LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 27 Juni 1932 UIT DE OMSTREKEN. TUIMELTJE EN KRUIMELTJE IN HET KABOUTERLAND. HAARLEMMERMEER. Raadsvergadering. De Raad van deze gemeente komt in openbare vergadering bijeen op Donder dag 30 Juni a.s. des namiddags te 2 uur. Aanbesteding. Bij de gehouden aanbesteding van het bouwen van een woonhuis voor den heer M. Spaans te Hoofddorp, werd 't laagst ingeschreven door W. N. Bakker te Hoofd dorp voor f.3047. Gegund werd den bouw aan den heer Bakker. Een merkwaardige vangst. Bij het kroozen van den tocht langs 'den Kruisweg alhier, haalde de heer v. d. W. een schildpad tusschen het kroos vandaan. Voorwaar een merkwaardige vangst! Het dier was kerngezond en scheen zich in de Haarlemmermeersche wateren best thuis te gevoelen. Installatie gemeente-ontvanger. De heer G. J. Maisson te Velsen, die benoemd is tot gemeente-ontvanger, zal Donderdag a.s. als zoodanig worden beëe- digd en geïnstalleerd. Vischdicfstal. Zaterdagnacht is ten nadeele van den heer Z. wonende aan den Leimuiderdijk alhier, uit de beun van zijn in de Ring vaart liggend schuitje een hoeveelheid visch paling enz.) ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. Ernstige botsing. Op den hoek van den Hoofdweg en Vijf- liuizerweg heeft een ernstige botsing plaats gehad tusschen een race-auto, bestuurd door den heer d. G rijksautobussencon- troleur en een groote Buickauto, bestuurd door den heer J. uit Leiden en waarin mej. M. uit Rotterdam was gezeten. De schok was zoo hevig, dat beide auto's grootendeels werden vernield. Een der wagens vloog door de brugleuning, maar bleef nor» op de brug hangen. De bestuur ders kwamen met den schrik vrij. Mej. M. bekwam eenige niet ernstige kwetsuren. De deerlijk gehavende wagens werden met een kraanwagen naar Hoofddorp ge sleept en door de politie in beslag geno men. De automobilisten keerden per trein huiswaarts. De aardappelveilingen zullen alhier in de eerste week van Juli weder een aan vang nemen. HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells Bernardus, z. van C. G. Suijkcrland en C. H. v. d. Aardvvegh: Maria Johanna, d. van M. van der Aart en M. J. van der Reep. Overleden: M. Meijer, echtgen. van A. Veen 45 iaar. Bazar voor dc Chr. Bewaarschool. Door het bestuur der Chr. Fröbel- en Bewaarschoolvereeniging is een dames comité in het leven geroepen voor het organiseeren van een bazar, ten bate van de op te richten Bewaarschool. Hierin hebben zitting genomen de dames: van Mourik. Verleur, F. Veldhuyzen v. Zan ten: Meijlis; Visser; Krabbe, v. d. Zande, Boddeüs. N. v. d. Wouden, Leij, Hijze- lendoorn en Kool. Mevr. van Mourik is presidente en mej. Krabbe secretaresse, terwijl mevr. Visser als penningmeesteresse van het comité optreedt. Het ligt in de bedoeling der da mes den Bazar eind September a.s. te houden. Feest in Patrimonium. Het tuinfeest van de Buurt- en Speel- tuinvereeniging „Patrimonium" is Zater dag begunstigd door prachtig weer. Om half twee trokken de bestuursleden naar het station, via de Pastoorslaan, om hun gasten en medewerkers, het Jeugd- fanfarecorps der speeltuinvereeniging „Oosterkwartier" uit Haarlem af te halen. In optocht wandelde men toen via de Six- laan en dc Mariastraat naar den speel tuin waar de voorzitter der vereeniging een woord van welkom sprak. Hij be dankte voor de belangstelling en de mede werking en sprak over het prachtige op voedende werk van den speeltuin. Het Gemeentebestuur waardeert dit werk zeer blijkens den steun aan de vereeniging en de behartiging van de belangen van het groote complex woningen. Over baldadigheid van de jeugd behoeft men niet te klagen in deze omgeving, dank zij den speeltuin. Spr. hoopte dat het feest propagandistische waarde zal hebben en dat het voorbeeld van „Patri monium" navolging in de gemeente zal vinden. Daarna werd een aanvang gemaakt met de uitvoering van een afwisselend pro gramma, waarvan het jeugdfanfarecorps een belangrijk deel voor zijne rekening- nam. Genoten is van de vrije oefeningen, spelen, rijdansen onder leiding van mej. Zurendonk uit Haarlem aan wie bloemen werden aangeboden korfbal, enz Om den duur van het feest en de uit gebreidheid van het programma zijn twee pauzes gehouden. Omstreeks half 8 werden de jeugdige muzikanten en de flinke trommelslagers in optocht naar het station gebracht. Hiervoor en ook voor het feest op het terrein was veel belangstelling. Eenige raadsleden waren mede aanwezig. Het leuke tuinfeest is uitstekend ge slaagd. KATWITK. Burgerlijke Stand. Geboren: Klaas, z. van N. Hoek en A. Klaassen; Maria Jacoba, d. van J. den Duik en M. Star; Arend, z. van J. den Hollander en A. van der Plas. Overleden: Lena van Duijn. 4 jaren. d. van C. van Duijn en A. de jong; Arie den Hei)er. 77 jaar. echtgen. van J. dc Vreugd. Getrouwd: W. Schonenberg en C. J. v. Tongeren; P. Boekling en C. Steijger; J. Hartzuiker en C. Sinon; J. de Mooij en C. Maagdelijnj M, van D.ijk en J. Hoek. KATWIJK AAN ZEE. Plechtig afscheid van koster Schuitemaker De heer C. Schuitemaker heeft gister avond in de Nieuwe Kerk voor het laatst zijn kerkelijke betrekking van koster uit geoefend. Daar hij in Augustus 71 jaar wordt, achtte hij den tijd gekomen, om door jongere krachten vervangen te wor den. Hij heeft het kosterschap 31 jaar en 3 maanden waargenomen. Vermeldens waardig is. dat dit ambt achtereenvolgens door 3 geslachten Schuitemaker geduren de 110 jaar uitgeoefend is. Toen hij 40 jaar was. verving hij zijn vader, en zijn grootvader was koster van de Oude Kerk, toen de Nieuwe Kerk in de Voorstraat, die pas van 1886 dateert, nog niet ge bouwd was. Jammer genoeg kon dit kosterschap in het 4de geslacht niet voortgezet worden, omdat de zoon geen „kosterlijke neigingen" had! Toen de heer C. Schuitemaker 1 April 1931 zijn 30-jarig jubileum herdacht, ont ving hij groote waardeering van vele kan ten. Wij hebben toen een uitvoerige be schrijving gegeven van de tallooze be slommeringen, die het kosterschap mee brengt en ook gewezen op de voortreffe lijke wijze waarop de heer Schuitemaker zich van zijn taak kweet. Geen wonder dan ook, dat ds. P. Pras, zich, nadat hij zijn predikatie beëindigd had, persoonlijk tot den trouwen kerke- dienaar wendde. Namens de kerkvoogden, den kerkeraad en ds. Rutgers bedankte hij koster Schuitemaker voor den ijver, de toewijding en de onkreukbare trouw, waarmee deze steeds zijn plichten had waargenomen. Spr. herinnerde er aan, hoe door drie achtereenvolgende geslach ten uit zijn familie waargenomen was en hij reeds de 70 Jaar, vermeld in Psalm 90 bereikt had. Spr. herdacht eveneens zijn huisgezin, zijn vrouw en dochters, die hem stgeds zoo krachtdadig hadden bijge staan. Spr. haalde aan, wat op hem toe passelijk was uit Psalm 84, n.l.: „dat één dag in uwe voorhoven beter is dan dui zend elders; ik koos liever aan den dor pel in het Huis mijns Gods te wezen, dan lang te wonen in de tenten der godde loosheid". Diep bewogen dankte de heer Schuite maker ds. Pras voor de tot hem gespro ken woorden. Op verzoek van ds. Pras werd Schuite maker met zijn gezin staande toegezon gen: „Dat 'sHeeren zegen op hen daal'!" Tevens werd de nieuwe koster van der Plas geïnstalleerd. Ds. Pras hoopte, dat hij de voetsporen van zijn voorganger volgen zou. DEMONSTRATIE MET DE NIEUWE REDDINGBOOT. In elk opzicht goed geslaagd. Zaterdagmorgen was op het strand ter hoogte van de Oude Kerk een groote menigte bijeen teneinde de demonstratie met de nieuwe reddingboot, vervaardigd door de firma gebr. Taat, bij te wonen. Deze werd gelijk gemeld voor eenige leden van de internationale conferentie van reddingsdiensten gehouden. Tegenwoordig waren de heeren Sten Isbcrg, Secretary of the Swedish Life boat Society, uit Goteborg; C. V. Fabricius, directeur du service de sauvetage des naurragés, uit Kopenhagen en commandant Cogniet, chef du service de „l'Inspection de la Société Centrale de sauvetage des naufragès", uit Parijs. De heer H. T. dc Booy, adj.-secretaris en inspecteur van de N.Z.H.R.Mij., die Vrijdag met de leden van de Internationale Conferentie de Zuiderzeewerken in oogen- schouw had genomen en daar zes motor- reddingbooten van de zeven, die er zijn, had bezichtigd, liet den heeren ook luer alles zien. De heer de Booy deelde ons mede, dat deze reddingboot gemaakt is naar het Deensche model. In Denemarken wordt volgens een geheel ander systeem de red dingboot te water gelaten, n.l. over rollen voortgetrokken. Het model wagen, waarop de icddingboot vervoerd wordt en dat ook door de firma gebrs. Taat vervaardigd is, is daar onbekend. Vandaar de groote belangstelling om deze methode in toe passing te zien. Onder degenen, die den tocht met de reddingboot meemaakten, behoorden de burgemeester dezer gemeente, mr. W. J. Wolderingh van der Hoop, de heer J. H. v. d. Wijngaart. inspecteur van politie H. v. d. Plas, oud-schipper van de Kat- wijksche reddingboot en de verslaggever van het Leidsch Dagblad. De tractor deed het ditmaal goed en de boot werd door de lanceertouwen vlot van den wagen in zee getrokken. Met een snellen gang schoot deze door de branding en met een flinke vaart van 10 a 12 mijl per uur werd door den schipper C. Jonker aan het stuur in de richting Noordwijk gekoerst. Hot landen en opladen op den wagen had een vlot verloop. Met twee tractors werd de boot gemakkelijk door hel mulle zand op den Boulevarcl getrok ken en naar het erf van de ggbrs. Taat in de Voorstraat gebracht De vertegen woordigers van de buitenlandsche redding- maatschappijen waren zeer voldaan over de prestaties van de nieuwe reddingboot. De heer Isberg had modegedeeld, dat hij aan het Hollandsche reddingwezen te danken had, dat hij deze oefening had kunnen bijwonen. In 1903, toen hij nog kapitein was leed hij met zijn schip bij Terschelling schipbreuk en hij werd met de bemanning, door de Terschellingsche reddingboot van een anders wissen dood gered. Gevonden voorwerpen. 1 bruine imit. schildpad lederen portemonnaie; 1 heeren regenjas met kalkvlekken; 1 paar kinder klompjes; 1 halskettinkje in doosje; 1 huissleutel; 1 mantelceintuur: 1 beige da- rnestasch met inhoud; 1 huissleutel; 1 paar blauwe zwemschoentjes; 1 porte monnaie inhoud f. 6.01: 1 bruin lederen portemonnaie inhoud f. 1.26; 1 postduif No. 185955-Holland; 1 gewicht van 1 Kilogram; 1 paardendek; 1 blauwe man telceintuur; 1 sleutelbos met 4 sleutels; 1 koffertje met inhoud: 1 postduif No. 707-23 Holland; 1 zijden kleedje met twee paar wollen kousjes; 1 autoband: 1 bruine kinderschoen (gummi); 1 paar bruine sandalen; 1 portemonnaie inhoud f.1; 1 damestaschje met inhoud: 2 EngeLsche sleutels: 1 belastingmerk in etui; 1 paar witte t-mderbadschoentjes: 1 oud heeren- rjjwiel merk Schaart; 1 postduif gemerkt 3-32-a 1213: 1 zwart heerenvest; 1 paar grijze badschoentjes; 1 grijze mantelcein- truur; 1 lichtkleurige bouvier; 1 paar zwemschoentjes rood-wit; 1 jvit mutsje; 1 179. Tuimeltje kwam in de keuken, waar de kok juist bezig was. Toen deze ljem zag. wierp hij hem een helen stapel borden naar het hoofd, tot groote schrik van Tuimeltje, die vluchtte. 180. Zoo'n ontvangst had Tuimeltje niet verwacht. Hij vond dat de kok er koortsachtig uitzag. Deze liep met een groot mes rond en dreigde Tuimeltje te zullen ver moorden. Ik ben pas van jouw streken genezen huilde de kok en nou ben je er weer, maar Tuimeltje hield zich heel stil in de doos met ooievaar-puree waar hij was ingevlucht. beige portemonnaie inhoud f 0.23: 1 kin- derportemonnale imit schildpad; 1 rol tafelzeil; 1 paar zwarte badschoentjes; 1 huissleutel. Inlichtingen betreffende bovengemelde voorwerpen worden iederen werkdag van 10 tot 12 uur v.m. verstrekt aan het Bu reau van Politie te Katwijk aan Zee. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus, z. van C. v. Pijpen en A. Biesheuvel; Theodorus Hendrikus Jacoba, z. van H. W. Smakman en M. H. Hulsbosch: Cornelia Anna, d. van M. Romijn en M. J. v. Stijn; Cornelia Maria, d. van C. Lemmers en S. Heemskerk; Johannes Wilhelmus, z. van A. P. Heger- vorst en M. M. Hilders. Overleden: Martinus Gerardus Korteksas, 9 jaar; Johannes Romijn, echtgen. van H. B. v. d. Lans, oud 61 iaar. Ondertrouwd: L Duijzers en T. Algera: J. de Kuijper en M. A. Hoogkamer. Getrouwd: J. de Graaf en J. v. Parijs: L. Koelewijk en G. J. Gahrmann. Loop der Bevolking. Gevestigd: P. J. Ciip, van Haps, Achter weg 46; A. de Vries en echtgen., van Hil- legom, Narcissenstraat 3; Mej A. v. Maanen, van Leiden, Grachtweg 11: G. E. Moolenaar- Posthumus, van Sassenheim, Veldhorst straat 42. Vertrokken: H. Mijnders, naar Hillegom; Mej. M. Kohlbrecher, naar Zoeterwoude: J. Biersteker, naar 's Gravcnhage: Wed. J. Opdam, naar Heemstede. Gevonden. EetT rijwieltnerk 19311932, een vulpenhouder, een achterdeur van een auto. een heerenrijwiel hoog model, merk Fongers, no. 63886. Het aantal werkloozen bedraagt thans 224; dit beteekent een vermindering van 38 werkloozen. NOORDWITK. Gevonden voorwerpen: een bruine kof fer, een penhouder, een pakje kindergoed, een kinderschoentje, een ring met vier sleutels, een insigne, een bruin laag kin derschoentje. een imitatie parelsnoer, een banden controleur, een zilveren kruisje, een vulpotlood en een slinger van een auto. Inlichtingen over bovenstaande voor werpen worden uitsluitend verstrekt aan het politiebureau te Noordwijk Binnen op Woensdag en Zaterdag tusschen 12 en 1 uur. o NOORDWITKERHOUT. Tuindersverecniging „Dc Eendracht". In café „Het Wapen van Noordwijker- liout" vergaderde Zaterdagavond, de tuin- dersvereeniging „De Eendracht". De voor zitter heette allen welkom en hoopte, dat het aanstaande seizoen voor de tuinders gunstig moge zijn. Veel aanvragen van fabrikanten kwamen reeds bij liet bestuur in. Met algemeene stemmen werd besloten de veilingskosten van 7 op 8 pet. te brengen en zoo spoedig mogelijk met de veilingen te beginnen. De schuld der vereeniging aan de Haar- Iemsche Bankvereeniging ad f. 3000 werd overgeboekt op de Twentsche Bank. Autotocht Ouden van Dagen. Burgemeester van Iersel heeft het eere voorzitterschap aanvaard van een alhier opgericht eere-comité voor den jaarlijkschen auto-tocht voor ouden van dagen. Voor zitter, secretaris en penningmeester van dit comité zijn resp. de heeren P. van Deuzen, C. Geerling en L J. Mens. De heeren B. Zandbergen en M. Kokkelkoren zullen voor de organisatie enz. blijven zorg dragen. Tot directeur van de Coöperatieve Boerenleenbank is benoemd de heer C. Hogervorst. Een in de Ned. Herv. Kerk gehouden collecte voor het instituut voor lijders aan vallende ziekten te Heemstede bracht ruim f.23 op. o OEGSTGEEST- Door onbekendheid met den weg en de vele bochten, reed gisternacht achter het Groene Kerkje de lieer P. B. wonende te Amsterdam met zijn auto in de sloot. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De auto is met den kraanwagen van de garage Kranenburg uit de sloot gehaald. In den vorigen nacht is door de politie op iice.erdaad betrapt de 28-jarige P. K. wonende te Leiden tijdens liet ont vreemden van te veld staande pioenbloe- men, ten nadeele van de bloemisten S. en v, d. B. alhier. SASSENHEIM. AFSCHEID VAN DEN HEER JACOBS. Als penningmeester van de Schictvereen. „Wilhelmina". De politie schietvereeniging (Wilhelmina) alhier hield haar maandelijksche oefening door de leden en donateurs op het bekende terrein Sporthof. Na afloop van de oefe ning werd een ledenvergadering gehouden in de zaal van het café Oude Post van den heer A. Schrama. Het eenige punt van behandeling was: afscheid van den heer Jakobs te Warmond. De voorzitter, de lieer J. Went sprak ongeveer als volgt: Een ieder van ons is de reden van deze vergadering bekend, n.l. het afscheid van onzen geachten penningmeester den heer Jakobs en wel ter gelegenheid van zijn benoeming tot Rijksveldwachter-Briga dier ter standplaats Schipluiden. Het woord richtend tot den scheidende, wenschte hij dezen celuk met zijn benoeming. Tot ons leedwezen vervolgde SDr„ gaat U onze schietvereeniging verlaten, waarvan U oneereer veertien iaren lid bent ee- weest. ia zelfs de laatste iaren bestuurs lid, welke functie U als Penningmeester zeer naar genoegen van het bestuur en de leden heeft vervuld.. Wij kunnen niet anders zeggen, dan dat wij U noode zien vertrekken naar Uwe nieuwe standplaats, temeer daar U steeds een warm hart voor onze vereeniging draagt; daarom een woord van dank voor al hetgeen u voor de Schiet vereeniging heeft gedaan. Wij vonden steeds in u een beste collega en een goeden vriend. Wii bieden U een blijvende herinnering aan. Ik spreek hierbij de wensch uit, dat u bij het zien van dit cadeau steeds aan den prettigen tijd, welke wij met u in deze vereeniging hebben mede gemaakt, steeds zult terug denken. Hierop overhandigde de voorzitter den heer Jacobs een prachtige bureaustoel. Onder den indruk van het gesprokene dankte de heer Jacobs den voorzitter en de leden voor het mooie cadeau. De heer Jakobs zeide, dat het geheel buiten zijn verwachting was, dat hem bij het afscheid zoo'n hulde werd gebracht en dat de prettige samenwerking onderling en de ver standhouding van bestuur en leden lang bij hem in herinnering zal blijven. Daarna werd nog door meerdere leden een woord van dank tot hem gesproken en men bleef ccn tijdlang gezellig bijeen. Geen steun aan bedrijven. Waar na bespreking in Den Haag ge bleken is, dat steun aan bedrijven niet kan worden gegeven, hebben B. en W. besloten aan hen, die in behoeftige om standigheden verkeeren, gedurende de eer ste vier weken (rooitijd bloembollen) bij stand te verleenen. Die meent daarvoor in aanmerking te komen, kan zich schriftelijk wenden tot het crisis-comité. Secretaris is de heer M. B. M. Baggen, gemeente-ontvanger. Het verslag der Gemeentebedrijven. Het gasbedrijf Dit bedrijf zal dit jaar zijn zilveren ju bileum vieren. Gedurende de afgeloopen kwarteeuw heeft het in een behoefte voorzien en niemand kon bij de oprich ting voorzien, dat het zulk een vlucht zou nemen. Steeds werd het buizennet uit gebreid en het gasverbruik nam, in tegen stelling met andere plaatsen, toe. Het ma gazijn voorzag reeds lang niet meer in de behoefte en zoo werd in het voorjaar het nieuwe gebouw aan de Molenstraat in ge bruik genomen. De lengte van het buizennet bedraagt thans 12566 meter, in 1931 werd het net met 275 meter uitgebreid. Het gasverbruik over 1931 bedroeg 596.327 kub. meter. Hiervan verbruikten de munt- en penningmeters 144.180 kub. meter, terwijl de straatverlichting 2880 kub.meter verbruikte. Tegen het goedkoope tarief van 5 ct. werden 178485 kub. meter afgeleverd. Het grootste verbruik per dag was op 15 Aug., nl. 2304 kub. meter; het kleinste op 14 Mei. 1033 kub. meter. In totaal zijn er 1044 aansluitingen tegen 1004 in 1930. Het bedrijf heeft een schuld van f. 74646.05, waartegenover de waarde der gebouwen, toestellen en bui zennet e.a. staat. Aan salarissen en loonen werd in 1931 uitbetaald een bedrag van f. 8341.85. De netto-winst bedraagt f. 4087,51'/!. Het waterbedrijf Gedurende 1931 werd 79835 kub. meter ingekocht tot een bedrag van f. 9812,32; afgeleverd werd tot een bedrag van f. 24.673,42. Er zijn 1060 aansluitingen, tegëu 1005 in 1930, terwijl aan een zestal ingezetenen van Oegstgeest, nabij de grens wonende, water geleverd wordt. Het verbruik is van 24.756 kub. meter in 1926 gestegen tot 79.835 kub. meter. In 1931 hebben 242 personen de hen toegestane hoeveelheid overschreden. Het toegestane aantal meters voor alle aange slotenen bedroeg 70.600 kub. meter, terwijl slechts 52.000 kub. meter werd verbruikt, derhalve een minder verbruik van 18.600 kub. meter, wat berekend a 30 ct. een bate oplevert van f. 5580. Hiertegenover staat evenwel een verlies van 15.366 kub. meter. In den loop van 1931 werd besloten dö eenheidsprijs met 5 ct. te verlagen en te brengen op 25 ct. per kub. meter; de min dere opbrengst hierdoor wordt geraamd op f. 2300. Door herziening der huurwaarde voor de personeele belasting bleef de prijs van het vastrecht voor een klein aantal woningen gelijk en werd voor velen zelts verhoogd, hiertegenover staat dat ook meer water verbruikt mag worden. De lengte van het buizennet is 15091 M. tegen 14.855 M. in 1930. De winst bedraagt f. 2379,35; hiervan is f. 1728,37 bestemd voor extra afschrij ving over de jaren 1926-1929. De schuld is f. 110.666.66. Het badbedrijf. Aan dit verslag ontleenen wij dat ln 1931 4734 enkele baden werden genomen, waarvan 3360 a 5 ct.; voorts werden ver kocht 104 knipkaarten a 10 baden, 83 maandkaarten en 121 abonnementen. Door de houdsters en houders van maandkaarten en abonnementen werden genomen 3888 baden (tegen 5139 in 1930) waarvan 2254 door dames en 1634 door heeren. In totaal werden 9662 baden ge nomen tegen 11869 in 1930. Aan de Noord wij ksche Reddingsbrigade die hier komt oefenen, wordt een reductie van f. 0.50 op elke kaart van f. 2.00 verleend. In to taal bedroeg in 1931 deze reductie f. 26,-. De winst op de consumptie bedroeg f. 40.02. De totale ontvangsten aan entrée's enz. bedroegen f. 1665,40. Door den Nederi. Zwembond (kring Den Haag) werd een demonstratie gege ven, die goed bezocht was. Het verlies over 1931 bedroeg f. 4199,42; terwijl op 31 December een schuld was van f. 30.900.- Bij Kon. Besluit is herbenoemd tot burgemeester dezer gemeente de heer J. P. Gouverneur. STOMPWITK. Een bemalingskwestie. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben afwijzend beschikt op de verzoeken van het bestuur van den Zoetermeerschen Meer polder en van A. C. van Vliet alhier en van 53 anderen, om vernietiging van de op 28 Oct. j.l. aan L. G. v. d. Voort te dezer plaatse door dijkgraaf en hoog heemraden van Rijnland verleende ver gunning tot afmaling van het overtollige water op Rijnlands boezem en tot ophoo ging van het drasse binnenbeloop van den dijk van den Drooggemaakten Grooten Pol- dér wegens de voorgenomen demping en afdamming van het perceel kadastraal be kend gemeente Stonipwijk, sectie C. no. 710 (de demping van een plas met afval stoffen van de gemeentereiniging van Voorburg). VEURLEIDSCHENDAM. Spreekuur van den schoolarts. Er bestaat gelegenheid voor de ouders om hun kinderen tusschentijds te laten onderzoeken. Daartoe houdt de schoolarts zitting voor Veur op den 4en Woensdag in de maand van 3—4 uur in 't gemeente huis: voor Stompwijk op den len Woensdag in de maand van 9V„10'/ï uur in de R.K. Jongensschool. WASSENAAR. Aanbesteding. Zaterdag werd alhier in het openbaar aanbesteed het bouwen van een drieklassige kleuterschool aan de Johan de Witstraat voor rekening van de Vereeniging voor Welzijn der Jeugd alhier. Er waren 8- inschrijvvers. Laagste was de heer A. liaspers alhier voor f. 25.500. Brand in stofleerderspakhuis. Omstreeks 2 uur Zaterdagmiddag ont stond er brand in het pakhuis van den stoffeerder van A. aan de Kerkstraat alhier, doordat een lucifer, waarmede een pijP werd aangestoken, afbrak en in hcht ontvlambare stoffen terechtkwam. In een ommezien sloegen de vlammen hoog uit en deelde zich mede aan opgeslagen stapels varens, kapok, veeren enz., terwijl het dak ook vlamvatte. De brandweer, die s poe ot ter plaatse was, tastte met enkele stralen op (Ie waterleiding het vuur aan. Na een kwartier was het gevaar geweken. De brandschade bepaalt zich tot het dak en de materialen. 2-3

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 10