73ite Jaargang WOENSDAG 6 JULI 1932 No. 22175 Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. OFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. VISSCHERIJBERICHTEN. SCHEEPSVERBINDINGEN. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts. per regel voor advertentlën uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentlën 35 Cts. per regeL Kleine Advertentlën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Be-wijsnummer 5 Cts Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANTS Voor Lelden per 3 maanden (.2.35; per week (.0.18 Bulten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post 2.35 portokosten hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan: a. de (Irma Wed. Kooreman en Zn. en rechtver krijgenden, tot het oprichten van een be waarplaats voor lompen, beenderen en oude metalen in de perceelen Oude Rijn Nis 51, 51a en 53, Sectie I. No. 439, 440 en 1928: b. de firma C. Bloot en Zonen en rechtverkrijgenden tot het oprichten van een mineraalwaterfabriek in het perceel Galgewater No. 18, Sectie F. No. 1192. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Lelden, 6 Juli 1932. 2682 VRIJE UNIVERSITEIT. Zeventiende wetenschappelijke samenkomst. Morgen wordt hier ter stede de 52ste jaarvergadering gehouden van de Veree- niging voor Hooger Onderwijs op Geref. grondslag, waarvan uitgaat de Vrije Uni versiteit te Amsterdam. Naar gewoonte werd den dag tevoren een Wetenschappelijke Samenkomst ge- houden. In deze samenkomst, die hedenmorgen gehouden werd in de Foyer van de Stads gehoorzaal, werd een tweetal referaten besproken, die vooraf in druk waren ver schenen. Allereerst kwam in bespreking het refe raat van Prof. Dr. A. Goslinga, van Am sterdam, over De Belgische opstand van „Dietsche zijde" verklaard. In dit referaat omlijnt Prof. Goslinga het begrip „Dietsch" als bedoeld niet in stamverwantschappelijken of officieelen, doch in polltleken zin, dus betrekking hebbend op de opvattingen van den „Diet- schen Bond". Een publicatie van dezen Bond, waarvoor verscheiden schrijvers, zoowel Noord- als Zuid-Nederlandsche bij dragen leverden, onder den naam „Voor- 1830-na" wordt vervolgens besproken. Het is natuurlijk, dat er geen volkomen objec tieve geschiedbeschrljving bestaat. Ieder ook wie zich daarvan niet bewust is onder gaat den invloed van zijn godsdienstige, staatkundige en economische begrippen en dient zich dus ook bij zijn historisch onderzoek ernstig af te vragen, of de feiten wel aan de voorstellingen beant woorden, en of zij inderdaad voldoende worden gestaafd. Aan dat gevaar zijn de schrijvers en in het algemeen de voor standers van de vereeniging van de Ne derlanders uit het zuiden met die uit het noorden in één staatsverband, niet ont komen. De Dietsche geschiedbeschrijvlng legt allereerst den nadruk op het nationaal dualisme tusschen Nederlanders en Walen. Een bewijs van dit gevoelen wordt gezien in het beloop van den Brusselschen op stand, door Gerretson kernachtig gety peerd als een Fransche commune op Ne- derlandsch territoor. Gerretson heeft zich zeer beijverd om de rol van Frankrijk in het licht te stellen Het is z.i. geheel on juist te meenen, dat Europa onzen koning niet heeft gesteund. Het was integendeel juist panische angst voor het weder uit breken der revolutie, wat de houding van de cabinetten heeft bepaald. Men was daarom bereid Louis Philippe te acceptee ren, wanneer die het ondier kon bedwin gen. Van die stemming heeft de Fransche diplomatie handig gebruik gemaakt eerst om de Juli-monarchie erkend te krijgen en na 25 Augustus om het Vereenigd Ko ninkrijk te vernietigen. Dat deze „com mune op Nederlandsch territoor" kon sla gen, zou volgens Gerretson zijn gekomen, omdat de Nederlandsche gezindheid van het Boven- en Beneden-Moerdijksche door onderlinge tweedracht was gebroken. Men meene echter niet dat wie den Belgischen opstand van „Dietsch" stand punt bezien, in alle op.zichten oordeelen als hij. Anderen leggen veel sterker den nadruk op het taalverschil en prijzen zeer de taalpolitiek van Willem I. Geyl noemt ook de grieven der liberalen en van de Roomschen, waarover Steinmets nog al luchtig heenloopt. Maar ook al zouden Walen en Fran- schen den doorslag hebben gegeven dan is daarmede nog niet uitgemaakt dat de ondergang van het Vereenigd Koninkrijk te zoeken is in het nationale dualisme, de tegenstelling van Fransch- en Neder- landsch-gezindheid. De tegenstand kwam niet zelden juist uit Vlaanderen, omdat de koning zoo anti-clericaal was De taalpolitiek van den koning hield geen rekening met de ver-Fransehte Vla mingen uit de betere standen, die hij door te vernederlandsching van zich ver vreemdde. Bij massa petionneerden juist de Vlamingen voor taalvrijheid, hetgeen met overheersching van het Fransch gelijk stond. Toen de koning later deze „taal vrijheid" toestond, gaf dat groote teleur stelling bij Vlamingen als Bergman en Willems die den koning steeds zooveel mogelijk hadden gesteund. Het besluit komt daarop neer, schrijft de eerste, dat de zuidelijke gewesten verklaard worden, Fransche provinciën te zijn. Er is bij ge volg geen enkele reden om Willem I om zijn taalpolitiek te prijzen Gemis aan eer bied voor 't historisch gewordene heeft den koning belet met de toestanden, die in het Zuiden eenmaal bestonden, voldoende re kening te houden. Over het geheel geno men was de bevolking der Vlaamsche ge westen in sterke mate anti-Hollandsch. Dat de Vlamingen eerst aarzelden, aan den opstand deel te nemen ls uitsluitend te danken aan de houding der geestelijk heid, die eerst deze deelneming heeft ontraden. De verdienste der „Dietsche" geschied- beschrijving, die nog slechts enkele jaren oud is, ligt niet zoozeer in wat ze tot stand heeft gebracht, als wel dat ze leven in de brouwerij heeft gebracht. Zoodoende prik kelt ze tot bezinning. Moge die prikkeling ertoe leiden, dat men opnieuw over de vraagstukken, die met 1830 verband hou den, onderzoekingen instelle en er zich rekenschap van geve, en dan niet alleen ln en buiten het Koninkrijk der Neder landen, doch ook aan deze en gene zijde van de taalgrens. Daarna kwam in bespreking het refe raat van prof. mr. V. H. Rutgers, van Amsterdam, over „Het zwaard der overheid". De strekking van deze symbolische uit drukking is, aldus het referaat, aan te geven de macht der overheid, de macht die met name ook bij het breken van weerstand in staat is tot het uiterste te gaan. Die dwingende macht, de actueele of potentieele krachtsoefening, waardoor de overheid haar taak ondanks eiken weerstand kan vervullen, is niet in tech nische formules onder te brengen, wijl het hier in de eerste plaats op verhoudin gen tusschen menschen aankomt. De macht der overheid is van uur tot uur af hankelijk van de samenwerking van velen. Ten slotte is de macht der overheid vooral een staatkundige vraag. Het is deze vraag wat vermag de overheid, alle omstandig heden in aanmerking genomen? Wat het rechtskarakter van het over heidsgezag in het algemeen aangaat, dat recht is naar zijn aard exclusief. Met het inbrengen in het leven van de mensch- heid van het instituut der overheid, van haar dwangmacht, is ook de rechtsorde gegeven. Tweeërlei element omvat dezer rechtsorde: de instelling der overheid en de normen welke door haar worden be schermd. Behalve de zwaardmacht zijn er ook nog andere middelen om de orde der samen leving te handhaven: het geweten, sociale dwang en economische dwang. Het naast elkander bestaan van vele onafhankelijke staten, elk met eigen zwaard, laat de mogelijkheid van mis bruik van dat zwaard open, waarvan de gevolgen zoo ontzettend zijn, dat de ver antwoordelijkheid voor het ontketenen van een oorlog door niemand meer kan worden aanvaard. Op het in de scheede doen blijven van het zwaard is ook een groot deel van de internationale werk zaamheid gericht. Daarop is ook gericht het streven naar beslechting van geschil len door arbitrage of rechtspraak, en de ir. toenemende mate aanvaarde algemeene verplichting om de geschillen daaraan te onderwerpen. D. v. d. TOGT. Te Amsterdam ls op 78-jarigen leeftijd overleden de heer D. v. d. Togt. De overledene, Leidenaar van geboorte, begon zijn loopbaan als godsdienstonder wijzer bij de Ned. Herv. Gem. te Katwijk- aar.-Zee; daarna was hi) te Alphen a. d. Rijn en te Noorden hulpprediker bij de Herv. Gem. en ten slotte godsdienst onderwijzer te Vijfhuizen (Haarlemmer meer). VEERTIGJARIG JUBILETUM. Vandaag herdacht onze stadgenoot, de heer W H. Gertenaar zijn veertigjarig ju bileum in dienst van de N.V. Leidsche Broodfabriek. Ter gelegenheid van dit feit werd hij hedenmorgen met zijn echtgenoote ontvan gen -en namens directie en commissarissen toegesproken door den directeur, den heer M. Th. J Mulder die zijn hartelijke ge- lukwenschen vergezeld liet gaan van de aanbieding van de gebruikelijke enveloppe met Inhoud en een taart. Aan de echtge noote van den jubilaris werd een bouquet bloemen ter hand gesteld. LOCAAL RIJKSTELEFOONNET LEIDEN. Opgaaf van nieuwe aansluitingen in de maand Juni 1932: 405: E A Freyser, Joh. de Wittstraat 4. 381: J. Westen. Breestraat 147. 520: K. F. van der Wilk (Gem). Nieuwe Rijn 15a. 386: K. L. van Duuren. Utrechtsche Veer 25. 348: J. Janssen. Emmalaan 65. Oegstgeest 344' L, van der Meer. Oude Vest 139. 431: Maison Henry B. Louwe Turfm. 5a. 573: H. S. Teyn Jr.. Lage Rijndijk 32. 144: A. W. Remmerswaal Rhijngeester- straatweg 30 Oegstgeest. 652: P Corba Mare 96 706: J F. Westen. Donkersteeg 1. 598: G P. E. Weijer (Gem Cobetstr. 56. 874: Gebr. Guliker, Oude Varkenmarkt 5a 677: Centrale Ned Ambtenaarsbzond, J. W. van Hees, Drie Octoberstraat 47a. 890: J Th. Bousie Hooge Rijndijk T. 106, Zoeterwoude. ADRESSEN AAN b. EN V, Inzake kosteloozc zwemgelegenheid en rijwielplaatjes. Aan het College van Burgemeester en Wethouders deze gemeente zijn onder staande adressei verzonder Geeft beleefd te kennen het Bestuur van den Leidschen Bestuurdersbond, gevestigd Heerengracht 34; dat bij het intreden van den zomer de openbare zwemgelegenheden weer zijn opengesteld, zoodat iedereen die zulks wenscht zich door baden of zwemmen kan verfrisschen; dat echter de kosten daarvoor voor de werklooze arbeiders bezwarend zijn om van de bestaande zwemgelegenheid gebruik te maken; dat het daarom gewenscht is een maat regel te treffen, waardoor de werkloozen kosteloos van de zwemgelegenheid gebruik kunnen maken; Reden waarom adressant U beleefd ver zoekt te willen bepalen, dat de werklooze arbeiders, die dit wenschen, kosteloos eenige malen per week van een der zwem gelegenheden gebruik kunnen maken. 4 Geeft beleefd te kennen het Bestuur van den Leidschen Bestuurdersbond, gevestigd Heerengracht 34; dat per 1 Augustus a.s. de rijwielbelas ting weder moet worden betaald; dat de vele werkloozen, die in het bezit zijn van een rijwiel, begrijpelijkerwijs de kosten van een nieuw belastingplaatje niet kunnen betalen, zoodat zij, wordt daarin niet voorzien, vanaf 1 Augustus hun rij wiel niet kunnen gebruiken: dat het toch echter gewenscht dat zij, ook voor het zoeken naar werk, van hun rijwiel gebruik kunn;en blijven maken; dat het dus alleszins gewenscht is dat de kosten voor de aanschaffing van een belastingplaatje voor bovenbedoelde per sonen voor rekening van de gemeente, eventueel van het Rijk worden genomen; Reden waarom adressant Uw College beleefd verzoekt te willen bevorderen, dat de werklooze arbeiders, die in het bezit zijn van een rijwiel, daaronder ook begre pen degenen, die trekkend zijn van de werkloozenkas, in het bezit van een koste loos belastingplaatje worden gesteld. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijving: A. van Rooyen, Voorstraat 59, Voor schoten. Brood-, koek- en banketbakkerij. Eigenaar: A. van Rooyen, Voorschoten. Wijzigingen C. Ttjssen, Hooge Rijndijk 252, Leiden. Brood- en banketbakkerij. Uittredend eigenaar: C. P. Tijssen, Leiden, d.d. 1 Juli 1932. Wijziging handelsnaam in. Th. G. L Hendriks v.h. J. Tijssen. Nieuwe eigenaar: Th. G. I. Hendriks, Leiden. Hotel en Jachthaven „de Brasem" E. Beck en Co., Oude Wetering 19, Alke made. Nieuwe eigenaar: A. C. P. Zegers, Alkemade. VER. VAN DEN HANDELDRIJVENDEN EN INDUSTRIEELEN MIDDENSTAND. Algemeene ledenvergadering. Bovengenoemde Vereeniging hield ln de bovenzaal van Café-Restaurant de Har monie een algemeene ledenvergadering Te negen uur opende de voorzitter de heer C. Ponsen de vergadering met eenige toepasselijke woorden. De notulen gelezen door den secretaris, den heer P J. v. d. Zanden, werden onge wijzigd goedgekeurd. Een bestuursvoorstel ingeleid door den voorzitter om te komen tot oprichting van een Crisis adviesbureau voor de leden werd met algemeene stemmen aangenomen. Als afgevaardigden naar het Congres van den Koninklijken Nederlandschen Middenstandsbond, het welk gehouden zal worden 19 20 en 21 Juli a.s. te Arnhem werden gekozen de heeren C. Ponsen en A. Kors Jr. Door den heer Brouwer werd als voor zitter van de propaganda-commissie een voorstel gedaan om op Woensdag 20 Juli a.s. een excursie te houden voor de leden met hunne dames „per touring-car" naar het Congres te Arnhem. Dit voorstel vond algeheele ondersteuning zoodat den voor steller verzocht werd dit plan geheel uit te werken. Vervolgens kwamen in behan deling de prae-adviezen voor het Congres. De voorzitter gaf een duidelijke uiteen zetting van het Prea-advies „De Midden stander, Vakpatroon en de Overheid" ge schreven door mr. B. Bouman. De heer W. Brouwer deed dit van „Het Loonvraagstuk in verband met de Natio nale koopkracht" door mr. Molenaar en de heer P. J. v. d. Zanden gaf een rapport over „Het merken-artikel" van mr. dr. Tetenbroek te 's-Gravenhage. Dat deze rapporten zeer duidelijk gesteld waren bleek wel uit het luid applaus der vergadering. De rondvraag gaf aanleiding tot een geanimeerd debat waarop de voorzitter te ruim half 12 uur met dank aan de aan wezigen de vergadering sloot. PRINS HENDRIK IN ZWITSERLAND. Bezoek aan Von Papen. Z. K H Prins Hendrik vertoefde giste ren te Genève waar hij een onderhoud heeft gehad met prof. Max Huber, presi dent van het Intern. Roode Kruis-comité. Daarna is de Prins naar Lausanne ver trokken, waar hij o.a. een bezoek zou brengen aan den Duitschen rijkskanselier von Papen. o TOESTAND IN HET BOUWBEDRIJF. Minister Ruijs gaat overleggen met de organinities. Naar „Het Volk" verneemt, heeft de Minister van Binnenlandsche Zaken, jhr. Ruijs de Beerenbrouck, de besturen der verschillende landelijke bonden van bouw arbeiders uitgenoodigd tot een bespreking op 12 Juli a.s. over den toestand in het bouwbedrijf. HET CLEARING-ONTWERP. Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer. Aan de Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer inzake het wetsontwerp ter vergemakkelijking van het nemen van maatregelen bij verdrag, of op andere wijze te treffen, ter breideling van de ge varen, voortspruitende uit de beperkende bepalingen, die steeds veelvuldiger op het internationale betalingsverkeer worden toegepast, wordt het volgende ontleend: Het ontwerp beoogt inderdaad niets anders dan der regeering een middel te verschaffen, waarmede het Ned. bedrijfs leven verdedigd kan worden tegen voor onze nationale welvaart nadeelige maat regelen, welke door een aantal landen zijn getroffen. De regeering is het geheel eens met die leden, die van opinie zijn, dat van de be voegdheid, welke zij gevraagd heeft, al leen met behoedzaamheid gebruik mag worden gemaakt. Dit neemt echter niet weg, dat de ernst van den toestand naast voorzichtigheid ook vastberadenheid noo- dig maakt. Mocht de regeering noodgedwongen gebruik moeten maken van de machti ging in art. 2 van het gewijzigd ontwerp gevraagd, dan blijft zij steeds bereid, de dientengevolge tegenover bepaald aange wezen landen getroffen beperkingen in te trekken, zoodra bedoelde landen wenschen mede te werken aan een regeling, waarbij aan de redelijke eischen, die de regeering in het belang van ons bedrijfsleven meent te mogen stellen, wordt tegemoet geko men. De regeering deelt geheel de meening van de leden, die de wijze, waarop de in voer van Nederlandsche boter ln Duitsch- land door handelspolitieke maatregelen gehinderd wordt, veroordeelen. Met de op heffing van de handelspolitieke belemme ringen alleen kan echter niet worden vol staan. Minstens even, belangrijk is, dat voor een billijker vastgesteld aandeel in den boterinvoer in Duitschland voldoende deviezen worden beschikbaar gesteld. Bij het overwegen van het standpunt, dat men tegenover de beperkende bepa lingen van sommige landen zal innemen, zal steeds volledig rekening worden ge houden met de monetaire situatie van die landen en de moeilijkheden, die daaruit voor de betreffende regeeringen voort spruiten. Wanneer echter blijkt, dat daarbij niet met rechtmatige Nederland sche eischen wordt rekening gehouden, zal de wet met kracht moeten worden toe gepast. BEBRAFENIS ARCHITECT J. W. HANRATH. Op de nieuwe algemeene begraafplaats aan de Boschdrift te Hilversum is gisteren ter aarde besteld het stoffelijk overschot van wijlen J. W. Hanrath, architect aldaar. Er was buitengewoon veel belangstelling. Onder de aanwezigen werden opgemerkt de heeren ir. de Bie Leuveling Tjeenk en E. Verschuijl, namens den Bond van Nederlandsche architecten, ook namens de afd. Hilversum, prof. dr. Vogelensang en prof. dr. Martin voor de Centrale Commis sie voor Monumentenzorg, W. M. Dudok, namens de Centrale Schoonheidscommis sie in 't Gooi, verder leden van het ge meentebestuur van de Bilt en een aantal Hilversumsche architecten. Tal van sprekers voerden het woord. Geslaagd voor het examen rekening- courant boekhouden, afgenomen door het Instituut Mercurius te Amsterdam, de heer A. van Rijn alhier leerling van Octavia Parmentier alhier. Onze stadgenoot, de heer H. Jonker is gisteren te Rotterdam geslaagd voor het candldaatsexamen economie. Onze stadgenoote, mej. M. E. C. Koe kenbier ls te Bergen (N.H.) geslaagd voor het examen akte L. O. Wij verwijzen naar een advertentie in dit blad, waarin de Universal Coupon Cy een nieuw soort reclame- en cadeau stelsel aankondigt. Het mannenkoor „De Vereenigde Zangers" zal in samenwerking met het muziekgezelschap Orpheus" op Maandag 25 Juli in Oud-Hortuszicht een concert geven. BINNENLAND. De kwestie van Maatschappelijk Hulp betoon in den Leidschen Raad teneinde gebracht. (3e Blad). Het clearing-ont'werp; memorie van ant woord aan de Eerste Kamer. (Binnen land, le Blad). Een Nederlander in den D-trein Amster damBerlijn beroofd van f. 22.000. (Ge mengd, 2e Blad). Het internationale tennistournooi te Noordwijk; gisteren speelde mevr. Moody Wills haar eerste partij (Sport, 3e Blad). Brand aan boord van de Dempo; doch deze is reeds gebluscht. (Laatste Berich ten, le Blad). BUITENLAND. Naar een accoord te Lausanne. (Buitenl. en Tel., le Blad). De Duitcchc „burgeroorlog" (Buitenl. en Tel., le Blad). Een vlucht over den Oceaan gelukt. (Tel. le Blad). DE POSTVLUCHTEN. De „Duif" is gisteren op de terugreis te Djask en de „Ijsvogel" op de uitreis te Calcutta aangekomen. Voortaan zullen de audiënties van den Commissaris der Koningin in de pro vincie Zuid-Holland niet meer op Woens dag doch op Donderdag plaats hebben. De audiëntie van deze week gaat ech ter niet door. Te Amsterdam is na een kortstondige ziekte in het Marlapaviljoen op 86-jari- gen leeftijd overleden, de heer A. P. F. van Oost, oud-hoofd-inspecteur van politie aldaar. De heer van Oost was chef van het vervoerwezen (thans bereden politie). Hij was een zeer bekende figuur in de hoofdstad. IJMUIDEN, 6 Juli 1932. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K G. f 20.60. Griet per kist van 50 K.G. f. 4514. Tongen per K.G. f. 1.651. Groote Schol per kist van 50 K.G. f. 3628. Middelschol per kist van 50 K.G. f.3521. Zetschol per kist van 50 K.G. f. 2716.50. Kleine Schol per kist van 50 K.G. f. 21.505.40. Schar per kist van 50 K.G. f. 1110. Tongschar per kist van 50 K.G. f. 2725. Roggen per 20 stuks f. 32 25. Vleeten per stuk f 7.50. Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f.201.35. Groote Schelvisch per kist van 50 KG. f. 26. Middel Schelvisch per kist van 50 K.G. f.2221.50. Klelnmiddel Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 1511. Kleine Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 11—4. Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 85—69. Gullen per kist van 50 K.G. f 246. Len gen per stuk f. 1.10—0.40. Wijting per kist van 50 KG. f 4.201. Koolvisch per stuk f 0.400.06. Makreel per kist van 50 K.G. f. 17—8.50. Aangekomen 4 stoomtrawlers: IJM. 90 met f. 1544; JJM. 147 met f. 1716; IJM. 196 met f.4707; IJM. 21 met f.3170; 2 kotters: E. 401 met f. 1097; IJM. 113 met f.530; en de loggers: RO. 1 met f.740; SHV. 69 met f 431; KW. 130 met f.676; KW 58 met f. 601: KW. 40 met f. 527; KW. 42 met f.661; KW. 38 met f.129. De navolgenue schepen zijn Donderdag 7 Juli 1932 in radlotelegrafische verbin ding met de daarnaast vermelde kuststa- tions en via die stations rechtstreeks te bereiken. (Medegedeeld door de N. T. M. Radio-Holland, N.V.). Alphacca, Rugby Radio; Baloeran, Sche ven. Radio; Dempo, Scheven. Radio; Ln- drapoera, Scheven. Radio; J. v. Oldenbar- nevelt. Scheven. Radio; Kota nlten. Port Sudan Radio; Kota Radja, Kossein Radio; M. v. St. Aldegonde, Scheven. Radio; Ora- nia, Scheven. Radio. Oranje Nassau, Rugby Radoi; Van Rensselaar, Scheven. Radio; Rotterdam. Scheven. Radio; Sibajak, Scheven. Radio; Simon Bolivar, Scheven. Radio; Statendam, Scheven. Radio; Vene zuela, Scheven. Radio. Ter voorkoming van vertraging der tele grammen is het noodig de namen der kuststations te vermelden als ln boven staande lijst wordt aangegeven.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 1