1 INMAAKGLAZEN WAALS Haarl.straat 130-136 PERMANENT WAVE OOSTVEEN-RADIO MAISON „HENRY' LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Zaterdag 23 Juli J RADIONIEUWS?^ UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. GEGEVENS OMTRENT PASPOORTEN, VISA E.D. OVERZICHT KAASMARKTEN. OOSTVEEN BANDFILTER SUPER-SIX VEREENIGING VOOR FACULTATIEVE LIJKVERBRANDING 23 26 30 cent 19 21 Jongsten Bediende (M.) f.4.- OEGSTGEEST- Inwijding orgel Pauluskerk. Morgen zal ln den avonddienst te 7 u. liet nieuwe orgel in den Pauluskerk plechtig worden Ingewijd. Volgens ontwerp van wijlen den heer De Zwaan, organist te 's-Gravenhage. werd het orgel gebouwd door de firma Van Leeuwen te Leiderdorp. Geslaagd te Rotterdam voor het examen nuttige handwerken mej. H. W. M Gunst alhier. RITNSBURG. De Bloemenhandel. Het is zeer wel merkbaar aan de prijgen dat men weer eens enkele dagen koel weer heeft gehad. De aanvoer is niet zoo geweldig groot en het vervoer f*aat gemakkelijker. De laatste dagen was de handel zelfs vlug. De noteeringen waren als volgt: Galardia 15—30 ct.. Riddersporen 40—70 ct.. Dahlia's f. 1.20—2.80, Lathyrus 10—20 ct., Pompon-Dahlia's 6090 ct., Statice 20—35 ct., Convili's 5575 ct_ Zinnia's f. 1.10—2.20, Centauren 15—30 ct., Margrieten 25—40 ct.. Korenbloemen 10— 15 ct., Godetia f. 0.90—1.50, Delphiniums f. 0.90—2.20, Anjers 20—30 ct., Gladiolussen f. 0.80—2.30, Rozen per bos van 20 stuks 15-35 ct. SASSENHEIM. Verkeersongeval. Gistermiddag werd een personenauto uit Bloemendaal, die van den Menneweg afkwam, in den flank aangereden door de vrachtauto van de firma de B.. De per sonen-auto werd zwaar beschadigd. Per soonlijke ongelukken kwamen echter niet voor. Het verkeer werd op dit smalle gedeelte van den weg gestremd. Verschillende chauffeurs reden over het trottoir. De polite trad spoedig regelend op en wist het verkeer weer in goede banen te leiden. WASSENAAR. DE HISTORISCHE TENTOONSTELLING „WASSENAAR VOORHEEN EN THANS" Een belangwekkende verzameling Offi- ciecle opening door burgem. Wiegman. Gistermiddag had in de v.m. Openbare Lagere school aan de Zijllaan de officl- eele opening plaats van de door „Wasse naar Vooruit" georganiseerde tentoonstel ling van „Wassenaar Voorheen en Thans". Onder de aanwezigen werden opgemerkt burgmeester J. J. M. Wiegman, de pastoors Tholenaars en Wiemers, oud-burgemeester jhr. B. Ph. S. A. Storm van 's Gravesande, het bestuur van de ver. „Wassenaar Voor uit", dr. mr. J. W. Verburgt, archivaris van Leiden, de heer G. P. G. van Leeuwen, wethouder en voorts vele genoodigden. De voorzitter van „Wassenaar Vooruit" de heer F. M. Wachter, heette de aanwe zigen welkom en gaf daarna het woord aan den burgemeester voor het houden der openingsrede. De burgemeester noemde het een voor treffelijk idee van „Wassenaar Vooruit" om deze tentoonstelling te organiseeren. Indien er één gemeente is die een snelle ontwikkeling heeft doorgemaakt, dan is het wel Wassenaar. Het heeft een nieuwe bevolking gekre gen. die grootendeels vreemd is. Daarom is het dubbel noodlg dat die bevolking die met uwen burgemeester uiteraard met twee beenen in het heden staat, zich op de hoogte stelt van Wassenaar's historie, zich aanpast en vereent met Wassenaar's bevolking, zich in één woord gaat voelen Wassenaarders. Daarom is het zoo'n aardige bijzonder heid dat een vereeniging. die den naam draagt „Wassenaar Vooruit", eens is terug getreden tot het voorheen om door de daarmede gekweekte belangstelling en liefde voor oud-Wassenaar het heden te verrijken en toch Wassenaar vooruit te stuwen door het leering trekken uit dt oude historie. En al zijn ook in onze gemeente de toe standen van voorheen niet meer te ver gelijken met die van thans, is er dus, zoo als ons deze tentoonstelling maar al te duidelijk zal toonen. wel heel veel ver anderd, Goddank kunnen we nog en met de allergrootste voldoening constateeren, dat Wassenaar ten minste nog aan de beteekenis van zijn ouden naam beant woordt, nl. „Wasnar", d.i. boschgebied. En als nu maar het eenige resultaat van deze tentoonstelling was, dat het verlan gen om dat boschgebied te behouden werd verlevendigd, dan zou zij reeds naar mijn meening zeer goede vrucht hebben afge worpen. Zeker, ik weet dat de wijzers van de klok niet kunnen worden stilgezet. Het nieuwe leven heeft zijn rechten, maar deze gaan niet zoover, dat al ons wondere schoon ten koste van zooveel waar en intens natuurgenot mag worden opge offerd. Als ik ooit een opening met veel ge noegen zal verrichten, dan is het wel deze. Ik, die als burgemeester het voorrecht ge niet te resideeren op het paleis van prins Frederik „De Paauw", hetwelk dank zij het wijs beleid van mijn ambtsvoorganger voor deze gemeente is verzekerd en be waard gebleven, en te mogen besturen 'n gemeente, die steeds zoo ondubbelzinnig heeft blijk gegeven van groote verknochte liefde jegens ons Vorstenhuis, achtte het temeer een voorrecht te mogen openen een tentoonstelling, waarop een schoone inzending van onze geëerbiedigde koningin zelve een eerste plaats Inneemt. Met het gelukkig initiatief tot deze tentoonstelling uwer vereeniging wensch ik u en ook de gemeente geluk. Van harte hoop ik, dat een zeer groote belangstelling en een druk bezoek uwe vereeniging moge bewijzen, dat zij goed heeft gezien met deze ten toonstelling te organiseeren, ja, ik ga nog verder en spreek de hoop uit dat vanuit deze gemeente en ook van daarbuiten een belangstelling zich moge uiten van een dergelijken omvang, dat de mogelijkheid zou behooren te worden overwogen om aan deze tentoonstelling een meer perma nent karakter te geven. Met den wensch eindelijk dat deze tentoonstelling ten volle aan haar nuttig en schoon doel moge be antwoorden verklaar ik haar voor ge opend. Hierna werd het woord gevoerd door den lieer E. C. Houbolt, organisator van deze tentoonstelling, die o m. wees op het nut en het doel van deze tentoonstelling, welke 530 voorwerpen omvat, welke allen op slechts drie uitzonderingen na, betrekking hebben op Wassenaar. Hij ried aan rustig den tijd voor een bezichtiging te nemen, daar anders het. werkelijk belangrijke en interessante te licht aan de aandacht zou kunnen ontgaan. Aan mej. A. J. Versprille, wetenschap pelijk assistente van het gemeente-archief te Leiden, werden vervolgens voor haar groote medewerking bloemen aangeboden. Na dit officieele gedeelte werd een rondgang door hdt tentoonstellingsgebouw gemaakt. Hier zagen wij in een der lokalen de in zending van H M de Koningin bestaande o.m. uit een album met interieurs van het huls „De Paauw" verschillende sepia- teekeningen van diverse buitens te Wasse naar, vier sepiateekeningen van huize Raaphorst uit het einde der 18e eeuw. kaarten van Raaphorst en Dikenhorst uit 1713. 21 teekeningen van het Huis ten Bosch, eenige teekeningen van het Huis ten Bosch van den graveur Bierweiler, een portefeuille van het Huis De Paauw en park. Voorts vier charters verley door de Ridderschap en edelen van Holland van de jaren 15551650 met de zegels, een kaart van Kors van diverse buitens, de z.g. 1000-guldens-kaart. In een ander lokaal een inzending van de gemeente 's Gravenhage, bevattende drie groote prenten van „Clingendael" uit 1700, een serie van 15 prenten van het landgoed Duinrell, vijf prenten van Clin gendael uit de eerste helft van de 18e eeuw. Huis ten Burch omstreeks 1650 Huize Rijksdorp uit 1665: Huize Persijn uit 1665. serie prenten van „De Paauw" uit 1850, 12 prenten van tuinen uit de jaren 1750, een serie Lutgers, van omstreeks 1855; van Backershaegen, Oosterbeek, Duindigt, Langenhorst-, Rijksdorp, Rust en Vreugd. Een groote teekening van „Groot Haese- broek", een serie boeken van Wassenaar- sche predikanten. 32 verschillende foto's alle betrekking hebbende op Wassenaar omstreeks 1880. Van Leiden uit het archief en de La kenhal was ook een zaal gevuld en wel met zegels van het geslacht Wassenaer uit de 16e en 17e eeuw: verschillende sepia teekeningen van kasteelen te Wassenaar, zeer oude kaarten van Raephorst, De Berkheij en Wassenaer, benevens vele prenten uit omstreeks 1850. Van het gemeentebestuur van Wasse naar een ijzeren haardplaat van 1665. pla ten en lijsten van Zuidwijk, Herv. kerk. Rijksdorp, Backershaegen, Duinrell, Rei- chersbergen, Duindigt. Rust en Vreugd en Voorlinden, voorts verschillende authen tieke stukken en zegels. Portretten van Van der Oudermeulen, oud-burgemeester Storm van 's Grave sande, prins Frederik. madame la Prin- cesse Pr. Frederic, koningin Sophia, ge meentewapen in lijst, het uitbreidingsplan van Wassenaar en vele oude kaarten. Voorts vele voorwerpen uit het bekende brandweermuseum van den heer G. J. v, d. Mark. Ook zagen wij een bronzen bijltje pl.m. 2000 jaar oud, indertijd gevonden te Was senaar, vier groote teekeningen van Johan Braackensiek ter illustratie van het boek „De smokkelaars van Wassenaar" door E. C. Houbolt. Van pastoor Tholenaar zeven verschil lende schilderijen van pastoors uit de 17e, 18e en 19e eeuw, van baron Schim- melpenninck een reproductie van Sant horst door Rogmans, een geschreven en geteekende genealogie van het geslacht Wasseaar en een uitvoerig werk over Was senaar. Van den heer J. Mansvelt een zestal preeken van ds. van Rhijn verder eenige teekeningen van den molen, waarbij een verkoopacte van het land, waarop „De Burcht" stond uit 1550. Van den kunstschilder Boogaerts drie schilderijen en teekeningen van Raap horst, verschillende schilderijtjes en voorts nog diverse kleinere inzendingen. Het ge- hel is zeer belangwekkend en een bezoek ten volle waard. Het ligt in de bedoeling deze tentoon stelling geopend te houden tot 5 Septem ber; zij is te bezichtigen eiken Woensdag, Donderdag. Zaterdag en Zondag van 25 uur tegen een luttelen toegangsprijs. Burgerlijke stand. Geboren: Janna, d. van E. J. Bouw>- man en J. v. Laar; Leonardus Theodoras z. van L. A. Ruygrok en S. M. Kieft; Leonardus Johannes, z. van J. J. v. d. Holst en H. L. C. v. Tol. Overleden: Gerardus Franciscus Christia- nus van der Putten, 46 jaar, echtgen. van J. Akkermans. Ondertrouwd: G H. J. M. Moerkerk en H. J. A. Leewens. Geslaagd te Rotterdam voor het examen nuttige handwerken mej. C. Schipper alhier. ZEVENHOVEN. Onze plaatsgenoot G. van Baren slaagde te Utrecht voor het Mulo diploma B. ZOETERWOUDE. Inbraak. In den afgeloopen nacht is alhier bij den heer H. W. K. a. d. Rijndijk inge broken. Door uitboren van een raampen en het openschuiven van het raam wist men binnen te komen. Eenige kasten en Iaden waren opengebroken en over hoop ge il,uild, doch voor zoover men kon vast stellen, wordt niets vermist. Zelfs het tafelzilver, dat zich in een kast bevond, was onaangeroerd gelaten, zoodat vrijwel vaststaat, dat het den dief of dieven alleen om geld te doen is geweest, dat daar niet aanwezig was. De veehouder de Gr. die 's morgens vroeg ging melken bemerkte dat het raam opengebroken was en waar schuwde den lieer K. De vogel was echter reeds gevlogen! De politie stelt een onder zoek in. Aanrijding. De wielrijder P. de L. uit Koudekerk is, terwijl hij geheel rechts van den weg op den Ringdijk bij zijn rijwiel stond door een passeerende auto, bestuurd door den heer S. uit den Haag aangereden en vrij ernstig verwond aan zijn rechter been. Hij klaagde bovendien over inwendige pijn aan 't lichaam. De L, moest zich onder geneeskundige behandeling stellen en heeft aangifte van 't geval bij de politie gedaan. Zij, die in aanmerking meenen te komen voor een kosteloos Rijwielbelisting- plaatje, voor het jaar 1932—1933, kunnen daarvoor de noodige aanvraagformulieren verkrijgen bij den belasting-ambtenaar den heer Meijdans a. d. Hooge Rijndijk alhier. «ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrika Johanna, d. van Hen- drikus Johannes Hilgers en van Jannigje van Veen; Nicolaas, z. van Comelis van Dijk en Antje van Klaveren. Kostelooze rijwielmerken. Zij die recht hebben op de verstrekking van een kosteloos rijwielbelastingmerk, kunnen dit persoonlijk aanvragen ten kan tore van den Ontvanger der directe be lastingen en accijnzen te Bodegraven (Beursgebouw) op alle werkdagen van 9—12 en van 1—4 uur (behalve Zater dags) en voorts des avonds van 7—9 uur op de dagen 25 en 28 Juli en 3 en 4 Augustus a.s. Bedankt. Ds. J. van Woerden, Ned. Herv. Pred. alhier, heeft voor het beroep naar AlblaS- serdam bedankt. Omtrent de reeds berichten inbraak in de Geref. Kerk alhier, kan nog worden medegedeeld dat bij nader onderzoek uit de brandkast bleekt ontvreemd de inhoud van 3 collectö-zakken, geschat op plm. f.130 a f.150. Aan het Gemeentelijk Gymnasium te Gouda, is bij de overgangsexamens bevor derd van de 4e naar de 5e klasse, onze plaatsgenoot, de heer M. M. van Beek. In het Handelsregister van de Kamer van Koophandel te Gouda, werd wat de gemeente Zwammerdam betreft, de vol gende verandering aangebracht: Wed. J. de Graauw, handel in kruide nierswaren, eigenares overleden; zaak thans opgeheven. De heer H. v. Oosterom alhier is benoemd tot bestuurslid der Coöperatieve Boerenleenbank, gevestigd te Bodegraven. MEDEGEDEELD DOOR DEN A.N.W.B., TOERISTENBOND VOOR NEDERLAND. Bewijs van Nederlanderschap Alléén geldig voor België en Luxemburg. Aanvragen bij het Gemeentehuis (1 foto overleggen). 5 jaren geldig. Kosten pl.m. 1 gulden. Paspoort Voor alle overige landen, 2 jaren geldig; verlenging alleen mogelijk binnen 6 maan den na afloop v. d. termijn. Aanvragen bij het Gemeentehuis (2 foto's overleggen) Kosten pl.m. fl. 2.50. Familiepaspoort voor man .vrouw en voor kinderen, niet ouder dan 15 jaar. In vrijwel alle landen erkend. Kinderausweis voor kinderen, niet ouder dan 15 jaar, alléén voor Duitsch- land. Visum niet meer noodig voor de reis naar België, Cuba, Denemarken, Duitschland, Engeland, Estland, Finland, Frankrijk, Haïti, Ierland, Italië, Japan, Liechten stein, Luxemburg, Marokko (Spaansch), Monaco, Nicaragua, Noorwegen, Oosten rijk, Portugal, Saargebied, San Marino, Schotland, Siam, Spanje, Uruguay, Zwe den en Zwitserland. Voor Mexico, Panama en Salvador is een visum alléén vereischt, indien men daarheen emigreert. Voor de navolgende staten is het visum wèl vereischt. Albanië: Kosten fl. 5. Afgifte aan de eerste Albaneesche grensplaats. Bulgarije: Geldig 45 dagen. Kosten: Verblijfsvisum fl. 5.60; Transitvisum (heen en terug) fl. 4: ld. (alléén heenreis) fl. 2. Afgifte: Consul.-Gen. Keizersgracht 198, Amsterdam. China: Kosten fl. 6. Afgifte: Consul, de Lairessestr. 112. Amsterdam. Egypte: Kosten f 1.4.85. Afgifte: Legatie- Consul. Surinamestr. 20. Den Haag. Griekenland: Kosten fl.7. (Verblijfs- en doorreis-visum). Afgifte: Consul.-Gen. Zalmhaven 45, Rotterdam. Hongarije: Kosten: Reis- pl. Verblijfs visum (heen en terug), 1 jaar geldig fl. 3.44; Doorreisvisum, 2 mnd. geldig fl. 0.95; Twee doorreizen fl. 1.90. Afgifte: Consul.-Gen. Heerengracht 214, Amster dam öf Wijnhaven 39 B Rotterdam óf Legatie Oranjestr. 8, Den Haag. Aan dit laatste adres zijn ook visa te verkrijgen voor meerdere reizen, 1 jaar geldig, kos ten fl. 6.45. Indo China: Afgifte: Fransche Consu laat, Heerengracht 574, Amsterdam voor hen. die ten noorden v. d. Rijn wonen (behalve Zuid-Holland) öf Aert van Nes straat 21B, Rotterdam voor de overige Nederlanders (inclusief Zuid-Holland). Joego-Slavië: Visum v. versch. in- en uitreizen ged. 6 maanden fl. 6; Eén in- en uitreis, 3 mnd. geldig fl. 3; Doorreis zonder oponthoud, heen en terug 1 mnd. geldig fl. 1; Eén enkele doorreis fl. 0.50; Visum voor bezoek aan Dalmatische bad plaatsen fl. 0.50. (Dit laatste alléén te verkrijgen b .d. Legatie). Afgifte: Consul.- Gen. Binnenkant 46. Amsterdam óf Korte Wijnbrugstr. 5. Rotterdam óf Legatie Nassaulaan 6. Den Haag. Lettland: Visum voor heen- en terug reis met verblijf ged. 30 dagen fl. 6: meer dere reizen per jaar fl. 12; visum voor onbepaald aantal doorreizen fl. 1. Afgifte: Consul.-Gen. Keizersgracht 382, Amster dam. Lithauen: Kosten fl. 6 (voor één door reis fl. 0.60). Afgifte: Consul. Rue Mont- chanin 6. Parijs (17e); Kurfürstenstrasse 134, Berlijn; Ensleighstreet 15, Londen W. C. I. Marokko(Fransche gedeelte)Zie Indo china. Palestina: Kosten fl. 4.80. Afgifte: En- gelsche Consul. Heerengracht 258, Amster dam. Perzië: Kosten fl. 9. Afgifte: Consul.- Gen. Pompenburgsingel 33, Rotterdam. Polen: Visum voor één reis fl. 5. Voor langer verblijf dan 3 mnd. fl. 10; Door reis in één richting (heen en terug) fl. 1: Transitovisum fl. 0.50. Afgifte: Consul.- Gen. Diergaardelaan 44a. Rotterdam. Roemenië: Kosten fl. 6.50. Afgifte: Con sul.-Gen. Roemer Visscherstr. 30 A, Am sterdam óf Boompjes 56 A. Rotterdam óf Legatie Amaliastraat 5, Den Haag. LUXEMBURG GEBOYCOT Het krachtstation Luxemburg Wn,l erkend door de Union De Radjor.) 1 Genève. Dit station stoort namc'li.l zijn uitzendingen op een Kolflen~ I 1250 M., de uitzendingen van anfeH roepstations welke ongeveer op dj golflengte uitzenden en LuxembupM ondanks herhaald verzoek van de om hare uitzendingen op een H golflengte te doen geschieden dat I stations hiervan geen hinder zouden vinden .botweg geweigerd, hieraan H te geven. EEN 500 K.W. ZENDER IN AJIE J Dc Federale radiocommissie in AaP heeft goedgevonden ,dat uitz mogen plaats hebben met oen - energie van 500 K.W. Het eerste dat van deze vergunning gebruik zal is rle W.L.W. zender Sincinnati, tot nu toe als liet best hoorbare van Amerika werd beschouwd. 0,1 zendingen met een energie van 50)1 zullen eerstdaags een aanvang ntrl 5.20 namiddag. Voor de uitzendin-. I dit station hetwelk eigendom is -J Crossley Radio Corporation zal -1 gemaakt worden van een stalen - 1 850 voet hoog. welke tevens zal J als antenne. De proefuitzendingen I moeten aantoonen. dat een station [.I dergelijke energie over de ;-J Vereenigde Staten te ontvangen ij nog toe was de hoogste energie, J voor proefuitzendingen gebruikt K.W. Deze uitzendingen geschiedt! het station KWKA. De rep uitzendingen door de Ameri stations geschieden met een energie van 75 K.W. en wel d -1 station XER, te Villar Acuna in t DUITSCHE U.K.G. UITZENDING Ten einde de overzeeschc luistert de hoogte te stellen van de uitzet dorr liet U.K.G. Station Zeesen, iederen dag van 4.20 tot 4.50 d' station de uitzendingen geduren geheele week bekend gemaakt. D schiedt zoowel in de Duitsche ah Engelsche taal. De daguitzendinge I deze U.K.G.-zender hebben plaats i; I golflengte van 19.73 M. met dé roc-aj D. J. B. terwijl de uitzendingen hrJ plaats hebben op een golflengte it .l M. met de roepletters B. J. A. Naar uit Berlijn wordt medegede'. binnenkort vlak bij de reeds ié zender een tweede zender worden ,';z welke vermoedelijk zal werke- golflengte van 25 en 49 M. V I den Duitschen Radio autoriteitepe brek aan activiteit verwijten. STEMVERFRAAIING PER BE Een zekere meneer Caldwell bé', apparaatje uitgevonden door midüf van liet mogelijk is om het si ia van iemand voor de microfoon t fraaien. Door middel van een afrik ting en filters welke in dit apparc aangebracht kan men minder mow kwaliteiten wegwerken en de aaif versterken en naar voren halen. Rusland: Afgifte: Ambassade del jet-Unie, Unter den Linden 7. Bsrt rj| Reisbureau Intourist-Unter den 6263. aldaar. Syrië: Zie Indo-China. Tsjecho-Slowakije: Geldig ged voor een willekeurig aantal in- eil zen. Kosten fl. 6. Afgifte: Bewots Noord-Holland. Groningen, L Drente en Overijssel moeten hun a richten tot het Consul, v. Baerlest Amsterdam. Bewoners van de f provincies tot het Consul. Zuidblft Rotterdam. Echter zijn visa óók dl baar bij de Legatie Jul. v. Stolberp-, Den Haag. Voor een doorreis is gec noodig. Tunis: Zie Indo-China. 'I Turkije: Kosten „gewoon" vh;.' I Transitovisum fl. 2.80: Collects' (gczelschapsreizen) fl. 0.70. Afg» I sul. Willemsparkweg 119. Amstffe-- I jlD Alle bovengenoemde bedragen^ wijzigingen onderhevig. De aanvoeren en hoogste noteeringen waren: Wagens (1) (2) Goudsche Rijksmerk Lelds® lichte lichte zware (1) (2) (1) (2) (1) (2) 93 74 88 f— f— f— f 23 f 25 f 42 f—f— f—f-j"| 534 376 427 f f f f 26 f 27 f 43 f 28 f 28 f 45 f 1 538 415 447 f f f f 24 f 27 f 42 f f f44f-I,";l 500 428 431 f— f f— f25 f27 f43 f26' f 28 f 46 t-'Z'l 124 123 144 f24 f23 f 41 f f f f f f f24 (1) Zijn de opgaven der vorige week. (3) Extra zware f.27. (2) Zijn de opgaven van 2024 Juli 1931. 18 Juli Oudewater 19 Juli Bodegraven 20 Juli Woerden 21 Juli Gouda 22 Juli Leiden Werkt uw toestel niet naar wensch? Laat bet dan nu vakkundig ombouwen of ruilt het in voor de nieuwste Volmaakte selectiviteit, schitterende geluidsweergave, golfbereik 15-2000 M.I Speciale Ultra-kortegolfontvangers en zendinstallaties Electr. gTamotoons met pickup f. 45 Un(mpw OQ Tp| OGOfl Geluidsversterkers. Philips Radio HüügBW. 03, J BI. OUOU 3582 INLICHTINGENBLADEN, TARIEVEN en VOOR WAARDEN en inlichtingen omtrent het FONDS VOOR LIJKVERBRANDING op schriftelijke aanvrage kosteloos verkrijgbaar bij het Alge- 8334 meen Secretariaat: Westeinde No. 5, Voorburg Notaris R. VAN DEN BERG te Oudshoorn, Gem. Alphen a. d. Rijn is voornemens op Donderdag 4 en II Aug. 1932, telkens v.m. 11 uur (N. T.) in „De Rustende Arend" te Zwammerdam, kr. onherr. volm. ex art. 1223 B.W. bij inzet en afslag publiek te verkoopen: Het WOONHUIS A 29 met groot kaaspakhuis met stel lingen, schuur, grooten moes tuin, water en straat, gun stig gelegen aan de Brugge- straat en den Rijn te Zwam merdam, groot 5.86 Are. Breeder bij biljetten. Aanv. en bet. 15 Sept. 1932. Te zien: Dinsd., Woensd. en Donderdag n.m. van 25 en op de verkoopdagen v.m. van 9—11 (N.T.). 3565 Inl. geeft de Notaris. 1/2 3/4 1 1 1/2 2 Liter 3572 GUMMIRINGEN If cent BEUGELS4 cent THERMOMETERS 28 cent KETELS 3.45. 2.80, 2.70 AJ,LE GLAZEN ONDER GARANTIE Groot fabriekskantoor alhier vraagt een Brieven Bureau van dit Blad onder No. 3521. Biedt zich aan togen JUFFROUW voor de huishouding in gezin, of bij heer alleen» 45 jaar P.~ Brieven Mej Oude Heerengracbt 15 b WASSCHEN, KNIPPEN EN WATERGOLF INBEGREPEN 3579 TURFMARKT 5a - TELEF. «1 BARTH. L0DWE, voorheen le Dameskapper itaiso"

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 16