Qovd 1UmMv<JH.U1look(k&f 99 TOT LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Vrijdag 24 Juni 1932 SPREEKCEL. VIRGINIA CIGARETTES VERLAAGD IN PRIJS VAN fl ets PER PAKJE VAN IO STUKS UIT DE RIJNSTREEK. Botsing. Een vrachtautobestuurder haalde den heer v. d. M. alhier in, die met zijn vrachtauto op den Valkenburgschcnweg reed. Enkele fietsers reden langs den kant van den weg waardoor de haastige autobestuurder moeilijk kon passeeren, v. d. M. moest om een ongeluk met de fiet sers te voorkomen, eenigszins uit wijken. Gedwongen door de achterrljdende auto haalde v. d. M. teveel uit en kwam in botsing met een boom. Gevolg flinke mate- rlale schade. Het autonummer van den haastigen bestuurder ls opgenomen. Dpolitie heeft de zaak ln onderzoek. Inplaats van den heer D. v. Leeuwen ls tot Kerkvoogd benoemd de heer W. Lagemaat. o KATWITK AAN ZEE. Oefening met de Reddingboot. Morgenochtend zullen de leden van de „Internationale Conferentie van Red dingsdiensten" een bezoek aan Katwijk aan Zee brengen teneinde op het strand een demonstratie bij te wonen van het te waterlaten van de nieuwe reddingboot, gebouwd door de firma Gebrs. Taat, ge volgd door een oefening in zee. De inspecteur van politie herinnert hotelhouders, pensionhouders en kamer verhuurders aan de verplichte Inlevering van badlijsten op het politiebureau. NOORD WITK. Burgerlijke Stand. Geboren: Aria Maartje, d. v. D, van der Niet en P. Barnhoorn Engeüna Anto- nla, d. v. V. L. van Halm en A. Lek George Cornells Marinus, z. v. G. C. Riem Vis en M. H. van den Burg Gerardus Cornells, z. v. L..W. van der Zalm en J. A. Weterlngs Pletcr, z. v. N. Passchier en E. Houwaart. Ondertrouwd: J, Korbce 21 en J. de Mooij 21 J. Getrouwd: A. van der Luijt 21 j. en M. van der Niet, 22 j. P. van der Niet 21 J. en C. Plug, 22 j. Overleden: Geertruida Maria de Graaff 63 J., geh. met W. F. Heerens. Loop der Bevolking. Vertrokken: C. J. L. v. Zuijlen, van Goo- weg 13. n. Katwijk, Kerkstraat 34. Gevestigd: B. K. A. de Gruljter geb. Delsman, v. Rotterdam, Oude Zeeweg 80b H. Bakker, v. Wassenaar, Voorstraat 52a E. Kröger, v. Den Haag, Oude Zeeweg 34 Wed. P. M. E. Muller geb. Papevolne v. Haarlem, Wllhelminastraat 15. De werkloosheid. Het aantal werkloozen in onze gemeente daalt thans nog maar zeer onbeduidend en bedraagt nog 393, waarvan er 100 zijn te werk gesteld in de Noordduinen aan het aanleggen van wegen en beplanting, terwijl er bij de resteerende 293 werk loozen zijn 124 landarbeiders, 67 vis- schers, 27 losse arbeiders, 69 bouwvakar beiders, 1 chauffeur, 2 boekdrukkers, 1 letterzetter. Door B. en W. Is vergunning ver leend aan de Ver. „Nederlandsch Fabri kaat", te den Haag tot het houden van een openlucht-filmvoorstelling te Noord- wijk aan Zee op Donderdag 7 Juli a.s. De hulp van de plaatselijke middenstands- vereenigingen zal worden ingeroepen bij de propaganda ln onze gemeente voor het Nederlandsch fabrikaat. Naar wij vernemen zal zoo goed als zeker de belasting op de openbare verma kelijkheden reeds 1 Juli a.s. in werking kunnen treden. OEGSTGEEST- Propaganda-avond „Willem is Kunnen."' Gisteravond hield in het gebouw „Irene" de Klnder-Amusement-Vereeni- glng „Willen is Kunnen" een propaganda- avond. De voorzitter, de heer H. v. d. Wijn gaard opende den avond met een woord van welkom tot de vele belangstellenden, inzonderheid tot de vertegenwoordigers van de zustervereeniging uit Sassenheim. De groote zaal was tot in alle hoeken be zet. Het doel van dezen avond, zeide spr. is; te trachten om aan deze jeugdige vereeniging meer bekendheid te geven. De groote opkomst wijst reeds in goede richting en veel medewerking is al be toond waarvoor het bestuur dankbaar is. Hierna trad op de mondharmonicaclub met pl.m. 30 leden met den W. I. K.- marsch, gecomponeerd door den directeur den heer J. J. van Waas. Afwisseld heeft deze club nog een drie tal marschen gespeeld. In den korten tijd van studie heeft deze jeugdige groep Jon gens reeds het bewijs gegeven den naam der vereeniging waardig te zijn. De heer v. Waas mocht een dankbaar applaus ln ontvangst nemen. Hem werd verzocht den W.I.K.-marsch te herhalen, waaraan is voldaan. De andere afdeeling, ,het kinder ope rette-gezelschap onder leiding van den heer K. Binsbergen en mej. Y. van Grol heeft deze avond ook getoond door ern stige studie veel te kunnen presteeren. Met niet minder dan 7 operette-nummers is dit gezelschap voor het voetlicht ge treden. Zonder uitzondering zijn deze nummers voortreffelijk uitgevoerd waar voor leider en leidster warme hulde ls ge bracht. De heer Binsbergen gaf nog een aardig zangnummer ten beste. Voor de pauze hield de voorzitter een propaganda- redc en gaf daarbij een uiteenzetting van het ontstaan der vereeniging. Na doorworsteling van een bepaald lij denstijdperk.. zeide spr., zijn wij dan toch zoover gekomen dat losstaand van alles, i nstreng neutralen zin door middel van dezen propaganda-avond de aandacht van het publiek op onze vereeniging ge vestigd kan worden. Zonder onderscheid van rang, stand of religie, kan ieder kind lid van onze vereeniging worden. Geluk kig zijn wij daarin reeds ver geslaagd. In dien korten tijd hebben wij al zeer veel medewerking ondervonden zoodat ..Willen is kunnen" hier ls bewezen. De vele geopperde bezwaren bij den aanvang blijken niet op te wegen tegen het nu reeds gesmaakte genoegen. Den leiders betuigde spr. voor hun onvermoei- den arbeid hartelijk dank. Om echter op hooger peil te komen hebben wij meer noodig nX moreele en financieele steun van de inwoners onzer gemeente. Spr. deed dan ook een ernstig beroep op aller onmisbare medewerking. De streng neutralen geest welke in al les voorop wordt gesteld, zal zeker door ieder worden op prijs gesteld en voor de jeugd opbouwend werken. Het echtpaar v. d. Wijngaard werd daarna door een van de jeugdige leden keurig in dichtvorm hulde gebracht voor hun arbeid. Aan het einde heeft de voorzitter de leiders-ster hartelijk dank gebracht voor hun moeitevolle arbeid en de aan wezigen voor de betoonde belangstelling, waarna ieder voldaan huiswaarts keerde SASSENHEIM. Mannelijke krachten bij het boiienpellen. Vau gemeentewege deelt men ons mede, dat van werkgeverszijde de noodige mede werking worut ondervonden bij het aan geven van plaatselijke werkloozen voor het boiienpellen, hetgeen in vorige jaren uit sluitend door vrouwen werd verricht. Aan de Arbeidsbeurs waren tot hedenmorgen aanvragen binnengekomen voor 30 man personeel, dat a.s. Maandag te werk zal worden gesteld. VEUR—LEIDSCHENDAM. De Minister van Waterstaat heeft ontheffing verleend van de verplichting tot bewaking en afsluiting van den over weg bij K.M. 16.550 van den spoorweg RotterdamScheveningen Kurhaus t Deze overweg aan den Veenweg zal wor den kenbaar gemaakt door waarschu wingsborden. VOORSCHOTEN. Loop der bevolking. Ingekomen: O. P. Rijsdijk. Veurscheweg 26. van Empel en Meerwijk A. M. Kooij- manBolleboom en kind. Molenlaan 7, v. Stompwijk C. J. FalkemeckVan der Hoek, Kattenlaan 38. van Weesp M. C. Slobbe Rijndijk 7, v. Lisse D. Admiraal, Papelaan 116. v. Ammerzoden J. Taffijn Leidscheweg 212. v. Oegstgeest N. M. C. Eikel. Leidscheweg 113. v. Castricum. Vertrokken: E Hulj. naar Doetinchem G. J. Schuitemaker. n. Wassenaar W. Ch. Derks. n. Oegstgeest. Het jubileum van „De Lofstem". Ter gelegenheid van het feit. dat de Chr. zangvereeniging „De Lofstem" Dins dag 28 Juni a.s. haar 50-jarlg bestaan her denkt, wordt in de Ned.-Herv. Kerk alhier, Dinsdagavond 7.45 uur een wijdlngsdienst gehouden. De herdenkingsrede zal worden uitgesproken door den heer J. Pieterson Moens. voorzitter van den Bond van Chr. zangvereenigingen in Nederland met het onderwerp: „De taak van den Christen zanger." Na afloop van dezen dienst houdt de jubileerende vereeniging receptie in het repetitielokaal. ZEVENHOVEN. Onze plaatsgenoot H. C. de Groot Ljz„ slaagde te Aalsmeer voor het diploma tuin-architectuur. ZOETERWOUDE. Vergadering der Wilhclmina-Vcrceniging. Alhier werd in het café „Ik leer nog" de jaarlijksche zomervergadering gehouden der Wilhelmina-vereeniging. Na opening door den voorzitter den heer J. P. de Bruin werden door den secretaris, den heer W. J. v. Bevercn de notulen gelezen, die on veranderd werden goedgekeurd. Hierna werd het belangrijke agenda-punt „bespre king feestelijkheden" door .den voorzitter uiteengezet, waarna volgde het voorstel van het bestuur om dit jaar op 24 en 25 Augustus, op bescheiden wijze 2 dagen feest te houden, waarvoor de toestemming van den burgemeester reeds was verkre gen. Op een vraag van den heer Scheel antwoordde de voorzitter, dat dit jaar vooral de volle aandacht zal worden be steed aan de kinderfeesten, terwijl ook als vanzelfsprekend de traditioneele ringrij- derlj met paard en tilbury zal worden ge houden. Vanuit de vergadering gingen stemmen op om het vuurwerk voor dit jaar achterwege te laten. De voorzitter meende dat dit gehandhaafd moest blijven. Het welslagen van het feest zal er voor een groot deel van afhangen: na discussie werd het voorstel ..geen vuurwerk" inge trokken. Niemand verklaarde zich tegen het voor stel van het bestuur, waarmede tot feest viering besloten was. terwijl het program ma nader door het bestuur zal worden uit gewerkt. Tot leden der verificatiecommissie in 1932 werden benoemd de heeren Th, Tijs- sen, Th. v. d. Voort en J. v. d. Geer. Hierop volgde sluiting der vergadering. RECLAME. 2001 METEN MET TWEE MATEN. Een sportliefhebber klaagt er over, dat bij het al dan niet toelaten van kinderen op het Sportterrein aan de Zoeter- woudsche-Slngel door het bestuur der L. P. S. V. met twee maten wordt geme ten. De eene jongen mag met zijn vader mee: de andere niet. Het L. P. S. V.-bestuur wijst er op, dat wel worden toegelaten zoons van leden, doch geen willekeurige jongens. Dit was hier het geval. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. PIRATE Wéér lager in prijs! En toch, in alle andere opzichten blijven de PIRATE SIGARETTEN dezelfde, dezelfde buitengewone en onvergelijkelijke kwaliteit. Altijd favoriet, geeft PIRATE aan haar vele rookers de hoogste waarde tegen den laagsten prijs, terwijl zich tevens in elk pakje van 10 stuks 1'/2 Batco-de Wereld-Coupon en in elk pakje van 20 stuks 3'/2 Batco-de Wereld-Coupon bevindt. ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Anna Bregitta dochter van Catrinus C. de Jong en Bregitta G. van Eijk Cornelia Gerdina dochter van Arie Bakker en Corelia G. de Jong Pieter zoon van Cornelia Vis en Margje J. Breeveld Gerrit Abraham zoon van Johannes Wassenaar en Maria van Klaveren Geertruida Helena Jacoba dochter van Martinus van der Pijl en Martha E. van den Berghe Jan Pieter zoon van Pieter Rijnsburger en Aagje van der Spruijt Dirk zoon van Willem Bosschaart en Jansje C. Bonouvrlé Arie zoon van Cornells van Elswijk en Teuntje A. van Kuijk Margaretha Maria Jannetje dochter van Dingeman Tabernée en Jacoba M. Kelj. Overleden: Dirk Schellingerhout, oud 67 jaar Antje Karaping, oud 23 maanden Gehuwd: Gerrit van Eijk, oud 27 Jaar en Jacoba Wilhelmina Tromp, oud 26 jaar. Loop der bevolking. Ingekomen: van Barneveld, W. Janse, kleermaker, Raadhuisstraat 249 van Amsterdam, W Wardenier en gezin, zon der, Stationsstraat 29 van Utrecht K. Geertsema, tandarts, Julianastraat 90 van Bodegraven, Jacoba C. de Vlieg, zon der, Toussainstraat 22 van 's-Graven- hage, Catharina G Best. assistent-apothe keres, Emmalaan 88 van Oegstgeest. Wilhelmina van Rossem. zonder, Hoflaan 14 van Opperdoes, Maartje Bakker, zonder, Raadhuisstraat 44. Vertrokken: naar Bodegraven. Klazina L. Bontje, dienstbode, Steekterweg 126 naar Amsterdam, Alida M. Streng, ver pleegster. Pr. Hendrikstraat 1 naar Gouda, J. Vierbergen, kappersbediende. Oranjestraat 38 naar Leiden. W. Rit meester en gezin, schilder. Riderbuurt 59 naar Lelden. G. Geerlings, garageknecht N. Nassaustraat 8 naar Rijnzaterwoude, Hermina J. Evers, dienstbode, Hooftstraat 140 naar 's-Gravenhage. J. N. Engels man en gezin, koopman, Oranjestraat 5 naar 's-Gravenhage, Sientje Rubens weduwe van H. Engelsman, zonder Stationstraat 9 naar Wassenaar. G E. Verkerk, scheepm.kn., Steekterweg 234 naar Rotterdam. B. Bremer, matroos, 's-Molenaarsbuurt 9 naar Zwijndrecht, Katharina Korbas. dienstbode, Hooftstraat 106 naar Veendam. H. G. Lammerts, winkelbed., Julianastraat Rood 24 naar Veur, J. Verhoeff en gezin, loodgieter, Schoolstraat 10 naar Schoonrewoerd, Severlna C. Poortvliet, hulshoudster. Ringdijk 4 naar Haarlemmermeer, J. J. van der Weele. reiziger. Hooftstraat 45. Herdenkingssamenkomst 350-jarig bestaan der Ned. Herv. Gemeente Alphen c.a. Ter gelegenheid van het 350-jarig be staan der Ned. Herv. Gemeente Alphen c.a. werd in het kerkgebouw Julianastraat een plechtige herdenkingssamenkomst gehou den, waarvoor groote belangstelling be stond. Het programma werd aangevangen om 7 uur met het beieren van de kerkklokken, terwijl de organist de heer M. v. d. Heyden voor den aanvang een bespeling op het kerkorgel gaf van gewijde muziek. Klokke halfacht ving de samenkomst aan met het gemeenschappelijk zmgen van Psalm 138 1 en gebed, waarop vervolgens den Voorzitter van den Kerkeraad ds. Johs. Stehouwer een openingsrede uitsprak. Ds. Stehouwer zegt dan allereerst, dat er da gen komen van spreken en van zwijgen. Deze dag voor de Ned. Herv. Kerk, is echter zeker een dag van spreken. Ik ben dank baar zooveel belangstellenden te kunnen begroeten. Nog meer ben lk dankbaar, ook zooveel anderen te kunnen begroeten dan de gemeenteleden. In het bijzonder heet ik welkom den burgemeester, dr. H. J. Lovink. zoomede de beide wethouders de heeren W. Sprey en G. M. Herngreen, voorts den gemeente-secretaris, den heer K. Salverda. Uw tegenwoordigheid stellen wij op hoogen prijs. Tevens heet ik har telijk welkom het bestuur van de classis Leiden, vertegenwoordigd door ds. De Lange en den heer v. d. Wint. Mevr. Kalk man en Wensink, wier overleden echtge- nooten ook in deze gemeente hebben mo gen arbeiden, baron De Smeth, de Am- i bachtsheer van Alphen, zelf verhinderd, doch vertegenwoordigd door zijn rent meester, den heer A. P. Tolk; den heer Regt, die zooveel goede diensten door uw kennis der archieven heeft bewezen. Ik denk slechts aan 't schoone saamgestelde gedenkboek; ds. Veldhoen als vroeger voorganger dezer gemeente, verschillende predikanten van den ring Alphen en ds. W. Lokhorst van Hilversum. Voorts kan ik u mededeelen, dat bericht van verhinde ring is Ingekomen wegens zijn hoogen leeftijd van ds. Vethake, ds. Voors. direc teur der Martha-Stichting, ds. Veenstra, vroeger hulpprediker dezer gemeente en het Provinciaal Comité van Toezicht. Spr. zegt dan, waarom zijn wij midden ln de week naar het bedehuis gekomen? In de H. Schrift staat: viert uw vierdagen en daarom zijn wij toch ook saamgekomen. Wat houdt dit in? Wij bedoelen den vier dag zóó te vieren, niet om feest of uiterlijk vertoon, doch om onzen God groot te maken „Soli Deo Gloria". Van welke wer ken Góds mogen wij spreken bij dit 350- jarlg bestaan? Van zijn groote werken, n.l. dat God in de plaats onzer gemeente zelf zijn gemeente heeft gesticht. Onwille keurig denken wij terug aan de dagen dep kerkhervorming. Opdat wij ons met ons heilig positief bezit terugtrekken op den top van den berg Gods. Deze kerkhervor ming beschouwen wij als Gods werk, de planting van Gods hand. Ik wil niet uit voerig terugtreden tot de kerkhervorming, maar tot den zegen door de kerkhervor ming, die aan de gemeente is bekend ge maakt. Wij denken aan de geloofshelden als Maarten Luther, die de oude waarheid aan het licht heeft gebracht. Was Luther de baanbreker, Calvijn heeft op de verdere hervorming althans in ons land veel in vloed gehad. Wij noemen niet veel namen, doch alleen Gods grooten naam, die do menschendiensten wil gebruiken als de middelen zijner hand. Gods hand plantte ons de wijngaard, dat is de kerk. O Ge meente van Alphen wat heeft God in zijn wijngaard veel aan u ten koste gelegd. Hoeveel dienaren heeft God reeds tot U gezonden, hetzij met meer of minder ta lenten. 't Jezus uw verzoenend sterven is van geslacht tot geslachten tot U ge bracht. Bij dit feestlied moeten wij ook echter denken hoeveel onvruchtbaren on der U in den wijngaard zijn gevonden. De wijngaard en kerk die in onze dagen zoo krank wordt bevonden. Gemeente van Alphen er is ook veel goeds te zeggen. Doch bij dit alles past ons de verootmoe diging. Bij de viering van den wijngaard dag moeten wij gedenken aan de voor rechten, die ons ook zooveel verandering oplegt, 't Werk onzer handen bevestigt Hij aan U lieden. Vervolgens trad als spreker op Mr. Ds. N. G. Veldhoen, vroeger predikant alhier, thans te Voorburg. Het stemt mij tot vreugde zegt spr. allereerst bij dit stil en blij gedenken hier tegenwoordig te zijn. Het wekt tot ontroering als wij de lange rij nagaan van hen die zijn heengegaan en waarvan ds. Vethake die door zijn ouderdom hier helaas niet kan tegenwoor dig zijn en ik slechts zijn overgebleven. Deze avond is een avond van gedenken die ons spreekt van het 350 jarig bestaan van de Ned. Herv. Gemeente Alphen. Een bekend vaderlandsch dichter heeft in zijn gedichten gezegd: „In het verleden ligt het heden". Uw voorganger ds. Ste houwer heeft hierop het accent reeds ge legd. De heer Regt met zijn prachtig werk laat ons zien, dat dit niet schokkend is gegaan, doch wij moeten het raam in zijn geheel zien. zoo ook in de eeuw, dat vele banden met de kerk waren verbroken. Dat doet ons terugdenken aan de vrijheid van geweten en beleiden. Dat wij het heden mogen beleven, daar danken wij God voor! De eeuwen, die ons van het verleden scheiden toonen ons menige don kere bladzijde van de kerk. Ondanks haar ontrouw is Hij getrouw gebleven. Ds. J. G. L. Brouwer, scriba van den kerkeraad sprak vervolgens de slotrede naar aanleiding van de woorden van den profeet Samuel, nl. uit 1 Samuel 7 12. „Samuel nam nu eenen steen en stelde dien tusschen Mizpa en tusschen Sen en hij noemde diens naam Eben-Haëzer. en hij zeide: „Tot hiertoe heeft ons de Heere geholpen" In het bijzonder wees spr. op deze steen ter herinnering en vastheid, zoomede op Gods onwrikbare trouw. Bij moeilijke tijden zegt spr, moeten wij achteruitzien op de onverminderde trouw, dat- geeft ons vastheid voor de toekomst. Spr. eindigde: ik bid u toe dat het Eben Haëzer op den wand van uw ziel geschre ven zal zijn als de strijd daar is, en gij bij het strijden zult mogen zien op uw Leidsman, omdat uw laatste woorden mo gen zijn: „Het Eben Haëzer heb ik op mogen merken". Tot hiertoe heeft de Heere mij geholpen. Soli Deo Gloria. Amen. Spr. eindigde hierna met dankgebed, om vervolgens namens den kerkeraad en het college van kerkvoogden nog bijzon dere woorden van dank te brengen aan de Chr. Zangvereeniging „Hosanna" dat het geheel ter afwisseling op zoo schitterende wijze opluisterde. Tevens deelde dr. Brou wer nog mede dat de tentoonstelling „Oud-Alphen" ook Vrijdagmiddag en -avond op de bekende uren nog ter be zichtiging zal opengesteld zijn. Spr. ein digde met dankgebed, waarop de aanwe zigen nog zongen de bekende avondzang: Ik wil U o God mijn dank betalen, enz. Hiermede behoorde deze plechtigheid tot het verleden. Ter gelegenheid van deze herdenking wapperde van den kerktoren de frissche driekleur en was het voorschip der kerk rondom den kansel met palmen versierd. De tentoonstelling mag zich in 'n groote belangstelling verheugen, zoodat zij op verzoek ook heden nog zal zijn open gesteld. De laatste dagen zijn de inzendingen nog belangrijk vermeerderd met tal van prachtige platen van verschillende punten onzer gemeente, verschillende voorwerpen van koper en porceleln, terwijl wij nog bij zonder de aandacht willen vestigen op de fraaie collectie foto's ter gelegenheid van dit 350-jarig bestaan, speciaal vervaar digd door den bekenden fotograaf, den heer A. van Rooyen alhier, w.o. eenige zeldzame exemplaren van het interieur van het kerkgebouw en van de verschil lende college's, die tot deze kerk in be trekking staan. Ongelukkige val. Gisteravond had het plm. 15-jarig doch tertje van den heer v. D. uit de Oranje straat op tot nu toe onverklaarbare wijze het ongeval met haar rijwiel zoo onge lukkig te vallen, dat zij bloedend verwond aan het hoofd en arm op de straat bleef liggen. Door een autobestuurder werd het meisje naar dokter van W. vervoerd, die haar heelkundig behandelde. Op de Aarkade werd door den land bouwer S. met zijn gespan paard en wa gen de auto van den heer v. D. alhier aan gereden. De radiateur en koplampen der auto werden hierbij belangrijk beschadigd. 25 Juni a.s. zal alhier de jaarlijksche Zonnestraalcollecte worden gehouden. Door een motorboot van de Stad „Woerden", gezagvoerder G. v. W. werd de staaldraad van de pont aan het overzet veer van Van W. aan Gouwsluis stuk ge varen. De schade zal waarschijnlijk onder- 1 ling tusschen partijen worden geregeld. Door den B. V. L. zal des Woensdags en Zaterdags met scherp worden gescho ten op de schietbaan aan de Aarkade. Ingevolge besluit van de kappersverg. „Eensgezindheid" zullen de kapperszaken a.s. Maandag in onze gemeente geslo ten zijn. WOUBRUGGE. Kostelooze vaccinatie. Dinsdag a.s. zal er gelegenheid worden gegeven tot kostelooze in- en herinenting en wel voor het dorp ten huize van ar. Loth des n.m. halftwee en voor de buurt schap Hoogmade des n.m. halfdrie in nei gemeentelokaal aldaar. Een driftige slaper. Toen de veehouder K. een zijner ders onderhield over het feit, dat hu UJ" dens het melken der koeien zat te sla pen, maakte deze zich zoo kwaad, °at ,fjH den baas een bloedneus sloeg. Begrijpen] is, dat dit voor den arbeider een naaee- llge driftbui was, want onmiddellijk om slag volgde. o 2-f

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 14