19? LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 8 Juli 1932 UIT DE RIJNSTREEK. WEDEROM GESCHENKEN van Mr. GIBBS! De Tip der Tips: TANDZEEP GIBBS! VISSCHERIJBERICHTEN. ALPHEN. Mooie Jeugdavond der Chr. Jeugdvereenigmgen. jJ I 2V.J Begunstigd door fraai zomerweder werd op de daarvoor bij uitstek geschikte ter- Ireinen der Martha-Stichting een jeugd avond gehouden, georganiseerd door de Fed van Alphensche Chr. Jeugdvereeni- gingen. Even als het vorig jaar bestond voor dezen avond zoowel van de zijde der jeugd als van vele ouderen groote belang stelling. Als spreker van dezen avond trad op ds. Peters van de Meern. Vooraf sprak nam. de heer H. A. v. d. Kemp als voorzitter der ie op federatie een kort openingswoord. Na de aanwezigen te hebben begroet gaf spr. Zoc- een uiteenzetting van dezen avond Ook bij het jeugdwerk moet men aldus spr. ra„ denken aan den afgrond n.l. teruggaan tot Vj liet Paradijs en den val van den mensch om dan te zien naar den berg der verlos- 7„. sing. In dit verband vergeleek spr. het jeugdwerk bij het tourisme. Al moeten wij ook menige steile weg betreden, laat ons na® dan vast houden aan dien eenigen leids- lven' man Laten wij niet trachten het zelf te doen maar biddend ziende alleen op Hem, Zon- omdat wij door zijn genade met vasten tred den berg der verlossing mogen blijven beklimmen. Doen wij dit niet, dan zullen wij eenmaal in den afgrond omkomen. Ds. Peters herinnerde aan het bekende en in onze dagen veel gelezen boek „De Klop op dc deur". Op zich zelf wilde spr. dit werk hoe mooi ook, niet afkeuren maar toch geeft het den Christen na doorlezing een onbevredigend gevoel. Omdat daarin niet het innerlijk leven is beschreven. Niets is toch te lezen van de dingen der kerk, toch in de eerste plaats van zoo'n groot belang. Als men geen vast standpunt in het leven heeft, wordt men eenmaal weggezogen in den afgrond des verderfs. Vele Jongelui zullen zich bij het verlaten van het ouder lijk huis vrij gevoelen. Men komt dan echter in aanraking met allerlei menschen w.o. velen die ons naar beneden trekken. Menschen die God verloochenen. De man nen der wetenschap die met hun instru menten het lucht ruim hebben door schouwd en de diepte der aarde hebben gepeild beweren nergens God te hebben gezien. Velen wijzen bovendien in onze dagen op dewereldcrisis, groote verarming, werkloosheid en vele andere problemen en vragen dan waar en is er dan een God? Dan gelooft men niet meer dat op den berg Gods voorzien zal worden. Men erkent geen hooger wezen meer. Men wil het met eigen kracht beproeven. Men heeft afgeleerd naar boven te zien en ziet alleen op do aarde. Vanzelfsprekend heeft dit alles veel invloed op het geestelijk en maatschappe lijk leven. Als men geen vast punt heeft zal het velen gaan als beschreven in ,JDe klop op de deur". Als vele machten U omringen houdt U dan vast aan dien eenigen rotssteen. In den breede besprak spr. dan de toenemende belangstelling voor sport, dancing, bioscoop. Op zichzelf keurde hij dit alles niet af, doch wees ook op de daaraan vele verbonden gevaren. Als b v_de sport alleen zuivere hartstocht wordt zal dit de mensch niet veredelen, maar voeren tot den afgrond. Om bij dit alles overwinnaar te blijven moeten wij U wijzen op den eenigen verlosser n.l. Jezus Christus. Hij is een ware schuilplaats waarin wij veilig zijn. In elk oogenblik van verzoeking zullen wij dan staande kunnen blijven. Hij is het alleen die ons kracht geeft om deze machten te weren. Mocht gij dan ook in deze dingen gehoor, zaam blijven. Dit toch is ook het kenmerk van de kinderen Gods. God geve U dit zoo te beleven! Dan maakt hij ons tot levende ranken van de wijnstok. Hij staat U steeds ter hulpe om eiken aanval der boozen te weerstaan. Tenslotte vermaande spr. de aanwezigen om zich aan dezen eenigen rotssteen vast te houden, om zoo te kunnen strijden den goeden strijd des geloofs. Deze mooie avond werd op keurige wijze afgewisseld door zang van de meisjesver. „Lydia". een fraai uitgevoerd lintenspel door eenige dames in witte japonnetjes met pianomuziek van mej. J. v. Beek. Voorts door de aardig klinkende muziek van de jongens fluitclub der „Martha Stichting" onder voortreffelijke leiding van den heer Offringa en volkszang. Burgerlijke stand. Geboren: Derk Jan, zoon van Johannes van Brummen en van Catharina Littooij Margaretha Wilhelmina Catharina, dochter van Adrianus Cornells van Holstein en van Adriana de Wissel Willem Ernst, zoon van Gerrardus van Leeuwen en van Johanna Maria Helena Lorij Andries zoon van Dirk Boekhout en van Neeltje de Jager Wilhelmina, dochter van Jacob Lankhaar en van Wil helmina de Jong Gerrit Pieter. zoon van Aard Dissel en van Fennichje Bos: Pieternella. dochter van An tonic de Bruin en van Pieternella Vis Johanna Maria, dochter van Johannes Leonardus Gerse en van Petronella van Klink Lena, dochter van Isaac Zwaneveld en van Neeltje Spreij Gijsbertus Johannes Jozef zoon van Johannes Petrus van Wijk en van Cornelia Maria Weerdenburg. Overleden: Neeltje van Os, oud 51 jaren, echtgenoote van Aart Simons. Gehuwd: Pieter Hendrik de Smits, oud 24 jaren met Elisabeth de Jong oud "4 jaren. Loop der bevolking. Ingekomen van: 's-Gravenhage, Jan van Dam. Bouwk. Opzichter, Raadhuisstr. 78 van Alkemade. Maria Cathariana Mol Noor?einde 11 Clarksburg (Amerika), Harry John. Patterson, Brug- ~jVan„ AJkemade, Adrianus Straathof, zonder beroep, Prins Hendrik- straat 11. Vertrokken naar: 's-Gravenliage Jan v Beertstr. 155. Geertje Maree, dienstbode Groeneweg 19a Eindhoven, Marert- II Aderen Rahnhofer, Raadhuis straat 44 .Martha Stichting" Eindhoven Mareitstraat 2, Karei Schwalm, zonder beroep. Raadhuisstraat 44 .Martha Stich- ^UJe? Elisabeth Alberta, Hulp In de huishouding, Wilhelminastr. Zr s-Gravenhage, Vroreestraat 1 Bastiaan Keur, winkelbediende, v. Man- dersloostr. 9 Amsterdam- w., Bosse straat 70. Jacobus Cornelis van Leijden en gezin betonwerker. Hugo de Grootstr. 60 Alkmaar. Snaarmanslaan 108, Willem Janse. kleermakerskn., Raadhuisstraat 249 Rijnzaterwoude. Johannes Josephus van Leeuwen, zonder beroep, Stationsstraat 10 Lisse. Teunis Gideon de Bruin, veeh.kn. Hoorn 43 's-Gravenhage, Hofwijkplein 83. Pieter Reijneker. metaalboorder. Aar- kade 47 Wassenaar. Lange Kerkdam 76, Wed Jacob Spruijt geb Marrigje v. d. Snoek. Pr. Hendrikstr. 84 Leiden, de Genestetstr. 51, Simon Brakel, Broodbak- kerskn.. Dorpstraat 84. Aanbesteding. Door den bouwkundige B. Snel werd in het openbaar aanbesteed den bouw van drie woonhuizen aan de Zaalbergstraat alhier. De laagste inschrijvingen waren als volgt: Perceel A (grond- en metselwerk): Driebergsche Aannemersbedrijf Driebergen f. 4825. Perceel B (timmer- en ijzerwerk): S. Mulder. Bodegraven f.3831. Perceel C (lood- en zinkwerk, gas-, wa ter- en electriciteitsleidingen en sanitair) J. J. Bonte alhier, f. 790. Perceel D (glas-, verf- en behangwerk): P. Pauw, Nieuwerbrug, f. 792. Perceel A en B tezamen (grond-, met sel-, timmer- en ijzerwerk)L. van Beu- sekom. alhier, f. 10.270. Massa (perceel A. B, C en D tezamen): S. Mulder. Bodegraven, f. 9764. ALKEMADE. Loop der Bevolking. Gevestigd: M. Dijkgraaf van Leimuiden H. C. Giesbers, van Haarlem J. C. M. van Rijn, van Noordwijk J. A Verhaar van Leiderdorp J. P Wolvers, van Rijn zaterwoude E- M. Mooren, van Wou- brugge J. van Arkel en gezin, van Delft P. J. Brugman, van Warmond Th. J. P Borst, van Noordwij kerhout C. M. an Goozen, van Woubrugge M. M. Oostveen, van Sassenheim P. J. Koblen- zweij, van Warmond J. A. Dobben, van Stompwijk E. J. van Haastrecht, van Noordwij kerhout. Vertrokken: M. N. de Graaf, naar Wou brugge J. H. Droog, naar Hazerswoude A. H. Geerling, naar Groningen A. A- Tersteeg, naar Warmond J. W. Hoo- geveen, naar Warmond P. H. Weijers naar Woerden H. W. van der Hulst, naar Edam J. W. M. Hogenboom en ge zin. naar Heemstede A. C. van der Geest, naar WoubruggeM. C. Mol, naar Alphen aan den Rijn. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacques Eduard Maria, doch ter van J. G- Spaas en A. C .M. Okkerse. Loop der bevolking. Gevestigd: J. Smit en gezin, stations chef van Bloemendaal P. J. M. Koppen en gezin, coiffeur van 's-Gravenhage. Vertrokken: B. M. Suring, dienstbode naar Ede K. L. Bontje, hulshoudster naar Alphen aan den Rijn G. van Huis, zonder beroep, naar de Bilt L. Brouwer bakker naar Amsterdam. GEMEENTERAAD. ,Dc huren der Woningbouwstichting. De werkloozensteun. T' De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Onder de ingekomen stukken bevondt zich een verzoek van de caféhouders om een later sluitingsuur en van den Centr. Bond van Transportarbeiders, met mede- deeling dat het lid van de werkloosheids commissie J. Baars, dat zitting had als lid van dien bond. door hen niet meer wordt erkend. Deze adressen werden voor kennis geving aangenomen. Aangehouden werden adressen van de S.D.A.P. om 60»/o huurtoe- slag voor werkloozen en om een kindertoe slag voor de georganiseerden. die uit hun eigen kas trekken van den C. B. van Transportabeiders. Een hernieuwd verzoek om pensioen van den vroegeren gemeente besteller J. Koster, werd opnieuw afgewe zen. daar deze volgens den pensioenraad geen ambtenaar in den zin der wet ls ge weest. B. en W. brengen rapport uit over hun onderhandelingen met den heer Vree ken over de geruchtmakende trottoirge schiedenis uit de vorige vergadering. De bezwaren zijn vervallen, toen aan V. bleek dat hij eigenaar werd van dè nieuwe te gels De heer Jongeneel komt nu tot de conclusie dat dus de nieuwe trottoirs eigen dom zijn gebleven van de huiseigenaars, terwijl deze bovendien de onderhoudsplicht hebben behouden. Hij is daarmee lang niet tevreden. Uit de toelichting van den voor zitter blijkt echter, dat dit het gevolg is van den ouden toestand, daar vroeger wel de straat, maar niet de trottoirs aan de gemeente zijn overgedragen. Nu overnemen van de trottoirs zou een grooten rompslomp geven en bovendien eischen om schadever goeding in het leven roepen. Practiseh ver andert er trouwens niets. Langdurige besprpekingen werden gehou den over de huren van de huizen der wo ningbouwstichting. De dir.-gen. der Volks gezondheid wil n.l. slechts een verlaging van f. 0.25 per week toestaan, op voorwaar de dat de gemeente deze draagt. B. en W. willen nu de verlaging niet doen doorgaan, daar na verloop van tijd toch vrij zeker een algemeene huurverlaging komt en dan allicht ook deze huren omlaag gaan. In dat geval zou de gemeente dan altijd die 25 cent zelf moeten blijven dragen. De heer Betjen verdedigde eerst een voorstel om de huur met 50 cent te verlagen, zooals be sloten is. en toen bleek dat dat in geen ge val mogelijk was. om dat in ieder géval 25 cent te verlagen. Hij bedoelde dat in het belang der huurders en om eenvoorbeeld te geven. De heer v. d. Poll dacht er ook zoo over Vierkant daartegenover stond de heer Jongeneel. die meende dat de gemeente geen voorbeelden moet geven. De huurprijs wordt bepaald door vraag en aanbod. Dc heer Huitkar voelt veel voor verlaging, maar zoekt een vorm om aan die altijddu rende 25 cent te ontkomen. De voorzitter meent dat die niet te vinden zal zijn. In antwoord op een vraag van den heer v. d. Berg zegt hij dat de huizen als regel bewoond zijn. wat de heet v. d. Poll toe schrijft aan gebrek aan huizen van dat type. waartegenover de heer Jongeneel weer wijst op een pasgebouwde reeks van 13 mooie huizen, waarvan er pas 7 be woond zijn. B. en W. verklaren nog eens een huurverlaging van 50 cent te willen bevorderen, mits met steun van het Rijk. Het voorstel-Beijen wordt daarop verwor pen met 74 stemmen. De steunregeling voor werkloozen wordt voorloopig verlengd, in afwachting van de vaststelling van een nieuwe regeling met steun van het Rijk. De heer v. d. Poll wijst op het ongerijmde van het adres der Transportarbeiders die een bepaling vra gen, die sinds 21 Maart al wordt toege past. Ten behoeve van den werkloozen steun wordt f. 10.000.genomen uit den post „onvoorzien" en f. 10.000 van het batig slot van 1931. De rekening van 1931 met een batig saldo van f. 45090.— wordt aangeboden Daarvan is reeds f. 15000.— voor 1932 be stemd. De heer Jongeneel wijdde uitvoerige be schouwingen aan de winkelsluitingsveror dening van Zwammerdam. waardoor de winkels op de Overtocht een uur later zul len mogen sluiten dan de Bodegravensche. Hij verzocht B. en W. stappen te doen. De heer v. d. Poll gaat de heele geschiedenis nog eens na. B. en W. beloofden de zaak te zullen onderzoeken. Hierna sluiting. Ernstig auto-ongeluk. Op den Goudschen weg had een ernstig auto-ongeluk plaats. De familie S. uit Zeist, op weg naar Gouda, was op bezoek geweest bij ds. Dam. Ger. Predikant, alhier, waarna Mevr. Dam was meegegaan voor de rest van de reis. In de omgeving van do tol op den Goudschen weg werd de aan dacht van den heer S. even afgeleid, een ondeelbaar oogenblik slingerde do auto en eer de bestuurder daar erg in had. was de auto in volle vaart tegen een boom ge reden. De auto werd aan de voorzijde in gedrukt en door den schok vlogen de in zittenden door elkaar. De heer S. zelf kreeg bloedende wonden, terwijl hij beklema was geraakt tusschen het stuur en zijn zitplaats. Zijn zoon. die naast hem zat. viel door de gebroken voorruit en kreeg o.a. een diepe snede door den bovenlip. Mevr. S. kreeg enkele lichtere kwetsuren, terwijl mevr. Dam de knie bezeerde. Onmiddellijk werd dr. Batelaan uit Reeuwijk gewaar schuwd. die de eerste hulp verleende, waarna allen per ziekenauto naar hier werden vervoerd, waar de heer en mevr. S. in de Geref. Pastorie werden opgenomen. De heer S. bleek zware inwendige blessuren aan de borst te hebben bekomen. Oe auto werd weggesleept. In de Brugstraat kwam een auto In botsing met een boerenwagen. De schade was niet groot en werd in der minne ge schikt. De stichting van een zelfstandige afd. .Bodegraven" van den Ned. Christen- Vrouwenbond schijnt nu wel verzekerd te zijn. Onder leiding va nmevr. Breedveld v. d. Brink uit Wassenaar zal volgende week de stichtingsvergadering plaats heb ben In een gecombineerde vergadering van de besturen der Chr. MuziCkver. S. D. G. en de muziekver. „Crescendo" is besloten dat voortaan de concerten niet meer op Zater dagavond zullen worden gegeven, maar afwisselend op Woensdag- en Donderdag avond. Het eerste concert val a.s. Donder dag worden gegeven. L» C. Baars, leerling van de Chr. Mulo- school. hoofd de heer P. Maaskant, slaagde voor het toelatingsexamen Chr. H.B.S. te Utrecht. Gevonden: 1 heerenrijwiel. 1 bruin lederen dameshandschoen. 1 punt bei teltje, 1 rieten mand, 1 bril in etui- Bij het correspondentschap der ar beidsbemiddeling in deze gemeente heb ben in den loop dezer week geen in- of af schrijvingen plaats gehad, zoodat het aan tal werkzoekenden evenals vorige week 75 bedraagt. De heer J. Maaskant alhier slaagde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht voor het Economisch Doctoraal Examen Indo logie. Mej. J. E. Dam en mej. M. Kramer slaagden te Utrecht voor t Muio-diploma A. Zij werden opgeleid door de Chr. M.UJL.O -school. RECLAME. BOSKOOP. Hulpbrug over de Gouwe. Van Ged. Staten dezer provincie is bij B. en W. dezer gemeente een schrijven binnen gekomen, waarin genoemd college zich kon vereenigen met de opvatting, dat het landverkeer over de Gouwe tijdens de uit voering der werkzaamheden ten behoeve van de verbreeding van het vaarwater, thans niet meer door een pontveer zal kunnen worden onderhouden- Het college besloot daarom aan het dezerzijds gedaan verzoek tegemoet te komen door het leg gen van een hulpbrug, welke tegenover de Bootstraat zal worden gebouwd. Dc voorbereiding Regeeringssteun boom- kweekersbedrijf. Wat in deze gedaan werd. B en W. schrijven aan den raad, dat zij den tijd gekomen achten den Raad in ken nis te stellen met datgene, wat in deze ge meente werd verricht om Regeeringssteun te verkrijgen voor het in nood verkeerende boomkweekersbedrijf. Nadat op een door hun college saamge roepen vergadering van vertegenwoordigers van alle Boskoopsche organisaties op het gebied van de boomkweekerij en bloemis terij. geen overeenstemming bleek te be staan in zake het al of niet wenschelijke van het inroepen van Regeeringssteun, hebben desniettemin een tweetal organisa ties, t.w. de R.-K. Land- en Tuinbouwbond en de Vereeniging Boom- en Plantenbeurs de zaak ter hand genomen en een vrij uit gebreid onderzoek ingesteld naar den wer- kelüken toestand in het hoofdbedrijf te de zer plaatse. Het resultaat van dit onder zoek werd neergelegd in uitvoerige tabel len en met begeleidend adres den Minister aangeboden. Vrijwer tegelijkertijd heeft de Bond van Plant-enhandelaren zich met een vrij con creet voorstel tot de Regeering gewend met verzoek de solide bedrijven middels credie- ten niet alleen het voortbestaan, maar ook het normaal functionneeren mogelijk te maken omdat stagnatie in de betaling door de exporteurs de allernadeeligste gevolgen ook voor de kleine kweekers met zich zou brengen. Waar de poging én van den R.-K. Land en Tuinbouwbond èn van de Boom- en Plantenbeurs èn van den Bond van Plan- Bij aankoop van een GIBBS' artikel moet U van uw leverancier een BON ontvangen. Een klein aantal van deze bons jjeeft recht op een interessant geschenk. Nadere «reeevens vindt U op de bons. tenhandelaren, zich uiteraard bepaalden tot het verzoeken om steun voor bedrijven, die in meerdere of mindere mate credlet waardig waren, hebben B. en W„ meenen- de. dat er stellig een categorie zal over blijven. waaraan géén credieten zal worden verstrekt, een verzoek tot de Regeering ge richt om de kleinste kweekers, die zonder of nagenoeg zonder Inkomen zijn. onder de gemeentelijke steunregeling te mogen brengen, mits de Regeering in de kosten 70%, bijdraagt. Op dit verzoek werd afwij zend beschikt. Op een onlangs herhaald verzoek is nog geen antwoord ontvangen. De door de organisaties Ingediende ver zoeken. waarmee ons college werd in ken nis gesteld, hebben de aandacht der Re geering getrokken, met gevolg, dat een en andermaal over deze zaak ls geconfereerd, zoowel op het Departement als met den Minister persoonlijk, en laatstelijk nog Don derdag. 30 Juni. met de Commissie Zaal berg. bij welke conferenties de voorzitter van ons College steeds tegenwoordig was. Resultaat van de besprekingen niet het minst van de conferentie op 30 Juni is, dat nu als vaststaand kan worden aan genomen. dat de steun aan het boomkwee- kerijbedrljf bij de Regeering in studie en dat reeds een voorloopig schema in bewer king is. terwijl de toezegging werd verkre gen, dat t.z.t. de organisaties over dit schema, hetwelk mede door onzen voorzit ter in overleg met B. en W wordt opge maakt. zullen worden gehoord. De bedoeling van deze mededeeling ls al lerminst ongegronde verwachtingen op te wekken, want men diene er zich reken schap van te geven, dat voorbereiding nog iets anders is dan een verkregen resultaat en ook. dat de te regelen materie van uiterst moeilijken aard is. B. en W. meenen echter te mogen zeg gen. dat de zaak door de Regeering niet ls afgewezen maar in behandeling is en dat ons college al het mogelijke doet een oplossing te bespoedigen, hoewel er reke ning mee zal moeten worden gehouden, dat ook in het gunstigste geval Indien de voorbereiding leidt tot de indiening van een wetsvoorstel er nog geruimen tijd mee gemoeid zal zijn, alvorens een dergelijke beslissing gevallen is. Het komt ons daarom voor, dat het oogenblik thans gekomen is, dat uw Raad den Minister verzoekt, nu de nood der boomkweekerij in het algemeen en die der Boskoopsche culturen ln het bijzonder, de aandacht van Z. E. heeft, te willen bevor deren, dat met spoed een regeling wordt getroffen, welke in zich zelf gezonde en levensvatbare bedrijven voor den onder gang tracht te vrijwaren. Sluitingsuur der Café's. Door de afd. Gouda en omstreken van den Ned. R.K. bond van hotel-café restauranthouders en slijters „St. Joseph" is aan den raad dezer gemeente een adres verzonden, waarin adressanten verzoeken, het sluitingsuur voor alle café's in deze gemeente te bepalen op elf uur des n.m. en de mogelijkheid tot afwijking, opge nomen in art. 95 der politieverordening te laten vervallen. B. en W. zijn van meening dat er geen redenen aanwezig zijn om de gevraagde wijzigingen aan te brengen. Een algemeen sluitingsuur van elf uur des avonds lijkt B. en W. niet gewenscht. Werd aan het verlangen, n.l. het schrap pen van art. 95 voldaan, dan zou de mogelijkheid om vergunning te verkrijgen, in bijzondere omstandigheden later dan 11 uur geopend te blijven, zijn utgesloten. Ook dit achten B. en W. niet raadzaam. Zij stellen dan ook voor afwijzend op het verzoek te beschikken. Wegens ziekte van den heer A. van Gelderen, commies ter secretarie in deze gemeente, ls door B. en W. tijdelijk aan gesteld de heer W. M. de Vos, alhier, die speciaal belast ls met aangelegenheden betreffende de zorg voor werkloozen. De gehouden open schaalcollecte ten bate van het plaatselijk crisiscomité heeft ruim f. 735.— opgebracht. HAZERSWOUDE. Raadsagcnda. De Raad dezer gemeente komt op Dins dag 12 Juli in openbare vergadering bijeen des v.m. te 10'/« uur. 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel tot wijziging der verordening bedoeld in art. 9 le lid der Winkelsluitingswet. 3. Veror dening regelende de eischen van benoem baarheid en de bezoldiging van de veld wachters. 4. Het aangaan van een reke ning-courant overeenkomst met de Bank voor Nederlandsche Gemeenten voor bui tengewone uitgaven. 5. Voorstel t.z. korting op de jaarwedden van het gemeente-per soneel en het heffen van pensioensbijdra gen. 6. Goedkeuring van de balans en winst- en verliesrekening van de bouwver- eeniging „Volksbelang". 7. Aanvrage J. J. van Meurs (Rietveld) om afstandsvergoe ding voor schoolkind. 8. Aanbieding der gemeente-rekening over 1931. 9. Aanbieding der rekening van het Waterbedrijf over 1931. 10 Benoeming commissie tot het na zien der rekeningen. Onze dorpsgenoote mej. A. Th. de Boer behaalde te Boskoop het diploma 3- jarige handelscursus. De Knapenver. „Het Mosterdzaadje" heeft met drie leiders een uitstapje ge maakt naar Alkmaar Bergen. Schoorl en IJmulden. per autobus van Buitelaar van Waddinxveen. Men heeft veel gezien en veel genoten! Voor crisissteun hebben zich 156 melkveehouders aangemeld, die te zamen aan uitkeering ontvingen een bedrag van f. 8538.75 Het aantal melkgevende koelen bedroeg 3795. KOUDEKERK. Geslaagde uitstapjes. De Chr. Zangver. „Koudekerk's gemengd koor" maakte per autobus een uitstapje naar het Gooi. 's Morgens ging de rets over Haarlem en Amsterdam, vandaar werd het Muiderslot bezichtigd. Vervolgens werd over Hilversum gereden tot Amersfoort. Op de terugreis bracht men nog een be zoek aan het vliegkamp Soesterbcrg. ter wijl men ln Utrecht een poosje vertoefde ln een kersenboomgaard. Niettegenstaande de regen heerschte er onder het gezelschap een opgewekte stemming en keerde men hoogst voldaan huiswaarts. Onder leiding van ds. Odé maakte de Meisjesver. ..Martha" een uitstapje naar Arnhem en Omstreken De reis werd ge maakt per autobus. Men bezocht het park Sonsbeek en kasteel Roozendaal, de bedriegertjes, de kettingbrug en het dierenpark behoorde mede tot de attractie. Hoewel ook hier de regen eenigszlns spelbreker was, heeft men toch van dit refsje genoten! Burgerlijke stand. Geboren: Hendrika, dochter van Fredc- rlk Lekx en Stijntje van Klaveren Pie ter Cornells, zoon van Mathijs Maat en Trijntje de Bruin. Den arbeider Noordam, overkwam bij den landbouwer Bijsterbos ln den Honds- dijk een ongeval, doordat hij bezig was een wagen te ontladen, en het paard wat voor den wagen stond op hol sloeg, waar door hij zoodanig kwam te vallen dat hij een hersenschudding en zware inwendige pijnen bekwam. Geslaagd te Den Haag voor het on derwijzersexamen de heer C. Mleog alhier. NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrikus Simon, zoon van II. Pietersen en A. T. v. d. Zwet Johan Coenraad Ludwig, zoon van H Ahles en G. Kranenburg. Overleden: P. T. van den Berg van Os, oud 78 jaren, echtgenoot van N. Bodegra ven W. van Vliet, oud 81 jaren, weduw naar van W. van Dam. Muziektent verplaatst. De muziektent, die van gemeentewege in 1920 gesticht, gedurende al dien tijd het dorpsplein tot sieraad strekte is over gebracht naar het achtereind van de Kerkstraat. Zij moest het veld ruimen voor de af te zetten speelplaats bij dc dorpsschool. Het overbrengen geschiedde onder leiding van den gemeente-opzichter door de te werk gestelden bij de werkver schaffing. Van gemeentewege zijn reeds ver schillende hooibergen gecontroleerd üi verband met hooibroei. Bij de wed. J. Bllj- leven moest het hooi worden uitgehaald. NOORDEN. Het a.s. Oranjefeest. Naar wij vernemen heeft de burge meester slechts gedeeltelijk dc door de Wilhelmina-vereeniging gevraagde ver gunning tot het organiseeren van een Oranjefeest ingewilligd. Gevraagd was een dag feest te vieren met den avond daar aan voorafgaande. Deze avond is gewei gerd en de dag is toegestaan. TER-AAR. Burgerlijke stand. Geboren Cornelia Johanna Maria. d. van P. N. Dobbe en C. Lek Johannes Ma- rinus, z. van G. Droog en I. Voordouw Maarten, z. van C. van Leeuwen en A. den Braven. Overleden: A. v. d. Haven 27 j„ d. van J. V. d. Haven en H. E. Hofstede. Ondertrouwd: W. Verkuil 30 J. en A. M. v. Harten 23 jJ. P. van Doorn 29 jen G. v. Dorp 27 Loop der bevolking. Vertrokken: P. J. Bonnet, J. A. Slootweg en C. Slootweg naar Wervershoef A. D. Broer naar Nieuwveen. WADDINXVEEN. Burgerlijke stand. Geboren: Berend, z. van J. Jager en R. Ploegsma Pieter, z. van G. Hofman en T. Schmidt. Overleden: Hendrika Cornelia Vink 7 maanden. Gevonden: een muts en een porte- monnaie met inhoud. Inlichtingen ter secretarie. UMUIDEN, 8 Juli. VISCHPR1JZEN. Tarbot per KG. f. 0.95-0.70, Tongen per K.G. f. 1.75—0.85, Groote Schol per kist van 50 K.G. f.28, Middelschol f.24 Zetschol f. 21.50—14, Kleine Schol f. 17.50 3.90, Schar f. 7, Roggen f. 16, Pieterman en Poontjes f. 18—2.30, Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 40, Gullen per kist van 50 K.G. f. 12-3.40, Wil .1.40-170 Koolvisch per stuk f 0.60—0.08. Aangekomen 1 Stoomtrawler: R.O. 16 met f. 4750. 4 kotters: O. 105 met f.458, O. 30 met f.33, O. 58 met f.231, E. 390 met f.S36. 2 loggers: K.W. 105 met f.492, SCH. 342 met f.480. 3—2

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 7