L.F.C.-Fortuna Morgen Nederlaag-Wedstrijd LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Zaterdag 25 Juni 1932 ONZE BRIDGE-RUBRIEK. SPORT. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Lxni. Ik wil beginnen met het spel hetwelk ik als laatste voorbeeld in mijn vorige artikel gaf eens te analyseeren aangezien het een mooi geval van speltechniek is. Het is een voorbeeld van de z.g eliminatie-methode, d.w.z. de speler moet in beide handen zoo veel mogelijk kleuren elimineeren, om de tegenstanders te noodzaken in een bepaal de. voor hem voordeelige, kleur uit te komen. Het voorbeeld hetwelk ik gaf was: Noord Sch Aas-Boer-9-6- Ha 6-5-4- Ru Aas-10-4- K1 Aas-8-6- West Oost Sch Heer-5- Sch 7-3- Ha Heer-Vr-B-10-8- Ha 7-3-2- Ru Vrouw-7-5- Ru Boer-8-6-4- Ha Heer-7-2- KI Boer-10-9-3- Zuid Sch Vrouw-10-8-4-2- Ha Aas-9- Ru Heer-9-2- KI Vrouw-5-4- Het bieden verliep: Zuid pas, West 1 Ha, N. double, Oost pas, Zuid 2 Sch, W. pas, N. 4 Sch, pas, pas, pas. De normale uitkomst van West zou na tuurlijk Harten Heer zijn die door Zuid met de Aas wordt genomen. Het openings bod van West geeft natuurlijk daar de meeste kracht aan dus indien de speler hiermede rekening houdt moet hij aanne men dat daar behalve de harten, zoowel Schoppen als Klaver Heer zal zitten. Zelfs dat geeft hem nog maar een totaal bezit van 2 topkaartslagen. dus bestaat de kans dat hij eveneens Vrouw-Boer van Ruiten heeft. De twee Heercn zijn echter waar schijnlijker bij hem aan te nemen, zoo dat op Klaver Vrouw niet gerekend kan worden. Zuid speelt dus Schoppen Vrouw ma om op de Heer te snijden en zijn na tweemaal troef spelen de troeven er uit. Noord speelt nu Harten na waarop West aan slag komt en eventueel de fout kan begaan om in Klaver of Ruiten na te spe len. West zal dit echter niet doen doch Harten naspelen die in eigen hand wordt getroefd. Zuid gaat nu na dat indien hij Ruiten aantrekt, hij altijd een slag zal moeten missen, onafhankelijk hoe de Vrouw en de Boer verdeeld zitten. Trekken de tegen standers echter die kleur aan. hetzij van de hand die Vrouw en Boer heeft, hetzij in het geval dat deze twee kaarten ver deeld zitten, dap zal hij altijd 3 Ruiten slagen maken. Hij speelt dus nu een kleine Klaveren na, neemt die in den Blinde met de Aas. en speelt van daar Klaveren na. Zou O. onverhoopt de Heer hebben, dan wordt de Vrouw goed. In dit geval zal echter de Vrouw met de Heer van West worden genomen en deze Klave ren naspelen waarbij Oost aan slag komt. Zou hij immers opnieuw Harten spelen, dan speelt hij in een dubbele renonce. Oost komt nu aan slag; ook hij kan geen kla veren naspelen aangezien dan N. zou troeven en Zuid een verliezende Ruiten zou afwerpen. Hij is dus gedwongen in Ruiten na te spelen, waarop West de Vrouw moet inleggen aangezien N. anders de 10 neemt. Bh naspelen van Ruiten uit den Blinde, wordt op de Heer-9 in eigen hand gesne den en voldoet Z. dus aan het contract. Dit is ongetwijfeld de methode, gezien het openingsbod van West. die de meeste kans van slagen biedt en steeds aan het con tract doet voldoen indien de Vrouw en Boer van Ruiten verdeeld zitten. Na deze afdwaling in de speltechniek kom ik terug op mijn onderwerp: „de In formatie double''. Tracht als partner van de doubleerder nooit te gissen welke kleur hem misschien het beste zal convenieeren; ga goed na welke biedingen reeds gedaan zijn door de tegenpartij en eventueel door uw Partner, en overleg dan dat de double van uw part ner een bezit van minstens 3 topkaartsla gen aangeeft. In verband hiermede kunt gij dan de sterkte van uw eigen spel bc- oofdeelen en nagaa.n welk bod het meest nauwkeurig deze sterkte aangeeft. Als regel zal. indien dit mogelijk is. een bod in Schoppen of Harten de voorkeur verdienen boven een bod in de lage kleu ren. aangezien een manchebod in de lagere kleuren, tenzij een zeer gunstige distribu tie aanwezig is. als regel na een openings bod van de tegenpartij, tot de uitzonde ringen zal behooren. Heeft men een zeer eenzijdig spel, dus een lange sterke kleur zonder verdere kracht, m.a.w. een spel dat alleen geschikt is om met die kleur als troef te spelen, dan geve men hiervan den partner kennis door een bod van 2 hooger dan noodig is. Bijv. na een double van 1 Klaveren door den partner biede men 3 Harten op een spel als: Sch Boer-3 Ha Heer-Vrouw 10-8-6-5-2- Ru G KI 8-4-3 Heeft men de keuze tusschen een bod in een van de hooge kleuren en een Sans Atout bod. dan biede men eerst de kleur, tenzij minstens een dubbele dekking in de gedoubleerde kleur aanwezig is. Als regel heeft de partner voldoende steun in elke kleur om een troefannonce op een vier- kaart niet gevaarlijk te doen zijn. Heeft men slechts een enkele dekking in de gedoubleerde kleur, dan zal het Sans Atout bod alleen dan aanbeveling verdie nen indien de kracht van de nevenkleuren zoodanig is dat men. met de door de double geannonceede sterkte, vrijwel zeker de 9 slagen achter elkaar zal kunnen maken zonder van slag te komen. Een spel als: Sch Heer-10-6-3- Ha Aas-9- Ru Aas-Vrouw-8-4- K1 9-6-3- zal bij voorkeur na een doublet van 1 Harten van den partner, als 1 Schoppen moeten worden geboden. Weliswaar is een dekking In Harten aanwezig, maar het is niet als vrij zeker aan te nemen, dat na het nemen van Harten Aas. de resteerende 8 slagen voor een 3 Sans Atout bod, on middellijk gemaakt kunnen worden. Voor een bod van 2 Schoppen is het spel te zwak omdat niet met. zekerheid gezegd kan worden, dat de manche in Schoppen wordt bereikt en daarvoor goede steun van den partner in troef noodig is. Steunt deze LAWN-TENNIS. HET INTERNATIONALE TOURNOOI TE NOORDWIJK. Voorwedstrijden beginnen op 2 Juli. De internationale wedstrijden te Noord- wijk worden ditmaal buitengewoon be langrijk. Niet alleen zal de sterkste speel ster ter wereld, mevr. Helen Moody-Wills deelnemen, maar vrijwel zeker zullen ook komen miss Ryan Amerika, miss Scriven (Engeland), mej. Hom (Duitschland), mej. von Ende Pflugner (Duitschland) en miss Betty Nuthal (Engeland). Verder worden nog besprekingen gevoerd met mej. Valerio (Italië), die ook ver leden jaar deelnam, de Poolsche kam pioene mej. Jedrzejowska, mej. Sigart (België) e.a. Wat de heeren betreft komen o.m. de Duitscher Kuhlmann (die verleden jaar won) en Von Kehrling; wellicht ook de Poolsche Daviscupspeler Tloczynski en Del Bono (Italië). Ook bestaat kans op een Australische ploeg. Natuurlijk zijn ook Timmer, mej. Cou- querque, mevr. Dros en mej. Belzer van de partij, zoodat dit tournooi op een schitterende bezetting zal kunnen bogen. In overleg met den Nederlandschen L. TB. heeft de wedstrijdleiding van de Noordwijksche Sportvereeniging besloten om het tournooi vroeger te laten begin nen en voorronden te laten spelen. Er is immers steeds een groot aantal middel matige deelnemers, uit ons land en uit het buitenland. Deze zullen nu op Zater dag 2 Juli en niet op Maandag 4 Juli be ginnen. Een nader vast te stellen aantal winnaars hiervan (minstens acht) komt dan samen met de internationale en sterk ste Nederlandsche spelers. Het bestuur achtte dit te verkiezen boven een be perkte deelneming en dus het weigeren van inschrijvingen. Tevens wordt daar mede bereikt, dat geen enkele speler meer dan twee partijen op één dag te spelen krijgt en dat er van overlading op de laatste dagen geen sprake zal zijn. RECLAME. 2112 2de klasse E.N.V.B., Vlaardingen. Aanvang 5 nor Terrein Haagweg - Entree 30 cent - Jongens 15 cent. VERPLICHTE RIJWIELSTALLING OP HET TERREIN. TIMMER VERLIEST IN WIMBLEDON. Ook het Nederlandsche damesdubbel uitgeschakeld. Naar de Msb. meldt hebben gisteren de Nederlandsche deelnemers op het Wim- bledon-tournooi geen gelukkigen dag ge had. Timmer werd op het centre-court door Satoh overtuigend geslagen met 63 62 64. De watervlugge Japanner bezorgde onzen landgenoot handen vol werk met talrijke onhoudbare en onbereikbare bal len. Timmer maakte in de tweede set den indruk, vermoeid te zijn en sloeg her haalde malen gemakkelijke ballen in het r.et. In de eerste set toonde hij vele goede momenten doch hij moest de eerste ga mes aan zijn tegenstander afstaan. De derde game kon hij op zijn naam bren gen. doch Satoh won wederom de vierde, vijfde en zesde, terwijl de zevende voor Timmer was. In de eerste helft van de achtste game was Timmer meer aanval lend en bracht hij het snel tot 40 love. Satoh gaf hem echter geen kans en for ceerde verschillende deuces, maar ten slotte slaagde Timmer er in, de game te zijnen gunste te beslissen. In de negende en laatste game kon hij ophalen tot 4030. doch Satoh maakte door een onhoudbaar schot er een eind aan. De tweede set begon eveneens met twee games voor Satoh. gevolgd door een game voor Timmer. Dan won de Japanner weer een game. Tummer nam de vijfde voor zijn rekening, doch in de zesde bracht een onhoudbaar schot Satoh's stand op 42, evenals in de zevende game. Met 62 eindigde deze set. De derde set vertoonde ongeveer het zelfde beeld. Hierdoor is Satoh in de demi-finale ge komen. De dames Couquerque en Belzer hadden evenmin veel in te brengen tegen miss Feithans en miss Scott en werden versla gen met 60, 64. Het schijnt, dat de Nederlandsche dames wat van streek wa ren gebracht door het zeker optreden van het vrouwelijke „umpire". Knottenbelt had in de ..All England Plate, de „troostronde". een zwaren dob ber tegen Lee. In de eerste set moest hij niet minder dan 15 games winnen om de set te veroveren. De tweede set verliep kalmer, hoewel Lee krachtigen tegen stand bood. Met 62 bleef Knottenbelt toen meester van het veld. De uitslagen in de vierde ronde heeren enkelspel waren als volgt: Vines sl. Aoki 62. 36, 63, 62: Austin sl. Feret 64, 86, 46, 63; Satoh sl. Timmer 6—3, 6—2. 6—4. Vierde ronde dames-enkelspel: Mrs. Moody sl. Mrs. Godfrey 63, 60; miss Round si. miss Metaxa 61, 63; miss Jacobgs sl. Mrs. Jameson 61, 62: Mrs. Krahwinkel sl. miss James 64, 62; echter het 1 Schoppen bod tot 2. dan kan op dit spel onmiddellijk 4 Schoppen ge boden worden. Op een spel als Sch 9 Ha 8-6-2- Ru Heer-8-6-4- K1 Heer-10-8-4-2- biede men na een doublet van 1 Harten 2 Klaveren en indien de partner hierna 2 Schoppen biedt, 3 Ruiten om hem tc waarschuwen, dat het spel voor Schoppen waardeloos Is. Uit het feit, dat eerst Kla veren en daarna Ruiten is geboden, moet hij opmaken, dat de Klaverkleur langer ls. Als slot van dezen serie zal ik in mijn volgend artikel nog even behandelen wan neer na een doublet gepast mag worden en dan tevens de positie van de partner van de gedoubleerde eens nader bekijken. Hiermede zal dan een einde zijn gekomen aan mijne Bridge artikelen voor dit seizoen en hoop ik deze in September a.s. weer te hervatten. Mochten er in den tusschen- tijd echter lezers zijn, die op welk gebied dan ook vragen hebben, dan ben ik steeds gaarne bereid deze te beantwoorden, woorden. A, J. VERSTEEG. miss Nuthall sl. miss Palfrey 86, 97. Heeren-dubbelspel, eerste ronde: F. Shields en Spence sl. Sharp en Wheatley 6—3, 63. 36, 61; tweede ronde: Alli son en Van Rijn sl. Brown en Tinkler 73, 62, 64; fr. C. en J. L, H. Fletcher sl. Attewell en Hill 6—3, 8—6, 4—6, 1—2, 10; Menzel en Allif sl. Hillier en Wil liams 97, 7—5, 64; Gandar Dower en Wilde sl. Crosstey en Stone 63, 97, 64 Wood en Mangin sl. Mayer en Fisher 46. 63, 64, 64; Hughes en Perry sl. Gen- tien en Landrey 64, 62, 86; Craw ford en Hopman sl. Delia Porta en Gunn 64, 62, 7—5; Collins en Gregory sl. Clemenger en Sproule 46, 63, 46, 72, 62; Boussus en Merlin sl. Harris en van Zuylen 75, 86. 119; Borotra en Brugnot sl. Shields en Spence 11—9. 60. 62, Lee en Lester sl. Kuwabara en Madam Mohan 6—4, 62. 5—7, 64. Dames-dubbelspel .eerste ronde: miss Feithans en miss Scott si. mej. Belzer en mej. Couquerque 60, 64; miss Pagnot en miss Thomas sl. Mrs. Bourverer en Ingram 62, 63; miss Hewitt en miss Stammers sl. miss Soames en miss Web 64. 6—3; miss Marriot en miss Slaney sl. Mrs. Lowe en miss Nonweiler 75, 61; Mrs. Cowel en miss York sl. Mrs. Macrendy en miss Moutngomery 61. 64; miss Pennycucik en miss Johnstone sl. miss. G. en J. T. Harvy 7—5, 63; miss Fyan en miss Jacobs sl. Mrs. Tuckey en mrs. Wheatcroft 61, 6—2; Mrs. Lycetten Mrs. Peacoch sl. miss Kirk en Mrs. Wheatley 63, 62; Mrs Turnbull en miss Trenthamm sl. miss Hawkes en miss Busby 61, 62; Mrs. Pittman en Mrs. Ridley sl Mrs. Brake en Mrs. Valery 3-6, 63, 6—1; Mrs. Harper en miss Palfrey sl. Mrs. Stork en Mrs. Edwards 64, 62; Mrs. Mowcroft Boston en miss Harvey sl. miss Backhouse en miss Philip 61, 61. Gemengd dubbelspel tweede ronde: Andrews en miss Stammers sl. Fisher en mile Payot 64, 64. Uitslagen dames dubbelspel: mrs. Stepherd en miss King sl mrs. Hylock en miss Jedrzejowsky 62, G4; mad. Ma- thieu en miss Rosembert sl. mrs. Broad- bridge en miss Townsend 06, 64, 62. CRICKET. NEDERLANDSCHE CRICKETBOND. Wedslrijdprogramma voor Zondag. Haarlem: Oefenwedstrijd NoordZuid. Ie klasse: Enschede: P W.Haarlem. Overgangsklasse: Den Haag: H.C.C. III R. en W. II; Amsterdam: V.R.A. II Kampong. 3e klasse A :Den Taag: V.U.C.L.C.C. 3e klasse B: Leiden (De Kempenaer- straat): Ajax II—H.B.S. II. Overzicht. „Cricket", het officieele orgaan van den N C.B. is deze week weer twee dagen over tijd, zoodat wij omtrent het programma geen zekerheid hebben. In verband met den wedstrijd NederlandBelgië, die dit maal totaal is mislukt, was aanvankelijk in de eerste klasse alleen vastgesteld P.W.Haarlem. Volgens latere berichten zou misschien ook deze wedstrijd vervallen en daar zullen wij het maar op houden, zoodat het eerste klasse programma mor gen uitsluitend beperkt is tot den oefen wedstrijd NoordZuid, of wel tot een proefontmoeting voor de samenstelling van het nationale team. De proefelftallen zijn ook al weer volgens de eerste be richten als volgt samengesteld: Noord: Hamburger. Glerum en Har- tog (allen V.R.A.), Alandt en Jeuken (V.V.V.), Bakker (Hilv. B.C.), Schnitger (P.W De la Mar (Haarlem), Van Baas- bank en Hagenaar (R. en W.) en Oliver CA CC) Zuid: H. van Manen. E. Schill, M. Janssen. De Beus. Sodderland, W. van den Bosch, P .ten Bosch (allen H.C.C.) Th. Gibb, Terwiel en De Bruyn (allen V.O.C.), Nolet (H.D.V.S.). Zuid zou hier wel een stuk sterker kun nen blijken te zijn. In de Overgangsklasse ook slechts twee wedstrijden, waarvan moeilijk de uitslag te voorspellen valt. Wij zagen dit seizoen R. en W. II nog niet aan het werk, maar de resultaten waren matig, waartegen over staat, dat H.C.C. III ook niet veel indruk op ons heeft gemaakt. V.RA. II is het seizoen slecht begonnen en is langza merhand beter gaan spelen. Bij Kampong is het juist andersom. Veel verschil zal er tusschen die elftallen wel niet zijn. Ajax is vrij en gaat nu oefenen op Te Werve, hetgeen hoog noodig ls. In de derde klasse hopen wij morgen Ajax II aan het werk te zien tegen HB. S. II op het terrein aan de De Kem- penaerstraat. Er zitten veelbelovende jeugdige cricketers in Ajax, de wedstrijd- routine ontbreekt echter nog. L.C.C. gaat bij V.U.C. op bezoek, waarvan in Leiden werd gewonnen. Dat kan in Den Haag ook. MOTORSPORT. DE ONGEVALLEN BIJ DE MOTOR WEDSTRIJDEN OP „HOUTRUST". Geen wedstrijden meer. Op schriftelijke vragen van het raadslid mevr. De VriesBruins naar aanleiding van eenige vrij ernstige ongelukken, welke 12 Juni op „Houtrust" bij motorwedstrijden hebben plaats gehad, hebben B. en W. van Den Haag geantwoord, dat, waar ook ver leden jaar zich bij dergelijke wedstrijden eenige ongevallen hebben voorgedaan, de burgemeester van meening is, dat deze wedstrijden op „Houtrust" niet moeten plaats hebben en dat hij daartoe een ver bod heeft uitgevaardigd. ROEIEN. WEDSTRIJDEN VAN NEREUS. Op den tweeden dag van de wedstrijden van Nereus werd het nummer stuurman- looze twee gewonnen door de R.V. Bayer Leverkussen, een tactisch roeiende ploeg, uitstekend gestuurd, die aanvankelijk achter lag op Anversoise, maar tenslotte op fraaie wijze haar achterstand inliep en met 2'/z lengte won. Van Dongen (Laga) won de Oude Sciff tegen Boerma (Arsa) die na 1500 Meter volkomen uitgeput was en opgeven moest. Belangrijke gebeurte nissen vonden er overigens niet plaats. De uitslagen zijn: Tweer zonder stuurman: 1. R.V. Bayer- Levenkussen (Jürgen Stange bg.. Erich Stange sl.), 7 min. 513/5 sec.; 2 R.RN. Anversoise, 2'/z I. Jonge skiff: 1. Nautilus (De Vries), 8 min. 13 2/5 sec.; 2. Amstel (Cornelisse), opgegeven. Oude skiff: 1. Laga (Ir. van Dongen), 7 min. 514/5 sec.; Arsa (Boerma) opge geven op 1500 M. Overnaadsche skiff: 1. Delftsche Sport (Stuurman) 8 min. 301/5 sec.; 2 Willem III (Gmelig Meyling) 31/: 1. Vier zonder stuurman: 1. Laga (Ruenpol bg., Westendorp, Ferman, Ter Poorten sl.) 7 min. 151/5 sec.; 2. Nereus, 4 lengten, Doublescull' 1. De Hoop (Limperg bg., Volkers sl.) 7 min. 49 sec.; 2. S.R.N. An versoise, 1 3/4 1. WIELRENNEN. SWIFT. Morgen zal er een ommium-wedstrijd plaats hebben bestaande uit sprint-, in haal- en klassemer.trace. Hiervoor zijn drie prijzen beschikbaar gesteld. Samen komst 9 uur in het clublokaal N. Beesten markt. vertrek 9.15 uur naar de startplaats VOETBAL. ROODENBURG II—TREKVOGELS I. Maandag zal er een wedstrijd gespeeld worden tusschen Roodenburg II en Trek vogels I op het terrein van Roodenburg aan den Kanaahveg. Aanvang halfacht. SPORTMAN-SERIEWEDSTRIJDEN. Het programma voor morgen is vast gesteld als volgt T.O.NA. IILeidsche Boys TV, 12.15 uur, scheidsrechter A. v. d. Waals. Sportman IIKagia I, 2.15 uur, scheids rechter P. de Boer. EXCELSIOR—A. W. S. 2—2, De gisteravond gespeelde vriendschap pelijke wedstrijd ExcelsiorA.W.S. is in een draw (22) geëindigd. Met rust was de stand 12 in het voor deel van A.W.S.De leiding was goed. Maandagavond speelt A.WB. een vriend- schappelijken wedstrijd tegen C.J.M.V. (Chr. Jongemannen Voetbalver.). De wed strijd zal gespeeld worden op het R.C.L.- terrein aan den Haagweg en vangt aan te 7.30 uur. OM DEN DOBBELMAN-BEKER. De gisteravond gespeelde wedstrijd D.A.L.L.D. is door eerstgenoemde ver- eeniging gewonnen met 42. (Rust 3—0.). Maandagavond te 7 uur wordt op het L.P.S.V.-terrein gespeeld de wedstrijd LP.S.V.Leidsch Dagblad. WERKLOOZEN COMPETITIE. Het programma voor de volgende week luidt: Maandag 27 Juni: R.K. Sportpark: Me taal II—L.V.V.O. II. J. van VUet. Donderdag 30 Juni, D.V.S.-terrein: W.B A. I—L.V.V.O. II, A. Hillebrand. Vrijdag 1 Juli, Politieterrein: W.B.A. II- Transportarb. I, Richard v. Gelder. WEDSTRIJDEN TE BOSKOOP. Morgen zullen te Boskoop de volgende wedstrijden gespeeld worden: m.o. 12 uur: Eoskoopsche Boys V—G.S.V. V; n.m. 2 u.: op Boskoopsch terrein Moercapelle I Goudenrak I. NED HERV KERK. Beroepen: te Heukelom, F. K. Evert te Zoutelande. Aangenomen: naar Dedemsvaart (toez.) G. Bos, cand. en hulpprediker te Eind hoven. Bedankt voor Kampen, A. M. den Oud sten te Elburg. GEREF. KERKEN. Beroepen: te Ridderkerk, A. Verhagen, te Middelburg. PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 26 JUNI. LEIDEN. Doopsgez. Gem.: Voorm .halfelf ds Bonga. Eglise Wallonne: dix heures et demie M. M. Bresson (commémoration du' 25-ième anniversaire de son ministère a Leyde. Evang. Luth. Gem.: Voorm. halfelf, ds de Meijere. Geref. Kerk in H. V. (Gerecht 10)- Voorm. 10 uur. ds. W. E. van Duin: nam halfzes, de heer K. van den Berg. Rem. Geref. Gem.: Voorm. halfelf, dr. Tjalsma. Ver. van Vrijz. Hervormden (Volkshuis Voorm. halfelf, dr. Boersema. Vrije Kath. Kerk (St. Bon -kapel, Vree wijkstraat 19)Voorm. halfelf, Gez. H. Mis. AARLANDERVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf, de heer J. D. Michon van Den Haag; nam. halfacht, ds. van Beusekom. Geref. Kerk: Voorm. halfelf en nam. halfacht. ds. Moolhuizen. ALPHEN AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk Julianastr.)Voorm. 10 uur, ds. J G. L. Brouwer (Bed. H.A.i; nam. 7 uur, ds. J. de Bruin (Dankz H A.). Hulpgebouw (Gouwsluis): Nam. 7 uur, ds. Johs. Stehouwer. Kinderkerk „Bethel": Voorm. 10 uur geen dienst wegens H.A. Ned. Herv. Kerk Oudshoornscheweg) Voorm. halfelf. dr. J. P. Cannegieter. Evangeliesatie (Hooftstraat)Voorm. 10 uur en nam halfzeven, de heer Dekker. Evangelisatie (Hooftstraat): Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. A. Vogel van Ermelo. Chr. Geref. Kerk (v. Reedestr.): Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. P. Zwier. Geref. Kerk (Raadhuisstr.)Voorm. 10 uur. cand. N. N. Ridderbos van Kampen, r.am. 5 uur, ds. J. H. A. Bosch. Geref Kerk (de Ruyterstr.): Voorm. 10 uur, ds. J. H. A. Bosch; nam. 6 uur, cand. H. N. Ridderbos. niLLEGOM. Ned. Herv Kerk: Voorm. 10 en nam 5 uur, ds. Mulder. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Kuiper van Sassenheim. Chr. Geref. Kerk: Voorin. 10 en nam. 5 uur. ds. Hoogendoorn van Zierikzee. KAfWIJK AAN ZEE. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Ingwersen. LISSE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Tichelaar. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. 4 uur, dr. Ruys. Chr. Ger. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Ponstein. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. 4 uur. leesdienst. NTEUWVEEN. Ned. Herv. Kerk (Onthoudersgebouw): Nam. 7 uur, mej. ds. Günther van Zwam- nierdam. Evangelisatie: Voorm. 10 en nam. 7 uur, de heer van Scherpenzeel. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, ds. Speelman. NOORDEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. Broeyer van Woerden (oude Tijd). Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, leesdienst. NOORDWIJK-BINNEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. Siddré. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Visser. Ned. Prot. Bond: Voorm. halfelf, ds. Eekman van Amsterdam. NOORDWIJK AAN ZEE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Cupedo. Geref. Kerk: Voorm .10 uur, ds. Koers: nam. 3 uur, ds. de Waard van Rijnsburg. Geref. Kerk in H. V. (Julianaweg 27 c Nam. 3 1/4 uur, ds. G. Ubbink van Utrecht. HAZERSWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur. ds. Kiehl. Geref. Kerk: Voorm. halfelf en nam. halfacht, ds. den Hartogh. NOORDWIJKERHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. van Noort. RIJNSBURG. Geref. Kerk (Rapenburg)Voorm. half tien, ds. de Waard; nam. 6 uur, ds. Broekstra Geref. Kerk (Voorh.weg): Voorm. half tien. ds. Broekstra; nam. 6 uur, ds. de Waard. TER AAR. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf. lees dienst; nam. 3 uur, ds. van Wijngaarden van Nieuwkoop. Geref. Kerk: Voorm. halfelf en nam. halfacht, ds. Warnink. WOUBRUGGE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Ste houwer van Alphen; nam. 7 uur, ds. Eijk- man van Zoeterwoude. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfacht, ds. Nauta. VOORHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Voorb. H. A.), ds. Klomp. VOORSCHOTEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, de heer Fortgens; nam. 5 uur, ds. Fortgens. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Houtzagers. Geref. Gem. (Ambachtshuis): Nam. 5 uur, leesdienst. ZEVENHOVEN. Ned. Herv. Kerk: Nam. halftwee (o. t.), ds. Jongens van Leimuiden. Geref. Kerk: Voorm. halftien, ds. C. van Reenen van Woerden; nam. halfzeven, leesdienst. ZWAMMERDAM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 1 uur, ds. van Woerden. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, ds. Zwaan. Rem. Geref. Gem.: Voorm. kwart voor tien, mej. ds. Günther. 2

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 14