LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 18 Juli 1932 CRICKET. AGENDA. BUITENLANDSCH GEMENGD. GROOTE FABRIEKSBRAND. In den nacht van Zaterdag op Zondag Is een geweldige brand uitgebroken ln de fabrieken van „La Metallo-Chlmlque" te Beese, niet ver van de Nederlandsche grens. Het vuur moet tijdens het nachtwerk zijn ontstaan in een kleine drogerij. De aan wezige arbeiders poogden nog den brand te blusschen, doch mochten hierin niet meer slagen. Binnen zeer korten tijd stond een der gebouwen, dat 125 M. lang en 50 M .breed is, in iichter laaie. De brand weer van Turnhout kwam die van Beerse as8lsteeren. Het gebouw der fabrieken, waar de brand was uitgebroken, is vrijwel geheel verwoest. Naar schatting der fabriekseigenaren bedraagt de schade ruim 7 miilioen fancs Het is mogelijk, dat door dezen brand 250 arbeiders werkloos worden. SPOORWEGONGELUK IN WESTFALEN. De persafdeellng van de rijksspoorweg directie Wuppertal deelt mede, dat gister middag in het station Hagen ln Westfalen 3 waggons, toen zij aan den passagiers- trein naar Steele werden aangehaakt, met dezen trein in botsing zijn gekomen, met het gevolg, dat 3 reizigers zwaar en 10 an dere lichtgewond werden. Medische hulp was onmiddellijk ter plaatse. Met een kleine vertraging kon de trein zijn reis voortzetten. o EEN DYN AM IET-TREIN ONTPLOFT. In de nabijheid van Maquassl ln Trans vaal is een uit 34 vrachtwagens bestaande trein, die zich met een recordlading van 312 ton dynamiet op weg naar de goud mijnen aan de Witwatersrand bevond in de lucht gevlogen. Terwijl de wagons let terlijk aan splinters vlogen, bleef de loco motief als door een wonder ongedeerd, zoodat de machinist en de stoker er levend afkwamen. De kracht der explosie was zóó groot, dat een 4M. diep en 200 M. lang gat in den grond werd geslagen. De slag der ontploffing werd mijlen in den omtrek gehoord. De oorzaak is tot dusver niet bekend. Er zijn 8 dooden. o BLOEDIGE BOTSING IN QUEENSLAND. Eenigen tijd geleden nam een aantal werkloozen te Kairns in Queensland een stuk grond in bezit, dat bestemd was voor een tentoonstelling. Gisteren gaf de po litie hun bevel, het terrein te verlaten, maar zij verzetten zich heftig. Daarop ontstond een botsing tusschen een hon derdtal werkloozen, aangevoerd door een communist en de politie, die geholpen werd door een 150-tal burgers. Bij dit ge vecht werd van messen en stokken ge bruik gemaakt. Ten slotte moesten 17 ge wonden naar het ziekenhuis worden ge bracht. o HET PROCES SKLAREK. Leo Sklarek heeft het voorbeeld van zijn broer Willy gevolgd en zijn hooger beroep tegen zijn veroordeeling tot vier jaar tuchthuisstraf ingetrokken, zoodat ook tegen hem het vonnis rechtsgeldig is ge worden. o MIJNONTPLOFFING IN BRAZILIË. Bij een mijnontploffing in den Brazi- liaanschen staat Minas Geraes zijn negen arbeiders gedood. DR. ECKENER TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Volgens de Berl. A. Z. heeft dr. Eckener, die een zware Maybach-auto bestuurde, waarin zijn vrouw en dochter gezeten wa ren, een ongeluk gehad. Bij het voorbij rijden van een andere auto in de buurt van het dorp Missen raakte het voorwiel van Eckeners wagen in den berm van den weg, ten gevolge waarvan het voertuig tegen een boom geslingerd werd. Dr. Eckener en de zijnen vlogen uit de auto, doch wonder boven wonedr zijn allen er met een paar lichte ontvellingen afge komen. De auto was er echter erger aan toe en moest worden weggesleept. ONWEER TE WARSCHAU. Te Warschau heeft een hevig onweer gewoed, hetwelk met hevige regens ge paard ging. In het centrum van de stad werden vele hulzen en veertien trams door den bliksem getroffen. Een arbeider is door het hemelvuur ge dood. o HET ONGELUK OP DE SPREE. De ketelontploffing op de plezierboot Sperber op de Spree heeft nog een zeven de slachtoffer geeischt. De verdere ge wonden zijn buiten gevaar. DE BEZETTE FABRIEK ONTRUIMD. De sedert eenigen tijd door meer dan 3000 arbeiders bezette textielfabriek Kru- sche en Ender in Pabianice, bij Lodz, is Zaterdag door de politie met behulp van traangasbommen ontruimd. In het desbetreffende politierapport wordt gezegd, dat de arbeiders de somma tie de fabriek te ontruimen niet hadden willen opvolgen, en een dreigende houding hadden aangenomen tegen de politie. Eenige agenten waren aangevallen en ook gewond. Verscheidene arbeiders zijn gearresteerd. AUTOBUS TEGEN HUIS. Op den weg Singhofen-Bergnassau bij Nassau is een autobus met 40 passagiers, doordat plotseling de remmen weigerden tegen een huis aangereden. Dè auto werd zwaar beschadigd. Bijna alle inzittenden werden gekwetst; 14 hunner moesten met min of meer zware verwondingen naar het ziekenhuis worden vervoerd. De twee huizen, die door de autobus werden aangereden, waren zoo zwaar be schadigd. dat de brandweer ze moest steu nen, om ze voor instorten te behoeden. NEDERLANDSCHE CRICKETBOND. Uitslagen van gisteren. Ie klasse; HaarlemA.C.C.: gewonnen door Haarlem met 8 wickets H.D.VJS.P. W.: gewonnen door P.W. met 11 runs op de eerste innings; V.O.C.V.V.V.: gewon nen door V.O.C. met innings. Overgangsklasse: AjaxKampong: ge wonnen door Ajax met 4 wickets; H.C.C. mR.C.H.: gewonnen door H.C.C. m met 53 runs op de eerste innings; VRA. n Quick: gewonnen door Quick met 25 runs op de eerste innings. 3e klasse: H.C.C. IV—L.C.C.: gewonnen door H.C.C. IV met 45 runs op de eerste innings. Quick—Ajax II: gewonnen door Quick met 49 runs op de eerste innings. Overzicht. V.O.C. heeft zich vaster op de eerste plaats genesteld door met innings van V. V.V. te winnen en dat gebeurde op een al heel ongebruikelijke wijze. De Rotterdam mers scoorden eerst 204 voor 9 en ruimden daarna 7 Amsterdamsche wickets op voor 12 runs. Toen weTd V.V.V. hopeloos en gaf den strijd op. Wij vreezen. dat door deze nederlaag V.V.V. op een der laatste drie plaatsen zal eindigen, met A.C.C. <73 en 76 voor 4). dat van Haarlem (89 en 61 voor 2) verloor en H.D.V.S. (216) dat tegen P.W. (227) sneuvelde. In een zeer fraalen wedstrijd behaalde Ajax gisteren haar eerste overwinning. Bravo. Er moeten nu nog drie wedstrijden worden gespeeld en ln den vorm van gis teren kan ook daarbij succes niet uitblij ven. H.C.C. III (213) won normaal van R. CH (160): eenigermate een verrassing is echter de overwinning van Quick (90) op V.R.A. II (65). Met L.C.C. is het gedaan. Na het uitste kende werk in de eerste wedstrijden, is dit elftal danig gaan teleurstellen. Gisteren werd weer van H.C.C. IV verloren. Dat Ajax II het niet tegen Quick zou bolwerken, hadden wij verwacht, maar Brouwer c.s. hebben er zich gisteren toch wat erg vlug afgemaakt. AJAXKAMPONG. De eerste overwinning der rood-zwarten. Ajax speelde gisteren tegen Kampong mét nog meer invallers dan gewoonlijk. Wij noemen even: Meyer, Van der Reijden, Gunning, Van der Mey, Van der Putten; en vooral de verhindering van den Leid- schen aanvoerder beteekende een aanmer kelijke verzwakking voor den Ajax-aanval. Desondanks hebben wij aan de De Kempe- naerstraat gisteren eindelijk eens behoor lijk en enthousiast cricket gezien en daar bij is overduidelijk gebleken, dat de jonge re Ajaxiden. onder goede leiding, toch tot behoorlijke prestaties in staat zijn. Dat er eindelijk een keer is gewonnen is voor ons dan ook niet zóo belangrijk als het feit, dat elf rood-zwarten hard en goed hebben gewerkt tot laat ln den avond. Voor een betrekkelijk laag totaal 119 runs werd Kampong in de eerste innings uitgesmeten, net voor de lunch. Van het gevreesde openingspaar kwam men al heel goedkoop af, want Schilthuizen verdween voor 14 runs. gevangen door De Vrind, na te voren al twee keer een kant te hebben gegeven, terwijl Beukers verdween na 1 run te hebben gescoord, keurig gevangen door den jeugdigen Versteeg als substi tute. Van Duyn gaf echter den Leidschëh aanval misschien onnoodig wat erg veel moeite en dank zij zijn 42 naderde het totaal de 100. voordat hij verdween, c. and b. De Jongh Lubbers (15) had hem goed gesteund en daarna scoorde Ben- nink nog een nuttige 11. omdat hij ver keerd werd uitgegeven op een vang van 2ijn arm door De Vrind. Op het totaal van 119 was het aantal extra's nogal hoog ge weest (20). maar het veldwerk was toch aanmerkelijk beter dan tot dusver. De Jongh 5—36, Van Kuik 4—24. In de Ajax-innings deed het ons een beetje zonderling aan. dat Lubbers 14 overs kon bowlen, terwijl hij als batsman een substitute-runner had gevraagd. Deze minde juiste opvatting aan den Utrecht- schen kant, werd echter gecompenseerd, door het feit, dat Dozy over een 1. b. w- beslissing van den umpire ging praten, waardoor hij uitgegeven toch mocht in- blljven. De Jongh (30) en Janssen (13) legden den grondslag voor het Ajax- totaal van 163. Dozy (27) en Schuael (12» maakten een voorsprong der Leidenaars op de eerste innings waarschijnlijk. Maar het was de staart, met uitstekend battende jongeren als Van Kuik (6). Ban Breen (lïDFrey- ser (5) en vooral Zwanenburg (22 die de waarschijnlijkheid tot een feit maak ten Wat druk en afleidend was het gedoe van den Utrechtschen aanvoerder inhet veld geweest, maar zijn bowlen bad toch de meeste verrassingen (436). Lubbers 3—35, Kramer 130, Wyga 145. Was de wedstrijd tot dusver aantrekke lijk geweest, bijzonder spannend werd de kamp toen Kampong het op een tweede hunnes wilde probeeren. Toen ook bleek duidelijk, dat de Leidsche aanval niet zoo zwak is, als wij op grond van de vroegere prestaties hebben aangenomen. Scherp werd er gefield, geen kans bijna werd er gemist. De Jongh en Van Kuik bowlden regelmatig van lengte en zuiver en voor 113 zaten de Utrechtenaren weer op de tribune met Wyga 13 Van Duyn 18 en Schilthuizen 37. Laatstgenoemde speelde een uitstekende innings. Volkomen be- heerscht en alleen scorend op de slecnte ballen Hij sneuvelde tenslotte op het bow len van Van Kuik, in een over, waarin deze jongeling zes uitstekende ballen gooide. Zijn cijfers 6—48 waren dan ook ruimschoots verdiend. De Jongh 461. VLIEGTUIG VERMIST. Naar uit Santiago di Chili wordt ge meld wordt een verkeersvliegtuig van de Pan Americain Arway, dat Zaterdag met 9 personen, o.w 6 passagiers van Santiago vertrok, vermist. Het vliegtuig is op het eerste landings- veld te Mendoza in Argentinië niet aan gekomen. Het'werd hef laatst nabij Rio Blanco gezien, waar het in verband met den storm zeer laag vloog. Ajax stond nu voor de taak om 70 runs te scoren, daar het niet goed mogelijk was om den tijd ruim twee uren uit te spelen. Het leek zoo eenvoudig; maar door het falen van de beste Ajaxbats De Vrind, De Jongh, Dozy en Janssen scoor den samen met 10 runs en door een paar malsche regenbiutjes werd het slot van den wedstrijd een boeiende en span nende wedloop tegen den tijd en voor de runs, als wij zelden zagen. Op die wijze en met dit enthousiasme gespeeld aan beide kanten, is een cricketwedstrijd toch wel een groot genot en wij begrijpen vol komen het meeleven met den strüd op de tribune, hoewel luidruchtige aanmoedigin gen niet thuis behooren op een cricket- veld. Drie wickets waren neer voor 9 runs en de stemming in het Ajaxkamp, dat zich van de eerste overwinning al zeker had gewaand, zakte danig. Van IJsseldijk klapte 19 runs bij elkaar en op 32 voor 4 herleefde de hoop, totdat Dozy even later voor een single sneuvelde. Schudel deed niet veel beter (34 voor 6). Van Kuik en Van Breen kwamen op de mat, speelden rustig en scoorden. Nog 31 runs en nog 36 minuten te spelen! Een buitje kortte die 36 minuten, een paar vieren brachten het Ajax-totaal wat dichter bij de 70. Een vier van Van Kuik. twee byes. Nog 16 mi nuten. Nog een vier van Van Kuik en twee singles van Van Breen; het totaal was 68 voor 6 en er moest nog een kwar tier worden gespeeld. Toen joeg v. Breen onder daverend applaus een bal van Beu kers voor 6 over de boundary. Ajax had gewonnen met 5 runs en 4 wickets. Van der Meulen 426. QUICK I—AJAX II. Quick wint met 49 runs op de eerste innings. De gastheeren werden het eerst naar de wickets gezonden en brachten het tot 102, dank zij 17 van Hoek. 17 van Goudriaan en 29 van Laarman. Gezien de onvolledig heid van de Ajax-reserves, die o.a. Van Kuik als bowler misten, was dit totaal niet zoo heel hoog. Van Ommen en A. de Vrind hadden met 446 merkwaardig ge noeg gelijke cijfers. Boezeman 13. Ajax werd daarna voor een schamele 53 uitgesmeten, waaraan slechts twee spelers debet waren. De Vrind met een soepele 23 en de Leidsche aanvoerder. Brouwer, die voor een keurige 20 zijn bat door de innings droeg. Een uitstekende prestatie! Van Axel was in den Haagschen aanval met 619 de gevaarlijke man. Goudriaan 4—33. Hoewel Ajax op de eerste innings slechts 49 runs achter stond en er tegen drie uur nog een zee van speeltijd was. probeerden de Leidenaars het niet op een tweede innings. Dat is een niet ;e vergeven fout en het demonstreert een tekort aan animo van enkele Ajaxieden. Men doet beter der gelijke „cricket-enthousiasten" voortaan van wedstrijden uit te sluiten. H. C. C. IV—L. C. C. H. C. C. wint met 46 runs. L. C. C. scoorde op het'bowlen van Aarsen 341 en Denekamp 421 slechts 80 runs, waarbij A. van Goor 10. P. Kantebeen 18 en A. van Es 30 zich het meest onder scheidden. Drie L.C.C.'ers gingen door slecht runnen out. H. C. C. scoorde 126 runs. Aarsen 21, Roes 10, Gallois 34. Hagen 11, ten Bosch 19. A. van Goor bowlde 440, A. van Es 227, Laman 021. Ch. van Goor 111, Kaapaan 09, Blis- 2—12. Met het oog op den korten speeltijd, die nog restte (de H.C.C.-innings had bijna 4 uur geduur zag Metsch van een tweede innings af. BOKSEN. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN EUROPA LICHTGEWICHT. Van Klaveren op punten door Loeatelli geslagèn. De Rotterdamsche wielerbaan was gis termiddag vrijwel uitverkocht voor de grootste boksmeeting, welke wellicht ooit in ons land is gehouden, 'n Zes duizend menschen waren getuige van deze wed strijden. De inleidende partij werd gebokst door de Rotterdammers Kwawegen (65 K.G.) en Diessen (661/- K.G.), welke partij we gens een oogblessure van Diessen werd gestaakt. Om het kampioenschap middengewicht van Nederland boksten daarna de titel houder Arie van Vliet (69 K.G.) en diens uitdager .de Hagenaar Beb Donnars (70V- K.G.). Van Vliet was technisch beter en won op punten. Toen kwam de hoofdpartij om het licht gewichtkampioenschap van Europa tus schen den kampioen Beb van Klaveren en den Italiaan Loeatelli, uitdager. De bok sers wogen resp. 60.6 en 60.55 K.G. Scheids rechter was de Franschman Scheman. Juryleden: Voor Holland D. van Klaveren, voor Italië Carlo Folpi. De eerste ronde gaf eerst verkennen, van Klaveren op afstand goed boksend, waarna de Italiaan het korte gevecht zocht en van Klaveren eenige malen in de hoeken dreef. Diens dekking was echter perfect. In de tweede ronde bleek nog duidelijker de tactiek van den Italiaan om het corps-a-corps te zoeken, daar hij op afstand wel de mindere bleek. In deze ronde kreeg Loeatelli een blessure aan het linkeroog. Van Klaveren toonde zich in de derde ronde sterker dan zijn tegen stander. Teveel liet hij zich echter dat lijf- aan-lijf-werk opdringen in de volgende ronde en het leek wel of de Hollander al wat van zijn snelheid had ingeboet. In de vijfde ronde liet Loeatelli zijn tegenstander geen gelegenheid om op af stand te komen; steeds weer drong hij ten ianval op en dreef hij van Klaveren door den ring, die zich echter, zoodra hij weer even vrij was. met goede linkschen en rechtschen weerde. In de zesde ronde had van Klaveren uitstekende momenten; mooie stooten troffen den Italiaan, die er echter niet door scheen te worden gedeerd. In de zevende ronde kreeg Loeatelli een yrij ernstige afstraffing. Dat groote voor deel kon de Rotterdammer echter niet handhaven in de achtste ronde. Beide boksers kregen een waarschuwing wegens kopstooten. In de negende ging Loeatelli het tempo weer verhoogen. Een paar rechtschen van den Italiaan misten hun uitwerking niet. Loeatelli bracht deze ronde dan ook op zijn naam. In de tiende liep Loeatelli ook een wonde boven het rechteroog op, hetgeen hem scheen te hinderen. Hij zakte wat af. Geen spoor daarvan evenwel meer in de elfde ronde. Op korten afstand verzamelde de Italiaan zooveel punten, dat deze ronde in zijn voordeel eindigde, en datzelfde herhaalde zich in de twaalfde ronde. Geweldig was het tempo in de dertiende ronde, van Klaveren stootte meer en juister, maar Loeatelli bleef prachtig volgen. Veel ver schil was er dan ook niet in deze ronde. De voorlaatste ronde was niet mooi, maar wel nuttig voor den Hollander, die zijn uitdager afmatte. De 15e ronde was ook weinig fraai, maar Loeatelli slaagde er niet in het gevecht nog te forceeren. Van Klaveren diende goed van repliek. De Italiaan, die steeds aanvallend had gebokst werd winnaar op punten ver klaard. Groot was het verschil natuurlijk niet. Het Hollandsche jurylid had een punt meer voor van Klaveren, het Ita- liaansche zeven punten meer voor Loea telli, en de scheidsrechter vier meer voor den Italiaan. Tot slot bokste Leen Sanders (61.1 K.G.) Rotterdam, tegen den oud-kampioen licht gewicht van Europa F. Sybille 161' K.G.) onder arbitrage van den heer D. van Kla veren. De veel kleinere Hollander had het tegen den technisch uitstekenden Belg moeilijk. Het duurde volle tien ronden. De partij werd onbeslist verklaard. AUTOMOBILISME. OM DEN GROOTEN PRIJS VAN DUITSCHLAND. Gisteren werd opdeNurburgring (Duitsch- landi voor ongeveer 150.000 toeschouwers de Groote Prijs der Duitsche Automobiel club verreden. Winnaar werd de Duitsche automobilist Carracciola met een Alfa- Romeo-wagen in den tijd van 4 uur 47 min. 22.8 sec. (gemiddelde uursnelheid: 119.3 K.M.) voor den Italiaan Nuvolari (Alfa-Romeo), die een tijd maakte van 4 uur 47 53.4 sec. (gemiddelde uursnelheid 119 K.M.) De afstand bedroeg 25 ronden (570.250 K.M.). VOETBAL. ZWEDEN—OOSTENRIJK 3—4. De landenwedstrijd Zweden—Oostenrijk, welke gisteren te Stockholm werd gespeeld, werd door de Oostenrijkers gewonnen met 4—3. Met de rust leidde Oostenrijk met 2-1. ONS CLUBJE I—B. N. L I. Zaterdagmiddag speelde Ons Clubje tegen B.N.L. Deze wedstrijd werd met 32 ge wonnen door B.N.L. (Rust 21). WEDSTRIJDEN L.R.C. (LISSE). L.R.C. I speelde tegen A.R.C. I (Alphen). Al spoedig blijkt dat A.R.C. sterker is Na ongeveer 5 minuten spelens scoorde zij haar eerste doelpunt, kort daarop gevolgd door het 2e. Hierna ging het spel vrijwel gelijk op waarbij L.R.C. (dat 5 invallers telde) geen geluk had. Na de thee een mooi gelijk spel met al en toe A.R.C. iets in de meerderheid. Nog 3 maal moest de L.R.C. doelman visschen, terwijl het A.R.C. doel ook 2 maal door boord werd, zoodat het einde kwam met een 52 overwinning voor A.R.C.. Scheids rechter van Vliet leidde correct. Ter Leede Jr.—L.R.C. Jr. 1—2; Rijnsb Boys 3L.R.C. 3 53. KORFBAL. DISTRICTSVERGADERING Z.-HOLLAND. Zaterdag j.l. heeft te Rotterdam de dis trictsvergadering voor Zuid-Holland plaats gevonden, waarbij het volgende advies ten opzichte van de competitie-indeeling 1932/ 1933 voor Z.-Holland, aan het Bondsbe- stuur werd uitgebracht. West II C: H. S. V.; Die Haghe: H.K.V. 2; R. Wit: A. L. O.: O. S. C. R.; 't Zuiden 2; Regenboog of Velox. West II D: Vreewijk; Spangen: Rozen burg 2; Deetos 2. H. B. S.; Gymnasiasten; Sellicha. De indeeling van Regenboog of Velox ln West IIC houdt rekening met de moge lijkheid, dat een dezer twee twaalftallen, bij eventueel terugtrekken van Vitesse uit de competitie, de openvallende plaats in de 1ste klasse zal innemen. De 24 3de-klassers werden gesplitst in 3 afdeelingen van 8 ploegen ieder. Fluks 2 werd geplaatst in één afdeeling met Ready; H. S. V. 2: Emma; Eibern. 2; Odi; Die Haghe 2; Ter Gouw. KLIMOP—FLUKS. De wedstrijd KlimopFluks werd door Fluks met 51 gewonnen. Amicitia kwam wegens onvoltalligheid niet op. PAARDENSPORT. DRAVERIJEN TE DUINDIGT. De uitslagen van de courses te Duindigt luiden als volgt: I. Internationaal kampioenschap van Duindigt. Draverij van meet over 2000 M. Ie omloop: 1. Senator Madden (eig. G. En- sing). Tijd: 2 min 52 sec. 2. Diamant Bleu (eig. C. F. Ockborst). Tijd: 2 mm. 521/5 s. II. Hypathiaprijs. ren op de vlakke baan over 1000 Meter: 1. Fackeltrager (eig. R. J. J. Hiemstra). 2. Maelstrom (eig. H. v. d. Poll. III. Hollandiaprijs prijzendraverij 4e kl. over 1740 Meter: 1. Vitesse S. W. (eig C. F. Ockhorst) 2 Wilhelm (eig. D. de Vlie ger). IV. Internationale kampioenschap van Duindigt. draverl' van Meet over 2000 Me ter demi-finale. 1. Diamant Bleu (eig C. F. Ockhorst) Tijd: 2 min 53 sec. 2. Judge Scott (eig. Joh. Span). Tijd: 2' min. 53.2/5 seconde. Dinsdag. Jeruël: Bijbelbespreking te 8 uur n.m, Woensdag. Oud-Hortuszicht: Tuinconcert T. en D 8 uur nam. Volksgebouw: Ledenvergadering C.N.AB afd. Leiden. Spr. de heer Wicrda, 8 u. n.m. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop. Hoogewoerd, 8 uur n.m „Het Schot in de Goudmijn." Zondag njn. 2 uur en 4 uur 30. City-Theater Haarlemmstr.. 8 uur n.m.": „De Luchtduivel". Zaterdag n.m. 2 uur. Zondag n.m. 2 uur en 4 uur 30. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur n.m.: „Twee gelukkige Harten." Woensdag éïHZaterdag n.m. 2 uur. Zon dag n.m. 2 uur en 4 uur 30. Trianon-Theater. Breestraat. 8 uur n.m.: ..Het Nichtje uit Warschau." Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uur. Zon dag n.m. 2 uur en 4 uur 30 De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 18 Juli to: en met Zondag 24 Juli a.s. waargenomen door apotheek M. Boekwijt. Vischmarkt 8, telef. 552 en apotheek D. J. v. Drlesum' Mare 76, telef. 406. V. Hortensiaprijs, ren op de vlakke baan over 2500 Meter: 1. Marialva (eig. R. L. Portocarrero)2. Raindrop (eig. H. Perny) VI. Helenaprijs, 2e en 3e klasse over 2020 Meter: 1. Victoria (eig. G. Wisker). 2. Sfc Kerrigan (eig. G. J. v. d. Elshout). VII Internationaal kampioenschap, dra verij van Meet over 2000 Meter, finale: 1, Senator Madden (eig. G. Ensing). Tijd 2 min. 51 sec. 2 Judge Scott (eig. Joh. Span Tijd: 2 min. 512/5 sec. 3. Diamant Bleu (eig. C. F. Ockhorst). Tijd: 2 min. 521/5?. 4. Quitewell St. Lancier (eig. C.F. Ockhorst Tijd: 2 min. 52 3/5 sec. 5. Clyde (eig. Joh. v. d. Stad). Tijd 2 min. 54 4/5 sec. Het kampioenschap is behaald met een K.M. tijd van 1 min. 25'/- sec. DUIVENSPORT. LEIDSCHE COMBINATIE VAN POSTDUIVENLIEFHEBBERS. Wedvlucht vanaf Limoges (Frankrijk!, afstand hemelsbreedte 742.700 K.M. In con- cours 103 duiven welke om 6 uur met Noor denwind en heldere lucht gelost werden. Dc vogels hebben tijdens hun reis den geheelen dag den wind op den kop gehad. De 1ste vogel werd geconstateerd door den heer G. A. L. v. d. Reyden op Zaterdagavond 9 uur 24 min., de 2e duif viel gistermorgen van Chr. v. d. Pluym om 6 uur 30 min. Zoo ging het nu geleidelijk door totdat de 21e prijs om 12 uur 15 min. verdiend was De lste vogel maakte een snelheid van 803 M per minuut en de 21ste van 532.1 M. De uitslag is als volgt: G. A. L. v. d. Reyden le 4e en 9e. Chr. v. d. Pluym 2e en 17e. J. Selier 3e. W. de Wol! 5e. H. Wallaard 6e en 13e. A. N. Erades 7e. Joh. Neuteboom 8e. J. Braxhoven 10e en 20e. H. Fazel 12e. J. Flippo 14e 15e en 21e. S. N. v. Leeuwen 18e. R. P. M. GraafBD 19. 1 Het kampioenschap in de Vriendenclub lange afstand werd behaald door den heer G. A. L. v. dè Reyden met 4085.4 M. en 1W ij punten, zijnde een buitengewone prestatie ji door op de 4 stations als No. 1 voor com binatie en vereeniging een duif te klokkec. I Het 2e kampioenschap werd gewonnen door1 den heer J. Braxhoven met 3665.7 M. en 60.25 pnt. Nu zijn de vluchten met oude duiven voor het kampioenschap afgeloope en wordt er een begin gemaakt met s1 vluchten jonge duiven buitenland. De week wordt er nog een stedelijk conc en voor groep West een vlucht van k- deaux gehouden. „HET OOSTEN". Wedvlucht vanaf Vilvoorde (België' 'P Zaterdag 16 Juli, gelost vermoedelijk 1.30 nam. met Noordenwind, later No°r' den wind en slecht weer. 1. N. Hoogervorst 4 uur 4 min. 26 sec.: 2. H. E. Christiaanse 4.7.18; 3. idem 4.9.45; 4. H. v. d Vecht 4.29.2; 5 J. F. W. TruijeK 4.37.53; 6. C. Geel 4.44.12: 7. H. E Chris tiaanse 4.53.37; 8 idem 4.54.12; 9. ide» 4.56.26; 10. A. Fabe'r 5.38.8; 11. idem 544.2-, 12 C. Geel 6.0.37; 13. H. v. d. Vecht 6.1.46- 14. idem 6.12.49; 15. H E. Christiaanse 6.58.51; 16. idem 7.0.4; 17 N. Hoogervorst 7.L38. Er zijn zware verliezen, wat tevens oe- teekent een al te spoedig einde van ae jonge-duivenvluchten. GEVLEUGELDE VRIENDEN (WASSENAAR). Wedvlucht met jonge duiven van uit Til burg, afstand 79.8 K.M. De vogels werden in vrijheid gostela 10 uur met N.W. wind. De eerste durf reikte het hok te 11 uur 23 min. 18 sec. laatste prijswinnende duif te H.49.6. De uitslag was: 1 2 3 24 30 en 33 h- Waasflorp; 4 16 25 K. Scheffer; 5 7 9 1» 15 17 20 23 28 29 31 en 32 J. H. GroeneW'iu. 6 8 10 14 19 en 27 C Versteeg Jr.: J Raaphorst: 18 21 en 22 H. Oudshoorn. - J. P. Brederode. Vreemdelingenverkeer (Stations plein) levert U alle reisbiljetten, overal keen, wist gij dit? WK0 2'» VI d* m 2> vc ac zs bi ra

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6