LeidschDa 73sïe Jaareanp Maandag 27 Juni 1932 No. 19 Het voornaamste Nieuws van heden. tbI&Sl TELEFOON DIR-fen ADMIN. 2500 BED. 1507 iimuuuiiiiimimiiminiiiitimuinnimiimmwiniiniii ROEIEN. DE WEDSTRIJDEN VAN NEREUS. Fraaie overwinningen van de Leidsche en Utreehtsche studenten. Het vierdaagsche roeifestijn van Nereus is een groot succes geworden voor de Ne- derlandsche ploegen. Ditmaal waren zij toch in de gelegenheid hun krachten te meten met een aantal buitenlandsche ploegen. Echter in geen enkel nummer wisten de buitenlanders zich in den eind strijd te plaatsen. In het bijzonder moe ten de triomfen van de Utreehtsche stu denten worden vermeld, die niet minder dan drie prijzen in de wacht sleepten, evenals hun Leidsche collega's, die even eens een groot aantal heats wonnen. Nereus was bij deze wedstrijden eenigszins op den achtergrond geraakt, De Amster- damsche studs hebben dit seizoen wel licht iets te veel van hun krachten gege ven. De weersomstandigheden waren over het algemeen goed. Zondag was het water veel kalmer dan den vorigen dag terwijl de wind in het voordeel der roeiers was. De uitslagen van Zaterdag luiden: Jonge Vier: le heat: 1. de Laak, A. R. C. Rhenus fgediskwalificeerd. 2e heat: 1, Amstel (7 m. 52 s.); 2. Tri ton (3/4 lengte); 3. Cadetten. Jonge Acht: 3de heat. Njord is het eerste weg en blijft gedurende de eerste duizend meter van de baan ongeveer een kwart lengte voor. Het water is tamelijk woelig. De race is buitengewoon spannend. Voorbij Poseidon zet Aegir een felle spurt in doch slechts sturen bij de brug doet het avans weer te loor gaan. Njord kan zelfs nog iets meer uitloopen om tenslotte met ongeveer anderhalve lengte te winnen. 1. Njord 7 min. 99 1/5 sec.: 2. Aegir op anderhalve lengte. le heat: 1. Laga in 7 min. 11 3/5 sec.; 2. Nereus (11/4 lengte), 3. Dare Devil Club (3'/= lengte). 2e heat: 1. Argo (geen tijd): 2. Cadetten. De Kölner Ruderverein 1877 voer haar boot tegen een ducdalf te pletter. Stijlroeien voor dames: terste heat: 1. De Vliet (niet geplaatst): Die Leythe, Trekvogels. tweede heat: 1. Nereus (niet geplaatst Willem Hl). derde heat: 1. Hunze; niet geplaatst: Laak. Oude Acht: 1ste heat: 1. Maas, 2. Njord. 3. Kölner Club f. Wassersport. Bij den start liggen de buitenlanders voor. Bij Njord kreeg nummer drie het te kwaad met zijn sliding, waardoor hij enkele slagen moest laten loopen. Njord dat een halve lengte achter ligt, loopt bij de Berlagebrug weer in. De ploe gen geven elkaar niet veel toe. Bij Nereus liggen de Kölner Club en Njord vrijwel ge lijk. Even later veroeveren de Leidenaars de leiding, zij het met een zeer gering verschil. De Maas zakt af. Er ontspint zich een geweldige eindspurt tusschen de leidende ploegen. Voorbij de Hoop ver toont de Duitsche Acht teekenen van ver moeidheid. Njord loopt steeds sneller uit en wint met 2 lengten. Uitslag: 1. Njord (6 min. 53 sec); 2. Kölner Club für Wassersport (6 min. 59 sec.); 3. De Maas (op vele lengten). 2de heat: 1. Laga in 6 min. 49 7/5 sec.: 2. A. R. C. Berlin in 6 m. 53 2/5 sec. (snel ste tweede). Overnaadsche Vier: 1ste heat: 1. Argo in 8 min. 12 1/5 sec.; 2. Triton (2 lengten); 3. Cadetten. 2de heat: 1. Nereus in 8 min. 19 sec.; 2. Aegir (l'/t lengte). Jonge Vier: 4de heat: 1. Triton in 7 min. 513/5 sec.; 2. Laga (1 lengte); 3. Argo (ver.). Overnaadsche Vier: 3de heat: 1. Amstel in 8 min. 17 sec.; 2. Laga; 3. Poseidon. Jonge Vier: 5de heat: 1. A. R. C. Rhenus in 8 min. 2 2/5 sec.; 2. Nereus (armlengte); 3. Hunze (ver.). 3de heat: 1. A. R. C. Berlin in 7 min. 57 3/5 sec.; 2. de Hoop (3 lengten); 3. S. R. V. Anversoi.se (ver). De uitslagen der eindstrijden van Zon dag zijn: Overnaadsche Vier: 1. Amstel in 7 min. 264/5 sec.; 2. Argo i2 lengten); 3. Nereus (ver). Jonge Vier: 1. Triton in 7 min. 9 3/5 sec.: 2. AR.C. Berlin (IV* lengte); 3. Phe- nus (ver). Oude Vier: 1. Njord. 2. A.R.C. Berlin. (Nereus trok zich terug). De Leidsche ploeg, die een iets vermoei den indruk maakte, ligt bij den start iets achter. Bij de Berlagebrug is de achter stand lengte. Bij het clubgebouw van Nereus slaagt Njord er in een kleinen voorsprong te nemen, welke bij Poseidon ongeveer 3/4 lengte bedraagt. Njord blijkt zijn vorm dan geheel te hebben hervonden en loopt met rustige, lange slag successie velijk uit om met drie lengten te winnen hi den tijd van 7 min. 161/5 sec. Uitslag: 1. Njord (7 min. 161/5 sec.) 2. A.R.C. Berlin. De winnende ploeg bestond uit K. A. F. Houwert (boeg), J. A. James, J. E. van Panhuys. A. G. E. Werdmöller von Elgg, C. U. w. d'Artillac Brill. Het nummer Stijlroeien voor dames, ju- mores-Overnaadsche Vier werd gewonnen door De Vliet. Niet geplaatst: Nereus en De Hunze. Stijl- en snelroeien dames gladde vier. De uitslag luidt: 1. Argo. 2. De Hoop. Niet geplaatst: De Laak. Jonge Twee 1. S.RN. Anversoise. 2. i™on: 3. Njord. Triton ligt bij den start dadelijk lengte voor. Bij de Ber- -agebrug loopen de Belgen iets in, Njord ligt op de derde plaats. Bij Nereus bedraagt de voorsprong van de Utrechtenaren 1 lengte. Njord zakt steeds verder of. Zonder eenigen strijd wint Triton met 4 lengten in 8 min. 30 4/5 sec. Uitslag: 1. Triton (8 min. 30 4/5 sec.) 2. S. R. N. Anversoise. 3. Njord. Jonge Vieren, welke nog geen prijs hebben gewonnen: 1. Triton in 8 min. 30 4/5 sec.: 2. Amstel (l1/; Meter); 3. De Laak (eenige lengten). Oude Twee: 1. Willem m in 8 min. 34 3/5 sec.; 2. Triton (11/4 lengte). Oude Acht: 1. A.R.C. Berlin. 2. Njord. 3. Laga. Laga is het eerste weg. en ver dwijnt eveneens het eerst onder de Ber lagebrug. De beide andere ploegen liggen vrijwel boord-aan-boord. Als de brug ge passeerd is, blijkt Njord iets te zijn afge zakt. De Berlijners spurten dan flink bij en hebben bij Nereus de leiding met 3/4 lengte. Tusschen Njord en Laga is het ver schil 1/2 lengte, ten gunste van de Delf tenaren. Zoo gaat het onder de Amstel- brug door. De Duitschers leiden dan nog maar met een taf lengte. Er ontwikkelt zich een prachtige eindspurt. Njord schiet naar voren, gevolgd door Laga, dat even eens een zeer hoog tempo slaat. Op de laatste 100 Meter zijn we dan getuige van een onstuimig feilen strijd tusschen de drie ploegen, die onderling een afstands- verschil hebben van nog geen Meter. De Duitsche stuurman, verstuurt zich even en het scheelde zeer weinig, of zij kwam in aanraking met de Njord-acht. Als de eind streep onder de grootste spanning is be reikt blijken de Leidsche studenten de winnaars te zijn in 6 min. 44 4/5 sec.; tweede Laga en drie: A.R.C. Berlinbeide binnen 1 Meter). De uitslag luidt: 1. Njord (6 min. 44 4V;5 sec.) 2. Laga, 3. A.R.C. Berlin.' De winnende ploeg be stond uit: J. E. van Panhuys (boeg). J. P. A. van Ballegoyen de Jong. D. J. Kuenen, J. A. James. N. W. C. de Jonge. R. O. H. T. Werd muller von Elgg. K. A. W. Houwert, A. G. E. Werdmuller von Elgg (slag), S. H. W. d'Artillac Brill (stuurman). Stijd- en Snelroeien dames. Uitslag: 1. De Vliet. 2. Nautilus. Niet geplaatst: Ne reus. Overnaadsche Twee: 1. Nereus in 8 min. 59 4/5 sec.; 2. Poseidon (taflengte): 3. Spaarne (ver). Jonge Acht: 1. Argo, 2. Laga. 3. Njord. Op de eerste 500 Meter geven de ploegen elkaar niets toe. Tot Nereus liggen de boo ten Vrijwel naast elkaar. De Wageningsche acht loopt dan iets uit. Bij de Amstelbrug zijn de Leidenaars iets ingeloopen. Een paar krachtige slagen en zij hebben de lei ding. Doordat de Argo-stuurman slecht stuurt komt de Wageningsche ploeg op de derde plaats. Laga houdt het tempo van Njord mooi bij, maar slaagt er niet in bij te spurten. Met slechts een halve Meter verschil gaat Njord als eerste door de finish. Uitslag: 1. Njord 6 min. 43 2/5 sec. 2. Laga. 3. Argo. j De winnende ploeg bestond uit: H. Broe- i kema (boeg), P. L. Damsté. H. F. Luiking, S. C. H. Coebergh, A. A. K. Portheine, W. j A. Visser. A. C. Koreweer, H. Neeb (slag), j L. D. J. Reeser (stuurman). len strijd met de Vagebond, die bij de laatste boei nog eerste was. In de 12-voets Jollenklasse B scheen de Hans haar weertje te hebben. Beide wed strijden werden door haar gewonnen, ter wijl Radetiske tweemaal tweede werd. In de 12-voets Jollenklasse A protes teerde in de ochtendrace mej. Oudshoorn tegen Th. v. Helvert. Daar er nog geen uitspraak gedaan is kan de uitslag van dezen wedstrijd dus nog veranderd wor den lste race, 45 Ml klasse: 1. Coppelstock, stuurm. Kanis; 2de race: 1. Coppelstock. Regenboogklasse A: 1. Steur H, stuuim. L. v. d. Steur; 2. Holland, stuurm. F. P. Bos; 2de race: 1. Steur II; 2. Leede III, stuurm. W. Z. v. d. Mey. Regenboogklasse B: 1. Elf, stuurm. H. J. W. Brouwer; 2. Snip, stuurm. H. J. Swart; 2de race: 1. Snip; 2. Elf. 12 ML Eenheidsklasse: 1. Mieke II, stuurm. B. Wilton; 2. Mamselle Ni-Touche, st. A. G. Bakker: 2de race: 1. Mamselle- Ni-Touche; 2. Mieke. 12 voets Jollenklasse A: 1. Daphnia, stuurm. P. H. A Borgerhoff Mulder; 2. Woelwatertje IH. stuurm. C. C. J. Wer- nink; 2de race: 1. Daphnia; 2. Vagebond, st. Th. v. Helvert. 12-voets Jollenklasse B: 1. Hans, stuur man A. H. van Vliet; 2. Radetiske, stuurm. J. P. Crommelin; 3. Onrust II, stuurm. L. v. Essen; 2de race: 1. Hans; 2. Radetiske; 3. Sater, stuurm. J. J. Kippel. LAWN-TENNIS. HET TOURNOOI TE WIMBLEDON. DE NEDERLANDSCHE GEMENGD DUBBEL GESLAGEN. ZEILEN. ONDERLINGE WEDSTRIJDEN VAN „DE KAAG". Een prachtige zeildag. De omstandigheden, waaronder gisteren de wedstrijden van de zeilvereeniging „De Kaag" gehouden werden, zijn in vele op zichten ideaal geweest. Een flinke Z.W.- wind, die tegen den middag wat ruimde, maakte dat de rakken van Dieperpoel naar Norremeer en van de boei op het Zweiland naar de finish in den wind waren, terwijl er een vroolijk zonnetje over de plassen scheen, dat vele zeil- en motorbooten naar de plassen lokte. Voor de deelnemers aan de wedstrijden was deze drukte minder aangenaam, daar het weer bleek dat het voor vele Zon dagszeilers heel moeilijk is om de wed strijdzeilers niet te hinderen. In de 45 ML klasse startten de Coppel stock en de Bonzo. Niettegenstaande de Coppelstock een paar maal op haar mede dinger wachtte, kan deze den heer Kanis geen partij geven, zoodat de Coppelstock beide wedstrijden gemakkelijk won. In de Regenboogklasse A had de Steur II meer moeite om tweemaal als eerste te eindigen, 's Morgens werd zij op korten af- stad gevolgd door de Holland, terwijl in de middagrace de Leede III het daar vaak moeilijk maakte. In de Regenboogklasse B won de Elf de eerste race; tweede werd toen de Snip. In den tweeden wedstrijd verwisselden deze twee van plaats, zoodat toen de Snip eerste werd. In de 12 ML Eenheidsklasse ontbrak de Vliegende Hollander, die de vier vorige wedstrijden gewonnen heeft. Haar plaats werd ingenomen door de Mieke H van B. Wilton, die den ochtend wedstrijd won, gevolgd door Manselle Ni- touche van A. G. Bakker, die 's middags eerste werd. Mieke II werd met een ge ringen achterstand tweede. In de 12-voets Jollenklasse A lag het Woelwatertje II in den ochtend wedstrijd tot de keerboei voor, maar op het eerste kruisrak nam de Daphnia de leiding over en behield deze tot het einde. Het Woel watertje II werd met een verschil van slechts 2 seconden tweede voor het Dob bertje van mej. Oudshoom. In de middagrace wist de Daphnia we derom te overwinnen, ditmaal na een fel- Borotra verliest van Maicr. Men seint uit Londen aan de „Msb.": De uitslagen van Zaterdag zijn: Heeren-enkelspelMaier sl. Borotra 6—3, 63, 26, 62; Perry sl. Allison 6—4, 6—1. 4—6, 6—2; Crawford sl. Allif 63, 64, 36, 61, Shields sl. Menzel 6—3, 6—4, 10—12, 6—4; Wood sl. Man- gin 6—1, 9—7, 6—3. Heeren-dubbelspel: Michey en Satoh sl. von Kramm en Hensch 62, 64, 5—7, 6—3. Dames-enkelspelMrs. WhittingsthaU sl. Mrs. Pittman 108, 64; miss Healy sl. miss Stammers 64, 6—3. Gemengd dubbelspel: Mangin en miss Gallfrey sl. Timmer en mej. Belzer 6—2, 62; Merlin en Melle Rosambert sl. In gram en Povery 75, 64; Vines en Mrs. Moody sl. Gentien en Melle Metaxa 63, 9—7. In de All England Plate verloor Knot tenbelt met 79, 16 van Crossley. De laatste acht. De afsluiting van de eerste programma helft bracht ondoordringbare massa's toeschouwers rond de courts, waar in vijf heeren-enkelspelen vijf natie's streden om de eer in de „orde van de laatste acht" opgenomen te worden en waar vier En- gelsche speelsters elkaar die eer voor de dames-enkelspelen betwistten. De Tsjech Menzel verloor een heroi- schen strijd tegen den Amerikaan Shields, terwijl Borotra bezweek voor den Span jaard Maier die in deze grootschen kamp zichzelf overtrof. De strijd zal in de volgende week gaan tusschen Amerika, dat met drie spelers Vines, Shields en Wood de afgeloopen week heeft overleefd; Australië, dat nog door den volhardenden moedigen Craw ford wordt vertegenwoordigd; Spanje, dat met Maier de afwezigheid van Senorita de Alvarez goedmaakt, Japan dat den taaien, geduldigen Satoh heeft overge houden en Engeland, dat op Perry en Austin zijn hoop moet bouwen. Op de lijst der laatste acht dames speelsters heeft mad. Mathieu de tennls- eer van Frankrijk hoog gehouden. Frau- lin Krahwinkel heeft met haar hoekige slagen Duitschland in de laatste acht ge bracht; miss Jacob vertegenwoordigt met Mrs. Moody de Vereenigde Staten en En geland zag heden miss Whittingsthall en miss Healy toetreden tot het Britsche viertal in dit uitgelezen gezelschap, waar in miss Nuthall en miss Round gisteren al werden opgenomen. Perry opende het program op het centre court tegen Allison, die twee jaar geleden Cochet overwon en toen in de finale ver loor van zijn landgenoot Tilden. Hoewel Perry de eerste set won, konden pas in de tweede set de Engelschen, die op hem bouwen, rustiger ademhalen. Perry, die tot dusver onzeker en wat zenuwachtig was geweest en de eerste set, waarin hij tweemaal op zijn eigen service verloor, eer dankte aan de fouten van Allison dan aan zijn eigen overwicht, speelde in de tweede set met grooter zelfvertrouwen, verhin derde. na het derde game aan Allison verloren te hebben, een doorbraak, welke de Amerikaan met oploopen naar het net trachtte te forceeren en behield het ter rein door zijn voorzichtig spel. In de derde set nam de Engelschman het wat te licht op, waarvan Allison een dankbaar gebruik maakte. Met krachtige aanvallen, zorgvuldige en tegelijk harde volleys, met een spin op zijn fore-hand en den deugdelijken slice op zijn back hand, haalde de Amerikaan op van 2—3 tot 53 en nam tenslotte de set. Deze nederlaag bracht in Perry al zijn kwaliteiten naar voren. Hij vond zijn lengte weer terug en in de geheele set domineerde hij het court. Zijn concen tratie bracht hem na een strijd van an derhalf uur een verdiende, hoewel wei nig brillante overwinning. ShieldsMenzel. Shields die verleden jaar zijn kansen op het kampioenschap zag verloren gaan, toen hij in de demi-finale tegen Borotra zijn enkel verstuikte, ontmoette in den zwaar gebouwden Menzel in de derde set onverwacht brillanten tegenstand. In de eerste twee sets beheerschte de Ame rikaan het spel en hij kon in de tweede set zelfs twee love games nemen. Onmid dellijk in het eerste game van de derde set echter ontwikkelde Menzel zijn tot dusver sporadisch naar voren gekomen capaciteiten in volle kracht. Hij nam op zijn eigen service de leiding met 40 love en nam tenslotte het game, nadat Shields tot deuce had weten op te komen, met een geniale smash. Shields werd van nu af aan tot inspannen van zijn uiterste krachten gedreven. Bijna de helft van de 22 games in deze heftig omstreden set weifelde het game-punt herhaaldelijk op deuce, maar Menzel behield de over hand. De zware Tsjech ontwikkelde een verbazingwekkende snelheid op den bal, anticipeerde Shields meest onverwachte returns en gaf zelfs de meest onwaar schijnlijke ballen niet gewonnen. Hij won deze lang gerekte set met een backhand greep na een harde diepe drive in den buitenhoek van het court en pas seerde den returnbal kort naar de back hand van den Amerikaan, die in wanhoop pogingen deed om deze onwaarschijnlljken bal te houden, viel, en de set verloor. De zware inspanning van deze set scheen Menzel frisschers gelaten te heb ben dan Shields. De Tsjech nam in de volgende set de leiding met 31. Toen begon Shields zich te herstellen en gaf den Tsjech nog slechts één game prijs. Dc nederlaag van Borotra. De val van Wimbledon's idool Borotra werd behalve door het tot berstens toe gevulde centre-court aanschouwd door het Koninklijk echtpaar, dat voor het eerst deze week de Royal Boxe binnen trad, toen de Franschman en de Span jaard de eerste slagen wisselden. Maier bleek de voorspelling bewaarheid te heb ben, dat de ervaring van deze week zijn vorm aanzienlijk verbeteren zou. Hij was even snel op den bal als Borotra en gaf aan zijn service een geweldige break en ontwikkelde een variatie van shots, die in zuiverheid van plaatsing en gratie den grooten Bask evenaarden. Borotra ant woordde daarop met een terughoudend heid, die veronderstellen deed, dat hij zijn krachten wilde sparen en het spel van zijn tegenstander eerst wilde verken nen. In de tweede set bleek echter dat de Spanjaard inderdaad de sterkere was. Borotra spande zich tot het uiterste in, het geen bal, hoe moeilijk ook, meer loopen, doch Maier bleek de service van den Franschman herhaaldelijk te kun nen overmeesteren en liep op, nadat Bo rotra de leiding met 32 genomen had. In de derde set leefde de oude brillante Borotra weer op en verweerde weer en kele aces. hield onhoudbare returns, maakte punten met de meest-gedurfde smashes, liet niet meer toe, dat de Span jaard hem voor het oploopen naar het net strafte en won de set in schitteren den stijl. De Spanjaard bleek echter veel te zijn gewend. Borotra was zichtbaar vermoeid, terwijl de forsche Spanjaard, die grooter is dan Borotra en zwaarder nog, over een onbeperkte krachtreserve scheen te beschikken. Maier bleef spelen met de backhand-drive naar den buiten hoek en met overweldigende kracht. En nadat Borotra in het vierde game nog op 22 had weten te komen, kwam de rest van de set in handen van den Span jaard. Voor het laatste beslissende game gaf het publiek den Franschman een hartelijk en aanmoedigend applaus, waarop hij met een weifelenden glimlach ontmoedigd het hoofd schudde. Inderdaad nam de Span jaard ook deze laatste set met een snel heid, die slechts mogelijk was door de volkomen uitputting van den Franschman Mrs. Stammers geslagen. De verrassing van het dames-enkelspel was de nederlaag van de jonge mrs. Stammers, die in twee sets door miss Heety werd geslagen. Mrs. Stammers toonde geen oogenblik den vorm, waar mede zij het begin van de week zooveel hoop had gewekt. Het lot van Timmer. In de gemengd double kon Timmer in den strijd tegen de twee groote Amerl- kaansche spelers Mangin en miss Poll- frey slechts vier games nemen. Mej. Bel zer bleek niet over voldoende ervaring te beschikken om in een wedstrijd tegen zulke ervaren spelers steun aan haar partner te geven. Wood versloeg zijn landgenoot Mangin in een weinig opwindenden strijd, waar in de kamipoen van verleden jaar er zich met succes mee tevreden stelde, om op fouten van zijn landgenoot te rekenen. Crawford veroverde zijn plaats in de laatste acht met een stevig, betrouwbaar en orthodox spel. In de eerste match, waarin de twee Amerikaansche kam pioenen Vines en Miss Moody samen speelden,- is harder geslagen en werden brillante returns gemaakt, dan nog ooit in .gemengd doubles is gezien. Mella Me taxa overtrof zichzelf en elke andere dames-speelster door herhaaldelijk de harde lage drive-slagen van Vines met schitterende drives terug te werken. Zij De 40 K.M. afstandsmarsch der Leidschë Politiesportvereeniging. Leidsche successen op de roeiwedstrijden van .Nereus". Borotra in het tennistournool te Wims bledon geslagen. Wie er naar Los Angelos gaan. Weber nationaal degenkampioen. De T.T.-races te Assen. nam onneembare schoten aan de base line achter het net en in de buitenhoeken van het court en zij voerde brillante volley-duels aan het net met Vines en Miss Moody, herhaaldelijk krachtig bij gestaan door Gentier. Ten slotte maakte zij winnende punten op ongelooflijk-stoutmoedige smashes. In dien Gentier den genialen vorm had kun nen evenaren, zou deze, in opwindend tempo gespeelde strijd, waarin mrs. Moody's service-game zoo goed als altijd door de Amerikanen verloren werd, on getwijfeld een Fransche overwinning ge bracht hebben. SCHERMEN. OKI HET NATIONAAL DEGENKAMPIOENSCHAP. Weber kampioen. In het Kurhaus te Scheveningen werd gisteren de eindstrijd geschermd om het nationaal degenkamploenschap. Voor dezen wedstrijd verschenen 16 schermers in het strijdperk, w.o. de heeren S. v. Dijk (Amersfoort), Sissingh (Soester- berg) en J. K. F. v. Hulssen Jr. (Utrecht). Zij werden in 2 poules ondergebracht en schermden om 8 plaatsen voor den eindstrijd. Verscheidene schermers bewe zen ook heel goed degenpartijen te kun nen beëindigen en zoo weinig mogelijk ge raakt te worden. Naar de finale gingen over: Uit poule I: 1. Weber met 7 ontvangen tTeffers; 2. Schoch met 10 ontvangen tref fers; 3. v. Wieringen met 10 ontvangen treffers; 4. v. d. Bergh met 11 ontvangen treffers. In deze poule viel de Amersfoortsche schermer v. Dijk na barrage met No. 4 uit. Uit poule H: 1. Mosman met 1 ontvangen treffer; 2. Sissingh met 10 ontvangen treffers: 3. N. Nederpelt met 10 ontvangen treffers; 4. v. d. Linden met 11 ontvangen treffers. De finale had een spannend verloop én gaf degenspel van goed gehalte. Mosman, Weber en Van Wieringen namen de lei ding door hun eerste vier partijen, met zoo min mogelijk ontvangen treffers te be ëindigen. Sissingh bracht daarna Weber twee treffers toe. waarna Mosman een zelfde aantal treffers in zijn nadeel kreeg van zijn clubgenoot Schoch. Van Wierin gen had daarna de beste kansen. In zijn resteerende twee partijen incasseerde hij echter vier treffers, waardoor Weber oo de eerste plaats kwam. De uitslag was als volgt: 1. C. Weber met 7 ontvangen treffers. 2. F. A. Mosman met 8 ontvangen trer- fers. 3. F. v. Wieringen met 10 ontv. treffers. 4. N. Nederpelt met 10 ontvangen tref fers. 5. C. G. Schoch en v. d. Berg met 12 gew. partijen. 6. H. H. L. v. d. Linden met 13 gew. part. 7. Sissingh met 15 gew. partijen. PAARDENSPORT. RENNEN EN DRAVERIJEN OP DUINDIGT. De uitslagen van de gisteren op Duin- digt gehouden rennen en draverijen luiden Evergreenprijs (prijzendraverij 4e klasse over 1750 M.): 1. Vitesse S.W.. eig. C. F. Ockhorst; 2. Vera Brock, eig. M. P. W. van Renswoud. Ermitageprijs (ren op de vlakke baan over 1100 M.): 1. Maelstroom, eig. H. v. d. Pol; 2. Fommard, eig. A. C. v. Tol. Emporiumprijs (prijzendraverij le klasse voor Nederlandsche paarden 2030 M.): 1. Sint Nicolaas, eig. M. Brunt; 2. Radio S, eig. Joh. Span. Eliteprijs (prijzendraverij 3de en 4de klasse over 2050 M.): l. uipia H„ eig A. P. Kaiser; 2. Sara, eig. J. L. v. d. Knoop. Epsomprijs (ren op de vlakke baan over 1900 M.): 1. Paddy's Darling, eig. A. M. v. Oss; 2. Tulliseumoy, eig. W. Jochems. Vijfde heerenrijdersprijs (handicap lste klasse over 2010 M.): 1. Diamant Bleu, eig. C. F. Ockhorst; 2. Clyde, eig. Joh. v. d. Stad. Onderlinge snelheidsproef op de vlakke baan over 800 M. voor rijpaarden: I. gereden door dames: 1. mej. I. Roder- wald met Ratgrat; 2. mevr. D. v. Hoboken met Marchetha. n. gereden door heeren-amateurs, lste serie: 1. Ph. W. Pander met Cocktail; 2. D. Siem Jr. met Chiquita; IH. gereden door heeren-amateurs 2de serie: 1. W. K. F. Busser met Iron King: 2. C. J. Speelman met Peroflex; IV. gereden door landelijke ruiters: 1. W. B. de Reus met Loes; 2. H. A. Dam met. Frans.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 11