LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 8 Augusti geen een nieuw wereld- en nieuw Olym pisch record beteekende. Onnoodig te mel den. dat de tienduizenden bij het bekend worden van den uitslag in buitengewone geestdrift geraakten. Tweede werd Dultschdand. derde Italië, dat 3 Meter achter Dultschland door de finish ging. Vierde was Canada vlak ach ter Italië en tenslotte Japan en Engeland. De uitslag werd: 1. en Olympisch winnaar Vereenigde Sta ten met de sprinters Klesel. Topplno, Dyer en Wykoff. Tijd 40 sec. Nieuw wereld- en Olympisch record 2. Dultschland met Koer nig. Hendrix, Borchmeyer en Jonath. 3. Italië. 4. Canada. 5. Japan. 6. Engeland. 4 X 400 Meter estafette even eens voor Amerika. Liep de Amerikaansche estafetteploeg ide 4 x 100 Meter in wereldrecordtijd, de 4 400 Meter estafetteploeg van de Ver eenigde Staten deed niet voor haar land- genooten onder. In de eerste serie kwamen slechts drie landen aan den start. Automatisch kwa men dus de Vereenigde Staten, Italië en Dultschland In de finale. Dit verhinderde evenwel niet, dat de Vereenigde Staten den afstand liepen in den nieuwen we reldrecordtijd van 3 min. 11,8 sec. Het oude wereldrecord stond op naam van de Stanford Universiteit der Vereen. Staten met een tijd van 3 min. 12,6 sec. Het Olympische record werd eveneens door de Vereenigde Staten gehouden, n.l. met een tijd van 3 min. 14,2 sec. in 1928 te Amsterdam gemaakt. De uitslag der eerste serie luidde: 1. Vereenigde Staten, tijd 3 min 11,8 sec. 2. Italië. 3. Duitschland. Tweede serie: De uitslag luidde: 1. Japan, tijd 3 min. 16,8 sec.; 2. Engeland; 3. Canada; Mexico kwam als vierde aan en dus niet in den eindstrijd. In de finale deden de Amerikanen het hog beter. In de Amerikaansche estafetteploeg lie pen de volgende athleten mee: Foucard, Ablowich, Warner en Carr. Na het tweede wisselpunt leidden de Vereenigde Staten reeds met eenige meters voorsprong op Engeland en daarachter Duitschland op de derde plaats. Na het derde wisselpunt lag Amerika voor men Engeland op de tweede plaats en Canada op de derde plaats. Vooral Lord Burghley (Engeland) en Edwards (Canada) hadden uitstekend ge- loopen. Op de laatste 400 Meter vond nog een verwoede strijd plaats tusschen den Japanner Nishi en dr. Peltzes (Duitsch land), waarbij de Duitscher met een hal- Ven Meter voorsprong nog juist als vierde door de finish ging. Intusschen hadden de Vereenigde Staten gewonnen met 5 Meter voorsprong op En geland, welk lan weer 5 Meter voor lag op Canada. Het bleek, dat de Vereenigde Staten weer een nieuw wereldrecord hadden ge maakt, n.l. hun tijd bedroeg 3 min. 8,2 sec tevens dus nieuw Olympisch record. De tusschentljd van de loopers waren: Eoucard 47.1 sec.. Ablowich 47,6 sec.; War ner 47.3 sec. en Carr 46,2 sec. De einduitslag luidde: 1 en Olympisch winnaar: Vereenigde Staten, tijd 3 min. 8,2 sec. 2. Engeland op 5 Meter. 3. Canada weer 5 Meter achterstand. 4. Duitschland weer 5 Meter achter. 5. Japan. 6. Italië. Dames-estafette 4 x 106 M. Nederland op de vierde plaats Voor de dames-estafette 4 x 100 M. werd dadelijk de finale geloopen tusschen zes ploegen. Er waren gistermiddag onge veer 85000 toeschouwers. Japan lootte de binnenbaan en daar naast volgde Nederland, Canada, Ver eenigde Staten. Engeland en Duitschland. Onze estafetteploeg liep in de volgende formatie: Dalmolen, Aalten, Du Meé en Schuurman. Na den start liepen de Vereenigde Sta ten, Canada en Engeland direct op de andere ploegen uit. Duitschland, dat een zeer zwakke ploeg had samengesteld telde niet mee. Toen op het derde wisselpunt Tolllna Schuurman het stokje van Bep du Mee kreeg was op dat moment Holland niet minder dan tien Meter achter op de Vereenigde Staten, welk land den kop had. Mej. Schuurman heeft nog kans ge zien 1,5 Meter op te halen, doch kon niet verhinderen, dat de Hollandsche ploeg zich met de vierde plaats tevreden moest stellen. Amerika won in den nieuwen wereldrecordtijd van 47 sec. Het Olympisch record stond op naam van Canada, in 1928 te Amsterdam ge maakt met een tijd van 48.4 sec. De Vereenigde Staten had als zwaarste concurrente de Canadeesche ploeg, die uitstekend liep en slechts 1 Meter achter de Amerikaansche als tweede aankwam. 3 Meter daarachter kwam Engeland door de finish en tenslotte Holland. Mej. Schuur man lag weer 3 Meter voor Japan. Met gering verschil eindigde Duitschland als zesde. De einduitslag luidde: 1. en Olympisch winnaar Vereenigde Staten tijd 47 sec. Nieuw wereld- en Olympisch record; 2. Canada op 1 Meter; 3. Engeland; 4. Nederland; 5. Japan; 6. Duitschland. 3000 Meter steeplechase Iso Hollo wint maar loopt een ronde te veel. Aan den start van de 3000 M. steeple chase verschenen tien athleten, te weten de Italianen Lippl en Bartolini, de Fin nen Tolvonen, Mattllalnen en Iso Hollo, de Amerikanen Cluskey, Dawson en Prlchard en de Engelschen Evenson en Balley. Iso Hollo, die op Maandag j.l. zijn serie had gewonnen in den nieuwen Olympi sche recordtijd van 9 min. 14.6 sec., nam onmiddellijk den kop. Het veld bleef dicht opeen en op een gegeven moment nam Dawson den kop. Toen de halve af stand was afgelegd wist Evenson de tweede plaats te bereiken. Iso Hollo bleef lelden, terwijl zich p heftlgen strijd ont spon .tusschen Evenson en Cluskey om de tweede plaats iso Hollo won met flin- ken voorsprong, terwijl Evenson tweede werd. Het bleek, dat een ronde te veel was geloopen, doch de wedstrijdleiding be sloot, met goedkeuring van de deelnemers, dezen uitslag toch als resultaat van een Olympischen wedstrijd te beschouwen. De einduitslag werd dus:. 1. en Olympisch winnaar Iso Hollo (Fin land) tijd 10 min. 33.4 sec.; 2. Evenson (Engeland) op 100 Meter; 3. Cluskey (V.S.)4. Mattllalnen (Finland)5. Balley (Engeland); 6. Dawson (V.S.). Tenslotte nog Prltchard V.S.), Tolvonen (Finland) •n de Italianen Lippi en Bartolini. De Marathon door Zabala (Argentinië) gewonnen. Aan den marathon namen 28 athleten deel die door het publiek stormachtig werden toegejuicht. Precies 15.36 viel het startschot. Na de twee ronden in het Sta dion geloopen te hebben ging het door de Marathonpoort naar buiten, waar de groote reis een aanvang nam. Zabala (Argentinië) lag op dat moment aan den kop voor den Italiaan Fanelli, den Mexicaan Banos en den Duitscher de Bruyn. Toen er 5 K.M geloopen waren (het eerste controlepunt) lag Zabala aan den kop met den Mexicaan Banos op de tweede plaats. Derde was Briker (Canada) en daarachter weer de Argentijn Ribas. Ook bij de tweede controle had Zabala de leding met ongeveer 10 Meter voorsprong op Banos en Briker. Zijn landgenoot Ribas was toen 200 Meter achter. Het derde controlepunt was gelegen op 15.3 K.M. Her kwam Zabala het eerste aan. Hij bleek den afstand te hebben afgelegd in 57 mln. Direct daarop volgde de Ca nadees Vrlkers, die er 57 min. 30 sec. over had gedaan. Weer een halve minuut later arriveerde aan dit controlepunt de Ja panner Gon. Daarna volgden nog Ribas (Argentinië) en Michllsen (V.-S.) Zabala behield steeds de leiding en bij het vierde controlepunt er waren toen ruim 23 K.M. afgelegd bleek het. dat hij dezen afstand had afgelegd In 1 uur 20 minuten. Op het vierde gedeelte van den Marathon loop kwamen de Finnen naar voren. Voor al Virtanen en Tolvonen versnelden het tempo aanmerkelijk en liepen zichtbaar op het leidend peleton in. Direct daarachter kwamen Tsoeda (Japan), Bri ker (Canada) en Michelsen (V.S.) Bij het vijfde controlepunt na 31.38 K.M. had Vitanen den kop genomen met den Argentijn Zabala daar vlak ach ter. Daarop kwamen Tolvonen, Wright, Tsoeda Ferris. Virtanen zette er een Hin ken spurt in. De Italiaan Roccati had in tusschen opgegeven, daar hij last van zijn maag had. Ook de Amerikaan Hennigan was gedwongen den strijd te staken. Bij het zesde controlepunt, toen er 35 K.M. waren afgelegd, had de Engelschman Wright de leiding. Voor dezen afstand had hij 2 uur en 6 minuten noodig gehad. Za bala volgde met 1 minuut achterstand, daarop nog Toivonen, Ferris en Tsoeda. Ook bij het zevende controlepunt lag Wright nog aan den kop voor Zabala en Toivonen. Doch spoedig daarna haalde de Argentijn zijn tegenstanders weer ln en hernam de leiding. De Fin Virtanen had den trijd intusschen om onbekende rede nen opgegeven. Zabala had zich op de laatste KM. van een kleinen voorsprong verzekerd en toen bazuingeschal aankon digde, dat Zabala in aantocht was, lag hij 100 Meter voor den Engelschman Ferris. Zabala won den Marathonlpop in 2 uur 31 min. 36 sec. Tweede aankomende was Ferris met 100 Meter achterstand derde werd de Fin Tolvonen met 100 Meter ach terstand op Ferris en tenslotte Wright op de vierde plaats. Met grooten achterstand werd Tsoeda vijfde. De einduitslag luidde: 1. en Olympisch winnaar Zabala (Argen tinië) tijd 2 uur 31 min. 36 sec.; 2. Ferris (Engeland) tijd 2 uur 32 min. 12 sec.; 3. Toivonen (Finland) tijd 2 uur 32 min. 22 sec.; 4. Wright (Engeland) 2 uur 32 min. 42 sec.; 5. Tsoeda (Japan) tijd 2 uur 35 min. 42 sec.; 6. Hin (Japan) tijd 2 uur 37 min. 28 sec.; 7. Michelsen (V.-S.); 8. Heks (Tsjechoslovakije); 9. Gon (Japan); 10. Andersen (Denemarken); 11. Oldag (V.S.): 12. Briker (Canada): 13. Fanelli (Italië); 14 Maiss (Canada); 15. De Bruyn (D.land) land.) Moderne Vijfkamp Het eindklassement der vijfkamp luidt: 1. en Olympisch winnaar: Oxenstierna (Zweden) 32 punten, 2. Lindman (Zweden) 35.5 punten, 3. Nayo (V.S.) 38.5 punten, 4. Thofelt (Zweden) 39 punten. Onze landgenoot, luitenant Van Rhijn, eindigde als 16e van de 24. De tienkamp. De einduitslag van den tienkamp luidt: 1. en Olympisch winnaar Bausch (Ver. Staten) 8462.23 punten, 2. Jaervinen (Finland) 8292.48 punten 3. Eberle (Duitschland) 8030.80 punten, 4. Charles (V.S.) 7985 punten, 4. Sievert (Dultsch land) 7941.07 punten, 6. Yrjoela (Finland) 7688.09 punten, 7. Oiffmann (V.S.) 7534.41 punten, 8. Tisdall (Ierland) 7327.17 pun ten, 9. Wegner (Duitschland) 7179.93 pun ten. 10 Bacsalmasi (Hongarije) 7001.73 punten, 11 Hart (Zuid-Afrika) 6799.25 punten. De Pool Siedleckl had na het speerwer pen den strijd opgegeven. Bausch vestigde een nieuw wereld record. Tot dusver stond dit record op naam van Achilles Jaervinnen (Finland) met een totaal van 8255.47>/i punten. Het Grieksch-Romeinsch worstelen. Bij het Grieksch-Romeinsch worstelen viel ln de middengewicht-klasse de be slissing. De Fin Kokkinen sloeg na een langen spannenden strijd den Zweed Cadier en behaalde daarmede het Olympisch kam pioenschap. De einduitslag ln het middengewicht luidde: 1. en Olympisch kampioen Kokkinen (Finland), 2. Foeldack (Duitschland), 3. Cadier (Zweden). Voor de eerste drie plaatsen ln het zwaargewicht sloeg de Tsjech Urban den Duitscher Gehrlng op punten, waardoor Gehrlng zich met de vierde plaats tevreden moest stellen. In het lichtgewicht behaalde Malin- berg Zweden ln de finale gemakkelijk de overwinning op Kurland Denemarken. Maünberg veroverde hiermee tevens de gouden medaille voor de lichtgewicht klasse. rweede werd in deze klasse Sper ling (Duitschland), derde Kurland (Dene marken). In de zwaargewichtklasse gaf Urban (Tsjecho-Slowakije) tegen Hirschl (Oos tenrijk) reeds na 8 min. op. In deze klasse werd eerste Westergreen (Zweden) tweede Urban (Tchecho-Slowa- klje), derde Hirschl (Oostenrijk). In het bantamgewicht won Brendl (Dultschland) op punten van Nizzola (Italië). Brendl werd hiermee eerste in deze klasse en veroverde daarmee de tweede gouden medaille voor zijn land. Tweede Frangois (Frankrijk). Derde Niz zola (Italië). In het weltergewicht won Johansson (Zweden) gemakkelijk op punten van Kajander (Finland). Hij veroverde hier mee de tweede gouden medaille. De eer ste kreeg hij in zijn gewichtsklasse in vrij worstelen. Tweede Kajander (Finland). Derde Gollegati (Italië). In het vedergewicht werd Gozzi (Italië) eerste. Ehrl (Duitschland) tweede en Koskela (Finland) derde. Dc schermwedstrijdcn op degen. Zaterdag werden de degenwedstrijden equipe voortgezet. Vooral tusschen Dene marken en de Vereenigde Staten spande het geducht. Beide landen wonnen acht partijen, toch de geplaatste en ontvangen treffers beslisten in het voordeel van de Vereenigde Staten. In de finale zijn ge plaatst de volgende landen: Vereenigde Staten, Italië. Frankrijk en België. De zeilwedstrijden Successen der gebroeders Maas. Bij de tweede race in het mono-type wonnen de gebroeders Maas in 2.2.16. Behr (Duitschland) werd tweede met on geveer 1 minuut verschil; derde: Lyons (Amerika). In het puntenklassement staat Neder land aan den kop, gevolgd door Engeland, Vereenigde Staten. Duitschland, Oosten rijk, Frankrijk, Spanje, Italië, Zweden, Canada en Zuid-Afrika. Op de kleine zeilbaan te Long Beach hebben gisteren weer twee zeilwedstrijden plaats gehad. Bij den eersten wedstrijd, den derde tot dusver gehouden, wisten de Gebr. Jan Maas en Bob Maas met slechts klein verschil de tweede plaats achter Engeland in te nemen. Behr (Duitsch land) die vooral een feilen strijd met onze vertegenwoordigers had gegeven werd derde. De windsterkte was 1 tot 3 M. per seconde. Bij den vierden wedstrijd van het zeil- tournooi werd de strijd tusschen de gebr. Maas en Behr (Duitschland) voort gezet. De rivalen hadden een zeer goeden start, waarna veel gekruist werd. De strijd bleef tot het laatst spannend, omdat de concurrenten om beurten voor waren. Nederland werd echter eerste met slechts 3 seconden voorsprong op Duitschland. In het klassement na 4 wedstrijden staat Nederland op de eerste plaats. Het luidt: 1. Nederland; 2. Groot-Brit- tannië; 3. Duitschland; 4. Spanje; 5. Frankrijk; 6. Vereenigde Staten; 7. Zwe den. Oostenrijksche of Duitsche? De „Tel." ontleent het volgende aan een Duitsch blad: Helene Mayer stond in haar partij te gen de Olympische winnares Ellen Preiss met 41 voor. Het vijfde punt kon zij niet maken, waardoor de Oostenrijksche met 54 van Helene won en zoodoende enkele dagen later de gouden medaille be haalde. Oostenrijk heeft een Olympische overwinning behaald. Oostenrijk? Insiders schudden 't hoofd. Sedert wanneer is Ellen Preiss Oosten rijksche? Men kan de moeder van de nieuwe Olympische winnares in Berlijn telefonisch bereiken en haar gelukwen- schen. Zij woont in Berlijn, verheugt zich over het succes van Ellen en is Duitsche. Haar dochter was dat ook tot Januari. In Januari liet zij zich in Oostenrijk naturaliseeren. Een heel ongewone ge beurtenis. Want Duitschers, die in Oosten rijk wonen, ondervinden daar absoluut geen nadeel van. Zij zijn in het geheel geen vijandelijke buitenlanders. Maar El len Preiss werd ondanks dat Oostenrijk sche, om naar Los Angeles te kunnen gaan om daar te schermen! Dat vertelt haar moeder in Berlijn en deze kan het toch wel weten. En zij vertelt nog meer. Vertelt, hoe dikwijls haar dochter reeds geprobeerd heeft in Duitschland onder de le klasse schermsters opgenomen te wor den. Maar men heeft haar dat niet toe gestaan, ook niet toen zij later ln Parijs groote successen behaalde. Haar moeder begrijpt dat niet. Wij ook niet. Het feit, dat Ellen Preiss sedert eenige jaren in Weenen woont, kan daar geen aanleiding voor geweest zijn. Misschien was er weer één of andere formaliteit niet vervuld. In Los Angeles ontmoette men haar pasals Oostenrijksche. Ellen Preiss is niet de eerste scherm- ster in haar familie. Haar tante, Frau Neralitsch, is 3 maal gehuwd geweest en haar 3 echtgenooten waren allen scherm- leeraren. Zij heeft nu in Weenen een schermschool, waar ook Ellen Preiss het floretschermen leerde. Maar het omgaan met de floret is ge makkelijker dan met de bondsbureau- cratie. Ten minste met de Duitsche. De Oostenrijkers zijn geschikter en verstan diger. Zij hielpen Ellen Preiss met alle middelen om haar Oostenrijksche te ma ken. Zij vonden het prettig een goede klacht voor Los Angeles te hebben. De Duitschers hebben dat blijkbaar minder noodig GYMNASTIEK. COMENIUS-HULDIGING DOOR HET K.N.G.V. Op initiatief van het Koninklijk Neder- landsch Gymnastiek Verbond heeft gistermiddag te Naarden een groote Oome- nius-huldiging plaats gehad, waarmee de Nederlandsche deelnemers aan de Sokol- feesten te Praag hun dankbaarheid heb ben willen betuigen voor de gastvrijheid die zij ginds hebben ondervonden Bij het Comenius-monument heeft dr. Reys, voorzitter van het K.N.G.V. een rede ge houden en een krans gelegd. In een bij eenkomst ln de raadszaal, waar de Tsjechische gezant Exc. von Plesinger Bosinov aanwezig was, hebben de loco- burgemeester de heer Jac. Smits, dr. Reys, Pazdewlck, voorzitter van de Amsterdam- sche Comenlus-vereeniglng en de zangeres Martha Hastorna het woord gevoerd. In optocht, waaraan de autoriteiten en de turners deelnamen, heeft men het graf en het museum van Comenius bezocht. CRICKET. NEDERLANDSCHE CRICKETBOND. Uitslagen van gisteren. Ned. ElftalFree Foresters: draw Overgangsklasse: R. en W. IIAjax R. en W. II wint met 123 runs op de eerste innings; Kampong—H.C.C. Ill: H.C.C. III wint met 90 runs op de eerste innings. Overzicht. De wedstrijd van het Nederlandsch Elf tal tegen de Free Foresters is met een draw geëindigd op het oogenblik, dat onze ploeg wel op winst stond en wij kunnen derhalve zeer tevreden zijn over onze pres taties. Op het zeer goede bowlen der Engel schen hadden wij het Zaterdag gebracht tot 240 runs, dank zij een goede 46 van Wlm van den Bosch, 28 van Van Manen en een keiharde 33 van Offerman. Toen er Zaterdagavond werd gestopt was het Engel- sche totaal 107 voor 2 en het zag er dus allerminst rooskleurig uit voor Nederland. Zondagochtend veranderde echter het ge- heele aspect, want dank zij het goede bowlen van Offerman vielen de Engelsche kopwickets nu snel en voor 193 hadden alle gasten een beurt gehad. De tweede innings der Hollanders liet aantrekkelijk batten van aanvoerder Van Manen zien. Met 114' had hij het grootste aandeel in het totaal van 233 voor 5; hij werd goed gesteund door zijn clubgenoot Max Jansen (64). In de rest van den speeltijd scoor den de Engelschen daarna 108 runs voor het verlies van 3 wickets, zoodat de wed strijd onbeslist eindigde. Wij laten hier onder de volledige scores van den wedstrijd volgen. Ned elftal le innings. Ir. E. M. Neuerburg c. R. L. Stuart b. H. Gibson 27 W. A. Glerum c. J. B. Wheatley b. G. W. Crutchley 18 E. J. A. Schill c. R. L. Stuart b. Holmes 15 Jhr. W. v. d. Bosch b. Gibson46 Dr. M. Jansen c. H. Pattison b. Wilson 3 L. J. Sodderland c. Stanley b. Pattison 16 H. van Manen b. Holmes 28 J. Offerman b. Gibson 33 T. C. Hagenaar not out 17 C. M. J. de Beus b. Wheatley 8 A. S. Terwiel c. Crutchley b. Weathley 7 Extra's 32 Totaal 240 2e innings: W. E. Neuerburg l.b.w. H. Gibson 0 W. A. Glerum b. Gibson 6 E. J. A. Schill c. b. H. C. Pattison7 Jhr. W. v. d. Bosch b. H. C. Pattison 19 Dr. M. Jansen c. Gilbert b. C. H. Gibson 64 Mr. H. van Manen not out 114 J. Offerman16 Totaal voor 5 wickets 233 Free Foresters le innings. Col. A. C. Johnston c. E. Neuerburg b. J. Offerman 38 J. B. Wheatley c. Glerum b. Sodderland 0 R. L. Stuart b. W. v. d. Bosch72 G. W. Crutchley b. Sodderland 7 A. J. Holmes c. de Beus b. M. Jansen 24 H. C. Pattison b. J. Offerman9 C. H. Gibson b. J. Offerman 13 W. B. Stanley b. M. Jansen2 L. H. Gilbert b. M. Jansen1 R. O. Slllem b. M. Jansen5 G. Wilson not out 0 Extra's 22 Totaal193 2e Innings: A. J. Holmes c. Glerum b. J. Offerman 34 Col. A. C. Johnston not out 40 R. L. Stuart c. A. M. J. de Beus b. J. Offerman 9 G. Crutchley c. Glerum b. M. Jansen 3 J. B. Wheatley not out 14 Extra's 8 Totaal voor 3 wickets 108 In de Overgangsklasse trof Ajax het niet, dat R. en W. n eerst batten koos, zoodat er 267 runs moesten worden uit- gefield. Zooals wij hadden verwacht won H.C.C. III (194) zonder veel moeite van Kampong (104). o R. EN W. II—AJAX. R. en W. wint met 123 runs op de eerste innings. Het verliezen van den opgooi was voor Ajax een zeer groot nadeel. De weersom standigheden en de gesteldheid van het wicket waren van dien aard, dat een hooge score mocht worden verwacht en na de eerste honderd runs gaat het veldwerk bij de Leidenaars nu eenmaal danig verslap pen. Zoo ook nu en toen er 267 runs moes ten worden ultgefield, waren de Leide naars zoo gaar, dat er van het batten niet veel meer terecht kwam. In de Haarlemsche innings ging het aanvankelijk niet zoo onfortuinlijk. Drie wickets waren neer voor 34 runs. Daarna werd het echter hopeloos. Kramer en Van Baasbank de eerste met 108, de andere met 47 brachten het samen tot 171 en met Davidson 28 en Van Lennep 31* werd het Haarlemsche totaal 267, waarvan 15 extra's. De Jongh 343, Van Kulk 3—93, Meyer 251, Schudel 151. Ajax maakte daarna 144 runs, een nog zeer bevredigend totaal, als men nagaat, dat de kopstukken het tot 31 voor 6 brach ten. Meyer als vierde man maakte 51 runs maar de rest moest de staart doen. Schudel 25, Van Breen 10 en Van Kuik 33*. Vooral Van Kulk speelde een aantrekkelijke en zeer goede innings. Jammer, dat bangheid zijn spel zoo zeer beïnvloedt. Van Lennep 434, Chapon 449, Davidson 1—29, Van den Boogaardt 10. QUICK n—AJAX II. Quick wint met innings. De gastheeren gingen het eerst naar de wickets en scoorden dank zij Heyllge.s (17), Van der Houwen (12), Van Kooten (10) en vooral Van Woerkom (64) 135 runs, waarvan 12 extra's. Van Kuyk 737, Van Ommen 256. Voor 17 runs hadden daarna de AJax- reserves een beurt gehad. Van Kuik met 9 was topscorer. Heyligers 48. Van Woer kom 49. In den follow-on maakte Ajax II 54 runs, dank zij voornamelijk Den Holder (31) en H. de Vrind Jr. (13). Van der Houwen 4—25, Heyligers 25, Van Woerkom 23. LAWN-TENN1S. DE DUITSCHE INTERN.^ I KAMPIOENSCHAP; Gisteren zijn te Hamburg Dt nale kampioenschappen van i aangevangen, waaraan ook - m Nederlandsche spelers en sp fWf deelgenomen. In het heerenent^^fc loor Leembruggen in vier Jaenecke, n.l. met 6—3, 4-6 Timmer kwam niet op tev.ïl scher Schomburgk, zoodat deze K lui w.o. had. In het damesenkelspel sloeg „Ep de Couquerque mevr. Stietzel K.-J 6—2, 6—2. Frl. Horn (Duitschland) won L, DrosCanter» met 6—2, 6-2 Ever t dK oor ATHLETIEK. INTERNATIONALE WEDSTgJ VOOR DAMES. Gisteren hebben te Schacrbeei^™, Internationale dames-athletiein^* plaats gehad, waaraan doo: >J Nederlandsche vrouwelijke a; f deelgenomen. De uitslagen luiden: 80 Meter hardloopen: l. R14, land) 10 sec. wereldrecordtijd] I (Engeland) op 50 c.M. 3. Ter 1 op 1 Meter. Mej. A. Doorgees; op de zesde plaats. Discuswerpen. 1. Cor Pels I ter. 2. Velu (Frankrijk 1 343/ Busch (Duitschland) 31.69 Meteri| haan (Ned.) 31.08 Meter. Hoogspringen O'Kelly (Er.gt.yl 2 en 3. J. Koopmans N'x J (Frankrijk) 1.45 Meter. 4. en 5 j (Ned.) en Horchler (DuitscHa:' J ter (na barrage). 800 Meter hardloopen: 1.Ü. J field (Engeland) 2 min. 232/5el develde (België) 2 min. 29 2/5 e] Belgisch record). Speerwerpen: 1. Hauz 40.16 Meter. 2. G. de Koek (NüJ ter. 3. Busch (Duitschland) Mei. D. Leonhart (Ned.) 3011 80 Meter horden. 1. Mei t land) 12 1/5 sec.. 2. Mej. O'Këi op 1 Meter. 3. Mej. Ter Horl 1 Meter. Estafette 50 2/5 sec. 2. DuiteJa sec. 3. Frankrijk 52 sec. 4. IM-s) Meter) GUBBELS VERBETERT WEER II Bij de gisteren door Avac V fJ gehouden wedstrijden zou dt t Rotterdammer C. Gubbels vu trachten het op naam var. iel Rasmussen staande wereMrewriJ K.M. snelwandelen te verbetera.1 mocht hierin echter niet te stel Het niet-officieele Nederland:-i| op dit nummer werd echter gei 13 min. 2.7 sec. De RotterdrirrJ terde tevens het Nederlandsch 2000 Meter en bracht dit vanH sec., op 8 min. 33.1 sec. A V. EN V.V. „AtPHU l Gisteren heeft D. Vriesekoop r::| deelgenomen aan de national! wedstrijden op het Olympiadeplci sterdam. Het nummer 3000 M'1 hij te winnen in den tijd van!.-! conden, waardoor hij voortaar fy men in klasse B. van de K.UJ in het bezit stelde van een .P^ veren medaille. WATERPOLO NEDERLANDSCH JEUGDZtT^ NED. ZEVENTA1 Gisteren werd te Zwolle ed strijd gespeeld tusschen hë' jjjf' Jeugdzevental en een onvolle»' landsch zevental. Het jeugdig veel sterker was, won met 5— stand was 30. ZWEMMEN. DE WEDSTRIJDEN TE WA®* De Zondagmiddag te Warmt® jachthaven gehouden zwero»lJ hadden de volgende uitslagen. 50 M. schoolslag, meisjes: 1. a 1 min. 1/5 sec.; 2. L. van Vela* 4 2/5 sec.; 3. van der Meer 1 O»,, Idem jongens: 1. D. Kiaaye®?r sec.; 2. H. Hasselbach 512/5 set 100 M. schoolslag dames: 1 noldus (De Zijl) 2 min. 3l/o^ van Rijkevossel (H.Z. en r6_ 61/5 sec.; 3. C. van Leeuwen 50 M. schoolslag veteranen: 1 Boer 46 sec.; 2. S. van Aelst Stikkelorum 49 1/5 sec. 100 M. schoolslag, heeren Aelst (H.Z. en P.C.) J. van den Berg (De Zul)1 sec.; 3. F. van der Mark (De 44 4/5 sec. 50 M. vrije slag nieuwelingen 1. S. Sleberg (H.Z. en P.C.) Rie Kramer (H.Z. en P-C_' j,,; Dolly Winkler (H.Z. en P.C.) 50 M. vrije slag nieuwelingen Manenbrecher 31 sec.; 2. van en P.C.) 313/5 sec.: 3. /h P.C.) 32 sec.; 4. van Aelst in. 33 3/5 sec. 1 E 50 M. vrije slag veteranen. (H.Z. en P.C.) 38 1/5 sec.: sec.; 3. A. van der Meer <»a 44 4/5 sec. 50 M. vrije slag voor inwoner* mond: 1. B. Leenen 48 4/5 r»; Mesker 53 1/5 sec.; 3. Le iltafe De 3 x 50 M. wisselslag e«c.J gewonnen door een H.Z. en 2 min. 3 sec.; idem heeren en P.C. in 2 min. 7 1/5 I gevierde ook een H.Z. en r.o. 1 touwtrekken. _,,i De polowedstrijd De ZUL o| P.C. I om den Zilveren Dag^l terdam Beker eindigde In e g - laag van de Leldsche cl"b nfr. ves en de H.Z. en P.C.-veter. gelijk (22).

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 10