?JEJOSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 19 Juli I93jt£j£) KUNST EN LETTEREN. BURGERL. STAND v. LEIDEN WORDT LID VAN VREEMDELINGENVERKEER. Ill UIT DE RIJNSTREEK. AGENDA. UI SPREEKCEL. SSSwS EERSTE KAMER. Scheepvaartbclangen en varkenswet op de agenda? De voorzitter der Eerste Kamer heeft den leden verzocht rekening te willen houden met de mogelijkheid, dat aan de Woensdag a.s. te behandelen onderwerpen nog zullen worden toegevoegd de wets ontwerpen: behartiging van de nationale scheepvaartbelangen en steun aan de varkenshouderij. RADIO-REDE VAN DEN MINISTER PRESIDENT. Over den toestand van ons land. Hedenavond om halfacht zal minister Ruys de Beerenbrouck een radio-rede hou den over den economlschen toestand van ons land. Wij herinneren er aan, dat deze rede zoowel door de AVRO als door de K R O. wordt uitgezonden. WINKELSLUITINGSPUZZLE. Mogen de 21 uitzonderingen van art. 9, lid 3 op Zondag gegeven worden? Een vraagstuk dat zich voordoet bij de uitvoering van de nieuwe Winkelsluitings wet en dat voor het geheele land van groote beteekenis is, betreft de toepassing van artikel 9, 3e lid dezer wet, waarin den gemeenteraden de bevoegdheid wordt ge geven, ten hoogste 21 dagen in het jaar aan te wijzen, waarop de bij deze wet voorgeschreven bepalingen omtrent het sluitingsuur niet zullen gelden. De Arnhemsche banketbakkers hadden tot den raad het verzoek gericht deze be paling op een aantal Zondagen toe te pas sen. B. en W. wezen in hun prae-advies dit verzoek af, o.m. omdat het bepaalde in het 3e lid h.i. niet bedoelt te voorzien als zich normale, telkens terugkeerende omstan digheden van plaatselijken aard voordoen en dit 3e lid niet mag worden „misbruikt". In de jongste raadsvergadering van Arn hem voegde de r.L wethouder Meijer hier nog aan toe uit Den Haag bericht te heb ben ontvangen dat de Kroon de opvat ting van B. en W. stellig deelt en een raadsbesluit dat anders uitvalt zal ver nietigen. De raad wees toen het ve-zoek af, niet op juridische gronden, maar bij stemming rechts tegen links. In de nabij gelegen gemeente Rheden heeft de raad echter het besluit genomen dat op 15 Zondagen tusschen 15 Mei en 15 September voor alle winkels dezelfde slui- tlngsbepallngen zouden gelden als op de werkdagen. Dit besluit is dadelijk in wer king getreden en thans, twee maanden later, is het nog altijd niet vernietigd. De minister heeft, zoo vernamen wij, op in trekking aangedrongen, doch nadat het gemeentebestuur zich weigerachtig had getoond bleef de zaak zooals zij was. Uit artikel 4 der Winkelsluitingswet, waarnaar verwezen wordt in art. 9, 4e lid, valt de conclusie te trekken dat een be ginsel van „geen extra faciliteiten op Zon dagen" niet is aangenomen; immers valt 14 Augustus ün art. 4 genoemd) in dit jaar al dadelijk op Zondag. Tel. GEEN MACHINES MAAR GESTEUNDE WERKLOOZEN. Wij lezen in het Volk: In de Tweede Kamer is eenige malen aan de regeering verzocht, bij de uitvoe ring van groote grondwerken tijdelijk geen machines te gebruiken, doch grondwerk door menschen te laten doen. Het schijnt thans, dat aan dit verlangen uitvoering wordt gegeven. Zaterdagavond 1.1. waren op verzoek van minis tér Ruys, op het gemeentehuis te Almelo de burgemeester en wethouders van deze gemeente, van Enschedé, Hen gelo (O.), Oldenzaal en Lonneker bijeen gekomen, onder leiding van den heer Meyer de Vries hoofd-inspecteur voor de werkverschaffing. Deze deelde mee dat een plan Is opgemaakt, om een belangrijk ge deelte van het Twente-Rijnkanaal door handenarbeid te laten uitvoeren. Kwam het plan tot uitvoering, dan zou er, in plaats van f. 50.000 f. 150.000 loon te beta len zijn. Het ligt in de bedoeling het werk in zes maanden uit te voeren met 500 ge steunde werkloozen uit de vijf genoemde Twentsche gemeenten. DE V.A.R.A. EN DE ONAFHANKELIJK SOCIALISTISCHE PARTIJ. Naar het Volk meldt, heeft de vereni gingsraad van de V.A.R.A.. met vijf stem men tegen, besloten op het verzoek van de Onafhankelijk Socialistische Partij om zendtijd, afwijzend te beschikken. De sta tuten van de V-A.R.A spreken ni. van het toestaan van zendtijd aan de .moder ne arbeidersbeweging". De verenigings raad heeft in een motie uitgesproken, dat de statuten onder de „moderne arbeiders beweging" het N.V.V en de SD.AP. ver staan. Deze statuten verzetten zich der halve tegen toelating van de O.S.P. als zoodanig. De voorzitter van de V.A.R.A.. de heer A. de Vries deelde echter mede, dat sprekers voor de microfoon niet zijn en nooit zullen worden geweerd, omdat zij lid van de O.S.P. zijn. VERSPREIDE BERICHTEN. Gistermiddag is te De Bilt het nieuwe raadhuis „Jagtlust" officieel in gebruik genomen. De onthulling van de bank met pla quette ter nagedachtenis van Joh. H. Been is bepaald on a.s. Zaterdagmiddag 3 uur, op het Asylplein in Den Briel. RECLAME. M. A. i. BAUER, t Op 68-jarigen leeftijd is in het Maria Paviljoen te Amsterdam na een korte on gesteldheid overleden de kunstschilder M. A. J. Bauer. Marius A. J. Bauer werd op 25 Januari 1884 in Den Haag geboren. Hij was een leerling van S. van Wltsen. Na zijn studie aan de Haagsche Academie van 1819 tot 1884 ging hij in 1885 naar Turkije. Verder heeft hij reizen gemaakt naar Frankrijk, Egypte. Engelsch-Indië (1896) en Rusland. Bauer was vooral bekend als etser en dan speciaal van Oostersche onderwerpen, hoe wel hij ook te Amsterdam etste. o.a. de Jezuïetenkerk en het Centraal Station Zijn werken werden o.m. gepubliceerd onder het pseudoniem Rusticus. In 1879 kreeg hij een prijs voor een ge- schaduwden kop; in 1880 voor het teekenen van een pleistermasker; in 1884 de groote zilveren rijksmedaille voor het teekenen naar naaktmodel. Als illustrator heeft Bauer zich eveneens grooten naam verworven. Hij gaf illustra ties bij Van Schendel en Flaubert en de Duizend-en-één-Nacht. EEN VERMEER ONTDEKT? Het „Vaderland", meldt: „Naar wij vernemen, is te Den Haag de zer dagen een schilderij van Johannes Ver meer van Delft ontdekt. Het doek. dat in handen is geweest van een kunsthandelaar, is door dr. Bredlus en enkele andere bekende deskundigen voor echt verklaard en wordt als een prachtig werk van den Delftschen meester geroemd. Het schilderij meet 52 bij 63 c.M. en stelt een interieur voor In een vertrek met te gelvloer, waarin een klavier geplaatst is, ziet men ter linkerzijde een vrouwefiguur in een prachtig gewaad Naast haar staat ter rechterzijde een man; links op het stuk is een gordijn geschilderd." TIJDSCHRIFTEN. „Ons Nederland". Het Juli-nummer van „Ons Nederland" het orgaan van de A.N.V.V. is gewijd aan de provincie Utrecht. Naast de ver schillende burgemeesters dienden ver scheidene vooraanstaande Utrechtsche personen van voorlichting bij de samen stelling van dit als altijd uitvoerig geïllustreerde nummer. GEBOREN: Gerarda Petronella, d. van J. Th. van der Kleij en F. van Iterson Johannes Anthonius, z. van B J. van der Zon en C. M. Houniet Gerardus, z. van G. J. de la Rie en T. Gressie Jacoba Catha- rina, d. van M. B. Leuering en J. Flander- hijn Jansje, d. van M. B. Leuering en J. Flanderhijn Bastiaan, z. van J. van Rijn en C. Kromhout Janny Jacoba, d van J. Kersbergen en G. J. Mulder Joske Annette, d. van P. W. C. Lans en W. J. H. Lefebre Willem, z van L. Oost veen en A. Hossen Hendrik, z. van P. Z. Dreef en A. Philippo Wilhelmina Charlotte Maria, d. van M. L. Zonderop en W. C. Gomes Cornelis Willem, z. van C. W. Koning en A. C. van Woudenberg Wilhelmina Elisabeth, d. van E. Wolt- huizen en C. Bokma Truus, d. van Th. J. Marbus en N. C. Koster Roelefina, d. van J. M. Hamelinck en A. Essenberg Leendert, z. van D. Bouwman en M. van der Stelt. ONDERTROUWD: M. J. C. J. v. Noort, jm. en G. Sassen, jd. o OVERLEDEN: I. Paddist, man, 28 jaar J. M. Jansen, man, 63 jaar Z. van der Meij, wedn., 82 jaar. UIT NED. OOST-INDIE. REVOLUTIONAIREN VAN TIMOR ONTVLUCHT. KOEPANG. 18 Juli. (Aneta). Opnieuw zijn acht vooraanstaande Portugeesche re volutionairen die op Portugeesch Timor waren geïnterneerd, ontsnapt. De ontvluch ting geschiedde in een vrachtauto van het landbouwdepartement te Timor-Dilly. De vluchtelingen zijn Zondagavond te Koe pang aangekomen. De namen van de acht ontvluchte Portugeesche bannelingen zijn; kapitein Batista luitenant Morais, de vlie ger Neves. doctor Madeira, de electro-tech- nicus Almeida, de kooplieden Monteiro en Junior en de ambtenaar van den burger lijken stand Onil. Zij z n van plan om mor gen per sphip van de K.P.M. naar Java te vertrekken. De plaatselijke autoriteiten heb ben de kwestie in onderzoek. AAN DEN VERDRINKINGSDOOD ONTSNAPT. SOERABAYA, 18 Juli (Aneta). Mevrouw Van Eersel is bij het zwemmen aan de Zuid-kust van Koos nabij een dessa ten Zuiden van Danomoeljo afgedreven. Men wierp de dame twee leege petroleumblik- ken toe om drijvende te kunnen blijven, waarop zij in de richting van den Oceaan verdween. Er werd om assistentie van een watervliegtuig gevraagd Het was overi gens onmogelijk haar te helpen. Na St uur werd mevrouw van Eersel door een inlander in de nabijheid van een andere baai opgemerkt en gered. ALPHEN. Minder prettig einde der vacantie- De heer de V. die de vorige week zijn vacantie op het water had doorgebracht en gisteren van zijn reis terugkwam had zijn motorbootje als gebruikelijk vast ge meerd in de Vaart aan de Paradijslaan aan den wal van den stalhouder K. Hier zou hij gistermiddag per auto zijn bagage uit het motorbootie halen. Hiertoe was de heer de V. met zijn wagen op het erf van l)en stalhouder gereden. Blijkbaar had de V. de remmen niet voldoende vastgezet want plots reed de auto achteruit en kwam met het achterste gedeelte op zijn motorboot in de Vaart terecht. De motor boot zonk hierdoor terwijl de auto ge deeltelijk op den wal bleef hangen en in het water terecht kwam. Door den automobielhandelaar J B. en met behulp van collega's van de V. werd eerst de auto met een kettingtakel op den wal gezet en daarna het bootje gelicht. De sphade bleek gering. Geslaagd uitstapje. Het kinderkoor van de Chr. Zangver. ..Hosanna" maakte gisteren met een 3-tal touringcars een uitstapje naar Hilversum en omstreken. Hoofddoel van deze reis was een bezoek aan de studio te Hilversum alwaar door het koor onder leiding van den directeur den heer H. A. v. d. Kemp in den tuin eenige aardige nummers ten beste werden gegeven, welke tusschen 5—6 uur per radio werden uitgezonden. HET GOUDEN JUBILEUM DER FIRMA LEMKES. Een feestelijke herdenkingsdag. Zooals reeds kort door ons vermeld, was het dezer dagen 50 jaren geleden dat de heer H. J. Lemkes op bescheiden schaal een Bloemisterij, annex zaadhandel op richtte. De twintig-jarige jongeling zal wel niet vermoed hebben, dat de zaak zich dermate uit zou breiden, dat zij zich een wereldreputatie zou verwerven. Drie van zijn zonen werden in het vak opgeleid en vader Lemkes heeft het nog mogen beleven, dat zijn zaak met hun medewerking tot grooten bloei kwam. In 1893 werd aan de zaak door de Koningin Weduwe het predicaat van „Hofleverancier" verleend, en sindsdien sierde „Het Wapen" de zaak. Later werd aan den heer Lemkes door de Koningin de Orde van Oranje Nassau geschonken. Ofschoon wars van alle eerebetoon, was hij met deze onderscheidingen zeer inge nomen. omdat zij van zijn Vorstin kwa men. die bij hem zoo hoog in eere was. Op den llen November 1929 is hij ingegaan in de eeuwige rust. De kinderen moesten hun vader missen, het personeel hun vriend, maar ook ver daarbuiten werd hij gemist, door velen in den lande. Ondanks zijn drukke bezigheden was hij steeds werkzaam voor het Koninkrijk Gods, terwijl hij iedere gelegenheid te baat nam om anderen op den Heiland te wijzen. Inderdaad, voor velen was zijn heengaan een groot gemis, velen verloren in hem hun vriend en raadsman. Op den len November 1930 werd de zaak omgezet in een N.V. en traden als direc teuren op de heeren B. Lemkes, J. C. Lem kes en W. T. Lemkes. In binnen- en buitenland heeft de zaak een uitgebreiden handel, hierdoor aan ruim 40 menschen een bestaan verschaf fend. Hoe de verhouding tusschen werkne mers en werkgeefster in deze zaak is kwam voldoende tot uiting op den her denkingsdag van het 50-jarig bestaan. Bij monde van een van het personeel werd den heeren Lemkes een tegeltableau aangeboden, waaraan door ieder van het personeel spontaan was bijgedragen. Spr. dacht aan Jes. 28 vs. 23 tot 29, maar spe ciaal aan vs. 26, waarin zoo kort en zake lijk aangegeven wordt wat het richtsnoer was in het leven van den oprichter, wijlen den heer H. J. Lemkes. Spr. herinnerde er aan hoe en wat de heer Lemkes voor zijn ondergeschikten geweest is, wat ook ruimschoots tot uiting kwam in den ijver die het personeel be toonde voor de zaak, en de algemeene in stemming en de offervaardigheid voor het huldeblijk. Na eenige woorden van waar deering tot de heeren Lemkes gericht te hebben verzocht spreker het huldeblijk te onthullen. Het tegeltableau ontworpen door den heer K. Hoekendijk, en vervaardigd door de firma Goedewagen te Gouda geeft een beeld van de bloei der zaak. Onder de op dracht zien we eerst het éénzijdige kasje waarin de heer Lemkes begonnen is. daar onder een overzicht van de tegenwoordige kassen. Links, als beeld van de gebruikers een dame met bloemen, rechts een kwee- ker, die aandachtig een varen beziet. Daartusschen zijn bloemen van Horten sia's aangebracht. Wij hopen, zoo zeide spr.. dat dit tegel tableau nog vele jaren uw kantoor moge sieren als symbool van erkentelijkheid en saamhoorigheid van uw personeel. Een der firmanten dankte het personeel voor het geschenk den wensch uitspre kende, dat de goede samenwerking nog vele jaren mag blijven bestaan. Het was een komen en gaan van auto riteiten, kennissen, bekenden en bloemis ten uit verschillende deelen van het land, terwijl den firmanten nog verschillende geschenken aangeboden werden. Een stroom van telegrammen en kaartjes uit binnen- en buitenland ver tolkte verder den geest van hen, die ver hinderd waren te komen. 's Avonds was het personeel met hun vrouwen uitgenoodlgd voor een gezellig samenzijn en een gemeenschappelijke maaltijd. De avond verliep zeer geanimeerd. Door den oudste der firmanten werd geopend met gebed en voorlezing van enkele ge deelten uit de schrift, n.l. een gedeelte van Fs. 127 en Phil. 4 vs. 8 en Pred. 8 vs. 7. Een korte toespraak volgde. De heer J. C. Vellekoop sprak een korte herdenkingsrede uit en stelde voor te zin gen Ps. 103. Verder werd door verschillende sprekers het woord gevoerd die, of iets memoreer den uit het leven van den oprichter der zaak, den heer H. J. Lemkes, of iets ver telden uit het hedendaagsche gebeuren. Ondertusschen deed men zich te goed aan een gezelligen goed voorzienen disch O.m. werd onder den maaltijd ook een telegram ontvangen van het personeel der N.V. Samson. De heeren Lemkes voerden ook ieder het woord, om .tot het personeel enz., voor de Chr. Wijkverpleging werd nog door het personeel een gave afgezonderd. Door een der heeren Lemkes werd aan het personeel een gratificatie 'uitgereikt, terwijl tenslotte na een kort slotwoord van den heer B. Lemkes, en het zingen van den avondzang tegen elf uur het scheiden aanbrak, waarmede deze dag die wel be steed was, tot het verleden behoorde. Een dochter van den landbouwer O. in den Lagewaard kwam gisteravond zoo ongelukkig met een emmer heet water te vallen dat het meisje zware brandwonden bekwam en terstond heelkundige hulp moest worden ingeroepen. Door S. M. werd bij de politie legen H. R. aangifte van het feit gedaan dat laatstgenoemde zijn minderjarig zoontje zou - hebben mishandeld. Wegens onvoldoende snelheid kon de bestuurder G. Schr. uit Ede met zijn tractor met aanhangwagen gistermiddag niet tegen de hoogte van de 's Molenaars- brug opkomen. De wag:en reed plotseling achteruit en kwam hierdoor tegen de woning van de fam. K. terecht waardoor het raamkozijn van dit perceel en eenig huisraad werd beschadigd. Overigens liep het ongeval met den schrik voor de bewoners van dit perceel af. BOSKOOP Verkooping. Op de gehouden verkooping, ten over staan van notaris Houtzagers, is het per ceel tuinveld met loods, van wjjlen den heer W. Mesman, gegund aan den heer J. Koetsier alhier. In de wetering gevallen. Een gezelschap dames en heeren uit Amsterdam, dat vandaar uit een fietstocht maakte, had alhier een alleronaangenaamst avontuur, doordat een der heeren aan den Zijdeweg in de wetering viel. Een der andere heeren, begaf zich dadelijk te water en kon zijn vriend gelukkig redden. Door de familie H. werden zij van droge kleederen voorzien. Beroep aangenomen. Ds. W. N. van Nooten, alhier, heeft het beroep der Remonstrantsch Geref Gem. te Meppel aangenomen. Onbestelbare brieven. Aan het postkantoor alhier, zijn de vol gende brieven als onbestelbaar terug te bekomen: Dames C. en I. van Klaveren, Voorburg; Frau L. van Leeuwen, Braun- scheweig? en Alexander Boerstraat, Am sterdam (zonder naam). De heer Leo Hornemann. alhier, slaagde te Gouda voor het examen machi- neschrijven. Tusschen een drietal zwervers, w.o. een vrouw, kwam hel» ter hoogte van Zuidwijk tot oneenigheid. Er werd als het ware een formeele veldslag geleverd, waar aan ten slotte de marechaussee een einde maakte door beide mannen te arresteeren. De vrouw kon alleen haar reis ver volgen. Te 's Gravenhage, slaagde voor het Mulo-examen diploma A. onze plaatsgenoo- ten Christfen en Co Nieuwesteeg en A. Pannebakker en Gerard Lienneman, allen leerlingen van de R.K. Ulo-school alhier. NIEUWKOOP, i Aanbesteding. Door den bouwkundige Fr. Pieterse werd in opdracht van het bestuur van de R.-K. Jongensschool onder de ingezeten patroons aanbesteed den aanleg van waterleiding, het aanbrengen van closets en diverse wer ken. Ingeschreven werd als volgt: H. Schellingerhout f. 997.50 G. Stadsvoort f. 920, T. Klapwijk f. 899.41, W. Kooijman f. 838.12, Jac. Pieterse f.835, S. Splinter f.811. De begrooting was f. 862.50. Uitvoering gymnastiek-vereeniging. Alhier gaf de plaatselijke gymnastiek- vereeniging „Oefening Kweekt Kunst" in samenwerking met de gymnastiekvereni ging uit Zwammerdam, onder leiding van hun directeur den heer Broeke, een uit voering in de Kerkstraat alhier. De ver- eenigingen, die van hun kunnen heel wat lieten zien, mochten zich in de belangstel ling van een talrijk opgekomen publiek verheugen. Ter versterking van de kasmid delen werd aan het publiek een speldje verkocht. De uitvoering werd opgeluisterd door een concert gegeven door de muziek vereniging „Eensgezind" alhier. Het was een mooi geslaagde avond. De ontvanger dezer gemeente zal op 20 en 27 Juli a.s. 's avonds van 79 uur te zijnen kantore zitting houden tot het inleveren van aanvragen ter bekoming van een kosteloos rljwielbelastingmerk. De inwoners van Nieuwveen, Zevenhoven en Ter Aar kunnen dit ook doen bij de kom miezen A. J. v. d. IJssel en L. Koning. HEDEN: Jemël: Bijbelbesprking te 8 uur Woensdag. Oud-Hortuszicht: Tuinconcert T 8 uur nam. -S* Mgr. J- sï&id- Volksgebouw: Ledenvergadering CNi- tmA f! T.virion Snr rlo hoor \X7lksv-Ha o 'II afd. Leiden. Spr. de heer Wierda, 8 u BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd, 8 uur i „Het Schot ln de Goudmijn." Zondag n.m. 2 uur en 4 uur 30. BET F Z003 der Tu dier City-Theater Haarlemmstr.. 8 uur nrr I „De Luchtduivel". Zaterdag n.m. 2 uur. Zondag n.m. iPJ2S en 4 uur 30. den, z< noem R. v. o.m. zaan Luxor-Theater. Stationsweg, 8 uur nn nacht „Twee gelukkige Harten." Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uur. ZMna e( dag n.m. 2 uur en 4 uur 30. 13C-3 Trianon-Theater. Breestraat. 8 uur urn/ „Het Nichtje uit Warschau." Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uur. Zoz-I 7311 dag n.m. 2 uur en 4 uur 30. DIVERSEN. Zaterdags Inst. v. Praeventieve Geneu. nctl kunde: Consultatiebureau voor moeilijr. ml.c kinderen. Halftwee tot 3 uur nm Int eb" ting tegen diphterie 45 uur nam Donderdags: Inst. v. Praeventieve Ct-i SI neeskunde Consultatiebureau voor Afc-iBMI holisten. 7—10 uur nam. MUSEA. Stedelijk Museum de Lakenhal, Lain Bcheistraat 2. Geopend in November Di cember. Januari en Febr \rl van 10-31 in Maart. April en Mei van 104 uur c Juni, Juli Augustus eD September 10—5 uur. in October van 104 uur 2a. dags vanaf halféén Entrée Zondags t- teloos Maandags f.0.25, overige dia f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden. Rapenb; 28. 1 Dec.—1 Febr. van 10—3 uur. 1 tot 1 April van 104 uur 1 April--l 0:1 van 105 uur 1 Oct.—1 Dec van l(U uur Zondags van 14 uur Entrée Min- dags f.0.25 overige dagen f.0.10. Geologisch Mineralogiscb Museum, - I Garenmarkt. lederen dag van 9—12 c I van 1.304 uur. Zondagen gesloten. L- teloos. Ethnograpbiscb Museum. Rapenbg' I —69 en Breestraat 18. Op werkdagetw E 10—4 uur. Entrée Maandags f.0.25, ovtf dagen f. 0.10. Rijksmuseum v Nat. Hist, v. d. Werf park. WerkdageD 8.30—12, 1.305, Zate- dags 8.30—12. Kosteloos. Herbarium, Nonnensteeg. Dagelijks ra 9—12.30 en 2—6 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73. Alle 1 werkdagen van 1 April30 Sept 9—6 mi. 1 October31 Maart 94 uur. Op Zon dagen alleeD van 1 April30 Sept. KM uur. Kosteloos. Ned. Hist. Natuur wetenschappelijb Museum (Stationsweg): Alle werkdagen behalve s Maandags van 104 u.; 's Zon dags 14 uur. Academie en Academisch Historistt Museum. Dagelijks behalve 's Zondag 912 v.m. en IV»5 uur n.m. f.0.25 p.f De avond-, nacht- en Zondagsdienst del apotheken wordt van Maandag 18 Juli tel en met Zondag 24 Juli a.s. waargenon-c door apotheek M. Boekwijt, Vischmark: f I telef. 552 en apotheek D. J. v. Drie.-:: I Mare 76. telef. 406. De heer P. F. Kuijper sedert Dem ber 1931 onderwijzer aan de St. Antoö- school alhier, is benoemd aan de In schoot te Warmenhuizen. Aan den heer P. Vergeer is door Hf- J. Biermans te Mill Hill het sub-dloconj»> verleend, terwijl de heer J. Zuydet™?'' eveneens alhier, tot priester werd gewqo- NOORDEN. Ongewenscht bezoek. Toen Zaterdagmorgen de schoonhoud- sters van de St. Antoniusschool haar we- kelijksche schoonmaak van de school zou den beginnen bemerkten zij dat inbraak gepleegd was. Onmiddellijk werd het hoofd der school, de heer N. Klaus hiervan ken nis gegeven die terstond de politie waar schuwde. De deuren waren geforceerd en de kas ten opengebroken doch tot heden wordt niets vermist. Zelfs had men een bakje met kindsheldgeld onaangeroerd gelaten zoo dat meer aan baldadigheid gedacht kan worden. Intusschen van de(n) dader(s) geen spoor. WADDINXVEEN. Weer ontslagen! Naar wij vernemen zullên weer cenis' ontslagen volgen aan de houtwarenfabnei van de firma Bremmer. Er zijn werk krachten onder, die reeds langer dan 1 jaren op deze fabriek werkten. De afdeeling van de R.-K. Pr.°Pa' gandaclub Pius X bestaat 25 jaar. Dit judi- leum zal kerkelijk herdacht worden. Nu de sloot langs den Brugweg ls dempt is den afvoer van water gestremi Men is thans met spoed begonnen na het leggen van de rioleering. Een wielrijder, die door het Noord- einde fietste, werd aldaar aangevallen ooo een hond van den heer B. De man Kwa er zelf goed af, doch de kleeren weroe - aan flarden gescheurd. B. en W. gaven aan de R-"K-,SfdeS van „Herwonnen Levenskracht ain vergunning tot het houden van een bioe pjesdag. De gymnastiekvereniging zal dezer dagen een openlucht-ultvoe geven op het plein der Openbare Scno RADIO-KLACHT. Een lezer, sinds kort teener van t Hansenstraat bij de Groenoordstra o. Hansenstraat bij de Groenooru^,.» ,j0. tot de onaangename ervaring dat ertistie ontvangst aldaar op gezette tl wordt gestoord en dikwijls ong Is hier kwaadwilligheid, onverscu, of onverstand aanwezig? Hfl n^ kjorj„t; of onverstand aanwezig' itorinC in den kortst inogelijken tijd de tot het verleden behoort.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6