CORRESPONDENTIE. HET GEVANGEN MUIS Het aantal brieven viel mij erg mee, nog zeer veel deze week, ik dacht dat er zoovelen uit logeeren zouden zijn. Denkt er nu goed allen aan, dat ik nooit boos ben als men in de vacantie eens overslaat door uit logeeren gaan of andere pretjes. Ik wensch allen heel vele vroolijke vacan- tiedagen. Jan Wassenaar, hartelijk gefeliciteerd me. je verjaardag, ik hoop dat je een picttigen dag hebt gehad. Ja nietwaar, het is jammer dat je nu. nog maar een jaar kunt meedoen, we kennen elkaar al zoo lang en je hebt altijd zoo trouw ge schreven. Wel wel, die kleine Hanna. ik heb altijd plezier als je mij over haar schrijft. Janny de Water, zoo, was het bijna twee jaar geleden dat je een prijs kreeg, nu je doet erg trouw mee, dus verdient het wel. Reinier en Annie den Hertog, erg pret tig hoor Reinier, dat je bent overgegaan, nu kan Je van de vacantie genieten. Ik wensch Annie veel plezier als ze uit lo geeren gaat. Marjanna en Marius van den Anker, bij de gewone prijsraadsels mag ik altijd vlei boeken verloten, maar ééns of tweemaal per jaar meer, zooals nu vóór de groote vacantie. Marjanna nog wel gefeliciteerd met je verjaardag, heb je veel pleziei gehad? Gerard, Dorus, Keesje de Geus, wat een heerlijke lange vacantie krijgen jullie, ik hoop dat jullie wel plezier zult hebben en ik neem het niets kwalijk als je dan eens niet schrijft, als je uit ben. Het is hier ook zóó warm geweest, nu gelukkig niet zoo'n hitte meer. Adriana Struik, vond je dat raadsel van „De Papegaai" te moeilijk? Francina de Wit, ik heb het erg best hier in Zeeland en hoop goed aan te ster ken. vooral nu het koeler is, ik kan heel slecht tegen de warmte. Lena en Willie Schilp, groot gelijk hoor met wat je schreef, dat je blij bent dat Je allebei al eens een prijs won. dus nu weer geduld wilt hebben. Annie Zaalberg, dat is aardig dat je samen met Stientje je prijs gaat halen en dan kunnen jullie mij allebei later schrij ven hoe het boek heet. Hendrina de Ren, was je zóó gelukkig toen je las dat je een prijs had, dat Je bijna niet kon eten. Ben je je prijs zelf gaan halen? Jaantje van der Voet, zeker mag je mee gaan doen en mij Tante noemen. Miesje v. d. Bent, ben je zóó blij dat Je gelukkig hebt geloot. Wie is het boek gaan halen, mocht je zelf ook mee? Wat naar dat Rietje zoo is gevallen, hoe kwam het? Heeft ze nu nog pijn? Jo en Tieleman van der Linden, prettig hoor Jo dat je bent overgegaan met eer, goed rapport. We hebben heel warm weer gehad, toen verleden week eens vreeseüjk onweer met slagregens, het was heel erg dien avond; en nu is het veel frLsscher. Zijn jullie al naar zee geweest? Marietje van der Mey, dat had ik al gemerkt dat je naar Alkmaar was ge weest aan de mooie ansicht van de kaas markt die je mij stuurde, waarvoor vrien delijk dank. Je hebt dien dag heel wat gezien, was je 's avonds niet erg moe? Ru, Bas en Annie van Dijk, is Annle zelf naar Leiden mee geweest om het boek te halen? Jullie kunnen flink wandelen, zie ik uit je brief. Niets erg hoor dat scheurtje in het papier. Krijn Haasnoot, ik hoop voor je dat je veel naar zee kan gaan. Betsy en Lyda Philippo, ik miste jullie wel. maar ik wist niet dat je beiden ziek was eeweest, erg vervelend. En nu kleine Rietie weer, van harte beterschap met haar. Annie Dorrepaal, ik was al verwonderd, dat ik toen weken geleden niet van je hoorde, hoe of je prijs heette en of je er blij mee was, want dat schrijft iedereen mij altijd. Marietje Laterveer, veel plezier overal en heel aardig als je mij eens een groetje wilt sturen. Jo Beumer, Willy Heyl en Rie heel goed als je voortaan met je drieën in stuurt. Ik kon nergens den achternaam van Rie vinden en dien wil ik toch ook wel graag weten. Bep Rozier, ga je lang in Den Haag logeeren? Daar lees je zeker niet het Leldsch Dagblad, dus kunt dan ook geen raadsels oplossen Waar ga je logeeren in Den Haag? Hennie de l'Ecluse, ga je uit logeeren in de vacantie? En waar? Ja, ik hoop ook dat het dan mooi weer zal zijn. Ik geniet erg van buiten, vooral nu het niet zoo heet meer is. Aardig vers niet waar van die papegaal. Bert van Reenen. heerlijke lange vacan tie heb je; geniet er maar van, hoor. Henk Boom, vond je het zoo'n groote verrassing? Nu je verdient het ten volle, want je zendt al jaren lang getrouw in. Stientje Griffioen, dat begrijp ik dat je in je schik was, toen je je naam zag staan bij de gelukkigen; wou je het bijna niet gelooven, toen je moeder het riep. Gezellig om het beok samen met Annie te gaan halen. Adrle van Nood, veel plezier als je uit logeeren gaat buiten, dat is gezond voor je. Kom maar met dikke roode wangen terug. Johannus Planje, ik vind erg aardig als je mij grapjes wilt schrijven die de kleine zus uithaalt. Ik merk wel dat je dol bent op die kleine juffrouw waaghals zooals je haar noemt. Ik houd ook erg veel van kleine kinderen. Willy v. Wijk. dat is aardig hoor. dat je met July je prijs gaat halen en dat zij het boek dan ook mag lezen. Ik dacht dat jul lie op dezelfde school gingen. Ik ben heel blij, dat ik hier in Zeeland ben; ik heb 12 jaar gewoond in het huis waar ik nu logeer. Mientje Breyer en Coba Dexel, ik heb de beide brieven verleden week ontvangen en ik weet heel goed dat ik de beide namen heb opgeschreven en dat beiden hebben meegeloot. daar kan je gerust op zijn, dus het is enkel een vergissing. Zoo'n mooi schoolreisje gemaakt naar Apeldoorn, dat is heerlijk hoor, ik weet dat het er zoo mooi is, al ben ik er helaas zelf nooit geweest. July Frauke, neen ik weet die straat niet, waar je nu bent gaan wonen. Leg mij eens uit waar die is. Er zijn hier geen bosschen maar een heel groote tuin met vele hooge boomen, dus genoeg schaduw toen het zoo erg warm was. Is er nu een tuintje bij dit huis, daar ben je zeker wel erg blij om. Dirkje Hopman ik zag het dadelijk hoor dat Je alweer nieilW postpapier had. Neen, ik heb de laatste dagen niet veel buiten gezeten, meest op de veranda met open deuren en ook dagelijks wat gereden. Zon dag was het hier slecht weer. veel wind. Hendrik en Karei West dat weet ik wel dat jullie trouw meedoet, niet enkel om een prijs, maar zoo'n mooi boek is toch altijd welkom niet waar. dat hebben jullie allebei al eens ondervonden. Agnes L. Planje wees gerust je hebt ver leden week meegeloot, met de grooteren en met de getrouwen, ik weet heel zeker dat ik je brief kreeg en je dus liet meeloten en je naam opschreef. Dat is enkel een ver gissing als je naam is weggelaten. Ik ant woordde je niet apart in de corresponden tie, want je had geen brief geschreven bij het vers. Marie La Lau ga je heelemaal van school af, ga je nog iets anders leeren? Koos Nieboer ben je zoo blij met je prijs? Heeft Tom geen tijd meer om mee te doen? Ali Krassenburg ik vind het nooit erg als iemand eens overslaat, want je doet het toch voor je plezier Christiaan Eggink dank voor je mooie ansicht. Ploon de Kort hartelijk gefeliciteerd met je verjaardag as. Zaberdag. ik hoop van harte, dat je nieuwe levensjaar je nieuwe krachten en gezondheid zal brengen. Ik denk zeker dat het wel een feestdag voor je zal zijn, daar zullen velen wel voor zor- zorgen. Als er logees zijn. hoef je heusch niet altijd een brief te schrijven. Het spijt m(j heel erg voor je van je lief marmotje. De 4 vriendinnen Marijtje, Annie, Marie en Jacoba van de Hooglandsche Kerk- gracht, dat dacht ik wel dat iedereen ver heugd zou zijn met den prijs van Marijtje. Ben je het boek zelf gaan halen? Is het gevonden Kloosterzande? in de aardrijks kundeles? Hoe is het comediestukje ge gaan? Anje de Gelder zoo meisjelief heb je in de lucht gesprongen van blijdschap? je verdient het wel want je bent zoo heel trouw. Het verheugt mij van harte voor je dat je wensch vervuld mag worden en je gaat leeren voor bewaarschoolonderwijze res. Is het een studie van 4 jaar. dat is geen kleinigheid hoor. Arie en Jan de Graaff nu deze keer 2 verzen om de blijdschap te uiten over den prijs van Jan. Is Arie naar Leiden geweest om het boek te halen? en als belooning mag hij dan natuurlijk het boek ook lezen, niet waar? Allen hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. Kloosterzande (Zeeland). OPLOSSINGEN DER RAADSELS I VORIGE NUMMER: 1. Schiedam, Edam. 2. De letter 1. 3. Aal aak. 4. Een bord. 5. Ze zijn allebei in het mid*J water. 6. H aap boren aardbei Harderwijk kwartje ouwel r ij k k 7. Anjer, begonia, sering. Bij Tante Betje in Den Haa° I Was een groote muizenplaag; Druk gespuis, met kleine voetjeJ En met guitig-spitse snoetjes, f Aldoor piepend, woelend, knagij En den menschen schrik aanjaj. Steeds liep Tante te verzinnen Wat zij toch eens kon beginnet I Om een eind er aan te maken En de muizen kwijt te raken Eind'lijk denkt ze 'k weet hei| Haalt een groote muizenval En die zet ze zonder meer In de mangelkamer neer. Bovenin hing heerlijk spek Voor den muizenlekkerbek. Die daarvan zou willen happen I En de val kwam binnenstappen Toen Tante nu te slapen lag, Kwam 't muizenvolk weer voor d Ze zagen dadelijk de val En vonden die verschlkk'lijk Alleen een snoeperig klein mul Riep „O, wat alleraardigst hui^i En kijk eens wat een nette gan? Juist niet te kort en niet te lanj En dan daarachter die salon, 'k Wou dat ik daar eens spelen Ij Maar moeder sprak: „Draaf niet z Vindt jij dat dan niet vreeslijk i Daar bovenaan die stukken spek,! Zoo iets is geen manier van doeu| Dat doet geen muis van goed fats Het kind dacht; „Moeder is niet 4 Ik vind het net een echt paleis I En dan dat spek is juist zooi! Liefst had ik er een huis van n| Komaan, ik ga er wat in spek Wat moeder zegt kan mij niet s Het sloop naar binnen, hoorde ee| En zat gevangen in de val. De heele muizenkring stroomt s Om in gemeenschap te beramen! Hoe men het best or uit ontsnaM Als eens zoo'n ding zit toegeklaptj Maar Moeder Muis zegt: ,,'t is Waarom ook altijd zoo nieuwsgls Je zit daar door je eigen schiJ Enfin je wensch is nu vervuld! Eet nou maar volop van dat spek| Jou eigenwijze lekkerbek!" Nu gaan ze allen aan het sjousj Aan 't rukken, morrelen en doutf Maar wat er alles wordt gedaanl ,,'t Paleisje" wil niet opengaan! Het muizenkind heeft groot verdr Maar 't vriendental verlaat het En zit met klagelijk geween Om het gevangen muisje heen. Des morgens komt de keukcnmi I De kamer in, nog vóór 't ontbijt; I Ze ziet de muizen, stuk voor sta l En schrikt zich haast een ongel*! „Ach hemel", roept ze, hoogst „Acht zijn 't er, eventjes geteld! Maar nooit is er een meid ge** Zóó'n tegenwoordigheid van geest Ondanks haar vreeselijken schrik Haalt zij daar in een oogenblik Zoo stil ze kan de vliegenkop En vangt „acht vliegen in één t De tante was van alle menschen De beste die men maar kan wen En zou geen motje zelfs bezeereil Al zat het in haar beste kleeren. En daarom zei ze „Hoort eens, GD" (Zoo heette namelijk het meisje) Breng al die lieve slimme guiten. Maar gauw voorzichtig ergens buii'i Doch geef aan eiken kleinen baa> Vooraf een lekker stukje kaas." De keukenmeid, op Tante's bede. Nam fluks het muizenachtta! me" I En liet hen loopen In 't plants omJ Waar geen der acht iets kwaads kon En Tante Betje. tot belooning, Vond nooit meer muizen in haar w

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 14