GEURIGE BAAITABAK LEIDSCH DAGBLAD Vierde Blad Vrijdag 1 Juli 1932 HEDEN AANGEKOMEN Orthopedische Schoen, H. SIMONIS UIT DE RIJNSTREEK. TÜIMELTJE EN KRUIMELTJE IN HET KABOUTERLAND. HAVEN 20 45 cent per Jt pond - 18 cent per ons - Fa. Wed. C. J. VISTER - LEIDEN WARMOND. GEMEENTERAAD Dc toeslag voor het bollmpellen De verslechtering der steunregeling. Onder voorzitterschap van Burgemeester 'A J. L. Ketelaar had een openbare ver gadering plaats van den Raad dezer ge meente. De heer C. Brecdljk was afwezig Dc voorzitter opende bijeenkomst, waarna door den secretaris de notulen der yorlge vergadering werden voorgelezen en vastgesteld De voorzitter doet mededeellng van cenlge Ingekomen stukken w.o. een schrijven van Oed Staten betreffende goedkeuring van het genomen besluit tot verkoop van een strookje grond aan den heer J. van Moorsel. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Komt ter tafel: Schrijven van het Gemeentebestuur van Voorhout met betrekking tot het verkrijgen van een toeslag op loon aan mannelijke werk krachten voor het bollen pellen, als werk verschaffing Conform het advies van B. en W. wordt besloten op het schrijven var. den Burgemeester van Voorhout ln te gaan, en wordt een der wethouders en den heer Weyers aangewezen om de ge meente Warmond op de ln bovengenoemd fchrljven bedoelde vergadering te verte genwoordigen. Verzoek van 8 J van Egmond om een voorschot uit 'sRUks kas waarvoor de gemeente garant moet zijn en zulks ter verkrijging van een woning conform de Landarbelderswet. Aangezien dit verzoek eerst op 27 Juni }J. Is binnengekomen, kunnen B en W. te dezer zake nog geer. ndvles uitbrengen, weshalve op verzoek yan dit College 't stuk wordt gerenvoyeerd Vervolgens wordt overgegaan tot afwer king van de agenda: De Voorzitter verzoekt den Raad aan B. en W. machtiging te willen geven de steunregeling welke 23 Juni jj. is ver- loopen, voor onbepaalden tijd weder te doen Inschakelen, zoodat wederom steun kan worden uitgekeerd. De heer Weyers sprak er zijn scherpe afkeuring over uit dat het Rijk steeds maar bezig ls de bepalingen der steunregeling te verslechteren. De steun aldus spr. ls thans tot het minimum beperkt, maar naar spr van B. en W. heeft vernomen, zUn wij met de verslechtering nog niet aan het eind. Onze arbeiders aldus spr. zUn de wanhoop nabij en het Rijk draaagt in deze een groote verantwoordelijkheid. In onze Chr. organisaties zijn de bestuurders den toestand niet meer meester. Spr. kan de gevoerde politiek door het Rijk maar niet volgen. Thans wordt aan boeren, die zelfs zijn aangeslagen ln de vermogens belasting, dlrecten steun toegekend terwijl de steun aan de arbeiders met goud wordt afgewogen. Spr. vindt het een plicht van deze gemeente om tegen een nog grootere verslechtering van de steunregeling krach tig te protesteeren en zou willen voor stellen te dezer zake in verbinding te treden met de omliggende gemeenten ten einde gezamelljk te bewerkstelligen dat de thans geldende steunregeling niet ver slechterd wordt. De Voorzitter zegt, dat B en W. de oorspronkelijke steunregeling zoo lang mogelijk sleepend hebben ge houden. Spr. zal geen oordeel uitspreken over de rijks politiek om dat dit niet op zijn weg ligt. Wat betreft een gezamelijke ncle van de omliggende gemeenten zou spr. den lieer Weyers willen voorstellen deze aangelegenheid ter sprake te brengen op de vergadering te Voorhout, waar de steunregeling eveneens een onderwerp van bespreking zal uitmaken. In verband met een ontvangen schrijven van Geel. Staten met betrekking tot de vastgestelde verordening op het leggen van bulzen, kabels enz. in deze gemeente, wordt deze verordening Ingetrokken. Zoowel de brandweerverordening als de verordening op het venten worden nader vastgesteld conform het door B. en W. ingediende concept. Salarlskorting mej. N. v. Delft, kweeke- lingc met akte en onderwijzeres ln de nuttige handwerken. Daar deze functlona- resse conform de bestaande verordening 8'/i pensioensbijdrage moet storten, wordt besloten haar geen 5korting te geven. voorstel inzake verbetering O.L. School gebouw. B. en W. stellen voor behoudens de verelschte goedkeuring de O.L. School te verbouwen, conform de ingediende tcekenlng. De heer Weyers voelt voor deze verbetering niet veel. Spr. zou liever de geheclc zaak ineens opruimen, het oude Raadhuis en de oude school afbreken, de Burgemeester Schölvlnckstraat behoor lijk verbreeden, waardoor wij Ineens een afdoend geheel krijgen. Spr. is bang dat, wordt het voorstel van B. en W. aange nomen, de zuinigheid de wijsheid zal be driegen. De verbouwing kost ruim zes duizend gulden en wat hebben wij dan nog. een oude rommel waaraan we weer gauw zullen moeten gaan knoeien. De Voorzitter zegt dat deze verbouwing ook afdoend is en wij voor de eerste Jaren van verbetering af zijn. Geldelijke overwegin gen, aldus spr., spelen hier ook 'n grooten rol. De heer Bakker vindt dat er veel te weinig licht ln komt. Na nog eenlge be spreking wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. De heer Weyers vraagt toe zegging dat de verbouw zal gescleden door een der Warmondsche aannemers. De Voorzitter zegt deze toezegging niet te kunnen geven. HIJ persoonlijk voelt er niets voor en ls voor een openbare aanbe steding. WU hebben te dezer zake met onze Warmondsche aannemers leergeld betaald. Wel ls spr. bereid ln de voor waarden op te nemen dat Warmondsche werklieden te werk gesteld moeten worden, doch deze aangelegenheid kan t.z.t. ondei het oog gezien worden Wethouder Ouds- hoonr zou ook niets liever zien dan dat het werk werd uitgevoerd door een War- mondschen aannemer, doch spr. voelt er niets voor zich te dezer zake reeds vast te leggen. Wethouder Zwetsloot zegt steeds er voor geweest te zijn dat uit te voeren werk ln deze gemeente ook door Warmonders werd gedaan, maar tijdens zijn wethouderschap ls hij hiervan terug gekomen. Het opzetje van verleden Jaar is juist van Warmonders uitgegaan en zou de gemeente veel geld gekost kunnen hebben. Na nog eenlge discussie werd besloten te zijner tijd een en ander nog eens nader onder het oog Ie zien Hierna kwam aan d« orde de gebruikelijke rondvraag. De heer Bakker zou gaarne zien dat bij droog warm weer ook op Zondag eens werd ge sproeid, hetgeen met het groote auto verkeer dringend noodig is. De voorzitter zegt toe deze aangelegenheid nader onder het oog te zien Hierna wordt de bijeen komst gesloten. zilveren jubileum. Heden is het 25 Jaar geleden, dat mej. A Ouwehand in dienst trad van het Be stuur der Christelijke bewaarschool alhier. Al dien tijd heeft zij zich belast met het geheele onderhoud der school en zulks tot volle tevredenheid van het Bestuur Het heeft haar op dezen dag dan ook niet aan beangstelling ontbroken. De overste van het St. Luduina ge sticht alhier ls op weg naar een retraite plotseling ongesteld geworden en ter ver pleging opgenomen in de Maria stichting te Haarlem. Naar men ons mededeelt be treft het een maagbloeding De patlente maakt het momenteel redelijk wel. De gehouden bloemendag ten bate van het Santosfonds alhier heeft een be drag opgebracht van f. 125.—. Een woord van bijzondere hulde komt toe aan de wakkere collectrices. RECLAME. de eerste zending van een nieuw systeem met ingebouwde steunzolen. Voor gevoelige voeten bijzonder aanbevolen Haarlemmerstraat 138 - Tel. 699 ALPHEN. Geslaagde Autotocht voor Ouden van Dagen. Voor de gisteren georganiseerde auto tocht voor ouden van dagen bestond even als vorige jaren wederom groote belang stelling. Ongeveer 2 uur stelde de lange file auto's niet minder dan 73, zich op ln het Visserpark, waar weldra een groote bedrijvigheid heerschte door het af en aanrijden der verschillende auto's waar mee de deelnemers van hun huis werden gehaald. Ook van de zijde van het publiek bestond weer groote belangstelling. Het weer dat zich aanvankelijk dreigend liet aanzien, heeft zich goed gehouden, een factor die tot het welslagen van den tocht ongetwijfeld veel heeft bijgedragen. Voor deelname hadden zich weer pl.m 300 oudjes opgegeven, terwijl de tocht boven dien werd medegemaakt met een autobus van de Moda met meisjes die zich onlangs ter financiering van dezen tocht hadden beijverd met de bloempjesverkoop Even 2 uur werd het sein tot den afrit gegeven en zette de groote stoet zich ln beweging. Voor de eigenlijke reis begon werd aller eerst een rondtocht gemaakt door een groot gedeelte van onze gemeente. De aanvang der reis verliep aanvankelijk niet erg vlot, daar de Alphenschebrug juist voor de scheepvaart was geopend en door het drukke verkeer aan de hoek van Mandersloostraat de stoet eenlgen tijd moest wachten, zoodat de politie handen vol werk kreeg om het verkeer te regelen. De uitreis ging over Lelden naar Heem stede. Haarlem. Bloemendaal vanwaar de reis langs den fraalen Zeeweg naar Zand- voort werd gemaakt. In hotel „Groenen- daal" werden den oudjes ververschlngen aangeboden die zij zich bijzonder Heten smaken, waarbij de heeren bovendien van een feest fakkel ln den vorm van si garen werden voorzien Vooral de zee bleek voor de ouden van dagen een groote aantrekkelijkheid te bezitten en velen za gen met leede uogen het tijdstip van ver- nek tegemoet. De terugreis ging over Noordwljk. Leiden, vanwaar het groote ge zelschap eerst 11 uur weer ln onze ge meente arriveerde waar honderden met spanning de terugkomst der oudjes af wachtten. Over net geheel had de tocht een goed verloop Dehoudens een Incident dat zich voordeed op den Zeeweg van Bloemendaal naai Zandvoort waar een 4- tal auto's door liet plotseling remmen van een der bestuurders op elkaar Inreden. Gelukkig had geen der Inzittenden eenlg letsel bekomen cv kwam men met den schrik vrij. Een der auto's bleek echter zoo beschadigd, dat hij ln Zandvoort moest achterblijven. De overige 3 konden r.a reparatie de reis vevolgen. zeker komt de commissie en autobezitters een woord van dank toe voor de wijze, waarop zij weer velen ouden een genoeglijken middag bezorgden! 2 jongens, die zich aan een auto vast hielden. die van het fabrieksterrein kwam afrijden van de fa. van Dijk Jr ln de Raad- hulsstraat. hadden het ongeval te strui kelen. waarbij een deze zijn onvoorzich tigheid duur te staan kwam en enkele ernstige verwondingen aan zijn beenen bekwam. Tot onderwijzer aan de Chr. School ln den Hoorn alhier werd benoemd de heer E. D. Lodder van Gieterveen. Wij ontvingen het juist verschenen zomerboekje van den ring Alphen en Omstreken in het Nederl. Jong. Verbond. Het in frissche omslag typografisch door de fa. v. Brummen goed verzorgde werkje bevat naast een voorwoord van redactie, bestuur en voorzitter van den ring een schat van gegevens over het werk gedu rende dezen zomer van de Chr. jeugdbe weging. Voor een ieder die met de chr. Jeugdbeweging in aanraking komt- is het onmisbaar. De heer L. v. Wouw hoofd der chr. school ln den Hoorn die werd benoemd tot hoofd eener chr. school te Groningen, heeft deze benoeming aangenomen. Evenals vorig jaar zal alhier Donder dagavond 7 Juli op het terrein van de Martha-Stichting een jeugdavond worden georganiseerd uitgaande van de federatie van Alphensche Chr. Jeugdvereenigingen. Als spreker zal optreden ds. Peters van de Meern terwijl het geheel zal worden afge- gewisseld door zang van de meisjes verg. „Lydla". Volkszang en een llntenspel uit te voeren door eenlge dames. Op den Steekterweg werd gisteren morgen de bakfiets van den melkhande laar G. W. geladen met melk, eieren enz. die geheel rechts van den weg was ge plaatst, aangereden door een voorbij ko menden autobestuurder, die doorreed. Let ter en nummer zijn echter bij de politie bekend. Een groot gedeelte melk en eieren gingen voor den koopman verloren. In een onbewaakt oogenblik hebben gisterenmorgen een tweetal kinderen van resp. 4 jaar en 10 maanden van het echt paar R. in de Raadhuisstraat kans gezien een op een comfoor staande theepot met thee naar zich toe te trekken. De arme kleinen die een groote hoeveelheid der heete thee over het lichaampje kregen bekwamen zeer ernstige brandwonden aan het onderlijf en werden door dr. v. W. heelkundig behandeld. Hoewel ernstig, is hun toestand gelukkig niet levensgevaar lijk. Benoemd bij het Chr. onderwijs te Wijk en Duin mej. N. S. Meyer, alhier. ALKEMADE. 25 jaar vroedvrouw. 5 Juli a s. zal het 25 jaar geleden zijn dat mej. J. H. C. Versteeg, verloskundige alhier, in dienst van de R.K. Vereeniging het „Wit Gele Kruis" alhier haar diploma behaalde van vroedvrouw. Veel heeft ge noemde verloskundige gedaan ln het be lang van de ziekenverpleging. Zij werkte hier gedurende meer dan 10 jaren in dienst van deze vereeniging en op een wijze, die alle lof verdient. Het zal haar dien dag dan ook zeer zeker niet aan be langstelling ontbreken en wij spreken gaarne den wensch uit, dat zij nog vele jaren in dienst van haar vereeniging werkzaam zal mogen zijn. Het nader-Onderzoek van de verlofgan gers van de lichtingen 1920 en 1923 zal worden gehouden op Donderdag 7 Juli a s. des voormiddags 10.40 op het Gemeen- i tehuis te Roelofarendsveen. 187. Ik heb nooit geen boodschappen hoeven te doen, begon Tuimeltje ineens tegen Kruimeltje, ik ben be nieuwd, hoe het er ln de winkeltjes uitziet en om er des te vlugger te kunnen zijn. begon ie heel hard te rennen en kwam hijgend in de winkelstraat van de kaboutertjes. i??; ,Er stond een groot bord „Inmaakhuls" en omdat stsiW I*6 °P het boodschappenpapiertje had zien «n^tatroiplKS,$lnnen' vond het echt griezelig Geef me maar ff t! meer wat hebben moest. STza^daTirdkl^K. tomat£nsaus" zei hij, want RECLAME. 4016 BODEGRAVEN. Daling Tan het werkloozencijfer. Bij het correspondentschap der arbeids bemiddeling in deze gemeente staan heden als werkloos Ingeschreven 75 personen, waardoor dus de daling van het werkloo- zencljfer voortgezet wordt. Geslaagd uitstapje. De Geref. Jongedochtersver. „Dorcas" maakte een welgeslaagd reisje naar Am sterdam en Zandvoort De reis werd ge maakt per autobus. Gereden werd eerst naar Amsterdam, waar het Bijbelsch Mu seum aan de Hemonylaan werd bezichtigd. Vervolgens bezocht men de Bijenkorf, waarna de auto 't gezelschap naar Zand voort bracht. Aan het strand werden ver scheidene uren op de meeste aangename wijze doorgebracht. Middenstandsvergadering. In hotel van Haaften vergaderde de Mlddenstandsvereeniging. Tot afgevaar digde naar het Bondscongres werd be noemd de heer J. E. Huchshorn, tot plaats vervanger de heer I. Hoogendoorn. Uitvoerig werd gesproken over de kwes tie van de winkelsluiting. De ver. schaarde zjch achter het optreden van het bestuur en betreurde de houding van den Raad, die het verzoek om 9 uur sluiting gedu rende den geheelen zomer afwees, terwijl andere gemeenten, dat wel hebben ver kregen. Bovendien werd gelaakt het opdringen van een 9 uur sluiting in de maand Juli. die door niemand werd begeerd. Tegen den winter zal de geheele kwestie, met het oog op volgend jaar. weer worden be sproken. De heer C. A. A. Dullemond, die we gens benoeming tot hoofd te Zwammer- öam, afscheid nam als onderwijzer aan de O. L. School, werd namens de ouders ge huldigd en ontving als aandenken een rooktafel. De leerlingen van de Openbare School zullen volgende week hun jaarlljksch reisje onder de leiding van Volksonderwijs ma ken. De jongeren gaan dan naar een speel tuin ln Alphen, de ouderen per boot over de meren naar Katwijk. Met ingang van heden zullen krach tens de verordening, die de Gemeenteraad heeft uitgevaardigd, de winkels weer tot 9 uur open mogen blijven. De rederijkerskamer H. K. Poot be staat dezer dagen 70 Jaar. Aangezien het zomerseizoen zich minder leent tot uitvoe ringen, ls dit feest ln den lntiemen kring der leden met een tuinfeest gevierd. Op den Goudschen Weg is een motor rijder gevallen, doordat zijn rijwiel in een kuil slipte. Juist passeerde een auto en deze reed den vallenden motorrijder aan, waardoor hij onder de auto terecht kwam. De man werd wel leelijk aan het gelaat bezeerd, doch liep wonder boven wonder geen ernstige Inwendige blessuren op. Alhier werden aan de landbouwers in onze gemeente de ultkeeringen krachtens de crislszuivelwet uitgekeerd. In totaal ontvingen 147 boeren een bedrag van ruim f. 9000. BOSKOOP. „VI De opbrengst van den gehouden bloempjesverkoop ten bate van het comité voor bestrijding der tuberculose in deze gemeente, heeft circra f. 200 opgebracht. KOUDEKERK. D. v. d. H. was in den Rijn in een kano aan het spelevaren; hij maakte te ;veel beweging, zoodat het vaartuig kan telde en de schipper naast het vaartuig terecht kwam. Gelukkig was hij spoedig op het droge, zoodat het ongeval met den schrik en een nat pak, goed afliep. LEIDERDORP. 12'/i-jarig bestaan „Roeping en Plicht" Ter gelegenheid van het 12Va' jarig be staan, kwam de Geref. Meisjesvereenlging „Roeping en Plicht" in het gebouw Irene in feestelijke vergadering bijeen. De pre sidente mej. G. Meerburg opende de samenkomst met gebed, waarna werd ge zongen Ps. 100 vers 1 en gelezen Ps. 148. Nadat de toestand der vereeniging die in alle opzichten gunstig bleek, door het bestuur was uitgebracht, werd het samenzijn op gezellige wjjze doorge bracht. Verschillende zangstukjes werden uitgevoerd, en een wedstrijd in het lezen ven dooreen gestelde woorden gehouden, wat groote vrooliikheid veroorzaakte. Een uitgevoerd tableau „De Elf Provinciën" werd schitterend uitgevoerd. Vele afgevaardigden brachten de beste wenschen aan dc jubeleerende vereeniging over. Door de damesnaaikrans „Draagt elkanders lasten" werd een fraaie bloemen mand aangeboden, door de naaikrans „Martha" en de Geref. Jongelingsvereeni- ging studie en leesboeken. Ds. Dijk ein digde deze zoo opgewekte samenkomst met dankgebed, nadat nog gemeenschappelijk was gezongen „Een vaste burg" enz. GEMEENTERAAD. Geen tramdoortrekking Aansluiting bij „Stad en Land" Aankoop van de z.g. „Blauwe buurt." De raad kwam in voltallige vergadering bijeen. Voorzitter de burgemeester. Na opening met gebed werden de notulen goed gekeurd. De voorzitter doet mededeellng van een door Ged. Staten goedgekeurd raadsbesluit en procesverbaal van kas-1 opneming van het grondbedrijf. Ter tafel wordt gebracht een schrijven van den hoofdingenieur-directeur van den Rijks waterstaat, vermelden, dat door hem geen medewerking kan worden verleend, voor de doortrekking van de tram langs den Hooge Rijndijk. De voorzitter betreurt dit ten zeerste, doch hoopt dat in samenwerking met de N.Z.H.T.M. en Zoeterwoude, nog een goed resultaat mag worden verkregen. Een aan vraag om steun door de vacantiekolonie, wordt op yoorstel van B. en W. behandeld bij de begrooting van 1933. Inzake vaststelling vergoeding voor meisjes welke te Leiden de H B S. bezoe- ken, wordt besloten in beroep te gaan, daar uit deze gemeente niet 5 doch slechts 2 leerlingen deze instelling hebben bezocht. Op voorstel van J3. en VV. wordt met alg. st. besloten, tot aansluiting b\j het instituut „Stad en Lande" voor beoordee ling der bouwplannen, nadat de voorzitter een vraag van den heer Groenendijk, of dit, wanneer een bouwplan niet wordt go.d- gekeurd meerdere kosten voor den bouwer meebrengt, ontkennend heeft beantwoord, daar de eventueele aan te brengen ver anderingen zoodanig zullen moeten zijn, dat het te maken gebouw niet duurder wordt, en op een vra^g van den heer de Haas, dat niet meer dan een advies kan worden gegeven. Aan de gemeente Pernis wordt voor den tijd van 3 maanden tegen een rente a 3 pet. f. 30.000 kasgeld geleend. Hierna worden eemge wijzigingen in de begrooting 1932 aangebracht. Eemge wijzigingen op de heffing van het vergunningsrecht wor den na toelichting van den voorzitter aan genomen. Deze hebben geen verandering ondergaan op de thans bestaande beffing. Tot behandeling van de punten 9, 10, 11 en 12 gaat de raad in geheime zitting. Bij heropening deelt de voorzitter mede, dat het Voorstel van het organiseeren van een boomplantdag tot nader is uitgesteld. Ten behoeve van de Brokopruiming zullen de huizen in Achthoven de z.g. blauwe buurt worden aangekocht voor f.2500. Aan Ged. Staten zal worden voorgesteld om tot verbetering van de Van der Valk Bouman- weg de medewerking van de Provincie in te roepen. De rondvraag leverde weipjg bijzonders on. Sluiting door den voorzitter. Ter secretarie is inlichting te bekomen van de volgende gevonden voorwerpen: een kip, een treklijn, een school-etui. o NIEUWVEEN. De Ver. voor Ziekenhuisverpleging „Onderling Hulpbetoon" hield haar jaar vergadering in Café v. Eijk, onder voor zitterschap van den heer P. Sprey. Da notulen werden goedgekeurd. Uit het jaarverslag van den secretaris kon opgemaakt worden, dat het ledental be draagt 1578. Het aantal verpleegdagen be droeg 947 over 29 patiënten. Het autover voer heeft gekost f. 426.(vorig jaar f. 293.terwijl voor trein of autobus uit gegeven werd f. 8.60. Het Jaarverslag van den penningmeester luidde als volgt: Ontvangsten f. 2292.82, uitgaven f. 2974.40. Alzoo een nadeelig slot van f. 682.07. Met het saldo van vorige jaren is thans in kas f. 1746. Bij de Be stuursverkiezing werd herkozen de heer J. Slingerland. Het bestuur stelde voor om Art. 9 en 11 te wijzigen. Art. 9 vermeldt uitkeering van 70 dagen van f. 2.50. Het Bestuur wilde dit brengen op 42 ver pleegdagen. Verschillende leden waren daar tegen en zouden liever Art. 11 willen latep vervallen of wijzigen n.m.: „Vergoe ding van transport naar en van het Ziekenhuis ook bij eventueel overlijden". Tenslotte werd medegedeeld dat Art. 9 gehandhaafd blijft voorloopig voor 1 jaar en Art. 11: „Alleen in spoedeischende ge vallen met een auto; terugkeer uit een ziekenhuis komt voor rekening van den patiënt". Tijdens de rondvraag kwamen verschil lende gevallen aan de orde, die door het Bestuur nog eens onder de loupe zullen worden genomen. Hierna volgde sluiting. NOORDEN. Op Woensdag, 13 Juli as. zal het be stuur van de Gecombineerde Noordsche- buurter en Voordijksche Polder schouw drijven over de Amstelkade c.a. OUDE-WETERING. .•Het Groene Kruis" Aan de wijkzuster D. Bol, in dienst bij de afdeeling Oudewetering en Omstreken van het „Groene Kruis" is met ingang van 1 September as. eervol ontslag uit hare betrekking verleend. Tot haar op volgster is met ingang van gelijken datum benoemd Zuster L. v. d. Werf te 's-Gra- venhage, thans reeds in tijdelijk dienst verband hier werkzaam. TER-AAR. Bij den landbouwer H. H. moest de hooiberg voor een gedeelte worden uitge haald wegens broeiing van het, overigens uitstekend gewonnen hooi. De heer de Nie, onderwijzer aan de school voor Chr. Volksonderwijs alhier ls benoemd in gelijke betrekking aan een der scholen voor C. V. O. te 's-Gravenhage De heer S. Visser Jacz. alhier slaagde voor de acte L. O. Aan de Aardam is voor een week ge vestigd de Tentzending „De Blijde Bood schap." Sprekers van verschillende rich ting zullen avond aan avond de evange liesamenkomsten leiden. ZWAMMERDAM. Beroepen. Ds. J. van Woerden alhier, is beroepen bij de Ned. Herv. Gemeente te Alblasser- dam. Onze plaatsgenoot, de heer G. E. van Beek slaagde aan de Universiteit te Leiden voor het doctoraal examen geneeskunde. RECLAME. REEDS IN DE KINDERJAREN moet men er op bedacht zijn, de tanden te verzorgen met de goede Chloi;odont-tandpasta. Per tube 35 cent. 2373 2—4

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 14