12 LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 16 Juli 1932 TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. SPORT. LAND- EN TUINBOUW. UIT DE RIJNSTREEK. MARKTBERICHTEN. Advertentiën. s-II WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: ^2, Hedenmiddag 2 uur: 750. jklegrafisch weerbericht. v.h. Kon Ned. MeteoroL Instituut. De Bildt Laigste stand: 765.7 te Acureiri. Laagste stand: 747.3 te Berlijn. Verwachting tot den avond ran 17 Juli: Zwakke tot matige. Westelijke tot Noor delijke wind. Betrokken tot zwaarbewolkt. Nog regenbuien. Zelfde temperatuur. BEITENLANBSCH WEERBERICHT. (Iftdegedeeld door het Konlnkl. Ned. MeteoroL Inst. De Bildt.). Het zwaartepunt van het depressie- gebied. verplaatste zich naar Noord- Duitschland en trekt naar Denemarken. De depréssie-kern in het Noord-Westen trok naar het Z.O. en is moeilijk meer te her kennen. Op IJsland zijn de barometers stijgende. Ook in Portugal is de luchtdruk weer hooger geworden. Zoolang de hoofd kern der depressie in onze omgeving blijft, zal het weer zijn ongunstig regenachtig karakter behoudens met zwakke winden en groote vochtigheid. Allerwegen worden zware regens gemeld. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 14'/» gr. C. (58 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 15% gr. C. (60 gr. f'). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Zondag. V.m. te 2 u. 39 min.; n.m. te 3 u. 06 min. Voor Maandag. V.m. te 3 u. 33 min.; n.m. te 3 u. 58 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Hooge Rijndijk". 'sMiddags 12 uur; 23 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". 'sMiddags 12 uur; 20 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. «Zaterdag: 9.46 n.m. tot. 4.27 v.m. 1 Zondag: 9.45 n.m. tot 4.28 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 16 Juli: op: 21 u. 43. 17 Juli: op: 22 u. 07. ENGELAND. De Valera te Londen. Lord Irrvin minister van Onderwijs. De Valera die gisteravond om 5 minuten over achten bij Mac Donald was gekomen heeft Downingstreet om 11 uur verlaten. D» besprekingen hebben geen resultaat opgeleverd. Deze volkomen mislukking wordt toege schreven aan de groote meeningsverschil- len over het scheidsgerecht, dat te oor- deelen aal hebben over de Iersche beta lingen aan Engeland. Mac Donald verklaarde dat het onmo gelijk is in dit scheidsgerecht, zooals De Valera wilde, ook zitting te doen nemen leden, die niet behooren tot de onderda nen van een der staten van het Britsche wereldrijk, terwijl De Valera vasthield aan zijn eisch. Ook het voorstel van den Ier- schen arbeidersleider Norton, werd na langdurige besprekingen verworpen. Na afloop van de conferentie verklaar de De Valera zelf: „De geheele zaak is een mislukking; er ls niets meer aan te doen". Hoewel voorloopig geen sprake kan zijn Van een hervatting der onderhandelingen peemt men toch aan, dat op een later tijdstip een bemiddelingspoging zal wor den gedaan. Men wijst er in verband hier mede op, dat de Valera de betalingen, die louden moeten geschieden, steeds nog op een tusschenrekening zet, waar zij voor loopig gereserveerd blijven. De Valera keerde hedenmorgen naar Dublin terug. Bij zijn aankomst te Londen hadden de Ieren een betooging voor de Valera geor ganiseerd die echter eenig verzet van Ingelschen ondervond. _De Dail heeft definitief met 68 tegen 57 Itemmen het wetsontwerp aangenomen, Jat de regeering machtigt de douane rechten te heffen van den Engelschen Invoer. Lord Iiwta, ls benoemd tot Minister van Onderwijs in de plaats van Mac Lean, die overleden is. Lord Irwin, die van 1926 tot 1931 onder koning van Britsch-Indië is geweest, is Voordien (hij was toen nog Lindley Wood) van 1910 tot 1925 lid geweest van het La gerhuis en heeft ook van October 1922 tot Januari het departement van Onderwijs beheerd. Voordien was hij parlementair onder-staatssecretaris van Koloniën ge weest en van October 1924 tot November 1925 was hij belast met de portefeuille van Landbouw. Lord Irwin is 51 jaar oud. In liberale kringen heeft deze benoe ming lord Irwin is conservatief onte vredenheid gewekt. BELGIE. De stakingen. Nog steeds is geen besluit Inzake de op heffing der staking genomen, hoewel de organisatlebesturen getegeld vergaderen. Integendeel breidt de staking zich uit. De mijnwerkers in de Kempen, die tot nu toe rustig waren gebleven, in zooverre zelfs, dat de gendarmerie der provincie Limburg naar Henegouwen is gezonden, komen thans ook in verzet. De werklieden van de Luiksche kolen mijn met zetel te Zwartberg onder Genck toebehoorende aan Cockerll zijn eveneens in staking gegaan. De werklieden protesteeren tegen het feit dat zij gedwongen worden twee dagen per week niet te werken, terwijl zekere werklieden wordt toegestaan zes dagen per week te werken. Tot nu toe is alles nog rustig. Gendarmen zijn per trein en auto uit Antwerpen naar de plaats der staking gezonden. Zoowel te Luik, Jumet, Charleroi en La Louvière als te Antwerpen, heeft de politie gisteren weer verscheidene communisten gearresteerd. Te Gent heeft de staking onder de me taalbewerkers zich verder uitgebreid. Aan de verbreedingswerken van het kanaal Brussel-Charlerol staat alles stil. De grondwerkers, die slechts fres. 3.75 per uur verdienen, eischen nu ftcs. 5.75. FRANKRIJK. Het financieelc program. De Senaat heeft gisteravond de 'oezui- nigingswet aangenomen in den vorm, waarin de Kamer haar gebracht had. VEREENIGDE STATEN. Bezuiniging am höchster Stelle. De werkloosheidbestrijding. President Hoover heeft er in toege stemd dat zijn civiele lijst met 20 pCt. zal worden verminderd. De kabinetsleden verklaarden zich accoord met een salarisvermindering van 15 pCt. Het Huis van Afgevaardigden heeft het opnieuw geamendeerde wetsontwerp tot bestrijding der werkloosheid aangenomen, met behoud van de bepaling omtrent de publiciteit van de leening der Reconstruc tion Corporation. Hoover liet verstaan dat hij ondanks zijn bezwaren het ontwerp zal teekenen. Dit is naar den Senaat door gezonden. AMERIKA EN DE ECONOMISCHE WERELDCONFERENTIE. WASHINGTON, 16 Juli. (VX>.>. De regeering der Vereenigde Staten zal waar schijn twee vertegenwoordigers zenden naar de Economische Wereldconferentie, wanneer geen bespreking plaats heeft der oorlogsschulden en de schadevergoeding. In officieele kringen verwacht men een uitnoodiging. DE STRIJD IN MANDSJOERIJE. HARBIN, 16 Juli. (Reuter). Op den West-Mandsjoerijschen spoorweg ls een trein door bandieten geplunderd, waarbij verscheidene passagiers, die zich verzetten, werden gedood. Opnieuw heeft een cavelarle-regiment in Mandsjoerije zich bij de opstandelin gen aangesloten. Andere regimenten wei eeren tegen de Chlneezen te vechten. BLOEDIGE BOTSING. FRANKFURT a. M„ 16 Juli (V.D.). Tijdens een vergadermg van werkloozen ln het district Hanau werd gisteravond de ln de zaal aanwezige politie aange vallen. Er werd van de vuurwapens ge bruik gemaakt, waarbij twee personen werden gedood. Een arbeider kreeg een ernstige hoofdwonde. Een politiebeambte werd door messteken ernstig verwond. Bo vendien werd nog een aantal personen licht gewond, doordat vele aanwezigen ln de zaal door de vensters naar buiten trachtten te komen. DAMMEN. ZESKAMP TE ALPHEN. De stand van den zeskamp te Alphen, uitgaande van de Alphensche Damclub, is als volgt: gew rem. verl. whist verl. J. Verseput 4 10 9 1 J. D. v. Berkel 3 117 3 J. v. d. Horst 2 2 16 4 W. de Knijff 2X255 Jac. v. Opwegen 0 2 3 2 8 W. v. Berkel 0 14 19 Dit is de eerste helft van de ronde, de tweede helft van de ronde zal dezer dagen beginnen. vragen en antwoorden. Vraag; Hoe komt het dat mijn „Ster van Bethlehem' plotseling verschrompelt? Ds plant staat prachtig in knop. M. O. a n t w.: Uw plant heeft vermoedelijk van de warmte geleden en te droog en te warm gestaan. Verwijder de gevlekte bladeren en stengels en zet de plant ééns per week een uur met de pot in 't water. Geef tevens dagelijks vocht en zorg dat de plant niet in de zon en evenmin ln de tocht staat. Geef ééns per drie weken in water opge loste bloemenmest. Deze laatste kunt u koopen in de meeste bloemenwinkels. Vragen op Tuinbouwgebied aan de Re dactie onder motto „Tuinbouw". STADSNIEUWS. afpersing en bedreiging met doodslag. Een 31-jarige Duitscher D. wilde van zijn familie, wonende Duvenvoordestraat te Haarlem, geld hebben en vervoegde zich eenlge weken geleden tot deze fa milie, evenwel zonder succes In zijn vader land teruggekeerd leerde hij een vriend kennen, l. genaamd, met wien hij opnieuw naar Haarlem is vertrokken. De mannen vervoegden zich vanmorgen op 5 uur bij de familie en vroegen zeer veoJ geld. Bij weigering dreigden zij mijnheer en me vrouw te vermoorden. Er werd natuurlijk afwijzend op het ver zoek beschikt waarop de mannen tegen de deur schopten. De politie werd gewaar schuwd, die spoedig verscheen. Een inspecteur en twee rechercheurs vonden de mannen in een portiek waar zi] tegen den regen schuilden. De mannen werden gefouilleerd. De een liet het zich welgevallen, de ander evenwel niet. Hij greep een browning waarmee hij schoot en sloeg vervolgens op de vlucht. D. is overmeesterd en naar het politie bureau overgebracht. Het is de politie tot nog toe niet gelukt den ander te arres teeren, Biï beschikking van de Minister van Onderwiis Kunsten en Wetenschappen is dr. J. W. Ph. Borleffs te 'sGravenhage tot wederopzegging toegelaten als privaat docent in de faculteit der Letteren en Wijsbegeerte aan de Universiteit te Leiden om onderwijs te geven in de Latijnsche patristiek. BINNENLAND. de brand in de „moldanger". De brand in het motorschip „Moldanger" te Amsterdam is bedwongen. In den loop van den nacht is de brandweer voortge gaan nog massa's water in het schip te spuiten, waardoor het dieper is gaan liggen en ook meer slagzij maakt. Zoo nu en dan komen aan stuurboordzijde de kimkielen boven water. Een oogenblik heeft er vannacht ook nog vuur gezeten in de machinekamer. In den vroegen mor gen is opgehouden met geregeld water geven. Wolken waterdamp vermengd met eenigen rook stijgen uit de ruimen van het voorschip op. In de ruimen kan nog niet worden doorgedrongen wegens de zeer groote hitte. Ook is het zeer gevaar lijk zich aan boord te begeven, omdat zware ijzeren onderdeden van machines en andere zware voorwerpen, behoorende tot de outillage van het vaartuig kunnen gaan schuiven. Pogingen zullen daarom worden gedaan het schip weer recht te krijgen Zuigbuizen werden hedenmorgen door de gisteren in den huid gebrande ga ten gelegd om het water uit de ruimen te pompen. Wanneer de slagzij minder groot is, zal de brandweer aan boord gaan en haar nawérk kunnen beginnen. Dat nawerk zal zeker nog geruimen tijd in beslag nemen. de nederlandsche expeditie naar groenland. Mededeeling v- h. Kon. Ned. Meteor. Inst. De heer K. L. van Schouwenburg, die met den heer H. P. Th. van Lohuizen 26 Juni j.l. naar Kopenhagen vertrok, om daar de expeditie naar Angmagssalik in Oost-Groenland verder voor te bereiden, bericht daags voor het vertrek uit Kopen hagen, dat op 14 Juli was vastgesteld, het volgende: „Om in een door een hittegolf bezocht Kopenhagen de laatste voorbereidingen te treffen voor onzen tocht naar Groenland, zou een bijkans ondoenlijke taak zijn ge weest, wanneer we niet gezorgd hadden, dat de door een groot ljsverbrulk voldoen de voor de te verwachten koude in trai ning bleven. Deze laatste voorbereidingen bestonden grootendeels in het vinden van voldoende warme voetbekleeding, aangezien een be richt uit Angmagssalik ons voor het feit stelde, dat we daar niet genoeg Eskimo schoenen zouden kunnen krijgen, waar we eerst wel op rekenden. Het zoolleer van deze schoenen is een zeer bijzonder soepel en taai soort leer, dat echter vrij zeldzaam schijnt te zijn zoodat na aanvullen van de voor de nederzetting zelf noodzakelijke hoeveelheid, voor de 6 nieuwkomers niet genoeg hiervan meer voorhanden is. Gelukkig vonden we fraaie sokken van lamsvel. die zeer warm waren en waarom heen dan een hooge wijde schoen past. die met rubberzooi is voorzien en waarmee we koude en vocht hopen te kunnen weer staan. Om tijdens vorst in de sneeuw te wer ken. zijn hooge kaplaarzen van vilt zeer geschikt en ook hiervan tikten we er eenige op den kop. terwijl we tenslotte nog sokken van zeer los vilt vonden, die zoo wijd waren dat we ze zoowel als hand als voetbekleeding gebruiken kunnen. Hiermee hopen we dan op dit onderdeel voldoende te zijn uitgerust. De .Gertrud Rask", die ons morgen met ons hebben en houwen naar Angmagssalik brengen zal, is een allerbekoorlijkste 4- master. Erg veel laadvermogen heeft ze niet, en aangezien ze behalve onze expedi tie-uitrusting tevens voor één jaar leef tocht naar de kolonies Angmagssalik en Scoresbysund moet brengen en tevens de expeditie van Watkins met uitrusting mee neemt, is het schuitje wel eenigszins over vol. We hopen slechts, dat dit de stabili teit ten goede zal komen, want de sche pen der Groenlandsche vloot zijn meer ge bouwd op manoeuvreeren door het ijs, dan op rustig varen door water; dus de over tocht kan wel wat scbommelig zijn. Over het ijs krijgen we trouwens allerlei min of meer onrustbarende berichten via Lauge Koch's expeditie, die ten Noorden van Scoresbysund aan land wilde, doch op zulk vast pakijs stootte, dat zij er niet doorheen kon. Omdat de boot zoo volgepakt is, doen we eerst op IJsland Seydisfjord aan, waar we op nieuw kolen in zullen nemen. Hierna gaan we naar Scoresbysund, waar we de expeditie van de Franschen. die gedu rende het Pooljaar onder leiding van prof. Charcot waarnemingen doen, hopen te vinden en met hen nog eenige afspraken, o.a. betreffende gemeenschappelijke Pool- lichtwaarnemingen, hopen te maken. Hierna vertrekken we dan naar Angmags salik. Ook de Watkingsexpeditie gaat hier aan wal, doch deze vestigt zich verder zuidelijk tusschen ons station en Cape Farewell. Hun doel ligt meer op het be- studeeren van mogelijkheden van vlieg verbindingen over Groenland heen. AARLANDERVEEN. Geslaagd voor het eindexamen der Kweekschool voor de Zeevaart (diploma Bi H Ouwerkerk alhier. ALPHEN. Aanrijding. Alhier kwamen op den Steekterweg twee Bodegraafsche autobestuurders met elkaar in botsing. Op het moment dat de vracht auto van K. St. het erf zou oprijden van den landbouwer v. d. V. aldaar kwam uit tegenovergestelde richting de autobestuur der P. v. P. met zijn personenauto. Deze. die blijkbaar niet vroeg genoeg zag dat St. genoemd erf opreed, reed daarop op de vrachtauto in. De personenauto van v. d. P. werd belangrijk beschadigd, zoodat deze door St. op sleeptouw werd genomen. Per soonlijke ongevallen hadden niet plaats. Landdag Jongcmannenvereenigingen. Door plm. 20 Jongelings- en Jongeman- r.envereenlgingen, verdeeld over 17 dorpen uit den omtrek zal alhier op 3 Augustus op het terrein van de Martha-Stichting een landdag worden georganiseerd, waarbij bekende sprekers zullen optreden. Het a.s. Volksconcert. Het programma van de door de mando lineclub „Excelsior", dir. de heer B. Polak op Woensdag 20 Juli as. des 's avonds 8 uur in de muziektent aan de Stations straat te geven volksconcert luidt als volgt: 1. Frledensgriisse Marsch, Th. Rit ten; 2. Martha, Valse H. W C. v. Ettin- gen; 3. Bonsoir Marion Serenade J. Joltne; 4. Nicolette Valse J. Joline; 5. Humoresquc P. C. Ramicello; 6. Gondelnachte Valse E. Müller; 7. Alte Kamarade Marsch C. Felke. Aan de M. T. S. te Haarlem werd in de afdeeUng Weg- en Waterbouwkunde het einddiploma behaald door den heer J. de Groot. De ontvanger der directe belastingen alhier zal te zijnen kantore op de Dins dagen 19 en 26 Juli en 2 en 9 Augustus des avonds van 79 uur zitting houden voor het aanvragen van kostelooze rijwiel- merken. De opbrengst van de busjes van „Uit bouw" over de afgeloopen maand van de Ned. Herv. Kerk Juilanastraat bedraagt ruim f. 170. Gevonden voorwerpen; 1 br. dames- portemonnale met ruim f. 14; aan komen loopen een Holl. Herdershond; 2 zilveren potlooden; eenige belastingplaatjes en l zw. portemonnaie; 1 donkere regenjas en 1 gekleurd vloerkleed. Inlichtingen politie bureau Juilanastraat. De 3 maandelijksche collecte ten bate van het Ned. Herv. Tehuis gehouden in de Ned. Herv. Kerk Juilanastraat heeft opgebracht f. 119. o BOSKOOP. Verbetering overscheping. In de gehouden ingelandenvergadering van den vereenigden polder is besloten, om gedurende 10 jaar, het land, waarop het landbouwbedrijf niet wordt uitge oefend met f. 1.- per H.A. hooger te be lasten, zulks als bijdrage in de kosten ter verbetering van de overscheplngsgelegen- heid in den Ham alhier. Het verzoek aan Ged. Staten dezer pro vincie om voor datzelfde doel een bijdrage in eens te ontvangen van f. 7500 - werd afgewezen. LEIMUIDEN. De hooipellers ln deze gemeente heb ben dit jaar druk werk. In deze gemeente moesten reeds een zestal hooibergen uit gegooid worden. NIEUWKOOP. Aanbestedingen B. en W. hebben bij inschrijving onder de patroons aanbesteed het verbouwen van de openbare lagere school ln het dorp. waarbij was ingeschreven als volgt: Perceel metsel-, beton en pleisterwerk: C. Veenman, f. 1167.-; A, C. Schutter, f. 1147.-; G. Bodegraven, f. 1122.-; Ant. Kwakkenbos, f. 1115.-. Begrooting was f. 1095.-. Perceel timmerwerk: P. Pieterse, f. 1548; M. A. van Tol. f. 1500.-; J. Woerde. f. 1475; B. P. Valkenet. f. 1370.-; P. Bodegraven f 1359.40: N. Vink. f. 1197.-. N. C. de Pater, f. 1195.-. Begrooting was f. 1335.-. Perceel schilderwerk: W. N. Bongenaar, f. 895.-; G. de Haan, f. 867.-; A. Blijleven, f. 699.-; fa. Z. Otto en Zn„ f. 697.50. Be grooting was f. 785.-. Perceel loodgieterswerkG. Stadsvoort, f 630.-; H. Schellingerhout, f. 619.-; T. Klapwijk, f. 593,93; W. Kooijman, f. 591.52. Begrooting was f. 678. Het bestuur van de Vereeniging voor Chr. Nat. Schoolonderwijs alhier besteedde aan onder inwonende patroons den aan leg van waterleiding, het plaatsen van closets e.d., alsmede het verharden van de speelplaats. Ingeschreven werd als volgt. Metselwerk: L. Immerzeel, f. 952.-: A. van Leeuwen f. 941.-: A. Schutter, f. 934.-; Ant Kwakkenbos, f. 915-; G. Bodegra ven. f 883.-; C. Veenman, f. 880 -, Loodgieterawerk: Jac. Pieterse, I. 825.-; S. Splinter, f. 719,94; W. Kooijman, f. 780,93 G Stadsvoort, f. 670.-; N. Schellingerhout, f. 663,50, T. Klapwijk, f. 655,53. SchilderswerkW. N. Bongenaar, f. 109) G. Blijleven, f. 102.-: G. de Haan, f. 99.-; A. Blijleven, f. 97.-; Z. Otto en Zn. I. 96.-. Totaal aanneemsom f. 1631.53 Begrooting was f. 1900.-. NOORDEN. Aanbesteding. De bouwkundige F. Pieterse heeft vooi rekening van het bestuur der R.K. school alhier aanbesteed den aanleg van water leiding. het maken van closets e.d. Be grooting f. 1607.50. Inschrijvers waren; G. Stadsvoort, f. 1880.-; H. Schellingerhout, f. 1868,50; T. Klapwijk, f. 1817,18; Jac. Pieterse, f. 1638.-; S. Splinter, f. 1532,69 en W. Kooij man, f, 1120,78. LEIDEN, 15 Juli. Noteering Coöperatieve Groenten- 'Fruit- en Bloemen veiling^ Ver. „Leiden en Omstreken". Andijvie f. 0.50 1.50, Kroten f.0 80—1.90, Komkommers f. 1 80 —7, Bloemkool I f. 3.50—10.20, idem II f. 1—4.40, Meloenen f. 15—40, Pieterselie f. 1.40—2.90, Kropsalade f.1—2.40, Selderie f. 1.80—3, Uien f. 1,20—2, Wortelen f. 1.50 —5.80, Rabarber f. 1—1.60v Perziken f.4—12 per 100 stuks. Snijboonen f. 14—22. Stok- boonen f.22—28, Pronkboonen f.911 Stamboonen f. 1319, Tuinboonen f. 24., Doperwten f.8—19, Peulen f.9—20, Pos telein f. 3—5, Spinazie f. 3—8, Tomaten A f.13, idem B f. 13.80, idem C f. 11.60. idem CC f. 7.60, por 100 K.O. ALPHEN a. d. RIJN, 15 Juli. Tuinboonen f. 1.00- 2.00, Peulen f. 3.00, Heeren- booncn f. 12—15, Snijboonen f.11—13 Pos telein f. 3—4, per 100 K.O. Poen f.3. Uien f. 2.50, Andijvie f.2—2.50, per 100 bos. Kropsla I f.2—2.70, Komkommers I f,6.50, Bloemkool I f. 6.60, idem II f.2. Rabarber f. 1—2 per 100 stuks. Aardbeien f. 14—17, Bessen f,11—18, Kersen f.22, per 100 pond. Eierenveilinp Aanvoer 13150 stuks. Kipeieren f2.4Q—3, eendeieren f. 2—2.30 per 100 .stuks. ROELOFARENDSVEEN, 15 Juli. - Snij boonen f. 1.25—1,35, Prinsebooncn f. 1.85— 2.10, Dub. stam f. 1.70, Tuinboonen 11—12 ct. per 10 K.G. Augurken fijn f. 3.80—4.40, fijnbaster f,1.55, baster f, 1.10—1.40, grof f. 0.75—1.40, bommen 35—40 ct., stippel 70 ct. per 25 K.G. TER AAR, 15 Juli. Snijboonen f. 1.15—1.55 Stok princes f. 2.05—2.20, Dubb. stamb f. 1.40 —1.60, Fijn f. 3.20—5, Fljnb. f.2, basterd f. 1.30 grof f. 0.Ö5—1, bommen f. 0.35—0.60, knorrels f 0.55, Bloomkool 1—4 ct. Peulen f. 0.30—0.60 Doppers f. 0.50—1, Tuinboonen f. 0.10-0.15. 31 Juli 1932 hopen onze geliefde Ouders J. DU PRIE en S. A. RAMAK den dag te herdenken, dat zij voor 25 jaar ln 't huwe lijk zijn verbonden. Dat zij nog lang ge spaard mogen blliven is de wensch van hun dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkind en Verloofde. Zoeterwoude, 17 Juli 1932. Vrouwenweg E 62. 8915a Den 4den Aug. a.s. hopen P. C. VAN DER MEER en A. C. VAN OOSTEN hun 12'/i-Jarlg huwelijks feest te herdenken. 8916a Noordwijk, Juli 1932. Oflemweg 46. Thuis Zondag 24 Juli. Ondertrouwd: A. J. LANGEVELD en A. C. LOF. Lelden, 15 Juli 1932. Aloëlaan 20 A. 9123a Toekomstig adres: Oude Singel 138. In plaats van kaarten. Inplaats van kaarten. Ondertrouwd: DAVID KLINKHAMER 1 en PETRONELLA VAN VEEN. Leiden, 16 Juli 1932. Alexanderstraat 5. Hansenstraat 95. 9017a Huwelijksvoltrekking 4 Aug. in de St. Jozephskerk (Hee rensingel) om 9. u 's morgens. Heden overleed nog ge heel onverwacht, tot onze diepe droefheid, onze Innig geliefde Man, Vader, Be huwd- en Grootvader. Broeder en Behuwdbroeder JOHANNES MATTHEUS JANSEN. ln den ouderdom van 63 jaar. Mede namens weder zijdsche familie: Wed. C. J. JANSEN— CHRIS TTAAN6E Kinderen en Klein kinderen. Oegstgeest, 15 Juli 1932. Rhijngeesterstraatweg 143 De teraardebestelling zal plaats hebben op Woens dag a.s. 2.30 uur nam. op de begraafplaats Rhijnhof Heden overleed tot onze groote ontsteltenis onze zeer geachte Patroon, de heer 9149a j. M. JANSEN. HET PERSONEEL Leiden, 15 Juli 1932.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 3