73ste Jaargang DONDERDAG 7 JULI 1932 No. 22176 OFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. GEMENGD NIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIEN:' 30 Cts. per regel voor advertentlën uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentiën 35 Cts. per regel. Kleine Advertentlen uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventneele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANTfl Voor Lelden per 3 maanden f.2.35; per week 1.0.18 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post 1.2.35 portokosten. Dit nummer bestaat alt DRIE Bladen EERSTE BLAD. VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEIDEN, op MAANDAG 11 JULI 1932. des namiddags te twee uur, ln het gebouw „Tot Nut van 't Algemeen", (Steenschuur 21). Alsnog te behandelen: Benoeming van drie Ambtenaren van den Burgerlijken Stand, uitsluitend belast met het sluiten van huwelijken. (157) Voorstel van den heer Schüller, in zake den aankoop van een complex terreinen ln den Rodenburgerpolder en den Cronesteln- polder. (91) Interpellatie van den heer Van Stralen, ln zake de toepassing van het Reglement op de steunverleening. PROF. PLOOIJ. De gemeenteraad van Amsterdam ver leende op verzoek eervol ontslag aan prof. dr. D. Plooy, hoogleeraar ln de uitlegging van het Nieuwe Testamen. en de oud- Christelijke Letterkunde aan de Gemeen telijke Universiteit aldaar. GOUDEN JUBILEUM. Onder groote belangstelling heeft gis teren onze stadgenoot, de heer H. P. L. Vorst zijn gouden jubileum als timmer man en aannemer hier ter stede gevierd. Onder de velen, die gebruik hebben ge maakt van de gelegenheid om den sym pathieken jubilaris persoonlijk geluk te wenschen, zagen wij o.a. deputaties uit de besturen van den Bond van Bouw- patroons en den Leidschen Verhuurders- bond en voorts vele zakenrelaties, zoowel leveranciers als cliënten. Een schat van bloemen verhoogde de feestvreugde. OUD-LEERLINGEN DER AMBACHTSSCHOOL. E Prijsvraag voor een fonteintje. De Vereeniging van Oud-leerlingen der Leidsche Ambachtsschool heeft in het eind van 1931 een prijsvraag uitgeschreven onder haar leden voor het ontwerpen van een drinkgelegenheid met fonteitje in de uitbreiding van de Ambachtsschool. De bedoeling Is het beste ontwerp te laten uitvoeren en het bij het 50-jarig be staan der Ambachtsschool aan het bestuur der school aan te bieden. De inzendingen, welke vóór 1 Juli wer den Ingewacht werden heden door de Jury bestaande uit de heeren B. Buurman. L. v. d. Laan en G. E. E. Kuijntjes beoordeeld. Ingekomen waren 8 ontwerpen, welke alle aan een nauwkeurige beoordeeling werden onderworpen. De jury was unaniem van oordeel dat het ontwerp onder het motto Driehoek ,van den heer A. N. Zekveld 't meest oorspron kelijk genoemd mag worden ook wat de materialenkeuze betreft. De ontwerper is er in geslaagd op voortreffellike wijze aan de opdracht te voldoen. Aan dezen oud-leer ling werd de eerste prijs toegekend. Het ontwerp onder motto A. B. S. van den heer D. Scheer verwierf den tweeden prijs. De jury vond de materiaalkeuze min der gelukkig, terwijl het ontwerp als zoo danig zeker is te loven. De 3e prijs werd toegekend aan den ont werper motto H.B.S. van den heer A. H. Wirtz. terwijl de Jury heeft gemeend, dat aan den ontwerper motto V.O.L.A,. den heer G Aalbersberg een eervolle vermel ding moet worden toegekend. On Vrijdag 15 Juli a.s. zal des avonds van 7—9 uur een tentoonstelling van de ontwerpen gehouden worden in een der lokalen van de Ambachtsschool. -3 LEIDSCHE SPEELTUINVER. „ZUIDERKWARTIER". Gisteravond is onder groote belangstel ling van leden en donateurs op het speel terrein van bovengenoemde vereeniging een draaimolen in gebruik genomen. Reeds geruimen tijd had men de verschillende werkzaamheden voor het plaatsen van dit speelmateriaal gadegeslagen, zoodat het een VTeugde was dit thans ln gebruik te kunnen nemen. Door den Voorzitter werd met een kort woord gewezen op het gebrek aan speelmateriaal. Vervolgens schilderde hij even in korte trekken het vele werk, dat men er aan heeft gehad alvorens men de noodige gelden bijeen nad. Het duurde geruimen tijd voor alle aan wezige kinderen een rondje gedraald had den. Tenslotte maakte de portiersbei een önde aan de pret. VRIJE UNIVERSITEIT. DE 52ste JAARVERGADERING. Vandaag is in de groote Stadszaal de 52ste algemeene vergadering der Vrije Universiteit te Amsterdam gehóuden. De voorzitter, prof. dr. J. Waterink, hield de openingsrede. Prof. Waterink merkt op, dat een in onzen tijd typeerend verschijnsel, kenbaar o.a. uit de brochure van prof. dr. H. R. Kruyt over de verhouding tusschen de universiteit en het leven, ook bijv. uit het door wethouder Boekman op de universi teitsfeesten der stedelijke universiteit van Amsterdam gesprokene, opvallen kan, n.l. de klacht, dat de universiteiten te veel van het leven zich isoleerden, te exclusivistisch zijn. Deze reactie tegen den klassieken geest kan ons verblijden. Het Christendom is naar zijn oorsprong en wezen wars van zulk een universlteits-exclusivisme. Het Christelijk principe is: „Alles is uwe, doch gij zijt van Christus en Christus is God." En al heeft het Christendom dit principe niet algemeen tot erkenning kunnen brengen en al drong de klassieke opvatting ook door in den kring der Christelijke mannen van wetenschap, het Is des te meer de eere der Vrije Universiteit, dat zij de belijdenis, die de oudste is van alle hedendaagsche opvattingen weer als de solutie der meest moderne problemen ver tegenwoordigen en nieuw naar voren bren gen mag. Zoolang de Vrije Universiteit haar beginsel consequent handhaaft, is 't niet mogelijk, dat zij van het leven zou losraken, noch ook dat het belijdend volk zijn universiteit loslaten zou. Met weemoed herdenkt spr. ten slotte prof. mr. D. P. D. Fabius en mr. Th. Heemskerk, die in het laatste jaar over leden, en eindigt met het vers dat Soera Rana zong bij den door van Groen van Prinsterer. Na de openingsrede van den voorzitter prof. Waterink. werd een telegram van hulde gezonden aan de Koningin en een telegram van deelneming aan mevr. de wed. Th. Heemskerk. Van den Senaat der Universiteit alhier, aldus prof.-Waterink. was een telefonisch bericht ingekomen van het voornemen van den Senaat zich officieel op den Univer siteitsdag te doen vertegenwoordigen. Thans kwam bericht in. dat de Senaat tot zijn spijt ln dit voornemen verhinderd was geworden. Dr. H. Colljn. president-directeur der Universiteit voerde vervolgens het woord, uitsprekende dat hij zeker wist. dat de f. 60.000 contributieverhooglng, welke de Universiteit voor de nieuwe faculteit noo- dig heeft, er zouden gekomen zijn. indien de crisis niet zoo diep alle verhoudingen had aangetast. Thans was de helft ontvangen. Voor het zoodoende ontstane tekort hebben de hoog leeraren door een vrijwillige korting op hun salarissen één vijfde deel. dus f 6000 bij eengebracht. Dr Colijn zegt dat hij eigen lijk ongaarne over persoonlijke aangelegen heden van derden hier spreekt doch dat hij dit mededeelt ter opwekking van vrien den der Universiteit. Spr. vertrouwt, dat het overige 4/5 deel door de liefde van het volk. dat de Univer siteit draagt, er ook komen zal. (Daverend applaus). Ds. H. Thomas Geref. predikant alhier, overhandigt vervolgens nog een bedrag van f. 2000 door de kerken in Zuid-Hol- iand gecollecteerd ter gelegenheid van de jaarvergadering en zegt toe. dat zeker nog f.50( volgt. Huishoudelijke zaken. De huishoudelijke zaken nemen vervol gens niet veel tijd in beslag. Het voor naamste is de verkiezing van een be stuurslid (periodiek aftredend de heer Joh. Krap), directeur der vereeniging. Di recteuren hebben als tweetal gesteld de heeren mr. G. H. A Grosheide, oud-direc teur der universiteit en mr D. W. O. A. Schut. Gekozen wordt de eerstgenoemde, die de benoeming aanvaardt. Rede ds. J. de Waard. Ds. J. de Waard, Geref. predikant te Rijnsburg, is de laatste spreker gedurende de morgenvergadering. Zijn onderwerp is: „Samenwerking eerst naar binnen" en is een warm pleidooi voor meer onderlinge eenheid, onder belijders derzelfde Geref belijdenisgeschriften, een onderwerp, on getwijfeld van beteekenis, gezien de groote verscheurdheid en verdeeldheid der Geref. gezindheid, welke niet over de geheele linie aan de Vrije Universiteit steun ver leent. Spreker hoopt sterk, dat dit veran deren zal en het beroep op de beginselen allengs breeder gehoor zal vinden. Na de pauze is het woord aan prof. dr. D. H, Th. Vollenhoven, hoogleeraar aan de Vrije Universiteit, tot het houden van zijn rede over: „Taak en plaats der wijsbegeerte van onze univer siteit", De zwaarte der taak is het best te verstaan, wanneer men Iet op de betee kenis die de gangbare wijsbegeerte voor onzen tijd heeft. De crisis, die we doorma ken, is niet gepeild in haar ernst, zoolang we haar niet zien als een religieuse. het ontbreekt onzen tijd noch aan goederen, noch aan de inspanning van talloos velen om nog iets van het leven te redden, en toch lukt het niet. Zoo leeren we de oude les, dat noch onze zorg en arbeid, noch Gods gaven, zonder Gods zegen ons gedijen. Doch dan dient ook het doel van dit on derricht verstaan, opdat we ons vertrou wen van alle schepselen aftrekken en op God alleen stellen. Welnu, er is wellicht geen macht die zóó taai juist in dit op zicht de zonde bevordert als de gangbare wijsbegeerte. De eene grondfout der ver goddelijking van het schepsel blijkt bijv. reeds dadelijk bij het voornaamste begrip der systematiek, dat der substantie. Nu eens met de metaphysica of met de evo lutietheorie slechts ééne den kosmos im manente substantie aanvaardend, dan weer met de voorstanders van het com promis tusschen deze beide richtingen twee substanties aannemend, strijdt deze systematiek in beide gevallen met de Hei lige Schrift. Korter dan het nagaan van de taak der wijsbegeerte kan de behandeling zijn van d" plaats die de wijsbegeerte in de studie inneemt. Deze is voor verschillende groe pen van studenten uiteraard niet gelilk. Spr. laat achtereenvolgens de onderschei den examina, voor welke men zich op dit gebied kan voorbereiden, de revue pas- seeren Daarbij blijft z.i. zeker nog ruimte voor enkele desiderata. Saamvattend mag gezegd, dat, moge de plaats der wijsbegeerte een bescheidene zijn. haar taak belangrijk is Haar te be oefenen en te doceeren is vooral daarom de volle inspanning waard, wijl, naar het woord van wijlen mr. Heemskerk, de jon gere generatie meer kennis zal noodig hebben dan de oudere. Werd hiermee niet gerekend, dan zou het er met de toekomst van het Calvinisme ook hier te lande don ker voorstaan. Want dan zou de overwin ning ook hier ongetwijfeld ten deel vallen aan de synthese-philosophie. Allereerst in het kerkelijk instituut, waar de verwarring van het semi-idealisme met de religie de kerk steeds verder wil dringen op een terrein, dat het hare niet is; èn anderzijds onbedoeld in de kerk de hypocrisie bevór- vert door haar deuren open te zetten voor hen, die er slechts een anti-materialis tisch idealisme met een christelijk tintje opnahouden. Dat deze strooming hier en daar weer aardig veld wint, blijkt o.a. uit die prediking, die aansluitend aan de mo derne psychologie, volkomen terugvalt in de piëtistische en Zwingliaansche anthro pologic en aan de „beleving" der geloovi- gen honger waarde toekent dan aan het vaste Woord des Heeren Gaat dit nroces van deformatie door dan zal de Christe lijke actie, door de berk met haar geroep om „innerlijkheid" als „uiterlijk" gemin acht, uit de prediking niet meer de kracht kunnen putten, die ze behoeft en gelei delijk gaan kwijnen. Juist deze gevaren prikkelen echter tot verhoogde activiteit. Na deze belangrijke rede, die het prin- cinieei standpunt der universiteit ten op zichte van de hedendaagsche cultuur trachtte in het licht te stellen, volgde nog een historisch-pronagandistlsche rede van het Tweede-Kamerlid, mr. J. A de Wilde, die sprak over De nationale beteekenis der V. U." Ook mr. De Wilde wilde niet, dat de Vrije Universiteit slechts de universiteit voor een beperkten kring zou zijn. oor deelde. dat haar principe, haar werk en haar doel voor het geheele volk en de ge heele cultuur van ons volk groote betee kenis heeft en als handhaafster van his torisch heilige en Christeiiike goederen steeds meer behoort te verkrijgen. De vergadering was druk bezocht en werd laat in den namiddag gesloten. ARBEIDSBEURS. Op den 6en Juli 1932 waren 2692 (v.j. 8921 werkzoekenden ingeschreven. EINDEXAMEN H. B. S. 5-J. CURSUS. Gem. H.B.S. met 5-j. cursus afd. B. Ge slaagd: mej. T. van Bokkel, de heer L. H. van Brero. H. W. T. F. M. von Devivere, O. C. Frentzen, mej. A. C. de Haas, de heeren K. L. Hagemans, H. de Koning, L. Lambo, mej I E. Bosscha, mej N. J. Colpa, de heeren C. H. Film, J. H. Gerritsen, L. W. van Ham, E. A. van Hensbergen, A. C. van Iperen, mej. J. van der Kloot, de heeren W. de Koning, G. J. Noome, F. M. Steeneken, K. Verbeek, A. W. van der Wal, G. A. Waldkötter, mej. M. J. H. Zitman, mej. M. van Zwieten de Blom, de heer J. A. Mens, mej. K. Rademakers, A. C. Röll, P. H. Romeyn, mej. H. Schilt, de heeren A. Slegt en E A. Teunissen. Van niet-officieele zijde vernemen wij, dat er twaalf candidaten zijn afgewezen. Maandag 11 Juli a.s. komen bij het 6e regiment veld-artillerie, voor het vol gen van een voorbereidenden schietcursus onder de wapenen de reserve ie luitenants M. J. F. Dekker en jhr. K. L. C. M. J. Wykerslooth de Weerdesteijn van het 4e regiment veld-artillerie; R. F. Philipp en P. Reineke van het 5e regiment veld artillerie; H. C. A. Henny en J. J. Raaff van het 6e regiment veld-artillerie; G. J. M. Spoorenburg en jhr. F. E. Teixeira de Mattos van het 7e regiment veld-artil lerie; P. Tetrode, mr. P. H. M. C. van Wicheren en A. D. Zur Muhlen van het 8e regiment veld-artillerie en F. C. Aron- stein van het korps rijdende artillerie. Op 18 Juli vertrekken deze reserve- cfficieren naar de legerplaats bij Olde- broek om aldaar van 18 tot en met 22 Juli een schietcursus te volgen onder leiding van den kapitein-adjudant A. G. van der Hout van het 6e regiment veld-artillerie. DE BRAND IN DE „DEMPO". Het vertrek uitgesteld. Het vertrek der „Dempo" is in leder ge- va! uitgesteld tot Zaterdag, misschien nog tot later. De .Dempo" moet na blussching een nieuw attest van zeewaardigheid krijgen, waartoe alle ruimen moeten worden ont laden, onderzocht en opnieuw geladen, waarmede geruimen tijd gemoeid zal zijn. Niet alleen broeiing in de tabak, doch ook van copra en koffie worden als oor zaak genoemd. De ambtenaren-passagiers, wier stand plaats niet Batavia is krijgen recht op daggeld, zoolang zij niet aan boord worden toegelaten, hetgeen bij het Departement van Koloniën, na afloop van de reis kan worden gedeclareerd. Dit daggeld varieert, naar gelang de klasse waarin gereisd wordt, van f6 tot f. 15.—. „Het Nieuws van den Dag voor Ned.- Indië" verklaart, dat, indien wordt aan getoond dat broeiing in de tabak inder daad de oorzaak van den brand aan boord van de „Dempo" is. zulks een leelljken post beteekent voor het tabaksexpertbu- reau hetwelk tot speciale taak heeft de voor export aangeboden tabak te keuren op de geschiktheid voor verzending. Het blad vestigt er de aandacht op. dat de broeiing zeer kort na de inlading optrad en acht de gevolgtrekking mogelijk, dat een bepaalde partij aan de aandacht van het tabaks-expertbureau ontsnapte. SMOKKEL-PRACTIJKEN. Achthonderd kilo suiker aangehaald. Op surveillance te Heerlen, onder Wouw, mocht het den belastingambtenaar H, de R. en den gemeenteveldwachter H. M„ uit Wouw gelukken de hand te leggen op een partij van 800 K.G. frauduleus ingevoerde suiker. Een der smokkelaars, een Belg, werd tevens aangehouden, terwijl de overige smokkelaars naar schatting een bende van zeker wel 20 personen de vlucht konden nemen. Door de Ned. douane te Gendringen is gisternacht een vrachtauto aangehouden, die volgens den chauffeur met leege kisten beladen was, doch bij onderzoek verschei dene soorten goederen tot een waarde van ongeveer f. 15.000 bevatte. De auto is in beslag genomen. Tegen de beide vervoer ders is proces-verbaal opgemaakt. (Msb.) MOTOR RIJDT OP EEN AUTO. Twee gewonden. De landbouwer De V„ uit Helmond, die met zijn auto uit de richting Eindhoven kwam, wilde van den Boschdijk de Rijn straat te Acht indraaien, toen juist uit de richting Best een motorrijder naderde met op de duo een dame. De motorrijder, zien de dat de auto van richting wilde veran deren. gooide zijn stuur om. doch op het zelfde moment veranderde de autobestuur der nogmaals van richting, om den motor rijder voorrang bij het passeeren te geven. Daardoor werd een aanrijding veroor zaakt, waarbij de motorrijders kwamen te vallen en de duorijdster haar bovenbeen brak; de motorrijder liep ernstige verwon dingen aan het linkerbeen op. Per zieken auto werden belden naar het Groot-Gast huis te Eindhoven vervoerd. De verongelukten bleken te zijn het echt paar v. d. P. uit Amsterdam, op weg naar familie te Eindhoven. De autorijder bekwam geen letsel. AUTO TE WATER GEREDEN. De bestuurder verdronken. Te Hoogezand is gisternacht een vracht auto. toebehoorende aan den heer Pot uit Muntendam, met drie inzittenden ln het Wlnschoterdieo gereden. Hierbi) is de heer Pot verdronken. De overledene was ge huwd. Wij vestigen de aandacht van onze lezers op de advertentie van de Geref. Scholen a. d. Hoogl. Kerkgracht. Bij KB. is de toelatingsleeftijd voor de eerste klasse eener L. S. nu bepaald op 5 3/4 jaar. Men lette hierop. Hedenmorgen omstreeks 10 uur is de 22-jarige C. L. van der W. in de meel fabriek „de Sleutels" met zijn linkervoet bekneld geraakt tusschen een wiel van een transportbaan, waardoor drie teenen werden gekneusd en de jongeman door den E. H. D. naar het Ziekenhuis moest wor den overgebracht. Gistermorgen is de heer D. tengevolge van de gladheid op den Rijnsburgerweg met zijn auto geslipt, tegen een boom ge reden en vervolgens omgeslagen. De be stuurder bekwam geen letsel; een der in zittenden klaagde over pijnen in de heup en werd naar het Ziekenhuis vervoerd. De auto werd vrij zwaar beschadigd. Hedenmorgen hebben de deelnemers aan het Congres voor geschiedkundige wetenschappen met hunne dames een be zoek aan onze stad gebracht en o. m. de Universiteit en de Lakenhal bezichtigd. BINNENLAND. Jaarvergadering te Leiden van de Vrije Universiteit. (Stadsnieuws, le Blad.). Minister Rcymer over dc bezuinigings maatregelen bij de posterijen. (Binnen land, 2e Blad.). Jaarvergadering te Utrecht van de Ver eeniging van Waterstaatspersoncel. (Bin nenland. 2e Blad.). Dc instelling van een Economischcn Raad door de Eerste Kamer goedgekeurd. (Pari. Overzicht, 3e Blad.). Dc internationale tenniskampioenschap pen te Noordwljk. (Sport, 3e Blad.). BUITENLAND. Lausanne in een beslissend stadium. (Buitenland en Tel., le Blad.). De kleine mogendheden voor ontwa pening. (Buitenland, le Blad.). EEN RUMOERIGE VERGADERING TE OVERSCHIE. Men meldt aan de N. R Crt uit Overschie Gisteravond werd een openbare verga dering gehouden door den Algemeenen Nederlandschen Fascistenhond in de groote zaal van het Vereeniglngsgebouw, waarin de heeren Knotsenborg en Baars als sprekers optraden. De zaal was stamp vol, zoowel met inwoners van deze ge meente als met menschen, die van elders waren gekomen, Klaarblijkelijk hadden de aanwezige O.S.P.-ers en R.V.O.-ers het er op gezet de vergadering te verstoren. Terwijl de heer Knotsenborg aan het woord was, interrumpeerde zekere M. her haaldelijk. Hij werd door de fascisten ver zocht zich kalm te houden. Toen hij daar aan geen gehoor gaf, werd hij tot twee maal toe door de politie tot kalmte ge sommeerd. Toen daaraan ook geen gehoor werd gegeven, trachtte de politie M- uit de zaal te verwijderen. Deze verzette Zich hevig. Hij kreeg van den agent een slag met den wapenstok op den rug, waarop een ander, een zekere v. V. den wapenstok van den agent vastgreep en op zijn beurt van een anderen agent een slag kreeg. Ten slotte is M. uit de zaal gezet. Dr. Breemer heeft zijn verwondingen aan het hoofd gehecht. Hierna was het in de zaal rustig en werd gepauzeerd. Na de pauze kwamen de s.d. raadsleden Bertou en Poelman die leden van de R.V.O- en O.SJP. meebrachten en de politie verzochten de aanwezige fas cisten te visiteeren, waarop door de poli tie geantwoord werd, dat zij de eventueele dragers van wapenen dan maar moesten aanwijzen, dan zou de politie die personen visiteeren. Plotseling liep B. naar het podium, waar een hevig tumult ontstond. B. werd ge slagen. Knotsenburg liep een bloedneus op en Van Vliet, amateur-bokser, lid der O.S.P., werd ernstig aan het hoofd ver wond en bloedde uit verscheidene wonden Terstond begon de politie de zaal te ontruimen. Op straat werd nog een agent door den communist O .een wapenstok ontnomen. ONGELUK IN KERSENBOOMGAARD. In den kersenboomgaard Kolland bU Wijk bij Duurstede had een nog al ernstig ongeluk plaats. Toen de kersenkeerder G1J- sen op de spreeuwen wilde schieten, vloog het geweer uit elkaar, waarbij de keerder ernstig aan het gelaat werd verwond en zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. VAN SCHRIK DOODGEBLEVEN. Gistermorgen omstreeks 10 uur is de 57- Jarige L. L A Pijssel uit de Zaanstraat te Rotterdam, zoodanig van een op hol ge slagen paard geschrokken, dat hij ln elkaar zakte en op slag dood was. (Tel.) BUITENLANDSCH GEMENGD. MOORD UIT JALOEZIE. In het dorp Bryna in de buurt van Lodz (Polen) zag een arbeider, die van zijn werk kwam, een vreemdeling met zijn vrouw spreken. De man, die zeer jaloersch was, maakte daarop een waanzinnige scène. Hij greep een bijl en doodde daar mede zijn zoontje van 7 jaar; een doch tertje van 5 jaar hieuw hij de armen af; daarna doodde hij zijn vrouw. Vervolgens ging hij kalm zitten eten. Toen de politie verscheen, verzette hij zich krachtig: men moest hem de boeien aandoen. Het dochtertje is in hopeloozen toestand naar het ziekénhuis gebracht.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 1