LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 25 Juni 1932 UIT DE OMSTREKEN. TUIMELTJE EN KRUIMELTJE IN HET KABOUTERLAND AGENBA. AALSMEER. Inbraak. Gistermorgen werd ontdekt, dat was in gebroken in het badhuis van de Vereeni- ging „V.I.B.A." aan den Stormmeerweg. Vermist worden ongeveer f. 40 een pnrtii sigaretten enz., benevens een saxofoon, van den badmeester ter waarde van f. 200. De politie stelt een onderzoek in. BENTHUIZEN. De gehouden collecte ten behoeve van het fonds van den gewapenden dienst heeft alhier f22.77 opgebracht. HAARLEMMERMEER. Cornelis Peetoom i'. In ziin woning aan den Kruisweg nabij de Cruquius alhier, is op 71-jarigen leef tijd overleden de heer Cornelis Peetoom, die van zijn geboorte af in deze gemeente beeft gewoond en de wordingsgeschiedenis van den Haarlcmmermeerpolder van den lieginne af heeft meegemaakt. Inbraak. Bij den heer K. nabij Halfweg alhier, is 's nachts ingebroken. De dieven hebben zich aan de achterzijde door het forceeren van een deur toegang tot de woning ver schaft en een paar kasten en een buffet geopend, doch verder geen gelegenheid gehad om hun slag te slaan, wijl ze door onraad in hun werk gestoord werden. Zonder den geringsten buit hebben ze het hazenpad gekozen. De politie doet onder zoek. De heer J. Everliardus, onderwijzer aan de bijzondere school aan den Aals- meerderweg te Rijk alhier, is in gelijke Intrekking benoemd te Amsterdam. HILLEGOM. Steunregeling Kweekersgenootschap. De afdeeling Hillegom van het H.B.G. heeft een matig bezochte vergadering ge houden. In bespreking kwam het voorstel der afdeeling Sassenheim van „Bloem bollencultuur" Inzake de inkrimping der beteelde oppervlakte met bollen, waarop een langdurige gedachtenwlssellng volgde. De meerderheid der vergadering was voor adhaesle-betulging met uitzondering van het punt fondsvorming door contributie om de overproductie door de Regeering te doen opkoopen. Medegedeeld werd, dat door de gecombineerde vergadering van voorstellers van diverse plannen onder voorzitterschap van den heer Krelage een deputatie naar den minister wordt afge vaardigd om deze steunregeling te be pleiten. In beginsel wordt aan het voor stel adhaesie betuigd De meening over den stand van liet gewas is als volgt: Hyacinthen middel matig tot goed wat dikke bollen betreft, .ionge bollen goed. De gezondheidstoestand is vrij goed. Tulpen: Darwin en late tul pen middelmatig, enkele vroege slecht, dubbele vroege zeer slecht. Van narcissen js een goed gewas te wachten. Gele cro- cussen goed. soortcrocussen middelmatig tot goed. Irissen matig. Bij de rondvraag werd inzage bepleit van een zwarte lijst. 25-jarig jubileum van den heer Walter. Op 1 Juli a.s. zal het 25 jaar geleden j zijn. dat de heer H. Walter, kantoorknecht I ten postkantore alhier, als besteller bij den P.T.T.-dienst werd aangesteld. De heer Walter was echter voor zijn aanstel- I ling al bijna 11 jaar als hulp-besteller werkzaam geweest. Op 15 Augustus 1896 kwam de jubilaris als hulp-besteller in dienst en is toen circa 22 maanden belast geweest met het post- vervoer van de laatste dagelljkschc ver zending. In verband met het moderne vervoer, is ook deze dienst de laatste jaren belangrijk gewijzigd. Vroeger ging Walter met de laatste tram naar Leiden en kwam dan, na aldaar de van elders gekomen en voor Hillegom en Zilk bestemde poststuk ken verzameld te hebben, des nachts met de postzak op den rug te voet terug. Walter is de oudste ambtenaar ten postkantore alhier en algemeen bekend en geacht. Ook buiten zijn dienst weet hij zich nog verdienstelijk te maken en zoo is hij sinds eenige jaren de voorzitter van de afdeeling Hillegom en omstreken van den Centralen Bond van P.T.T.-personeel. Tevens heeft Walter een bijzondere Inte resse voor de oudheid, zoodat hij op dit gebied nog een vraagbaak is voor velen, die er iets van willen of wilden weten. In verband met de uitbreiding van het kantoor alhier is sedert 1 Juli 1920 de jubilaris beoemd tot kantoorknecht. Wij twijfelen er niet aan of de be langstelling op 1 Juli zal groot zijn, zoo wel van de zijde der Administratie als van daar buiten. Walter is een zeer ijverig en plichtsgetrouw ambtenaar, die een der gelijke belangstelling verdient. Bijeenkomst Bestuurdersbond. Alhier is vanwege den Hillegomschen Bestuurdersbond in het gebouw „Veree- nigt U" een openbare vergadering gehou den, tegen verslechtering van werkloozen- steun. De zaal was vol. De voorzitter, de heer Rovers, zei dat men na de vergadering van verleden week en na het telgram aan den minister, nu op de straat wenschte te demonstreeren. Vooraf hield de heer W. van der Vall een rede over het onderwerp: „Wat zijn onze eischen?" Hij herinnerde eraan, hoe het vroeger hier gesteld was en hoe hij bij zijn eerste optreden werd gewaarschuwd voor een pak slaag. Thans werd het werk zeer gewaardeerd. Wij socialisten, zei spr., eischen het recht op leven en werk, dat recht dragen wij uit naar buiten, langs de straten, wij willen een betere toekomst maken en het afgenomene terugnemen. (Applaus). De voorzitter deelde mee, dat er niet gedemonstreerd mocht worden. Wel hield men een optocht door de gemeente met een vlag en drie doeken. Er werd niet ge zongen. Het geheel had een zeer rustig en kalm verloop. SFOEDEISCHENDE RAADSVERGADERING. Korting op loonen en jaarwedden - Belastingen verhoogd. De raad dezer gemeente heeft gister middag vergaderd onder voorzitterschap van burgemeester Pont. De heeren Meskers en Van der Loo waren afwezig. Verleden week zijn de volgende twee zaken aangehouden, ten einde alsnog een advies te verkrijgen. A. Voorstel tot verhaal van pensioens bijdrage op het personeel in dienst dezer gemeente. De Commissie van Georg. Overleg voor de ambtenaren adviseert: dé korting voor de ambtenaren niet toe te passen op be zoldigingen van f. 1200 of minder, boven f. 1200 tijdelijk 2'/t pCt. van het bedrag en 5»/o waarmede de bezoldiging f.2000 te boven gaat. De Permj Comm. voor werklieden advi seert een tijdelijke verlaging voor het gc- heele gem.-personeel van 5 "/n boven f900. De meerderheid van B. en W. stelt voor op allen een pensioenverhaal van S'/i0'». Voor burgemeester, secretaris en ontvan ger 3 pCt., volgens Ged. Staten en 5V; pCt., te zamen ook 8'h pCt, Ged Staten hebben de 3 pCt. goedgekeurd. De minderheid van B. en W. (weth. Ver meer), is voor de adviezen van G O. en Perm. Commissie. B. Voorstel tot verhooging van de op centen op de hoofdsom van de Gemeente fonds- en de Vermogensbelasting. De volgende posten op de begrootlng 1932 moeten verhoogd worden: werkver schaffing met f. 15.900, steunverleening f. 17.000, Burg. Armbestuur f. 12.500. subsi- sldie werkloozenkassen f.4000. totaal f. 49.400. Verminderd met vermoedelijke Rijkssubsidie a f. 11.000. blijft f. 38.400 te kort. Dit wordt verhoogd met een min dere opbrengst Gem-fondsbelasting f3900 en ingevolge kortingswet f. 2946. samen te kort f 45 246. Dit weer te verminderen met f. 12.000 rente, blijft een tekort van f. 33.246. B. en W. stellen voor met ingang van 2 Mei 1932 de 25 opcenten Gem.fondsbclas- ting te brengen op 50, opbrengende f 18 600 De 10 opcenten op Vermogensbelasting te verhoogen tot 50 opc., opbrengende f.5440, tezamen f. 24.040. Alzoo blijft er nog te dekken f9200. De minderheid van B. en W. 'weth. Vermeer) heeft tegen deze methode be zwaar. Het Georganiseerd Overleg voor de ambtenaren stelde nu voor, om op de jaar wedden van de ambtenaren een tijdelijke korting toe te passen tot uiterlijk 1 Mei 1935 van 3 pCt. met ingang van 1 Mei 1932 en van 5 pCt. met ingang van 1 Sept. 1932, en voor de politie-ambtenaren een korting van 3 pCt. ingaande 1 Mei 1932. De Permanente Commissie voor de werklieden adviseerde nu dezelfde korting als Georganiseerd Overlpg voor de ambte naren, dus voor de werklieden 3 respectie velijk 5 nCt. B. en W. heb'ocn hun eerste voorste! van 8'/j pCt ingetrokken en de voorstellen der ambtenaren en werklieden overgenomen. Beide voorstellen zijn aangenomen, zoo wel,de korting van de jaarwedden en loo nen als de belastingverhooging, maar voor de heeren zoover waren, hebben ze bijna vier uren vol gepraat Er zijn redevoerin gen gehouden, waarop re- en du- en tri- piiek volgden. De voorzitter begon met te zeggen, dat hij en weth. Klaver voor een hoogere kor ting waren, om des vredes wille is het laatste voorstel aanvaard, al was het. dan cok een heele ommezwaai. De heer Klaver, wethouder, was de eerste die een zeer groote redevoering afstak. Hij keurde de samenstelling van Georgani seerd Overleg af. loonen van boven de f 30 bij de gemeente zijn een weelde, die af steekt tegen de loonen van f. 22 in het bollenbedrijf. Men past zich niet voldoende aan, want ook de Rijksambtenaren en -werklieden zijn veel meer gekort dan hier wordt voorgesteld ten opzichte van het ge- meentepersoneel. Het rapport van het Ge organiseerd Overleg is bezijden de waar heid, het is boerenbedrog, zei spreker, die dit woord later heeft teruggenomen. De heer Loerakker had van den wet houder niet anders dan een verklaring verwacht, in elk geval niet zijn aanval op het Georganiseerd Overleg. De indexcijfers die druk besproken zijn, hadden voor hem geen doorslaande beteekenis. De positie van een raadslid in de commissie voor Ge- rganiseerd Overleg is niet benijdenswaard. De heer Mathot was verwonderd over het laatste voorstel, men heeft niet anders gedaan dan den gulden middagweg kiezen. Hij ziet de toekomst donker in en verwacht meer verlagingen. De heer Van Lierop had zijn redevoe ring veiligheidshalve op papier gesteld. Hij noemde de loonsverlaging onvermijde lijk. maar meende dat de oplossing van de crisis daarin niet ligt. De heer De Wreede was het eens met, de heeren Klaver en Mathot, die volgens hem echter geen consequentie trekken. Deze 5 pCt. korting beteekent voor de gemeente kas te weinig, het is een fooitje voor het gemeente-personeel, waarvoor hij bedankt, het helpt den toestand niet verbeteren. De heer Fijna noemde een loonsverla ging niet noodzakelijk, omdat de rekening sloot, met een batig saldo. De oorzaak der groote uitgaven ligt in de werkverschaf fing en de steunregeling, welke voor het grootste deel door het Rijk betaald moe ten worden. De korting helpt ons niet. Verder bestreed hij de heeren Klaver en Loerakker. De heer Jansen was B. en W. dankbaar, dat zij het advies van Georganiseerd Over leg hebben overgenomen. Hij herinnerde aan de verklaring van een paar maanden geleden, dat de financiën der gemeente gezond zouden zijn, waarop de voorzitter bemerkte, dat dé financiën inderdaad nog gezond zijn en blijven, mits er sterke maatregelen worden genomen. De heer Spilker stelde voor niet op de jaarwedden der politie te korten, welk voorstel hij later op verzoek teruggenomen heeft. De heer Vermeer, 'wethouder, heeft daarna zijn houding verklaard en zijn meening gezegd. Hij hecht groote waarde aan hel G O hoewel zijn positie als voor zitter dezer rommis-ie niet. gemakkelijk is. De voorzitter heeft alle sprekers in een breedvoerige rede beantwoord. Vooral over het Georganiseerd Overleg wijdde hij, als tegenstander, uit. De replieken leken welhaast eindeloos. Het voorstel is aangenomen met 9 tegen 4 St.. die van de heeren De Wrecde. Fljma, Prase en Spilker. Over de belastingverhooging is v.n.l. door en naar aanleiding van den heer De Wreede gesproken. De gemeente moet de tering naar de nering zetten; hij zelde tegen te zullen stemmen. De voorzitter meende hierin een verwijt aan het adres van B en W. te kunnen vinden, en zeide dat dit college in alles zoo goedkoop mogelijk tracht te zijn; de Raad draagt tenslotte de verantwoordelijk heid voor de groote uitgaven. De heer Loerakker «oomde tegenstem men een gebaar ia Braat en niet serieus, waarna de heer De Wreede tenslotte ver klaarde. het tekort, te willen dekken, maar in de toekomst te wenschen dat de tering naar de nering werd gezet. Enkele vragen werden door den voorzit ter beantwoord, waarna het voorstel met cl<r. st. is aangenomen. Gevonden voorwerpen: Aanwezig en to bevragen aan het bureau van politie: koralen kettinkje; muts: damesrine, anto- haok; zakje m. brood en drinkenskruikje; kinderzwempak: koperen dop van auto. Door het gemeentebestuur is ver gunning verleend aan de Nederlandschc Spoorwegen tot het leggen van spoor rails op het Stationsplein. De bedoeling is kisten met bollen van de Parallelweg naar het station te kunnen transporteeren. Op het strand, gelegen tusschen de Vuur toren en 150 Meter ten Zuid-Westen van den Vuurtoren, mogen baders zich ook ontkleeden in een gesloten ontkleedtent. Baders die zicli in ajs of mantel gehuld op strandgedeelte bevinden, mogen ten einde in zee te gaan baden, zich aldaar van jas of manten ontdoen, zonder van een ontkleedtent gebruik te maken; In bijzondere gevallen kan door B. en W. afwijking van het bepaalde in dit artikel worden toegestaan. Opgemerkt zij dat, zulks is in de raads zitting uitdrukkelijk door den voorzitter gezegd, de steenen glooiing en de hoofden der uitwatering, niet als strand worden beschouwd, zoodat de Katwijksche ieugd, die in de uitwatering een geliefde zwem- gclegenheid vind, hier, zooals tot nu toe ook werd toegestaan, vrijelijk mag baden. KATWIJK AAN DEN RITN. De Tuinbouw. Gisteren hield de Tuinbouwver. „K. en O." haar eerste veiling in dit zomerseizoen. Er was een grooter aanvoer dan verwacht werd. doch de prijs van de vroegere aard appelen was al dadelijk een teleurstelling. Deze varieerde van f.0.80 tot f. 1.40 per kist van 25 Kg. Zelfs bij een redelijk be schot geven deze eerstelingen geen loo- nende uitkomst. Peen ging goed weg doch voor sla was geen animo. Gehoopt wordt, dat. als de oude aardappelen opraken, dit nog geenszins gunstig zal werken op den prijs der nieuwe. DE HEER LAGEMAAT GAAT MET PENSIOEN. KATWITK. De liadvoorscliriften. Cm de \ole belanghebbenden een duide lijker inzicht Ie geven hetgeen volgens de verordening np de zeebaden en liet strand niet of wel is toegestaan, meenen wij goed te doen als aanvulling op liet rnadsverslag van de vergadering van 1.1, Donderdag, hetgeen in art. 8 dier ver ordening wordt bepaald, weer te geven: Het fs verboden zich op het strand, gelegen tusschen do Noord-Oostelijke grens der gemeente en 150 Meter ten Zuid-Westen van den vuurtoren en in de duinen te ontkleeden, zicli op die plaatsen ongekleed of in baricostuiim op te houden; Op het strand, gelegen tusschen het RIjnlandsch Uitwaie'i"g kanaal en de Vuur toren, mogen baders zich n'leen ontkleeden in een badkoets of ontklcedkamer cener zeebadinrichting: 177. Ze wisten al lang dat Tuimeltje weer in het Kikkerland was. Uit alle huizen hingen vlaggen en een heele hoop kikkers kwamen het. Kaboutertje zingend tegen. Zoo kwamen ze In een grooten optocht bij den koning aan, die natuurlijk erg verbaasd was, want de koning had Tuimeltje nog nooit gezien. Vroeger woonde de koning heel ver van het paleis af. maar spoedig wilde hij meer van het kaboutertje weten en liet hem bij zich komen. 178. Nadat de koning met. verbaasde oogen naar Tui meltje had geluisterd, gaf hij hem permissie het kasteel eens te bezichtigen en Tuimeltje nam dit idee met belde handen aan. Ik weet den weg we! alleen, zei hij tegen den koning en deze antwoordde lachend, dat Tuimeltje maar doen moest wat hij graag wilde. Een hulpvaardige bode. Bij de ingebruikneming van het nieuwe en buiten gebruik stelling van het oude gemeentehuis gaat ook de Ixide-concierge de heer W. Lagemaat, den dienst met pen sioen verlaten. De heer Lagemaat is reeds cenigen tijd den pensioengerechtigden leeftijd gepasseerd. De heer Lagemaat, hoewel van ge boorte geen Katwijker, is bij ieder Kat- wiiker, klein en groot, van jong tot oud bekend. Wie zou niet eens van de diensten en bereidwilligheid van „Lagemaat" ge bruikt gemaakt hebben! Geen enkele Kat wijker. En de tallooze vreemdelingen die jaarlijks onze plaats bezoeken en dan al licht eens op liet gemeentehuis te maken hebben, kennen ongetwijfeld allen onzen gedienstigen congierge. De heer Lagemaat werd in Katwijk, onder burgemeester de Ridder op 1 Mei 1893 aangesteld als gemeente-veldwachter. 17 raar later werd hij in plaats van den heer de Jong, die den dienst verliet, be noemd tot gemeentebode terwijl hij bij be sluit van den raad van 18 Juni 1912 werd benoemd tot ambtenaar van den burger lijken Stand. .De lieer L. heeft dus een lange reeks van dienstjaren, bijna 40, achter den rug, doch naar het uiterlijk te oordeelen kan de heer L. nog wel eenige jarpn van zijn welverdien'de rust genieten. Wij, en ongetwijfeld velen zoo n iet alle inwoners, wenschen hem dit, met zijn gezin, van harte'toe. Het nieuwe Raadhuis. Het nieuwe gemeentehuis nadert zijn voltooiing en indien het gebouw niet de aandacht van allen zou trekken, (immers ook ten opzichte van architectuur verschil len de smaken), dan zal zulks spoedig het geval zijn met de entourage. Rondom het Raadhuis is, onder leiding van den gemeentetuinman, den heer v. Zijst een beplanting aangelegd, die het bezien overwaard is en ook ieders aan dacht en bewondering heeft. Het geheel trekt, vooral 's Zondags, veel wandelaars, opk uit Katwijk aan Zee. NOORDWITK. GEMEENTERAAD. De tarieven der steunregeling - De salaris korting - De organisatie van het politiepersoneel. De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen, onder voorzitter schap van burgemeester v. d. Mortel. Af wezig de heer Alkemade met kennis geving. Onder de ingekomen stukken bevindt zich o.a. een verzoek van den Ned. R.-K. Politiebond „St. Michael" inzake een sub sidie voor de politie-vakschool. Hierop wordt afwijzend beschikt. Een verzoek van den ondernemer H. Bol huis van den autobusdienst Noordwljk-Zee Den Haag om afdoende verbetering van den Zwarten weg wordt in handen van B. en W. gesteld om advies. Aldus besloten. De Burgemeester deelt o.a. mede dat de derde postbestelling in Noordwijk-Binnen behouden blijft, die in Noordwijk-Zee tot aan het einde van het seizoen. Voorts dat het uitbreidingsplan is binnengekomen en dat de bedragen der steunregeling ver laagd zullen worden. De heer Vink stelt voor om de voorge stelde wijzigingen te aanvaarden, doch daaromtrent met den Minister bespre kingen te doen voeren door een te be noemen Commissie uit den Raad, teneinde te trachten deze verlaging weer in te trekken. Tijdens de hierover gevoerde be sprekingen komt naar voren, dat verschil- KATWIJK AAN ZEE. Onveilig duinterrein. Het duinterrein ten Zuiden van de schiet banen zal de volgende week op Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag van 10—2 en van 7—10 n.m.; op Woendag van 7—10 uur nam. en op Zaterdag van 2—8 uur nam. onveilig zijn, wegens hei houden van schietoefeningen met scherpe patronen. De leerlingen van de vier hoogste klassen van een school uit Dordrecht kwamen in vier groote autobussen uit Sli»- drecht, nadat zij eerst de Koloniale Ten toonstelling in Den Haag bezocht hadden, dén middag doorbrengen op het Stille strand over de Watering. In de tent van Chris werd het twaalf uurtje gebruikt. De autobussen parkeerden op het nieuwe perkeerterrein. Des middags vertoefden de kinderen van een andere school een tijdlang in den speeltuin in Duinoord. Zondag. Wassenaar (terrein Zijdeweg)- Bui tendag Vrijz. Chr. Federatie. 2'/. uur nam" BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop. Hoogewoerd 8 uur nam „De Man met de Kap." Woensdag en Zaterdag njn. 2 uur. Zon dag 2 uur en 4 uur 30 n.m. Luxor-Theater. Stationsweg, 8 uur nam „Romance". Woensdag en Zaterdag njn. 2 uur. Zon dag 2 uur en 4 uur 30 n.m. Trianon-Theater Breestraat. 8 uur nam „Drie dagen in de patoet". Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uur. Zon dag 2 uur en 4 uur 30 n.m. DIVERSEN. Zaterdags Inst. v. Praeventieve Genees kunde: Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halftwee tot 3 uur nun. Inen ting tegen diphterie 45 uur nam. Donderdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebureau voor Alco holisten. 710 uur nam, De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 20 tot en met Zondag 26 Juni a.s. waargenomen door apotheek: P. du Croix, Rapenburg 9 telefoon 807. De geneeskundige Zondagsdienst te Lei den wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen dooi de doctoren P. van Es, Niemer en Starck. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waargenomen door dr. Bertel, tel. 3302. lende leden de steunuitkeering aan de vlsschers te laag achten. De Burgemeester wijst er op, dat het geen de heer Vink voorstelt, geenerlei nut zal afwerpen. Hij licht het standpunt van' de Regeering uitvoerig toe en iegt er den nadruk op, dat groote soberheid geboden zal zijn. Anders komt er een ocgenbllk, waarop in het geheel geen hulp meer geboden kan worden. Waar moet per slot al dat geld toch vandaan komen? De heer Krau zegt, dat Inderdaad soberheid geboden is, doch die soberheid dient van de andere zijde van hen, die over vermogens beschikken te komen. Weth. Meyer merkt op, dat hij zich met de tariefverlaging niet heeft kunnen vereenigen, omdat tal van zaken nog even hoog in prijs gebleven zijn, als toen met de steunverleening begonnen werd. Indien alles maar in prijs daalde, zou hij zich tegen verlaging niet verzetten. De heer C. G. J. Alkemade wijst met nadruk op het bij velen heerschende ge brek en vraagt naar practische middelen om daarin te voorzien. Ook de voorzitter acht de uitkeeringen ■niet hoog: men moet echter vooruitzien en hij ziet de toekomst somber in. zoodat van verhooging geen sprake kan zijn. De heer v. d. Wiel zegt, dat de motie van den heer Vink doodonschuldig is; zii zal echter niets uitwerken. Men kan geen inbreuk maken op de Rijksregeling: her risico, om zich daarvan los te maken, mag men niet op zich nemen. Laat men echter liever iets doen in de richting van huurverlaging voor de werkloozen. i De motie-Vink wordt na discussie ver worpen met 53 st. Het tweede deel der motie aan dringen bij den Minister op intrekking der gewijzigde steunverleening wordt aan genomen met op een na alg. st. Hierop volgen besprekingen inzake de steunverleening. In het „Orgaan" is beslo ten de uitspraak van den Raad te vragen, om de uitkeering aan bouwarbeiders ad f. 11 op hetzelfde peil te brengen als die van de landarbeiders ad f. 10. Oorspronke lijk was besloten aan bouwvakarbeiders en aan landarbeiders beiden f.11 te geven. Door de regeering was men gedwongen aan de landarbeiders f. 10 te verleenen. Daar schuilt een onbillijkheid in. De uit keering van de bouwvakarbeiders zal nu eveneens tot 1.10 verlaagd moeten worden. Het „Orgaan" zal nu trachten, waar elk geval individueel kan worden bezien, on billijkheden zooveel mogelijk weg te ne men. De heer Van der Wiel wil aan bet „Orgaan" de toepassing van huurtoeslag enz. overlaten. De voorzitter: „Laat men dit rustig aan B. en W. overlaten". Volgt benoeming van een lid van het „Orgaan" voor de steunverleening aan werkloozen, in verband met de benoeming van den heer E. L. de Witt tot voorzitter van dit orgaan. Benoemd wordt de heer Caspers. Tot lid van de commissie van Openbare Werken wordt benoemd de heer Llefferink. Ter voorziening in de vacature commis saris Spaarbank voor Noordwij k en Om streken wordt herbenoemd de heer C. M. v. d. Lee. Rekening' en verantwoording Gezond heidscommissie 1931 worden goedgekeurd. De wijziging huurkoop-voorwaarden ge meente-woningen wordt wegens techni sche moeilijkheden aangehouden- Volgt voorstel van Ged. Staten tot tijd. korting op de salarissen van Burgemeester, wethouders, secretaris, ontvanger en amb tenaar v. d. Burg. Stand. Aan het praeadvies van B. en W. ont- leenen wij het volgende: B. en W. gaan accoord met het voorstel van Ged. Staten, maar achten het juister, dat deze korting voor de gemeente nie., Ingaat met Ingang van den eersten van de maand, volgende op die der Koninklijke goedkeuring, doch met ingang van 1 Jan. 1933, den aanvang van het nieuwe begroo- tingsjaar, daar slechts eenige maanden ge leden bij de behandeling der begrooting 1932 besloten ls, de eventueele verlaging van de salarissen van het gemeente-per soneel bt) de nieuwe begrooting onder de oogen te zien Indien de Raad overeenkomstig °.n^ voorstel mocht besluiten, staat het feit aer salarisverlaging vast; voordat deze in werking treedt heeft de Raad dan nog ge legenheid bij de behandeling der begroo ting 1933 een eventueele salarisverlaging ook voor het overige gemeente-personeei te bezien. Al deze verlagingen zouden aan op denzelfden dag in werking kunnen tre den. B. en W. wijzen er in dit verband no-

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6