DE OLYMPISCHE SPELEN LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Donderdag 11 Au Crabbe (Ver. Staten) wint de 400 M. vrije slag en vestigt een nieuw Olympisch record. LAND- EN TUINI Burgerlijke Stand v. L NURMI BLIJFT PROFESSIONAL. (Van een bijzonderen medewerker). Gistermorgen is te Los Angeles een aan vang gemaakt met het schoonspringen voor dames. Gelijk verwacht werd, blijken de Amerlkaansche dames ook in dit num mer verreweg de sterksten te zijn en zij bezetten dan ook de eerste drie plaatsen. Tot aan den derden sprong leidde Miss Fauntz, doch daarna passeerden haar belde landgenooten haar. Miss Coleman werd eerste met in totaal 87.52 punten. De volledige uitslag luidde: 1. en Olympisch kampioene Miss Coleman (V.S.). 87.52 punten. 2. Miss Rawls (V.S.), 82.56 pnt. 3. Miss Fauntz (VS.), 82.02 pnt. 4. Frl. Jordan (Dultschland) 77.50 pnt. 5. Miss Ogilvie (Canada), 70.00 pnt. 6. Mej. Epply (Oostenrijk), 63.70 pnt. 7. Mej. Kamakoera (Japan), 60.68 pnt. 8. Mej. Larsen (Denemarken) 57.26 pnt. Series 100 M. rugslag hceren. Hierna kwamen de rugzwemmers (hee- ren) aan den start. De eerste twee aan komenden uit iedere serie plus de snelste derde werden in den eindstrijd geplaatst. In de eerste serie was de Japanner Kiyokawa verreweg de sterkste en hij won den strijd In 1 min. 8.9 sec. Hij bleel slechts 0.7 sec. boven het wereldrecord van den Amerikaan Kojac. De uitslag der eerste serie luidde: 1. Kiyokawa (Japan), 1 min. 8.9 sec.; 2. Kerber (V.S.), 1 min. 13 sec.; 3. Haloran (Canada), 1 min. 14.2 sec. In de tweede serie werd meer strijd ge geven. Vooral tusschen den Amerikaan Zehr en den Duitscher Ku.ppers spande het geducht. Met klein verschil won de Amerikaan, terwijl op de derde plaats weer een Japanner eindigde (Kawatsoe) met een tijd van 1 min. 10.9 sec. De uitslag der tweede serie luidde: 1. Zehr (V.S.), 1 min. 9.9 sec.; 2. Kuep- pers (Dultschland), 1 min. 10.2 sec.; 3. Ka watsoe (Japan), 1 min. 10.9 sec. In de derde ser.e won de Japanner Iryen met een tijd van 1 min. 11.3 sec. De uitslag was: 1. Iryen (Japan), I min. 11.3 sec.; 2. Bourne (Canada), 1 m. 14.3 s.; 3. Noual (Frankrijk), 1 min. 16.6 sec. De vierde serie werd door den Noor Carlsson gewonnen, terwijl Chalmers (V.S.) tweede werd. De uitslag luidde: 1. Carlsson (Noor wegen), 1 min. 13.1 sec.: 2. Chalmers (V.S.) 1 min. 17.2 sec.; 3. Walkers (Canada), 1 min. 21 sec. Kawatsoe bleek dus de snelste derde te zijn. 400 Meter vrije slag (finale). De Japanners geslagen. Nieuw Olympisch record van Crabbe. Gistermiddag waren 9000 toeschouwers aanwezig ln het Olympisch zwemstadlon, toen de finale 400 Meter vrije slag voor heeren plaats vond. Het weer was prachtig. Voor de finale waren de volgende zes zwemmers geplaatst: de Japanners Yokoyama, die ln zijn serie een nieuw Olympisch record had gevestigd van 4 min. 51.4 sec., Oykoto en Soegimjto, de Ameri kaan Crabbe, de Franschman Taris en ten slotte de Austraiér Charllton, die op het laatste moment nog in de finale werd ge plaatst. De groote verrassing bracht wel de Amerikaan Crabbe. De Japanners stelden in zooverre teleur, dat zij niet op de eerste twee plaatsen konden komen, doch de derde, vierde en vijfde plaats Innamen. De strijd ging in hoofdzaak tusschen Taris en Crabbe. Taris, de snelle Fransch man. had de leiding genomen met Crabbe in de tweede positie en daarachter de snelle Japannertjes. Tot op 50 Meter voor de finish lag Taris voor. Toen zag Crabbe zijn kans. Hij gaf zich tot het uiterste, spurtte fel en op de laatste tien Meters ontstond een hevige strijd. Met 01 sec. verschil tikte Crabbe als eerste aan voor Taris. Crabbe won in den nieuwen Olympischen recordtijd van 4 min. 48.4 sec. Het be hoeft geen betoog, dat duizenden toeschou wers deze overwinning met groote geest drift begroetten. De uitslag luidde: 1. en Olympisch kampioen Crabbe (V.S.) 4 min. 48.4 sec., nieuw Olympisch record. 2. Taris (Frankrijk), 4 min. 485 sec. 3. Oykoto (Japan), 4 min. 52.3 sec. 4. Yokoyama (Japan). 4 min. 52.5 sec.; 5. Soegimoto (Japan), 4 min. 561 sec.; 7. Charlton (Australië). 4 min. 58.6 sec. Hierna vonden eenige demonstraties schoonspringen voor dames plaats, die veel bijval van de toeschouwers kregen. Een waterpolowedstrijd volgde tusschen de reserves van Dultschland en Hongarije gecombineerd tegen die van de Vereenlgde Staten. De gecombineerde Europeesche ploeg won met 43. nadat dit zevental met rust geleid had met 21. De tweede dag der roeiwedstrijden. De roeiwedstrijden op de baan te Long Beach werden gisteren voortgezet met de Vier zonder stuurman. In de eerste meat verschenen aan den start de Vereenigde Staten, Duitschland en Engeland. Na den start nam Engeland de leiding, doch de Duitschers haalden direct hun achterstand in en op 1/4 gedeelte der baan lagen zij aan den kop. Zij schenen echter op 800 Meter reeds te veel van hun energie gevergd te hebben, althans rustig en kalm trokken de Engelschen bij en heroverden de leiding. Op de helft der baan was de positie: 1. Engeland; 2. Duitschland en op de derde plaats Amerika met 2 lengten achterstand. Op 1500 Meter had Engeland een voor sprong van 3'4 lengte. De Amerikanen bleken hun krachten gespaard te hebben tot de laatste 500 Meter. Zij kwamen sterk opzetten en passeerden tenslotte gemak kelijk de Dultsche ploeg. Deze zakte steeds meer af en de tijd van Duitschland was al zeer slecht. Uitslag eerste heat: 1. Engeland tijd 7 min. 13.2 sec. 2. Vereen. Staten tijd 7 min. 19,4 sec. 3. Duitschland tijd 7 min, 37,8 sec. In de tweede heat startten slechts twee landen.n.l. Italië en Canada. Italië nam onmiddellijk de leiding. Eerst sloeg de Itallaansche ploeg 34, daarna 40 slagen per minuut. Op 500 Meter had Italië reeds een voorsprong van 1 lengte, welke zij gedurende drie kwart lengte van de baan behield. In de eindspurt liepen de Italianen nog wat uit en wonnen met an derhalve lengte voorsprong. De uitslag luidde: 1. Italië, tijd 7 min. 6.8 sec. 2. Canada tijd 7 min. 12 sec. Double scull. Toen voor de eerste heat van de double- scull gestart werd, waren er ongeveer 10.000 toeschouwers in het Marinestadion te Long Beach aanwezig. Brazilië had de Noordelijke zijde van de baan en dat gaf in zooverre moeilijkheden, dat de ploeg, die daar roeit het meeste wind vangt. Na 500 Meter leidde Canada met 1 lengte voor Italië, welke positie tot 1000 Meter onveranderd bleef. Brazilië, die geen kans had, verstuurde zich op de helft van de baan sterk en kwam ver achter. Canada won tenslotte gemakkelijk. De uitslag luidde: 1. Canada, tijd 7 min. 25 sec. 2. Italië 7 min. 33 sec. 3. Brazilië, tijd 7 min. 38.8 sec. In de tweede heat double-scull kwamen slechts twee ploegen uit, n.l. Vereenigde Staten en Duitschland. De Vereenigde Staten roeiden met de bekende scullers Myers en Gimore, die ook uitkwamen op de Spelen te Parijs en Am sterdam. Duitschland had Buhtz weer in de boot, doch hij had nog steeds koorts. Duitschland nam de leiding tot op 500 Meter met een halve lengte. Vlak daarop spurtte Amerika bij en passeerde de Duit schers gemakkelijk. Nog even ontstaat er een boord aan boord race, doch op de helft der baan was het pleit beslecht en hernam Amerika de leiding met 1 lengte. Op 3/4 der baan was de voorsprong der Amerlkaansche roeiers al tot twee lengten aangegroeid. Duitschland spaarde zich zichtbaar in verband met den toestand van Buhtz. De double-scull kreeg immers nog een kans in de herkansingsrace van Vrijdag. De uitslag was: 1. Vereenigde Staten, tijd 7 min. 14,6 s. 2. Duitschland, tijd 7 min. 21,4 sec. Belde tijden zijn beter dan die in de eerste heat. De achten. Het slot van den dag vormde de races der achtriemsgieken. Behalve de beide winnaars van heden komen op een der volgende dagen ook nog de twee winnaars der te houden herkan singsraces in den eindstrijd. In de eerste heat liggen aan den start: Engeland met zijn Cambridge-acht, Ja pan. Brazilië en Italië. Direct na den start heeft Engeland de leiding, doch op 500 Meter liggen de Ita llaansche en Engelsche boot gelijk. De Italianen roeien fraai en weten iets uit te loopen, welke voorsprong op 1000 Meter vergroot is tot een halve lengte. De strijd is uiterst spannend, daar de Cambridge- acht geen moment verzwakt. Op 1500 Meter ligt Italië nog steeds een halve lengte voor, doch op de laatste hon derd Meter halen de Italianen er nog iets meer uit dan de Engelschen. Zij winnen met een tijd van 6 min. 28,2 sec. De uitslag luidde: 1. Italië, tijd 6 min. 28.2 sec. 2. Engeland, tijd G min. 34,4 sec. 3. Japan, tijd 6 min. 43,4 sec. 4. Brazilië, tijd 6 min. 52,2 sec. Op te merken valt nog, dat het roeien der Japanners meeviel en de totaalindruk van hun ploeg was lang niet ongunstig. De tweede heat zag Nieuw-Zeeland, Ver eenigde Staten, Duitschland en Canada aan den start. De start was goed. waarbij Canada de leiding verkreeg. Op 400 Meter lagen de booten weer gelijk, doch op de volgende 100 Meter liepen de Vereenigde Staten en Ca nada beiden uit en liggen boord aan boord. Nieuw Zeejand lag op de derde plaats en Duitschland op de vierde. Op de helft der baan leidden de Ameri kanen met 3/4 lengte voor Canada, daar achter volgen nog Duitschland en Nieuw Zeeland. 300 Meter verder was de onder linge positie der booten dezelfde. Op 1500 Meter was Canada weer iets ingeloopen en lag op een kwart lengte achter Amerika. In den eindspurt kon Canada nog even de leiding nemen doch de Vereenigde Staten heroverden deze weer en eindigden als eerste. De uitslag luidde: 1. Vereenigde Staten tijd 6 min. 29 sec. 2. Canada tijd 6 min. 33.2 sec, 3. Duitsch land tijd 6 min. 36.8 sec. 4. Nieuw Zeeland tijd 6 min. 38.2 sec. De eerste beslissingen in dc zeilwedstrijden. In de Olympische zeilwedstrijden zijn de beslissingen in twee van de vier afdeelin- gen gevallen. Zij brachten een Zweedsche en een Engelsche overwinning. In dit ge deelte der Olympische Spelen hebben de Vereenigde Staten dus niet zooals in de andere takken van sport hun overwicht doen blijken. In de 6 Meter-klasse kwam de gouden medaille aan den Zweed Holm met „Wizby" in de 8 Meter-klasse aan den Engelschman Churchill met .Angelita". De Amerikaan Gray met .Jupiter" heeft in de sterklasse reeds een zoo grooten voor sprong dat hier de overwinning wel aan den Amerikaan zal komen. De uitslagen lulden. 6 Meter-klasse: 1. Holm (Zweden) met „Wizby"; 2. Connant (Amerika) met ,Jo- nez"; 3. Gallant (Canada) met „Caprtoo". 8 Meter-klasse: 1. Churchill (Engeland) met „Angelita", 2. Maldland (Canada) met „Santa Maria". Nurmi blijft professional. Eergisteravond is een bijeenkomst gehou den van den Raad van de I.AA..F., waarin de kwestie-Nurml uitvoerig is besproken. Op de bijeenkomst waren twee Finsche ge delegeerden aanwezig ten einde het mate riaal over te leggen in deze aangelegen heid. Na uitvoerige besprekingen heeft de Raad het besluit genomen dat de beslissing Nurmi wegens inbreuk op de amateursbe palingen te schorsen, juist is geweest. Het verzoek om Nurmi weer als amateur te er kennen, is dan ook afgewezen. De tumwedstrijden - Brug en rin gen - Italianen treden op den voorgrond - Miez scheidt er mee uit Gistermorgen werden de tumwedstrijden in het Olympisch Stadion voortgezet met de oefeningen aan de brug en de ringen. Aan beide toestellen werd tegelijkertijd ge werkt. Het bezoek was ook ditmaal zeer matig en slechts ongeveer 800 toeschou wers woonden de wedstrijden bij. Speciaal op den voorgrond traden de Italianen, die bij elk toestel onder de prijswinnaars zijn. Ook de Hongaar Pelle turnt uitmuntend. Een verrassing was het besluit van den Zwitser Miez, om zich uit het tournooi te rug te trekken. Hij was n.l. ontevreden over de beslissing van de Jury, welke hem een tweeden prijs toebedeelde bij de algemeene vrije oefeningen. Hij scheen meer verwacht te hebben. Miez is voor onze Hollandsche turners geen onbekende en als leermeester onzer keurturners heeft hij uitstekend werk gedaan. Het is jammer, dat hij zich terug getrokken heeft; de reden daarvan lijkt ons nu niet bepaald sportief. Het is te betreu ren, dat de Duitschers geen ploeg hebben gezonden, wij hadden hen graag aan het werk gezien tegen de Italianen en ongetwij feld zouden zij een goede kans hebben ge maakt voor de prijzen. Aan beide toestellen werd uitstekend werk gegeven, vooral de moeilijke ringoefe- nlngen vielen zeer in den smaak van het publiek. Des middags waren de brugoefe- ningen reeds beëindigd en de uitslagen daarvan luidden: 1. en Olympisch kampioen Guglielmetti (Italië) 56.8 punten. 2. Neri (Ltalië) 56.2 p. 3. Savolainen (Finland) 56.1 p. 4. Haubold (V.S.) 56 p. 5. Jochim (V.S.) 55.9 p. 6. Pelle (Hongarije) 55.8 p. Een half uur later was men ook al met de ringoefeningen klaar, waarvan de resul taten luidden: 1. en Olympisch kampioen Pelle en Le- tora (Hongarije en Italië), leder 56.7 pun ten. De beide winnaars ontvangen elk een gouden medaille. De uitslag wordt voor ieder met drie punten gesteld en in het klassement opgenomen. 3. Neri (Italië) 56.1 p. 4. Capuzoo (Italië) 55.6 p. 5. Savolainen (Finland) 55.3 p. 6. Guglielmetti (Italië) 53.7 punten. Het bekend maken van de uitslagen der tumwedstrijden laat zeer veel te wen- schen over en bij het afkondigen van het resultaat van den wedstrijd aan het paard heeft de jury het klassement moeten her roepen en den volgenden nieuwen uitslag bekend gemaakt: 1. Terazvirta (Finland) 57.6 pnt.; 2. Haubold (Amerika) 57.3 pnt.; 3. Mayer (Amerika) 56.8 pnt.; 4. Savolainen (Fin land) 56.7 pnt. De uitslag knotszwaalen luidt: 1. Rot (Amerika) 26.9 pnt.; 2. Kuhlmayer (Ame- ika); 3. Alvarez (Mexico). Het landenklassement. Na de wedstrijden van gisteren was het landenklassement, waarbij Nederland nog steeds op de 14de plaats staat als volgt: 1. Vereenigde Staten 135 punten 2. Italië 50 3. Finland 43 4. Zweden 34 5. Frankrijk 33 6. Engeland 24 7. Duitschland 22 8. Canada 19 9. Japan 18 10. Hongarije 16 11. Oostenrijk 8 12. Tsjecho-Slowakije 8 13. Polen 7 14. Nederland 7 15. Australië 7 16. Ierland 6 17. Denemarken 5 18. Argentinië 3 19. Letland 2 20. Zwitserland 2 21. Philippijnen 1 22. Zuid-Afrika 1 Het programma voor heden. 8 uur: Turnen, Roeien, Ruitersport. 9 uur: Boksen. 10 uur: 400 M. vrije slag voor dames, voor-wedstrijden. 10.30: 1500 M. vrije slag voor heeren, voorwedstrijden. 11.30: Waterpolo. 12 uur: Zeilen. 13 uur: Sabelschermen, roeien 14 uur: Boksen, ruitersport. 14.30: Hockey. 15 uur: 1500 vrije slag voor heeren, voorwedstrijden. 15.30: 200 M. borstzwemmen voor hee ren, voorwedstrijden. 16 uur: 100 M. rugzwemmen voor heeren demi-finale. 16.15: 100 M. rugzwemmen voor dames, beslissing. 16.30: Waterpolo. 20 uur: Boksen. Onze zeilers behouden de leiding. De drie zeilkedstrljden in de monotype klasse. die gisteren werden gehouden, had den een zeer verschillend verloop. Bij de eerste race heerschte een tamelijke flauwte De verrassing van den wedstrijd was de overwinning van den Franschman Lebrun, die even voor den Spanjaard Amat door de finish ging. Nederland bezette de 4de plaats. In de volgende race heeft Maas het er nog slechter afgebracht. Gedurende de race stak de wind op en konden dien tengevolge betere tijden worden gemaakt. Thans ging Amat het eerst door de finish, gevolgd door Preliani, Italië, en Lebrun (Frankrijk). Maas werd achtste. Bij de derde race was de wind bijna tot storm aangewakkerd. Deze wedstrijd eindigde voor Maas beter en wel op de tweede plaats. Canada ging het eerst door de fi nish, terwijl Behr (Duitschland) als derde aankwam. Het volledig klassement in de monotype-klasse luidt thans: 1. Nederland 77 p„ 2. Frankrijk, 71 p. 3. Spanje. 68 p, 4. Duitschland, 67 p. 5. Ca nada, 58 p. 6. Engeland, 55 p. 7. Vereenigde Staten, 50 p. 8. Italië, 43 p. 9. Oostenrijk, 41 p. 10. Zweden, 39 p. 11. Zuid-Afrika, 18 punten. De ruiterwedstrijden begonnen met een Fransche overwinning. Gisteren is een aanvang gemaakt met de ruiterwedstrijden, welke worden gehou den op de mooie banen van de Riviera Country Club in de nabijheid van Los An geles. De eerste beslissing viel bij de dres- suurproeven, waarbij Lesage (Frankrijk), den eersten prijs kreeg. WATERPOLO. WEDSTRIJDEN DE ZIJL. Morgenavond te kwart over acht wor den alhier gespeeld de vriendschappelijke wedstrijden: De Zijl IH.P.C. II (Heem stede, kampioen res. 2e klasse) en De Zijl n—H. P. C. III (kampioen res. 3e klasse.) LAWN-TENNIS. DE INTERNATIONALE KAMPIOEN SCHAPPEN VAN DUITSCHLAND. Mej. Couquerque in de kwart-finale. Eergisteren werden te Hamburg de in ternationale wedstrijden om 't kampioen schap van Duitschland voortgezet. In de kwartfinale wisten zich te plaatsen: von Cramm (Duitschland), Boussus (Frank rijk). Feret, Crawford, Menzel Rogers en Zfrole. In de kwart-finale dames plaatsten zich mej. Rollln Couquerque, mevr. Adamoff, Rosambert, Krahwinkel, Schombourgk, Heeley en Paillot. In het dames-dubbelspel wonnen de dames Hecley en Hamers van mevr. Dros en mej, Rollln Couquerque met 46, 6—3, 6—1. VOETBAL. GECOSTUMEERDE WEDSTRIJD. De uitgestelde gecostumeerde wedstrijd tusschen politie-elftallen van Leiden en Delft zal morgen plaats vinden; aanvang te 7 uur n.m. op het sporterrein aan den Zoeterwoudsche Singel. WEDSTRIJDEN LEIDSCHE BOYS. Zondag speelt L. Boys eenige wedstrij den op haar terreinen aan den Maal drift. In de ochtenduren speelt L. Boys Hl tegen Sportman n om 11 uur. Te 1 uur speelt L. Boys Jun. A tegen Sportman Jun. A. Om halfdrie speelt L. Boys I tegen het (Haagsche) V.C.S.T., gewezen kampioen van de 4de klasse K.N.V.B. QUICK BOYS I—BADGASTEN XI 8—2. Gisteravond speelde Quick Boys I een vriendschappelijken wedstrijd tegen een elftal, samengesteld uit te Katwijk lo- geerende voetballers. Quick Boys had 2 Invallers. Voor de rust gaat het spel ge lijk op en neer met Q. B. iets gevaarlijker Voor de rust weten de gastheeren drie maal te doelpunten, terwijl de Badgasten slechts 1 maal het doel kunnen vinden. Rust 31. Na de rust een sterk overwicht van Quick Boys. De keeper der gasten moet nog 5 maal visschen, en aan de andere zijde éénmaal, zoodat het einde komt met 82. De leiding was uitstekend. K. N. G. I—QUICK BOYS I. Op het L.F.C.-terrein speelt Zaterdag a.s. het personeel der Kon. Ned. Grofsme derij tegen Quick Boys van Katwijk. Aan vang 6 uur. SPORTDAG TE BOSKOOP. In aansluiting op ons bericht, omtrent het hier ter plaatse houden van een Sportdag, zij medegedeeld dat de datum nader is vastgesteld op Zaterdag 3 Sep tember. o WEDSTRIJD TE SASSENHEIM. Zaterdagmiddag te 5 uur wordt op het terreon Sporthoff te Sassenheim een wedstrijd gespeeld tusschen Ter Leede I en U.V.S. n van Leiden. BENTHUIZEN-HAZERSWOUDE. Eergisteravond speelde V.I.OS. 3 van Ha- zerswoude tegen D.V.V. te Benthuizen. Uit slag 21 voor D.V.V., terwijl gisteravond De Geer 1 van Hazerswoude tegen D.V.V. Benthuizen speelde: eindstand 21 voor De Geer. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. TARWE-ORGANISATIES ZUID-HOU, AN! De richtprijs voorloopig itll De Tarwe-organlsaties voq land en voor Zuid-Hollani volgende bekend: Evenals voor den oogst 1931 teler in Noord-Holland en het recht had, om ln ieder vierde gedeelte van zijn oogst nlsatie te leveren, zal ook vo deze regel gelden. Den telers» op het hart gedrukt, in hun en voor zoover zulks het be vooral niet meer tarwe te hun leveringsrecht bedraagt saties hebben besloten, in de den van het seizoen, van Se met Januari zelf ook als treden. Daardoor zal versnel genomen, zoodat ln de eerste talen meer dan de halfjaar veelheid zal kunnen worden organisatie zal verder de tegen den hieronder vermeld Met dien verstande echter, korting zal toepassen op tar het vochtgehalte een zeker overschrijdt. Deze korting ral naarmate dit vochtgehalte h kunnen dit ten zeerste bevord handelen naar één van dt vermeld in de brochure, well Tarwe-Organisaties hebben schoon de Tarwe-Organisati voor oogst 1932 de richtprijs kunnen worden uitbetaald, zoo ring deze heeft genoemd, in verband met de risico's, koop op de vrije markt van der tarwe met zich brengt, bedrag in te houden. Dit b> genoemde organisaties vasgt zoodat de richtprijs in N001 Holland zal zijn f. 11. Aan het jaar zal echter per 100 H.A. een toeslag worden betas lijk tot f. 12. Deze toeslag zal echter uitgekeerd voor die partijen, organisatie of aan erkende hi geleverd, precies volgens de en dus met vervoerbewijs 0! gunning. De richtprijs voor klasse B.1 klasse, is dus f.11. Voor de ringsmaanden (Augustus en zij f. 10.25 en oploopende tot gend jaar Augustus f. 11.1 C.-klasse is de richtprijs f.0. f. 10.25. Voor de A.-klasse is f. 0.75 hooger, dus f. 11.75 maanden is de telersprijs 75 den richtprijs, in de laatsl maanden 85 cent er boven. Vervoer naar pakhuizen handelaren of verkoop aan I als het vorig jaar, toegestaan! een vervoer- of verkoopverguj aangevraagd en verkregen, van zaaitarwe is eveneens noodig. Zij die hun tarwe verkoopen hebben voor dat 1 recht om aan het einde van uitkeering te ontvangen. Vo( goedgekeurd door den N.AJ plombe en certificaat van dez| dienst afgeleverd, zal door de| aan den laatsten verkooper, aan den teler, een subsidie 1 strekt van f. 2. De laatste vei de tarwe voor geen hoogerel den teler afstaan, dan f.ll f. 18) per 100 K.G. Als hij gedraagt ontvangt hij de f.i 100 K.G. De Tarwe-Organisaties Noorl Holland houden zich het reef volgend jaar geen tarwe waarvan de herkomst van niet vaststaat, of aan geroep onderhevig is. Aankoop van tarwe, óók vani ten strengste verboden. Vour ie| geval zal vooraf vergunning r den gevraagd. Aan handelarei genheid worden gegeven, zlcltl tarwe-handelaren te doen erker Ook voedertarwe mag nimnej lid-aangeslotene worden gek! geënosineerde, noch met gerstj artikelen vermengde tarwe a voor voederdoeleinden het recht J onder bepaalde voorwaarden, tarwe te verbruiken. Alleen vaj voederhandelaren zal op sp^L waarden voedertarwe gekocb worden. Leden-aangeslotenen wordt o; gedrukt, zich nimmer te laten tarwe te koopen en naar eigen vervoeren, zonder speciale door de organisatie verstrekt. De namen van erkende zaait delaren en erkende voederhand! het recht zullen erlangen, leden-aangeslotenen tarwe te mo ren, zullen nader worden bekend De organisatie is in verband me op fraude, verplicht, uiterst stfl treden. GEBOREN: Annie, d. van P. v. d. Stel Chrlspijn Willem, z. van I. va» en L. Kooien Johannes, z. Dieben en C. M. de Vroede Cornelis, z. van M. L. van Be® S. Chr. Oudshoorn Thcodo: Jacobus, z. van P. J. de Bruijcken Relnke Edith Olga, d. van Gröning en B. Bröcker Geert/ d. van H. J. Verveld en P. H- d. van H. J. Verveld en P. OVERLEDEN: C. N. Kaptein, ongehuwde 0*1 J. van der Boon. zoon, 1 Stouten, zoon, 4 weken. GEHUWD: E. J. Hillebrand, jm. en E. va» jd. W. Nauta, gesch. en t C. F. Genemans, jm. en w. a R. Beekema Jm. en M. Wri P. A. Develing, jm. en C. ven, jd. - P. E. Korte, jm/J. Kalkman, jd. - W. F. Landes^n en A M. Schouten, Jd. jm. en M. M. van der Linden^ Nleuwenhuizen, jm. en E. C. bergen, jd. F. Kluivers, J» den Oude, Jd,

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 10