LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Vrijdag 8 Juli 1932 UIT DE OMSTREKEN. Tegen onaangenamen reuk GEEN KRING WEDSTRIJD „DUINLAND". Naar wi; vernemen zi£ de Kring van Burgerwachten ..Duinland", w.o. ressor teoren de Burgerwachten van Voorschoten. Katwijk, Oegstgeest, Rijnsburg, Valkenburg en Wassenaar, dit jaar geen Kringwed strijden houden en dus ook niet meedoen aan don Gewestelijken wedstrijd tn Den Haag. Alleen de Burgerwacht Wassenaar had zich voor de Kringwedstrijd aangemeld rloch de Bondsregeling laat niet toe dat één Burgerwacht een ..Kringwedstrijd" houdt. Naar wij van bevoegde zijde ver nemen moeten zeer bijzondere omstandig heden de Burgerwachten (behalve Wasse naar) er toe genoopt hebben aan den Kringwedstrijd vooriooplg niet mee te werken. 0 AALSMEER. Vergadering Tuinbouw- en Plantkunde. De aid. der Kon. Ned, Mij. voor Tuin bouw- en Plantkunde heelt haar maande- lljksche samenkomst gehouden ln ,X>e Oude Veiling" onder voorzitterschap van den heer G. Oud. Na opening en lezing der notulen, deed de secretaris, de heer Augustijn, mededeellngen over de as. vriendschappelijke samenkomst van leden der Mij. De algemeene vergadering der Mij. zal dit jaar te Harderwijk worden gehou den. Voorts deelde hij mee dat het bestuur, ln verband met de verkiezing ln het hoofd bestuur. den heer D. Eveleens-Maarse (vak man) heeft aanbevolen; dat de September- keuring der Mij. waarschijnlijk den twee den Dinsdag ln die maand ln onze ge meente wordt gehouden, in het gebouw „De Oude Velling". Besloten werd den kweekers tc verzoeken hun veilingnummer op de schoeilngs hun ner akkers te schilderen, teneinde het op maken van processen-verbaal te vergemak- kelllken. wanneer personen worden betrapt op akkers, waar zij niet te maken hebben. De Hijksveldwacht krijgt dan lijsten met de nummers en namen der kweekers. De heer Augustijn hield een causerie over: „Vermenigvuldiging, levenswijze en verbreiding van den Colorado-kever". Deze kever werd ln Frankrijk te Bordeaux ln 1922 gesignaleerd en beweegt zich sinds vo rig jaar met verbazende snelheid Noord waarts zoodoende ook een bedreiging vor mende voor ons land. De Colorado-kever heeft het om. voorzien op het aardappel- gewas; het loof kan hij op een geweldige wijze vernielen. Gelukkig is de kever hier nog niet. en wanneer hij zijn Intocht doet, zal men hem wel uit weten te roeien. Over de levenswijze de manier van bestrijden en het gevaar voor den aardappel-export, wanneer de Colorado-kever hier vasten voet mocht krijgen, deelde de heer Augus tijn leerzame bttzonderheden mee welke de kweekers goed doen in hun geheugen vast te houden wanneer de kever onverhoopt zijn intocht hier doet. Op de keuring was een mooie collectie bloemen en cacteeën ingezonden, waarover de heer C. Spaargaren Dzn. een onderhou dende en leerzame causerie hield. Bij de rondvraag werd geïnformeerd naar het dezen zomer te houden bloemencorso. Uit het antwoord van den voorzitter bleek, dat het nog niet vaststaat, dat 't corso ge houden wordt. Volgende week wordt hier weer vergaderd met de besturen der tuin bouworganisaties. Hierop volgde sluiting. Geslaagde tocht Ouden van Dagen. De ouden van dagen, die verpleegd wor den in .Rustoord" alhier, hebben hun jaar- lijksch uitstapje gemaakt, waartoe een 22- tal auto's gratis beschikbaar waren gesteld door Inwoners Omstreeks halftwee nam de tocht naar IJmulden een aanvang en om 9 uur des avonds arriveerde de oudjes weer aan „Rustoord". Zij hadden natuurlijk echt genoten! ZIJ die dezen tocht weer voor de oudjes mogelijk hebben gemaakt, verdienen een woord van warmen dankt Zoowel bij het vertrek als bij de aankomst was er veel belangstelling. Geslaagd voor het M.U.L.O.-examen A. te Amsterdam A. Eveleens, A. Kniep Delvendiep en J. W. Sambrlnk Sande- rink allen alhier. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren; Paul Johannes, z. van W. B. J. Burke en H. T. J. Ludlage; Pieter Jan. z. van J. Sterk en J. M. Huiser; Lena Adriana. d. van A. T. Griekspoor en C. iStolwijk: Eefko, z. van J. C. Klungel en W M Quartel; Pieter Cornells, z. van W Verkerk en P. van der Laken; Anna Catharina, d. van J. F. Zaman en L. M. van Jolc; Trijntje, d. van C. Reurekos en M. E. van Winkel: Anna, d. van C. Kamerman en L. de Vries; Teunis. z. van A L. Bliek en M. Hol: Grietje Helena, d. van G. Degcnaars en C. Guldcmcester; Jannetje, d. van A. Slinger en G. A. M. Kost; Cornelia Dirkina, d. van G. Muijs cn J. J. de Blaeij. Ondertrouwd: D. Wijnier, 25 jaar en M. Kreeft, 24 jaar: D. Knibbe, 26 jaar en A. Tensen, 23 jaar. Gehuwd: O. W. Habbers, 25 jaar en G Kooij. 27 jaar: J. van Veen 29 jaar en A. Bliek, 19 jaar: U. van Splunter. 31 jaar en M. van den Berg, 31 jaar. Overleden: Huibert Cornelis Koorn. 80 jaar, geh. met W. van der Spruit; Johannis Rombout, 75 jaar, wedr. van M. van der Beek: Aldert Wortel, 71 jaar, wedr. van J. van der Meij. Loop der bevolking. Gevestigd: Bernhard D. Vorring met ge zin, van Amsterdam, Jacob Marisstr. 102 naar Burg Amersfoordtlaan 55 Pieter M. Balk met gezin, van Amsterdam, Cabral- straat 26 huis naar IJweg 36 Johannes van Eijden met gezin, van Nieuwer-Amstel Amstelveenscheweg 73 naar Lijnderdijk 261 Jacob Epits, van Amsterdam, Postjes weg 102 i naar Parklaan 65 Rlnze Bll- stra van Heemstede, Sumatrastraat 28 naar Kruisweg 1174 - Poulus W. Hartlng, van Aalsmeer, Uiterweg 184 naar Aalsmeer- derdijk 596 Anthonius C. Lagerburg, van Nieuwer-Amstel, Noorddammerweg 26 naar Schinkeldijk 80 - Hendrika J. Tebbe van Amsterdam. Borgerstraat 6 naar Nieuwemeerdijk 310 Leonardus C Kor- tekaas, van Hillegom, Brouwerlaan 53 naar Venneperweg 444 Cornelia G. M. Schrama, van Amsterdam, Lauriergracht 3747 naar Bennebroekerweg 948 Antho nius J. de Ruljte, van Soest, Amersfoort- straat 20 naar Aalsmeerderweg 541 Jacob J. van der Weeie. van Alphen aan den Rijn, Hoofdstraat 45 naar Sloterweg 724 Geertrulda A. Ferzenaar, van Am sterdam, ie Helmersstraat 104 naar IJweg 15 Everardus van der Veldt, van Haar- lemmerUede c.a. Vijfhuizen 1 naar Vijf- huizerdijk 176 Antonius Gouweleeuw, van Vleuten, Stationsstraat A 257 naar Hoofdweg 27 Lijntje den Dekker wed. v. Jacob Bakker, van Antwerpen (België), naar IJweg 276 Petrus F. Boh, van Weespercarsjjel, woonwagen G. 2636 Uitermeer, naar Kruisweg 1054 Helena Bouman, van Amsterdam. Jacob Maris- straat 102 naar Burg. Amersfoordtlaan 55 Jantje A. van der Ham, van Nleuwer- kerk aan den IJsel B. 44 naar Aalsmeer- derdijk 640 Hendrikus J. Kras. van Edam Meerzltde vn-424 naar Venneper weg 532 Wilhelmus D. Kroeze, van Beesd, B. 165 naar Kruisweg 1039 Simon P. Melvogel, van Alsmeer, Hadley- S'.raat 45 naar Aalsmeerderweg 549 Derk J. Somsen, van Ridderkerk. Paul Kruger- straat 48 naar Maneeelaan 26 Carel M. J. van Wiggen, van Helmond. Heistraat 3 naar Aalsmeerderditk 534. Vertrokken: Roelf Kolkman, van Spie- ringweg 495 naar Bennebroek, Binnenweg 51 David M. Theil. van Venneperweg 438 naar NoordwUkerhout, 's-Gravendamsche- weg 69 Jan Bette, van Llsserdiik 17 naar Sassenheim, Wasbekerlaan Jacobus H. Goossen. van Fortweg 32 naar Amsterdam, Maiubastraat 63 I Marinus de Waal. van Olmenlaan 86 naar Amsterdam, Beste vaerstraat 138 Hl Geertje van de Koppel, van Spaarnwouderweg 447 naar Amsterdam, Osdoroerwee 490 Petronella A. Lamers. van IJweg 60 naar Haarlem, Westerhoutpark 34 Maarten Abma, van Nieuwemeerdijk 382 naar Amsterdam, Oude Waal 37 Wolter Duinkerken, van Nieuwemeerdijk 149 naar Amsterdam, Sloteroolder 344 E Wed. T. de Ruiter, van Marktlaan 39 naar Weesp Achterom- straat 7 Elisabeth Chr. Knook, van Hoofdweg 772 naar Haarlem. Kruisweg 45 rood Annieien A. Meester, van Aals- meerderdijk 257 naar Aalsemer. Madine- weg 175. Ds. G. Gerbrandy, predikant bij de Ned. Herv. Kerk te Nieuw Vennep alhier die het beroep naar Leeuwarden heeft aan genomen. hoopt Zondagmiddag 10 Juli a.s. zijn afscheldspredlkatic te houden. Geslaagd te Amsterdam voor bet M.U.L.O.-examen B. C. J. v. d. Helm en W. N. Kooy beiden te Hoofddorp. HILLEGOM. Gevolg van de stukadoors-staking. Omstreeks 5 uur was er gisteren op Weerestein een groote oploop van per sonen, zoowel uit deze gemeente als van buiten. De thuiskomst van een werkwilligen stucadoor werd afgewacht door een 40-tal stakers. Dit is al verscheidene kceren voorgekomen, maar ditmaal was de belang stelling veel grooter. De politie was met 4 man aanwezig. Er gebeurde niets bij zonders, uitgezonderd een enkele maal een luid gejoel. Toestand van het Raadslid J. v. d. Loo ernstig. De heer J. v. d. Loo, lid van den Gemeenteraad, die sinds enkele weken ongesteld was, Is opgenomen ln de Marla- stichting te Haarlem. Zondag zijn hem de laatste HJH. Sacramenten der Stervenden toegediend; zijn toestand is hoogst zor gelijk. Het Ziekenfonds „Hulp in Nood" Het ziekenfonds „Hulp in nood" hield in Hotel Flora een drukbezochte buiten gewone alg. vergadering. De voorzitter de heer C. J. L. van der List, opende met een woord van welkom. Spr. releveerde, dat op de voorjaarsvergadering een besluit ge vallen is, dat door het Bestuur voor 3 maanden werd aangenomen om te zien, of het kon worden bestendigd Het Be stuur heeft het nu noodzakelijk geacht, deze vergadering te beleggen. Hierna werd punt 2 aan de orde gesteld, luidende: het Bestuur stelt voor, over te gaan tot verdere verlaging van de uit- keeringen met 10 'Ie en deze dus te bren gen op 4/5 deel van de uitkeerlngen, zoo als die waren voor Maart 1932. De voorz. zegt. dat sinds de vorige vergadering 2 bestuursleden bedankten. Op deze con vocatie is bestuursverkiezing niet aan de orde gesteld; de voorzitter treedt n.l. met 1 Januari a.s. periodiek af en wenscht zijn mandaat niet hernieuwd te zien, zoodat de leden dan tijd hebben, om op hun gemak naar goede candidaten voor ver schillende bestuursfuncties uit te zien. Hij gaf nu aan. hoe de gang van zaken tot nu is geweest. Er wordt van bestuurszijde voorgesteld, nog 10°'« lager te gaan dan de laatste regeling, totaal dus 20 lager te komen dan de uitkeerlngen waren voor 1 Mrt. j.l. De kas eischt dit. daar de cijfers aangeven .dat over de laatste 5 jaar het aantal gemiddelde ziekendagen ls geste gen van 5 tot rond 8 per Ud en per Jaar. Aan de hand der officieele cijfers wordt aangetoond, dat verlaging onafwendbaar ls, willen wij niet ten gronde gaan. Reeds thans ls men genoodzaakt geweest, de reserve aan te spreken en een aandeel te verkoopen. Dank bracht spr. in dezen aan den heer Klaver, die het aandeel kccht en zich bereid verklaard heeft het t. z. t. tegen denzelfden prijs weer aan de ver- nlging over te doen. Na deze korte, maar zakelijke uiteenzetting der feiten gaf spr. het woord aan de vergadering. Een der leden wenschte de verlaging niet van toepassing te verklaren voor hen, die buten de Ziektewet vallen. Het bestuur achtte het ondoenlijk, zulk een bepaling te maken. Een ander lid wilde uit de re serve putten; komen er betere tijden, dan kan de contributie worden verhoogd. Nog een ander lid stelde de cisch (pleitende voor de werklooze leden) dat de reserve wordt aangesproken; deze spr. wenschte geen verlaging, al zou de halve reserve moeten worden aangesproken. De voorzit ter beantwoordde allen zeer zakelijk; de kas er en voor de leden; de jongelui, die thans als lid der vereeniging toetreden, zullen later mogelijk ook om utkeerlng komne en dan moet er geld voor zijn, an ders zouden wij ten opzichte van deze menschen uitermat onbillijk zijn Spreken w ijde reserve aan, dan beteekent dit logisch: Kapitaal- en Renteverlies, dus een dubbele achteruitgang. Thans zijn, mede door de invoering van de Ziektewet, de tijdsomstandigheden gewijzigd en moeten we met het veranderen van het getij de bakens verzetten. Dat is wijs be leid. Na zeer lange besprekingen en een korte conferentie aan de bestuurstafel verklaarde de voorzitter, dat het Bestuur bereid is, den leden zooveel mogelijk tege moet te komen. Hij wilde het voorstel aldus wijzigen: de totale verlaging worde 15 °/o gerekend van de uitkeeringen, die gelden voor 1 Maart, met dien verstande, dat de reserve niet mag dalen beneden f. 5000. Indien het bestuur voorziet, dat zulks (een verdere daling van het reserve fonds) wel het geval zal zijn, zal het den leden bijeenroepen, ten einde nieuwe maatregelen gezamelijk te beramen. Dit voorstel werd met alg. st. aangenomen. KATWIJK. Talrijke sollicitanten voor gemeentebode. Voor de betrekking van gemeentebode, tevens concierge van het nieuwe gemeen tehuls, zijn 302 solllciatlebrieven binnen gekomen. Vele aanvragen werden boven dien nog terzijde gelegd, daar de tijd van indiening verstreken was. Onder de sollicitanten bevinden zich en kelen. die een wetenschappelijke opleiding aan een universiteit genoten hebben. Bij jjolitloneel onderzoek is gebleken, dat J. H. gedurende de dagen, dat hij ge werkt heeft, niet heeft gestempeld. Het plaatselijk bestuur van den modernen bond waarbij hij is aangesloten, heeft hem de volle weekuitkeering gegeven, zonder zich van het aantal stempels te overtuigen. KATWIJK AAN DEN RITN. Onveilig duin. Wegens schieten met scherp zal het duin achter de schietbanen onveilig zijn op: Maandag, Dinsdag, Woensdag en Vriidag van 9 uur v.m. tot 2 uur nam. en van 6 tot 9 uur n.m. Op Dondagdag van 9 uur v.m. tot 9 uur n.m. en Zaterdag van 2 tot 8 uur n.m. De Tuinbouw. De verwachtingen waren voor de vroege aardappelen niet hoog gespannen en hier door is de teleurstelling niet zoo groot als deze onder normale omstandigheden zou zijn geweest. Doch een teleurstelling blijft het als men ondanks dagelijks hard werken en zwoegen niet in staat is iets te verdienen. Want verdiensten zijn ln het algemeen niet te behalen met prijzen van f.0.70 tot f. 1.20 per kist van 25 K.G. Voor export wordt de laatste dagen weinig gedaan. Hiervoor zijn de genoemde prijzen voor m zan'"aarda' p sc itilljk nog te hoog. Uit de prijzen, gemaakt op exportveillngen, valt dit op te maken. Met peen gaat het op en neer: verleden week ging het steeds ln dalende lijn vanaf f. 5.40 tot f. 8.80 doch in het begin dezer week, toen trouwens de aanvoer weer ver minderde als gevolg van de lage prijzen, ging het weer op, van f. 7.60 tot f. 10.10 per 100 bos. Daarna volgde weer een daling. Voor sla was op het eind "der vorige week bijna geen vraag. Duizenden draaiden door; ook hiervoor kwam weer even meer vraag met prijzen van f. 0.60 tot f. 1.80 per 100 krop in de goede kwaliteit De veilingomzetten geven weer belang rijk lager cijfers te zien dan in 1931. Bezoek aan de Kalkzandsteenfabriek. De afd. Bouwkunde van de Middelbaar Technische School te 'sGravenhage maakte onder leiding van de heeren Ir. Knuttel en De Bakker een excursie naar de Kat- wijksche Kalkzandsteenfa' riek a'h er.. Circa 50 leerlingen hadden zich hier voor opgegeven, wat niet te verwonderen valt, daar de kalkzandsteen tegenwoordig overal wordt toegepast en het bezichtigen van een modern ingerichte steenfabriek, in volle werking, op dit oogenblik, nu er zooveel steenfabrieken zijn stopgezet, een attractie beteekent. De bezoekers werden aan de fabriek verwelkomd door den directeur, den heer van Herwaarden. Deze gaf een uitvoerige beschouwing over de geschiedenis en de fabricage van kalkzandsteen; meer in het bijzonder werd In het licht gesteld de vroegere en tegenwoordige wijze van pro- duceeren, om ten slotte te komen tot het moderne grootbedrijf, zooals dit thans hier hier met een jaarproductie van rond 50 millioen steenen wordt uitgeoefend. Daarna werden de verschillende afdee- lingen in de fabriek bezichtigd, waarbij opviel de degelijke, economische opzet, waarbij iedere overtollige luxe is achter wege gelaten. Vooral de nieuwe verhardingsruimten, welke volgens de nieuwste technische vin dingen zijn ingericht, alsmede bet geheel automatisch verladen van de steen, trokken groote belangstelling. Het was dan ook geen wonder, dat men zeer voldaan huiswaarts keerde, dat Ir. Knuttel namens het gezelschap den heer v. Herwaarden hartelijk dank had gebracht voor zijn pretti en leerzaam rondgeleide. LISSE. Afd. Christelijke Postbond opgericht. Alhier werd een aid. opgericht van den Nederlandschen Bond van Christelijk Pro- testantsch P.T.T.-personeel .Door Plicht tot Recht". Het bestuur bestaat uit de heeren: Hoef nagel. voorzitter, van Gorsel secretaris Kwakernaak, znni "oester. De firma M. Veldhuyzen van Zanten en Zonen alhier, besloot dezer dagen een aantal werklieden aan te nemen voor het rooien van bloembollen Zoodra dit be kend was zond de arbeidsbeurs, ofschoon reeds voor 12 uur was medegedeeld dat geen arbeiders meer noodig waren, onge vraagd een 40-tal werklieden in den namiddag naar de firma. Inmiddels waren door de firma de be- noodigde menschen reeds aangenomen en werd hun medegedeeld, dat voor hen geen plaats meer was. Dit verwekte onder de arbeiders die door de arbeidsbeurs gezonden waren ontevre denheid, die zoover ging dat tot hand tastelijkheden werd overgegaan. De politie heeft een en ander in onderzoek. NOORDWITK. Loop der bevolking. Aangekomen: i. P. Th. Slemerink, sla gersknecht, van 'lormchem Arkelstr. 18, naar Offemweg 38> J. Caughlin en fam„ verkoopchef Ford Mij., van R'dam P. C. Hooftplein 11b naa- v. Panhuysstraat 64 G. de Wit, naaister van Wildervank B 138, naar Zwarteweg 20— E. Duindam en fam„ van Den Haag, At^ehstraat 77, naar Van Panhuysstraat 37 - C. J. Eijgensteljn en fam., penslonhoudei van Leiden Rijn- en Schlekade 17, naar itembrandtweg 4. Vertrokken: M. I. Hazenoot, db., van Huls ter Duinstraat 7, naar Voorschoten, Voorstraat 19 E. J.Olijerhoek, leerl. ver pleegster, van Langevjld 29, naar Benne broek, Wilhelminapleh 8 I. G. H. van der Sleen, studente, Cranjeweg 34, naar Leiden, Hooge Morschveg 46. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerard, Z. 'an B. C. van der Starre en J. M. Verboon Agatha WU- helmlna, D. van A. P. Ph. Alkemade en M. C. Steenvoorden iacobus Bartholo- meus, Z. van H. J. Wittenan en M. F. Al- kemade. Overleden; Maarten vat Duivenboden 75 jaar, geh. met J. Plug. BINNENKORT EEN 1ELANGRUK „CONCOURS HIPIIQUE". Uitgaande van dev.V.V. Op Zaterdag 23 Juli as, wordt alhier een schitterend paardenfcest, een cou- cours-hippique georganiseeö, dat gezien mag worden! De medeweriing van vier Landelijke Ruitervereeniginjen is reeds verzekerd. De ruiters van Hoofddorp, de ruiters van Nieuw-Vennep, dt ruiters van Santpoort-Halfweg en de hnstelruiters van Amstelveen, zij komen op 23 Juli naar hier om goede paardensport fa laten zien. De Landelijke Ruitersport hieft zich de laatste jaren sterk ontwikleld. Thans ongeveer 6 jaar bestaande telt ie Federa tie plm. 70 onderafdeelingen otr ons ge- heele land verspreid. Deze verenigingen hebben zich van bekwame imtructeurs voorzien, hier en daar zijn maieges ge bouwd, terwijl geregeld 1 a 2 naai per week wordt geoefend. Waren de verrich tingen van de Landelijke Ruiters ln den beginne bescheiden, thans staai ze op hoog peil. De naam Hoofddorp zegtln deze genoeg. Wie denkt bij het hoonn van dien naam niet aan het grootsche hippi sche feest dat telken jare (helaas dt jaar niet) in de hoofdplaats van den Hairiem- mermeer gegeven wordt en waar de Lan delijke Ruiters steeds met groot succa uit komen. Des morgens worden dressuurproeveo ge houden, een specifiek nummer voo- de echte paardenliefhebbers. Des midiags krijgen wij achtereenvolgens parade van alle vereeniglngen, voorrijden der pijs- winnaars van de dressuurproeven. on- cours schoonste landbouwrijpaard, indivi dueel springconcours. Na de pauze kont een zeer aantrekkelijk nummer, de vd- tige en bravourstukje der Hoofddorpels. Daarna een prachtnummer, patrouilh- springen, een springconcours waarin tel kens 1 ruiter gevolgd wordt door 3 ruiten Het feest wordt besloten met een ring- rijderij met paard en tweewielig rijtuig (versiering niet noodig) te houden door de jongelui uit onze gemeente en omliggende dorpen. Wij vermelden nog dat zeer waarschijn lijk 1 of 2 plaatselijke maneges ter op luistering een extra nummer zullen geven. De leiding is in handen van Dr. de Graaf ais voorzitter en den heer Elzinga als secretaris. Beiden zullen ongetwijfeld gaarne nadere inlichtingen aan belang stellenden en belanghebbenden verschaf fen. Het concours zal worden gehouden aan den van Panhuysweg. Geslaagd voor het Federatie-examen Engelsche handelscorrespondentie de heer J. J. Brakel. te Noordwijk. leerling van den heer N. Spijker, te Leiden. Geslaagd te Den Haag voor het on- derswijzersexamen mej. L. Noteboom, al hier. o NOORDWITK AAN ZEE. Flesch van zinkend schip gevonden. Bü de politie alhier is gedeponeerd een flesch. gevonden op het strand onder deze gemeente. In deze flesch bevond zich een briefje met den volgenden inhoud: 19 Juni aan boord van de .Maria", Noordzee. We hebben geen hoop meer. schip lek. We zinken. Groeten aan mevr. J. Tieuwen Horting. Onze plaatsgenoote mej. A. Barn- hoorn is benoemd tot onderwijzeres aan de school met den Bijbel te Hengelo. van Eeden 46 j. Marinus W. van dc Klugt 27 j. en J. J. M. van Steijn 26 j. GehuwdKermanus P. Duivenvoorden 71 r j. en Anna C. Duivenvoorden 26 j. wjj. jï lem van der Meer 34 j. en Helena H. Brami 30 j. Hendrikus A. van Denzen. 25 j. «n I Anna Duivenvoorden 23 j. Jacobïi; J Meijer 52 j. en Johanna van Eeden 46 J. De R.K. Voetbalclub gaf een lief. dadigheids-wedstrijd. Het batig saldo komt ten goede aan het Noordwijkerhoutschc Ziekentransport van de bedevaart naar Lourdes in Aug. a.s. RITNSBURG. Kinderen gered. Twee kinderen van N. alhier geraakten aan den KatwiJ kerweg te water. De heer Van Egmond, die in de nabijheid woont en zag in welk gevaar de kinderen verkeer den, begaf zich onmiddellijk te water en mocht het genoegen smaken beiden be houden op het droge te brengen. SASSENHEIM. Verkooping. Ten overstaan van notaris Wachter had alhier in „Het Bruine Paard" de verkoop plaats van woonhuizen, bloembollenschuur en bloembollenland. De uitslag is als volgt; Perc. I. Het woonhuis aan de Teylinger- laan No. 20 te Voorhout, groot 7 A. 76 cA, Ingezet op f. 2500. Gemijnd op f. 125 door den heer P. IJsselmulden. alhier. Perc. II Het perceel Bloembollenland aan de Oude Heerenweg te Voorhout groot 86 A. 60 cA. Ingezet op f. 2500. Gemijnd od f. 450. door den heer K. Drost alhier. Perc. III. Een houten Bloembollenschuur aan de Teylin- gerlaan No. 16 te Voorhout, groot 5 A. 33 c.A. Ingezet op f. 1200. Gemtlnd op f. 200 door den heer P. Warmerdam Czn„ te Lisse. Perc. IV Het woonhuis. Rusthoff- iaan 30 te Sassenheim. groot 3 A. 81 cA. Ingezet op f. 3500. Gemijnd op f. 100 door den heer W. J. v. Rijn alhier. NOORDWITKERHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Maria, D. v. N. Geer- lingsVan Duin Wilhelmus Hendrikus, Z. van P. J. GeerlingsVan den Berg Wllhelmina Margaretha Hendrika. D. van J. M. van SchieDe Ridder Simon Petrus Antonius, Z. van P. C. Th. Warmer damDuineveld Cornelia Gerarda, D. v. M. G. de WinterVan der Lee Hendri kus Theodoras, Z. van P. C. Vlasveld Duivenvoorden Elizabeth Maria, D. van J. BergGeerlings Adrianus Johannes Antonius, Z. van A. J. A. BaatsenVan der Ploeg Marcelis Cornells, Z. van M. van der KlauwDe Groot Johannes Cor nelis. Z. van W. van WettenVan den Burg Cornelia Catharina, D. van L. J. J. MeijerVan den Burg Francijn Ger trude, D. van L. Th. A. ArtsSmits Petronella Wllhelmina, D. van H. P. de GrootRuigrok Jacobus, Z. van J. A. van den BergJansen. Overleden: Eduard G. A. Rijneke 69 j„ echtgenoot van J. W. M. van Kerckhof Johannes van Dijk 40 j.. echtgenoot van P. S. Uijterlinde Hendrik Jan Huisman 69 j„ echtgenoot van C. A. A. M. Vugts Stljntje Koster 71 j„ weduwe van Johannes van den Berg Wilhelmus H. Geerlings 19 dagen Antonius van den Berg 69 J„ echtgenoot van Elisabeth van den Berg Johannes Romljn 61 J„ echtgenoot van R. B. van der Lans Petras Verdegaal 67 j., echtgenoot van Petronella Immerzeel Leonardus Kortekaas 83 j echtgenoot van R. Mooijekind Anna Maria Bank 65 j., echtgenoote van Th. van der Wiel. Ondertrouwd; Jacobus Meijer 52 1„ we duwnaar van C. van der Wiel, en Johanna WARMOND. VERG. DER „ORANJE COMMISSIE." Dit jaar alleen Kinderfeesten. Onder voorzitterschap van den heer H, L. van Delft had in Hotel de Stad Rome een vergadering plaats van de Oranje- commissie. Na opening deelde hij mede dat deze vergadering speciaal belegd waj ter bespreking van de a.s. Oranje feesten Hierna werden door den secretaris ci notulen der vorige vergadering voor lezen en onder dankzegging vastgesteld. Mededeeling word gedaan van het verzoek van den heer v. d. Zalm om ontslag als le secretaris, daar de Oranjefeesten steeds vielen in een tijd waarop hij met vacantie was, zoodat het voor hem dik wijls bezwaarlijk was de aan deze feesten verbonden werkzaamheden te verrichten. Besloten werd hem het gevraagde ontola? op de meest eervolle wijze te verleenen. waarbij hij tevens een woord van dank van den voorzitter in ontvangst RW? (o nemen voor alles wat hij in zijn kwaliteit als secretaris voor de commissie had ge daan. In zijn plaats werd benoemd de heer C. Machen terwijl de heer v. rt. Zalm werd aangesteld als tweede secretaris. Vervolgens werd overgegaan tot vast- '.telling der rekening. Daar zoowel deie ds de bescheiden in volkomen orde werden bwonden werd zij vastgesteld en de pen- nngmeester onder dank voor het gevoerde bééld, gedechargeerd. Jen uitvoerige discussie ontspon zich ovc: het vieren der a.s. Koninginnefeesten. D< meeiingen, waarop dit jaar feest gevier. moe- worden, liepen uit een. De voor- zitte- hield een krachti» pleidooi dit iaar geen feestelijkheden te doen plaats hebben, geziei de ernstige tijdsomstandigheden waarii wij op het oogenbvk leven. Sommige leden wilden het aantal feestdagen van 3 teruggebracht zien op 2, terwijl anderen het feest gewoon doorgang wilden doen vinden. Na langdurige discussie werd be sloten dit \aar .geen Oranjefeesten ie hou den. We' zal als steeds een kindertractafe plaats hebben, waartoe een lijst bij f hiervoor n aanmerking komende in ge. li nen zal rirculeeren. Des namiddags zal tn Hotel to Stad Rome voor de kinderen een poppeikast en goocheltoeren vertoond worden, trrwijl de kinderen des voor middags een rondgang door het dorp zullen maken. Beiden muziekkorpsen zal verzocht worden dien dag een concert te geven op de gemeeitclijke muziektent waardoor de verjaardag van H.M. de Koningin in deze gemeente toch ook niet onopgemerkt zal voorbijgaaa. Hierop volgde sluiting. WASSENAAR. DS. J. LANGMAN. Het Prov. Kerkbestuur van Zuid-Holland heeft aan ds. J. Langman. Ned.-Herv. pred. alhier, op diens verwek, eervol ontslag ver leend met Ingang van 21 Juni 1932. Geslaagd te Den Haag voor het on derwijzersexamen de heer G. A. Beerman, alhier. o ZEVENHOVEN. Dezer dagen slaagde mej. T. v. Vliet alhier, voor het examen boekhouden van de Ver. van Leeraren te Amsterdam. Zij ls op- geleld door den heer W. Kerkhoven alhier. RECLAME. «ft ripfl filftlftri 11161 nalaten U uil ueu uiuuu mede t0 deelem dat ut sinds het gebruik van Uiv tandpasta „Chlorodont" heldor-witte tanden bezit, terwijl bovendien do onaangename reuk uit den mond, waarvan Ik vroeger last heb gehad, ls verdwenen. Ik kan Uw Chlorodont dan ook sterk aanbevelen.'* (w. g.) E. G., Maiiu. Verlangt alleen de echte Chlorodont-tandpasta met rooa- wit-blauwe garantiestrook, tube 35 cent on 60 cent! 2754 2-3

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 10