Maakt Uw tanden blank als ivoop LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 24 Juni 1932 SPORT. AGENDA. WATERPOLO. HET Y l—L.Z C. I 4—2. Gisteravond om c.a. kwart voor acht werd in het beroemde „Sportfondsenbad" te Amsterdam deze belangrijke wedstrijd gespeeld. Het begin is natuurlijk voor het Y, door dat de spelers, die zomer en winter in dit bad oefenen, direct Ingespeeld zijn. De achterhoede zwemt herhaaldelijk op, en door de groote snelheid van deze spelers zijn de aanvallen zeer gevaarlijk. De L.Z.C. verdediging is echter voorloopig in staat doelpunten te voorkomen, en dan komen er ook enkele Leidsche aanvallen, die ech ter evenmin succes opleveren. Toch zijn de aanvallen van het Y gevaarlijker en kort na elkaar komen er 2 doelpunten, resp. door K. Kohier en van Osterom Soede ge scoord. Als Elsinga eens goed opzwemt geeft hij een keihard schot, dat juist door den paal gekeerd wordt, terwijl de la Court pech heeft als bij een boogschot de bal slechts voor drievierde over de doellijn gaat inplaats van heelemaal. Nog voor de rust weet J. Kohier de stand tot 30 op te voeren. Na de rust blijkt dat de Leidenaars zich nog lang niet gewonnen geven. Zij vallen eenige malen fanatiek aan, en als Hazenberg zich eens laat verschalken heeft Buijs weinig moeite om tegen te scoren <31). Weer volgt een periode van snel wisselende kansen, waaraan K. Kohier een eind maakt door van dicht bij in te schieten. (41). Dan mist de la Court een prachtkans, doordat hij den bal slecht aangegeven krijgt, maar even later doet de Reede het beter door van de helft van het veld onhoudbaar in te schieten (42.) Het Y voelt zich nog niet safe en de L. Z. C. tracht er nog van te maken wat er van te maken is, zoodat het eindsignaal een einde maakt aan een feilen strijd. Het Y beschikt op het oogenbllk over een goede doch merkwaardige ploeg. De voorhoede is eer zwak dan sterk, maar in de achterhoede bevinden zich zulke so lide en snelle krachten, dat zij zeer moei lijk te passeeren ziln, en bovendien kans zien een goed aantal doelpunten te ma ken (in dezen wedstrijd 3 van de 4). De L. Z. C.-ploeg speelde een goeden wedstrijd en toen zij eenmaal wat aan het vreemde speelveld gewend was toon de zij niet veel voor het Y onder te hoeven doen, zoodat de wedstrijd L. Z. C -Het Y zeer Interessant belooft te worden HET Y II—L. Z. C. II 2—1. Na afloop van den wedstrijd van dc eerste zeventallen kwamen de reserves van dezelfde vereenigingen tegen elkaar in het veld. Reeds zeer spoedig na het begin worden H. Walenkamp en zijn tegenpartij het slachtoffer van een misverstand, waardoor zij beiden het water moeten verlaten Met 6 tegen 6 man ontwikkelt zich een onre gelmatige strijd, waarin weinig bijzonders gebeurd, zoodat met de rust nog geen enkel doelpunt gemaakt is. Kort na de rust maakt de midvoor van het Y een doelpunt, waarna de beide uit het veld gestuurde spelers weer mogen meedoen. H. Walenkamp laat dan direct merken dat hij er weer is, door een mooi doelpunt te scoren (1—11. Dan volgt een periode van een licht L. Z. C.-overwlcht, maar de doelpunten blijven uit, totdat een van de achterspelers van het Y een goed schot inzendt dat doel treft. Wel stelt de „Leidsche" hardnekkige pogingen in het werk om den achterstand in te halen, maar als het eindsignaal klinkt is dit nog niet gelukt, zoodat. ook deze wed strijd in een nederlaag eindigt. R.Z.C. II (Rotterdam)—L.Z.C. IV 1—3. L.Z.C, IV kwam uit in de volgende opstel ling (vl.n.r doel J. Crabbendam: achter P. J. v. d. Zanden, N. Overdevest. H. Grupe: voor Th. Stallinga, J. F. Meijeraan, J. Verhaar. In de eerste helft is R.Z.C. doorloopenü sterker, door het goede werk van Crab bendam weet zij deze meerderheid niet in een doelpunt uit te drukken. Schoten van de L.Z.C voorhoede leveren in deze periode geen gevaar op, misschien ook door de bijzondere ligging van het speelveld, wat voor L.Z.C. een groote handicap was. Na de rust is de strijd meer gelijk op- 1 gaand, doch de L.Z.C.'ers schieten beter, waardoor L.Z.C. IV Iiaar eerste overwin- I nlng van dit seizoen weet te behalen. Als i Verhaar den bal uit een doelworp ont vangt, zwemt hij tot vlak bij doel op en geeft met een zeer hard schot L.Z C. de leiding. Kort daarop krijgt de vriiliggende Stallinga den bal toegespeeld. Hij maakt geen fout (0—2). Meijeraan ontvangt dan uit een vrije worp den bal. Met een boog schot geeft hij den keeper wederom het nakijken. Vlak voor het einde weet R.Z.C. met een onhoudbaarschot de eer te redden. KORFBAL. AMICITIA (BOSKOOP.) Zondag nam. te 2'k uur. zal te Boskoop een wedstrijd gespeeld worden tusschen „Amicitia" (Boskoop) en „Ter Gouw I" van Gouda. ROEIEN. DE WEDSTRIJDEN VAN „NEREUS". Gisteren zijn op de Ringvaart van de Haarlemmermeer nabij Sloten de voor- wedstrijden aangevangen van de interna tionale wedstrijden, welke door „Nereus" ter gelegenheid van het 300-jarig bestaan der Instelling van Hooger Onderwijs te Amsterdam, zijn georganiseerd. Znoals bekend, zijn de wedstrijden in twee deelen gescheiden en vinden die voor de ongestuurde nummers op Sloten plaats en die van de gestuurde nummers op dén Amstel. Door het terugtrekken van enkele roeiers kwamen een aantal nummers te vervallen, terwijl bovendien een aantal row-overs plaats vonden. De uitslagen van gisteren luiden als volgt: Oude Sciff: le heat: 1. Spaarne (Tim mermans) 7 min. 57 sec.: 2. Amstel (De Freytagh). 2de heat: 1. ARSA (Boerma) 7 min. 47 2/5 sec.; 2. Spaarne (Timmermans); 3de heat: 1. Laga (v. Dongen) 8 min. 17 2/5 sec.; 2. Viking (Knol) ver achter. Jonge Sciff: 1ste heat: niet verroeid we gens ziekte van den Willem III-man; 2de heat: Laga (De Monchy), winnaar wegens terugtrekken van Njord. 3de heat: 1. De Amstel (Cornelissen) 8 min. 13 sec.; 2. Triton (Vrijburg) ver achter) 4de heat: 1. Nautilus (De Vries) 8 min. 3 2/5 sec,; 2. De Laak (Oosterhuis) ver achter; 5de heat: 1. S. R. N. Anversoise (Antwer pen) 8 min. 213/5 sec 2. Die Leythe (H. S de Vries). Overnaadsche Sciffê 1ste heat: niet ver roeid wegens het niet opkomen van APSA (Ooms). LAWN-TENNIS. HET TOURNOOI TE WIMBLEDON. Nederlandsche overwinningen. Men seint uit Londen aan de „Msb.": De dag van gisteren bracht drie Ne derlandsche successen. Timmer kwam in de laatste zestien, terwijl onze belde paren in het gemengd dubbelspel een fraaie overwinning behaalden. Het is Jammer, dat de knieblessure van Kleinschroth een voortijdig einde maakte aan den wedstrijd, dien Timmer geheel in handen had. In de eerste set overheerscht hij het spel volkomen. Slechts in de zevende game kon Kleinschroth met een paar onhoud bare drives aan Timmer een afdoend ant woord geven. Timmer reageerde daarop evenwel door in de laatste game Kleinschroth's service voor love te nemen. De Nederlanders won de set met 63. In de tweede set begon Timmer den strijd lichter op te nemen en double- faults en onzuivere forehandslagen, die den bal in het net of bulten het court brachten, kostten hem de eerste twee games. Een nieuwe concentratie bracht hem de volgende twee games, waarna in de vijfde game Kleinschroth begon op te dringen, ln zijn eigen service naar het net oploo- pend om uit advantage het gamc-win- nende punt te maken, met een goede smash. Kleinschroth stiet echter met zijn knie tegen een steunlat van het net en blesseerde zich daarbij zoozeer, dat hij zijn match moest opgeven (23.). Aan den uitslag behoefde evenwel geen oogenblik getwijfeld te worden, doch voor Timmer als voor zijn volhardenden te genstander zou een uitgestreden partij be vredigender zijn geweest. Timmer bracht later in het gemengde dubbelspel (le ronde) met mej, Belzer te gen het Engelsche paar Tuchett en Miss Shield al zijn wedstrijdervaring en zijn capaciteiten in het vuur. Miss Shield speelde niet meer dan een goed derde klassespel, doch Tuchett beschikte over een uitstekenden stijl, waarmede hij de leiding wist te nemen met 41 Dezen achterstand bracht Timmer te rug tot 3—4 waarna hij op zijn ervlce nog een game verloor. Daarna echter be- heerschte hij het veld. In de tweede set begon mej. Belzer naar partner grooter steun te verleenen en in de laatste game gaf zij onder zij inspi reerenden Invloed uitmuntend spel te zien. Tegenover veel sterker tegenstanders, den Hongaar von Kehrling en de Ameri- kaansche Mrs. Burke hadden Knottenbelt en mej. Couquerque een zwaarder strijd te voeren. Aanvankelijk scheen het, of het Hollandsche paar niets in te brengen zou hebben tegen de rijpe ervaring en de harde service van von Kehrling, die be trouwbaar en vast, schitterend gesteund werd door Mrs. Burke. Het Nederland sche paar kon zoo min in dc return ais in de service slagzuiverheid bereiken. Bel den serveerden double-faults, beiden sloegen gemakkelijke ballen uit of in het net en het bleef bij goed bedoelde pogin gen tot samenspel. In de tweede set volgde echter een op merkelijke verbetering. Op de service van von Kehrling bleven belden nu aan de baseline. zij ontwikkelden nu en dan een prachtig en gesloten samenspel, terwijl in enkel faaie lange ralley's een zeer aan- trkkelijk tennis te genieten werd gegeven. Gesteund door hun succes in de tweede set, werd het Hollandsche paar in de derde set stoutmoediger en zekerder. Vooral mej. Couquerque speelde nu in grooter stijl, krachtig gesteund door Knottenbelt, wiens service voortdurend aan zekerheid won. Herhaaldelijk nam mej. Couquerque de return op Knotten- belt's service met een fraaie harde smash en omgekeerd herhaaldelijk ook kon zij door oploopen naar het net een punt ne men. Het Hongaarsche paar moest een lang duel voeren voor de twee games, die zij ln dezen set konden nemen en op de service van von Kehrling bleven de Hol landers tenslotte overwinnaars. De uitslagen luiden als volgt: Heeren-enkelspelVines sl. Hopman 7—5, 6—2, 7—5; Aohi sl. Tucky 6—2, 6—3, 6—2; Borotra sl. Lee 63, 75, 61; Mayer sl. Wilde 62, 63, 63; Perry sl. van Rijn 63, 64, 60; Allison sl. Mi ckey 64, 60, 26, 61; Crawford sl. Boussu 97, 64, 62; Alliff sl. Grand- guillot 62, 60, 63; Feret sl. Clemen- ger 46, 61, 4 6, 6—0. 63; Austin sl. Peters 61, 6—4, 6—2: Menzel sl. Flnni- gan 62, 63, 6T; Shields sl. Andrews 4—6, 13—15, 6—3, 7—5, 6—2; Mangin sl. Aveory 76, 61, 64; Wood sl. Gentien 62, 63, 62; Timmer sl. Kleinschroth 6—2. 2—3; Satoh sl. Collins 6—4, 6—4, 6—2. De uitslagen in de dames-enkelspelen waren: Mrs. Gotfrey sl. Mrs. Lewis 64, 62; Mis. Round sl. Miss Slaeny 63, 63; Melle Metaxa sl. Mrs. Burke 40, 6—3. 6—3; Mrs. Whittlnstall sl. Miss Feld- ham 63. 62; Mm. Pittman sl. Miss Montgomery 61, 86; Biss Beley sl. Mrs. Michell 62. 46. 62; Mrs. Jameson sl. Mrs. Satterthwaite 75, 75; Mrs. Jacobs sl. Mrs. Sheperd Baronn 62, 62; mej. Krahwlnkel sl. Miss Jedrzejowska 64, 6—4; Mrs. Palfrey sl. Miss Webb 62, 63; Mrs. Lowe sl. Miss Eestley 75, 63. In de gemengde doubles wonnen Tim mer en mej. Belzer 75, 61 van Puchett en mrs. Shields; Knottenbelt en mej. Couquerque sl. von Kehrling en mrs. Burkey 06, 64, 63: Brugnot en madame Mathleeu slaan Haensh en miss Horny 64, 62; Hughes en mrs. Shephard-Baronn sl. Price en ms. Lucas 62, 63; Mangin en miss Palfrey sl. Evory en miss Scotte 6—0, 63. Tweede ronde: Vines en mrs. Moody sl. Hodges en mrs. Stork 60. 63; Hop- man en melle Sigart sl. du Play en miss Stevens 6—2, 61, Michey en miss Rouw sl. Mitchell en mrs. Mitchell 57, 6—0, 61; Cochet en mrs. Whittingsthal heb ben een walk over: Crawford en echtge- noote sl. Jacobson en mrs. Morfey 61, 86. Aohi en mrs. Peacoch sl. Glover en miss Trentham 61, 63. Dames-enkelspelmiss Nuthall sl. miss Noel 62, 46, 62: miss Stammers sl. melle Pagnot 86. 61; miss James sl. mrs. Feel 62, 62. BILJARTEN. EXTRA-COMPETITIE LEIDSCHE BILJARTBOND. De uitslag van den wedstrijd T.O.G. 2— 't Gr Laken 2 om het geheele kamp. der extra-comp. luidt: p. Lagas 74) 't Gr. 1. 74 24 12 3 08 c. Buis (117) TO.G, 50 23 12 2.17 N. v. d. Hoogt (70) 47 20 9 2.35 G Mieremet (81) 81 20 29 4.05 I. Binnendijk (48) 48 40 6 1.20 J. v. d. Burg (68) 67 39 8 1.71 A. Crama 45 45 31 8 1.45 J. Wassenburg (53) 48 30 6 1.60 't Gr. Laken 2 punten T.O.G. 0 punten. Eindstand: 't Gr laken 3 punten, T.O.G. 1 punt. p JAARVERGADERING L.B.B. Onder geringe beldii'gstelllng had gister avond in café .Conéordla", bovengenoemde vergadering plaats Uit de jaarverslagen van den secretaris en de penningmeester bleek dat de toestand van den Bond nog steeds vooruitgaande is. Door 32 viertallen (vorig Jaar 301 werd aan de comptitle deel genomen. Ook de gemiddelden der diverse sterke spelers waren met stukken vooruit gegaan. zooals men uit de volgende op gave kan zien. De cijfers tusschen de haakjes zijn de gemiddelden van het vorig seizoen. J v. d Hulst 12.50 (10.75), B. Te gelaar 9.51 16.15). J Brulnincks 9.07 (7.23). A. Speycr 875 J. C. v. d. Berg 7.93 (7.22) en R. A. A. Bijleveld 8.06 (6.62). Besloten werd het lidmaatschap van den N.B.B. niet op te zeggen, gelijk door enkele vereenigin gen was verzocht doch te trachten meer animo te krijgen zoowel voor de competi tie NB.B als voor de persoonlijke kam pioenschappen klein biljart, wat door een enkelen speler reeds werd toegezegd. Wij hopen dat er meerderen zullen volgen, zoo dat de L.B.B. ook eens naar buiten kan toonen. wat zijn leden kunnen. Door het bedanken van den voorzitter, en door de vacature J. Hockx als commissaris, moet er een verkiezing plaats hebben. Als voor zitter werd gekozen ln de plaats van den heer J. Bouman, de heer J, C, v. d. Burg. Daar laatstgenoemde reeds zitting had in het bestuur, moesten er 2 commissarissen benoemd worden. Gekozen werden de hee- ren G. M Tegelaar en P. M, v. d. Berg. Het bestuur is nu als volgt samengesteld: J. v. d. Burg. voorz.: A. J. Offenberg. secr.; R. Kantebeen penn en A. Verstraaten. C. Hendriks. G. M. Tegelaar en P M v. d. Berg. comm. Hierna werden de diverse prijzen behaald in de competitie en extra-competitie aan de vereenigingen uitgereikt. Twee vereeni gingen. welke dit seizoen voor het eerst aan de competitie deelnamen, n.l. Zeezicht en De Krans moesten, wegens het niet voldoen aan hun flnancieele verplichtin gen, worden geroyeerd. De aftredende voorzitter werd tot eere lid benoemd. ATHLETIEK. MEJ. SCHUURMAN NAAR LOS ANGELOS Alle voorwaarden aanvaard. Het bestuur van de K.N.A.U. deelt mede, dat de uitzending van mej. T. Schuurman naar de Olympische Spelen, zoowel voor het nummer 100 Meter hardloopen dames, als voor de 4x100 Meter estafetteloop ge handhaafd is. daar zij zich geheel heeft neergelegd bij de door het K.N.A.U.-be- stuur genomen beslissing, dat als verzor ger zal meegaan de heer J. H. E. van de Putte. M. L„ te L. Het bureau voor Vreemde lingenverkeer aan het Stationsplein ver strekt op aanvrage gaarne gratis circulai res over dit reisje. J. H. v. B„ te L. Leiden, de Zijl, Rijpwetering, Nieuwe Wetering. Leimuiden Kudelstaart, de Kwakel, Uithoorn, Mij drecht, Wilnis, Nieuwersluis, Loenen, Oud- Loosdrecht. Hondebrug, Hilversum, Laren. Blarlcum. Huizen. Totaal 60 KM. N. M., te L. Lisse, Hillegom. Benne- broek. Haarlem, Halfweg. Amsterdam, Mui den. Naarden, Cralloo Laren, Eemnes-Bui- ten en -Binnen. Baarn, Soestdijk, Soest, Amersfoort Nijkerk. Putten. Totaal 103.9 K.M. E. W.. te L. Het verdient aanbeveling eerst toestemming te vragen aan de secre tarie der gemeente, waar u denkt te gaan kampeeren. Wij kunnen u wel een wille keurige plaats opgeven, maar daaraan heeft u niets! B. O., te S. Sassenheim, Oegstgeest, Leiden, Alphen. Zwammerdam, Bodegra ven, Woerden. Harmeien. Utrecht. Houten, Beusichemscheveer. Zoelmond. Asch, Bu ren. Kerk-Avezaath. Drumpt. Tiel. Totaal 98 K M. J. H. B„ te L. Leiden, Utrecht. Zeist, Driebergen. Doorn, Amerongen, Rhenen, Wagertingen. Oosterbeek. Arnhem. Elden, Eist. Lent, Nijmbegen, Malden, Mook. de Piasmolen. Gennep. Totaal 151 K.M. G. R„ te L. Leiden. Utrecht (zie bo ven), Zeist, de Pyramide. Woudenberg, Ede. Lunteren. Totaal 100 K.M. J. H. J. Z„ te L. Zie hierboven onder initialen N. M. J. M. v. d. M.. te L. Leiden, Uithoorn, (zie onder letters J. H. v. B.), Vlnkeveen, Baambrugge, Loenersloot, Vreeland. Korten hoef. 's-Graveland Hilversum, Hooge Vuur sche. Soestdijk, Soest. Amersfoort. Nijkerk, Putten, Staverden. de Zwarte Boer, Huls- horset, Nunspeet, Nieuw Soerel, Tongeren, Viersprong. Epe, Driesproig, Ernst, Vaassen Apeldoorn. Beekbergen. Woestehoeve, Arn hem Doorn, Utrecht (zie boven). Ouden rijn. de Meern, Oudewater. Gouda. Bode graven Leiden. Totaal 314.7 K.M. R. L. de M„ te R, Zie hierboven on der letters J. M. v. d. M. tot 's-Graveland. daarna naar Bussum. Totaal 55 K.M. S. L„ te L. Leiden. Dén Haag. Hoorn brug. Delft. Rotterdam, Kralingscheveer, Krimpen. Alblasserdam, Papendrecht, Slie- drecht. Giessendam, Gorinchem. Tuil, Tiel. Totaal 130 K.M. H S„ te L. Vacantiekaarten zijn al leen geldig als enkele reis en kosten voor de derde klasse f5 per stuk. U kunt dus beter gewone enkele reis nemen. R. v. d. P., te O. Leiden, Voorschoten, Zoeterwoude, Stoinpwijk. Zegwaard, de Kruisweg. Bergschenhoek. Rotterdam. Dor drecht. Breda. Totaal 82.5 K.M. De goed- koope trein LeidenArnhem rijdt van 1 Juli af iederen Woensdag. Op een gezel schapbiljet krijgt u plm. 40 a 45 °/o reduc tie. Informeert aan het station naar de kosten J. B. K„ te L, Tracht te weten ,te komen, waar hij thans vérblijft en vraag hem verlof tot verkoop. D. K„ te L. De vrije middag moet hem toch worden toegestaan. Ook van de andere persoon kan de vrije middag niet worden ingehouden. A. C„ te L. Zend het costuum terug zonder eenige betaling. J. J. H. alhier. U bedoelt waarschijn lijk de Nederlandsche Bioscoopbond. N. Doelenstraat te Amsterdam. DE AFSTANDSMARSCII DER L.P.S.V. Voor den afstandsmarsch over 40 K.M. van de Leidsche Politle-Sport-Vereeni- ging kunnen morgenmiddag te half één, aan de kweekschool voor Zeevaart in het i Noordeinde, de deelnemerskaarten als- mede de parcoursbeschrijving, in ont vangst genomen worden. Een en ander in verband met een vlugge afdoening. Ieder zorge op tijd present te zijn, opdat precies half twee kan worden afgemar cheerd. De heer J. Gorthuis, alhier, stelde voor de vereeniging, die met het grootst aantal deelnemers uit komt den tocht volbrengt een fraaie medaille beschikbaar VOETBAL. L. F. C. I—FORTUNA I. Zondag speelt L.F.C. alhier tegen For- tuna I (2de klasse K.N.V.B.. uit Vlaardin- gen) De opstelling van LF.C. luidt: Van links naar rechts: Doel: H. Duffels: achter: P v. d. Plas en J Koning; midden: L. Vliegenthart. J. Segaar en H, Neuteboom; voor: J A. Sie- bert, J. v. d. Blom. L. P. D. Nachtegeller, A. v. Leeuwen, A. Franken. De opstelling van Fortuna luidt: Doel: J. v. d. Windt; achter: L. Verha gen en C. H. v. d. Windt; midden: J. Bak ker, J. v. d. Wacht en B. v. d. Lee; voor: P. C. Wikaat, A. Hoek, G. Hofman, D. v. Ëverdingen en J. Verdijk. SERIEWEDSTRIJDEN SPORTMAN. Morgenmiddag 4 uur speelt Sportman I tegen Rijns. Boys I, op het Sportman- terrein aan den Hooge Morschweg. Scheidsrechter is de lieer A. v. d. Hoogt. Zaterdag. O. Rijn 33a: Alg. verg. v. aandeelhouders N.V. Boekh. en Drukkerij vh. E. J. Bril! 11 uur voorm. Zondag. Wassenaar (terrein Zijdeweg): Bui tendag Vrijz. Chr. Federatie. 2'/- uur nam. MUSEA. Stedelijk Museum dc Lakenhal, Lange Bchelstraat 2. Geopend in November De cember, Januari en Februari van 103 u ln Maart. April en Me) van 104 uur ui Juni. Juli Augustus eD September van 10—5 uur. in October van 10—4 uur Zon dags vanaf halféén Entrée Zondags kos teloos Maandags f. 0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden. Rapenburg 28 1 Dec.1 Febr. van 103 uur 1 Febr. tot 1 Apri) van 104 uur 1 April—1 Oct. van 105 uur 1 Oct.—1 Dec vaD 104 uur Zondags van 14 uur Entrée Maan dags f. 0.25 overige dagen t. 0.10 Geologisch Mineralogisch Museum, Garenmarkt. lederen dag van 9—12 en van 1.304 uur. Zondagen gesloten. Kos teloos. Ethnograpbisch Museum. Rapenburg 67 —69 en Breestraat 18 Op werkdagep van 104 uur Entrée Maandags f. 0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist, v. d. Werff- park Werkdagen 8.3012, 1.305, Zater dags 8.30—12 Kosteloos. Prentenkabinet. Kloksteeg 25. Op werk dagen van 1.304.30 Kosteloos. Herbarium, Nonnensteeg Dagelijks van 9—12.30 en 26 uur Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73. Alle werkdagen van l April30 Sept 96 uur. 1 October31 Maart 94 uur Op Zon dagen alleen van 1 April30 Sept. 10—4 uur Kosteloos. Ned. Hist. Natuur wetenschappelijk Museum (Stationsweg): AUe werkdagen behalve s Maandags van 104 u.; 'sZon- l4 uur. Academisch Historisch Museum (Acade miegebouw): Dinsdags en Vrijdags van 10—12'/! en 25 uur. Kosteloos. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop. Hoogewoefd 8 uur nam. „De Man met de Kap." Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uur. Zon dag 2 uur en 4 uur 30 n.m. Luxor-Theater. Stationsweg. 8 uur nam. „Romance". Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uur. Zon dag 2 uur en 4 uur 30 nm. Trianon-Theater Breestraat. 8 uur nam, „Drie dagen in de patoet". Woensdag en Zaterdag n,m. 2 uur. Zon dag 2 uur en 4 uur 30 n.m. DIVERSEN. Zaterdags Inst. v. Praeventieve Genees kunde: Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halftwee tot 3 uur n.m Inen ting tegen dlphterie 45 uur nam Donderdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebureau voor Alco holisten. 7—10 uur nam. Do avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 20 tot en met Zondag 26 Juni a.s. waargenomen door apotheek: P. du Croix, Rapenburg 9, telefoon 807. RECLAME. TRAMBOYS—K. N. G. Zaterdagmiddag te half vijf speelt Tramboys tegen K.N.G. op het terrein aan den Kanaalweg. ZENUWPIJN VERDWENEN. Hoe een dominee verlichting kreeg. ,.Ik had een acute zenuwpijn in mijn linker-schouder en arm. die ik hid opge- loopen door mij te veel aan weer en wind bloot te stellen", schrijft dominee H. E. T. ..Het was mij onmogelijk de arm op te tillen om mij te kleeden of anderszins te gebruiken en de pijn was natuurlijk ondra gelijk. Alle uitwendige middelen faalden. Maar ik kreeg het weer geheel in orde door de aangetaste deelen warm te hou den en eiken dag 's morgens vroeg Kru- schen Salts te nemen in een glas warm water. Het duurde bijna een maand, maar toen was ieder spoor van pijn geheel ver dwenen". Zenuwpijn is een voorbeeld van wel een dozijn soortgelijke kwalen sommige minder, andere weer heel ernstig die alle voortkomen uit onzuiverheden in het bloed. En het is het onzuivere bloed dat die ondragelijke pijnen veroorzaakt, door dat het door het geheele lichaam circu leert en de weefsels aantast. Kruschen Salts kunt U gerust vertrou wen: het zal de zaak weer in orde maken. Omdat Kruschen juist datgene bevat wat de natuur noodig heeft om Uw inwendige organen weer tot een gezonde, normale werking terug te brengen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten a f. 0.90 en f. 1.60 per flacon. 1989 RECLAME. 1990 2-2

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6