Losse nummers van ons Blad niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinn LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 25 Juni 1932 KUNST EN LETTEREN. TELEGRAMMEN. UIT DE OMSTREKEN. LAATSTE BERICHTEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. OVERZICHT KAASMARKTEN. VISSCHERIJBERICHTEN. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 765. Hedenmiddag 2 uur: 760. telegrafisch weerbericht. V.h. Kon Nea Meteorol. instituut, De Blldt Hoogste stand: 767.1 te Valencia. Laagste stand: 750.6 te Saerna. Verwachting tot den avond van 26 Juni: Zwakke tot matige Noord-Westelijke tot Westelijke wind. Betrokken tot zwaar be wolkt. Weinig of geen regen. Weinig ver andering in temperatuur. buitenlandscb weerbericht. (Medegedeeld door het Konlnkl. Ned. Meteorol. Inst. De Bildt.). Over de Noorsche zee en Scandinavig ligt thans een uitgebreid doch vlak depres sie gebied. Het Westen wordt ingenomen door een eveneens zeer uitgebreid gebied van hoogen luchtdruk met kernen bij de Azoren en en ten Zuiden van Groenland. Tussclien deze beide gaat een regelmatige strooming uit liet Noord-Westen, die nergens groote snelheden bereikt en een gelijkmatige temperatuur verdeeling geeft over het geheele vasteland Al een in Zweden en Finland, waar de overheerschende wind richting Oost tot Zuid ik, komt zomer weer voor. In Zuid Duitscliland en Zwit serland vielen nog zware regens. De uit breiding der depressie naar onze omgeving gaf aanleiding tot lichte regen in den nacht en toeneming der bewolking. Voorlonpig zijn nog geen groote veranderingen te zien. luchttemperatuur. 8 uur voorin.: 16 gr. C. (60 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 17 gr. C. (62 gr. F.). ROOGWATERT1JDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Zondag. V.m. te 9 u. 27 min.: n.m. te 9 u. 56 min. Voor Maandag. ,Vm. te 10 u. 25 min. ;n.m. te 10 u. 55 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Hooge Rijndijk". 'sMddags 12 uur: 19'/» gr. C. Zweminrichting „De Zijl". 's Middags 12 uur: 18'/° gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag: 9.56 n.m. tot 409 v.m. Zondag: 9.56 n.m. tot 4.09 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 25 Juni: onder: 12 u. 45; op: 0 u. 45. 26 Juni: onder: 13 u. 56; op: 0 u. 56. CHINA. Conflict over de douane-ontvangsten. Sir Frederick Maze, de inspecteur-gene raal van de douane in de zeehavens van China, heeft bekend gemaakt, dat Foekoe Moto, de Japansche commissaris bij dien dienst te Dairen, is ontslagen wegens verregaande insubordinatie. Hij verklaarde voorts dat indien de moeilijkheden met den douanedienst in Mantsjoerije blijven voort duren, de Chineescbe dienst voor rente betaling en aflossing van buitenlandsche Jeeningen door China ernstig in het gedrang zal komen. Aan een medewerker van Reuter heeft Maze verklaard, dot Foekoe Moto Reweigerd had, te voldoen aan het bevel, de opbrengst van den douanedienst te Dairen af te dragen aan de regeering van Nanking. In Mantsjoerije is weer een trein door roovers geplunderd, terwijl vele passagiers gevankelijk zijn weggevoerd. Volgens Japansche persberichten zou dc Chineeschc generaal Ma Tsjang Tsjang bii het opblazen van een huis, waarin hij verbleef, zijn gedood. Bevestiging is wel gewenscht! NIEUWE UITGAVEN. INTERESSANTE SPOORWEG-GIDS. Door de Ned. Spoorwegen is een zeer uitvoerig reclame-boekje uitgegeven, be treffende goedkoope treinen en goedkoope tarieven in dezen zomer. Juist om het pu bliek aan te moedigen tot reizen in eigen and heeft de directie der spoorwegen den aatsten tijd tal van bijzondere maatrege len getroffen en men vindt ze alle uit- Joeng vermeld in dit fleurige boekje, dat Jj!" vele foto's, betreffende bezienwaar- mgneden op de bestemmingsplaatsen ge- is en voor zeer velen een aan nemelijk bezit zal vormen. Wie een reis »u ondernemen in het eigen mooie land, aaapiege dezen gids en men zal versteld aan over de schat van gegevens, over levendige illustratie in woord en eew, over de vele dingen en feiten, die ltstaPle slechts kunnen vergemak- "i ij Ken en veraangenamen! v.;°uor den luttelen prijs van 5 cent is Kfijgb aan stetions en kiosken ver- LAUSANNE EN GENEVE. LAUSANNE, 25 Juni. (Reuter) De Ita- liaansche delegatie is van meening, dat reeds Donderdag a.s. een plenaire zitting kan worden gehouden, waarop de verte genwoordigers van die mogendheden, die niet aan de onderhandelingen hebben deelgenomen, hun standpunt uiteen zullen zetten. Ook zou op deze zitting het voorstel kunnen worden ingediend de conferentie tot 31 October te verdagen. In deze periode kunnen dan twee te vormen commissies de technische werk zaamheden vervullen. PARIJS, 25 Juni. (Reuter). De verte genwoordiger van Havas te Lausanne ver wacht, dat Maandag aan de Duitsche de legatie practische elschen ten aanzien van de herstel-betalingen worden voor gelegd. LONDEN. 25 Juni. (Reuter). Over het algemeen Is de Engelsche f>ers tevreden over het onderhoud, dat de Duitsche en de Fransche delegatie's gisteren hebben gehad. Financial Times merkt op, dat Herriot zich in een moeilijke positie bevindt. Hij heeft reeds concessies gedaan en is waarschijnlijk tot meer bereid, doch ter- wille van het Fransche principe en de openbare meening in Frankrijk zal Daiitschland moeten toestemmen in het uitstellen van de betalingen. Niemand in Londen gelooft echter, dat Duitschland ooit nog de herstelbetalingen zal voldoen. DE REVOLUTIE IN SI AM. LONDEN, 25 Juni. (V.D.) Uit Bangkok wordt bevestigd, dat de revolutie in Siam heeft geleid tot de invoering van een con stitutioneel monarchistische grondwet. Naar de Koninklijke zomerresidentie Hua- hin is een oorlogsschip gezonden om den 38-jarigen koning Prajadhipok, die zich daar bevindt met de koningin, naar Bang kok terug te brengen. De opstandelingen hebben te Bangkok het paleis van justitie bezet en twee koninklijke prinsen en den hoofdcommissaris van politie te Bangkok als gijselaars gevangen genomen. Tot nog toe is de chef van den generalen staf. die wegens verzet werd doodgeschoten, het eenige slachtoffer van de revolutie. Men verklaart thans, dat koning Pra jadhipok zijn positie zelf heeft ondermijnd doordat hij zich vaak te toegevend heeft getoond tegenover de eischen die men hem in sommige kringen stelde, waardoor hij zich bloot heeft gegeven. De voornaamste fout zou hij hebben gemaakt door in onderhandeling te treden met de ontsla gen officieren over de eischen. die dezen stelden. Ook het financieel beleid van het Koninklijk Huis was niet smetteloos, wat eveneens onder de bevolking groote on tevredenheid veroorzaakte. De toestand was tenslotte onhoudbaar geworden, zoo dat zelfs de financieeie adviseur der re geering. Si» Edward Cook, zich genood zaakt had gezien zijn functie neer te leggen en den koning mede te deelen dat zijn aanwezigheid te Bangkok overbodig was geworden. NOORDWITK AAN ZEE. Openlucht-concert. Gisteravond gaf het Chr. Muziekgezel schap „De echo der Duinen" een concert op het plein voor de Herv. Kerk. Er was veel belangstelling en er werd goed ge speeld. Lijk aangespoeld. Bij paal 78 ten noorden van onze ge meente nabij het Radiostation is aange spoeld het in verregaanden staat van ont binding verkeerend lijk van een man. Door bemiddeling van de politie werd het Ijjk naar de Algem. begraafplaats alhier ver voerd. o NOORDWITKERHOUT. Geslaagd uitstapje. De Chr. gemengde zangver. „Concordia" maakte gisteren een welgeslaagd uitstapje per autobus naar het Gooi. Allen hebben genoten. Teraardebestelling P. Verdegaal. Gistermorgen had onder enorme belang stelling de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen den heer P .Verdegaal, die ruim 27 jaren verbonden is geweest aan de Coöperatieve Boeren leenbank, waarvan 23 jaren als directeur. De overledene wist deze bank tot enormen bloei te brengen. Door ieder bemind en geacht had de overledene zitting in vele corporatie's, was kerkmeester der St. Jozef kerk en tevens eenige jaren lid van den gemeenteraad. Zijn heengaan is voor de geheele gemeente een groot verlies. OEGSTGEEST- - Aan de Technische Hoogeschool te Delft slaagde voor het examen Schei kundig Ingenieur, met lof, de heer P. M. Heertjes, alhier. RITNSBURG. De Winkclbeurs. Gisteravond vergaderde de Winkeliers- vereeniging „Samenwerking" alhier in de zaal van den heer Verbree. De voorzitter, de heer P. van Delft, deelde mede, dat voor de te houden Winkelbeurs annex Nijverheids- en Huisvlijttentoonstelling groote belangstelling bestaat en zich reeds een 25-tal winkeliers en zakenmenschen voor deelneming hebben opgegeven. Ver dere voorbereidende besprekingen hadden plaats, terwijl binnenkort opnieuw een vergadering van de vereeniging zal worden gehouden. NEDERLANDSCH FABRIKAAT. Zooals bekend, zal de Vereeniging „Ne- derlandsch Fabrikaat" a.s. Donderdag in de Stadsgehoorzaal haar algemeene jaar vergadering houden. Zooals uit de achterstaande advertentie blijkt, zal het zeer op prijs worden gesteld, indien alle Leidsche winkeliers .inzonder heid in de komende week, zooveel mogelijk de aandacht willen vestigen op artikelen van Nederlandsch fabrikaat. Het belang van den Middenstand bij een koopkrachtig publiek behoeft niet weder te worden aangetoond. Het is voorts on miskenbaar. dat veel koopkracht behou den zal kunnen blijven, indien de winke liers in elke gemeente van ons land, zoo veel mogelijk artikelen van Nederlandsch fabrikaat verkoopen. Het welbegrepen eigen belang in den besten zin van het woord ,zal daarom ongetwijfeld-een sterke prikkel zijn om ten deze niet achter te blijven en den nog resteerenden tijd zoo goed mogelijk te ge bruiken. Propaganda-materiaal. strooibiljetten, voor het inpakken bij verkochte goederen en kartons om in de etalages te plaatsen, zijn verkrijgbaar op het Bureau der Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland. AUTO-GARAGE UITGEBRAND. Negentien auto's vernield. Hedennacht om 3 uur brak brand uit in de garage „Bloemhof" te Eindhoven, vlak naast de autobus „City"-garage in de Bleekstraat 37a. De garage en reparatie-inrichting brand den totaal uit. Er bleef niets anders over dan een ruïne van 19 vernielde auto's. De stalen ramen waren alle gesprongen door het knallen van zuurstofflesschen. De auto's waren van particulieren, die bij garage „Bloemhof" stalden en ook en kele van den eigenaar zelf. De belendende perceelen bleven be houden. De garage was verzekerd evenals de meeste auto's. De oorzaak van den brand is waar schijnlijk kortsluiting in een der auto's. INBRAAK TE HAZERSWOUDE. Ongenoode gasten hebben hedennacht een bezoek gebracht aan de woning van den bakker R. in de Dorpstraat te Hazers- woude. Aan de achterzijde van de woning hebben de dieven, door het openschuiven van een raam zich toegang verschaft, en in den winkel de lade gelicht, waarin ongeveer f. 8 lag. Verder werd de woonka mer aan een onderzoek onderworpen: juist was men bezig de lade van een kast te doorsnuffelen, toen plotseling de wek ker afliep. Hierdoor gestoord koos men het hazennad, zoodat verder niets wordt vermist. ERNSTIGE AANRIJDING. Hedenmorgen had op den Kanaaldijk on der de gemeente Dungen een ernstige aan rijding plaats. De landbouwer v. B„ uit Dungen. reed met zijn groentewagen naar Den Bosch en werd door een uit Dreumel komende vrachtauto aangereden. De schok was zoo hevig dat de man bewusteloos bleef liggen. Voorbijgangers hebben den ongelukkige naar zijn woning vervoerd, waar een medicus een zware hersenschud ding constateerde. De man verkeert in levensgevaar. De vier personen, die in de cabine van de vrachtauto zaten werden licht gewond. HET SLACHTVEEFONDSEN-CONFLICT OPGELOST. Slagers en gTossiers in het gelijk gesteld. In den zomer van 1929 ontstond er, zoo als men zich zal herinneren, met name op de veemarkten te Amsterdam, Utrecht en Rotterdam, een felle strijd tusschen de verschillende onderlinge vee verzekering s- fondsen en de slagersbonden over de uit betaling van afgekeurde onderdeelen, en wel speciaal van de levers. De slagers be weerden. dat krachtens de bepalingen der Wet deze afgekeurde onderdeelen. als verborgen gebreken, door den verkooper, dan wel door zijn veefonds, moesten wor den vergoed, de veefondsen wezen iedere aansprakelijkheid af. Het conflict nam tamelijk scherpe vor men aan, toen de slagers die verkoopers gingen boycotten, die hun „vee slachte" bij de onderlinge veefondsen wilden verzeke ren. Tenslotte kwamen partijen overeen, het geschil ter beslissing voor te leggen aan eene Commissie van drie juristen, te be noemen door den President van den Hoo gen Raad der Nederlanden, bij welke be slissing partijen zich onvoorwaardelijk zouden neerleggen. Genoemde president benoemde tot ar biters de heeren Mr. Th. A. Fruin, te Rotterdam. Jhr. Mr. K. J. Schorer te Utrecht en Jhr. Mi*. W. M. de Brauw te 's Gravenhage. Thans hebben arbiters uitspraak ge daan en de Slagers- en Grossiersbonden volkomen in het gelijk gesteld. Volgens hun uitvoerig gedocumenteerde beslissing is, volgens de desbetreffende bepalingen van het Burgerlijk Wetboek de kooper van een rund. dat voor de slachtbank is be stemd. ook gerechtigd tot vei-goeding. wanneer na het slachten van het rund blijkt, dat het lijdende was aan een ver borgen ziekte welke bij redelijk en gebrui kelijk onderzoek vooraf bij den koop niet was te constateeren en door welk verbor gen gebrek het vleesch in het algemeen nog bruikbaar is, doch sommige organen en onderdeelen door den Keuringsdienst niet worden goedgekeurd. Dit recht op vergoeding blijft bestaan, ook al zou de waarde van die afgekeurde onderdeelen betrekkelijk gering zijn, en b.v. bij een op f. 360 geschat rund niet meer dan f. 0.35 of - i bedragen. De aanvoeren en hoogste notoeringen waren: Wagens Goudsche Rijksmerk Leidsche lichte lichte zware (1) (2) (1) (2) (1) (2) (1) (2) (1) (2) 20 Juni Oudewater 106 94 117 f— f— f f 27 f 27 f41 f— f f— f_ f_ f_ 21 Juni Bodegraven 501 408 483 f f f f 29 f 30 f 43 f 30 f 32'/s f 45 f f f 22 Juni Woerden 567 442 641 f— f— f f29 f30 f44 f30 f f45 f— f— f 23 Juni Gouda 546 472 434 f— f f— f30 f 30 f 44 f32' f33' f46 f— f f 24 Juni Leiden 155 139 164 f28 f30 f43 f— f— f— f— f— f_ f29 f27 f46 (li Zijn de opgaven van de vorige week. zeer zware f.34. (2) Zijn de opgaven van 2226 Juni 1931. zeer zware f.33. HET ONRECHTMATIG OrNEMEN VAN RADIO-TELEGRAMMEN Inval door de justitie in een perceel te Amsterdam. Naar wij vernemen heeft gistermiddag omstreeks vijf uur op last van de Justitie een huiszoeking plaats gehad in een per ceel in de Dintelstraat te Amsterdam. Op grond van de vermoedelijke overtreding van art. 63 van het Radioreglement. Bij dit artikel is het verboden radio-electri- sche seinen op te nemen en daarvan aanteekening te houden, wanneer het be treft telegrammen welke niet voor den ontvanger zijn bestemd. De huiszoeking geschiedde op grond van het vermoeden dat in dit perceel beurs- telegrammen werden opgenomen, die door den ontvanger aan verschillende bankinstellingen in de hoofdstad werden doorgegeven. De huiszoeking geschiedde door den Reehter-Commissaris Mr. J. Boon en zijn Griffier, waarbij tegenwoor dig waren de Officier van Justitie Mr. Dr. J. A. van Thiel en juridische en tech nische adviseurs van het Hoofdbestuur van de P. T. T. De bezitter van het ontvangtoestel werd op heeterdaad betrapt bij het opnemen van de bedoelde telegrammen. De Jus titie heeft behave het toestel een groot aantal opgenomen telegrammen, voor namelijk beurstelegrammen in code, in beslag genomen. Alles werd door de Justitie voor nader onderzoek meege nomen. DOODELIJK ONGEVAL. Gisteravond reed in de richting Amers foort bij hotel „Birkhoven" de 45-jarige wielrljdster, mej. B. uit Soest. In gelijke richting ging een auto. Plotseling stak de wielrijdster den weg over zonder een tee- ken te geven, waardoor zij door de auto gegrepen werd. Met een gecompliceerde linkerbeen breuk en ernstige hoofdwonden is zij naar het St. Elizabeth Ziekenhuis overgebracht waar zij na aankomst is overleden. DE CRISIS-ZUTVELWET. Naar wij vernemen zal het in verband met het feit, dat de algemeene maatrege len van bestuur die volgens de crisis-zui- velwet noodig zijn, nog niet zijn versche nen niet mogelijk zijn de wet op 4 Juli a.s in werking te doen treden. Vermoedelijk zal dit thans op 10 Juli het geval zijn. GOEDKOOPE REISCOUPONBOEKJES BIJ DE SPOORWEGEN. De Alg. Ned. Ver. v. Vreemdelingenver keer. de Ned. Spoorwegen en de hotelhou- dersbond Horecaf zijn tot samenwerking gekomen in de pogingen dier lichamen om het reizen in eigen land door Nederlan ders in dezen zomer te bevorderen. Als gevolg hiervan Is besloten tot de volgende regeling: Van 1 Juli tot en met 15 September 1932 zullen aan verschillende stations der Ned. Spoorwegen en in eenige der voornaamste reisbureaux in Nederland couponboekjes worden verkrijgbaar gesteld, waarmede men naar alle richtingen van het land kan reizen. In ieder couponboekje zitten drie coupons voor een verblijf in een hotel. Er zijn twee groepen, naar gelang van de lengte der reis. Deze boekjes zijn 14 dagen geldig, zijn persoonlijk en geven het recht, de reis af te breken waar men wil. Voor deze reizen hebben de Spoorwegen een groote reductie toegestaan. Bij het nemen van een sjjoorbiljet, gel dig voor één der excursies, ontvangt de reiziger een opgave van de namen en adressen der hotels, welker directies zich bereid hebben verklaard, logies en ontbiit, benevens één maaltijd (lunch of diner) te verstrekken tegen verminderd tarief. Deze hotels zijn in 4 categoriën ingedeeld. De houder van een couponboekje ver plicht zich tot ten minste 3 overnachtin gen en het gebruiken van ten minste 3 maaltijden (lunch of diner) in één of meer hotels, vermeld In bovengenoemde opgaven. De Provinciale Staten van Zuid- Holland komen op Dinsdag 28 Juni des voormiddags om 11 uur in gewone zitting bijeen in het gebouw der Tweede Kamer. IJMUIDEN, 25 Juni. vischpr1jzen. Tarbot per K.G. f. 1.20—0.95, Griet per kist van 50 K.G. f. 48—16, Tongen per K.G. f, 1.601, Grooto Schol per kist van 50 K.G. f. 24—18, Middelschol per kist van 50 K.G. f. 26-18.50, Zetschol f. 19-16.50, Kleine Schol f. 16.504.10, Schar f. 7.50— 4.20, Pieterman en Poontejs f.24—3.60, Kleinmiddel Schelvisch f. 15, Kleine Schel- visch f. 14-13, Wijting f. 3.50-0 65. Aangenomen 9 loggers: SCH. 69 met f.622, K.W. 33 met f.622, K.W. 162 met f.551, K.W. 124 met f.552, K.W. 49 met f.603, K.W. 144 met f.612, K.W. 130 met f.759, K.W. 42 met f.674, K.W. 51 met f.742. 1 kotter: E. 549 met f.467. LEIDEN, 25 Juni. Botermarkt. De prij zen van boter op de heden gehouden markt waren als volgt: prima fabrieks- boter (controle) f. 1.25 per K.G.; prima boerenboter f. 1.101.20; goede boeren- boter f. 1—1.05. Aangevoerd 110/8, 21/16 vaten, wegende 2415 K.G. Handel vlug. Turfmarkt van 2025 Juni. Aanvoer lange turf 225.000 stuks. Prijzen per 1000 stuks f. 7f. 8. LEIDEN, 24 Juni. Noteering Coöp. Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling-ver. „Leiden en Omstreken". Andijvie f. 1.00— 3.00; Kroten f. 1.002.40; Komkommers f. 1.00—8.90; Bloemkool I f. 4.40—10.20; Pieterselie f. 1.10—2.00; Radijs f. 0,70— 1,80; Kropsalade f. 0,501,70; Selderie f. 1,80—3,00; Uien f. 1,50—3,00; Wortelen f. 8,0015.00: Rabarber f. 0,701,50, per 100 stuks. Snijboonen f. 4055; Stokboo- nen f. 65—75; Stamboonen f. 5562; Tuinboonen f. 914; Doperwten f. 1529; Peulen f. 1234; Postelein f. 2—5; Spina zie f. 1023; Tomaten A 32.80; idem B f. 30,40; idem C f. 32.60; idem CC f 19,30. ALPHEN a. d. RIJN, 24 Juni. N. V. Tuinbouwveiling Alphen aan den Rijn". Tuinboonen f. 7.50, Peulen f. 15, Doperwten f.18f.19, Heerenboonen f.50f.52, Snij boonen f. 35, Postelein f. 4f. 5, p. 100 K.G, Selderij f. 2.80—f. 3—, Peen f. 10— f. 14. Andijvie f2.50f. 3. per 100 bos. Kropsla 1 f. 2—f. 2.50, Kropsla II f. 1—f. 1.50, Kom kommers I f 4, Bloemkool I f. 16f. 17. Bloemkool II f. 10f. 13, Rabarber f.2-f.2.50 p. 100 stuks. Aardbeien f. 18f. 20 p. 100 p. Eieren. - Aanvoer 12180 stuks. Kipeieren f.2.80—f. 3.20; Eendeieren f. 1.70 p. 100 st. BOSKOOP, Coop. Vereeniging „De Bos- koopsche Veiling", 24 Juni. Rozen per bos: Butterfly 14—20 ct., Pauls Scarlet 18 ct.. Golden Ophelia 13—2 let., Else Poulsen 90—110 ct., Rosaiandia 22—31 ct„ Ophelia 17 ct„ Had'ey 27—34 ct., Columbia 19—23 ct„ Jules Bouché 20 ct., Polyantharozen 44-6S ct., Edith Helen 58-75 ct., Phoebe 26—35 ct., Wilh. Kordes 19—28 ct., Claudius Pernet 33 ct, Florex 34—46 ct., Kilham 34 ct., August Noach 21—30 ct., Mac Keiler 25—39 ct.., Briarcliff 15—21 ct., President Hoover 26—33 ct. Gemengde rozen 10—15 ct. Diversen per bos: Violieren, dubb. 34 ct„ Pioenen in soorten 29—51 ct., id. ge mengd 32—34 ct„ Clematis Prins Hendrik 100 ct., idem Durandi 41—50 ct., Iris 8 ct, Gerbera 50—70 ct., Campanula 9—12 ct, Delphinium 8—10 ct„ Lathyrus 8 ct.. Lelies 26 ct. Eierenveiling 24 Juni. Kipeieren per 10 stuks, 27—31 ct. NIEUWVEEN, 23 Juni. 1994 kipeieren f 2.853.40 141 eendeieren f. 2.302.50 per 100 stuks. Weiboter f. 1.24 per K.G. Kaas f. 0.280 30 per pond. Jonge konijnen f. 0.25 per stuk. Rabarber f.-0.06 per bos. Bloemen f. 0.100.12 per bos. KATWIJK, 24 Juni Tuinbouwveiling Eerstelingen f. 0.801.40. Idem Drie lingen 0.500.80; Peen per 100 bos f. 8.50 13; Bloemkool 1ste soort per 100 f. 8 13.Aanvoer 480 kist aardappelen; 2600 bos peen. ROELOFARENDSVEEN, 24 Juni Aard beien 2030 cent per kilo Sla 501.30 per 100 krop: Peulen 952.65; Doperw ten 1.401.50; Capucijners 1.401.45; Tuinboonen 85; Snijboonen 3.904.50 idem stek 2.30—3.30 per 10 kilo. Augurken Grof 1.902.50; Bommen 2.40. Stippel 1.— per 25 kilo. STOMP WIJK, 24 Juni Heneieren f. 2.40; Kipeieren f. 33.90; Eendeieren f. 2.604.90; Ganzeneieen f. 67. VEUR, 24 Juni Engelsche komkommers, lste soort f. 3.104.90; idem 2de soort f 2- 2.90; idem 3de soort f. 11.60; idem. wan kleurige f.2—3; idem stek f. 0.10—0 45. Gele komkommers, lste soort f. 4.105 30: idem 2de soort f. 2.50—3 60: idem 3de soort f.1—1.80; ide mstek f. 0.10—0.50. Kropsla, lste soort f. 1—2.40. Stoofsla f. 1 2. Peen f. 10.5014.90. Bloemkool, le soort f. 6.30—11.90; 2de soort f.2 50-^.60; uit schot f. 1—1.50. Tomaten, mid. f. 15 10— 16.80; idem gr. ronden f. 1516; idem ?de soort f. 14.60—16.40: idem 3de soort f. 10.50 —12.30; idem bonken f. 12—13.50; idem, uitschot f. 1—3: idem, rijn f. 15—16. Andij vie Der 100 f.2—3 90: idem per KG i. 8— 11. Spinazie f 0.20—41- postelein f.2.80— 5 10; rabarber ner 100 bos f. 3—4; snijboo nen f. 0.600.65; spercieboonen f. 0.55-0.60. llllllilllll!!S!II!lll!!!SMIIIIIII!lilllllM!l!lll! zijn behalve aan ons Bureau ook verkrijgbaar bij de Firma A. HILLEN - Stationsweg Firma A. J. H. WIJTENBURG, Haarlemmerstraat 2. W. G. J. VERBURG. Sigarenhandel, Heerenstraat 2. Fa. A. SOMERWIL Azn. Hoogew. 24 A. M. v. ZWICHT - Breestraat 126 Joh. HOGERVORST. Haarl.str. 128 en bij BOEKHANDEL VAN DER VEEN Geversstraat No. 59 - Oegstgeest en des Zaterdags bij A. H. v. d. VOOREN, H. Rijndijk 74 Kiosk Prinsessekade. 5-1

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 3