LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 25 Julj UIT DE OMSTREKEN. AALSMEER. De Bloemenhandel. Gedurende de laatste dagen is de bloe menhandel aan de veilingen in deze ge meente minder lusteloos geweest dan in de daarvoor voorafgaande week. Het minder warme weer oefende een min of meer gun- stigen Invloed uit op de stemming in den handel, welke wel niet zoo dadelijk tot verbetering van de prijzen der bloemen, dan toch tot vlotter verkoop leidde. De aanvoer van rozen is om dezen tijd van het Jaar van groote beteekenis, ook wat de variëteiten betreft Voor de beste kwa liteit werd Zaterdag van 37 cent per stuk besteed. Veel rozen worden echter per bos '20 stuks) verkocht en dan gelden prijzen van 15—25 cent voor goede kwaliteit. De chrysant in enkele variëteiten wordt al geregeld aangeboden. De prijzen voor le kwaliteit gaan van 2042 cent. Het zijn Rayonanten, terwijl in de afgeloopen dagen ook de Puiling werd aangevoerd. Naast de Amcrikaansche anjers, komt nu ook belangrijke aanvoer van Chabaud- aniers. Ook het aanbod van dahlia's breidt zich belangrijk uit. Lathyrus en violieren hebben nu vrijwel afgedaan. Aan de pot plantenveiling is de aanvoer om dezen tild beperkt 't Is nu de tijd weer, waarop er aanbod is van de bekende potblogm: „Ster van Bethlehem", een product, dat voor enkele jaren duur betaald werd, doch nu slechts matig, n.l. van 2040 cent. Ook de voorloopers van een belangrijke cultuur, n.l. de cyclamen, komen reeds ter velling. Zij brachten het van 2545 cent per stuk De perkplantenhandel is nu van geringe beteekenis; het seizoen loopt ten einde. Veel bezoek. Zaterdag en gisteren is deze gemeente weer door talrijke vreemdelingen bezocht, vooral uit de omliggende steden. Daar de wegen zich hier over het algemeen niet leenen. vooral bij warm, zonnis weer, voor wandeltochten (boomgewas ontbreekt langs Uiterweg en in het Oosteinde ge heel) wordt veel van het water gebruik ge- maakt. De bootjesverhuurders hebben het op beide dagen weer druk gehad. Een be drijf, waarmede velen, vooral langs den Aalsmeerderdijk, een stuk brood verdienen Ook op de Westelnderplassen was het Za terdag. doch vooral gisteren weer zeer druk met liefhebbers van de zeilsport. Ongeval. Zaterdagmiddag reed een dochtertje van den heer J. Wegman per fiets in de Kanaalstraat en was blijkbaar nog niet op de hoogte met de regels van het verkeer. Het gevolg bleef niet uit. Het meisje werd aangereden, ondanks het feit, dat de chauf feur van de betreffende auto nog krachtig remde. Het kind kwam er goefl af, doch het rijwiel werd gedeeltelijk vernield. De werkloosheid. Bij Arbeidsbemiddeling alhier stonden de laatste dagen 135 werkloozen inge schreven. Ongeveer de helft ziin arbeiders uit den land- en tuinbouw, n.l. 67. terwijl meer dan 50 arbeiders uit de bouwbedrij ven geen werk kunnen bekomen. Daar de zomer al een eind gevorderd is. heb>- veel tuinders op den akker weer het meeste werk achter den rug en wordt hier en daar aan tewerkgestelden ontslag ge- geen. Ook in de bouwvakken is het hier zoo slecht gesteld, dat het wel zeker is. dat de werkloosheid zich hierin spoedig zal uitbreiden. Sombere vooruitzichten voor den komenden winter! Werk voor de tram. Ten behoeve van een nieuwe baan der aanstaande electrische tram moet de Leidschestraat bij de Zandsteenfabriek verbreed worden Een rij boomen tegen de fabriek (Oostzijde) moet vallen. Verder moet de oude sloot gedempt en een nieuwe gegraven worden. De gemeente voert dit werk voor de tram-maatschappij uit. Het bedrijf „Openbare Werken" kan dus weer wat menschen aan werk helper.. „Sonncvanck" als postkantoor. De villa „Sonnevanck" aan de Sixlaan wordt thans ingericht voor den dienst der posterijen, omdat het Postkantoor ver groot en verbouwd wordt, hetgeen onge veer 8 maanden tijd zal vorderen. Op 8 Augustus denkt men het tijdelijke kan toor te betrekken. De heer H. J. Scheepkens is te Den Haag voor de Hoofdacte geslaagd. HAARLEMMERMEER. Verkeers-ongeval. Op den hoek van den Kruisweg en Slo- terweg had een botsing plaats tusschen een vrachtauto van den heer v. V. wo nende nabij de Kaag alhier en een motor rijwiel bestuurd door den heer v. D. wo nende aan den Kruisweg. De schok was zoo hevig dat v. D. tegen den grond geslin gerd en aan het hoofd verwond werd, ter wijl zijn motor nagenoeg geheel werd ver nield. De autobestuurder kwa mer vrijwel ongedeerd af. Zijn wagen werd licht be schadigd. Door de politie werd een onder zoek mgesteld en de motor en auto in be slag genomen. Auto-ongeluk. Op den Ringdijk nabij Aalsmeer alhier, reden twee auto's tegen elkaar. De be stuurders kwamen met den schrik vrij. Een der auto's moest naar een garage worden gesleept. Veilingsvcrecniging. Nu de teelt van de aardappelen dit jaar in den Haarlemmermeerpolder op groote schaal heeft plaats gehad (ongeveer 1200 hectaren), is de aanvoer op de aardappel veilingen te Hoofddorp zeer belangrijk, zoo groot zelfs, dat de veilingsvereeniging zich genoodzaakt zag. drie maal per week een velling te houden. De prijzen, die besteed worden, zijn nog steeds aan den lagen kant en varieeren van l'/t tot 4'/i ct. per kilo. Aanrijding. Op den Hoofdweg nabij de geniesluis te Hoofddorp reed een met een paard be spannen driewielige kar. en slingerde zoo danig heen en weder, dat het gerij door een passeerende auto werd aangereden. Door den schnk had de voerman het onge luk van den wagen te vallen. Hij bekwam eenige niet ernstige kwetsuren en had bo vendien van den autobestuurder een standje in ontvangst te nemen, daar hij het ongeluk aan zich zelf te wijten had en door de onvoldoende wijze, waarop het paard was ingespannen, de veiligheid van het verkeer in gevaar had gebracht. J. Kroon, alhier is te 's-Gravenhage geslaagd voor het M.UX..O.-examen A. KATWIJK AAN ZEE. Oplichting. L. van S. uit de Zeesteeg deed bij de po litie aangifte, dat hij vermoedelijk is op gelicht door S. uit Den Haag. Deze ver kocht hem aan de deur een gouden ze gelring voor f. 18, terwijl later bleek, dat de ring niet van goud was. De politie stelt een onderzoek in. Zij had nog iets te goed! Door de politie is aangehouden mej. E. M. H. B„ die zich bevond aan boord van een woonschuit te Katwijk aan den Rijn, en die in het algemeen politieblad nog ge signaleerd stond voor 14 dagen gevange nisstraf wegens diefstal. Zij is door de politie naar het paleis van justitie in Den Haag overgebracht. Gymnastiek-demonstratie. De Katwijksche gymnastiekvereniging „Hercules" heeft Zaterdagavond onder lei ding van haar instructeur, den heer P. J. van Dam, een sportdemonstratie gegeven op de duinreep benoorden de muzietent. Vanaf het gymnastieklokaal in „Casa Cara" af werd. voorafgegaan door het vaandel en twee trommelslagers, gemar cheerd door de Badstraat en de Voorstraat naar het bestemde terrein. Het zeer varieerend programma werd achtereenvolgens in goede orde afgewerkt. Een nummer, dat met buitengewone aan dacht werd gevolgd, bleek ook ditmaal we der de acobratiek van enkele heeren te zijn. waarbij het voornamelijk op hun spierkracht aankwam. Zonder aan ande ren te kort te doen mag hier in 't bijzon der vermeld worden het werken van d- heer van Dam en het werken der heeren P. van Duyn Lzn, en P. van Duyn Joh.zn. Om 10 uur, toen het reeds aardig schemer was, werden ten slotte eenige standen en groepen door alle medewerkers en mede werksters gevormd, verlicht door Ben- gaalsch vuur. Een aardig slot van de goede uitvoering. Omstuwd door dichte drommen menschen werd daarna afge marcheerd naar „Casa Cara". Op de voordracht. Mej. W. J. Bouvê, arts alhier, is door B. en W. van Leeuwarden nummer 2 ge plaatst op de voordracht van schoolarts aldaar. Het badgasten-bezoek. Zaterdag zijn weer vele badgasten aan gekomen. De haltechef van de tram had extra personeel aangevraagd om de goede ren te bestellen. Bij informatie bleek, dat tot en met Vrijdag ruim 4000 badgasten geregistreerd waen. Met 1 Augustus wor- öener nog velen verwacht, zoodat het zich laat aanzien, dat Katwijk aan Zee als bad plaats dit jaar de tijdsomstandigheden in aanmerking genomen geen slecht fi guur zal slaan. Te 's-Gravenhage is geslaagd voor het examen Handelskennis L. O., de heer J. W. Kalmijn, alhier. HILLEGOM. De werkloosheid. Het aantal werkzoekenden, dat inge schreven staat bij de Arbeidsbeurs, is van 229 gestegen tot 235. Er waren 15 plaat singen. te weten 11 landarbeiders, 3 losse arbeiders en 1 kantoorbediende. In de afgeloopen weck kwamen er 34 werkzoekenden bij, terwijl er 28 afgevoerd ■werden. NOORDWITKERHOUT. Diamanten bruiloft. Onder zeer groote belangstelling vierde het echtpaar C. v. d. BergWeyers zijn diamanten huwelijksfeest. Een groot aan tal ingezetenen kwam het gelukwenschen, de geheele buurt vlagde en de R.K. Har monie St. Jeanne d'Arc bracht den oudjes een serenade. Voor het echtpaar was het gisteren een gelukkige dag. BUITENGEWONE VERGADERING DER ORANJE-VEREENIGING. I R uit de Paul Krugerstraat deed bij de politie aangifte van het feit. dat de deur van zijn woning ernstig beschadigd is door een gespan van den melkboer H. uit ae Bestevaersteeg. J. G. uit de Donker Curtiusstraat be klaagde zich bij de politie terzake van be- leediging door mej. H. uit de 3de W. Taat- straat. LISSE. Zilveren jubileum. De Moeder-Overste van het St. Agatha- gesticht alhier heeft dezer dagen haar zilveren professiefeest mogen herdenken. Coöp. Veiling H. B. G. Deze week werden weer de eerste vei lingen gehouden. De aanvoer was nog gering en de prijzen laag. hoewel de han del vlug was. De firma gebr. Ransdorp alhier kreeg opdracht voor den bouw van twee burger woonhuizen en een winkelhuis te Hoofd dorp. B. en W. hebben aan de plaatselijke afdeeling van „Draagt elkanders lasten" vergunning verleend tot het houden van een Bloempjesdag op 24 Aug. a.s. NOORDWITK BINNEN. Openlucht-concert. Begunstigd door heerlijk zomerweder' en de aanwezigheid van zeer vele toehoorders gaf Zaterdagavond het fanfarecorps „Ex celsior" alhier een concert in de muziek tent op het Lindenplein. De verschillende nummers werden keurig uitgevoerd. OEGSTGEEST- Het nieuwe orgel in de Paulus-Kerk. In den kerkdienst van gisteravond is het nieuwe orgel in de Pauluskerk plechtig ingewijd. De kerk was bijna geheel gevuld met belangstellenden. Na een kort voorspel op het kleine hulp- orgel betrad ds. T. J. Jansen Schoonhoven den kansel tot het uitspreken van den zegen. Als voorzang werd gezongen Ps. 65 1 waarna z.eerw. voorging in gebed. Voorgelezen werd: Psalm 148 en Openb. van Johannes 5 6 tot 14. Begeleid op het nieuwe orgel zong de gemeente staan de de twee eerste lofliederen van Ps. 150. Hoewel niet geheel op volle kracht be speeld, klonk na het plechtige voorstel de heerlijke jubeltoon van het orgel geweldig door het hooge kerkgebouw, waardoor leder onder den indruk kwam. In welgekozen woorden hield ds. Jansen Schoonhoven dan een inleiding waarbij hij in herinnering bracht het begin van den kerkbouw en de stichting van het orgelfonds. Wij zijn voor dit alles zoo innig dank baar. Een orgel en een kerk behooren bij elkander; en nu ons kerkgebouw zoo aan de gestelde eischen voldoet, kon het niet anders of ook het orgel moest in diezelfde mate worden opgebouwd. Z.E. bracht de gemeente en de dames van het orgelfonds dank voor hun daden en gebed. Nader ging spr. in op de muzikale be teekenis van het gemeentelied en bracht in herinnering de opdracht en toezicht bij den bouw welke was opgedragen aan den grooten orgelkenner en musicus, wijlen den heer de Zwaan. Zijn overlijden vóór met den bouw was aangevangen, heeft ons allen diep ge troffen! 't Is ons dan ook een weemoe dige gedachte dat een van zijn laatste werken was het samenstellen van het ont werp voor dit orgel. Ons verzoek bij den Ned. Orgel- en Klokkenraad. om dit werk over te nemen is echter niet vergeefs geweest. Spr. bracht dan ook hartelijk dank aan dit college. De heer Timmermans had daarin een groot werkzaam aandeel De uitvoering van den bouw werd opgedra gen aan de firma G. van Leeuwen en Zonen te Leiderdorp. In zeer waardeerende woorden dankte spr. den heer van Leeuwen voor de groote toewijding en nauwgezetheid. Ook de architect van de kerk, den heer Jantzen, bracht sor. dank voor zijn toe wijding en verstrekte adviezen. Vervolgens dankte hij dr. Brouwer, de leden van het muziekcorps der Zendings school en den heer v. d. Endt voor hun betoonde medewerking en medeleven waardoor begeleiding van den kerkzang mogelijk is gemaakt voor en tijdens den bouw. Hierna richtte spr. zich tot den heer D. v. d. Reek, hem van harte geluk- wenschende met de benoeming tot orga nist van de Pauluskerk. God geve u kracht en liefde tot het u opgedragen werk. De gemeente wenscht u dit zoo van harte toe. Als inleidend woord voor deze plechtig heid had Z.E. gekozen Psalm 119 175. Voor de prediking werd gezongen Ge zang 49 1, 4 en 5. De gemeente zong deze verzen als lof en danklied, waarna de organist in zijn naspel op het orgel uiting gaf van zijn gevoelens. Met indrukwekkende stilte werd I dit spel aangehoord. Als tusschenzang zong de gemeente I Psalm 98 3. Tot antwoord op de prediking werd ge speeld: „Andante religioso" van Paul Ro- meijn, waarna ds. Jansen Schonhoven het „Onze Vader" bad. Tot slotzang zong de gemeente Gezang 96 en besloot Z.E. deze plechtigheid met het uitspreken van den Zegen. Bij het uitgaan van de kerk speelde de heer v. d. Reek als naspel Praeludium in Bes van Joh. Seb. Bach. Wij kunnen de Vereeniging voor Kerk bouw van harte gelukwenschen met deze organistenkeuze. Uit ondervinding weten wij, dat de heer v. d. Reek met zijn muzikale gave de ge meenteleden op bijzondere wijze weet te boeien, mede doordat hij zijn spel in nauw verband weet te brengen met het gesproken woord. Over het nieuwe orgel kunnen wij den hoogsten lof uitspreken. Met dit orgel is alles te bereiken Bij het uitgaan hoorden wij zeggen: „Het orgel is eigenlijk te mooi." In zeker opzicht is dit zoo. Op volle kracht be speeld is de toon te groot van omvang voor het kerkgebouw. De heer v. Leeuwen heeft door zijn onvermoeiden arbeid voor de zooveelste maal doen zien dat hij een bijzonder orgelbouwer is. Over den bouw kunnen wij het volgende vermelden: Het orgel is gebouwd volgens het pneu matisch kegelsysteem. Het heeft twee klavieren, vrij pedaal met een dispositie van 23 sprekende registers. 6 koppelingen. 1 tremolo, 4 vaste en 1 vrije combinatie (volgens de heer Tim mermans is de speeltafel van de aller nieuwste vinding). Het tweede manuaal is in zwelkast ge bouwd. De windvoorziening geschiedt door middel van een electrische windmachine. In verband met den vorm van het front is het orgel in twee gedeelten opgesteld hetgeen nog verschillende technische moeilijkheden heeft opgeleverd. NOORDWITK AAN ZEE. Onze plaatsgenocrte P. J. van Venetiën slaagde te 's-Gravenhage voor 't M.U.L.O.- diploma A. Te Rotterdam is geslaagd voor het examen Nuttige Handwerken mej. A. F. Drewes. Vreemdelingenverkeer bevordert den bloei van Leiden. 31 Augustus de dag. In verband met het aan het bestuur van de Oranje-vereeniging gerichte verzoek, is in „Het Witte Huis" een buitengewone ledenvergadering gehouden. De opkomst was groot. De voorzitter, dr. Timmermans, opende de vergadering en verzocht den secretaris, den heer J. v. Noord, voorlezing te doen van de notulen der vorige vergadering. Geen der leden had een aanmerking, zoo dat goedkeuring volgde. De heer Kortmann dankte voor de ge voelvolle woorden op de vorige vergade ring uitgesproken in verband met het verscheiden van den heer G. Lubbe. Het reeds door ons vermelde schrijven van een aantal leden der O.V. werd voor gelezen. Naar aanleiding van dit'schrijven sprak de voorzitter zijn teleurstelling uit over de geringe opkomst bij de vorige verga dering. Waren o.a. de onderteekenaars van dit schrijven ter vergadering gekomen, dan zou zeer zeker die teleurstelling, in verband met het besluit, zijn voorkomen. Spr. gaf daarna een overzicht van de gedachte van de meerderheid van het be stuur inzake het schrijven. O.a. kan het bestuur zich niet vereeni gen met de beschuldiging dat de vorige vergadering verkeerd is geannonceerd. Over het afdragen van geiden aan het Crisis-Comité gat hij "nader toelichting. Dit jaar is pl.m. 1.200 minder aan con tributie ontvangen dan vorig jaar. Mede in verband met de economische crisis zal met den uitersten zorg de financien moe ten worden beheerd, zoodat van een groot feest geen sprake kan zijn. Vele in onze gemeente gevestigde ver- eenigingen schenken het Crisis-comité naar draagkracht gaven. Gezien de finan- cieele sterkte van de O.V., kan zeer zeker een grooter bedrag worden geschonken dan de onderteekenaars voorstellen. In verschillende zaken blijken de onder teekenaars niet op de hoogte te zijn, het geen spr. nader toelicht. Het voorstel over de wijze van feestvieren stelde spr. dan nader in 't licht. Tot slot zeide spr. acht het bestuur het niet gewenscht verandering te brengen in het genomen besluit. De heer J. Kamsteeg sprak namens de onderteekenaars. Hij uitte zijn vreugde over de groote opkomst, en zeide hier niet gekomen te zijn met gebalde vuist maar met toegestoken hand om tot een vrede lievende oplossing te komen. Wij hebben steeds het volste vertrouwen gehad in het bestuur der O.V. en door de onvoldoende convocatie is een besluit ge nomen, waarmede vele leden zich niet kunnen vereenigen. Komende tot de zaak zeide hijNu zit ten wij met het besluit om de feestviering aan kant te zetten voor ongeveer 70° en een eventueel overschot aan het Crisis comité te schenken. Spr. wees op de derving van ontvang sten door neringdoenden en het weg schenken van een gedeelte contributie van de O.V. aan het Crisis-comité. Nemen daar alle leden genoegen mede? Dit is zeer sterk te betwijfelen en zal komen tot ernstige vermindering van het ledental. Het voorgestelde feestprogramma is dan ook voor velerlei wijziging vatbaar, aldus spr. Wij hebben hier altijd bescheiden feest gevierd. Spr. wees dan op de tijden van November 1918. Dagen achtereen is toen in ons land feest gevierd, waarmede is bewezen, dat het in benarde tijden juist gewenscht is eenig verzet te hebben. Sedert enkele jaren is van de gewoonte afgeweken het Oranjefeest op 31 Augustus te vieren. Vele neringdoenden hebben toen als 't ware gesmeekt dien nationalen dag daarvoor te bestemmen en steeds kon het niet. maar thans eischen wij dat het moet. (Daverend applaus). Verschillende leden voerden daarna het woord. Het pro en contra werd breedvoerig be sproken over: de moeilijkheid tot het houden van zangrepetities in verband met den op later datum gestelde vacantie op de O.L. School Terweeweg; het behoud van de aanvraag van de volle subsidie aan de gemeente; de avond-concerten; het verzamelen van gelden voor het Crisis-comité door een damescommissie en muzikale rondgangen; het bestemmen van de contributie van de leden der O.V. De heer v. Varik ontpopte zich daarbij in zeer eenvoudige woorden als geboren Oranjeman. Wij mogen als echte Oranje mannen ons zeker niet ten achter stellen bij de socialisten en moeten daarom evenals zij den 1 Mei-dag vieren, hen overwinnen door als één man den ver jaardag van onze Oranje Vorstin te vie ren op 31 Augustus. Deze woorden bleken doel te treffen. De heer Bakker bracht nog hulde aan den voorzitter voor zijn waarlijk kunstige leiding op deze zoo van optimisme getui gende vergadering. Uit de gehouden stemming bleek, dat bijna alle aanwezigen zich verklaarden voor een gepast Oranjefeest op 31 Augus tus. De heer Kortmann stelde voor de sa menstelling van het feest in handen te stellen van het bestuur waartoe werd be sloten. Aan het einde der vergadering ver klaarde de heer Kamsteeg uitdrukkelijk, dat de genomen besluiten op deze verga dering niet mogen beschouwd worden als een zekere overwinning, dankte het be stuur voor de betoonde-welwillendheid en wekte allen op de vergaderingen van de O.V. bij te wonen. Verkeersongeval. Met groote snelheid is Zaterdagavond een uit de richting Sassenheim komende personen-auto even voorbij de Postbrug in een sloot gereden. Door de firma Kam steeg werd de wagen op het droge ge bracht. De bestuurder kreeg geen letsel. Te Rotterdam is geslaagd voor het examen Nuttige Handwerken mej Smit alhier. o SASSENHEIM. E. de Jonge alhier, behaalde te 's-Gra venhage het M.UIi.O.-diploma A. VOORHOUT. Raadsagcnda. Donderdagavond te 8'/: uur zaj I dezer gemeente over onderstaand'! in openbare vergadering bijeen 1 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mede: I 3. Rekening over 1931 en begroc-1 1933 der Gezondheidscommissie t,'ï a. d. Rijn. 4. Brief van Gedeputeerde sts..l trent vast te stellen rooilijnen tj 's Gravendamschenweg en de Tf i laan. (Aan de hand van teekenir-f dit punt op de vergadering wotJ3 gelicht). 5. Brief van Gedeputeerde su eenige ondergeschikte bemerking, treffende het vastgestelde regietrj orde voor den Raad. 6. Aanbieding der gemeenterekei de rekening van het waterbedrijt VOORSCHOTEN. Diefstal. Gistermiddag is uit een villa Veurscheweg, alhier, van den hte"® uit Amsterdam een tasch waarin zich o.a. f. 100.bevond politie is hiervan aangifte gi onderzoek wordt ingesteld. De eerste H.-Mis opgedrapj Wederom is door Mgr. der zonen van de parochie priester geweid, n.l. de eerw. heal| van de congregatie van Mill Zaterdag j.l. zijn intocht deed injj meente. De neomist werd afge'r; het Haagsche Schouw. In een waarin eveneens hadden plaats! zijn ouders en pastoor P. Mep; 7 waren in enkele auto's ter ..J aanwezig, eenige geestelijken, he. a Armbestuur en de Voorzitters rei] stands-organisaties. Nabij de St. Nicolaasbrug steil steld de R.K. Harmonie „St. Larl de stoet verder voorafging parochiekerk. Aangekomen aan de R.K. Keti| de klokken vroolijk beierden, neomist achter in de kerk opgevsj de geestelijken, koorknapen en naars en geleid naar het altaar, te jongenskoor onder leiding van N. Hoek. het „Hosanna" zong in L| Vocht. Aan het altaar aangekoan Pastoor P. Meyer, een woord n: tot den neomist. Spr. verzocht hem zijn eetej-sl lijken zegen te willen schenia u f parochianen. Na het gein priestelijken zegen, werd '.v. Jen: neomist een kort Lof geceleof.^^l assistentie van de Fathers G. vr.aWI gen en A. Heyersbergen van terwijl het jongens- en mannentaJ SM leiding van kapelaan W. Hoek<'!~P#W riaansche gezangen zong. Gistermorgen te 10 uur wet! dag, g J. Smit, achter in de kerk opge^i^Pl een twaalftal bruidjes, de lede» Graal en eenige patronaatslede: I Voorafgegaan door de getstëj] terwijl de parochianen zijn Eer?::.-. welkomslied toezongen, werd h:j altaar geleid om zijn eerste pfej Heil'ge Mis op te dragen. Hleröi jonge priester, geassisteerd ioor P3! P. Meyer, als presbijter assistent kapelaan F. Lohman, als diaken Weleerw. heer W. de Kleeimaete sub.-diaken, terwijl kapelaan fungeerde als ceremoniarius. priesterkoor hadden mede Mgr. Th. Bekkers, Rector vg „Bijdorp" en oud-kapelaan J. De ouders, grootvader en familie^ den neomyst hadden plaatgemral kerk. ,L Na het evangelie kwam de Heiningen, Rector van het Mif-MW Hoorn op de kansel tot het feestpredicatie. In een buitens^';, en Si gestijleerde rede zette spr. het .<a.Ir- schap uiteen, het werken en den Missionaris, die in verre lemai leer van Christus gaat verts'-r Christusrijk uit te breiden. Het zangkoor luisterde de:-' op met het jongenskoor onder pater A. Beyersbergen v. ,- J™ voerde uit: Missa pontifical!)JFJT nenstemmen en één jonl®^*™] orgel van preb. Laurentie PeI0S1'?. 'ad Gregoriaansche gezangen. door genskoor werden gezongen- Hoogmis zong het zangkoor Hulde aan het priesterschap^, het" stemmig-mannenkoor, soli o J. Haagh. C. s. s. R. WASSENAAR DE LEIDSCHE LIJDEI«'sffïG jj Een serie ernstige ongelukken- Zaterdagmorgen omstreeks de heer J. M. uit Hoofddorp UC I1CCJ. O iVl. Ulb IlUUiUUv-r Ter Horst oprijden en gaf daan richtingwijzer eerst even eelV.T?ter<r~a links met de bedoeling een groo U te kunnen nemen naar ree"ts. Met een groote snelheid kwa" p hem aan een auto bestuurd o F. G. Th. uit Amsterdam, deze bedoeling van M. te laat. J een botsing niet meer kon o i met een hevigen slag op M. -I auto's werden gehavend. T4.i noeg kwamen do inzittend auto's er met den schrik ai. Het ongeval, dat 3 kwarüer^^B schiedde en door ons ui n nummer nog werd vermeld. c af. Eenige uren na opname uit Apeldoorn, dus niet z°2Snlisch uit Leiden - in het Acadenuscn a. 1 huis te Leiden overleden. Tenslotte had in ?|®LÏÏ'fmeeli)ls t auto uit de Van Bommelia^ den weg wilde ov^^iïj d00r C. door een auto besWurd Wassenaar. Beide auto:_.iukhig gd helt schadigd. Hierbij vielen Se soonlijke ongelukken te betre

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 8