LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 18 Juli UIT DE OMSTREKEN. TUIMELTJE EN KRUIMELTJE IN HET KABOUTERLAND AALSMEER. De bloemenhandel. Door de groote warmte hebben de bloe misten in deze gemeente een zeer schade lijke week achter den rug. De meeste producten waren zoo goed als niets waard, niet alleen doordat er in het algemeen door de warmte weinig belangstelling bij het publiek voor snijbloemen bestond, doch ook omdat zij sterk In kwaliteit waren teruggeloopen. De knopvorming bl) de rozen had veel geleden door de hooge tem peratuur in de kassen. De bloemen bleven daardoor slechts zeer korten tijd in goede conditie, en het spreekt wel vanzelf, dat zij daardoor bij den handel weinig waarde hadden. Naast de kasrozen, welke in groote Hoeveelheden en in verschillende varië teiten worden aangeboden, neemt nu de aanvoer van verschillende andere soorten bloemen, zooals chrysanten, chabaud an jers, dahlia's enz. toe. terwijl het aanbod van lathyrus nu snel afneemt. Dezb laatste bloemsoort gaat om dezen tijd van het jaar snel in kwaliteit terug; voor den handel is ze niet meer geschikt. Ook de potplantenhandel was de afgeloopen week lusteloos en de meeste producten brachten slechts zeer matige prijzen op. Hoewel hef over het algemeen minder pretttg is, de bloemisten zijn beter te spreken nu koel weer is ingetreden: de meest ongunstige omstandigheid is voor hen wel een warme natuur. i o HAARLEMMERMEER. De karwijoogst. Het k.mviisnijden is in den Haarlemmer- meerpolder thans in vollen gang. Teneinde uitvallen van het zaad te voorkomen, ge schiedt het werk in de avonduren. Over de resultaten van dit zoo speculatieve gewas kon nog niets met zekerheid worden mede gedeeld. Polderbelangen. In de gehouden vergadering van Hoofd ingelanden van den Haarlemmermeer polder werd in verband met de uitgespro ken wenschelljkheid tot salariskorting, op voorstel van de finantleele commissie be sloten om van de bijdragen voor pensioen 8'/» op de ambtenaren te verhalen. Inbraak. In verband met een bij den heer V. nabij Sloten op klaarlichten dag gepleegde inbraak; vernemen we, dat de dieven die met de situatie op de hoogte moeten zijn geweest en zeer brutaal te werk zijn gegaan zich niet alleen van een bedrag van ongeveer f. 300.maar ook van gouden horloges en ringen hebben meester gemaakt. Ze heben terwijl de bewoners afwezig waren blijkbaar deuren en ramen ge sloten gevonden, want ze zijn door een kelderluik naar binnen gekomen. Ai scheids predikatie ds. Gerbrandy te Nieuw-Vcnnep. Gistermiddag hield ds. G. Gerbrandy, predikant bij de Ned. Hervormde Kerk te Nleuw-Vennep, die het beroep naar Leeuwarden heeft aangenomen, zijn af- scheidspredikatle. Het kerkgebouw was geheel met belangstellenden gevuld, die met groote aandacht het treffend af scheidswoord aanhoorden. Onder de aanwezigen werden opge merkt verschillende predikanten uit den Ring, w.o. de consulent ds. J. C. Salverda en als vertegenwoordiger van het gemeen tebestuur de burgemeester mr. A. Slob. Aan het einde van de boeiende rede werden de gebruikelijke toespraken ge houden, waarbij ds. Gerbrandy, allen har telijk dankte voor de betoonde belangstel ling en de bewijzen van liefde en vriend schap, die hij steeds in zoo ruime mate mocht ondervinden, terwijl den schelden den leeraar door verschillende ambts broeders en de gemeente onder dankzeg ging voor de prettige samenwerking, Gods onmisbaren zegen werd toegebeden. Tot kweekeling aan dc bijzondere school te Nieuw Vennep alhier (hoofd de heer J. A. van Arkel), is toegelaten de heer J. van Dijk te Haarlem. Het aandeel dezer gemeente van de ingeschrevenen voor den dienstplicht, lich ting 1933, is voor Haarlemmermeer bepaald op 100. Een 17-jarige knaap had, terwijl hij in de Hoofdvaart een bad wilde nemen, het ongeluk in een stuk glas te trappen, waardoor hij zoodanig verwond werd, dat geneeskundige hulp moest worden in geroepen. HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Geboren; Cornelia Agatha Clasina Jo hanna d. van J. v. Roode en A. P. Raamsveld: Wilhelmus Cornclis, z. van J. C. Uitendaal en A. C. Warmerdam; Wieger, z. van D. de Wagt en A. Vledder. Ondertrouwd: M. Maas en J. Bruins. Getrouwd: G. Winkelaar en J. M. Oostveen. Overleden: A. M. Spreeuw, 69 iaar, wed. van C. W. Philippi; C. Tilburg, 70 jaar eohtgen. van P. K. Hekman. Bewaar- en Fröbelscholen. Onlangs is hier een vereeniglng voor de stichting van een Chr. bewaar- en Fröbel school opgericht. De statuten zijn samen gesteld en een bestuur is gekozen. De plannen zijn al zoo ver, dat gezocht wordt naar een gebouw dat geschikt is of voor een bewaarschool ingericht kan worden. Ook is er een commissie voor het organi- seeren van een bazar ten bate van de te stichten bewaarschool. De statuten bevatten een bepaling, dat 4 van de 7 bestuursleden, althans de meerderheid bestaan zal uit leden van de Gereformeerde Kerk. Lidmaten van de Hervormde Kerk waren aanvankelijk bereid tot medewerking, men reeft getracht ttcaan te krijgen dat de protestantsche kerken ter plaatse naar evenredigheid ln het bestuur vertegen woordigd zouden zijn en wel met 3 Gere formeerden, 3 Hervormden en 1 Chr. Gereformeerde. D)e poging Is vclgens de Hervormden niet gelukt, wat voor hen aanleiding was om zich van medewerking te onthouden. Hun standpunt is: wie zich als lid van de Herv. Kerk respecteert, kan onder de voorwaarde der genoemde vereeniglng nooit medewerking verleenen. Deze groep van Hervormden wil nu een andere ver eeniglng oprichten en ook een bewaar school stichten, maar dan op Herv. grond slag. z-— - De verlichting van den Rijksweg. Het nieuwe natrium-licht van Philips, waarmee in Limburg voor straatverlichting proeven zijn genomen, is een concurrent geworden van de verlichtingsmethodc, die alhier aan den Rijksweg tusschen de Hille- gommerbrug en de Veenenburgerlaan thans als proef in gebruik is. Het oorspronkelijke plan was, in samen werking met de tram en door een extra bijdrage in de kosten, de trampalcn op 60 M. afstand te plaatsen en déze dan te bezigen voor de verlichting van den Rijksweg in Hillegom, Lisse en Sassenheiin. Deze laatste gemeente was niet bereid tot medewerking: Lisse wel, maar deze gemeente besloot onlangs haar besluit terug te nemen en af te wachten, hoe groot de extra bijdrage zal zijn, die de tram directie verlangt, als het natrium-licht wordt gekozen. Hillegom handhaaft zijn t>esluit voor- Ioopig, omdat, zooals Burgemeester Pont ons meedeelde, indien er geen onverwachte teleurstellingen komen, de nieuwe uitvin ding van het natrium-licht een totale be sparing van nagenoeg 80 pet. zal geven. Voor overschreiding van de post zou de raad zijn goedkeuring moeten geven, bij besparing is dat uiteraard niet noodig, te minder waar de Raad aan B. en W. in deze een zekere bewegingsvrijheid heeft gegeven. Het nieuwe licht is door de gele kleur, voorloopig slechts bruikbaar voor straat verlichting. Voor huisverlichting is het onbruikbaar en de lampen zullen dan ook niet in den kom der gemeente geplaatst worden, daar het licht het aanzien der winkel-étalages zou schaden. Bij een straatverlichting piet natrium- lampen is het mogelijk gebleken, dat auto mobilisten hun groote lampen niet ge bruiken en alleen met stadslampen rijden. Op 1000 meter afstand is een mensch te onderscheiden, op 800 M. kan men zeer duidelijk zien of het een man of een vrouw is en op 500 meter zijn met normale oogen de cijfers van een nummerbord te lezen. Bij natrium-licht vallen de kleurverschil len weg, terwijl de omtrek van voorwerpen en menschen des te scherper wordt. Dc vraag zou gesteld kunnen worden, waarom de tram- tevens lantaarnmasten niet op 40 meter afstand kunnen blijven staan en waarom dan niet lampen van geringe sterkte te gebruiken zijn? Dit is daarom te ontraden, omdat het nog niet gelukt is, lampen van mindere lichtsterkte te fabriceeren. Aan palen op een afstand van 40 meter zou het natrium-licht thans te sterk zijn. Wanneer de lampen in het groot ge produceerd kunnen worden, staat nog niet vast, men hoopt het vóór 1933 zoo ver gebracht te hebben. Hoeveel de lampen te zijner tijd zullen kosten, is ook nog niet bekend. Wel kan aangenomen worden, dat ze duurder zullen zijn dan de tegenwoordig in gebruik zijnde. De besparing door minder stroomverbruik en vermeerdering van lichtsterkte zal hier echter dubbel en dwars tegen opwegen. De licht-, tevens trammasten zullen niet recht tegenover elkaar mogen staan. Aan de eene zijde b.v. op een afstand van 1, 60, 120 M. en aan de andere zijde op 20, 80, 140 M. enz. Verminderde werkloosheid. Het aantal ingeschreven werkzoekenden is van 294 in de voorgaande week gedaald tot 229, hetgeen dus een verschil van 65 beteekent. Er zijn 45 werkloozen van de lijst afgevoerd. Het aantal aanvragen van werkgevers was 13 en het aantal plaatsingen 35. De grootste groep werk zoekenden is landarbeiders mét 113. KATWITK. Burgerlijke stand. Geboren: Johannes, z. van C- VoDijs en J. Boezaard: Maria Helena, d. van L. Haze- root en A. Zuijderduijn; Jan, z. van G van der Boon en J. Varkevisser; Huig, z. van H. Nijgh en IJ. Kuljt; Neeltje, a. van J. Plug en N. v. d. Plas; Cornelia, d. van H. J. Messemaker en I. Krijgman, Cor nells, z. van C. Haasnoot en J. M. Ouwer- sloot: Johannes, z. van H. Zomerveld en W. Hoek; Paulina, d. van A. B. Herbert en H. van Rijn; Dirk, z. van H. den Haas en M. Messemaker; Willempje, d. van C. van der Bent en J. Zwanenburg; Hasina, d. van A. Durieux en J. Schaap: Klasina, d. van B. Ouwehand en P. Bamhoorn; Lijdia, d. van J. Remmelzwaal en L. Remmelzwaal. Ondertrouwd: Leendert van Duijn en Adr. Jac. van der Plas; Corn. v. d. Plas en Corn, van der Mark: Willem Vlieland en Elisabeth Ouwehand; Dirk Snijer en Trijntje van Beelen; Arie van Duijvenvoorde en Cornelia Kuijt; Cornells Bamhoorn en Dirkje Ouwehand; Cornells Ouwehand en Aagje van Duijn. Wees op uw hoede! Er worden in de laatste dagen in deze gemeente bedelbrieven te koop aangeboden inhoudende een liedje getiteld „Het Vrouwtje van Stavoren" en een korenaar, zoogenaamd afkomstig van het Vrouwen zand. De politie waarschuwt de Ingezete nen om aan dezen persoon-die ln een schuit te Katwijk aan den Rijn woont, niet te geven aangezien het geld niet goed steed is. KATWITK AAN DEN RITN. Door B. en W. is thans tot brug wachter aan de brug aan de Turfmarkt benoemd de turfschipper Brand. KATWITK AAN ZEE. Dc kerkdiensten voor de badgasten. Dc kerkeraad van de Ned. Herv. Kerk heeft besloten om ook dit iaar. behalve de gewone ochtend- en namiddagdiensten in de Oude- en in de Nieuwe Kerk. tevens godsdienstoefeningen te laten houden ge durende het badseizoen eiken Zondag morgen om 10 uur in de zaal voor Prot. Chr. Belangen in de Voorstraat. De kerkeraad van de Geref. Kerken heeft besloten om eiken Zondag vier diensten te houden: des morgens om half 9 en om half 11 in de Geref. Kerk; des namiddags om 6 uur in de kerk en ook om 6 uur in het gebouw „Irene". Bij de diensten van half 9 in de kerk en van 6 uur in Irene zijn de plaatsen vrij. Jongetje gered. Dc 8-jarige G. J. v. O. wonende Voorstraat alhier, is bij het bruggetje op den Wassenaarschenweg van een zolderschuit in de zanderijvaart ge vallen. W. de J. wonende Zeeweg, die zich in de nabijheid bevond, sprong gekleed te water en smaakte het genoegen hem op het droge te brengen. HET BADSEIZOEN. Vele interne gasten. Groote drukte valt op onze badplaats meestal waar te nemen op den Zaterdag, ongeveer half Juli, wanneer in vele steden de groote vacantie begint. De bestellers van de tram hadden het verbazend druk; voor ongeveer 200 families moest het bestelgoed rondgebracht worden. Ook per auto kwamen velen aan .belast en beladen. Op een gegeven moment werd in da Varkevisserstraat en de daarop uitkomende straten van een 50 tal auto's bagage uitgeladen. Opmerkelijk is dat dit iaar zooveel families uit Rotterdam eenigen tjjd hier komen doorbrengen. Verder komen op de ingeleverde badlijsten velen voor, die te Amsterdam Utrecht cn Dordrecht woon achtig zijn. Het aantal buitenlanders is tot nu toe niet zoo groot als verleden iaar. Jammer dat de pas aangekomenen het niet te best met het weer hebben ge troffen. Vergeleken met de beide vonge weken leek het strand wel uitgestorven. Hot zag er daar niet al te aanlokkelijk uit, met de zee haast tegen de duinen aan. Gevonden voorwerpen: Een wit bad- schoentje met rood afgezet, een boodschap pennetje, een kruiwagen, een huissleutel, een zandschepje, een paar lage zwarte schoenen, een badhanddoek, een paar blauwe kinderbadschoentjes, een badman- teltje, een huissleutel, een kinderbadschoen tje, een kist met deksel een geribde bruine wandelstok, een bruin-grijs manteltje met bruin bontje, een paar witte badschoentjes blauw afgezet), een portemonnaie m. inh-, een onduleertang, een sleutelt van een wagen, een sleutelbos met 3 sleutels. Inlichtingen betreffende bovengemelde voorwerken worden lederen werkdag van 10—12 uur v.m. verstrekt aan het Bureau van politie te Katwijk aan Zee. Door d'e reederij „Vuurbaak" werd bij de politie kennis gegeven, dat van netten, die in de Noordduinen lagen te droegn, door onbekenden een aantal vloten is afgesneden. De openlucht-sporldemonstratie, die Zaterdagavond op den Boulevard zou ge houden worden, is des middags wegens het ongunstige weer afgelast. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Marcus Adrianus, z. van J, A. Bouma en G. Algera; Joannis Paschalis, z. van N. W. Castien en E. J. Zonneveld; Adrianus Jacob, z. van Ch. de Vreede en R. L. van Iwaarden; Hendrik en Anna, z. en d. van S. Smit en G. Vis; Albertus, z. van G. Marseille en M, C. v. Eenden burg; Dirk, z. van A. v. d. Voet en A. Boer; Johanna Martina Theodora, d. van P. Obclam en C. C. Grimbergen; Rosetta Petronella, d. van J. Geerling en Th. Goedemans. Overleden: Maria van Steijn, echtgen. van A. Jelierse, 56 jaar. Loop der bevolking. Gevestigd: M. Smits, van Haarlem, Broek- weg 62, M. Smlts-Smallegange, idem, idem; J. C. Koop, van Hillegom. Nieuwstraat 25; H. Koop-Lihs, van Haarlem, idem; C. J. Duivenvoorden, van Haarlemmermeer, Roo- versbroek 14, Mej. M. W. v. Groen, van Hillegom, Koningstraat 14: Mej. J. W. M. Smakman, van Oegstgeest, Heereweg 63. Vertrokken: Mej. H. v. Oosten, naar Haarlem: Mej. M. P. A. Aghina, naar Bloemendaal; A. Peters, naar Duitschland; C. v. d. Valk en gezin, naar Voorhout; T. Duijzers-Algera, naar Haarlemmermeer. Ned. Herv. Jeugd-Kerk. Gisteravond werd in de Ned. Herv, Kerk alhier een Jeugddienst gehouden, waarbij voorganger was ds. H. Bakker uit Am sterdam, die tot onderwerp had: „Wat sterker is dan de mensch". De bas-solist K. Hulsbosch zong eenigc liederen terwijl de heer Doomveld het mooie orgel be speelde. B. en W. hebben de beslissing op het verzoek van den heer L. J. Persoon, alhier, om vergunning tot uitbreiding van zijn bedrijf met een vetsmelt-installatie aan den Heereweg voor onbepaalden tijd verdaagd. Aan den heer S. F. Bamhoorn is ter gelegenheid van zijn gouden jubileum als kerkkoorzanger een gouden Kruis uit gereikt. B. en W. hebben vergunning verleend voor het houden van een collecte voor het Tehuis voor verzwakte Nederlandsche kinderen door „Jeruël" te Leiden. NOORDWITK. Loop der bevolking. Gevestigd: R. M. Piller, gouvernante, Gooweg 16, van Fribourg; A. Sira en fam., koopman. Hoofdstraat 131a, van Leiden; E. Rossmann, buffetjuffr.. Hoofdstraat 61. van Alkmaar; G. J. P. Pol, chauffeur, Gooweg 12, van Amsterdam: I. J. Stier man, verpleegster, Zwarteweg 20, van Rot terdam; G. Timmermans, onderwijzer, v. Panhuijsstraat 64, van Bergen op Zoom; W. R. Kooij. tuinman-chauffeur. Marcel- lusstraat 15, van Wassenaar; W, Faasse, naaister, Zwarteweg 20, van Rotterdam; L. de Haan, verpleegster, Zwarteweg 20, van Ermelo: C. van Os, dientb.,.Offemweg 73a, van Noordwijkerhout; M. E. Hiller, dientb., Huis ter Duinstraat 35-37, van Amsterdam; J. C, Stadhouder, Rembrandt- weg 21, van Groebeek; J. C. Thomassen, boerenarbeider, Schiestr. 6, van Woerden Vertrokken: M. Angermair, dienstb., v. Noord-Boulevard 3 naar Wassenaar, Gr. Hoefijzerlaan 6; W. J. de Haan. dienstb., van Offemweg 17, naar Rotterdam Hoek van Holland, Scheepmakersstraat 12; J. Korbee. bloemb. arb., van Bgonckhorst- straat 75. Burgerlijke stand. Geboren: Petrus Leonardus, z. van P. J. C. Huisman en J. Wassenaar; Franciscus Cornells Aloyius, z. van P. Brouwer en W. Zwetsloot; Mettina Martha Aurelia, d. van J. Smit en M. Verhoeve; Johanno Catharina. d. van Th. J. Mooijekind en C. M. Nulkes; Mattheus Hubertus Gerar- dus, z. van P. van der Linden en E. M. Smit. Overleden: Reindjen Bats. 86 jaar, echtg van D. Nieuwenhuis; Ida van der Kop, 82 jaar, wed van M. Schollmeijer; Boudewijn Berkemeier, 75 jaar, echtgen. van J. H. de Groot; Johanna Eeuwenhoven, 79 jaar, wed. van L. van Driel. De heer B. alhier deed bij" de politie aangifte dat een langs zijn erf staande muur, vermodelijk door een auto is stuk gereden. Een onderzoek wordt ingesteld. NOORDWIJK AAN ZEE. Een op den Noord-Boulevard ter hoogte van den Oranjeweg staande lan taarn, is door een personen-auto, bestuurd door den heer P„ tijdelijk alhier, aan gereden. De lantaarn werd ernstig be schadigd. SASSENHEIM. Schoolreisje. De leerlingen der hoogste klassen van de school met den Bijbel hebben een reisje gemaakt naar den Haag en Scheveningen. Natuurlijk werd de Indische tentoonstelling ook bezocht. Ruim anderhalf uur werd hier vertoefd. Na een verblijf aan het strand werd de stad weder opgezocht waar in de Bijenkorf genoten werd van liet prachtige panorama, dat van den daktuin af te zien is. Zeer tevreden kwamen de kinderen des .avonds weder per touring-car aan. De alhier gehouden speldjesda.g van „Herwonnen Levenskracht" heeft f. 131.29 opgebracht. In dezen crisistiid een mooi bedrag. O STOMPWITK. Vragen aan B. en W. Het Raadslid de heer Bloemheuvel heeft de volgende vragen gericht aan het col lege van B. en W. dezer gemeente: Is het uw college bekend dat de Broek- weg juist door het aanbrengen van basalt in een dusdanigen staat verkeert, dat hij nog slechter is dan voorheen? Is het uw college bekend dat de basalt naar den kant van den weg is verschoven en dus niet op de plaats ligt. waar deze het meest noo dig Is? Dat de Broekweg en de Tedinger- straat in een zeer vervuilden toestand ver- keeren? Dat de goten loopende naar het riool voor de afvloeiing van het vuile water meerendeels verstopt zijn. hetwelk tot ge volg heeft gehad, dat bij enkele bewoners verleden week tijdens den regen de ke J onder water gestaan hebben tot onrtJ van deze bewoners? Dat het stuk sloo' het einde der hulzen ter rechterzijd, :1 den Broekweg in een zeer vervuilden - J stand verkeert en dus een zeer onoojil gezicht is voor he bewoners aldaar en (3 het wandelend publiek? Achten B. »n J en den raad den tijd niet gekomen J hierin zoo spoedig mogelijk veranderir.,1 brengen? Wij zouden hieraan nog willen toevreJ de beide vuile sloten waar het krioeltH ratten loopende langs Café Central e-'l andere huizen aan de Vliet. Van dez- 1 ten is den walkant geheel verzakt. Daa? de ophooping van vuil en afval bij viaduct en den ingang van de groenten ling. Ook de verlichting van de Tedli» straat laat te wenschen over. een deel lantaarns brandt of 's morgens of 'saj dags om dan des avonds den diens weigeren. VOORHOUT. Het antwoord van Henderson. De afd. Voorhout der S.D.A.P. deed dringend beroep op de ontwapen, conferentie, het voorstel van Pres Hoover te aanvaarden, waarop ondei antwoord werd terug ontvangen: „Dank voor uw resolute, waairin leden van uw afdeeling de voorstellen r de Vereenigde Staten verwelkomen en instemming betuigen met deze en <yj ingrijpende maatregelen ter verminder, der bewapening. Ik hoon, dat er in de komende belangrijke besluiten mogen worden nomen en daarom zal ik alle vrienj van den vrede dringend willen vorr«J om hun uiterste best te doen aan 1 ejgen regeeringen bekend te maker, het volk hun zal ondersteunen met kracht, om vermindering van bewa^J te verkrijgen. Ik zal vragen of uw resolutie J agenda van de conferentie zal wd| vermeld, zoodat zij onder het oog gein; zal worden van de delegaties". Veldwachtersjubileum. Onder groote belangstelling heeft del H. Egge, gemeente-veldwachter alhier! feit herdacht, dat hij 12'/s jaar geleden» veldwachter in deze gemeente werd gesteld. Algemeen wordt hij geprezen sj zijn activiteit en tactisch optreden Htfl (wel de bevolking nu uitgegroeid is to: kil tzielen verricht hij nog altijd allee: jjA bolitiediensten. Van verschillende mocht de jubilaris gelukwenscha I cadeaux in ontvangst nemen. WARMOND. Loop der bevolking. ^Vertrokken: J. C. van Dijk, naar U J. H. W. Zwyenberg, naar Eindhot R. van Benten, naar 's Gravenlij C. A. Wayer, naar Krommenie; W. Wetten, naar Noordwijk; G. J, A. Eyk, naar Beverwijk; M. C. van Keste* naar Sassenheim; E. Cl. dc Haas, s Veur; M. J. Bezuyen, naar 'sGraventó P. J. KobeJenzwey, naar Alkemade; Burwiek, naar Bloemendaal; H. Schelle; naar Leiden; H. Soldaat, naar Leifc E. Schoneveld, naar Oegstgeest; H. W.r Asdonk, naar 's Gravenhage; C. AeraosS naar 's Gravenhage: H. A. v. d. Sb naar Noordwijkerhout. Gevestigd: T. Walraven, van Lisse;: R. Weise, van Rijswijk: M. Kniewasset e Rijswijk. O WASSENAAR. Dit jaar een Koninginnedag-vicrltf Het bestuur van de Koningin Wii mina-vereeniging zal onder hare lede' referendum houden nopens de vierinij den verjaardag van H.M. de Koninp- verband met de tijdsomstandti' wenscht het antwoord te ontvansc de vraag of de viering moet plaatsI op de wijze als tot dusverre gebrt was, dus twee dagen met een goed -; programma, of wel op meer bes»*' wijze en derhalve op één dag, zond"'0' makelijkheden. Burgerlijke stand. Geboren: Elisabeth Cornelia, <t J. Rooijakkers en J. M. van Grieken; "Ti anus Johannes, z. van A. L. Ouds'nw®!; J. C. van Spronssen; Ina Johanna, d- jhr. M. de Bloeq van Scheltinga e? ri Gravin van Limburg Stirum; Wille®'™ hannes, z. van P. A. Gerse en E. Lut; Caroline Stefanie, d. van L, Stijnman en E. W. Schneider. Ondertrouwd: J. Callenfels en M. Carsten; G. H. J. M. Moerkerk en H.J- Leewens. h. Gehuwd: P. Schumacher en I- A. w", bert: J. L. Bor-.boom en E. M. v. d. M» A. L. v. d. Ham en J. G. Oosterveen. 215. Het ondeugende kaboutertje bofte. Er stond een deur open en voorzichtig sloop ie binnen. Hij zag al dadelijk dat hij in een stal verzeild was geraakt. Er was geen mensch te zien en vlug klauterde hij in een hooi berg om daar den nacht door te brengen. 216. Toen Kruimeltje bijna sliep zag hij ineens tri' iemand met een lantaarntje de stal binnenkwam. Her een groote dikke boerenjongen, die de beesten xw voeren. Kruimeltje wilde dat wel eens afkijken en k voorzichtig uit het stroo te voorschijn, maar hoe zichtig hij ook deed, het stroo piepte geweldig.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 10