A.P. ridderlijk te voeren om zich voor het Vaderland en het Dultsche volk te kunnen verantwoorden. Het communiqué herinnert er dan nog aan, hoe vóór het bezoek bij den Rijkspre sident Hitier een onderhoud met von Papen had gehad, waarin de Rijkskanselier Hitier had aangeboden hem den Rijkspresident voor te dragen als vice-kanseller ln de te genwoordige Rijksregeering en verder eenige politieke persoonlijkheden uit de nationaal-soclalistische beweging met be langrijke politieke en vakministeries te be lasten. om aan deze beweging een invloed op de leiding van den Staat in te ruimen, die in overeenstemming is met haar sterkte. Het onderhoud met Hindenburg duurde 20 minuten. Na afloop is de rijkspresident naar Neudeck teruggekeerd. Hij heeft den Rijkskanselier bij het afscheid op het hart gedrukt, thans nu klaarheid geschapen was ln den politieken, zoo groot mogelijken spoed te maken met de opheffing der werkloosheid en het uitvoeren van nood zakelijke werken. De Rijkspresident ver klaarde hierbij aan Von Papen dat deze zeker kon zijn bij het ten uitvoer leggen van zijn taak, van zijn krachtigen steun. Van bevoegde zijde werd nog medege deeld, dat zoowel generaal Schleicher als Rijkskanselier von Papen en Rijkspresident Hindenburg Hitier hebben verzekerd, dat ln elk geval orde en rust ln het Rijk zullen worden gehandhaafd. De Rijksregeering beschikt over de noodige middelen om elke poging tot het plegen van geweld als reactie op de mislukte onderhandelingen, te onderdrukken. Verklaring van Hitier. De persafdeeling van de Nationaal-So- ciallstische Partij deelt het volgende mede: De leider is uitgenoodigd tot een bespre king met den Rijkskanselier von Papen en ln aansluiting daarop tot een onderhoud met Rijkspresident von Hindenburg. Op de hem gestelde vragen, of hij en de party bereid waren deel uit te maken van een regeering-von Papen, verklaarde de leider: Wij zyn bereid en vast besloten de volle dige verantwoordeiykheid voor de Dultsche politiek ln ieder opzicht op ons te nemen, wanneer men ons dan ook daarvoor de volledige leiding der regeering toever trouwt Wanneer dat niet het geval is, kan de nationaal-soclalistische beweging noch aan de macht, noch aan de verantwoorde- lykheid deelnemen, en in het bijzonder is er geen sprake van deelneming van de party in de regeering-von Papen. Toen de Rykspresident Von Hindenburg weigerde de nationaal-socialistische bewe ging als de sterkste party de leiding der regeering toe te vertrouwen, werden de onderhandelingen onderbroken. In den loop van deze week zal de natio naal-socialistische partij een leidersconfe rentie houden, waar over den thans ontsta- nen toestand zal worden beraadslaagd. Scherpe oppositie aangezegd. Hitier heeft aan von Papen de felste op- popositie aangezegd en de partijbladen, de ,,Augriff" voorop, nemen het parool over. Waarin deze oppositie zal bestaan, daar over zullen de partyleiders nader beslis sen. Het ligt voor de hand, dat deze oppo sitie op de eerste plaats in den Ryksdag tot uiting zal komen. De gelegenheid daartoe zal spoedig ge noeg geboden worden. Op 30 Augustus zal de Ryksdag in zyn huidige samenstelling voor het eerst samenkomen. Een voorstel van wantrouwen door de Nazis ingediend, zou natuuriyk ook door de communisten ondersteund worden. Daarmee ware reeds een meerderheid tegen de regeering von Papen gevormd. De houding der socialisten is natuuriyk evenmin twyfelachtig. Zoo dat de „Germania", het hoofdorgaan der Centrum-party, Zondagmorgen dan ook met recht kan spreken van een kabinet Papen zonder basis. Op 30 Augustus zal dus het kabinet von Papen een votum van wantrouwen krijgen en het zal zich ter be schikking van den Rijkspresident stellen. Wat dan zal gebeuren, daaromtrent heerscht volslagen duisternis! Volgens de Grondwet zouden dan nieuwe verkiezingen moeten plaats hebben. Maar deze zouden nauwelijks veranderingen van eenige beteekenis opleveren. Zoodat deze dus doelloos zyn. Men ziet, de situatie is volkomen verward. Er verluidt nog, dat von Papen Hitier wel een kans had willen geven. Volgens den correspondent van de .Daily Express" in Berlün zou von Papen dit voor stel ook aan den Rijkspresldent hebben voorgelegd. Hindenburg zou toen met de vuist op tafel hebben geslagen en verklaard hebben, dat Hitier als kanselier ondiscutabel was en hy, von Papen, aan het bewind te blij ven had. Zelfs zou Hindenburg verklaard hebben liever zelf zyn ambt te zullen neerleggen, dan dit voorstel te accepteeren. Von Papen zou over de heftigheid van den ouden heer zeer verbluft geweest zyn. i Dit laatste geven wij onder groot voor- j behoud. i hebben geloot, dan zouden zy zeker derde zyn geworden." „Onze athleten hebben hun plicht ge daan. zy hadden zeer sterke tegenstan ders. Zooals altyd was onze schermster mejuffr. De Boer steeds betrouwbaar. Onze schermer De Jong woont in Los Angeles en was als deelnemer eigeniyk thuis. Wij hebben in Holland betere schermers, maar geen geld om ze naar Los Angeles te stug ren. Luitenant Van Rhyn heeft zyn kan sen in de moderen vyfkamp bedorven door het slechte puntental in den ruiterwed- stryd .Als marine-officier heeft hij te weinig gelegenheid gehad om zich te oefe nen en kon hy het verlies aan punten in den aanvang later niet meer Inhalen." „Ik ben tenslotte herhaalde de heer Van Rossem ondanks alles met het resultaat van onze ploeg tevreden en Nederland kan het ook zyn. De Nederland- sche deelnemers vertrekken Woensdag naar San Francisco en gaan op 27 Augus tus van New York met het stoomschip „Rotterdam" naar Nederland terug. Op 4 September hopen wy in het vaderland terug te zyn. Alleen Van Egmond is reeds vertrokken en de ruiters gaan op 19 Aug. vla het Panamakanaal naar Nederland terug". De heer Van Rossem besloot het onder houd met den V.D.-vertegenwoordiger als volgt: „Amsterdam is tegenover Parijs een vooruitgang geweest en Los Angeles is weer een vooruitgang, vergeleken by Am sterdam. De Olympische geest werkt door en dat is het mooiste resultaat van Los Angeles". HET DEFINITIEF LANDENKLASSEMENT. Nederland op de elfde plaats. Na sluiting van de Olympische Spelen 1932 te Los Angeles is het definitief lan- denklassement der Zomerspelen zonder het Olympisch kunsttournooi als volgt: goud. zilv. br. pnt. med. msd. med. 1. Amerika 193 37 28 26 2. Italië 64 10 11 12 3. Frankryk 47 10 7 3 4. Finland 43 5 8 12 5. Zweden 42 9 4 7 6. Duitschland 39 3 13 4 7. Japan 36 6 7 4 8. Engeland 34 5 7 5 9. Hongarije 28 5 4 5 10. Canada 25 2 6 7 11. Nederland 15 2 4 1 12. Australië 12 3 1 1 13. Polen 12 2 1 4 14. Argentinië 11 3 1 15. Zuid-Afrika 9 2 3 16. Oostenrijk 8 113 17. Tsjecho-Slow. 8 12 1 18. Ierland 6 2 19. Denemarken 6 14 20. Mexico 5 11 21. Indlë 3 1 22. Phllippynen 3 t- 3 23. Letland 2 1 24. Nieuw Zeeland 2 1 25. Uruguay 1 1 26. Spanje 1 1 ONDERHOUD MET DEN HEER G. VAN ROSSEM. De speciale vertegenwoordiger van het Persbureau Vaz Dias by de Olympische Spelen te Los Angeles heeft gisteren na het sluiten van de Olympische Spelen een bezoek gebracht aan den heer G. van Ros sem, den secretaris-penningmeester van het Nederlandsch Olympisch Comité, die als algemeen leider van de Nederlandsche de legatie in Los Angeles is opgetreden De V.D.-vertegenwoordiger vroeg den heer Van Rossem diens meening ovei de presta ties van de Nederlandsche delegatie: „Ik ben tevreden antwoordde de heer van Rossem. Alle Nederlanders hebben hun plicht gedaan en wy verheugen ons in het feit dat wy twee gouden medailles hebben gekregen voor de prestaties van onzen renner Van Egmond en onzen ruiter Pahud de Mortanges. vyf zilveren medailles voor Van Egmond. Willy den Ouden. Bob Maas de dames-estafetteploeg en ons ruiterteam. En tenslotte een derde prys in het Olym pisch kunsttournooi". „Het was goed, vervolgde de heer Van Rossem, dat Nederland zyn vlag in Los Angeles heeft getoond en het is mooi, dat dit met succes is geschied." „De mooiste overwinning is wel die van luitenant Pahud de Mortanges. Ik beefde Zaterdag by het springen tot de laatste hindernis, mij angstig afvragend, of het Pahud zou gelukken de overwinning van Amsterdam te herhalen. Gelukkig: het ls gelukt. Ik verzoek U echter aan het Va derland te zeggen, dat een groot aandeel aan deze overwinning mevrouw Pahud de Mortanges heeft gehad, zy verzorgde vol opoffering haar man en 't paard. De heer Pahud de Mortanges is zelf overgelukkig. Hü heeft my medegedeeld, dat vooral de Cross Country, waarbij alle ruiters zyn ge vallen, byzonder zwaar was. Ik spande myn zenuwen op den laatsten dag tot het uiter ste in. Het scheen alsof myn paard „Mar- croix" aldus verklaarde luitenant Pahud de Mortanges aan den heer Van Rossem begreep waarom het ging. En wy wonnen!" „De tweede groote vreugde bracht ons het jonge meisje Willy den Ouden, die van een wereldklasse belooft te worden. Helaas hebben ook veel pech gehad, an ders zouden wij met onze kleine ploeg zeker nog een beter figuur hebben ge maakt. In het byzonder betreur ik het, dat mevrouw PhilipsenBraun, na haar voortreffelyk zwemmen, het ongeluk had door een giftig insect in het been te wor den gestoken, waardoor zy aan de verdere wedstryden niet kon deelnemen en zich onder doktersbehandeling moest stellen. Pech was ook, dat de tandemmachine van Van Egmond en Leene in het ongereede ls geraakt en het spyt my, dat Leene eigen lijk voor niets naar Los Angeles is ge reisd." De heer Van Rossem vertelde den V. D - vertegenwoordlger daarna van de vreugde over het toekennen van de gouden me daille aan onzen zeiler Bob Maas. .De vreugde was echter van korten duur. De ceremonie protocolalre voor hem had reeds plaatsgevonden toen op de Ingekomen protesten voor Bob Maas ongunstig werd beschikt en Maas met een verschil van twee punten op de tweede plaats werd ge bracht. Trouwens ook mejuffrouw Gisolf had eigeniyk den derden prijs verdiend, omdat de plaatsing van mejuffr Didriksen (Ame rika) als tweede onjuist, zy sprong niet goed en had moeten worden gedisqualifi- ceerd. De internationale federatie heeft dit ook erkend, doch de ceremonie protoco- laire had reeds plaats gehad en als goede sportsmen hebben wy toen niet meer ge protesteerd. Bijzondere pech hadden ook onze roeiers. In de herkansing roeiden zy schitterend. In de finale kregen zy echter de ongun stigste baan aan de Noordzyde. zy verlo ren om zoo te zeggen met een neuslengte. Wanneer zy ln een gunstiger baan zouden 655 110 109 107 Het verschil in het aantal medailles wordt als volgt verklaard: Bij 109 wed strijden werden voor het schieten klein kaliber twee gouden medailles toegekend, in totaal dus 110. Daartegenover werd geen zilveren toegekend. By het zeilen werd voor de starklasse niet alleen een gouden medaille toegekend, doch werden ook twee zilveren toegewezen. In de star klasse werd de bronzen medaille niet toe gewezen; in den samengestelden ruiter- proef werd eveneens de bronzen medaille niet toegekend, zoodat het aantal bron zen medailles bedraagt dan het totaal aantal wedstryden, n.I. 107. Wordt by de vaststelling van het lan- denklassement ook rekening gehouden met de winterspelen in Lake Placid, dan blijft de volgorde voor de zeven eerst ge plaatsten gelyk, en komen verder Canada op de achtste. Engeland op de negende en Hongarije op de tiende plaats. Nederland gaat in dit klassement dan naar de twaalfde plaats omdat Noorwegen dan de elfde plaats inneemt. In 1928 eindigde Nederland met 40 pun ten op de zesde plaats na Amerika, Duitschland. Finland. Zweden en Frank ryk. VAN EGMOND OP WEG NAAR NEDERLAND. 21 Augustus te Rotterdam. Vogens een draadloos telegram aan het Persbureau Vaz Dias van het stoomschip „Statendam" bevinden onze Olympische sprintkampioen Van Egmond en de belde officials van de Nederlandsche Wielren- Unie Schilling en Swaab de Beer zich aan boord van dit stoomschip op weg naar Nederland. De „Statendam" zal op 21 Aug. te Rotterdam aankomen. o ZWEMMEN.,; NOORDWIJK—ZANDVOORT. De 19-jarige C. v. d. Berg te Noordwijk is er in geslaagd in 3 uur en 45 minuten van Noordwyk naar Zandvoort, een af stand van 16 K.M., te zwemmen een schitterende prestatie voor iemand, die geen zwemopleiding genoten heeft. In aanmerking dient nog genomen te worden dat Van den Berg des morgens zijn ge wone werkzaamheden bij het badbedrijf had te verrichten, vervolgens nog moest eten om zich daarna te water te begeven. Van den Berg vertrok om twaalf uur uit Noordwyk en werd per vlet begeleid door J. van Kan, schipper der Noordwyksche reddingboot, en enkele leden der Noord wyksche Reddingsbrigade. By aankomst te Zandvoort was v. d. Berg nog volkomen fit. De laatste twee kilometer waren voor den koenen zwemmer de moeliykste, om- da thy toen te kampen had met den te genstroom. Onderweg gebruikte hy een stukje chocolade en een beetje suiker. By zijn aankomst te Zandvoort stond er een auto voor hem gereed om hem naar zijn woonplaats terug te brengen, maar hy gaf er de voorkeur aan ln de vlet terug te gaan, waarvan hy zelf de riemen han teerde. By zyn terugkomst te Noordwyk werd hy verwelkomd door eenige honder den menschen en toegesproken door dr. HAmanldes, waarna hem een krans om de schouders werd gehangen. Onder en thousiaste juichkreten werd de moedige zwemmer naar zyn woning gedragen. Dit is het tweede succes, dat door v. d. Berg werd geboekt. Vóór dezen tocht zwom hij destyds in zeventig minuten van Noord wyk naar Katwyk, een afstand van onge veer vijf K.M. (Crt.) VERDUBBELING MAALPERcj GEVRAAGD. Groote tarwe-oogst te wS[j Het lid van de Tweede Kar-[1 Braat heeft den minister van I sche Zaken en Arbeid gevraJI hem bekend is dat een zeer gori oogst hier te lande te wachtêcl die oogst door belemmering -,-.1 van de Tarwewet 1931 ln ons wl heel voor broodbereiding zal kuif den gebruikt, waardoor deze 002I telyk minder waard zal worden;! Is de minister bereid maalrtj nemen om spoedig te geraken ging van art. 2 der Tarwewet 153J zin. dat het daarin genoemdeVI van 25 pet. wordt gebracht op 5SI IS ONS FRUIT WAARDQoi Het lid van de Tweede Ka ree L Braat heeft den minister var rl sche Zaken en Arbeid gevraagd- Is het den minister bekend, dati te lande geteelde fruit zoo goed T deloos is door den vrijen invoer J buitenland uit en dat hierdoor Westland zeer wordt gedupeerd' 1 Is de minister bereid onze (r I beschermen door het nemen vaal genteeringsmaatregelen? OMSLACHTIGE WEEGVOORSCB Voor de uitvoering der Cru Varkenswet. Het lid van de Tweede Katnei Keestra heeft den minister vans sche Zaken en Arbeid gevraagd Acht de minister de in zijn aan de hoofden der vleeschkeu: sten van 8 Aug. (onderwerp. Crisisvarkenswet) voorgeschreven der varkens na de slachting niet q omslachtig? Is de minisater bereid alsnog J noemde ambtenaren mede te dol in de gevallen, waarin vooral 1 wyze het levend gewicht is v| geen nieuwe weging na het sla hoeft te geschieden, doch een I minister te bepalen percentage! levend gewicht wordt aangemerk| geslacht gewicht? CRISISPACHTWET OOK VN TUINDERS. De Kantonrechter meent van! Het lid van de tweede Kamer 1 Van de Bilt heeft den minister van| gevraagd Is het juist dat de kantonra Haarlem by een beschikking van| zich onbevoegd heeft verklaard I nemen van een verzoekschrift, door een pachter teneinde op gil het bepaalde in de Crisispachtwetl gedeeltelyke ontheffing der pac:| bekomen en wel omdat de aanvr perceel tuingrond betrof? Is de minister ook van oortój crisispachtwet niet geldt vooi bouwbedrijven, zooals de bovenaf kantonrechter bij zyn decisie me* Wil de minister in geval hij ir.^ de tuinbouwbedryven wel onder g wet vallen daarvan de kantonrecht^ blyken? IJMUIDEN, 15 AugusttiJ VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 1.401.15 Gd kist van 50 K.G. f. 41—14. Tori| K.G. f. 1.95—0.70. Middelschol pert 50 K.G. f. 24. Zetschol per kist vanij f.25—18.50. Kleine Schol per kistj K.G. f.23—1.60. Schar per kist q K.G. f. 124.70. Tongschar per klstl K.G. f. 35. Roggen per 20 stuks terman en Poontjes per kist van# f. 63.50. Groote Schelvisch per F 50 KG. f.25. Middel Schelvisch! van 50 K.G. f. 15—11.50. Kleinmiddeil visch per kist van 50 K.G. f9-4 Schelvisch per kist van 50 KG .1 2.40. Kabeljauw per kist van Lr f. 4728. Gullen per kist van 50 UI 2.50. Lengen per stuk f. 1.90—Olfl bot per K.G. f1.25—1.20. Wijting ff van 50 K.G. f. 2.70—1.55. Koolrfl stuk f. 0.190.12. Makreel per kml K.G. f. 10.50—5.50. J Aangevoerd 1540 kisten verschil} Prijzen f. 3.502.70 per k. Aangekomen 8 stoomtrawlers: ON. 95 met f.3717; RO 9»1 IJM. 2 met f.3048; IJM. 40 Dl«l IJM. 49 met f.2606; IJM. 91 IJM. 90 met f.1565; IJM. 161 B«1 6 kotters: E. 47 met. f.1101: t fl f. 626; E. 142 met f. 722; E. 347 mfj E. 19 met f.509; E. 34 met f.413fg| loggers: IJM. 283 met f.277: IJM' f.320; KW. 175 met f.284; KW f.451; KW. 44 met f.272: KW f.505; KW. 19 met f.498; K« j f.492; KW. 58 met f.411: KV} f.281; KW. 162 met f.242; K« f. 364. DEN WESTPLAS WEEB OVERGEZWOMMEN. De heer P. A. Colyn te Haarlem": ls er gisteren in geslaagd voor den keer den Westpias in ziln |J lengte (LeimuidenBadhuis K.M). over te zwemmen, in den 2 uur 52 minuten. Hy heeft eigen record, dat op 3.10 uur I 18 minuten kunnen verbeteren trole en veiligheid hebben eenige j met roelbooten den tocht meege» LAWN-TENNIS. BADGASTEN-TOURNOOI 11 NOORDWIJK Te Noordwyk ls gisteren het \K\ badgasten-tournool beëindigd. »r.| uitslagen niet voor publicatie bestemd zyn. Naar wy veme®y j ditmaal verschillende beken»^' (r'et-badgasten) de prijzen ?e in verband hiermede is beslotej gend jaar een splitsing te make» badgasten en nlet-badgasten.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 2