Losse nummers van ons Blad LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad SCHEEPSTIJDINGEN EEN RECTIFICATIE. Men verzoekt ons te melden dat W. R., nje gisteren voor de Haagsche Rechtbank heelt terecht gestaan, niet was gedagvaard ,-e"ens oplichting, doch wegens het zich schuldig maken aan het misdrijf van art. 326 a Wetb. van Strafr., alsmede dat de verdediger, mr. Weijl. slechts subsidair clementie heeft gepleit, doch primair vrij spraak of ontslag van rechtsvervolging, aangezien de opzet tot koopen zonder be taling niet was bewezen en bovendien de aard der gekochte goederen toepassing van art 326 a W. V. S. uitsloot. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Volgende vonnissen zijn geveld: H. G. overtreding der motor- en rijwiel- wet f. 10— of 5 d.; F. H. R. wielrijden zonder licht f. 2.— of 1 d.; J. Th. C. P. H. idem f. 3.— of 2 d; J. A. de G. wielrijden zonder bel. f. 3.00 of 2 d.; B. H. zwerven de idem f. 3.— of 2 d.; P. J. de N. idem I. 3— of 2 d.; J. C. J. B. Hoogmade, wiel rijden zonder reflector f. 3.— of 2 d.; T. S. Zandvoort met een motorrijtuig rijden over een gesloten verklaarden weg f. 5. of 3 d.; C. A. K. te Leiden met een motor rijtuig de passage belemmeren f. 3.of 2 oC. L. Noordwijk te Noordwijk een 2den persoon per rijwiel vervoeren f. 2.of 1 d.: W. v. S. den B. te Lelden zonder vergunning van den Burgemeester op den openbaren weg muziek maken f. 2.of 1 d.; W. C. D. wielrijden zonder licht f. 3.— of 2 d.; P. de G. idem f. 3.— of 2 d.; H. K. idem f. 3.— of 2dagen. C v M„ overtreding der vleeschkeurings- wet, f. 10 of 5 d.; J. v. D., Katwijk, over treding van het wetboek van strafrecht, 5-maal f.2 of 5-maal 1 d.; W. v. d. P., idem idem. 5-maal f. 2 of 5-maal 1 d.; A. M. W„ Noordwijkerhout, overtreding der motor en rijwielwet, f. 10 of 5 d.; E. H. A. B„ Den Haag, overtreding van het motor- en rijwielregl., f. 10 of 5 d.; A. W. P. v. N., Sassenheim, overtreding der Ongevallen- iet, f.10 of 5 d.; S. v. d. P. overtreding van het kaasbesluit, f.10 of 5 d.; G. V., idem, f. 10 of 5 d.; C. L. v. D.. idem, f. 10 of 5 d.; J. J. D.. Noordwijkerhout, overtre ding der arbeidswet, f. 3 of 2 d.; C. V/., Alphen a. d. Rijn, wielrijden zonder bel, f 3 of 2 d.; A. W. T., Sassenheim, overtre ding der ongevallenwet, f. 10 of 5 d.; A. 3., Den Haag, overtreding van het motor- en hjwielregl. f. 5 of 3 d.; J. S.. idem idem, f. 10 of 5 d.; P. M„ idem idem, f. 6 of 3 d.; 3. V.. overtreding der invaliditeitswet, f. 6 of 3 d.: J H. D. S., Amsterdam, overtreding der motor- en rijwielwet, f.10 of 5 d.; A. v d. S„ wielrijden zonder licht, f. 3 of 2 cl.; S. M. D., idem. f. 3 of 2 d.; N. D„ wielrijden over een gesloten verklaarden weg, f. 2 of 1 d.; H. v. d. H. te Leiden op den openb. weg voetballen, f. 1 of 1 d.: K, v. d. M Amsterdam, loopen op verboden' grond, f 2 of 1 d.; F. J. M., idem idem, f.2 of 1 d.; C. L. C. F., vr. van A. L., idem idem, f2 of 1 d.; A. L„ idem idem. f. 2 of 1 d.; G K„ Den Haag, te Leiden vuil in het openbaar water werpen, f.2 of 1 d.; A. Z Rijnsburg, een trekdier geheel los en onbeheerd op een weg laten, f.3 of 2 d.; B. B. K„ Oude- Wetering, overtreding der IJkwet, 2-maal i 1 of 2-maal 1 d„ met verbeurdverklaring gewichten; W. A S. S., Voorschoten, wiel rijden zonder reflector, f.3 of 2 d.; Th, J. v. d. B„ te Leiden op den openbaren weg voetballen, f. 2 of 1 d.; W. K., zwervende, openbare dronkenschap, f.5 of 3 d.: Chr. Bovertreding der spoorwegwet, f3 of 2 dW. M., Hazerswoude, geen geldig rij bewijs vertoonen, f. 5 of 3 d.; P. J. W. Rijswijk, idem, f. 5 of 3 d.; W. A J. M. C.. Den Haag, idem, f. 5 of 3 d.: W H S„ Rijs- wij k. Z.-H., idem, f. 5 of 3 d.; W. F. O. S., Rotterdam, idem, f.5 of 3 d.: Th. M G., Den Haag. idem. f.5 of 3 d.; A. J. A., Zwammerdam, autorijden zonder spiegel. f.5 of 3 d.: Cl. J. v. d. U.. wielrijden zonder licht, f.3 of 2 d.; P. C„ Leiderdorp, idem 1.3 of 2 d.; W. Chr. D„ idem. f.3 of 2 d.; M. de V., Katwijk, idem. f.3 of 2 d.; D O., wielrijden zonder bel. f.3 of 2 d.; S. K., ronder noodzaak links van den weg wiel- hldeu, f.3 of 2 d.; D. O., wielriiden over een gesloten verklaarden weg. f. 2 of 1 d.; C. J. B„ idem. f. 2 of 1 d.: A. J. C., over treding der verord. Leiden op de straat- politie, f.2 of 1 d.: S. A H. zwervende, te Leiden zonder vergunning van B. en W. op den openbaren weg muziek maken. f. 2 of 1 d.; A. J. Z„ te Leiden vuil in het open baar water werpen, f. 2 of 1 d.; G. S.. zwer ende. onenbare dronkenschap, f. 5 of 3 d.; E, Woerden, varen zonder vergunning. 110 of 5 d.; J C. J. O.. Amsterdam, auto rijden zonder rood achterlicht, f. 5 of 3 d.; }V. J. B.. Sassenheim Idem. f. 5 of 3 d.; G. de V., Delft, autorijden zonder ver kent nummer met letter en zonder rood achterlicht, 2-maal f.4 of 2-maal 2 d.; B. V., Rietveld, rhet een motorrijtuig rijden over een gesloten verklaarden weg, f. 5 of 3d.; L. K.. Reeuwijk, idem. f. 5 of 3 d.: L. v. p.. Lisse, geen nummerbewijs ver toonen. f. 10 of 5 d.: P W.. Hilleeom, geen seldig rijbewijs vertoonen. f. 5 of 3 d.: A. v. S.zwervende, openbare dronkenschap, t o of 3 d.; K. v. d. P.. Katwijk, loopen op verboden grond, f. 2 of 1 d.: P. O., idem «tem. f.2 of 1 d.: G. J. A. de V.. Pijnacker. seen rij- en nummerbewijs vertoonen, 2- H 2-maal 3 d.; P. O., zwervende, je Noordwijk zonder vergunning venten, na of 1 d.; J, J. L„ Amsterdam, overtreding uer motor- en rijwielwet, f. 10 of 5 d.; P. E oen Haag, geen rijbewijs vertoonen. f. 5 f in v- Duivendrecht, idem, ■'f0; 5 d.; J. R., Zoetenvoude, loopen op jerboden grond, f.2 of 1 d.: S. P. V., noordwijkerhout, geen rijbewijs vertoonen, nr S j 3 d-i M. B„ Noordwijk, idem, f.10 2" A' p- openbare dronkenschap, f, 5 b' 3 d.; a. B. K., Den Haag, geen rijbewijs I„(™9.heh, f. 10 of 5 d.: H J. Z.. Noordwijk, autorijden zonder verlicht nummer met etter f. 5 of 3 d.; H. J. Z„ idem, geen geldig ««vertoonen, f. 5 of 3 d.; P. B„ Kat- -k!1' te Katwijk wielrijden over een voet- ffi f'2 of 1 d.; W. J. J. S„ Alphen a. d. Bot tdn'eding der motor- en rijwiel- ovnrK-? o£ 10 d - J c- V. Bloemendaal. 3 n o 6 van het tramwegregl. f. 5 of rlimioi Y' Dovertreding der motor- en trefrif 6 d hechtenis en 3 mud. in- riibewUs: K L. H.. Den Haag, waatschenderij, f. 5 of 3 d.; P. K„ Zand- wlew'?veJtreding van het motor- en rij- ovprtrSil b d.; W, B„ Zoeterwoude, hm*-' 5® der verord. Leiden op de ver- p g binnen de gemeente, f.3 of 2 d.; I a «f °vertreding der arbeidswet,'2-maal invaiL 2 d F- H- overtreding der Sf'^'tswrt. f.10 of 5 d.; A. K. V. 3 ri b ,°Pehbare dronkenschap, f. 5 of HaaWamV d' W - idem- f 5 of 3 d.; P. H. J. lem, geen geldig rijbewijs vertoonen, BODEGRAVEN. Weg ver breeding. Het bekende brugje in de Noordzijde zal nu spoedig verdwijnen. Onder en naast de Brug worden groote gewapend beton werken aangebracht, waartusschen een ijzeren rioolbuis komt ter wijdte van een halven meter voor de uitlaat van het polderwater. De brug zal dan worden weggebroken, waarna de weg op deze ge vaarlijke plaats waar juist een bocht ligt, zal worden verbreed. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Paulina, d. van A. Ver boom en S. A. v. d. Laan Johannes Leendert, z. van J. N. v. d. Wouden en L. Brouwer Bregje, z. van J. van der Poorte en T v. d. Bosch. Loop der bevolking. In den loop dezer week vestigden zich in onze gemeente de volgende personen: J. A. de Gier, veehoudersknecht van Lan- gernigeweide K. L. Bontje, veehouders knecht van Alphen a. d. Rijn A. Vianen. dienstbode van Overschie M. W. Zwij- nenburg, zonder beroep van Reeuwijk A. Fortuijn, slager van Uithoorn M. Hei- lijgers, zonder beroep van Zeist Vertrokken: G. A. Oosterom. chauffeur naar Berkel P. J. Tuis. zonder beroep naar Hilversum. Landdag Ned. H.V. Jonge). Ver. op Geref. Grondslag. In den boomgaard van den landbouwer van Deijen aan de Noordzijde werd een goedgeslaagden landdag gehouden van den Ring „Alphen en Omstreken" van den Bond van N. H. Jongel. V. op Oer. grond slag. Deed de regen in de morgenuren een algeheele mislukking vree zen, in den mid dag was het weer zóóveel verbeterd, dat het terrein weer droog was en een lekker zonnetje het vergaderen in de open lucht mogelijk maakte. De samenkomst werd geopend door den heer A. J. Dekker te Al phen a. d. Rijn, die op de gelukkige be langstelling wees, die tegenwoordig be staat voor de jeugd. Hij achtte deze zeer noodig en ging uitvoerig' de taak na der ouderen en die der jongeren ten opzichte van het jeugdwerk. Eerste spr. was ds. Lans van Huizen, die over „Beginseltrouw" sprak. Na een typeering van den moder nen tijd en de moderne jeugd ontvouwde de spreker een voorbeeld uit den Bijbel om te wijzen op beginseltrouw. Dat voor beeld was dat van de Rechabieten, aan wien Jeremia wijn moest voorzetten, waarbij bleek dat deze geen wijn dron ken en zich zeer veel ontzegden, alleen omdat hun voorvader dat had geboden. Uitvoerig behandelde spr. nu het begrip „beginsel en het begrip" trouw, om op te wekken zich te laten leiden door het woord van God. Volgende spreker was ds. Vroegindewey van Zegveld, die sprak over „Levensernst". Het leven van de menschen ligt tusschen Hemelvaartsdag en het wereldgericht. Het Christelijk leven is geen gunst, maar een plicht. God vraagt alles van zijn schep selen. Daar moet men meer van door drongen zijn en daardoor moet het leven worden gericht. Na de pauze sprak ds. J. van Amstel van Groot Ammers over de bekende spreuk van Salomo: „Der jongelingen sieraad is hunne kracht". Hij behandelde het be grip „Kracht", lichaamskracht en geestes kracht, waarvan de eerste zeer nuttig is en van God gegeven. Ook wel door sport enz. mag worden geoefend, maar zonder overdrijving, want de geestelijke kracht is meer. Over de oefening van de geest kracht. de binding aan Gods woord en het doel van die kracht, gaf spr. uitvoe rige beschouwingen. Tenslotte sprak ds Remme van Amster dam. over „Geestdrift". Deze verontschul digde zich, dat hij in dezen tijd durft spreken over dit onderwerp, nu alles zoo donker is. Echter kan hij dat doen, omdat In den Geest de overwinning zal moeten worden behaald. Als men strijdt in de kracht Gods. dan kan men geestdrif tig zijn. Zich aansluitend aan het gesprokene hield dr. Krulshoop alhier tenslotte een kort slotwoord. Hij wees eenerzijds op het neerdrukkend pessimisme van velen en anderzijds op het lichtvaardig optimisme van anderen om te wijzen op den dienst van God. in wiens licht men het juiste midden kan vinden. Hij wekte de jongeren op. zich te houden bij de oude belijdenis der vaderen en zich door geen enkele andere richting te laten aftrekken. Gevonden: 1 kinderwagen zonder kap, 1 half pond tabak, 1 bonboekje voor kaaskoopers, 1 bruine actetasch met boe ken en een kinderportemonnaie met inhoud. Alhier is opgericht een Gereformeerd Jeugdverband. Binnen enkele weken zal tot de verkiezing van een bestuur worden overgegaan. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer C, J. Broekhuizen, thans te Zwijndrecht, slaagde voor het diploma: gasfitter. Op het kruispunt BrugstraatVan Tolstraat slipte een motorrijdster, die de bocht wat ruim nam en toen tot haar schrik tegenover een auto kwam te staan. Met haar rechterbeen kwam zij onder den motor terecht waardoor eenige zeer diepe vleeschwonden ontstonden. Nadat zij in Hotel van Rossum door den E. H.-dienst was verbonden, werd zij naar de woning van dr. Weeder vervoerd, waar het been definitief kon worden verbonden. Per auto moest de reis worden voortgezet Bij het correstpondentschap, dei- Arbeidsbemiddeling staan als werkloos ingeschreven 88 personen. Het cijfer is dus regelmatig dalende. f.5 of 3 d.: M. G. H„ Utrecht, idem. f.5 of 3 d.; R. B., Westerlee, idem, f. 5 of 3 d.; J J. v. d. K., Rijnzaterwoude, geen gevolg geven aan het bevel van een verkeers agent, f. 6 of 3 d.; J. F. H., zonder nood zaak links van den weg wielrijden, f. 3 of 2 d.; J. P M., Haarlemmermeer, idem. f5 of 3 d.; J. v. d. S., Idem, f.5 of 3 d.: C. C., wielrijden zonder bel, f. 3 of 2 d.: S. de II., idem, f.3 of 2 d.; B. J. S., te Leiden, een 2den persoon per rijwiel vervoeren, f. of 1 d.; S. P. BRijswijk, Z.-H., geen geldig rijbewijs vertoonen, f. 5 of 3 d. In de Prins Hendrikstraat werd een fietser aangereden door een auto. De man werd op den grond geworpen en kreeg een hevig bloedende neus. In de apotheek werd het ergste bloeden gestelpt, waarna dr. van B. de uitwendige wonden ver bond. Met een auto werd de man naar huis gebracht. BOSKOOP. Mijn en dijn. Ten nadeele van een bloemenkoopman is van diens rijwiel, dat hij op het plein van de velling had nedergezet, een bloe- menkist gestolen, terwijl men zich tevens ontfermde over het belastlngmerk. Voor den koopman een groote schade post. o KOUDEKERK. Burgerlijke Stand. Getrouwd: Petrus Antonius Helling, 21 j. en Arnolda Maria Lintsen. 19 j. Een vrachtauto reed tegen een aan de woning van den zuivelbereider R. be vestigde lantaarn. De lantaarn brak ten gevolge van de aanrijding af. Het nummer van de auto is bekend. NIEUWKOOP. Een wegverbetering. Met het verbeteren en teren van den weg in het Zuidelnde is men gereed ge komen, waarna men thans begonnen is te Noorden. Het is een verbetering, welke bij het publiek buitengewoon in den geest valt. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes .zoon van C. Bos en J. M. van Trigt. TER-AAR. GEMEENTERAAD. Vleeschkeuring Salariskorting Gem. Veldwachters T.B.C.-bestrijding Schoolgeldverordening Instructie gem. opzichter. De Raad dezer gemeente vergaderde onder voorzitterschap van den burge meester, jhr. de Muralt. Afwezig de heer Hendrikse. Na het lezen der notulen volg de behandeling der ingekomen stuk ken, om.: 1. Bericht van goedkeuring door de Kroon van de Winkelsluitingsverordening. 2. Een adres van C. Mank betreffende sperklokkenhuur, waarin deze verzoekt in den raad mondeling zijn zaak te mogen komen bepleiten. De voorz. achtte dit laatste ongewenscht doch had er geen bezwaar tegen dat M. in de lichtcommissie mondeling wordt gehoord. De heer Post stelde voor hem staande de vergadering te hooren en sprak nog eenigen tijd over het den laatsten tijd veelomstreden onderwerp „Sperklokken huur". De heer Kroon verzette zich er tegen dat over ditzelfde onderwerp telkens weer geruimen tijd wordt gesproken, terwijl deze zaak toch reeds lang is afgedaan. Men heeft nu volgens spr. deze kwestie van alle kanten bekeken en dient er niet meer op terug te komen. Aldus besloten. 3. Goedkeuring der gemeensch. regeling van het Electr Bedrijf. Voor kennisgeving aangenomen. 4. Een adres van de Chr. H. B. S. te Al phen aan den Rijn om subsidie voor lee- llngen die uit deze gemeente de school bezoeken. De voorz deelde namens B. en W. mede dat dit College meende te moeten advi- seeren om. waar bijdrage niet verplich tend is. hiertoe niet over te gaan. Nadat de heer van Vliet nog eenige in lichtingen had gevraagd werd het voor stel van B. en W. z. h. s. aangenomen. Van Ged. Staten werd terug ontvangen de heffingsverordening op keurloonen waartegen bij dit College een tweetal he rwaren bleek te bestaan. In hoofdzaak wilden Ged. St.'in de verordening geregeld zien de heffing van keurloonen voor inge voerd vieesch. Na bespreking besloot de Raad om niet aan het verzoek van G. S. te voldoen en om het Ingenomen afwijzende standpunt tegenover de keuring van ingevoerd vieesch te handhaven. De rekening van het 2e halfjaar en de begTooting '33 van den Vleeschkeurtngs- dienst werden zonder h. s. vastgesteld, waarbij de heer van Vliet opnieuw be pleitte de wenschelijkheid om hulsslach tingen vrij te stellen. Hierna kwam in behandeling de ver ordening. regelende de jaarwedde en de eischen van benoembaarheid van de ge meente-veldwachters. De voorz. deelde mede dat door B. en W. overleg was gepleegd met den Algem. Ned. Politiebond over de voorgestelde ver slechteringen en las het van die organisa tie ontvangen schrijven voor. In het later met B. en W. gehouden mondeling overleg kon geen overeenstemming worden bereikt, waarom de meerderheid van B. en W. voor stelde te besluiten tot verlaging van de kleeding- en rijwieltoelagen met 25°/o en tot tijdelijke korting der salarissen met 5°/o. De voorz zeide zich als minderheid in het college niet met een dergelijke korting te kunnen vereenigen. De heer Van Vliet betreurde het dat het overleg met de organisatie der veldwach ters niets heeft opgeleverd, terwijl de heer Kroon de argumentatie tegen verlaging uiterst zwak vond en de volledige voorstel len wilde handhaven. Na eenige discussie werd besloten de voorgestelde wijzigingen in de verordening aan te brengen. Van de plaatselijke vereen, tot bestrij ding der tuberculose kwam reeds vroeger een verzoek'in om een subsidie tot een be drag van f 750 wat toenmaals werd uitge steld totdat de vereeniging Kon. goedkeu ring had verkregen Waar deze thans is verleend stelden B. en W. voor een subsi die te geven tot een nader door den Raad te beoalen bedrag. De heer Kroon stelt voor f. 0.10 per in woner te geven mits blijkt dat de vereeni ging dit geld werkelijk noodig heeft. De heer Post deelde mede dat de ver pleegster kan worden betaald uit de toe lagen van Rijk en Provincie waarom het bestuur van het Wlt-Gele Kruis, welke ver eeniging ook besloot de t.b.c.-bestrijding RECLAME. 412 KON. NED. STOOMB -MIJ. AGAMEMNON, 22 Juni van Vigo naai Lissabon. AJAX, 22 Juni van Oporto n. Malaga. COLOMBIA, uitreis, pass. 22 Juni n.m. 7 u. de Azoren. EUTERPE. 22 Juni van Danzig te Stettin. GANYMEDES. 22 Juni van Yerakini te Piraeus. IRENE, thuisreis. 24 Juni v.m. te Havre verwacht. PLUTO. 22 Juni van Oporto n. Vlgo. STELLA. 22 Juni van Hamburg n. A dam TRAJANUS. 21 Juni van Barahona naar Havre en Amsterdam. BAARN, 22 Juni van Hamburg n. Ant werpen. MARS, 22 Juni v. Amsterdam n. Hamburg. IRIS, 22 Juni van Amsterdam naar Kopen hagen. ORION. 21 Juni van Ponce te Kingston. ACHILLES. Midd. Zee n. Amst,, pass. 23 Juni Gibraltar. VULCANUS, Midd. Zee n. Amst.. pass. 23 Juni Gibraltar. ORESTES. 23 Juni van Konstantlnopel te Bourgas. TIBERIUS, 23 Juni v .Barcelona te Genua. RHEA, 23 Juni van Amst. n. W.-Indië. HOLLAND—AFKIKA-LIJN. GAASTERLAND. 22 Juni van Hamburg n. Amsterdam. KLIPFONTEIN, 22 Juni n.m. 8 u. van Am sterdam te Hamburg. MELISKERK, 23 Juni v.m. 5 uur van Bre men te Hamburg. HEEMSKERK, 21 Juni van Port Amelia n. lbo. SPRINGFONTEIN, uitr., 23 Juni to Zan zibar. AMSTELKERK, uitr., 23 Juni n.m. van Antwerpen. SILVER—JAVA—PACIFIC-LIJN. KOTA GEDE, 22 Juni van Calcutta naar Java. HOLLAND—OOST-AZIE LIJN. ARENDSKERK, 22 Juni van Antwerpen n. Hamburg. GAASTERKERK, thuisr., 22 Juni v. Genua. ter hand te nemen, besloot geen gemeen telijke subsidie aan te vragen, omdat men ruim voldoende kan rondkomen. Bovendien acht spr. de contributie der t.b.c.-vereeniging te lpag. Dit laatste wordt door den heer Hoogervorst krachtig bestre den daar juist door de contributie mini maal op f. 0.50 te stellen, men wil berei ken dat een ieder als lid aansluit. De heer Hoogervorst stelde voor om f.500 subsidie te verleenen onder enkele voorwaarden. Nadat de secr. de heer Hogenboom op verzoek van den voorz. eenige toelichting had gegeven, bracht de heer Post nog ver schillende bezwaren in. Spr. betwijfelde of alles wel goed overwogen was en vreesde dat ook het Wit-Gele Kruis nu wel subsi die kon vragen. Overigens bleek spr. op verschillende punten verkeerd ingelicht te zijn. De heer v. Vliet stelde de zaak waar het om ging nog even helder in het licht, waarna het voorstel Hoogervorst met 10 tegen 1 stem werd aangenomen. Tegen stemde de heer Post. Een gewijzigde schoolgeldverordening werd. na eenige opmerkingen van den heer v, Vliet vastgesteld. Vervolgens stelde de voorz. aan de orde de verharding van de speelplaats der O. L. School. De gem.-onzichter becijferde de kosten op f.346. Hoewel B. en W. een der gelijke uitgave voor dat doel ongewenscht achtten stelde het college voor om de speelplaats te betegelen. De heer Kroon protesteerde krachtig te gen deze uitgaaf en achtte het voldoende als de spêelDlaats wordt opgeknapt en on nieuw begrint. De heer Post sloot zich hier bij aan terwijl de heer v. Vliet nu maar eens een einde wilde maken aan de klach ten over genoemde speelplaats en zich ac- coord verklaarde met het voorstel van B. en W De raad verwierp echter dit voor stel met 73 stemmen Een instructie voor den gemeenteopzich ter las de voorz. artikelsgewijze voor. Zon der op- of aanmerkingen stelde de raad haar vast. Nadat eeiitg kleingoed den hamer was gepasseerd volgde de behandeling van de van Ged. St. terugontvangen bemerkingen op de begrooting 1932. O.m. wenschte dit college de met f.125 verlaagde oost kan- toorhuur van den ontvanger weer op het oude bedrag te zien gehandhaafd, terwijl de raad aan Ged. St. kan verzoeken deze post te verlagen. Na korte bespreking werd aldus beslo ten. Bii de rondvraag besprak de heer v. Vliet het langer doen branden der straat verlichting in Sept. en Oct. en de moge lijkheid van het laten teeren der wegen. Óver beide punten zegde de voorz. een onderzoek toe. De heer Kroon wilde de klok der N.-H. Kerk om 1 uur laten lulden, wat geen bij val vond Alle andere heeren meenden dat de gemeente als zoodanig den officieelen tlld moet handhaven. Na een vraag van den heer Hoogervorst over het bestaan van een steunregeling, sloot de voorz te vergadering. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN. DJAMBI, thuisr., 22 Juni te Duinkerken. HOLLAND—AMERIKA LIJN. MAASDAM, uitr., 21 Juni van Vera Cruz. LEERDAM, uitr., 23 Juni v. Antwerpen. BINNENDIJK, Norfolk n. R'dam, pass. 22 Juni Bishop Rocks. DINTELDIJK, R'dam n. Pacific Kust, was 22 Juni 5 u. 40 v.m. 30 mijlen O. van Niton. BREEDIJK, 22 Juni van R'dam te Phila delphia. STATENDAM, wordt Zondagochtend 6 u. van New-York te R'dam verwacht. Pas sagiers-ontscheping 8 u. v.m. HOLLAND—BRITSCH-INDIE LIJN. HOOGKERK, 22 Juni van Calcutta naar R'dam. STOOMVAART-MIJ. „OCEAAN" CITY OF BEDFORD, Japan n. R'dam, 22 Juni van Perim. HECTOR, Japan n. R'dam, 21 Juni van Colombo. STENTOR, Amst. n. Java, 22 Juni te Li verpool. PROMOTHEUS, 22 Juni van Singapore'n. Amsterdam. ACHILLES, 22 Juni van Vladiwostock naar Rotterdam CITY OF BAGDAD. Japan n. R'dam, 22 Juni te Londen. JAVA—NEW-YORK LIJN. SIANTAR, 22 Juni van Java te New York. BLITAR, New-York naar Java, pass. 23 Juni Malta. MAATSCHAPPIJ NEDERLAND. POELAU TELLO. thuisreis, 22 Juni van Colombo. TARAKAN, 22 Juni van Amsterdam, via Kaap de Goede Hoop naar Java. TAWALI, 22 Juni van Amsterdam naar Hamburg. CHR. HUYGENS, thuisr., pass. 21 Juni Perim. HALCYON LIJN. STAD VLAARDINGEN, Vlaardingen naar Porto Ferrajo, pass. 20 Juni Ouessant STAD DORDRECHT, 22 Juni van Oran n. Huelva. STAD AMSTERDAM. 22 Juni van Almeria naar R'dam,'Vlaardingen. STAD ZWOLLE, 22 Juni van San Louis du Rhone te Huelva. ROZENBURG, Dunaton n. Ceuta, pass 22 Juni Flamborough Head. STAD ZAANDAM, Savona n. Huelva, pass. 22 Juni Gibraltar. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LJIN. ALCYONE, thuisr22 Juni van Victoria. ALPHACCA, 23 Juni van R'dam te Hamb. KON. PAKETVAART MIJ. TASMAN. 21 Juni van Mahe n. Batavia. NIÉUW-HOLLAND, 22 Juni van Sydney n. Singapore. NIEUW-ZEELAND, 21 Juni van Singapore naar Adelaide. ROTT. LLOYD. DEMPO, 23 Juni van R'dam te Batavia SIBAJAK, uitr., 23 Juni te Marseille. JAVA-CHINA-JAPAN LIJN. TJIKEMBANG. 21 Juni van Hongkong n. Muntok. KON. HOLL. LLOYp. ORANIA, uitr., 23 Juni nam. 1 'uur van Boulogne. o DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN JONGE JACOBUS, 22 Juni van Menton n. Valencia. TARA, B. Aires, n. Antwerpen, pass 22 Juni nam. 5 uur de Kaap Verdischc Eilanden, GROENLO, 23 Juni van Kotka naar Dor drecht. J. B. AUG. KESSLER, pass. 21 Juni Thurs day Island. SEMIRAMIS. 22 Juni van Port Pirie naar Balik Panpan. SCOPAS. R'dam n. Gibraltar v.o., was 22 Juni 1 u. 25 nam. 30 mijlen Z.O. van Niton. KATFNDRECHT, Rouaan naar Philadel phia nass. 21 Juni Havre IRIS. 21 Juni van Shanehae te Yokohama. MARK, 18 Juni van Amst. te Danzlg. zijn behalve aan ons Bureau ook verkrijgbaar bij de Firma A. HILLEN - Stationsweg Firma A. J. H. WIJTENBURG, Haarlemmerstraat 2. W. G. J. VERBURG, Sigarenhandel, Heerenstraat 2. Fa. A. SOMERWILAzn. Hoogew. 24 A. M. v. ZWICHT - Breestraat 1 26 en bij Joh. HOGERVORST, Haarl.str. 128 en des Zaterdags bij A. H. v. d. VOOREN, H. Rijndijk 74 Kiosk Prinsessekade. 3—a

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 7