LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 3 AugwJsC SPORT. INGEZONDEN. Burgerlijke Stand v. Leiden. GAAT GE OP REIS? V.V.V. (Stationsplein) helpt U! AGENDA. UIT ASPIRI^ VRAGENRUBRIEK. KERK- EN SCHOOL! OLYMPISCHE SPELEN 1932. NIEUWE RECORDS OP DEN DERDEN DAG Berger ook op de 200 M. uitgeschakeld. (Van een bijzonderen medewerker). LOS ANGELES, 2 Augustus Op den derden dag van het Olympisch Athletlek tournool waren 40.000 toeschou wers aanwezig om van de verschillende wedstrijden getuige te zijn. Er werd meer malen uitstekende sport gegeven en reeds direct na den aanvang werd een wereld record verbeterd. Discuswerpen dames. Miss Copeland (Ver. Staten) wierp de discus 40,58 M. ver .waarmede zij een nieuw wereldrecord vestigde. Het Olympisch record stond op naam van Konopacka (Polen) met een afstand van 39,67 M. te Amsterdam gemaakt. De uitslag luidde: 1. Miss Copeland (V.S.) 40,58 M. (Nieuw Olympisch- en wereldrecord); 2. Miss Os- bom (V.S.) 40.15 M; 3. Stella Walsh (Po len): 4. Frl. Fleischer (Duitschland)5. Frl. Heublein (Duitschland); 6. Mej. Welss (Polen). 100 M. voor dames. Omtrent de prestaties onzer dames in het nummer 100 M. hardloopen kunnen wij nog het volgende melden: Bep Dumee liep mee in de tweede serie. ZIJ stoiifl tegenover zeer sterke tegenstan- sters, o m. de dames Walasiewicz (Polen) en Frizell (Canada). De Hollardsche ath lete had absoluut geen kans om zich onder de eerste drie te plaatsen. Behalve boven genoemde dames kwam als derde aan mej. Wanatabe (Japan). In de derde serie kwam Tolllne Schuur man uit. Men was hier algemeen van mee ning, dat zij en Walasiewicz de beste kan sen hadden op de eerste plaats. Mej. Schuurman, die in deze serie om. tegen de dames Vendervleit (Canada) en His- cock (Engeland) uitkwam won onbedreigd in den tijd van 12,2 sec. Direct na den start nam zij de leiding, zonder die meer af te staan. Door deze overwinning had zij zich van een plaats verzekerd in de demi finale. In de vierde serie startte onze vertegen woordigster mej. Aalten. Hoewel zij geen kans had op de overwinning, wist zij zich toch als goede tweede te plaatsen achter miss Wilde (V.S.), waarmede zij dus ook voor een der demifinales in aanmerking kwam. De halve finales. In de eerste demifinale kwamen uit, de binnenbaan het eerst genomen, de dames Schuurman, Strike, Dollinger, Kench, Wilde en Wanatabe. De start was uitstekend. Tot op ongeveer vijftig meter lagen de dames nog vrijwel gelijk, doch dan komen de da mes Strike en Kench naar voren. Ook frl. Dollinger komt naar voren, terwijl juist mej. Schuurman iets is afgezakt. Miss Strike is winnares. Dan dicht op elkaar de dames Dollinger, Wilde en Schuurman met haast onmerkbaar verschil. De uitslag werd dus: 1. Miss Strike, 12,4 sec.; 2. Frl. Dollinger; 3. Miss Wilde; 4. mej. Schuurman. Een foto van de finsh zal uit wijzen of deze beslissing de bovenge noemde volgorde de juiste is. zoodat het dus nog mogelijk is, dat mej. Schuurman in de finale is geplaatst. Een door haar ingediend protest werd evenwel afgewezen. In de tweede demi-finale startte mej. Aalten slecht, zoodat zij direct achter kwam. welke achterstand zij niet meer ver mocht in te halen. De finale. Voor de finale kwamen in de baan: von Bremen. Wilde. Strike. Dollinger. Walasie wicz en Hiscock. De laatste had de buiten baan. Na vijftig meter wist de Poolsche loopster Walasiewicz zich los te maken en vrij gemakkelijk te winnen in den wereld recordtijd van 11,9 sec. Deze tijd had zij trouwens reeds in haar serie en in de de mi-finale gemaakt. De uitslag luidde: 1. Mej. Walasiewicz (Polen) tijd 11.9 sec. 2. Miss Strike (Ca nada). 3. Miss von Bremen (VS.) 4. Miss Hiscock (Engeland). 5. Miss Wilde (V.S.) 6 Frl Dollinger (Duitschland.. 110 Meter horden series. De resultaten der series 110 Meter hor den waren: lste serie: 1. Beard (VS.) tijd 14.7 sec. 2 Harper (Engeland). 3. Wegner (Duitsch land). 2e serie: 1. Finlay (Engeland) tijd 14.8 sec. 2. Saling (VS.) 3. Fuylta (Japan). 3e serie: 1. Welscher (Duitschland) tijd 14.8 sec. 2. Sjoestedt (Finland). 3. Sutton (Indië). 4e serie: 1. Keller (VS.) tijd 14.9 sec 2. Mandikas (Griekenland). 3 Lord Burghley (Engeland). De drie best geplaatsten uit elke serie werden in de demi-finales geplaatst. De demi-finales. De beide demi-finales hadden het vol- Rende resultaat. lste demi-finale: 1. Keiler 14.5 sec. (VS.) Deze tijd beteekende een nieuw Olympisch record. Het oude stond op naam van Wihgtman—Smith (Zuid-Afrika), te Am sterdam in 1928 gevestigd met een tijd van 14 6 sec. 2. Lord Burghley (Engeland). 3. Finlay (Engeland). 2e demi-finale: 1. Saling (VS14 4 sec. Het nieuwe Olympische record van Keiler heeft dus niet lang bestaan en reeds in de tweede demi-finale werd het door zijn landgenoot Saling met 0.1 sec. verbeterd. 2. Beard (VS.) 3. Welscher (Duitschland). 200 Meter series. Direct na de 110 Meter hordenloop werd een aanvang gemaakt met de 200 Meter hardloopen. series. In de eerste serie ver schenen slechts drie deelnemers aan den start, zoodat deze zonder veel moeite zich in de demi-finale wisten te plaatsen. De uitslag luidde: 1. Borchmeyer (Duitschland) 22.1 sec. 2. Yosioka (Japan). 3. Engelhart (Engeland). 2e serie: 1. Walters (Zuid-Afrika) geen tijd. 2 Tolan (VS.) 3 Fuller (Engeland). 3e serie: 1. Wright (Canada) tijd 22.8 sec 2. Metcalfe (V.S.) 3. Black (Engeland). De vierde serie zag slechts twee deel nemers aan den start. De Japanner Naka- sima won in 22.2 sec. 2. Hendrix (Duitsch land). In de vijfde serie had onze landgenoot Berger het niet moeilijk. Immers er kwa men slechts drie deelnemers aan den start. Uit de gemaakte tijden bleek wel. dat geen der loopers zich buitengewoon had inge spannen. Berger kwam door dezen uitslag in de demi-finale. De uitslag der vijfde serie luidde: 1. Genta (Argentinië) tijd 25.3 sec. 2. Berger (Nederland). 3 Simpson (VS.) De zesde serie bracht meer spanning. De uitslag luidde: 1. Jonath (Duitschland) 21J) sec. 2. Lutl (Argentinië). 3. Elliott (Enge land). De zevende en laatste serie had het vol gende resultaat: 1. Pearson (Canada) tijd 22.3 sec. 2. Jou- bert (Zuid-Afrika). 3 Nishi (Japan). Berger uitgeschakeld. In de eerste kwart-finale kwam onze landgenoot Berger uit en eindigde als vijf de. Hiermede werd hij uitgeschakeld ir. het nummer 200 Meter hardloopen. De uitslag der eerste kwart-finale luidde 1. Metcalfe (VS.) tijd 21.5 sec. Nieuw Olympisch record. 2. Walters (Zuid-Afrika) 3. Borchmeyer (Duitschland). 4. Nakasima (Japan). 5. Berger (Nederland). In de tweede kwart-finale 200 Meter hee- ren won Tolan (VS.) in den nieuwen Olympischen recordtijd van 21.5 sec. De uitslag hiervan luidde: 1. Tolan (VS.) tijd 21.5 sec. 2. Pearson (Canada). 3. Genta (Argentinië). 3e kwart-finale: 1. Luti (Argentinië) 21.4 sec. Nieuw Olympisch record. 2. Simpson (VS.) 3. Joubert (Zuid-Afrika). 4e en laatste kwart-finale: 1. Jonath (Duitschland) 21.4 sec. 2. Wright (Canada) 3. Elliott (Nieuw Zeeland). Beslissing 800 Meter. Voor de finale 800 Meter hardloopen kwamen 9 athleten aan den start n.l. Ge- nung (VS.), Edwards en Wilson (beiden Canada). Hampson en Polwell (beiden En geland), dr. Peltzer (Duitschland), Horn- borstel en Turner (beiden VS.) en Sera Martin (Frankrijk). De eerste start mislukte, daar dr. Peltzer te vroeg weg was. Ook de tweede start was foutief, ditmaal was Sera Martin te vroeg gestart. De derde start was goed en direct gingen de loopers er in fel tempo van door. Het veld bleef vrij dicht opeen met Hampson aan den kop en dr. Peltzer als laatste man. Na 600 Meter wordt de eindspurt ingezet. De strijd ging hoofdzakelijk tusschen Hamp son en den Canadees Wilson. De strijd be reikte op de laatste 100 Meter zijn hoogte punt. Geen c.M. gaven de beide loopers el kaar toe. Tot op de laatste meters was nog niet te zeggen, wie zou winnen. Tot Hampson als eerste over de streep ging met borstbreedte verschil met Wilson. Het bleek, dat de tijd van den winnaar een nieuw Wereld- en Olympisch record was. Deze bedroeg 1 min. 49.8 sec. Het oude Olympische record bedroeg 1 min. 51.8 sec. en stond op naam van Lowe (Engeland) te Amsterdam in 1928 gemaakt. De einduitslag luidde: 1. Hampson Olympisch winnaar, tijd 1 min. 49.8 sec. (Engeland). 2. Wilson (Ca nada). 3. Edwards (Canada) 4. Genung IV.S.) 5. Turner (V.S.) 6. Hornborstel (V. S.) Dr. Peltzer werd laatste. Zijn tijd be droeg 1 min. 55.2 sec., wel een bewijs hoe in dit nummer gestreden is. De series 5000 Meter. De 5000 Meter was sterk bezet, waardoor twee series moesten worden geloopen. In de eerste serie waren zelfs nog 10 ahtleten aan den start terwijl in de tweede serie acht ahtleten uitkwamen. Uit elke serie werden zeven loopers geplaatst, in de twee de serie dus viel slechts 1 looper uit. De uitslagen der beide series luidden. lste serie: 1. Hill (V.S.) tijd 14 min. 49.6 sec. 2. Lehtinen (Finland). 3. Lindgren (Zweden). 4. Virtanen (Finland). 5. Savi- dan (Nieuw Zeeland). 6. Hillhouse (Nieuw Zeeland). 7. Dean (VS.) Tweede serie: 1. Burns (Engeland) tijd 14 min. 45.8 sec. 2. Rekers (VB.) 3. Pet- terson (Zweden). 4. Rochard (Frankrijk) 5. Rankine (Canada). 6. Syring. Duitschland) 7. Takanepa (Japan). Finale verspringen. Bijzondere prestaties werden in dit num mer niet verricht en wederom domineerde Amerika. De Zweed Svensson hield in dit nummer de eer van Europa op. De Duit- scher Koechermann was reeds in de voor- wedstrijden uitgeschakeld. De uitslag luidde: 1. en Olympisch winnaar: Gordon (V.S.) 7.64 Meter. 2. Read (V.S.) 7.62 Meter. 3. Nambu (Japan) 7.45 Meter. 4. Svensson (Zweden) 7.41 Meter. 5. Barber (VB.) 7.31 Meter. 6. Kajima (Japan) 7.15 Meter. Het worstcltournooi. In het weltergewicht van het Olympisch worsteltoumooi won Foeldack (Duitsch land) van Lindblom (Zweden) op punten. CRICKET. FLAMINGO'S—FREE FORESTERS. Deze wedstrijd, welke eergisteren en gisteren te Laren is gespeeld, is geëindigd in een draw. De Flamingo's scoorden den eersten dag 221 runs. waarop de Engelsche antwoord den met een score van 388 voor 8. waar van It. Holmes 110 en Wheatley 92. Toen de tijd verstreken was, wees het scorings- bord een totaal aan van 124 voor 3, waar van Schill 49 en Glerum 38 Het resultaat was derhalve een draw. WIELRENNEN. WIELERKAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. RECLAME. 4003 Stayerswedstrijd over 100 K.M. Hedenavond om acht uur wordt op de Stadionbaan te Amsterdam het kampioen schap van Nederland over 100 K.M. (één rit) verreden. In dezen wedstrijd zal ver moedelijk worden beslist, welke stayer Ne derland zal vertegenwoordigen bij het we reldkampioenschap te Rome. De acht beste stayers hebben ingeschreven n.l. Blekemo- len. kampioen 1931. Schlebaum. Snoek, Leddy. v. d. Wulp. De Graaf. Wildschut en v. d. Valk. De wedstrijd wordt voorafge gaan door de diverse andere, o.a. een wed strijd achter tripiets tusschen Klaas van Nek Jr. en Cor Wals. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.J Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven PLEIDOOI VOOR VOLWAARDIGE KRACHTEN. Mijnheer de Redacteur. Verzoeke beleefd eenige plaatsruimte aan mij af te willen staan voor navolgend stukje. In Uw blad van 1 Aug. 1932 komt een berichtje voor, dat de regeering een be drag beschikbaar heeft gesteld voor de gemeente Leiden voor den bouw van een 100-tal woningen, indien de werkgevers en werknemersbonden tot een vergelijk ko men om de loonen in ons bouwbedrijf met een redelijk bedrag te verlagen. Het navolgend commentaar zou ik daarover willen geven: Of de loonen al of niet verlaagd kunnen worden, zullen we maar overlaten aan de betrokken bonden op hun te houden on derlinge conferenties. Maar in hoofdzaak wil ik hierop wijzen, dat de betrokken vereenigingen of stich tingen, aan welke voorschot verleend zal worden, in hun bestekken de bepaling moeten opnemen, dat de arbeidskrachten moeten zijn: volwaardigen en niet half wassen. zooals den laatsten tijd herhaalde lijk is voorgekomen op uitbestede werken. Het is een uitvloeisel van de te lage in schrijvingen door de betrokken aanne mers en onderaannemers, welke tot eiken prijs trachten werk te krijgen en de laagste zijnde, dit. werk dan trachten klaar te krijgen met jongens. In het bijzonder treft men het aan bij de onderaannemers van het arbeidsloon van metselwerk, z.e. dui- zendpooters. Maar ook wat betreft het timmerwerk, hetwelk kant en klaar op het werk geleverd wordt en dan door een paar handige jongens van een jaar of 18 ge steld wordt. Het is dan wel oo de goedkoopste manier klaar te maken. Maar of het helpen zal de werkloosheid te doen afnemen, dat be- twiifel ik. Daarom is het van belang dit punt ook ter tafel te brengen van de desbetreffende besturen van gemeente, werknemers en werkgevers. Met dank voor de plaatsing. Hoogachtend. Uw Dnstw. Dnr.. J. DIETZ. Borgerstraat 7, Leiden. KORFBAL. FLUKS IN HET ZUIDEN. Fluks speelde gisteren tegen een Til- burgsche combinatie en won met 41. WATERPOLO. DE ZIJL I—S. Z. C. I. Morgenavond om kwart over acht speelt De Zijl I tegen de Schiedamsche S.Z.C. I een wedstrijd om den Havenbrug-beker. VOETBAL. LUGDUNUM I—6e R.V.A. 13—0. Onder vrij groote belangstelling vond bovenstaande wedstrijd gisteravond plaats Het elftal van het 6e R.V.A., populair „de Veld" genaamd is in lange niet meer de sterke ploeg van verleden jaar en leed dan ook een groote nederlaag. Voor de rust was het een alleszins aantrekkelijke wedstrijd en eerst na 25 min spelen, kon J. Bekkering van een fout in de Oranje defensie profijt trekken door Lugd. de leiding te geven. 10. Aangezien de kee per der gasten geweldig op dreef was duurde het tot 3 min voor de pauze voor de Roo met een enorm hard schot den stand op 20 kon brengen, met welke stand gerust werd. Na de thee bracht de Roo onmiddellijk den stand op 30, en toen ging het van een leien dakje. Van Weerlee benutte een prachtigen voorzet van Mooten (40. terwijl Vermond door alles heen stoof en er 50 van maakte. Er was 15 min. gespeeld toen v. d. Laan na een fraaie dribble" het halve dozijn vol maakte (60). Keer op keer wandelde de Lugd.-voorhoede door de Oranje achterhoede en v. d. Laan, de Roo en v. Weerlee wisten nog zeven maal het net te vinden. Het einde van dezen fair ge speelde wedstrijd kwam der halve met een 130 zege der groen-witten. De heer Graafmans floot verdienstelijk. L. P. S. V.—L. V. V. Vrijdagavond a.s. om kwart over zeven speelt L. P. S. V. I een vriendschappelijken wedstrijd op het N. B. L. O.-terrein tegen L. V. V. I, een oude tegenstander van ver leden jaar. Scheidsrechter is de heer P. Kruit. De samenstelling van L. V. V. zal nog nader worden bekend gemaakt. SPORTCLUB .PEGASUS" (OEGSTGEEST) Daar binnen afzienbaren tijd het tegen woordige terrein verdwijnt, heeft het be stuur alle pogingen in 't werk gesteld om een nieuw terrein te verkrijgen. Het heeft nu een terrein weten te bemachtigen, het welk gelegen is aan de Dorpsstraat te Oegstgeest (ingang .Bijdorp"). Door deze vrij plotselinge terreinwisse ling zullen er deze en volgende week tot de opening van het nieuwe terrein, geen wedstrijden worden gespeeld. De opening zal waarschijnlijk zijn Vrijdagavond, 12 Augustus. GEBOREN: Adriana, d. van H. Kranenburg en E. M. v. d. Marei Petronella, d. van H. Kranen burg en E. M. v. d. Marei Adriana Wil- helmina, d. van J. H. M. P. Brugmans en A. A. van Eijnatten Henricus Jacobus, z. van H. F. Klein en C. A. v. d. Maat. OVERLEDEN: J. Mark, ongeh. vrouw, 77 jaar G. Hof- ker-Tubergen, wed., 78 jaar C. van der Togt, zoon, 7 w. J. Ouwehand-v. Dui venvoorde, vrouw, 62 jaar. GEVESTIGD. E. B. van der Zalm-Arnold .Thorbecke- straat 1 A. C. Bouwman, onderwijzer, Valdezstraat 13a M. Corba, dienstb., Rijnsburgerweg 116 C. G. J. Couwen- berg, Breestraat 84 W. J. Franse, ma chinist steenfabr., Julianastraat 52 M. H. de Groot, hulp i. d. huishouding, Hein- siusstraat 26 H. M. W. Heberlein. Hooi gracht 60 P. J. M. Huber, dienstb., H. Rijndijk 27 J. Th. Kalkman, Kemperstr. 1 J. de Bruijn van Kan en fam.. Oude Heerengracht 20a C. Kerger en fam., ma chine-constructeur. Thorbeckestraat 1 J. Knoppert, huishoudster, Rijn en Schie- kade 99 P. E. Korte, rijksveldwachter, Kemperstraat 1 W. F. Laman, Rapen burg 66 A. Chr. Langeveld-Lof, Oude Singel 138 A. H. Lohde, kousenbreister, Fr. v. Mierisstraat 13 S. M. Sirag-Lugtig- heid. Sieboldstraat 22 O. Lüling, slager, Oude Rijn 1 E. Möokel, zendelinge, Leeu werikstraat 9 E. C. Moene, dienstb., O. Rijn 114 D. Broesterhuizen-de Ridder, Hoogewoerd 91 A. Romijn, dienstb., H. Rijndijk 13 J. W. Roosen en fam.. Kort Galgewater 1 G. W. v. Schaik, dienstb., Pieterskerkkoorst. 15 G. W. Schipper, (ienstb.. Konmginnelaan 13 77. Sloot, Javastraat 6 P. Stoel .verpleegster, Rijnsburgerweg 10 P. D. Voois, groen- tenventer, Hoogl. Kerkgracht 15 H. G. Warmerdam, losarbeider. Woutershof 4 M. S. Juijnbollvan IJsselsteyn, Klokst. 12. VERTROKKEN. M. Th. van Amsterdam, Wassenaar, Schoutstr. 5 E. C. GrootBodijn en fam. Amsterdam, Schimmelstr. 26 II T. D van den Bosch en fam.. Leiderdorp, Hoog- madescheweg 13 C. J. Breedeveld, Koudekerk, Hondsdijk 59 R. A. A. Brenkman, Batavia NOI M. J. C. Kan- tersBroes, Haag, Fahrenheitstr. 364a J. G. K. Brack, Delft, Oude Delft 162a M. Bruining, Bussen Parklaan 17 L. H. Christiaanse, Voorschoten, Papelaan 4 J. A. van Dam, Ter Aar C 195 Chr. Eeltjes en fam., Voorburg, Eemwijkstr 28 J. Eikema, Veendam, Remiselaan 2 P. G. van der Eist, Zoeterwoude, Vliet 13 F. F. J. Favre. Groningen, Carolieweg 17a J. G. Frielink, Doetichem, Plant- soenstr. 15 H. van Gelderen, Breda, Teteringenstr. 8 M. J. J. VosGoofers en en fam., Alkmaar, Jul v. Stolberglaan 3 J. W. BuurmanGroenen. Arnhem, R. Visscherstr. 49 C. Chr. Hakstege, Haag, Laan v. Meerdervoort 104 F. H. P. Hamer Den Helder, a.b. H. M. Wachtschip H. LissenbergHeisterburg en fam.. Haag, Wassenaarschestr. 94 J. M. Hinsen, Batavia E. Hoenderken, Haren, Noord laren 125 A. B. M. van der Geestden Hollander, Oegstgeest. Borneostr. 17 M. Hoogstad, Leiderdorp, v. d. Doesstr. 35 A. van der Hoogt. Hazerswoude, H. Rijndijk 25 J. Hoppenbrouwer, Deventer, Molen straat 57 K. Horstman, Koudekerk Z.H. Hooge Waard B 96 P. Huge en fam. Bloemendaal, Korte Parkweg 2 M. A. JenkinsHuges. Engeland C. C. P. Huyg en fam., Sassenheim, Hoofdstr. 323 H. Jansen en fam., Meliskerke, Hoofd „Boaz School" Chr. van Kalkeren, Voorschoten Rijndijk 22 W. A. van Kempen, Colt- gensplaat, Galatheschedijk B 41 A. R. CraandijkKluit en fam., Sitoebondo D. S. Liem, Haag, Stuyvesantstr. 197 W. F. Matthijs, Kortgene, Voorstr. 75 K. Mitterbauer. Oegstgeest. v. Assendelftstr. 32 W. de GrootMooi, Hazerswoude, H. Rijndijk 25 H. N. Muller; Voorschoten Papelaan 4 J. A. P. Müller, Lienden, Kerkstr. 67 J. L. Pfundt en fam., Haar lem. Stationsplein 3 rd. M. Poldervaart en fam., Bussem, Meyerkamplaan 49 M. M. Schouten. Leiderdorp, Bruggestr. 1 A. Schwantje. Rotterdam. Randweg 154a H. A. M. Siecker, Katwijk, Noord- wijkerweg 16 K. HoogstadSingeling, Leiderdorp, v. d. Doesstr. 35 N. Speijer, Haag, Bentinckstr. 62 H. E. Stoeken, Voorschoten, Voorstr. 16 P. Chr. F. K. Textor, Batavia A. Tieleman en fam., Zeist Laan van Beek en Rooyen 40 A. J. St. Trel en fam, Haag, C. v. d. Lijnstr. 88 M. J. Vellekoop. Oegstgeest G. H. W Vink, Santa Cruz P. J. van Vliet, Lisse Heerenweg Th. Voorn, Amsterdam, Leliegracht 35 J. de Vos, Bergen op Zoom. Lelievrouwestr. 37 W. Winterberg Oegstgeest, Duivenvoordestr. 42 M. Zwanenburg, Zeist, Laan van Beek en Rooyen 40. RECLAME. Cm. (bxaYna, Let op den oranje band en hef Bayerkruis. Prijs 75 ets. 4004 W. R. Wendt u tot een bankier. Mej. O., te W. Secretaresse van ..Con Amore" is mej. A. Zuidema. 3-October- straat 51a. Leiden. HEDEN: Noordwijk aan Ze, ,J Rotterdamsch Hofstad-toone 'I der weezen." 81/4 uur naJ Donderdag. Moriaanstceg: Nationaal »J<ove Samenkomst te 8 uur nam tbr «j. BIOSCOPEN. I Casino-Bioscoop. Hoogew».; 1 „Bankroovers." peel. Zondag n.m. 2 uur en 4 ut. J City-Theater HaarlemmstiiT „Badplaats-ratten." I Zaterdag n.m. 2 uur. Zonk,I en 4 uur 30. Luxor-Theater. StationseerJ „Het monster dr. FranieneJ Woensdag en Zaterdag nnrjj dag nm. 2 uur en 4 uur r Trianon-Theater Breestray1J „Juffrouw Kerkmuis." I Woensdag en Zaterdag nm J dag n.m. 2 uur en 4 uur De avond-, nacht- en Zondul der apotheken wordt van Mul en met Zondag 7 Aug. as. sj door apotheek P. du Croix pil telef. 807. HJ NED. HERV. KERI Beroepen: Te Terneuzen (jj-, J. W. v. Surgehum. cand, te] Asperen, F. de Gidts, te Oud-;" Bedankt: Voor Haskerhort- Schoonoord: voor MedembÈ.; fensberger te Kubaard. CHR. GER. GEMEBf Beroepen: Te Kornhortj cand. te Groningen. GEREF. KEEKüJ Bedankt: Voor Burum, J. genborgen. ALG. SYNODE DER NED. Hi Twaalfde zittinp. i In de twaalfde zitting hert' pert rapport uitgebracht mei van de commissie voor het p| probleem". Als groote steden worden I Amsterdam, Rotterdam, Del Utrecht, Haarlem en GroninpJ De commissie had een vraïrj steld. De vragen handelen ove:;l van burgerlijke en kerkelijke f over den loop der bevolking: doopelingen, aannemelingen huwelijken, catechisanten. gangers, kerkelijke stand, hoolfe,| slag; wijkverdeeling, enz. Uit het werk van de coma dat het aantal van degenen, t l kerkgenootschap behooren, vs il gen; dat het aantal gedoopte» el santen zeer is gedaald; cveneeniI huwelijksinzegeningen. Het gelei if r.emelingen steeg eenigszins In en Den Haag. Het rapport gaf aanleiding tt^ kingen. Er werd op gewezen, oh een a oorzaken van den achterailgaiif is coteriegeest, de in meoige riod re werkt. Ook had men gaarne lets S over het parochiestelsel Ook wri wezen op de beheersquaesUe.be s: tusschen bestuur en beheer wi noodlottig. De conclusie van het rapporti Knappert verzoek om het rar zetten werd door de syncde De synode vereenigde zich met afwijzende conclusies op inzake wijzigingen van artikel r eglement op de vacatures en I 46 van het algemeen regleme:1 Overzicht onzer belat Veemarkten, Wij zien op het oogenblil opruiming onder de varkens hiervoor zijn vermoedelijk ti* voor aan te wijzen. Ten eerste', meene opinie welke reedij deze plaats hebben verkony als de varkenssteunwet in very de prijzen der zware varkens tijd zeer zeker een priJ^-H ondergaan, thans tot devaiy doorgedrongen. Men ruimt w veel men kan. Doch tevens - veel ziekten onder de varkent'. vlekziekte is epidemisch. In w zelfs bijna in iederen stal. Men is echter nog altijd ona neer de varkenssteunwet o treedt en het is te verwachte» tot op het laatste moment go- gehouden. De groote toevoeren die m.» markt brengt Maandag w meer dan 2100 stuks, zijn oorw-j prijzen weer beduidend terug' wel voor de zouters ais oe varkens is zulks het geval. Een gelukkig feit is echter, ste weken veel van export na* de markt werd 8enom,JLar eenige partijen zware spes - Slowakije werden geexportee ruiming als deze zal onze var veel goed doen, want het ee g betere resultaten te komen van den stapel. Met den toestand van houderij staat het er vee voor. Ging het deze week lammeren weer heel siecnv stuk. Oude schapen konden koopers vinden. ot- dam een toch matig lgoea f verkocht van 16 stuks. K G. geslacht voor zeggen Hoogbejaarde kpopkw B zich nimmer zulke lag ®P Lte hingen en Purmerend be^ berichten van dezelfde s Do gebraiksveehandel dezer week weer niet vee b Op alle markten eenMR stemming De PrlJ?e"/^n de aan kooplust weer teru=rt-j opinie is dat deze nog qq% daling tegemoet gaan- t-j slachtvee was de han*L nos f kleurig. Beste kwaliteiten te' prijshoudend. Mindere 25-;" er veel van de hand voor pond. Verder vette, nucht veren, bij luien hand -

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6