LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 2 Juli 1932 RECHTZAKEN. Handleiding gratis. KUNST EN LETTEREN. AGENDA. DE LINDBERGH-TRAGEDIE. Naar de correspondent van de „Daily Telegraph" uit Flemlngton ln den staat New-Jersey meldt. werd Donderdag bij de voortzetting van het proces tegen den scheepsbouwer Curtis medegedeeld, dat een spoedige arrestatie van de vermoede lijke ontvoerders van baby Lindbergh te wachten ls. De ln dienst var de regeering staande dectectlve Frank Wilson zelde. dat de auto riteiten een bepaalde groep Individuen van de ontvoering verdenken HIJ weigerde echter omtrent dit punt nadere bijzonder heden mede te deelen ook de rechter wcnschte geen verdere mededeellngen hier omtrent te doen. Wilson deelde ook nog mede. dat de door Curtis verzonnen berichten de arrestatie van de ontvoerders hebben bemoeilijkt. De politie had op grond van de mededeellngen van Curtis Indertijd aan bepaalde gege vens, welke haar op het Juiste spoor had den kunnen brengen, geen verdere aan dacht geschonken Na Curtis' verhoor Is het echter duidelijk geworden, ln welke richting het onderzoek moet worden voortgezet. Ot er nu resultaat zal zijn FAMILIETWIST TE NIEUWKOOP. De laatste acte van een familietwist, waarvan de oorsprong ln het dorp Nieuw koop ligt. speelde zich gisteren voor het Amsterdamsche Gerechtshof af Een 46-jarige man had een verhouding met een dorpsgenoote, zijn wettige echt genoote was echter ook met haar bevriend en kwam zoo nu en dan een buurpraatje maken De man wandelde op zekeren dag rustig door de Dorpsstraat, doch bemerkte plot seling. dat zijn vrouw weer een bezoek bracht aan zijn vriendin. Dit beviel hem hcclemaal niet en fluks klampte hij een kruideniersbediende aan om de woning binnen te gaan en zijn vrouw te verzoeken met hem mee te gaan. Zij weigerde echter en de beide dames noodigden den vreed- zamen wandelaar uit binnen te komen. Aldus geschiedde en de man zou zijn eisch, dat zijn stouw het huis van zijn vriendin zou verlaten, kracht hebben bijgezet door een groot broodmes te trekken onder de woorden: ..de deur uit. Jij hoort hier niet bij deze slechte vrouw, als je niet gaat. steek Ik je aan het mes." Hoe het „drama" zich verder ontwik kelde kwam ter Hofzitting niet naar voren. In ieder geval werd de man gearresteerd wegens bedreiging met zware mishande ling. De Utrechtsche rechtbank veroordeelde den Nleuwkoopschen Don Juan tot vijf maanden gevangenisstraf. Toen de man in voorarrest zat kreeg de vrouw blijk baar berouw In overleg en op instigatie van haar schoonvader dichtte zij een schoon epistel aan den Officier van Justi tie. waarin zij vertelde, dat haar man niet met een mes had gedreigd, maar met een rolletje zilverpapier' Zij had oorspron kelijk een onjuiste verklaring afgelegd op aanstoken van de vriendin van haar man. De vrouw verklaarde voor het Hof ook. dat haar man haar niet met een mes had gedreigd Alles was de schuld geweest van de vriendin. Deze laatste wist zeker, dat het een groot broodmes was geweest, ofschoon de agent, die gehoord werd, het wapen bij fouilleering niet had gevonden. De procureur-generaal mr. Bauduin achtte de bedreiging bewezen, maar aldus sprals we de vriendin zien. geloof ik niet, dat hier sprake is van een crime passionelle 'hilariteit'Menschen als ver dachte zijn nog al eens gauw klaar met groote woorden. De straf door de Utrecht sche rechtbank opgelegd vond de orocu- rcur-generaal dan ook wel erg hoog. Hij elschte ten slotte een gevangenisstraf van èén maand De verdediger, mr Koster, achtte het tcnlaste gelegde niet bewezen en pleitte vrijspraak Het Hof zal 8 Juli arrest wijzen. RECLAME. Schatten van schoonheid sluimeren in Uw huid. Gelaatsmassage met Purol wekt ze tot nieuw leven. Een handleiding voor ge laatsmassage ontvangt U gratis bij koop van Purol (doos 30 cttube 80 ct.l. Alleen bU Apoth. en Drogisten. 2492 WEEKBLADEN. De „Wereldkroniek" biedt foto's over de Olympiade van 1896. de eerste der moder nen. welke te Athene werd gehouden en van het stadion te Los Angelos, waar de volgende maanden de 9de wordt gehou den. De sport en de sportkleeding in vroe ger dagen worden ons duidelijk door een artikel en cenige foto's. In de „Haagsche Post" bespreekt o a ie militaire medewerker de kadervorming en de vooroefeningen, de maritieme mede werker de moeilijkheden ter ontwape ningsconferentie en ..Diplomaticus" net cntwapeningsplan van Hoover. Foto's van het derde eeuwfeest der Am- sterdamsche Universiteit, de motorrennen om den „Groote Prijs van Nederland" in Assen, het snelste kunstvliegtuig ter we reld vullen met vele anderen „Het Leven". Trof. dr. J. A. Hamel bespreekt in „De Groene Amsterdammer" het Belgisch- Hollandsche voortractaat van Lausanne terwijl de besprekingen zelt door dr m'. van Blankenstein worden weergegeven NIEUWE UITGAVEN. Bij liet Nationaal Uitgevers- en Reclame Bureau te Vlaardingen is verschenen een beknopte gids voor Meppel. Tal van foto's uit de omstreken en de stad zelve illus treren het goed verzorgde boekje dat naast bijdragen van vooraanstaande per sonen vele geschiedkundige gegevens over deze Drentsche stad bevat. ALPHEN. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor alhier en de daar onder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand Juni 1932 Inge legd 1 26967.65 en terugbef f. 18837.13. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 19352. 50-JARIG JUBILEUM A. HOUTMAN. Een koninklijke onderscheiding. Gisteren herdacht onze plaatsgenoot, de heer A Houtman den dag waarop hij voor 50 jaar ln dienst trad als timmerman bij het timmerbedrijf van den tegenwoordigen eigenaar, den heer H. Turkenburg. Om streeks 10 uur werd gistermorgen de jubi laris met zUn echtgenoote per auto van diens woning afgehaald om ten huize van den heer Turkenburg op zeer grootsche wijze te worden gehuldigd. Bij aankomst werd de jubilaris allereerst hartelijk ge complimenteerd en op zeer waardeerende wijze toegesproken door den heer Turken burg onder overhandiging van een enve loppe met inhoud. Van de kinderen van zijn patroon had zijn vrouw hierna een pracht bloemstuk in ontvangst te nemen. Bij deze huldiging was bovendien een de putatie. bestaande uit de heeren A. v. Dam IV. v. Belleren en J. Gesman. aanwezig, van den Aannemers- en Patroonsbond, namens welken bond de jubilaris werd toegespro ken door den heer Van Dam onder aan bieding van een prachtige leuningsstoel. Ook van de zijde van zijn collega's, vele vrienden en kennissen mocht de jubilaris en zijn familie ook het verdere van den dag. dat .Arte" in huiselijken kring mocht doorbrengen, nog veel belangstelling on dervinden. Tevens heeft de plichtsgetrou we jubilaris toezegging gehad, dat het H. M. de Koningin heeft mogen behagen hem te begiftigen met de bronzen cere-me- daille verbonden aan de orde van Oranje- Nassau. Kortom het geheel werd voor jubi laris en familie een niet licht te vergeten dag. Opgespoord. Door een der meisjes, die per autobus de autotocht voor ouden van dagen heb ben medegemaakt, werd een portemonnaie vermist, waarvan men aangifte bij de po litie deed. Deze mocht het inmiddels ge lukken de daders een 5-tal jongens aan te houden, terwijl de portemonnaie in beslag kon worden genomen. Raadsstukken. Verhuur eigendommen. De huur der woning Hooftstraat no. 327 is door den heer Marbus opgezegd. In verband hier mede stellen B en W. den raad voor thans ook ten aanzien van deze woning een besluit te nemen waarbij zij gemachtigd wordt om de woning te verhuren aan ge gadigden die daarvoor, naar hun oordeel, in aanmerking komen, gelijk zulks is ge schied voor meerdere huizen der gemeente. De huur der woning zouden zij willen handhaven op f. 3 per week. Afschrijvingstabel voor de bezittingen der Water- en Lichtbedrijven. In de vergadering van 4 April 1932 werd door den raad vastgesteld een nieuwe afschrij vingstabel voor de bezittingen van de Water- en Lichtbedrijven dezer gemeente. Bij schrijven van 27 Mei 1932 deelt ons de Commissaris'der Koningin in deze pro vincie mede. aldus het schrijven van B. en W. dat hem eenige aanvulling in de tabel noodzakelijk voorkomt. B, en W. hebben hieromtrent het ad vies ingewonnen van de Commissie van bijstand voor de Water- en Lichtbedrijven. Deze commissie geeft In overweging de tabel aan te vullen en wel met betrek king tot het Electriciteitsbedrijf: Boven- grondsche eiectrisch net: 10 machines en toestellen: Th °/o en meubilair 10 en ten opzichte van de Hoogdruk-bron waterleiding: machines en toestellen: 7'/: Voorts deelde zij mede. dat. voor wat de Gasfabriek betreft, het afschrij vingspercentage van den nieuwen kamer oven valt onder het hoofd: „Ovens", reeds op de tabel vermeld Tegen deze aanvullingen hebben B. en W. geen bezwaar, weshalve zij den raad i u voorstellen, de afschrijvingstabel, op nieuw vast te stellen, als volgt: Voor de Gasfabriek: Terreinen 0 Ge bouwen 3 Ovens (binnenbouw) 25 °/o, Ovens (buitenbouw) 5 Machines toe stellen enz. Th Fabrieksleidlngen 5 "'o, Gashouders 4 Cokesgasinstallatie 20 Gereedschappen 10 Hoofdleidingen 5 °'o, Straatleidingen enz .10 Gasmeters 5 "'o Muntgasmeters 5 11Muntgasinstallaties 4 Aansteekklokjes 10 Meubilair 10 Disagio 10 »/o Electriciteitsbedrijf Kabelnet 2'/- Bovengrondsch net 10 Machines en toe stellen Th o. Transformatorinrichtingen 6 li, Electriciteitsmeters 10 1 Aanslui tingen 5 Gereedschappen 10 Meu bilair 10 o, Huurinstallatie 5 Disagio 10 Waterleiding: Terreinen 0°Buizennet 5"machines en toestellen 7water meters 10°/», gereedschappen 10",'o, meubi lair 10"/o, gebouwen 3",'«. bronnen 8"/o, electr. toestellen 6"'«. dienstleidingen 5<Vo, reserve pompinstallatie 10"'., disagio 10"/». Instelling van een Centrale Commissie voor georganiseerd overleg. - Bü de be handeling van het ontwerp-ambtenaren- reglement in de Commissiën van bijstand is de vraag gerezen en aan ons voorge legd of al of niet een Centrale Commissie voor georganiseerd overleg dient te wor den ingesteld, aldus B. en W. ln hun schrijven aan den raad. Deze commissie, die uit vertegenwoordi gers van het gemeentebestuur en van de ambtenarenorganisaties behoort te be staan en een adviseerende bevoegdheid heelt, beoordeelt voorstellen welke den rechtstoestand en de financieele positie van de ambtenaren raken B en w. hebben gemeend dat het ge- j orn ecn dergelijke commissie he?lnitTa4?me1nte m te stellen cn het besluit daartoe te nemen en haar te sa men te stellen voordat het ambtenaren reglement verder in behandeling genomen wordt. Weshalve zij den raad ter vaststel ling aanbieden eene verordening regelende dat overleg De samenstelling van de commissie heb ben zij zoo eenvoudig mogelijk gehouden en ook het overleg zoover mogelijk beperkt. Hieronder laten wij volgen eenige der v.n. artikelen dezer verordening, tot de direct belanghebbenden: 1. Teneinde een geregeld overleg te doen plaats vinden tusschen het gemeentebestuur en de hierna te noemen ambtenarenvereenigin- gen, aangaande alle zaken, die in den ruimsten zin des woords de arbeidsvoor waarden van de ambtenaren ln dienst dei gemeente betreffen, wordt ingesteld een centrale commissie van georganiseerd overleg, hierna te noemen: de centrale commissie. 2 De centrale commissie zal zijn samen gesteld uit: A. vertegenwoordigers van het gemeentebestuur; B. vertegenwoordi- gres aangewezen door plaatselijke afdee- ilngen van de landelijke ambtenarenver- eenigingen, die volgens het bepaalde in art. 6 recht hebben vertegenwoordigers aan te wijzen. 3. Het gemeentebestuur wordt vertegen woordigd door een lid van het college van B. en W„ door dit college aan te wijzen en drie leden van den Raad, door den Raad te benoemen De aanwijzing en benoeming geschieden voor een jaar Vacatures gedurende dat jaar worden zoo spoedig mogelijk vervuld. 4. De plaatselijke afdeellngen der ver- eenlgingen, welke tot samenstelling der commissie zijn toegelaten, benoemen elk een vertegenwoordiger en een plaatsver vangend vertegenwoordiger, wier namen telken jaren in den maand Februari schriftelijk aan B. en W worden opge geven. 2. De afdeelingen zijn bevoegd om indien bijzondere omstandigheden dat wenschelijk maken, tusschentijds andere vertegenwoordigers aan te wijzen. 5. De hoofden van dienst, de burge meester en wethoudres aan te wijzen wonen de vergadering der commissie bij, nemen zoo noodig aan de besprekingen deel en hebben een raadgevende stem. 6. Om recht te hebben op vertegenwoor diging moet eene vereeniging: A. in begin sel ten doel hebben ambtenaren in dienst der overheid te organiseeren ter beharti ging hunner belangen, in het bijzonder wat de dienst- en arbeidsvoorwaarden be treft: B. minstens vijf leden ambtenaren tellen in dienst der gemeente: de leden eener vereeniging, die tevens lid zijn van een andere vereeniging met gelijk doel, worden ter bepaling van het aantal leden slechts voor een dezer vereenigingen ge teld en wel voor die, welke zij zelf aan wijzen, C. zich schriftelijk hebben bereid ver klaard telken Jaren vaste vertegenwoordi gers en hunne plaatsvervangers in de com missie voor één jaar aan te wijzen. 11 Vertegenwoordigers der ambtenaren- vereenigingen kunnen zich in de vergade ring der commissie, met toestemming van den Voorzitter, doen bijstaan door een hoofdbestuurder of een ander lid hunner organisatie. 12. De commissie kan Burgemeester en Wethouders verzoeken op te dragen haai vergadering mondeling of schriftelijk te verstrekken. 13. 1. Voorstellen of verzoeken betref fende regelingen van arbeidsvoorwaarden van ambtenaren worden door het gemeen tebestuur. spoedeischende gevallen uitge zonderd. niet in overweging genomen, al vorens daaromtrent vooral in de centrale commissie overleg is gepleegd. 2. De commissie heeft het recht haar oordeel over de in spoedeischende gevallen genomen beslissingen aan B. en W. en aan den Raad kenbaar te maken. 3. Zij heeft eveneens het recht voorstel len. als in lid 1 bedoeld, bij het gemeente bestuur in te dienen. 4. De besluiten der centrale commissie dragen het karakter van adviezen aan het gemeentebestuur Zij worden zoonoodig, zoo spoedig mogelijk aan den raad aange boden. tegelijk met het preadvies van B. en W Indien dit preadvies afwijkt van het advies der commissie, worden de rede nen daarvoor aan den raad medegedeeld. Het a.s. Volksconcert. Het programma van het concert te geven door de R.K. Harmonievereeniging „Leo 13" op Woensdag 6 Juli des 's avonds kwart over acht in de tent aan de Sta tionsstraat, luidt als volgt: 1. K.L.M.-marsch, Willy Sciiootemeijer; I 2. Caprice sur l'opera Norma, Bellini; 3, Heinzelmannchens Wachtparade. Noack; 4 Dllbeek Marsch, Leon Marchand; 5. Sobre las olas Valse, J. Rosas; 6. Groot- Rotterdam Marsch. Willij Schootemeijer; 7. Le Trouvére, Potpourri sur l'opera de Verdi, M. J. H. Kesels; 8. The Stars and Stripes Forever Marsch. Sousa; 9. Bouquet de Melodies, sur L'opera Lucia. Donizetti; 10. Aux bords du Rhin, marsch, J. Martin. Raadsagenda. De agenda van de a.s. Maandagavond 7 uur door den raad onzer gemeente le hou den vergadering bevat de navolgende punten. 1. Voorstel van B en W. tot onderhand- sche verhuring van het pand Hoofdstr. 327 aan de door B en W. aan te wijzen per sonen. 2. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een nieuwe afschrijvingstabel voor de water- en lichtbedrijven. 3. Voorstel van B. en W. tot het instel len van een centrale commissie voor ge organiseerd overleg. 4. Voortzetting van de bespreking van het voorstel van den heer H. van Kleef, tot wijziging der steunregeling. Met ad vies van B. en W. 5. Wijziging van de gemeentebegrooting dienst 1931. Woensdag a.s. zal alhier de jaarlijk- sche speldjesdag worden gehouden van het t.b c -fonds „Draagt elkanders lasten". Gevonden voorwerpen: 1 damespara- pluie, 1 beige damestaschje. 1 portefeuille met inhoud. 1 gouden zegelring en 1 nik kelen heererhorloge. Inlichtingen worden aan het politiebureau Julianastraat ver strekt In de 2de helft van de maand Juni werden ais onbestelbaar aan het postkan toor terug ontvangen brieven aan: Raad van Arbeid Leiden: Boekweg 's-Graven- zande en Ingenieur van den Weg No. 5. Utrecht. Bij Kon. Besluit is toegekend de bronzen medaille der Oranje-Nassauorde aan A. Houtman, timmerman-molenmaker in dienst van H. Turkenburg alhier. BOSKOOP Tooneelclub „D. Z. T. S." Ter gelegenheid van het 10-jarlg be staan van de geheelonthouders-arbeider".- tooneelclub „Den Zwakken tot Steun" „D. Z.T.S." werd in hotel Klaassen een too- neelavond gegeven voor een totaal uitver kochte zaal. De voorzitter, de heer A Kromhout, die gedurende het bestaan deze functie heeft bekleed, sprak in verband met deze herdenking een toepasselijk woord, terwijl vervolgens door de diverse besturen van alhier gevestigde vereenigin gen felicitaties werden aangeboden, verge zeld gaande van bloemstukken. Opgevoerd werd het tooneelstuk .film- maniakken". welk stuk goed insloeg. Een gezellig bal. besloot de feestviering. De opbrengst der gehouden knopjes- verkoop ten bate van ..De feestcommissie 1919" heeft circa f. 125 opgebracht. Benoemd tot lid der commissie belast met het afnemen van het examen L. O. beginselen der landbouwkunde en tuin bouwkunde ir. C. Ph. Moerlands alhier. In de alhier gehouden ingelanden vergadering onder voorzitterschap van den heer P. Vergeer, is besloten om over te gaan tot stichting van een ruwoliemotor- gemaal van 25 P.K. ln den polder Nesse. De heer Dekker, waterbouwkundige te Hazerswoude is met den bouw en leiding belast. KOUDEKERK. Geslaagd uitstapje. Onder begunstiging van prachtig weer maakte de vrouwenvereeniging „De liefde sticht" een uitstapje per autobus. Het doel der reis was Hattum. Des morgens te 6 uur werd de reis aanvaard. Na aankomst in Hattum werd een bezoek gebracht bij ds. Israël, voorheen predikant alhier, daarna werden gezamenlijk met ds. Israël en zijn echtgenoote de omstreken bezocht, waarna men hoogst voldaan 's avonds laat alhier arriveerde. o WADDINXVEEN. Aanbesteding. Door het Pro. bestuur van Zuid-Holland is aanbesteed het maken van een walmuur van gewapend beton voor los- en laad plaats aan de Westzijde der Gouwe alhier. Laagste inschrijvers waren A. de Man en D. Ooms te Amsterdam voor f. 13878. Aangekocht. Het door de zandpersing geheel ge scheurde woonhuis van den heer J. V. aan het Jaagpad is door de provincie aan gekocht en zal thans worden gesloopt. Burgerlijke Stand. Geboren: Willem, z. wan D. Schaap en M. Schouten. 'Maria Cornelia, d. van F. van Vuuren en M. Koot: Maurina Cornelia Hendrika, d. van N. van der Zijden en A. van Oort. Voor de oudjes! Vanwege de neutrale en r.-k, Midden- standsvereenigingen zal ook dit jaar weer een auto-rit voor de ouden van dagen worden georganiseerd. Vele auto-bezitters steunen dit mooie werk. B. en W. gaven vergunning tot het houden van een geld inzameling bij hen die geen auto kunnen beschikbaar stellen en toch dit mooie werk willen steunen. Het zal den oudjes op den uitgaansdag zeker aan niets ontbreken. Vergoeding bijzonder onderwijs. B. en W. stellen den gemeenteraad voor over het jaar 1929 volgens art. 101 der L. O.-wet de volgende vergoedingen per leer ling toe te kennen; aan de 4 bijzondere lagere scholen f. 10.77 per leerling en aan de afd. UL.O. der Chr. M.U.L.O.-school f. 33.43 per leerling. Goede resultaten der gemeentebedrijven. De uitkomsten van de rekening der drie gemeentebedrijven over 1931 zijn als volgt: gasbedrijf winst f. 4916.41; electriciteitsbe drijf winst f. 8364.62'/:; waterleidingbedrijf winst f5730.32. Wanneer men in aanmer king neemt dat de prijs van het gas en de electriclteit lager is dan in menige stad. mag de uitkomst zeker zeer bevredigend worden genoemd! Buitengewone subsidie Armbestuur. Het Burgerlijk Aimbestuur werd voor 1932 een gemeentelijke subsidie toegekend van f. 17.800. De uitgaven gedurende het eerste halfjaar 1932 zijn echter zoo hoog geweest, dat genoemd armbestuur voor dit jaar nog een aanvullingssubsidie vraagt van f. 10.000. zoodat het dan wordt een bedrag van niet minder dan f. 27.800. GEMEENTERAAD. Het Burg. Armbestuur Vergoedingen onderwijs. De voorzitter opent de vergadering met het uitspreken van het ambtsgebed. Spr. stelt daarna aan de orde het verslag van de zitting van 2 Juni j.]„ dat daarop on veranderd wordt vastgesteld. Volgden in gekomen stukken. 0.m. proces-verbaal van de opneming van kas en boeken van der. gemeente-ontvanger op 28 Juni j.l„ waar bij is gebleken, dat de boeken en kas in volkomen orde zijn bevonden Een missive van Ged. Staten, waarbij goedgekeurd werd teruggezonden het ïaadsbesluit d.d. 3 Februari jl. tot wijzi ging van de gemeente-begrooting, dienst jaar 1932. Brief van Ged. Staten, waarbij goed gekeurd wordt teruggezonden de vasi- gestelde verordening tot heffing van op centen op de hoofdsom der gemeenle- fondsbelasting. Deze verordening gaat in den lsten Mei 1932. Rapport van het Centraal Bureau voor verificatie en financieele adviezen der Ver van Ned. Gemeenten, d.d. 7 Juni jl., omtTent de door de gemeentebedrijven ingediende jaarrekeningen over 1931. Ook deze rekeningen werden in goede orde be vonden. Eerstgenoemde stukken werden voor kennisgeving aangenomen; laatstgenoem de s'ukken in handen gesteld van de fi nancieele commissie. Verder is ingekomen een adres van de HEDEN: j Jeruël: Bidstond te 8 uur nam. Zondag. Jeruël: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 6": uur nam. Ned. Leger des Heils (Lammermarkt36). Samenkomsten te 10 uur en Th uur nam. Vrije Evang. Gem.: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 7 uur nam. Rijswijk: Wielerwedstrijden te 2 uur namiddag. Maandag. Johan de Witstraat 48: Jaarl. alg. verg. N.V. Algemeen Technisch Handels- en In genieurs-Bureau A.T.I.B.M. 2 uur nam. N.V Kon. Ncd. Fabriek v. Wollen dekens v.h. J. C. Zaalberg en Zn. Buitengew. Alg. verg. van aandeelhouders ten kantore, 2 uur nam. Middelweg 38: Alg. Verg. der Ver. tot bestrijding der t.b.c., 5 uur n.m. Schouwburg: Alg. ledenverg. Leidsche Schouwburgver. 4 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 27 Juni tot en met Zondag 3 Juli a.s. waar genomen door apotheek M. Boekwijt, Vischmarkt 8. Telef. 552. De geneeskundige Zondagsdienst te Lei den wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren Jasperse. Janssens, Nieuw- zwaag en Veldhuijzen. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waargenomen door dr. Varekamp. tel. 1916. Handeldrijvenden en Industrieelen Mid- denstandsvereen. en van de R.K. Midden- standsvereen. „De Hanze" alhier, waarbij gemelde vereenigingen zich ten zeerste bezwaard gevoelen inzake het hoogere tarief van de waterleiding, welke verhoo ging voor vele ingezetenen zal ingaan den lsten Juli 1932. Op voorstel van den voorzitter wordt dit adres in handen gesteld van B. en W. met de bedoeling nader overleg te dezen opzichte te plegen met de bedrijvencom- missie. Een schrijven van het bestuur der Ver. Chr. Inr. voor M.U.L.O., d.d. 28 Juni jl., waarbij wordt medegedeeld, dat gemeld bestuur heeft besloten het onderhoud van. het bij die vereeniging in gebruik zijnde schoolgebouw, niet verder op zich te ne men. De voorzitter doet daarbij vervol gens mededeelingen omtrent het eeniga dagen geleden plaats gehad hebbend on derhoud van bedoeld schoolgebouw voor rekening der gemeente te nemen en de plaats te hebben uitgaven te zijner tijd in mindering te brengen op de uitkeering. Over dit onderwerp wordt door eenige leden het woord gevoerd. Ingekomen brief van het burgerlijk armbestuur, waarbij de aandacht wordt gevestigd op het door deze instelling aan den raad gezonden schrijven, waarbij de mededeeling is gedaan, dat de voor het jaar 1932 toegekende subsidie, groot f. 17.800.- in geen geval toereikend zou zijn, met verzoek thans te willen besluiten alsnog aan voormelde instelling een bui tengewone subsidie te willen toekennen van f. 10.000.-, waartoe wordt besloten. Verder deelt de voorzitter mede, dat door het burgerlijk armbestuur is inge diend de begrooting voor het jaar 1933. vermeldende in ontvangst en uitgaaf een bedrag van f. 30.000 -. met een gemeente lijke subsidie van f. 29.800.-. Besloten deze begrooting te stellen in handen van de financieele commissie. Hierna brengt de voorzitter in behande ling punt 3 der agenda: Voorstel tot onbe woonbaarverklaring van de panden Noord- kade 127,129. 167 en 169. Omtrent de vraag of deze woningen al dan niet voor onbe woonbaarverklaring in aanmerking zou den komen, deden verschillende raads leden hun meening kennen. Het resultaat hiervan was echter dat bedoelde perceelen onbewoonbaar werden verklaard, zoodat het advies van de ge zondheidscommissie werd opgevolgd. Gunstig werd beschikt op het verzoek van het bestuur der Chr. H.B.S. te Alphen a.d. Rijn tot het bekomen van een bijdrage voor twee leerlingen uit de gemeente Waddinxveen, die in 1931 deze school be zochten, in totaal bedragende f. 48.50. Het advies van de fin. commissie luidde gun stig. De door B. en W. ontworpen Verorde ningen op het vergunnings- en het ver- lofsrecht ingevolge de Drankwet, werden met alg. st. aangenomen. Hierna wordt overgegaan tot vaststel ling van de veigoeding aan de school besturen volgens art. 101 der L. O. wet 1920 betrekking hebbende op het jaar 1929. Blijkens de door Ged. Staten vastgestel de rekening der gemeente over 1929 heb ben de uitgaven voor het O. L. onderwijs alhier bedragen in totaal f. 4385.43'/:. Het aantal leerlingen der openbare scholen over 1929 bedroeg gemiddeld 407. In ver band hiermede wordt de vergoeding voor de bijzondere scholen voor L.O. in deze gemeente over genoemd jaar bepaald op if.4385-43';:: 407) f. 10.77'/: per leeling Ten aanzien van de vergoeding per leer ling voor de afd. U.L.O. der Chr. mulo- school over 1929 zijn een aantal gemeen ten aangeschreven. Vier daarvan n.l. Cu- lemborg. Krommenie, Beverwijk en Does burg hielden over 1929 een overeenkom stige openbare schooi in stand. De kosten beliepen onderscheidenlijk f. 29.70. f.29.9o, f. 32.73 en f. 37.62 per leerling. B. en W. stellen voor. voor het bepalen van de ge middelde kosten per leerling in drie ge lijksoortige gemeenten, de laatste drie ge meenten (dus de hoogste) te nemen. Het gemiddelde bedrag per leerling in die ge meenten bedraagt dus f. 29.95 plus 1 32,7.., plus f. 37.62 is gelijk f. 100.30: 3) f. 33.4o. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt ook nu besloten. Na gedachtenwisseling tusschen den voorzitter en den heer Bremmer wordt het voorstel van B. en W. om de administratie der Hooge Waddinxveensche brug in re kening-courant aan kasgeld te helpen aangenomen. De balans en winst- en verliesrekening 2—a

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6