LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 11 AugustJ UIT DE OMSTREKEN. aalsmeer. haarlemmermeer. katwitk. katwitk aan den ritn. katwitk aan zee. noordwitk binnen. sassenheim. valkenburg. voorhout. voorschoten. wassenaar. VISSCHERIJBERffl zevenhoven- Een staking. Gistermiddag is een staking uitgebro ken onder de kolenlossers, in dienst bij de C.T.A.V. alhier, ongeveer een 10- a 12- tal arbeiders. De aanleiding tot het con flict moet zijn een aangezegde verlaging van het loon voor tariefwerk. waarmede de lossers geen genoegen wilden nemen. Aanbesteding. BU de gehouden aanbesteding voor den bouw van een dubbel woonhuis, voor re kening van den heer R. Wentzel te Aals- meerderdljk, waren de laagste inschrij vers resp. voor timmer- en metselwerk: J. de Vries en De Kok, belden alhier. Voor restauratie perceel B. Broeckmans: A. v. d. Zwaard Pzn. (metselwerk) en Gebroe ders P. en J. Hulsebos (timmerwerk), bel den alhier. Afsluiting Kudelstaartscheweg. Heden is door Gemeentewerken een aanvang gemaakt met de verbetering van den Kudelstaartscheweg. Tusschen het fort en den Heerenweg zal voornoemde weg afgesloten zijn voor het verkeer met alle voertuigen. Op Zaterdag 27 Augustus a s. hoopt men zoover klaar te zijn, dat de verkeersbelemmerlngen kunnen worden opgeheven. Aanbesteding. Bij de gehouden aanbesteding van het bouwen van een dubbel woonhuis in de om geving van Schiphol alhier, werd het laagst ingeschreven door H. de Carpentier alhier voor f. 5675. De gunning werd aangehouden Ernstig ongeluk. Omtrent het op den Ringdijk nabij Aals meer alhier plaats gehad hebbend ernstig ongeluk, waarbij de 15-jarlge zoon van den heer B. door een auto werd overreden, ver nemen we, dat de ontboden geneesheer, die hem voorloopig verbond, overbrenging naar een ziekenhuis noodzakelijk achtte, het geen geschiedde per ziekenauto naar Lei den. Zijn toestand liet zich gisteren naar omstandigheden niet ongunstig aanzien. Een aanranding? Op den Venneperweg reed 's nachts een tweetal wielrijders, blijkbaar met voorbe dachten rade zonder licht om niet dadelijk opgemerkt te worden. Ze sprongen plot seling van hun fietsen, liepen op een man, die voorbij kwam toe. en wierpen hem op den grond, zeer waarschijnlijk met het doel om hem van zijn geld te berooven. In hun verwachting een goeden slag te zullen slaan, werden de aanranders echter teleur gesteld. want in het boekje, dat ze afhan dig wisten te maken, zullen ze niets van hun gading hebben gevonden. De politie stelt een onderzoek in. De oogst. Het prachtige zomerweder is voor de boeren een ware uitkomst. Ze zijn dan ook druk in de weer met den korenbouw en daarmede al zoover gevorderd, dat het graan reeds voor het grootste gedeelte op hokken staat. Er is zelfs al een begin ge maakt met binnenhalen en dorschen. HILLEGOM. Brandweerdemonstratic. De brandweer heeft bij de Nieuwe Haven een demonstratie gehouden. In het bijzon der is gewerkt met den sproeiwagen, die zoowel water kan oppompen als weg spul ten. Er kan zelfs met den sproeiwagen 1000 liter water per minuut gegeven worden, terwijl de oude driewieler-motorspuit slechts 500 liter per minuut geeft. De oefening voldeed zeer goed. Bekerwedstrijd Burgerwacht. Bij de a.s. Zaterdag te houden bekerwed strijd zal voor de Katwijksche Burgerwacht uitkomen het volgende vijftal: 1. Chr. J. Minnee: 2. Jac. Meijer; 3. C. van Leeuwen; 4. J. Slingerland; 5. A. Slingerland. Als re- serven zullen optreden de heeren: 1. R. Trousselot; 2. P. Slingerland. Pachtrestitutie. Na een onderhoud door de „commissie tot behartiging van de belangen der tuin ders" met Baron van Wassenaer van Cat- wijck te 's-Gravenhage is deze bereid ge vonden, van de te betalen halve pachtsom der vele landerijen in deze gemeente op 15 Augustus a.s.. 25% te restitueeren, hetgeen de pachters wel met dankbaarheid zullen aanvaarden. Been gebroken. Het 15-j. dochtertje van W. V. in de Voorstraat kwam met het stoeien naast de woning te vallen. Na geneeskundig onder zoek door dr H. bleek dat zij haar been gebroken had. waarna zij per ziekenauto naar een ziekenhuis te Leiden werd ver voerd. De Kinderfeesten. De kinderfeesten ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin zullen niet zooals aanvankelijk bepaald was op 31 Augustus a.s. worden gehouden, maar op Donderdag 1 September. Gevonden voorwerpen; Eetlepel, blik je busgroenten, koperen sigarenaansteker, damesportemonnale met inh. paar wollen sportkousen, huissleutel, nuntdoek, geruite cape. damestaschje. huissleutel, badhand- hoek. gummi voetbal paar zwarte bad- schoénen huissleutel huissleutel gummibal smal ceintuur, jongensjas, beige mantel ceintuur, gummi-sandaal, zwart lederen mantelceintuur, witte muts. gummi-hand schoen, kwartje, dames handschoen, paar zwarte badschoenen, roode badmuts, lede ren ceintuur, regenmantel, hulssleutel, nik kelen heerenhorloge, halskettinkje, boedha- beeldje, mantel-ceintuur, sleutelbos, zilve ren horloge met ketting, sigarettenpijpje, paar strandschoentjes, portemonnales met Inhoud, strandschoentje, bruin baby-schoen tje, beige badschoen, pet. bruine dames- tasch met inh., wit badschoentje. zilveren broche, paar kinderschoentjes, muts. paar dameskousen, witte trui, groen badpak, taschje met inh., speldje met letters L. Z., drie strandstoelen, een paar rubber schoe nen. halskettinkje, doublé broche, zilveren horloge, hulssleutel, zonnebril, gele das, rood badschoentje, vulpen (Swan), grijze kat. gummibal, R-K. insigne, wandelstok, hulssleutel, portemonnaie met inh., strand- schopje, sleutelbos, damesportemonnaie met inh.. damesarmband, belastingmerk, doublé armband, badpak met handdoek, huissleutel, badschoen. zwarte regenjas, pakje foto's, grijze pet, blauw kinderbad- schoentje. veldflesch. gouden armband, wit rubberschoentje, huissleutel, witte tent, bruin kinderschoentje, rood damesjasje, beige mantelceintuur, bruine damesschoen, geel kinderjasje, paar bruine schoentjes, damestaschje met inh.. rijwielbelasting- merk in étui. viool en strijkstok in foudraal vulpen met glazen pen en regenmantel (grijs). Inlichtingen betreffende deze voorwer pen worden lederen werkdag van 10 tot 12 uur v.m. verstrekt aan het Politiebureau te Katwijk aan Zee. Optreden van Jan van Riemsdijk. Gisteravond trad in de gemeentezaal op de heer Jan van Riemsdijk. Deze had geen ongelukkiger avond kunnen uitkiezen als deze! Voetbalwedstrijd, lampionoptocht, waren eenige factoren, die hij tegen had om een volle zaal te trekken. Desniettegen staande viel het bezoek toch nog mee! Veel succes heeft hij steeds met zijn Veluwsche zangen, waarvan de meeste ditmaal nieuw waren. Medewerking ver leende de zangeres Annie Prins, die even eens veel succes had. Gezamenlijk zongen zij ook eenige oud-Hollandsche liederen. Mevrouw van Riemsdijk begeleidde op de piano. De aanwezigen hebben een paar genoegelijke uren doorgebracht. Vermeld zij nog, dat de piano was uit het maga zijn van den heer W. A. Gouw alhier. Geslaagd te Utrecht voor het examen Engelsch L.O. mej. W. P. Luljten alhier. Auto-ongeval. Gisteravond omstreeks halfzeven ge raakte het 9-jarlg zoontje van de Fam. P. in de Oude Post onder een passeerende auto. Hij bekwam een vleeschwond in een zijner beenen, terwijl de Inmiddels gearri veerde plaatselijke dokter op dezelfde plaats een breuk constateerde, zoodat over brenging naar het Academisch Zieken huis te Leiden noodzakelijk bleek. Pastoor J. Thus. Maandag 15 Aug. a.s. zal op plechtige wijze herdacht worden dat de pastoor van de Parochie Sassenheim 50 jaar geleden tot priester werd gewijd. Door Deken Bors- boom van Noordwijk zal des morgens de Hoogmis worden opgedragen. Verder zal In den loop van den morgen door alle R.K. schoolkinderen aan den jubilaris een zanghulde worden gebracht in den tuin van de Pastorie. Des middags om 3 uur zal in het K.S.A.- gebouw een bijeenkomst worden gehouden waarin het huldeblijk van de parochianen, bestaande in het portret van den Pastoor, geschilderd door den portretschilder Wely van 's-Gravenhage zal worden aange boden. Burgerlijke stand. Geboren Willem Hendrik, z. v. W. H. Verbeek en W. van der Mey. Cornells Johannes, z: van T. Th. van Dam en C. J. Baak. Johannes Dirk, z. van J. D. Leijer en G. G. Verkade. Apolonia Elisabeth Helena, d. van J. A. Vugts en A. M. van Nobelen. Aloyslus Jacobus, z. v. P. L. van der Geest en M. S. Wltsenburg. Loop der Bevolking. Gevestigd H. G. Denis, Menneweg 63, uit Rotter dam. M. G. du Croix, Molenstraat 15, van Wassenaar. W. Willemse en gezin, W. Warnaarlaan, van Rijswijk. M. S. Loffler. Kerklaan 64. van Breda. M. Bozrnet geb. Borst. Hoofdstraat 82, van Haarlem. J. Egberts en gezin, Iepen laan 13, van Noordwijk. Vertrokken: W I. C. A. Rammelman Elsevier, van J. P. Gouverneurlaan 50. naar Den Haag. A. C. van Nobelen, van Flores Schoutenstraat 26. naar Heemstede. C. E. Preenen, van Rijksstraatweg 39. naar Warmond. Gevonden: Een zwarte stropdas, een voettal, 20 stuks schoenzoolvormen, een bril in étui. een dop van radiateur. een heerenstroohoed, een kinderparapluie, een rljwielbelastingmerk, een zwart zeildoek fletstasch, een kindertaschje, een rose, crêpe de chine kinderschoentje, een bal. Burgerlijke Stand. Overleden: H Ouwersloot 1 j. z. v. N. Ouwersloot en J. Hermans. Hooibroei. Wegens sterken broei moest de hooiberg bij den veehouder J. J. onder toezicht van de brandweer worden uitgehaald, Op gunstige tijden gesloten! Zeer lastig vooral voor de arbeidende bevolking is de nieuwe regeling, inzake de openstelling van het hulppostkantoor al hier Juist tusschen twaalf uur en halftwee en des avonds na zeven uur is het thans gesloten. Electrische bemaling Boekhorstpolder. Thans is men begonnen het electrische gemaal in den Boekhorstpolder te bouwen. dat eenmaal „de molen" aan de Leidsche vaart zal vervangen. We willen echter ho pen, dat ook de molen behouden mag blijven. o Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia, d. v. A. Graafland en J. Post Antonius Johannes, z. v. P. J. van der Ham en A. C. van der Waard. Getrouwd: W. Jansen en I. L. J. Lammer- mann. Overleden: Adrianus van der Helm. 84 J. Maria Geertrulda Engel. 54 j. Loop der bevolking. Gevestigd: J. M. Koeleman. Leidscheweg 194. v. Den Haag D. van der Meel. Kat- tenlaan 20b„ van Den Haag. J. Meijer en gezin. Donklaan 25, v. Den Haag A. J. Mathot. Wijngaardenlaan 31. v. Amster dam J. van Zeist, Leidscheweg 34, v. Alkmaar M. Both, Donklaan 46, v. Voor burg, F. Rietbergen en gezin, Katten- laan 25, v. Lelden C. L. E. van Driest, Wijngaardenlaan 50, v. Amsterdam Ch. van Kalkeren, Rijndijk 22, v. Leiden A. Buscop, Veurscheweg 96. v. Ooltgensplaat. Vertrokken: F. F. van der Mark en echt- genoote. n Leiden O. P. Rüsdijk, n. Lei den N. M. C. Eikel, n. Castricum A. Jager. n. Wassenaar H. Zandvoort en ge zin. n. Leiden. GEMEENTERAAD. De Gemeenterekening 1931 De Zijl watering De paden langs den weg naar het Slag De vermakelijkheids belasting. De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen onder voorzitter schap van burgemeester Wiegman. Af wezig de heeren Schalekamp en v. d. Kroft. De notulen werden ongewijzigd vastgesteld. Hierna geschiedt mededee- ling van een aantal missiven houdende goedkeuring van Raadsbesluiten, die voor kennisgeving worden aangenomen. Ingekomen een verzoek van de muziek- vereen. „Excelsior" om haar een subsidie toe te kennen van f. 400.Zal worden behandeld bij de begrooting. Voorts een verzoek van de heeren Baks en Vredegoor om een op het uitbreidingsplan gepro jecteerde weg als bouwstraat aan te wij zen. Wordt aangehouden. Door den Ned. Bond van Personeel in Overheidsdienst en den Alg. Bond van Overheidspersoneel is een verzoek ingezonden om een ver goeding voor een rijwiel bij licht gebruik te verhoogen van f. 1.30 tot f. 1.40 per Jaar en van 60 tot 80 cents per week. Na dis cussie wijst Weth. van Leeuwen op de mogelijkheid om voor personen, die in een speciaal geval komen te verkeeren, afwijkende regelingen altijd nog getroffen kunnen worden. De voorzitter stelt voor in dezen geest aan verzoekers te berich ten. Aldus besloten, q Aangeboden wordt de Gemeente-reke ning voor het dienstjaar 1931. De voorzitter deelt mede, dat de gewone dienst sluit met een voordeelig saldo van f. 100393.46 en de kapitaaldienst met een nadeelig slot van f. 875738.63. In de com missie van onderzoek worden benoemd de heeren Boender, Rooyakkers en Schale kamp. De voorzitter deelt mede, dat is benoemd tot Gemeentegeneesheer de heer J. E. Hubbeling te 's-Gravenhage en dat met het Groene Kruis geen overeenstem ming is bereikt inzake de leiding van de consultatie-bureaux, waardoor de ge meente een subsidie zal dervan van f. 1500.per jaar. Verder stellen B. en W. voor de 3 schoolartsen eervol ontslag te verleenen met ingang van 1 September a.s. Aldus besloten. Afwijzend wordt beschikt op eenige bouwaanvragen. Een verzoek, van de N.V. Expl. Mij. Park de Kieviet voor het bou wen van eenige winkelhuizen wordt aan gehouden. Een tweetal verzoeken om ont heffing van bepalingen der bouwverorde ning, welke pas enkele dagen geleden zijn binnengekomen en niet ter inzage kon den worden gelegd, worden alsnog behan deld en ingewilligd. Een subsidieaanvrage der Wassenaar- sche Reddingsbrigade wordt afgewezen. De nieuw aangelegde weg tusschen den Rijksstraatweg en de Raaphorstlaan zal worden genoemd Hogerbeetsweg. Aan de orde is thans een voorstel van B en W tot herziening der verordening op de Winkelsluiting in verband met het schrijven van den Minister, die geen ont heffing wil verleenen van de Zondagssiul- ting voor andere winkels dan die, welke gelegen zijn aan den Rijksstraatweg en voor het Wassenaarsche Slag en Meyen- del. Dc voorzitter doet mededeeling van een binnengekomen telegram, waarin de beide middenstandsvereenigingen alhier verzoeken: lo. het nemen van een beslis sing uit te stellen tot de volgende Raads vergadering oi no. 2. indien hiertegen be zwaren zijn dan geen ontheffing te ver leenen voor winkels aan den Rijksstraat weg en dtn Deyl. doch deze te beperken tot Meyende! en het Wassenaarsche Slag. De heer Idenburg stelt voor sub 1 in te willigen. Aldus besloten. Op voorstel van B. en W. wordt besloten straatverlichting aan te brengen bij de uitgangen van de Weyermanstraat en de Lijsterbeslaan op de Rijksstraatweg. De kosten hiervan zullen bedragen f. 947.—. De heer Leyenhorst dankt B. en W. voor de spoedige inwilliging van zijn verzoek. Besloten wordt twee vuilnisauto's aan te schaffen voor een bedrag van ten hoog ste f. 18000 in plaats van een auto tot eenzelfde bedrag. Vervolgen komt aan de orde het rap port van B. en W. over de verbreeding en verbetering van de Zijlwatering. Door den technischen dienst is begroot, dat, indien de vaart in hare tegenwoordige afmetin gen wordt gehandhaafd, terwijl een aan eengesloten paalrij met pulnstortlng daar achter, benevens een oeverglooiing van steen, de kosten van het werk met inbe grip van de noodige baggerwerken en ef fening van eenige bochten zullen bedra gen ruim f. 145.000.—. De breedte en diepte van de vaart blijven daarbij zooals ze nu zijn, alleen wordt het vaartlichaam tot het juiste profiel bij een bodembreedte van pl.m. 6 Meter uitgebaggerd. Indien dit plan aldus wordt uitgevoerd doch daarbij de vaart wordt verbreed dan zul len de meerkosten rond f. 64.000.be- t dragen. Zou de wetering voor nog grootere schepen bevaarbaar moeten worden ge maakt, dan zullen de kosten rond f. 400.000 bedragen. De heer Boender acht de motieven in het rapport niet geheel juist, hetgeen hij uitvoerig uiteenzet. De heer Drop acht het niet in het be lang der zaak, wanneer thans het rap port van B. en W. wordt aangevallen en vindt het Juister de onderhandelingen af te wachten, temeer daar het onderwerp dan opnieuw in den Raad ter sprake komt. De voorzitter kan zich daarmeda vereenigen mits de Raad zich thans uit spreekt dat hij den door B. en W. gevolg den weg goedkeurt. Mr. Wildt Meyboom geeft in overweging contact te zoeken mei- het Dep. van B. Z„ daar het hem bekend Is, dat het Rijk onder bepaalde voorwaar den in de kosten bijdraagt tot een bedrag van ten hoogste 25%. De Raad vereenigt. zich met de inzichten van B. en W.; de onderhandelingen zullen dus worden voortgezet, om, zoodra een behoorlijk re sultaat bereikt is, nadere voorstellen te kunnen doen. Hierna komt ter tafel het prae-advies van B. en W. inzake vragen van den heer Mr. Wildt M'eyboom: a. of het niet drin gend noodig is. dat onverwijld wordt over gegaan tot verharding van den geheelen strook ter eener zijde van den weg naar het Wassenaarsche Slag en tot een aan leg van een rijwiel-tegelpad ter andere zijde; b. of het college van B. en W. be reid is om een opgave te doen van de kosten, die aan den aanleg van een wan del- en rijwielpad zijn verbonden. B. en W. kwamen, hoofdzakelijk om prlncipieele redenen en verder om de fl- nancieele consequenties, tot de conclusie, dat niet tot het aanleggen van bedoelde paden moet worden overgegaan. De kos ten, die begroot zijn op een bedrag van f. 25.000.achten B. en W. bij een weg, die niet anders dient dan voor strandbe- zoek, niet verantwoord. Mr. Wildt Meyboom is niettegenstaande de argumenten van B. en W. van oordeel dat er voor verbetering wel degelijk alle reden bestaat. Spr. meent, dat het be zoek aan het Slag inderdaad steeds druk ker zal worden, doch is niet van oordeel, dat er door het aanleggen van een wan del- en fietspad nu ook meer auto-ver keer zal komen. Ook het kosten-bezwaar acht hij niet van beteekenis omdat men momenteel kan profiteeren van de lage prijzen, die voor de benoodigde mate rialen, zooals tegels en betonplanken, worden berekend, terwijl daarbij het een goede gelegenheid is voor werkverschaf fing. Het argument, dat hierdoor in de richting van een badplaats wordt gegaan acht spr. overdreven. Men kan op den duur die ontwikkeling toch niet remmen of tegengaan. Z.i. is het niet noodig de verbetering uit te strekken tot het par keerterrein en wanneer men dit dus even buiten beschouwing laat en alleen rekent cp den aanleg langs den weg van twee K.M. van het dorp tot aan dat parkeer terrein dan komen de kosten, volgens hem door twee deskundig verstrekte ge gevens, op f. 12.000.Het rijwielpad wordt dan twee M. breed en dit is, naar de meening van 't hoofdbestuur van den A. N. W. B. voor twee-richtingsverkeer voldoende, terwijl er tevens een wandel pad komt van eveneens twee Meter. De heer Idenburg vindt de toestand evenmin bevredigend. Hij is gevoelig voor het financieele argument en vraagt of het niet mogelijk is de kosten voor een deel te dekken door bepaalde bijdragen te heffen van het parkeeren of strandbe- zoek, terwijl misschien de A. N. W. B. wellicht bereid zou (zijn eenigszins te steunen. Ook de heer Boender kan zich niet met het prae-advies vereenigen en is zelf reeds voor het voorstel van den heer Wildt Meyboom met een soortgelijk plan voor den dag gekomen. De angst dat Wasse naar badplaats zal worden, behoeft niet groot te zijn, zoolang het strand door den Min, gebruikt wordt voor schietoefeningen door de militairen. De voorzitter zegt dat B. en W. inder daad ernstig bevreesd zijn, dat, als we op deze wijze voortgaan, Wassenaar zich tot een badplaats zal gaan ontwikkelen. Hier in ligt z. i. het zwaartepunt Spr. gelooft niet, dat er plaats is voor een badplaats tusschen Scheveningen en Noordwijk. Naar aanleiding van dit standpunt heeft de gemeente zich steeds onthouden van alles wat op exploitatie van het strand enz. leek, ook al omdat het strand ressor teert onder Dep. van Waterstaat en de ge meente dan toch eerst zou moeten begin nen met daarvan het strand te huren. Hij meent, dat dit standpunt moet worden gehandhaafd. B- en W. willen met ge noegen aan de menschen zon, licht en lucht geven maar op eenvoudige wijze. Het ls spr. bekend, dat dit standpunt door vele ingezetenen wordt gedeeld en men in geen geval moet beginnen met de exploi tatie van een soort, badplaats. Begint men eenmaal hier mede, dan kan men het verdere ontwikkelingsverloop niet meer tegenhouden. Op de opmerkingen van den heer Idenburg zegt spr. dat een bijdrage van den A.N.W.B. uit den aard der zaak niet te verwachten is, daar het hier een plaatselijk belang betreft eji het heffen van parkeergelden eveneens niet mogelijk is. daar dit momenteel in handen van den heer Lievense is, die deze gelegen heid geheel voor eigen risico heeft laten aanleggen en exploiteert. In tegenstelling met de meening van den heer Boender wijzen volgens spr. de feiten uit, dat er zeer weinig ongelukken op dezen weg voorkomen en dan nog meestentijds op den Klip wegens te snel afrijden. Wat de financieele zijde van de kwestie betreft merkt hij nog op. dat het maken van een fietspad alleen tot het parkeer terrein een toestand zou scheppen, die nog veel gevaarlijker is. Er wordt dan daar bij het zeer smalle weggedeelte bij 't parkeerterrein a.h-w. 'n trechter gevormd waarin al het verkeer terecht komt en noodzakelijkerwijze moet vastloopen! Men komt dan toch binnen zeer korten tijd voor het feit te staan, dat ook dit weer verbeterd moet worden en dus die andere f. 13.000.toch eveneens nog weer moet worden uitgegeven, daar anders ongeluk ken zeer zeker niet zullen uitblijven. Spr. wijst er dan nog op, dat het hier gaat om een wellicht minder gewenschte situatie, die echter slechts bestaat gedurende 10 of 15 dagen van het geheele jaar. En op deze top-dagen is een fietspad van twee Meter toch ook nog onvoldoende en zou men voor afdoende verbetering toch veel grooter uitgaven moeten overgaan. Na zeer langdurige discussie wordt het voorstel van Mr. Wildt Meyboom in stem ming gebracht en met 9 tegen 4 ss- ver worpen. Zondag. 's-G ravenhage: induj toonstelling. WindhondenreaSr 30 nam. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop. Hoogewoerd „De Andere". Zondag n.m. 2 uur en 4 uur gl City-Theater Haarlemmstr. 8 „De Koning van den Congo". Zaterdag n.m. 2 uur. Zondag'nj en 4 uur 30. Luxor-Theater Stationsweg, 8 t* „Jij wordt mijn vrouw." Woensdag en Zaterdag n.m. 2 cd dag n.m. 2 uur en 4 uur 30. Trianon-Theater Breestraat 8 ij „Twee hemelsblauwe oogen." Woensdag en Zaterdag n.m. 2t dag n.m. 2 uur en 4 uur 30 MUSEA. Stedelijk Museum de Lakenki! I Bcheistraat 2. Geopend ln Novenbf cember. Januari en Februari van j in Maart. April en Mei van 10t Juni, Juli Augustus en Sepk_ 10—5 uur. in October van 104 tr_ dags vanaf halféén. Entrée Zonj-J teloos Maandags f.0.25, overtel f.0.10. 1 Rijksmuseum van Oudheden, 28. 1 Dec.—1 Febr. van 10—3 uuT] tot 1 April van 104 uur 1 Aprt van 105 uur 1 Oct.1 Dec uur Zondags van 14 uur Entral dags f. 0.25 overige dagen f. Olt f Geologisch Mineralogisch Mo Garenmarkt. lederen dag van van 1.304 uur. Zondagen geslctj teloos. Etbnographiscb Museum, Raqj 69 en Breestraat 18 Op werki 10—4 uur Entrée Maandags f.O^ dagen f.0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist, v. park. Werkdagen 8.3012. 1.30-i| dags 8.30—12. Kosteloos. Herbarium, Nonnensteeg Dagcl 9—12.30 en 26 uur Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg werkdagen van 1 April—30 Sept 1 October31 Maart 94 uur dagen alleen van 1 April—30 Sep'J uur. Kosteloos. Ned. Hist. Natuur wetenschi Museum (Stationsweg): Alle vet behalve 's Maandags van 10—4 n.; dags 14 uur. Academie en Academisch Museum. Dagelijks behalve 's 1 912 v.m. en 1 '/t5 uur n.m. 1,03 De avond-, nacht- en Zondagse apotheken wordt van Maandag f met Zondag 14 Aug. a.s. waargij door apotheek: G. H. Blanken, Hoe 171. telef. 502. UMUIDEN, 11 to'1 VISCHPR1JZEN. Tarbot per K.G. f. 1.250.85 Gril kist van 50 K.G. f. 55—27. i«t' K.G. f. 2.10—0.65. Zetschol peröj K.G. f. 24—19.50. Kleine Schol per cj 50 K.G. f. 21—3. Pieterman en P®>| kist van 50 K.G. f. 16.50—6. Grotó visch per kist van 50 K.G. l.n.l Schelvisch per kist van 50 K-0- Kleinmiddel Schelvisch per t®1 K.G. f.22—21. Kleine Schelvisch l< van 50 K.G. f. 16.50—7.50. Kabel)» kist van 125 K.G. f. 62-45. Gullen P van 50 K.G. f. 18.50-^.70. Lengen h f0.80. Heilbot per K.G. f. 1'"J per kist van 50 K.G. f. 3.56-231 visch per stuk f. 0.250.09. Mal® kist van 50 K.G. f. 12—7.65. Schar pi van 50 K.G. f. 15.50—6. 160 kisten versche haring per kist; 5 kantjes pekelharing aa per kantje. Aangekomen 3 stoomtrawlers. M. 126 met f.3735; IJM. 39 meu IJM. 26 met f.4590: S. 133 at. 9 kotters: E. 330 met f.414: B. w f.466; E. 527 met f.564; E. 80 mei- E 282 met f.568; E. 245 met i.« 98 met f. 196; D. 156 met f. 3™. En 6 loggers: RO. 1 met f-354 met f.817; KW. 101 met f.630; K" f.404; KW. 96 met f.339; SCri. f 362. Praairapport Hr. hls. „Nautil® 9 Augustus. Tusschen 55 gr. 8 27' Nbr. en tusschen 0 gr. 35 wi. 10' Ol. SCH. 23, 173 kantjes; bb"; kantjes; SCH. 260, 340 kantjes. 215 kantjes; KW. 48. 7 kantjes, r. 80 kantjes; KW. 102, 60 kantjes. 20 kantjes; UM. 268, 40 kantjes. Vervolgens komt aan de orde een stel van B. en W. tot wijziging "h, sidie-regeling voor de Bewaarsci heer Idenburg ontwikkelt eerus mende bezwaren. Op zijn voors besloten tot het aanbrengen kleine redactioneele wijzigingen' o.m. dat van de inkomsten 20% voor de vorming van reset dere fondsen mag worden beste t op de vaststelling van de sudsi open staat bij den Raad. j(|t Het voorstel van B. en van een vermakeiykheidsbelastin-.,. basis van 20% van de onzuiver wordt zonder h. st. aangeno® Volgt sluiting der vergadering Aan den heer J. TwaalfW^, is de herbouw opgedragen J brande boerderij van den lag Schrama in de buurtschap

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6