73,te Jaargang VRIJDAG 8 JULI 1932 No. 22177 Leidsch Crisis-Comité. DFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIEN 30 Cts. per regel voor advertentlën uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentiën 35 Cts. per regel. Kleine Advertentlën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANTS Voor Lelden per 3 maanden 1.2.35; per week 1.0.18 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post f. 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. Giro No. 188690. Door ons werd ontvangen: IX A f. 2.— DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat G. Hulst, te Leiden, een verzoek heeft inge diend ter bekoming van een verlof B. voor den verkoop van alcoholvrijen drank voor gebruik in het perceel Breestraat No. 54, alhier. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 8 Juli 1932. 2799 JAARVERGADERING DER VRIJE UNIVERSITEIT. Het slot. Na het beëindigen der rede van mr. J. A. de Wilde, gisternamiddag, de slotrede van de jaarvergadering, nam de voorzitter der vergadering prof. dr. Waterink nog het woord, teneinde het gemeentebestuur van Leiden, dat zich door wethouder T. S. Gosllnga officieel vertegenwoordigen liet. daarvoor te danken. Mede nam prof. Waterink deze gelegen heid te baat, om te wijzen op de groote verandering in de publieke waardeering van de Vrije Universiteit voorheen en thans. Ter tafel lag een spotblaadje, door Leidsche universiteitskringen ter gelegen heid van de jaarvergadering der Vrije Universiteit in 1886 te Leiden gehouden, toen in het licht gegeven. Tegenover den laatdunkenden spot, waartoe men zich toen ter tijd ln dat blaadje gerechtigd achtte, staat thans, al dus prof. Waterink, dat het podium vol staat met palmen, gratis door den Hortus Botanicus der Rijksuniversiteit voor deze vergadering afgestaan. Spr. vermeldt het met dank, dank ook voor de groote ver andering, die zich voltrok. Voorts rustte nog op spr. den plicht, te vermelden, dat de heer Joh. Krap te 's-Gravenhage, zoo vele jaren een trouw vriend der universi teit en directeur der vereeniging, wegens gezondheidsredenen als zoodanig zijn ont slag had ingediend. Spr. huldigt de verdiensten van den heer Krap met warmte en wenscht, hem een nog rijk gezegenden levensavond. Ten slotte zegt spr., dat de plaats der volgende jaarvergadering later zal worden bekend gemaakt. Nadat ook dr. H. Colijn nog een enkel woord heeft gesproken, ein digde excellentie A. W. F. Idenburg, oud gouverneur-generaal van Ned.-Indië, met dankzegging. 's Avonds vereenigden directeuren, cura toren, hoogleeraren en vrienden der uni versiteit zich in restaurant ..In den Ver gulden Turk" aan het zoogenaamde uni- versiteitsdiner, waar nog menig goed woord werd gesproken Hiermee behoor den de Leidsche universiteitsdagen, die naar het woord van dr. H. Colijn zéér wel geslaagd mochten heeten, weer tot het verleden. LEIDSCH JAARBOEKJE. Bij de drukkerij P. J. Mulder en Zn. is het „Leidsch Jaarboekje 1932" verschenen, of, zooals het officieel heet. „Jaarboekje voor geschiedenis en oudheidkunde van Leiden en Rijnland, tevens orgaan van de Vereeniging „Oud-Leiden". Uiterlijk verschilt dit 24ste deel in niets van zijn voorgangers. De Inhoud bestaat, behalve uit eenige zakelijke gegevens be treffende „Oud-Leiden", een negental „in memoriams". gewijd aan de nagedachtenis van de heeren dr. J. H. Wilterdink (dr. C. A. Crommelin), R. Th. van Leeuwen (Leo Mens), J. H. de Waal Malefijt (J. W. Kobus), S. J. Ie Poole L.Gzn. (prof. dr. L. Knappert), mr. Menno Rijke (mr. E. C. Wiersma), A. J. Schölvinek (Alb. Ouds hoorn), ds. J. Wuite (ds. J. A. Prins), ds. II. J. Kouwenhoven (ds. T. Thomas) en ir. W. Massink (dr. J C. Schalkwijk). Voorts schrijft ir G. L. Driessen over het leven en de geschriften van den stads architect S. v. d. Paauw (vervolg); prof. Knappert over „Prins Willem's bezoeken aan Leiden", mr. S. J. Fockema Andreae over „Een bestuursschandaal in de 17de eeuw"; mej. A. J. Versprille over „Een krijgstocht van gewapende Leidsche bur gers naar Utrecht en Deventer in 1456"; dr. J. W Verburgt over het Loridanshofje; G. F. E. Kiers over de Leidsche monumen ten en jhr dr. W A. Beelaerts van Blok land over .Heer Dirk Woutersz". Tenslotte herinnert de heer W. J. J. C. Bijleveld ln enkele woorden aan de geslaagde von Sie- bold-herdenking. AFSCHEID Ds. A. D. MEETER. Het afscheid van dr. A. D. Meeter, Ned. Herv. predikant alhier, zal plaats hebben a.s. Zondagavond, zes uur, in de Pieters kerk. Ds. Meeter zal Zondag d.o.v. door ds. Joh. W. Groot Enzerink in zijn nieuwe gemeente, Wageningen, bevestigd worden. GYMNASIUM. Toelatingsexamen. Tot de eerste klasse zijn toegelaten: E. H. J. Akkeringa, S. H. T. M. Barge, C. Bloot, I. H. Boeke, P. Boet, P. Boevé, C. L. Boogerd, J. Borger, D. A. Brinkerink, W. Brinkgreve, W. J. C. Brouwer, A. de Bruyn, M. Burger, H. Caron, J. Catz, H. van Dam, W. Doekes, M. L. Duyvendak, C. Dyck- meester, C. Eggink, A. J. Eykman, D. Fauel, F. Furnée. G. van Gerrevink, W. A. de Groot, A. Hagens, O. E. B. Hamel, W. G. P. van der Heijden. L. E. van Hoik, G. Holtz, E. C. Idema, A. H. C. Jacobs, J. W. de Jong, H. de Jong, J. G. de Jong, K. Kool, A. C. E. C. van Koppenhagen, G. Korthof, L. E. Kranenburg, H. Krieger, A. C. Krijkamp, L. C. Kuiper, A. J. Landaai, J. C. Ligtenberg, G. A. Makkink, M. G. J. Manders, W. C. J. Manders, A. H. Masten broek. J. G. van Mourik Broekman, M. C. Mulder, B. G. Mulder, M. E. van Outeren, J. W. Perdeck, E. P. Plantenga, C. O. van der Plas, E. V. A. Remouchamps, C. L. Riemens, J. D. van Rijnbach. N. B. Roos, F. van Sandlck, C. H. van Schooneveld, A. Schouten. J. C. Smalt, R. S. Soejoed, P. T. A. Sormani, F. L. Stenfert Kroese, W. J. Stibbe, L. Taverne, J. M. van Til, C. H. Vedder Christiaanse. W. D. Verduyn, F. J. M. Visser. D. Vlaanderen, G. L. P ,G. Vos, C. I. de Vos van Steenwijk, A. A. de Vos van Steenwijk, A. Vriend, J. Wagemaker, A. F. Weinberg, P. van Weizen, IJ S. de Wilt, E. de Witte. R. M. Jansen voor de 2e kl„ J. Keiler voor de 6e klasse. TRAGISCH ONGEVAL te SCHEVENINGEN Stadgenoot door ontploffend vuurwerk gedood. De mooie zomeravond, welke den dui zenden. die der traditie getrouw naar Scheveningen waren opgegaan, om van het vuurwerk te genieten, een prach tig schouwspel scheen te beloven, is gis teren wreed verstoord door een noodlottig ongeluk, dat aan een stadgenoot, den 57- jarigen vuurwerkmaker J. J. Bakker, wo nende op den Oude-Rijn en in dienst bij de Pyrotechnische fabriek der firma A. J Kat alhier, het leven heeft gekost. Omstreeks kwart voor elf stak zekere Hartevelt een mortier af van 20 c M. Door onbekende oorzaak sprong hiervan de ketel uiteen en trof Bakker, die naast Hartevelt stond, ter hoogte van de hartstreek Doo- delijk getroffen stortte de ongelukkige ter aarde. Twee doktoren, dr. Guljé uit Uit geest en dr. Funkenberg uit 's-Graven- zande, snelden onmiddellijk toe. Zij kon den echter niets dan den dood constatee- ren. Hetzelfde constateerde ook even later dr. Fortuyn van den Geneeskundigen Dienst. Even voor het ongeluk gebeurde, had men al een klein incidentje met een an dere vuurpijl gehad. Het afschieten mis lukte, zoodat de vuurpijl op het strand tot ontbranding kwam en de gekleurde ballen vuur her- en derwaarts stoven. Hierbij is echter niemand gewond. Het verder afsteken van het vuurwerk werd afgelast. De talrijke toeschouwers bemerkten wel dit ontijdig einde, doch slechts enkelen waren er zich van bewust, welk droevig ongeluk daarvan de oorzaak was. Het stoffelijk overschot van het slacht offer werd door den Geneeskundigen Dienst naar het ziekenhuis aan den Zuid- wal gebracht. Nader vernemen wij nog in verband met het bovenstaande ongeval, dat een dame, mevrouw G. uit de Tomatenstraat T „Pe„n Ha£Lg' die °P het wandelhoofd. dicht bij de rotonde stond te kijken, door een stukje ijzer in de linkerborst werd ge troffen. Gelukkig was de verwonding slechts van weinig beteekenis. Ook eenige badstoelen, die op 10 M af stand geplaatst waren, werden door het weggeslagen ijzer getroffen. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR RIJNLAND. De e. v vergadering der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland is vastgesteld op Woensdag, 13 Juli 1932, des namiddags 2 30 u. in de vergaderzaal der Kamer, Stationsweg 43, Leiden. De agenda luidt: 1. Opening. 2. Benoeming van een Commissie tot Onderzoek van de Geloofsbrieven van den heer J. Singerland te Katwijk a. d. Rijn. 3. Rapport van deze Commissie. 4. Installatie van den heer Slingerland. 5. Notulen. 6. Ingekomen Stukken. 7. Bespreking van de wenschelijkheid om te Leiden parkeerterreinen in te rich ten. 8 Voorstel om aan de gemeente Lelden te vragen den Hooge Morschweg en den daarbij aansluitenden oprit over den Spoorweg bij de Vink te verbeteren. 9. Rondvraag. 10. Huishoudelijke vergadering. 11. Sluiting. „LEIDSCHE DILETTANTENCLUB". Woensdagavond gaf de Leidsche Dilet tantenclub in de Turnzaal van het Rijks- asyl voor Psychopathen, het bekende blij spel in drie bedrijven van Gerard Nielen: Gebroeders Kalkoen. De hoofdrollen waren in handen van dé dames mevr. SimonsLeget, mevr. Leget- Nieboer en de heeren T. Simons Jr., A. de Water en D. Fuks, die zich uitmuntend van hun taak hebben gekweten. Ook de bij rollen waren goed bezet. Het kapwerk was van de firma Van der Pijl, terwijl het ge heel onder regie stond van den heer A. de Water. Het geestige stuk deed herhaaldelijk lachsalvo's opstijgen en het applaus tot een ovatie oplaaien Na afloop sprak de geneesheer-directeur woorden van dank voor de geheel belang- looze en mooie voorstelling en aan ziin verzoek om een driewerf hoera voor de tooneelvereeniging werd uitbundig gevolg gegeven.'1 De Dancing Jazzband onder leiding van den heer Drabbe voerde, eveneens belang loos, zeer gewaardeerde entre-acte-muziek uit. - Het geheel was voor de patiënten een prachtig avondfeest. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijziging Leidsche Coöp. Melkinrichting „De Landbouw". Opheffing filiaal Oude Singel 212, Leiden. BEZOEK VAN ZUID-AFRIK AANSCHE STUDENTEN. Vandaag heeft een gezelschap Zuid- Afrikaansche Studenten het aangekon digde bezoek aan onze stad gebracht. Hedenmorgen hebben de gasten een wandeling door de stad gemaakt, waarbij natuurlijk de voornaamste bezienswaar digheden in oogenschouw werden geno men en daarna een rondvaart over de meren. De lunch, welke aan boord werd ge bruikt, was aangeboden door de afdeeltng Leiden van de NcderlandschZuid-Afri- kaansche Vereeniging. Na terugkomst werd een bezoek ge bracht aan het Rijksmuseum van Oud heden en daarna aan de Academie, waar het gezelschap namens den Senaat werd ontvangen en toegesproken door den rector-magnificus, prof. dr. J. J. Blanksma. Na afloop waren de mannelijke studen ten de gasten van het L. S. C. in de sociëteit Minerva" en de Vrouwelijke in het clubgebouw der V. V. S. L. Geslaagd voor Ned. Handelscor respondentie: Tine Licht en Ensje War- necke en voor boekhouden: Anny van der Most van Spijk, Rie den Hollander, Lenv van der Drift, Anny Omtzigt, Mien Laken, C. A. M. Schoondergang, leerlingen der Eerw. Zusters Mariaschool, Haarlemmer straat. Prof. dr. J Rahder, hoogleeraar in de Japansche taal en letterkunde aan de Leidsche Universiteit is voor wetenschap pelijke doeleinden voor den tijd van twee maanden naar Japan vertrokken. DUITSCHLAND. Uit de landen De verkiezingslijst der Staatspartij De werkloosheid. De Pruisische Landdag heeft op voorstel van de nationaal socialisten en de Duitsch- nationalen. een parlementaire commissie, bestaande uit 29 leden, ingesteld, om een onderzoek in te stellen naar de betrekkin gen tusschen den huidigen Pruisischen minister van financiën, dr. Klepper en de Duitsche Pachters Credietbank en de Domeinen Industrie-onderneming. De regeering- van Thuringen heeft na een zitting welke eenige uren duurde, be sloten af te treden. In dit verband wordt officieel medege deeld: Bij de behandeling van het ontwerp staatsbegrooting zijn door den Landdag besluiten genomen welke door de lands- regeering niet kunnen worden ten uitvoer gelegd. De leden der regeering van Thurin gen treden derhalve af. Reeds wekenlang is door de nationaal socialisten en de communisten aange drongen op directe ontbinding van den Landdag. Verwacht wordt dat nu ook de sociaal democraten dit standpunt zullen gaan innemen en hun tot nu toe gevolgde „duldingspolitiek" zullen laten varen In Hessen is het Praesidium samengesteld uit 2 nationaal-socialisten en 1 Centrum man. Het bestuur van de Duitsche staatspartij heeft zijn verkiezingslijst opgesteld. De lijst begint met de namen: Rijksminister van financiën b.d. Dietrich, rijksdagafge vaardigde Lemmer, minister van financiën b.d. dr. HoepkerAschaff, Barteld uit Hannover, rijksminister van financiën b.d. dr. Reinhold. Volgens mededeeling van het Rijksinsti tuut voor werkverschaffing bedroeg het aantal per 30 Juni als werkloos ingeschre ven personen 5.476.000, d.i. 93.000 minder dan per 16 Juni. LAUSANNE EN GENEVE. Nog altijd op zoek naar een compromis. Den geheelen dag hebben gisteren te Lausanne besprekingen plaats gevonden tusschen Mc Donald von Papen en Her- rlot. Herriot bleef bij den Engelschen pre mier dineeren. Ook gisteravond tot laat ln den nacht, werd door-geconfereerd. Het bezoek van rijkskanselier von Papen en den Duitschen minister van bultenland- sche zaken von Neurath. bij de Britsche delegatie, duurde tot over eenen des nachts De besprekingen werden ten slotte niet meer met MacDonald gevoerd, maar slechts met den Britschen minister van fi nanciën. Neville Chamberlain. Na afloop van de besprekingen kenschet sten de Duitschers den toestand als: Nieu we formules, nieuwe probeersels. Na het bezoek van de Duitschers gingen Sir John Simon en Neville Chamberlain van Ouchy naar Lausanne om weer met de Franschen te onderhandelen. De samenkomst begon om half twee en scheen een goed verloop te hebben. Tot 3 uur duurden de Engelsch-Fransche besprekingen waarna van Engelsche zijde werd medegedeeld: De toestand ls weliswaar ln het alge meen verbeterd, doch het zou voorbarig ziin reeds van een overeenstemming te spreken. Overigens caracteriseeren Herriot's woor den „Het gaat goed", die hij bij het verla ten der Engelsche delegatie tot de aanwe zige journalisten sprak, den toestand het beste. De besprekingen worden heden voort gezet. Verder verluidt, dat de besprekingen zich geconcentreerd hebben om de politieke formules van het evt. te sluiten verdrag van Lausanne en dat tusschen de Duitsche en de Fransche delegatie hierover nog ern stige meeningsverschillen bestaan. Als vaststaand kan worden aangenomen, dat van Fransche zijde als tegenwicht te gen de Duitsche politieke eischen weer de gedachte van het consultatieve pact op den voorgrond is gebracht. Dit pact werd reeds vóór het begin der Conferentie langs diplo- matieken weg aan de Duitsche regeering voorgesteld en zou Inhouden dat de groote Europeesche mogendheden zich zouden verplichten niet zonder onderling overleg strijdvragen op te werpen, die den huidi gen toestand in Europa in beroering zou den kunnen brengen Van Duitsche zijde verklaart men dat deze verplichting, die wordt opgevat als een vastlegging van de bepalingen van Versailles, reeds sedert het begin van de Conferentie in dezen vorm door de Duitsche regeering is afgewezen. Onderwerp van behandeling was tot nu toe alleen het. Engelsche denkbeeld. Het schijnt nu dat de Franschen een uitbreiding van dit consultatieve verdrag hebben gevorderd als tegenwicht tegen de Duitsche politieke voorstellen. Baldwin heeft gisteravond in het Lager huis meegedeeld dat MacDonald Dinsdag in het Huis een verklaring over de conferen tie van Lausanne en haar resultaten zal afleggen. De hoofdcommissie der Ontwapenings conferentie is gistermiddag bijeengekomen ter beraadslaging over het plan-Hoover. De vertegenwoordiger van Canada stemde met het Amerikaansche voorstel in. Hij herinnerde de conferentie er aan, dat het wel en wee van millioenen menschen in haar hand ligt en dat uit dien hoofde de conferentie in geen geval mag mislukken. De Belg Carton de Wiart keurde even eens het Amerikaansche voorstel princi pieel goed. Het plan-Hoover bevat volgens spreker evenwel niets betreffende de kwes ties van particuliere wapenfabrikatie en van den wapenhandel. Het is noodig deze aangelegenheden eveneens op te lossen en de uitvoering der verdragen door een effectieve controle-instantie te doen ob- serveeren. Bij den aanvang der zitting overhan digde de Britsche minister van Buiten- Iandsche Zaken, Sir John Simon, den president der conferentie den tekst van de redevoering welke de waarnemende premier Baldwin in het Lagerhuis heeft gehouden en welke de officleele houding aangeeft, welke Engeland tegenover het voorstel-Hoover aanneemt. Men zie daarvoor onder Engeland Voorts verklaarde na de eveneens beves tigende verklaringen van de vertegenwoor digers van Brazilië, San Domingo, Cuba, en Mexico, de Noorsche gezant dat Noor wegen bereid is het voorstel van Hoover in alle opzichten te aanvaarden. Het voor stel moet worden aangevuld door de in stelling eener internationale instantie voor de controle der ontwapening. Nadat nog het woord was gevoerd door de vertegenwoordigers van Oostenrijk, Hongarije, Finland en Denemarken, werd de zitting door den president tot heden verdaagd CHINA. De strijd in Mandsjoerije. Het radiostation van maarschalk Tsjang Sjoe Liang heeft te Peking uit Sachaljan een radiogram ontvangen, waarin door generaal Ma verzocht wordt mede te deelen dat hij ln leven is en verder zal strijden tegen de Japansche troepen voor de bevrijding van Mandsjoerije. Generaal Ma heeft voorts medegedeeld, dat het hem gelukt is een nieuw leger samen te stellen voor den strijd tegen Japan en de regee ring Poe YL BINNENLAND. Tragisch ingeval tc Scheveningen, een Leidcnaar gedood. (Stadsnieuws, le Blad. Ernstig ongeval op de tramlijn Gronin genDrachten. Een machinist gebood, (Laatste Berichten, le Blad). De regeering en de beperking der haringvisschcrij (Binnenland, 2e Blad). Een Luxemburgschc krachtzender met Nederlandsche programma's op Vrijdag avond. (Binnenand, 2e Blad). Bij de Berkclsche groentcnvciling is een valbrug neergestort; een schipper is ge troffen en gedood. (Gemengd, 2e Blad). De Noordwijksche tenniskampioenschap pen; merkwaardig spel van miss Ryan. (Sport, 4e Blad.) BUITENLAND. Betere vooruitzichten te Lausanne. Een accoord waarschijnlijk gevonden (Buiten land en Tel. le Blad). Baldwin deelt den inhoud van een Engelsch ontwapeningsvoorstel mede. (Buitenland, le Blad.) Een Fransche duikboot gezonken.. Ver moedelijk 66 slachtoffers. (Buitenl. Ge mengd 2e Blad en Tel. le Blad.) De Amerikaansche wereldvliegers wer den vermist, doch zijn gevonden. (Buitenl. Gemengd, 2de Blad en Tel., 1ste Blad). BELG1E. Een oude kwestie. Bij het debat over de begrooting van buitenlandsche zaken in de Kamer ver klaarde de frontist Vos, dat er gedurende den wereldoorlog nooit Belgische franc- tireurs hadden bestaan en dat de Duit sche praatjes daarover onjuist waren. Spreker verdedigde de stelling, dat alle naties gelijkelijk verantwoordelijk waren voor den oorlog van 1914, maar dat Duitschland alleen verantwoordelijk was voor de schending van neutralieit. De minister van transportwezen Fort- homme zeide, dat de woorden van Vos hem groot genoegen deden. De regeering zou nooit ophouden met protesteeren te gen de Duitsche beschuldigingen wat be treft de franctireurs en hij zeide het te betreuren, dat dit het herstel van de goede betrekkingen tusschen beide landen tegen werkte. Hymans had. aldus Forthomme, nog niet besloten, welke houding hij zou aan nemen tegenover het plan om een inter nationale commissie te benoemen, die een onderzoek zou doen naar deze zaak aan de hand van de verschillende documen ten, die daarover in België en Duitsch land aanwezig waren. FRANKRIJK. Motie van vertrouwen. De Kamer heeft met 485 tegen 13 stem men een motie van vertrouwen aangeno men na afloop van het debat over de interpellaties betreffende de werkloosheid. VEREENIGDE STATEN. Schuldenschrapping en ontwapening. Senator Shipstead (Minnesota), die deel uitmaakt van een groep arbeiders en boe ren. heeft een ontwerp-resolutie ingediend Inzake het schulden- en ontwapenings- vraagstuk. Hij stelt een verlaging der oor- iogsschulden door Amerika voor van Jaar lijks 5"/o, voor het geval de debiteurstaten den stand hunner bewapening jaarlijks met 5°/o verminderen. Na verloop van tien jaren moeten de Vereenlgde Staten dan alle schulden schrappen indien de debiteursta ten de herstelbetalingen, zoomede de con scriptie voor leger en vloot afschaffen President Hoover heeft het Congres een crediet gevraagd van 100.000 p. st. om de duizenden oud-strijders, thans te Washing ton, van daar naar hun woonplaats terug te kunnen brengen vóór 15 Juli. De Senaat heeft een dergelijk besluit al goedgekeurd. De commissie voor de credleten uit het Huls heeft gunstig geadviseerd. Later wordt gemeld, dat ook het Huis het crediet heeft goedgekeurd. PERU. Een communistische opstand. Officieel wordt gemeld dat in Trujillo in den staat Libertad een communistische re volutie is uitgebroken De regeering heeft onmiddellijk den staat van beleg voor een tijd var. 30 dagen afgekondigd De beweging ls tot Libertad beperkt ge bleven. Troepen zijn derwaarts gezonden ter onderdrukking van den opstand.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 1