LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Vrijdag 12 August^ UIT DE RIJNSTREEK. TUIMELTJE EN KRUIMELTJE IN HET KABOUTERLAND desinfecteert Ifw mond bij stof en hitte met Odolf 6en fteseti Odot kost slechts ft. 175. 11 doet er maanden mee. RADIO-PROGRAMS ALPHEN. ONTWIKKELINGSCURSUSSEN VOOR JEUGDIGE WERKLOOZEN. Voorstellen van B. en W. Eenigen tijd geleden hebben besturen van vakorganisaties van werknemers in onze gemeente er bij B. en W. op aange drongen om een gelegenheid in het leven te roepen, waar jeugdige werkloozen on derwijs kunnen ontvangen, dat aan hun algemeene en vakkennis ten goede komt. Ook de Minister van Binnenlandsche Za ken beval, reeds eerder, dit onderwijs aan en riep daarvoor de opmerkzaamheid van de gemeentebesturen. Hoewel een derge lijke maatregel voor de werkloozen, als wel van zelf spreekt, onze sympathie had, schrijven B. en W. aan den Raad, hebben wij aanvankelijk eerst eens willen aan zien of van particuliere zijde wellicht het initiatief tot het scheppen van een zoo danig instituut zou worden genomen. Nu het wachten daarop tevergeefs is geweest, hebben B. en W. gemeend stap pen te moeten doen, om dit onderwijs op bescheiden voet vanwege de gemeente te doen geven. Een plan voor de cursussen is ontwor pen, nadat vertegenwoordigers van de bovenbedoelde organisaties overlegd had den met het bestuur van de Nuts- ambachtsteekenschool, welk bestuur, zoo welwillend is, om tegen kostenden prijs voor schoonhouden en eventueele verwar ming, lokalen harer school beschikbaar te stellen en dat zich met zijn ervaring ter zake van het vakonderwijs tevens ten dienste van den opzet der cursussen stel de. Mede is toen een begrooting opgesteld van de vermoedelijke kosten van het be oogde onderwijs. Nadat de oorspronkelijke cijfers door den Minister op enkele onder- deelen eenigszlns zijn besnoeid, bedraagt de begrooting thans ln eindcijfer voor een jaar f. 2235. Zoowel het plan van de cursussen als de gespecificeerde begrooting leggen B. en W. voor den Raad ter Inzage ter gemeente secretarie. B. en W. herhalen dat en bij den opzet van het onderwijs en bij het financie ringsplan de grootste soberheid in acht genomen is. Dit moet ook: zoowel ter be sparing van gemeentegelden als om een rijksbijdrage in de kosten te kunnen be komen. Aan het resultaat van het onderwijs waarvoor ln aanmerking komen werkloo zen tot den leeftijd van 24 jaar behoeft deze spaarzaamheid niet al te veel afbreuk te doen, wanneer bij de leerlingen ern stige lust tot studie en bereidheid tot krachtige inspanning aanwezig is en ook door den meergevorderde hulp geboden wordt aan den minder gevorderde buiten de eigenlijke lesuren. Want natuurlijk zal de cursist aan zelfstudie, uitwerking van het onderwezeno en zelfoefening moeten doen bulten de lesuren, wil hij van het onderwijs inderdaad het bereikbare nut hebben. Van rijkswege wordt gevorderd dat het onderwijs ln de daguren en, zoo mogelijk, door werklooze, gegeven wordt. Het is mo gelijk, zelfs zeer waarschijnlijk, dat hier onder de werkloozen geen deskundigen zijn. In dat geval zal personeel onder de werkloozen in een naburige gemeente, b.v. Leiden, gezocht moeten worden. Over leg daaromtrent heeft plaats met de In specteur Generaal van het nijverheids onderwijs. B. en W. stellen zich voor, voor de rege ling van het onderwijs, het toezicht daar op en de financiering daarvan binnen de posten van de begrooting, een speciale commissie van drie personen uit te noodi- gen, welke personen ten aanzien van het te geven onderwijs deskundig zijn. Aan deze commissie die dan dus tegenover ons zich verantwoordelijk stelt, zouden, als ad- viseerende leden voor het contact met de werkloozen, toegevoegd kunnen worden drie leden van werknemersorganisaties b.v. een van elk der drie hier bestaande af- dcelingen der bestuursbonden. In de kosten van het onderwijs is door den Minister van Binnenlandsche Zaken een bijdrage toegezegd. Zij wordt voor- looplg verleend voor 3 maanden en be draagt over dat tijdvak 55 pet. van de door de gemeente te maken kosten bin nen de daarvoor geldende begrootings- cijfers. B. en W. verzoeken den Raad machti ging om op den vorengeschetsten voet de daarbij bedoelde ontwikkelingscursussen voor jeugdige werkloozen in het leven te roepen. Aanrijdingen. Op den Steekterweg had een aanrijding plaats tusschen een motorrijder en een wielrijdster doordat laatstgenoemde plot seling van het rijwielpad den weg opreed, zonder richting te hebben aangegeven. Beiden kwamen te vallen, waarbij het motorrijwiel zoodanig werd beschadigd, dat dit met een vrachtauto vervoerd moest worden naar een garagehouder. Aanvullingsagenda. De agenda van de a.s. Maandagavond te houden raadsvergadering werd nog aangevuld met punt 13. Benoeming van 2 leden van het algemeen armbestuur in verband met periodieke aftreding. Aan bevolen worden in de vacature H. S. van de Putte: 1. H. S. van de Putte; 2. J. B. v. Halderen; in de vacature A. D. v. Vliet. 1. A. D. v. Vliet; 2. P. Bunnik. Brandweerverordening. In art. 23 der brandweerverordening wordt bepaald dat de leden der hooibroei- commissién worden benoemd door den Raad. Waar het, vooral in de zomermaanden, gewenscht is dat eventueele vacatures ln die commissiën zoo spoedig mogelijk wor den aangevuld, komt het B. en W. juister voor, deze benoemingen te doen geschie den door hun College. Zij stellen den Raad voor, daaraan hun goedkeuring te hechten. Gasvoorziening Ridderbuurt. Van den heer J. van Deuren en dertig andere bewoners van de Ridderbuurt is bij den Raad ingekomen een adres, houdende het verzoek om ook dat gemeentedeel van gas te voorzien, onder mededeeling dat zijn voornemens zijn om, zoodra hun zulks mogelijk is, hunne woningen en bedrij ven te doen aansluiten. De Commissie van Bijstand voor de Wa ter- en Lichtbedrijven ,ter zake gehoord, deelt B. en W. mede dat zij in dezen af wijzend moet adviseeren daar slechts on geveer een 1/4 deel der jaarkosten zou ge dekt worden en de exploitatie een jaar- lljksch tekort van rond f.700 zou opleve ren. Mede met het oog op het voor eeni gen tijd door den Raad genomen besluit om niet-rendabele uitbreiding der bedrij ven voorloopig achterwege te laten, geeft genoemde commissie dan ook ln overwe ging om op het adres afwijzend te be schikken. B. en W. nemen in deze aangelegenheid geen ander standpunt in en zijn met de Commissie van Bijstand voornoemd, op de door haar aangevoerde gronden, van oor deel, dat aan het verzoek niet kan worden voldaan. De huidige tijdsomstandigheden velzetten zich naar hun oordeel tegen elke uitbreiding der bedrijven, welke een der gelijk niet onbelangrijk verlies zou ople veren. Zij stellen den Raad voor, derhalve voor op het verzoek van J. van Duuren en andere bewoners van de Ridderbuurt, om gasaanleg aldaar, afwijzend te beschikken. Burgerlijke Stand. Geboren: Coroelis, z. van Arie Buines en Petronella Borst: Jacob z. van Gerrit Huisman en Teetje T. van Essen: Hendrikus z. van Pieter Kolster en Hendrika Rooze- boom; Everdina Petronella, d. van Wouter Oomen en Gerritje Veenhof; Hendrikus, z. van Johannes Mariens en Johanna Ph. Lammers: Maria Elisabeth, d. van Johan nes Th. Vergunst en Johanna Vroom. Overleden: Jan Pieter Houtman, 54 jaar; Aagje van Leeuwen, echtgenoote van Jan Bulk, 71 jaar; Arie Slot, wedr. van Hen drika van Heijningen, 72 jaar; Johanna J. de Bruin, echtgen. van Comelis Oostrum, 61 jaar; Jan van Velde, 7 weken; Jan Willem van Muiswinkel, echtgen. van Mar- garetha A. Jenne, 55 jaar; Anna Catharina Sutterland, echtgen. van Hille Visser, 78 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: van Duitschland, P. Grosse Lochtmann, kappersbed., Pr. Hendrikstrt 124: van 's Gravenhage, Anna M Bartel, echtgenoote van J van der Nagel, zonder beroep. Hoorn 116, van Arnhem, Eiisabeth H. van Nood, zonder beroep. Hoorn 188: van Haarlemmermeer, Theodora M. Ver heugd, Stationstraat 48: van 's Graven hage H. Demoet, tuinder, Willemstraat 42 f; van Bodegraven, Maria J. de Jeu, zonder beroep, Hooftstraat 124; van Bos koop, M. Luijten, grondwerker, Otweg (Woonkeet)- van Hillegom, H. J. Lamfers, zonder beroep, Rozenstraat 5; van 's Gra venhage, Eldertina Kok, zonder beroep, N. Nassaustraat 9; van Leiderdorp, J. van Egmond zonder beroep, Hoorn 232; van Deventer, I. van der Horst, kapper, Raad- husistraat 247. Vertrokken: naar Velsen, B. Q. Schouten en gezin, onderwijzer, Zaalbergstraat 37; naar Soest, Maartje de Jong, zonder be roep, Hooftstraat 17: naar Schiedam, Vlaardingerdijk 35. H. Linzel en gezin, opzichter. Hoorn 85; naar 'sGravenhage, P. Knorren, stuurman. Bloemhofstraat 25; naar Amsterdam, J. A. Knorren, machinist, Bloemhofstraat 25; naar Voorburg, C. B. Koolhaas en gezin, zonder beroep, Vijver- straat 4 Rood: naar 'sGravenhage, Chris tina C. Overduin. zonder beroep. Lelie straat 26: naar Leiderdorp. Maartje Kroon, wed. van D van Leeuwen en gezin, zonder beroep. Dorpstraat 64. naar Moordrecht, J. J. Doornebal, zonder beroep, 'sMole- naarsbuurt 47; van Rietveld, Josina Rijfers dienstbode, van Boetselaerstraat 21; naar Emmen, A. Meijer, grondwerker Steekter weg 274. Ontevredenheid over een rechtsuitspraak. Dachten wij aanvankelijk dat langza merhand de rust in de van Mandersloo- straat was teruggekeerd, gisteravond bleek wel het tegendeel. Blijkbaar had de uit spraak van het kantongerecht in de zaak van den juwelier M. tegen L. zie onder Rechtzaken t publiek niet bevredigend Want toen ook gisterenavond het echt paar als gewoonlijk naar het Visserpark ging wandelen verzamelde zich hier wel dra een groote volksmassa door wie de familie weer luidkeels werd na geroepen. „Water! Water!" en dergelijke uitdrukkin gen. De oploop was tenslotte zoo groot, dat de politie verscheen en zelfs de burge meester zich met het geval bemoeide en het echtpaar als slot aanmaande naar zijn woning terug te keeren voor handhaving van de orde en rust. Onder politie geleide vertrokken de fam. M. toen terug naar haar woning. Komende aan de Brugge- straat had het publiek zich in nog grootei getale verzameld, waar opnieuw het echt paar werd nageschreewd. Ook hier zagen wij den burgemeester, die het publiek zelf trachtte staande te houden. In de omge ving van de woning van den heer M. bleef het nog geruimen tijd rumoerig. Door eenige agenten werd het publiek, dat aan houdend bleef roepen, steeds uiteengedre ven. Doch telkens kwam men terug. Eerst te kwart voor twaalf keerde de rust onge veer terug. Door den koopman R. werd bij de po litie aangifte gedaan dat hij door een autobestuurder uit Den Haag werd aange reden in de Julianastraat. waardoor zijn rijwiel belangrijk werd beschadigd. Te Rotterdam is geslaagd voor het examen nuttige Handwerken mej. N. Ketel, alhier. ALKEMADE. 25-jarig jubileum der Bakkersvereeniging. Gisteren had de feestelijke viering plaats van het 25-jarig jubileum van de Bakkervereeniging „Luctor et Emergo" voor Alkemade en Omstreken. Het feest werd begonnen met een maaltijd in café Klein te Oudewetering. Bij deze gelegen heid werd tevens hulde gebracht aan den voorzitter den heer G. V. Vermeer, die 25 jaar voorzitter is geweest. Hierna had in café „De Vier Heemskinderen", de offi- cieele receptie plaats, terwijl tot slot de film „Van Graan tot Brood" werd ver toond. o BODEGRAVEN. Inbraak in de Gereformeerde Kerk. Alhier is des nachts ingebroken in de Gereformeerde Kerk. De dieven hebben waarschijnlijk een glas in loodraam gefor- coord, dat uitkomt in een uithoek van den tuin van ds. Dam. Daardoor konden zij gemakkelijk de kerk bereiken. Daar for ceerden zij met zeer gebrekkige hulpmid delen de deur naar een bergplaats onder de orgelgalerij, waaruit een opengebroken kast een heerenrijwiel, eigendom van den koster werd gehaald. Toen werd de deur van de orgelgalerij zelf opengebroken en daar uit een eveneens opengebroken col lectebusje eenig geld waarschijnlijk niet meer dan twee gulden gestolen. In de kerk zelf werden de collectebussen open gebroken, doch deze waren alle ledig. Evenzoo de collectezakken. Met een schop en wat ijzeren voorwerpen, die in de bergplaats waren gevonden, werd toen de doorgang naar de kerkeraadskamer en vervolgens naar de concistoriekamer open gebroken, waarbij heel wat splinters werden gemaakt. In deze lokalen werden daarop nog weer een viertal kasten opengebroken, waar echter evenmin iets van waarde te vinden was. Alleen de brandkast liet men staan. Daarvoor was zeker geen materiaal aanwezig. Tenslotte heeft men het rijwiel door een raam geschoven en via de pasto- rietuin zijn de inbrekers vertrokken. De koster, die 's morgens de kerk in volkomen wanorde aantrof, waarschuwde onmiddel lijk de politie, die een zeer uitvoerig onder zoek instelde. Van de daders is echter voorloopig geen spoor gevonden. Aanrijding bij het kruispunt „De Hoek". Op het kruispunt „de Hoek" reed een personenauto, door een dame uit Rotter dam bestuurd, met flinke vaart tegen een truck met aanhangwagen uit Heerenveen. De vrachtauto maakte een bocht volgens de regels van den weg en bleef boven dien aan de buitenzijde van de verkeers- strepen. Natuurlijk was de wagen echter lang en deze vulde de hoek voor een belangrijk deel, terwijl de dame, die meende net nog er langs te kunnen riiden, geen kans zag om een zóó scherpen hoek te nemen en eerst tegen het voorwiel van de truck en later tegen het achterwiel van den wagen aanreed waardoor een spatbord werd ingedrukt en een wiel be schadigd. De bestuurder van de truck trachtte door sterk uit te wijken een aan rijding te voorkomen, ging daarbij te ver. 259. Dat scheen te helpen. De kikkerstoet ging hoe langer hoe meer achteruit en werd in de velden terug gedreven. Ook de vrouw en de jongen kregen moed en begonnen mee te helpen. Maar daar zouden ze spijt van hebben Want ze kwamen hoe langer hoe dichter bij een sloot en toen de kikkers er in sprongen, gleden de vrouw en de boeren er met een vaartje ook in. Ze kwamen alle drie druipnat thuis. 260. Kikker Karei ging van tijd tot tijd eens naar Tuimeltje toe en had al verschillende keeren geprobeerd het glas om te gooien, maar dat was zóó zwaar, dat er geen denken aan was. Hebt nog een paar dagen geduld, sprak kikker Karei, we zullen je wel redden, en voor het verdere gedeelte van den nacht ging ie bij Tuimeltje zitten waken. RECLAME. Gevonden voorwerpen: een gabardine regenjas, een gouden dasspeld, een ge brand zilveren broche. doch wist nog juist, op enkele centimeters van de deur van het pand der fa. Karssen, de motor tot stilstand te brengen. De schade werd onderling geregeld. Het werkloozencijfer in deze gemeente is in de afgeloopen week weer met 4 vermeerderd, zoodat het totaal aantal werk zoekenden, ingeschreven bij de arbeids beurs 113 bedraagt. KOUDEKERK. Loop der bevolking. Gevestigd: Van Alphen a. d. Rijn, A. Bui telaar Van Breukelen G. Vos Van Amsterdam. M. Schenkeveld Van Oegst- geest H. Gordijn en gezin Van Leiden, P. de Wit. B. Karstens, K. Horstman en Cath. J. Breedeveld. Vertrokken: Naar Zaltbommel, L. van Bruchen en gezin Naar Ubbergen, C. W. Weelterkens Naar Hazerswoude, G. Dor- repaal Naar Leiderdorp, R. W. Teunissen Naar Alphen a. d. Rijn, Cath. Vonk Naar Leidschendam. Bervoets Naar Leiderdorp C. W. van Doesburg Naar Arnhem H. J. van LTzerloo Naar Hazers woude A. M. Lintsen Naar Noordwijk, M. J. Schellingerhout Naar Rotterdam H. G. Haspers Naar Bodegraven, M. en T. Bogerd. Op concours. De Geref. zangvereen. „Soli Deo Gloria" zal Woensdag a.s. deelnemen aan het te IJsselstein te houden zangconcours. o NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Jannigje, d. van N. A. van Wijngaarden en J. de Groot. Getrouwd: H. van Haselen, 27 jaar en P. E. Bernds, 26 jaar, wonende te Rot terdam; P. Stoof, 23 jaar, wonende te Uithoorn en A. Stadsvoort, 19 jaar. OUDE-WETERING. Geslaagd Zomerconcert. Alhier gaf onder groote belangstelling van de inwoners de muziekvereeniging „Eruditio" haar eerste Zomerconcert, onder leiding van haar directeur, den heer C. de Haan te Leiden. Na opening met het „Wilhelmus" werd het programma vlot afgewerkt, terwijl later op den avond een aardige lampion verlichting werd ontstoken. Naar wij vernemen, ligt het in de bedoe ling op verschillende punten van de plaats nog enkele concerten te laten volgen. WOUBRUGGE. HEERLIJKE „AUTOTOCHT VOOR OUDEN VAN DAGEN". Défilé voor H.M. de Koningin-Moeder. Onder groote belangstelling der burgerij vertrok wederom een stoet van 20 auto mobielen, door particulieren aangeboden, met de ouden van dagen tot het maken van den jaarlijkschen tocht. Via Ter-Aar, Nieuwveen, Uithoorn, Wilnis en Mijdrecht, trok de stoet door en langs het Hol- landsch polderland, overstraald door heer lijke zomerzon, naar Nieuwersluis om daarna langs de groote buitens aan de Vecht, Loenen te bereiken. Daar wachtte de eerste verrassing toen de Burgemees ter dier gemeente, toevalligerwijze op de hoogte van den tocht, een groote kist sigaren als versnapering aanbood, welke natuurlijk dankbaar werd aanvaard. Na Vreeland en Kortenhoef werd 's-Graven- land met haar prachtige buitens door- kruisd om Bussum te bereiken. Na een ommegang door het zwaar belommerde Spiegel en het moderne Brediuskwartier ging de stoet naar Hilversum alwaar, vooraf gegaan door de motorbrigade der politie, het nieuwe Raadhuis van alle zijden kon worden bewonderd. Via de Hooge Vuursche werd naar Soestdijk ge reden, alwaar een groote verrassing wachte. H.M. de Koningin Moeder had er n.l. in toegestemd dat de stoet voor Haar zoude defileeren. Omgeven door klein ge volg had Zij aan den voet van het bas- cour plaatsgenomen, alwaar zich ook de burgemeester bij Haar voegde. Dat deze Koninklijke attentie door de oudjes, van wie velen H.M. nog nimmer gezien hadden bijzonder op prijs werd gesteld, behoeft wel niet nader te worden toegelicht. Nadat Hare Majesteit zich eenige oogenblikken met den burgemeester had onderhouden, waarbij Zij belangstellend naar verschil lende omstandigheden informeerde, werd de rit voortgezet door de bosschen van Pijnenburg, alwaar aan den boschrand gelegenheid gevonden werd de door de bakkers geschonken broodjes te verorbe ren, over Riethoven naar Utrecht en langs den Rijn via Woubrugge naar de buurtschap Hoogmade. Het fanfarecorps „De Heerlijkheid Hoogmade" ontving hier de oudjes met eenige vroolijke marschen, waarna de burgemeester met een enkel woord de feestcommissies zoowel als de organisatoren en de autoeigenaren harte lijk dank zegde. De heer Chr. van der Nagel, sprekende namens allen daarop den burgemeester harten gezegd voor zijne organisatie en en de verrassingen welke door doen bovendien konden worden Door vroolijke marschen begeleid, de stoet weer naar onze gemeente, de oudjes in de gelegenheid warea toegestroomde familieleden van wederwaardigheden te vertellen. Ds commissies van Woubrugge en t en allen die aan het welslagen r tocht hebben medegewerkt, to- voldoening op hun werk ten zekerd van den welgemeenden d ouden van dagen! VOOR ZATERDAG 13 AUG! Hilversum 1875 M. VARA-Uitzr' v.m. VPRO: 6.45—7.00 en 7.30—7.'J nastiekles 8.00: Gramofoonpl Morgenwijding 10.15 Voor Arb tinubedrijven: VARA-Mandoline o.l.v. J. B. Kok. M. Erfmann (r en 't „Groot Volkstooneel", G 12.00: VARA-septet o.l.v. Ia Gramofoonpl. 1.45: Pauze - Grlmm: Winterplannen van de vrienden 2.30: Gramofoonpl A. C. v. Beers: Arbeiderssport-i: cert Trio W. Drukker 3.45: Uit Jeugdbeweging 3.50: Vervolg 4.15: Actueele Causerie 4.30: concert 5.00: Kinderuur f heid", drama van H. Kranz. V Brandenburg. Arb. Tooneelve' Dageraad" te Hilversum 6.S0: septet oJ.v. Is. Eyl 7.15 Toesp' Vries 7.30: Bonte Avond mm, Kleinorkest ol.v. Jan v. d. Horst Kleyn (viool)M. Komst (trompet tooneel o.l.v. W. v. Cappellen, b (orgel en piano), Frankly's Golden Five (zang), Joh. Lammen (bas) j Laseur (conferencier), ca. 11.00 V en hierna tot 12.00: Gramofoonp Huizen 298 M. Uitsl. KRO-Ui 8.00—9.15: Gramofoonpl. 10.00: eert 11.30: Godsd. Halfuurtje- 1.45: Sextetconcert 2.00: G 2.30: Kinderuur. 4.00: Acco: f luitmuziek 5.00: Esperanto- 5.15: Gramofoonpl. 6.00: Wee 6.20: Lezing 6.30: Granwi 7.10: Lezing 7.45: Sportpraat/ Orkestconcert 8.45: Radio-*' 9.15: Vaz Dias 9.30: Orke.' 9.45: Radio-tooneel 10.00 Ortó 10.30: Radio-tooneel orkestconcert 11.0012.00: G. Daventry 1554 M. 10.35: MWJ —10.50—11.05: Tijdsein, Bei»® Northern Studio orkest o.l.v. 1 ®T 1.05: Orgelspel Reg. New. - 1 Commodore Grand-orkest o.l.v. J- 5.50: Midland Studio-orkest o Can tell M.m.v. M. Bostock (sop 5.05: Orgelspel Reg. Foort - >-'i deruur 6.20: Berichten - dracht 7.05: Zang door Matjó (sopraan) 7.25: Piano-recital Concert. BBC-orkest o.l.v. J. K*r. W. Barrand (bas) O.a. Wal - Fledermaus", Strauss 9.05: M door Jack Payne en zijn Bart - Berichten en Causerie 10-"j Hartley's kwintet. O.a. Saint o, Elgar 11.20—12.20: BBC-Danso Henry Hall. Parijs „Radio Paris" 1725 M.1 7.30: Gramofoonpl. 9.05: i Dominique Bonnaud 'j' Dansmuziek (Gramofoonplaten!' Kalundborg 1153 M. 12.20-» uit Rest. Wivex 2.503.20: Gr 3.50—5.50: Omroeporkest «A MeyerRadon M.m.v. P. Venoiwj en C. SchnedlerMeyer pianoi i 9.20: Oude Dansmuziek door v kest o.l.v. MeyerRadon. O.a- ..Fledermaus" Strauss Volksliedjes 10.20: Saxofoon- Stroboch Kisbye, a.d. vleugel 10.50: Piano-recital V. 12.35: Dansmuziek uit rest. .-K" Langenberg. 473 M. 7.25—< eert uit Bad Mergentheim 1 mofoonplaten 12.201.35: Ka® 1.50-2.50: Concert uit StuttgJ? —3.45: Gramofoonplaten Oude Dansen door het Omroep» Kühn - 8.20—9.00: Citherconcen chen (100 cithers) 9.05: J .r0rv--* uit Berlijn 11.0512.20. Ij- door Oscar Joost's orkest Gramofoonplaten (Dansmuziek; Rome. 441 M. 9.05: Orkest-W» Andrea Marchesini, o.a. marsen hausser", Wagner. u Brussel. 508 en 338 M. „"p, Max Alexys' orkest Sm- orkest o.l.v. K. Walpot Gramofoonplaten 8 2"' 9.20: Concert uit de Kurzaai o.l.v. Fr. Rasse, m.m.v. mevr. t. (zang), o.a. fant. „Carmen j Dansmuziek uit Ostende Gramofoonplaten 5.20: oJ.v. Meulemans 6.50: Gra® roe) Balie' 8.20: Concert m.m.v. (zang), P. Douliex (piano' matie) en De Langhe (hoIW Sluiting. Tm Zeesen. 1635 M. 8.20: Zie 9.20—12.20: Dansmuziek m.m.v. 2 orkesten en solisten-

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 14