ONZE COUPONWEEK 73sle Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 1 Juli 1932 Vierde Blad No. 22171 UIT DE OMSTREKEN. BEGINT MORGENOCHTEND 8 UUR! S ALLES MOET WEG - SPOTPRIJZEN Magazijn „DE ZON" - Katwijk a. Zee VOORSTRAAT 3a AALSMEER. Inwijding van de nieuwe begraafplaats. Gistermiddag is de nieuwe begraafplaats in Plan Zuid op officieele wijge .geopend. Het gemeentebestuur, had daartoe uitge- noodigd de leden van den raad. de ver schillende commissies, de .gem.-secretaris, alsmede de heeren v, Twuyver, onder directeur der begraafplaatsen te Amster dam, pastoor Heggelmann e.a. Het gezel schap begaf zich vanuit het gemeentehuis per autobus naar de nieuwe begraafplaats, waar allereerst werd gesproken door burge meester J. Kastelein. Deze herinnerde er aan, dat de oude begraafplaats, welke 57 jaren de geliefde dooden in haar schoot had opgenomen, op 1 Juli 1932 in het algemeen gesloten wordt. Lang reeds had zich de behoefte aan een nieuwen dooden- akker doen gevoelen; het nieuwe uitbrei dingsplan heeft daarvoor de oplossing ge bracht. Ruim 1 H.A. (V* gedeelte) is vol tooid. Spoedig hoopte spreker zou een aula en een doodgraverswoning kunnen ontworpen en gebouwd worden. Allen, die hadden meegewerkt aan de totstandkoming bracht spr. dank, in het bijzonder ook aan den heer v. Twuyver voor zijn voor lichting. In het bijzonder stond spr. stil bij dat deel van de begraafplaats, wat voor de katholieken is gereserveerd. Spr. hoopte, zich richtend tot pastoor Heggel mann, als vertegenwoordiger van het kerk bestuur, dat ook dit bijzondere deel aan zijn volle doel zal beantwoorden, mede door vriendschappelijke samenwerking tusschen deze kerkelijke gemeente en het gemeente bestuur. Met den wensch, dat de nieuwe begraafplaats volkomen aan alle eischen zal voldoen, besloot de spr. Vervolgens spr. de wethouder, P. v. d. Meer Pzn., die het een dag van groote beteekenis noemde voor onze plaats. Hii releveerde meerdere gegevens uit de his torie der oude begraafplaats en die, welke tot de totstandkoming der nieuwe hadden geleid. De totale stichtingskosten zullen ongeveer f. 170.000 bedragen. Spr. dankte allen, die aan de stichting hun beste krac- ten hadden gegeven. Dan sprak de heer v. Twuyver den wensch uit, dat de nieuwe rustplaats der dooden volkomen aan haar doel zou beantwoorden.. Ten slotte voerde pastoor Heggelmann het woord. Spr. gewaagde dankbaar van de sympathieke verstandhouding tusschen de verschillende bevolkingsgroepen hier. Vandaar ook, dat de katholieken gaarne wilden samenwerken tot het stichten eener gemeenschappelijke begraafplaats. Hiermee was de plechtigheid afgeloopen en ging het gezelschap terug naar het gemeente huis, waar gemeenschappelijk de thee werd gebruikt. Verkooping. De alhier door Notaris H. Bax in „Het .Wapen van Aalsmeer" gehouden verkooping van 2 huizen, 2 schuren, kweekerij, teel- land, rietland enz. te Kudelstaart, eig. W. J. v. d. Meer, had tot uitslag, dat kooper werd de heer H. Wichmann alhier voor f. 20.185. Huldiging Mej. H. v. Dillewijn. In de feestelijk versierde groote zaal der „Oude Veiling" werd mej. v. 'Dillewijn, die nu het openbaar onderwijs verlaten heeft na 46 jaren trouwen dienst, gehuldigd door ouders der leerlingen en leerlingen. Namens de ouder-commissie werd haar door den heer B. de Boer een ameublement aangeboden. Verder spraken de heeren: K. Eveleens, Harmsen en J. P. Berghoef, benevens mevr. v. Doorn, die mej. v. Dillewijn hartelijk dankten voor hetgeen zij als onderwijzeres had geweest. De Zonnestraal-collecte heeft alhier ditmaal opgebracht f. 306.241/2. HAARLEMMERMEER. Noodlottige val. De 19 jarige H. K. had bij het lossen van een in de ringvaart bij Aalsmeer alhier liggend vaartuig doordat een in 't ruim staand ijzer trapje onderuit gleed het ongeluk naar beneden te vallen en met z'n onderkaak op den rand van 't schi pterecht te komen. Hij werd aan beide kaken en in den mond zoodanig verwond, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Na door dr. O. voor- loopig verbonden te zijn. werd hij ter verdere behandeling naar een ziekenhuis in Haarlem gebracht. GEMEENTERAAD. Beëediging en installatie van den nieuwen gemeen te-ontvanger. De Raad van deze gemeente kwam in openbare vergadering bijeen. Voorzitter de burgemeester Mr. A. Slob. Afwezig wet houder Kistenmaker wegens ongesteld heid. Aan mej. N. v. Vuure. werd eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan de openbare lagere school no. 2 aan den Aalsmeerderweg te Rijk. Goedgekeurd werd een voorstel tot onbewoonbaar ver klaring van een aan de Hanepoel na bij Bennebroek alhier staande arbeiders woning. Mede werd goedgekeurd een voorstel tot vaststelling van een verordening tot af wijking van enkele bepalingen der win kelsluitingswet, in dier voege dat gedu rende het tijdvak waarvoor de wettelijke tijd met een uur is vervroegd, de winkels een uur langer open mogen blijven. Tevens kwam hierbij in behandeling een op deze zaak betrekking hebbend adres van de Middenstands-Federatie. Het adres van het bestuur van de voet- balvereeniging E.T.O. alhier, inzake hei gebruik van een gedeelte van het gemeen telijk Sportterrein te Hoofddorp voor heft beoefenen van het voetbalspel, werd tia eenige discussie aangehouden. Hierna had de beëediging en installatie plaats van den heer G. J. Maissan als ge meente-ontvanger van Haarlemmermeer. Nadat de heer Maissan de raadzaal was binnengeleid en in handen van den voor zitter de bij de wet voorgeschreven eeden had afgelegd, werd hij door den voorzit ter gelukgewenscht met zijne benoeming in de hoop dat hij steeds zijn volle ener gie en werklust zal kunnen geven in het belang van deze gemeente en dat er nog vele prettige jaren voor hem en zijn gezin in Hoofddorp mogen volgen. De heer Maissan dankte den Raad voor het in hem gestelde vertrouwen en den voorzitter voor de gesproken woorden. Goedgekeurd werden eenige financieele regelingen met betrekking tot de begroo ting voor 1931. Besloten werd tot voorloo- pige vaststelling van de rekeningen be treffende het bedrijf voor openbare wer ken. het grondbedrijf en het woningbe drijf, over 1931. In de plaats van den heer J. H. Goossen, assistent bij de directe belastingen die van' Hoofddorp naar Amsterdam werd overgeplaatst, is te Hoofddorp gestation- neerd de heer J. W. ten Barge uit Ubbergen. Bij den ontvanger der directe be lastingen alhier is aan z.g. gewetensgeld ontvangen f. 248.10. HILLEGOM. Protestvergadering der S. D. A. P. De plaatselijke raad van den Hillegom- schen Bestuurdersbond en de S. D. A. P. hebben een openbare debatvergadering gehouden in de zaal „Vereenigt U". De op komst was goed, de zaal was vol. De heer P. H. Fijma was de spreker; omdat de uitgenoodigde „Hillegommer" niet aanwezig was en niemand het voor hem op nam, was het geen debatvergade ring maar een protestvergadering tegen hetgeen door een „Hillegommer" geschre ven is naar aanleiding' van het debat Fijma-Loerakker in een der raadsvergade ringen in de „Nieuwe Haarlemsche Cou rant". Toen de heer Fijma verteld had wat er in den raad gezegd is en daarbuiten over de loonsverlaging der tewerkgestel- den en over het protest van de S.D.A.P. daartegen, en toen bleek dat er geen deba ter was, trok de spreker in krachtige, ver ontwaardigde termen van leer tegen de „laffe, lage, sluipmoordachtige" manier om de S.D.A.P. te trachten naar beneden te halen. De vergaderden stemden met applaus in met de hulde, die den spreker voor zijn houding werd gebracht- In dezelfde vergadering is nog gespro ken over het loon voor het tulpenpellen, 25 cent per mand, voor mannen. Verschil lende werklooze mannen hebben dit werk om het lage loon geweigerd, ze zouden 50 ct. tot 75 ct. per dag hoogstens kunnen verdienen. Voorts is medegedeeld, dat eenige werkloozen er over gesproken heb ben met den Burgmeester. Deze had aan raden te gaan pellen in afwachting van een mogelijk besluit om toeslag te geven. De kans daarop schijnt niet uitgesloten te zijn. De vergadering scheen het advies gunstig te ontvangen. Op de vraag om niet de vrouwen naar de schuren te zenden (er werken reeds meisjes in verscheidene schuren» maar het schuurwerk door werklooze mannen te laten verrichten en de moderne land- arbeidersbond deze gedachte te laten pro- pageeren, zeide de voorzitter overleg toe. ook met de andere organisaties van land arbeiders. o KATWITK AAN DEN RITN. De Tuinbouw. Al zitten wij thans in het drukke seizoen toch as er van die drukte weinig te be speuren. Zelfs ziet men in tegenstelling met andere jaren op heden nog verschil lende landarbeiders werkloos hetgeen eenigszins begrijpelijk is, als men den loop van zaken volgt. Immers de tuinders zijn genoodzaakt soms tegen den zin- op den arbeid te bezuinigen. Sommigen doen dat door minder personeel aan te nemen, an deren door aanmerkelijk lager loonen te betalen, weer anderen door beiden. De inzet van het seizoen, dat men weer aan den -,trek" gaat was allesbehalve moed gevend. De patroon past thans iederen dag nog bij en wie weet wanneer dit weer an ders zal worden. Sommige producten kun nen de minimumprijs niet halen en moe ten vernietigd worden. Ook bospeen. waar van de prijs aanvankelijk nog redelijk was, brengt thans hoogstens productieprijs op. Ook onder de vrouwen heerscht een zekere werkeloosheid. Gingen andere jaren uit Katwijk aan Zee minstens een 300-tal bollenpelsters naar de naburige plaatsen, in de bollenstreek .om daar te arbeiden, hierin wordt thans in die gemeenten voor zien door werkloozen. Begrijpelijk. Voor Katwijksch werk worden ook bij voorkeur Katwijksche arbeiders te werk gesteld. Het gemeentebestuur legt zulks vast in bestekken bij aanbesteding van publieke werken. Maar met dit al is er geen ver dienste. Gehoopt wordt nog dat, het 2de gedeelte van 1932 rooskleuriger moge zijn! KATWIJK AAN ZEE. De nieuwe Reddingboot. De nieuwe reddingboot, die in de haven van Scheveningen was gebleven, is giste renmorgen vandaar om 10 uur vertrokken en kwam om kwart over 11 op het strand alhier aan. Ditmaal werd de reddingboot door 8 paarden op den wagen getrokken en over den Boulevard naar het erf van de Gebrs. Taat op de Voorstraat gebracht. Het blijkt dat door paardenkracht ge trokken alles een veel vlotter verloop heeft dan op de nieuwerwetsche wijze met een tractor. Moedige redding. De 15-jarige Grietje O. uit de Tram straat alhier, was des middags om half 5 aan het baden in het Uitwateringskanaal. Op een gegeven oogenblik kwam zij op een diepe plek en daar zij niet zwemmen kon, geraakte zij geheel onder water. A. C. Fak kel, wonende Pretoriusstraat 9 te Leiden, die alles op den wal gezien had .sprong gekleed te water, en smaakte het genoegen het meisje van een wissen verdringkings- dood te redden. Geslaagd Openluchtconccrt. Begunstigd door prachtig zomerweer gaf de Chr. Muziekvereen. U. N. I. ten aanschouwe van een talrijk publiek haar derde openluchtconcert in de muziektent op den Boulevard. De directeur, de heer P. C. Langmuur, had voor een uitgezocht programma ge zorgd. Er werd o.a. gespeeld „Le moulin de la Forêt noire", Fantasie uit „Das Frei- schiitz" van Weber en „Stars and Stripes' van den onlangs overleden componist Sousa. Onveilig duinterrein. Het duinterrein zal de volgende week op Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrij dag van 102 en van 7—10 uur n.m.: op Woensdag van 7—10 uur n.m. en op Zaterdag van 28 uur n.m. onveilig zijn, wegens het houden van schietoefeningen niet scherpen patronen. LISSE. Gisteravond verbrandde op een van de achterwegen een vrachtauto. Persoonlijke ongelukken kwamen hier niet bij voor. NOORDWITK. GEMEENTERAAD. De vrijstelling der duinen Huurtoeslag De drankwetverordening. Ter verduidelijking van ons beknopt verslag nog het volgende: De voorzitter deelt, mede, dat hij juist een conferentie heeft gehad met den bur gemeester van Katwijx en den heer Ver hagen, Ontvanger der registratie en do meinen. Zooals de heeren weten heeft Rijnland de zoogenaamde onvrije duinen, die altijd voor het publiek zijn opengesteld geweest, en een prachtige wandeling voor badgasten en ingezetenen vormden,, voor het publiek afgesloten. De Vereen, voor Vreemdelingenverkeer, de Mij, Zeebad en het gemeentebestuur hebben onmiddellijk alle pogingen in het werk gesteld om dit gevaar van de badplaats af te wenden. Contact is daarbij gezocht met het ge meentebestuur van Katwijk, dat door den voorgenomen maatregel eveneens werd bedreigd en de gehouden conferentie is daarvan een gevolg geweest. Gebleken is, dat de staat, die eigenares is van deze duinen aan de vrijmaking daarvan wil medewerken als de gemeente Noordwij k voor dit jaar betaalt een bedrag van f. 250.en Katwijk van f. 100.terwijl een volgend jaar een nadere regeling zal worden getroffen. De staat zal dan zelf voor het onderhoud van de duinen zorgen B. en W. stellen voor voor het genoemde doel een crediet van f. 250.beschikbaar te stellen. Rijnland moet de duinen dus nog vrij verklaren, wanneer de Staat be sloten heeft voor het onderhoud te zorgen Aldus wordt met alg. st. besloten, terwijl de heer Liefferink den Voorzitter dankt voor het genomen initiatief en de be- betrachte spoed. De voorzitter deelt nog mede, dat de duinen slechts toegankelijk blijven op een wandelkaart van f. 0.10, die in de toe komst niet meer door het bureau van Vreemdelingenverkeer doch op het poli tiebureau zullen worden afgegeven. De badgasten behoeven zelf deze kaarten niet te halen. Dit kan de hotelhouder doen of laten doen. De voorzitter zegt, dat in de vorige ver gadering van den raad besloten is onder de oogen te zien de mogelijkheid van het geven van een huurtoeslag aan de werk loozen. De wethouders hebben bij afwe zigheid van spr. reeds daarover vergaderd en stellen voor een huurtoeslag mogelijk te maken in dier voege, dat een huurtoe slag zal worden verleend van 50 cent per week voor iederen heelen gulden, dat de huur meer bedraagt dan f. 3. De heer Alkemade vindt dit voorstel on juist. De huurders van de kleinste huisjes, die het dikwijls het hardst zullen nooöig hebben, krijgen zoo niets. De heer Krau is er voor geen bindend besluit voor alle gevallen te nemen, doch het orgaan te machtigen bij alle huren boven f. 3.— tot een maximum van f. 2.50 per week bij te passen als het orgaan dit bij onderzoek noodzakelijk vindt. De heer Liefferink oppert de mogelijk heid. dat de huiseigenaars een huur vah f. 2.50 zullen kunnen verhoogen tot b.w. f. 3.50 per week om een gedeelte van den toeslag te krijgen. De raad vereenigt zich» ten slotte met de door den heer Krau uit-1 gesproken gedachte. In de vorige vergadering hebben de stemmen gestaakt over een tweeledig voorstel van B. en W. n.l. om voorloopig den bestaanden kring in Noordwijk aan Zee waar binnen geen vergunningen mo gen worden verleend te handhaven en thans een zelfden verboden kring voor de verloven vast te stellen. Deze kring omvat een gedeelte van den Noord-Boulevard en de geheele zuidduinen, Thans moest over dit voorstel opnieuw worden gestemd. De voorzitter en wethouder Meyer lichten den gedachtengang van B. en W. uit voerig toe. Per 1 Juli vervalt de bestaande veror dening tenzij zij ongewijzigd opnieuw door den raad wordt vastgesteld. Worden wij zigingen daarin aangebracht dan vervalt de bestaande verordening dus met 1 Juli en bestaat er vanaf 1 Juli tot aan den datum van goedkeuring der gewijzigde verordening geen enkele regeling zoodat B. en W. overal waar dit wordt gevraagd een vergunning moeten verleenen ook op plaatsen waar dit achteraf moet worden betreurd. B. en W. die zelf voelen dat de bestaande verboden kring niet ongewijzigd kan worden gehandhaafd met name niet voor den Noordboulevard en ook voorne mens zijn ten spoedigste met wijzigings voorstellen te komen, stellen daarom voor de bestaande verordening thans ongewijzigd opnieuw vast te stellen om daarna in alle veiligheid en zekerheid aan een wjjziging der verordening te kun nen werken. Een paar pas opgerichte za ken aan den Noord zullen dus worden ge holpen, echter eerst over eenige maanden. Zij zijn echter daardoor niet gedupeerd omdat toen deze zaken werden opgericht de verboden kring bestond. Zij worden juist geholpen. De heeren Liefferink, den Hollander en Krau verzetten zich tegen het voorstel van B. en W. Zij meenen dat B. en W. de gevaren die kunnen dreigen in de periode dat er geen verboden kring is sterk over drijven en dat in ieder geval menschen, die in deze moeilijke tijden nog nieuwe zaken durven openen direct dienen te worden geholpen. Het voorstel van B. en W. wordt ten slotte na uitvoerige debatten verworpen met 8 tegen 7 stemmen Tegen stemden de heeren C. W. Alkemade, van der Meer, Liefferink. den Hollander, Krau, Caspers, Soeteman en Braun. De voorzitter sluit hierop de vergade ring. De heer W. de Ruiter onderscheiden. Naar wij vernemen, heeft de Finscho regeering den heer W. de Ruyter alhier wegens zijn verdiensten voor do bevorde ring van de toenadering tusschen Neder land en Finland, benoemd tot Officier le Klasse van de Orde van de Witte Roos van Finland. Verkeersongevallen. Op den Gooweg had gisteren een aan rijding plaats tusschen een auto en een motorrijwiel. De motorrijder kwam te vallen en bekwam een beenfractuur. Nadat hem door twee doctoren hulp was verleend, is hij naar een ziekeninrichting te Amsterdam vervoerd. De wielrijder D. alhier, werd op den Rembrandtweg aangereden door een auto, bestuurd door L. eveneens alhier woon achtig. Het rijwiel werd zwaar beschadigd. In beide gevallen stelt de politie een onderzoek in. Door B. en W. is aan het bestuur van „Het Wit-Gele Kruis" toestemming ver leend tot het houden van een speldjesdag op Zondag 14 Augustus. Naar aanleiding van de vraag van den lieer Braun in den raad om te rooien een voor het verkeer zeer gevaarlijken boom aan den Gooweg tegenover de villa van den heer Angevaare hebben B. en W. zich tot het provinciaal bestuur gewend om vergunning voor het rooien van dezen boom. Ged. Staten zullen het eerst volgend plantseizoen aan het verzoek gevolg doen geven. B. en W. hebben vergunning ver leend voor het houden van een verloting ten behoeve van de Geertruida-bewaar- school. De belasting op de openbare ver makelijkheden is thans door de kroon definitief goedgekeurd afgekondigd; deze treedt heden in werking. Door B. en W. is benoemd tot con cierge van het bureau van „Openbare Wer ken" de heer A. Leenheer. Door B. en W. is de heer de Groot benoemd als beambte in lossen dienst, om gedurende 3 dagen per week tewerk ge steld te worden bij de uitvoering van de steunregeling voor de werkloozen. Onze plaatsgenoote mej. H. N. Koers, werkzaam ter gemeente-secretarie alhier, slaagde voor het diploma Gemeente Ad ministratie. De heer W. C. Huisman, adj.-comm. ter gemeente-secretarie alhier, slaagde te 's Hage voor het diploma Gemeente- Financiën. Gevonden voorwerpen: een .zilveren heerenhorloge, een tabaksdoos met rijwiel- bel.-merk, een ring met 3 sleutels, een lage jongensschoen met kous, een beige ceintuur, een damestasch met inh., een huissleutel, een bruin sandaaltje, een blauw jasje met gele biezen, een portem. met inh., een rijwielbel.-merk in etui, een heerenstroohoed, een nikkelen horloge, een bruine koffer, een blauwe penhouder, een pakje kindergoed, een ring met 4 sleutels, een bruin laag kinderschoentje, een snoer paarlen, een zwart knipmes, een herinne ringsplaatje, een manometertje, een zilveren ■rruisig, een slinger van een auto, een damespotlood, een bruin lederen ceintuur. Inlichtingen over bovenstaande voorwer pen worden uitsluitend des Woensdag en des Zaterdags van 12—1 uur n.m. verstrekt ten politiebureele te Noordwijk Binnen. NOORDWITKERHOUT. St. Jeane d'Arc. Tot directeur van de muziekvereeniging „St. Jeane d'Arc" is benoemd de heer W. F. Maas, te Haarlem, oud-directeur van het Stedelijk Orkest te Alkmaar, Verkooping. In cafe „Gooi" had ten overstaan van notaris Wagemaker een publieke verkoo ping plaats van twee huizen in de Jan- senstraat. Koopers werden de diaconie der Ned. Herv. Gem. en de heer C. de Haas, resp. voor f. 5700.— en f. 3500.—. SASSENHEIM. Gevonden: Een kop van electrischc lantaarn, een damestasclije. een geldig rijwielbelastiogmerk in etui, een bad- schoentje. In de twee helft van de maand Juni werd als onbestelbaar terugontvangen een brief aan Gretchen Zerback, Köln. VOORSCHOTEN. DE AUTOTOCHT VOOR OUDEN VAN DAGEN. Ook thans weer goed geslaagd. In een groot gedeelte van de provincie Zuid-Holland is gisteren weer „de vlag van Voorschoten" getoond. 35, belangeloos ter beschikking gestelde en alle met de gele vlag waarop 3 wassende manen ver sierde auto's met ouden van dagen zijn 's middags omstreeks 1 uur naar .Wassenaar vertrokken in de richting Haagsche Schouw, waar genoten is van natuurschoon in do verschillende parken, zooals de Pauw, Kievietspark en Meyendell en naar den den Haag en Scheveningen. Bij hotel „Do Witte Brug" moest even worden gestopt omdat do heer Roozen, do directeur, den ouden van dagen een verfrissching wildo aanbieden, hetgeen bii- zonder op prijs werd gesteld en waarvoor mr. N. Vernédo namens allen den heer Roozen hartelijk heeft bedankt. Te Scheveningen werd op do Noord- Boulevard een oogcnblikje vertoefd en genoten van een mooi zeegezicht. Dank zij de medewerking van de DOlitie. zoo wel uit eigen gemeente als den Haag, konden de oudjes zonder gevaar naar de overzijde wandelen. Van Scheveningen ging het via Monster naar Hoek van Holland en daar werd in het restaurant „Rotterdam aan Zee" gepauzeerd en de inwendige mensch versterkt. Omstreeks 7 uur werd via het Westland de terugtocht aanvaard naar Voorschoten. In Poeldijk werd even gestopt en daar verscheen zoowaar een verfrissching in den vorm van schaaltjes druiven. Het was bijna 9 uur toen de stoet voorafgegaan door muziek op de Voorstraat alhier aankwam waar in hotel „Deurloo" nog f««n werd nagepraat. Hier heeft de voorzitter van het comité de heer mr. N. Vemèdo het gezelschap nog even toegesproken en ver klaard dat het comité zich er rekenschap van had gegeven, dat de wereld werd geteisterd door een crisis, zooals sinds menschenhcugenis niet is voorgekomen. Land en tuinbouw zijn noodlijdend en overal heerscht werkloosheid en gebrek. Het comité heeft ook gemeend allo krach ten te moeten Inspannen om den tocht te doen slagen. Ook de ouden van dagen gaan gebukt onder den nood der tijden, ook zij ljjden door do werkloosheid en het gebrek van hunne kinderen en familie leden. Het beroep op do offervaardigheid was echter niet teleurstellend. Ten slotte werd met weemoed herdaoht, dat enkele ingezetenen zjjn heengegaan, tochtgenooten van vorige jaren, die nu ontbraken. Ook werd dank gebracht aan allen die hadden meegewerkt aan het wel slagen van do tocht. Het was en is steeds een bljzonderen dag zoo met de oudjes uit en er is, dank zij het mooie weer genoten. Alles was uitstekend geregeld en voorbereid. Het was een groot familiefeest, waarover nog lang zal worden nagepraat. o GEMEENTERAAD. Eervol ontslag Mej. M. S. J. van Geest. De steunregeling verlengd tot 1 Aug. Voorzitter de heer E. Vernèdc, Burge meester. Nadat de openbare zitting is geopend, worden de notulen der vorige vergadering voorgelezen en onveranderd vastgesteld. Mej. M. S. J. van Geest heeft met in gang van een nader door B. en W. te be palen datum eervol ontslag gevraagd als correspondente bij de arbeidsbemiddeling. De heer J. Braggaar vraagt of dit ver band houdt met de nieuwe samenstelling. De voorzitter vermoedt dat gezondheids redenen haar nopen voor enkele bijbetrek kingen ontslag te vragen. Op voorstel van B. en W. wordt haar eervol ontslag als correspondente verleend. B. en W. stellen voor de rekening en verantwoording der ontvangsten en uitga ven van de Gezondheidscommissie zetel Katwijk over 1931 goed te keuren. Aldus besloten. B. en W. stellen voor de verordening op de heffing zoodanig en verordening ver gunningsrecht te wijzigen. Goedgekeurd. Naar aanleiding van het verzoek van Jac. van der Lubbe alhier, tot het plaat sen van een reclamebord aan het begin van den Hofweg nabij den weg Rijswijk- de Vink, stellen B. en W. voor, hem daar toe vergunning te verleenen tegen een recognitie van f. 2.50. Goedgevonden. Waar thans nog 40 personen van de steunregeling gebruik maken, komt het B. en W. onmogelijk voor deze 1 Juli a.s. stop te zetten, hetgeen zooals B. en W. in de vorige raadsvergadering mededeelden, in hunne bedoeling lag. Zij stellen daar om voor deze steunregeling tot 1 Aug. te verlengen. B. en W. hopen van den Minister een subsidie te ontvangen alhoewel er nog steeds geen antwoord is gekomen. De heer J. Braggaar had gedacht, zelf met een voorstel te komen, maar heeft gelukkig goed gezien dat B. en W. zelf voorstellen. Hij stelt zich echter de vraag of deze regeling niet voor het geheele seizoen zou moeten zijn. De algemeene toestand verslechterd, in plaats van ver betert en wanneer hij dan ziet dat op de bedrijven een winst is gemaakt van f. 18811, dan wil hij dit geld gebruiken voor leniging der werkloosheid. Hij maakt er geen voorstel van, maar uit alleen de wenschelijkheid. De voorzitter zal den heer Braggaar niet volgen in zijn financieele beschouwingen, maar het Is nog niet zeker dat een vol gend jaar de belasting niet zal moeten worden verhoogd. Er zijn weken geweest van f. 500, f. 400 en thans f. 350 voor werkloozenuitkeering. Bovendien is het standpunt van den Minister bekend. Voor de bouwvakarbei ders is er geen crisis-regeling. Aan het eindt' van deze maand kan altijd weer worden gekeken. Hij hoopt, dat er niet meer behoeft te worden ver lengd. Het voorstel van B. en W. wordt goedgevonden. Nadat enkele besluiten Comptabiliteit zijn genomen stelt de heer L. J. van Leeuwen bij den rondvraag de vraag waarom de concept-verordening, zooals in een vorige raadszitting werd toe gezegd. bij de leden niet is rondgezonden. Omdat, aldus de voorzitter, B. en W. deze zaak eerst nog eens onder de oogen willen zien. Zij willen niet overhaasten. Zoodra er een voorstel is geformuleerd, wordt,dit den leden toegezonden. De heer J. Braggaar heeft vernomen dat. nu de firma Bouw het onderhoud heeft van het Burgem. Vemèdepark de bergplaats voor afval en bladaarde niet meer noodig is. De bergplaats moet wor den vernieuwd hetgeen geld kost en in dien deze bergplaats overbodig is, moet zij maar verdwijnen; zij ontsiert. De heer A. Verboon wil de bergplaats achteruit zetten op een sloot, die beter gedempt kon zijn. Beide vragen zullen in een vergadering van B. en W. worden besproken. De openbare zitting is hiermede geëin digd en behandelt de raad enkele recla mes schoolgeld in besloten zitting.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 13