DE 40 K.M. AFSTANDSMARSCH DER L.P.S.V. LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 27 Juni 1932 Een in alle opzichten geslaagde wandeltocht. Slechts drie uitvallers op de bijna 350 deelnemers. Foto Bleuzé. Precies een kwartier later arriveerde de eerste deelneemster de eindstreep, n.l. mej. P. Stolp van „Alphia" te Alphen, die gelijk binnenkwam met de heeren J. Lovink. E. Binsberg en G. Thomasse. Van de 335 loopers. die in totaal waren gestart, verwierven 332 personen het keu rige geëmailleerde kruis. Twaalf vereeniglngen ontvingen de ver- eenigingsmedaille (meer dan 10 deelne mers) te weten de Leidsche Wandelsport- vereeniging (tevens extra-prijs voor de grootste groep met 27 deelnemers)de Ba taven, Rood-Wit; de Rotogravure; Fides Pacta; de Haagsche Burgerwacht; D.OB.; de Leidsche Padvinders Leeuwkengroep; de Delftsche Wandelsportver.; de Leidsche Sportclub L.S.C.; Jahn en de C.J.M.V. „Pro Patria" was de laatste groep, welke tegen negen uur binnenkwam. De studen ten waren de eenige militaire groep, welke I in uniform en met volledige bepakking, w.o. geweer, marcheerden. Geen der deelnemers kwam na den vastgestelden tijd aan. De oudste deelnemer, de 61-jarige oud agent van politie W. Broeksema. kreeg een extra-prijs. Voorzitter Frank kon met gerechtvaar digden tfote', (;onstateeren. dat alles naar wensch was 'verioopen en hij verzuimde niet allen, die daartoe hadden bijgedragen, van harte dank te zeggen. Wederkeerig was ook het woord van hulde, dat een der deelnemers namens allen tot het L.P.S V.-bestuur richtte, vol komen op zijn plaats. 99.' J-,van R1Jn ult Den Haag passeert als eerste de controle bij „Duin n Dal Achter hem v.l.n.r. de heeren v. d. Schaft, v. d. Heijden, Straathof Groenewegen, Ter Veer, Frank en De Boer. Het bestuur van de Leidsche Politiesport- club had zich geen beter verloop van de door haar georganiseerde 40 K.M. afstands- marsch kunnen wenschen dan zooals het Zaterdagmiddag gegaan is. In de eerste plaats waren de weerom standigheden ideaal te noemen; een heer lijk zonnetje en daarbij een frissche wind. die de zoozeer gewenschte afkoeling bracht. Daarenboven een voortreffelijke regeling en een groot aantal inschrijvin gen, namelijk 371, waaronder circa 50 a 60 dames. Zijn dit allemaal, factoren, welke een goeden waarborg vormen voor het welsla gen van een dergelijk sportfestijn, de uit komsten hebben de gekoesterde verwach tingen nog verre overtroffen. Uit sportief oogpunt beschouwd heeft deze tocht oneindig veel meer bevrediging geschonken dan die van verleden jaar. Er werd ditmaal geloopen onder de be palingen van het internationale reglement op de vlerdaagsche afstandsmarschen, het geen wil zeggen, dat de deelnemers niet gehouden waren aan het geforceerde tem po van 7 K M. per uur. Men moest nu het 40 K.M. lange parcours afleggen in 7 uur zonder eenige imperatieve bepaling ten aanzien van de rusttijden. Dit had tot ge volg. dat er heel wat minder uitvallers wa ren dan het vorige jaar en dat over het algemeen de deelnemers bij aankomst in heel wat betere conditie verkeerden. On getwijfeld is dit ook voor een zeer belang rijk deel te danken aan de serieuze voor bereiding, die het vorige jaar alles te wen schen overliet. Men dacht toen nog niet aan de wenschelijkheid. om niet te zeggen noodzakelijkheid van medische sportkeu ring en schreef voor deze wedstrijden in als gold het een kinderachtige wandeling. Maar een aantal uitvallers van drie op een totaal aantal deelnemers van bijna driehonderd en vijftig is toch wel héél fraai! Dr. Kors. die met twee verpleegsters per auto den stoet volgde, behoefde ter nauwernood assistentie te verleenen. Wij schreven hierboven al. dat de rege ling voortreffelijk was en daarvoor komt den heeren Frank, de Boer en Straathof c.s. een woord van oprechten lof toe. Het parcours was overal door krijtstrepen op den grond duidelijk aan te geven en de controle bij „Duin en Dal" en op den Abspoelweg bracht niet de minste stagnatie te weeg, maar daarnaast dient ook het kranige werk van de groepen 2, 3 en 4 der Leidsche Padvinders onder leiding van den heer Questroo genoemd. Niet alleen, dat zij op elk kruispunt de richting aangaven, maar bovendien voorzagen zij de deelne mers onderweg van drinkwater, sinaasap pelen, kauwgum en dergelijke meer. Bravo jongens, dat was werk, padvinders waardig! Trouwens, het bestuur had over het al gemeen over gebrek aan medewerking niet te klagen: de Leidsche Autoboxen-garage stelde gratis voor de uitvallers een Stads- verkeerbus beschikbaar, terwijl de heeren Verhoef en Woestenburg zoomede de firma Groenewegen en Doeven met hun auto's zorg droegen voor het transport van de be stuursleden en de controleurs van den eenen controlepost naar den anderen. I Zoo hebben inderdaad allen en alles er i toe bijgedragen om dezen wandeltocht tot I een succesvol einde te brengen en hem te l maken tot een prachtige propaganda voor de zich steeds meer populariseerende wan- delsport! Om half twee zou de start vanaf de voormalige Kweekschool voor Zee vaart in het Noordeinde plaats vin den, maar het werd kwart voor twee voordat, na een begroetingswoord van voorzitter Frank, de eerste deelnemers ver trokken. Voorop de niet-in-groepsverband- marcheerende dames, daarachter de ver eeniglngen en tenslotte de individueele loopers ten getale van ongeveer 80 man. De Leidsche Wandelsportvereeniging met 27 deelnemers, vormde de grootste groep; verder namen nog de volgende vereenigin- gen deel: de politiesportvereenigingen uit Leiden, Utrecht. Den Haag. Bioemendaal. Wassenaar. Delft. Amsterdam en Hilver sum; voorts de studentenver. Pro Patria", de Haagsche Burgerwacht, de Vrijw. Land storm kring Leiden, de Chr. Gvmnastiek- vereeniging Jahn" en „D.O.S."; de Pad vinders Leeuwkengroep, de Haagsche Post- sportgroep „De Vierdaagsche". „Rood-Wit" (Leiden): de Leidsche C.JM.V, de L.V. en A.V. Fides Pacta" (Leiden); de Leidsche Sportclub „L.S.C." de Ned. Rotograv.ver. (Leiden), de R.-K, Sportver „De Bata ven" (Leiden) en de Delftsche Wandel sportvereeniging. Waar de deelnemers geheel vrij waren in de keuze van het tempo en ondanks het feit. dat het een wandeltocht en geen wedstrijd betrof, lag de stoet al heel gauw ver uit elkaar. Van de inidividueele loopers maakte de Hagenaar Joh. J van Rijn zich direct uit de achterste gelederen los en had reeds na 5 K.M. de leiding om daarna zijn voorsprong gedurig te vergroo- tenl. Toen wij hem na ongeveer 25 K.M. voorbijreden, was hij op nummer laatst naar schatting ongeveer niet minder dan 8 a 9 K.M. voor! Terloops vertelde hij ons, dat hli al negenmaal aan de Vierdaagsche te Nij megen had deelgenomen en voorts aan afstandsmarschen Den HaagBrussel en Den Haag—Ostende. Zijn pace bedroeg op dat oogenblik ongeveer 8 K.M. wat vrijwel zijn gemiddelde is geweest, want toen hij om even over zevenen als eerste de finish passeerde, had hij het parcours zonder rust afgelegd in 5 uur en één kwartier. CRICKET. NEDERLANDSCHE CRICKETBAND. Uitslagen van gisteren. NoordZuid: gewonnen door Zuid met 55 runs op de eerste innings. Overgangsklasse: H.C.C. HIR. en W. II gewonnen door H.C.C. III met 2 runs op de eerste innings (nog 5 wickets in handen). 3e klasse: Ajax IIH.B.S. II: Gewonnen door H.B.S. II met 72 runs op de eerste innings; V.U.C.L.C.C.: Gewonnen door L.C.C. met 7 wickets. Overzicht. De wedstrijd Noord—Zuid heeft aan het gestelde doel, een proef- en oefenwedstrijd te zijn. door ergerlijk absenteïsme niet beantwoord en overigens was Zuid aan merkelijk sterker gelijk wij hadden ver wacht. De Noordelijke bowlerij Oliver 359 had het meeste succes. Hagenaar 221 had* voor Zuid niet veel ver schrikkingen en met 270 voor 9 werd ge sloten. W. van den Bosch (84) en R. Schill (58) hadden voor dit totaal den grond slag gelegd en verder behaalden Huug van Manen (31) en Terwiel (26) een score van eenige beteekenis. Ook het bowlen van Zuid was niet over- j weldigend (Sodderland 373, M. Jansen 338. W. van den Bosch 237. Terwiel 243) en ook hier legde het openingspaar, Schnitzger (25) en Hagenaar (65) den grondslag voor het totaal van 215. waarin Glerum met 37 nog verdienstelijk bijdroeg, j In de Overgangsklasse won H.C.C. Ill I (201 voor 5) vrij overtuigend van R. en W. II (199). I Voor de wedstrijden der Leidsche clubs zij verwezen naar de verslagen. vangen op point, door verkeerd ingooien bij een welhaast zekere „run out" en vooral door twee schattige kansen om Wiemans te stumpen. Het wicketkeepen bij Ajax was trouwens allerminst feilloos. Wicket- keepen eischt beweeglijkheid. Niet alleen rechte ballen moeten worden gestopt, maar het is ook allerminst overdreven, dat de keeper den of- en onkant gedeeltelijk dekt. Daarvan was in de eerste H.B.S.-innings geen sprake en daarenboven stond de Ajax-keeper, op toch werkelijk heel kalm bowlen, zoo ver van zijn wicket, dat hij de gemakkelijkste kansen om te stumpen moest missen. Toen de scheiding van het openingspaar er eenmaal was, ging het per saldo vlugger dan wij hadden mogen hopen, dank zij voornamelijk het nu goede bowlen van P. van Ommen. Havermans (10), Lagendijk (10) en Zurhaar (16) kwa men nog in de dubbele cijf-rs en met 12 extra's was het totaal van 136 onver wacht laag. Van Kuik 534, v. Ommen 4—29. Maar hoog genoeg om Ajax II op de eer ste innings te doen verliezen, want in een uurtje na de lunch hadden alle Leidenaars een beurt gehad voor 64 runs, net vol doende om den „follow-on" te ontgaan. Aanvankelijk leek het daarop allerminst want het vijfde wicket viel, voordat de 10 op was. Eenigermate waren daaraan de Ajax-umpires schuld, die uit overmaat van onpartijdigheid op elk appèl een vinger de lucht in boorden als een reflex beweging. Wij verwachten bij een derde klasse-wedstrijd geen feillooze scheids rechters. maar de aanvoerders mogen zeker niet toestaan, dat menschen een umpire-jas aantrekken, zonder eenig be grip van de spelregels. Hoe er gisteren aan de De Kempenaerstraat is omgesprongen met den „leg before wicket"-regel is te dwaas. Van 9 voor 5 redden Brouwer (29), die zeer verdienstelijk stond te batten, met Van Weizen (14) en Zwartevelde '11) de Ajax-reserves voor een inningsneder laag. Zurhaar 5—29, Bakker 434. Het was nog vroeg na deze eerste in nings van beide partijen en derhalve stuurde Brouwer de gasten opnieuw in. Er was geen praktische kans meer om den wedstrijd te winnen en dus.kregen wij het gewone Ajax- en A.S.C.-verhaal Waarmede de rood-zwarten hadden moe ten beginnen, deden zij toen het te laat was. Goed bowlen (Van Ommen 640, Van Kuik 423) en goed veldwerk zetten de Hagenaars voor 86 aan den kant 'Op- horst 35) en daarna klapte Ajax II er 91 voor 9 bij elkaar met Den Holder (41) ook nu weer, evenals verleden week in Schie dam, als topscorer. Borsboom 435. Bak ker en Zurhaar namen twee wickets respectievelijk voor 19 en 34 runs. GOLF. NOORDWIJKSCHE GOLFCLUB. TE WERVE—AJAX. j De vriendschappelijke wedstrijd van Ajax tegen Te Werve heeft een daverende nederlaag van onze stadgenooten ge bracht. De gastheeren begonnen met maar even 236 runs voor het verlies van 7 wickets bijeen te ranselen, met Greimering 108, Eyken 58* en Bosboom 27, De Jongh 577. Daarna bracht Ajax het dank zij De Jongh (32), De Vrind (27) en Van der 1 Mey (29) tot 106. Van Buyze 5—17, Cra mer 220. De zwakke bowlerij, gepaard aan slecht veldwerk, demonstreerde zich hier weer opnieuw aan den Ajax-kant. Bekerwedstrijden. Onder zeer groote belangstelling werden Zaterdag en gisteren te Noordwijk de wed strijden om den Graaf van Limburg Sti- rum-wisselbeker en de British Challenge cup gehouden. Voor den eersten beker (18 holes Medal- play) werd geen beslissing verkregen. De heerên S. Manick (12) en A. Tieleman (20) behaalden elk een netto score van 79 en moeten dus overkampen. De British Challenge Cup (36 holes tegen Bogey) werd evenals twee jaar geleden ge wonnen door den heer J. W. Her.ny (18) met 1 down: tweede werd de heer F. Noor- duyn(15) met 2 down. MOTORSPORT. DE T.T.-RACES TE ASSEN. V. U. C.—L. C. C. L. C. C. wint met 7 wickets. L. C. C„ geheel volledig met Burggraaf en „Berepooth" weer in de gelederen, heeft in Den Haag goed spel te zien gegeven en ten tweeden male van V. U. C. gewonnen. Het begin was anders niet rooskleurig. V.U.C. begon met ruim 100 runs bij elkaar te klappen, waarvan Kokosky (37). H. Warburton (14) en Dill (17) de dubbele cijfers bereikten. Vermelding in deze in nings verdient een mooie slipcatch van Burggraaf en goed fielden van Kaapaan, waardoor v. d. Zalm run out ging. A. van Goor bowlde 430, A. van Es 340, Ch. v. Goor 110 en Kaapaan 116. L. C. C. stelde daar slechts 59 runs tegenover, waarvan A. van Goor 19 en Metsch 17 not out. G. Warburton 421. R. Kokosky 511. Hagendoren 1—23. Met nog 3Vt uur speeltijd ging Metsch het nog eens probeeren. A. van Es 423 en A. v. Goor .532 gooiden de Hagenaars voor 69 uit. Warburton 34 en Blokbergen 11, zoodat L. C-iC. 112 runs moest maken om te winnen. Dank zij A. van Goor 30 not out A. van Es 41 not out, P. Kantebeen 30, Metsch 9, Ch. van Goor 8. werden de be- noodigde runs voor het verlies van slechts drie wickets gescoord. L. C. C. won zoo doende met 7 wickets. Kokosky nam 337, de overige bowlers, o.a. Warburton 061 kwamen er slecht af. AJAX n—H.B.S. K. Halfweg.^ D§ I#idsche Wandelsport vereeniging passeert den A.N-W.B.-paal Lm-.j att, oneeseer halverwege, het itajecji H.B.S. n wint met 72 runs op de eerste innings. Wij hebben er al eerder op gewezen, dat de beste bowlerij kan worden vermoord door slecht veldwerk en hiermede zouden wij ook de nederlaag der Ajax-reserves willen kenschetsen. Zeker, het bowlen van Van Kuik, Boezeman, Van Ommen enz. was aanvankelijk maar matig, maar dat het Haagsche totaal tot 87 kon oploopen voor het eerste wicket, was minder aan het Leidsche bowlen en aan de batting capaciteiten van Sonneveld (33) en Wie- mans (48) te wijten: echter veeleer aan 1 de slechte combinatie in den Leidschen aanval. Voordat de 10 op was. werd het ftjfrtneapoar ettelijke malen gemist. Door Enorme belangstelling. De T.T.-races, die naar schatting wer den bijgewoond door omstreeks 40.000 a 50.000 toeschouwers werden Zaterdag ver reden onder niet al te gunstige weers omstandigheden. In den morgen werden drie klassen verreden, nl. de 175 CM3; de 250 eM3 en de 350 cM3. Een stevige bries had invloed op de gemiddelde snelheden. In de 250 cM3 klasse is deze gemiddelde snelheid toch nog 13/4 K.M. hooger dan verleden jaar en opgevoerd tot 116 3/4 K M. per uur. In de 350 cM3 klasse was deze een halve K.M. minder dan verleden jaar en wel 123 K.M. In den namiddag startte de 500 cM3 klasse. Deze wedstrijd is in een razend tempo verreden. In de vierde ronde maakte Hunt de snelste ronde met een gemiddelde van 137V» K.M. per uur. De uitslagen luiden: 135 cM3 klasse: 1. E. Fernihough, Wey- bridge, Excelsior, 2 u 18 min. 30 sec.; 2. Chr. van Egmond, Den Haag, James, 2.32; Pondant, Barbé, 2.37.1; G. v. d. Ploeg, Amsterdam, D.K.W., 2.38. Snelste ronde: E. Fernihough (11 min., 10 sec.; 92.95 K.M. per uur) Ned. kam pioen: v. Egmond. 250 cM3 klasse: 1. Mellors. Birmingham, New Imperial, 2.4.17; 2. Gleave. Birming ham, New Imperial. 2.4.31: 3. L H. Da- vonport-, Birmingham, New Imperial, 2.5.5; E. Nots, Conventry, Rudge With- worth, 2.6.30; A. Geiss, Chemnitz, D.K.W., 2.13.31: G. Timmer. Assen, New Imperial, 2.14.57; B. E. M. Quaglieni, Amsterdam, Moto-Guzzi, 2.18.48; J. Wenzel, Keulen, Imperia, 2.19.45; G. A. de Ridder, Haarlem. Cotton, 2.22.53. Mellors snelste ronde 8 min. 38 4 5 sec. Ned. kampioen: G. Timmer. 350 cM3 klasse: 1. S. Woods, Birming ham, Norton, 2.14.53; P. Hunt. Birming ham, Norton, 2.14.56; T. Smith, Coventry, Rudge-Whitworth, 2.16.43; E. Silvo, Milano. Velocette, 2.18.35; P. van Wijngaarden, Rotterdam, Norton. 2.23.20; R. Sunqvist, Huskvarna. Huskvarna, 2.25; H. Davids, Rotterdam, Velocette, 2.30 54; F. J. Binder, Harlingen, Rudge-Whitworth, 2.36 14; K. Reinbergen, Amsterdam. Norton, 2.36.28. S. Woods snelste ronde, tijd: 8 min 84 5 sec. (127.2 K.M. per uur gem,). Hollandsche kampioen: P. van Wijngaarden 500 cM3 klasse: 1. P. Hunt, Birmingham, Norton, 2.21.40 3/5; S. Woods, Dublin, Nor ton, 2.21.41; G. Walker, Coventry, Rudge- Whitworth, 2.24.31 3/5; Kalen, Huskvarna, Huskvarna, 2.29.1 4/5; A R. K. v. d. Pluym, Rotterdam, Norton, 2.31.33 3/5: J. Tacheny. Herstal F.N. 2.31.39. W. v. Gent, 2 32.36 1/5: Noir, Herstal. Saroléa; J. C. Houtop, Utr., Eysink; Draayer, A'dam, Mbtosacoche; L. Simons, Den Haag, A.J.S.: J. Schot, Am sterdam, Ariel; G. van Pelt, Spijkenisse, OLYMPISCH NIEUWS. DE NEDERLANDSCHE AFVAARDIGIvn NAAR LOS ANGELOS. De definitieve samenstelling der ploeg Vrijdag 1 Juli a.s. vertrekt de Neri«r landsche expeditie per s.s. Statena- van Rotterdam naar Amerika om daaÏÏ Nederlandsche kleuren hoog te houri*£ het belangwekkende Olympische tourSool te Los Angelos. lu°i Voor de deelneemsters en deelnemer* de verschillende takken van sport wa?r» Zaterdagmiddag in het AM.v.J.-geho,m een bijeenkomst belegd om van te voren eens met elkaar kennis te maken Natuur lijk waren de verschillende sportbonden vertegenwoordigd, meerendeels door him dagelijksche besturen, terwijl de heeren tr J. J. Lotsy, P. W. Waller en jhr. Quarl£ van Ufford het Nederlandsch Olympisch Comité vertegenwoordigden. Het was de heer Lotsy, die alle aanwe zigen hartelijk welkom heetten en het be treurde, dat de voorzitter van het N o c Baron Schimmelpenninck van der övé zelf niet aanwezig kon zijn om van de Hol landsche expeditie afscheid te nemen Ook de heeren van Rossem was verhinderd daar deze reeds naar de Vereenigde sta ten vertrokken was. Spr. bracht dank aan allen, die de gel den hadden verzameld en gegeven om deze uitzending mogelijk te maken. Hij wees op de moeilijke taak van begeleiders en begeleidsters, die te waken hebben voor het geestelijk welzijn van allen. Maar ook van de deelnemers zelf wordt veel ge vergd. Laat u niet afleiden aldus de heer Lotsy op de lange en zoo va- rieerende reis naar Los Angelos. Laat u ia Amerika niet beïnvloeden door vreemde toestanden, maar vergeet alles behalve een zaak: gij zijt door het Nederlandsche volk uitgezonden om te Los Angelos de hoogste sporteer te behalen. Concentreer u daar lederen dag op, opdat ge op de plaats van bestemming en aan den start het maximum van uw kunnen zult geven. Wij hebben het volste vertrouwen in alle deelneemsters en deelnemers, we weten, dat hier het beste wat er is, bij elkaar is. Spr. deed tenslotte een krachtig beroep op een ieder, om den tocht schitterend te doen slagen. De Chef de Mission de heer C. F. Kel- lenbach sprak hierna een persoonlijk woord tot de heeren en dames athieten, waarbij hij er speciaal de aandacht op ves tigde, dat ook op de reis samenwerking en hulp een eerste vereischte is om daar ginds succes te hebben. We geven hier de definitieve samenstel ling der Nederlandsche afvaardiging: G. van Rossem, secretaris N. O. C. alge meen leider. C. F. Kellenbach, Chef de Mission, mevr. P. van Wuyckhuise—Groen, assistente van den Chef de Mission voor de dames, A. Hartog, Olympisch Attache te Los Angelos. Officials: Athletlek C. F. Kellenbach, jurylid, J. H. v. d. Putte masseur. Roeien: Dr. C. Whlburg coach. Ruiter sport: Ch. H. Labouchere jurylid. Schermen: G. van Rossem jurylid. Wiel rennen: B. Swaab de Beer begeleider. Zwemmen: C. F. Kellenbach jurilid, mevr. H. J. BraunVoorwinde coach. Kunstwedstrijden: jhr. J. Feith, gedele geerde van het N. O. C. C. Deelnemers: Athletiek: Chr. D. Berger, dames T. W. Schuurman, C. A. Glsoli, J. Dalmolen, E. du Mée, C. Aalten en M. Klaver. Moderne vijfkamp: J. W. van Rhijn Roeien: jhr. G. L. Röell en P. A. Roelof- Ruitersport: C. F. Pahud de Mortanges met „Marcroix", jhr. A. van Lennep met „Luftikus", K. J. Schummelketel met „Dui veltje" resp. paard „Henk". Schermen: heeren: D. de Jong en P. Myer en mej. Jo J. de Boer. Schieten: W. J. van Rhijn. Wielrennen: J. J. van Egmond en B. P. Leene. Zeilen: A. L. J. Maas en J. Maas. Zwemmen: dames M. J. Philipsen— Braun, W. den Ouden, C. Laddé, M. P. Oversloot en M. Vierdag. In totaal 25 deel nemers. De inscheping vindt Vrijdag 1 Juli des avonds tusschen 8 en 10 uur plaats. De reis gaat verder na aankomst te New York 9 Juli via Washington, St. Louis, Grand Canyon, naar Los Angelos. Het vertrek der deelnemers uit Los Angelos is bepaald op Woensdag 17 Augus tus a.s. Er wordt gereisd via San Fran cisco, Salt Cake, City Cchicago, Niagara Falls naar New York, waar de aankomst is bepaald op 25 Augustus. Op 26 Augustus vindt de inscheping voor de terugreis plaats per m.s. „Rotter dam" van de Holland-Amerikalijn. Aan komst te Rotterdam 4 September. Naar wij vernemen heeft de bekende athleet in het nummer hinkstapsprong Wim Peters uit Zwolle gistermiddag te Amsterdam voor prof. Snapper en eenige bestuurderen van de K.N.A.U. gesprongen en daarbij gemakkelijk een afstand van 14.35 Meter behaald. In verband hiermede heeft het K.N.A.U.-bestuur alsnog zijn toe stemming verleend om Peters uit te zen den naar Los Angelos, mits het benoo- aigde geld bijeen wordt gebracht. WATERPOLO. DE ZIJL n—L. Z. C. IV. Morgenavond te 8.15 speelt De Zijl H tegen L Z C. IV voor de competitie N.Z B. een wedstrijd in de zweminrichting „De Zijl." BOKSEN. HEUSER EUROPEESCH KAMPIOEN HALFZWAAR GEWICHT. Zaterdagavond behaalde de Duitschei' Heuser een sensationeele knock-out over winning op den Spanjaard Martinez dooi deze te verslaan in de eerste ronde. Uirece na den aanvang van den strijd plaatste Heuser eenige zware stooten op de maag en de kin van zijn tegenstander, wa?J" door deze na 45 sec. reeds neer ging- 8 tellen stond de Spanjaard weer op, doe direct werd hij door Heuser gevloerd aoo een enormen uppercut. De Spanjaardwer uitgeteld, zoodat Heuser de nieuwe Eu"£ peesche kampioen is in het halfzwaar g wicht.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 12