C.G.SMIT 73ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 24 Juni 1932 Vierde Blad No. 22165 UIT DE OMSTPFKEN. TUIMELTJE EN KRUIMELTJE IN HET KABOUTERLAND. AALSMEER. Verg. Boeren- en Tuinderscomité. De afd. van het Boeren- en Tuinders comité vergaderde alhier onder voorzitter schap van den heer P. Mantel. Tot af gevaardigde in de delegatie van kleine ijoeren welke eerstdaags naar Rusland vertrekt voor een studiereis, werd gekozen de heer J. de Grauw (als kleine tuinder) en als zijn plaatsvervanger de heer P. Man- lel. Door den heer Harmsen werd een inleiding gehouden over electriciteit en waterleiding, in verband met een poging bij PEN e.n ..Ged. Staten, de tarieven én van den stroom èn van het water te her zien, zoodanig, dat ze meer dan thans in het bereik ook van de minstkapitaal- krachtigen kunnen blijven. Daarvoor zullen handteekeningen worden verzameld. Ook de tegenwoordig meermalen plaats hebban- de executoriale verkoopingen werden be sproken, in verband met de vraag op welke wijze daartegen stelling kan worden ge- noroen, inzonderheid wanneer het tuinbouw bedrijven betrof. De vraag bleek niet zoo gemakkelijk te beantwoorden en besloten werd tegen dergelijke verkoopingen te blijven ageeren in woord en geschrift. Hierna volgde sluiting. Te water geraakt. Alhier reed een auto, bestuurd door een dame, in bet Oosteinde te dicht bij den kant, met het gevolg, dat de wagen het evenwicht verloor en half in het water kantelde. De dame kon spoedig gered worden, terwijl de auto met een kraan wagen van Amstelveen op den wal werd gebracht. Bloemencorso. Ter gelegenheid van haar 20-jarig be staan organiseert de Zeil- en Roeivereeni- ging „Nieuwe Meer" voor haar leden ver schillende feesten en wedstrijden op Zater dag 2 en Zondag 3 Juli a.s. Zondags wordt voor inwoners dezer gemeente een bloemencorso voor versierde vaartuigen georganiseerd. Wegens vertek van de tegenwoordige dirigente van het Dameskoor, mej. v. d. Kwast, is tot dirigent van het Chr. Dames koor „D.I.N.D.U.A." benoemd de heer H. Post te Amsterdam. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Maaike Catharina Maria. d. v. N. Tolenaars en M. C. v. d. Horst Klazina Jacoba Maria, d. v. A. H .Buckens en G. G. Verhaar Maria Johanna, d. v. P. de Snaijer en F. Bouwman Adriana Pieternella, dochter van W. Janssens en M. M. Michel Anna So phia, d. v. K. van Keulen en P. D. Baardse Willy, dochter van J. C. Leij- ding en L. Luimee Levenlooze dochter van P. C. v .d. Raadt en E. M. Duiven voorden. Ondertrouwd: O. W. Habbers, 25 j. en G. Kooij, 27 j. J. van Veen, 29 j. en A. Bliek, 19 j. U. van Splunter, 31 j. en M. van den Berg, 31 j. Getrouwd: K. Barendregt, 25 j. en M. D. v. d. Stroom, 20 j. Th. J. Hoek, wedr 42 j., en A. A. van Heteren, wede 34 j. D. S. van Oudheusden, 24 j. en H. Roo- denburg, 22 j. W. C. Fraij, 28 j. en J. Krijgsman, 23 j. Overleden: Elisabeth Boer, 80 j., wede van Jb. op den Brouw. Loop der Bevolking. Vertrokken: Gerrit Beekman en gezin, van Sloterweg 256, naar Amsterdam, Slo- terstraatweg 1053 Neeltje Dol, v. School straat 13, naar 's-Gravenhage, 2de Schuit- straat 180 Albert van Winkel en gezin, van Aalsmeerderdijk 573, naar Aalsmeer, Ophelialaan Jan Schuurman, van Aals meerderdijk 573, naar Aalsmeer, Ophelia laan Sietje E. van 't-Hof. van Venneper straat 15, naar Amersfoort, Paulus Pot terstraat 11 Petrus Droog, van Sloter weg 681, naar Egmond-Binnen, Egmond a. d. Hoef Johannes F. van Es, van IJweg 28, naar Groningen, Studentenlaan 34 Anna A. van Heteren en gezin, van Park laan 64, naar Haarlem, Visscherseinde 27 Pieter J. de Koker, van Venneperweg 137, naar Leiden, Groenoordstraat, p./a. Wed. Spierenburg Wilhelmina F. M. van der Kruk, van Vijfhuizerdijk 137, naar Driebergen-Rijsenburg, Oranjelaan 29 Anna M. van Dijk, van Spieringweg 1157 naar Hilversum, Bellstraat 25 Herman H van den Berg en gezin, van IJweg 113, n. Amsterdam, Oude Waal 41 C Lena Kos ter, Parklaan 8, naar Hillegom, Vossc- laan 10. Gevestigd: Riemke Koopmans, wed. A, Banning, van Duisburg (Duitschl.) naar Bennebroekerweg 33 Thomas Boef met gezin, van Leimuiden, naar Venneperweg 511 Jacobus D. Zeijlemaker met gezin van Amsterdam, naar Lindenlaan 46 Franciscus J. Jansen met gezin, v. Haar lem, naar Bennebroekerweg 940 Jan Colijn met gezin, van Amsterdam, naar Sloterweg 166 Steven C. van den Heili genberg met echtge., van Hillegom, naar Venneperweg 1207 Pieter van Houten met gezin, van Zaandam, naar IJweg 53 - Alaberta M. Kamp, van Bloemendaal, n. IJweg 616 Cornelia Jansen, van 's Gra- venhage, naar Lisserdijk 375 Cornells Koole, van Wissenkerke, naar Aalsmeer derdijk 549 Hendrik van Vliet, van Amsterdam, naar Marktlaan 6 Eitje Smit. van Amsterdam naar Aalsmeerder- dijk 449 Jacobus Monsieurs met gezin, van Rucphen, naar Hoofdweg 347 Gra- dus Kappert, van Rijsen, naar Hoofdweg 136 Hendrik van Dijk, van Amsterdam naar Sloterweg 84 Jannetje Snijders met gezin, van Amsterdam, naar Sloter weg 84 Kors Snijders, van Amsterdam naar Sloterweg 84 Jan Paarlberg, van Amsterdam, naar Sloterweg 244. Poging tot inbraak. Gisternacht hoorde een bewoner van den Hoofdweg zijn in de schuur liggenden hond onophoudelijk blaffen. Hij stapte het bed uit, ging naar beneden en hoorde bij het openen van de buitendeur iemand hard wegloopen. De man ging direct naar de schuur, waarin rijwielen en verschillen de andere goederen geborgen waren en kwam tot de ontdekking dat het slot ge forceerd was. De dief heeft door het onraad blijkbaar geen kans gezien om zijn slag te slaan, want er werd niets Vermist. Been gebroken. Gisteren wilde de heer S., die op den Sloterweg op een wagen was gezeten, met het gerij omdraaien. Hij kreeg daarbij een zoodanigen schok, dat hij van den bok viel en onder den wagen geraakte. Met een gebroken been werd de man opgeno men en per auto naar een ziekenhuis ge bracht. HILLEGOM. Spoedeischende Raadsvergadering. Hedenmiddag vergadert de Raad in een spoedeischende vergadering over de vol gende bij de vorige vergadering aan gehouden punten Voorsteilen van B. en W. tot a. het toepassen van een tijdelijke korting op de wedden en loonen van het gemeente- personeel; b. liet verhoogen van de op centen op de hoofdsom van de Vermogens- en Gemeentefondsbelasting. Naar wij vernemen zou worden voor gesteld de salarissen van het politie-per- soneel minder te verlagen, daar deze in verhouding tot andere gemeenten aan den lagen kant zijn. KATWITK. GEMEENTERAAD. Verhuur cn verkoop van grond - Salaris Bode Gemeentehuis - De verordening op de Zeebaden en 't Strand - De verlenging der steunregeling. De raad dezer gemeente kwam gister avond in openbare vergadering bijeen. Voorzitter burgemeester Woldringh van der Hoop. Aanwezig alle leden, behalve de heer A. v. Rijn met kennisgeving. Na vaststellen der notulen volgde mede- deelng van ingekomen stukken. Allereerst eenige missiven van Ged. Staten houdende goedkeuring van genomen raadsbesluiten- Vervolgens vaststelling der rekening 1931 van de Gezondheidscommissie. Volgt benoeming van leden belast met het nazien van de gemeenterekening 1931 en de bedrijfsrekeningen over 1931. Hier voor worden resp. benoemd voor gemeente- rek. Grimbergen. Guyt, Hueting. Gas- electr.-water: Kulk, Lodder, Meerburg. Grond, Vleeschkeuringsdienst, Guyt, Kulk, Lodder. Volgt voorstel tot verkoop van grond aan het bestuur der Herv. scholen te Katwijk aan Zee. Een bestaande schutting tusschen school II in de Weeshuisstraat cn de O. L. school verkeert in slechten toestand. Gewenscht is dat aldaar op ge meenschappelijke kosten een muur wordt opgetrokken en dat het bestuur der Herv. Scholen een strookje grond overneemt, waartoe dit bestuur tegen den prijs van f. 2.50 per M2. bereid is gevonden. De totaalkosten der muur zijn f. 400, zoodat B. en W. aan den raad een crediet vragen van f. 200. Voorstel tot verhuur van land. Na dem ping van het „Mallegat" zijn verschillende perceelen teelland vergroot. Over het in gebruik nemen hiervan is met de huurders in onderhandeling getreden. Het resultaat was, dat deze huurders bereid zijn die grond bij hun perceel in huur te nemen op voorwaarde dat over 1932 geen huur behoeft te worden betaald, terwijl vanaf 1 Jan. 1933 f. 0.40 per R.R. kan worden in rekening gebracht en verders de huur voorwaarden van 22 Jan. 1931 worden is acht genomen. Aldus wordt besloten. Voorstel tot toekennen van een bijdrage aan de Chr. H.B.S. te Alphen a. d. Rijn. Dit wegens het bezoek van deze school door een leerling uit deze gemeente. Even als een dergelijk verzoek ten aanzien van de Chr. H.B.S. te Leiden steeds op billijk heidsoverwegingen is ingewiTigd, advisee- re n B. en W. ook thans op deze aanvrage gunstig te beschikken. Het bedrag is f. 16.17. Wordt toegestaan nadat de voor zitter verklaard heeft dat het bedrag niet hooger is, dan hetgeen voor Leiden wordt betaald. Punt 7 voorstel tot vaststelling van een salarisregeling van den Bode-concierge van het nieuwe gemeentehuis. Tevens om B. en W. te machtigen voor den nieuwen functio naris een instructie vast te stellen. Waar het in de bedoeling ligt, de concierge naast het dagelijks schoonhouden, te ver plichten het gemeentehuis, onder zijn toe zicht en leiding, wekelijks te doen schoon maken door een of meer, door B. en W. aan te wijzen werksters, wier loon ten laste van de gemeente komt verzoeken B. en W. hun te dien eiude een crediet berekend naar f. 600 per jaar te verleenen. Het aanvangssalaris van den gemeente- bode-concierge bedraagt f. 1350, met 4 tweejaarlijksche verhoogingen van f. 75. Voor kleeding en schoeisel wordt een jaar- lijksche toelage van f. 100 genoten terwijl voor onderhoud van een rijwiel f. 25 per jaar wordt vergoed. Benevens de jaar wedde en toelage hiervoor genoemd zal de bode genieten vrij wonen en vrij vuur hetwelk resp. op f. 300 en f. 50 wordt geschat. De voorzitter zegt dat hieraan nog moet worden toegevoegd dat de bode ook voor de centrale verwarming moet zorgen, en ook geen fooien mag aannemen. De heer Meerburg vindt het salaris, alles bi' elkaar gerekend f. 2150 te hoog. ziet er een absolute wanverhouding in tegenover de andere loonen ter plaatse. De voorzitter zegt, dat het een verantwoordelijke betrek king is, die niet met gewone arbeid ver geleken kan worden. Bij den tegenwoor- digen functionaris is het een achteruitgang. Den heer v. Tongeren komt de arbeid, te omvattend voor.De bode is overbelast. De heer v. d. Perk vraagt, of ook hiervan 5 pet. wordt afgetrokken. Spr. is die mee ning, met andere raadsleden, toegedaan. De voorzitter antwoordt ontkennend, daar het salaris wordt vastgesteld op het tijd stip van heden. De heer v. Tongeren stelt voor het aanvangsalaris op f. 1300 te be palen. De lieer v. d. Perk zegt, dat vele werkzaamheden worden opgedragen doch als zulks niet ten uitvoer kan worden gebracht, leert de praktijk dat er iemand bii .benoemd wordt. De heer Eiikelenboom acht een bedrag van f.600 voor schoon makers veel te laag. De voorzitter zegt dat het dagelijks stoffen enz. door den bode gedaan wordt. Het voorstel wordt aangenomen. De heeren Meerburg en Grim bergen willen geacht worden tegen te hebben gestemd. De voorzitter brengt nog een punt ter tafel, dat niet op de agenda kon worden vermeld, n.l. om een stuk weiland, ge meente-eigendom, dat bij de vorige ver huring te weinig opbracht en gelegen is naar het sportveld van „Quick Boys" te bestemmen voor sportterrein, gedeeltelijk voor algemeen belang, gedeeltelijk voor de Chr. Jeugdorganisatie die de leiding zal krijgen voor dit weiland-sportterrein. Er is uit de hand voor geboden f. 160 per jaar. De Jeugdorganisatie zal f.80 betalen terwijl de andere f.80 die het Grondbedrijf er bij inschiet dan door de gemeente be taald zou moeten worden. Sommige leden zouden zich eerst willen beraden over dit voorstel, doch de voorzitter zegt dat er haast bij is. De heeren Parlevliet en v. Duyn iujehen het voorstel toe doch willen een goede regeling treffen, ook ten op zichte van „Quick Boys" die er geen schade van mag ondervinden bij eventueel te hou den wedstrijden. De heer v. d. Zwan dankt B. en W. voor het voorstel mede omdat dit terrein ook beschikbaar komt voor de werkeloozen, die er voldoende afleiding kunnen vinden. Het voorstel wordt met alg. st. aangenomen. Voorstel op de verzoeken om verminde ring van landhuur. Door een 9-tal pachters van gemeentegrond is daartoe een ver zoek ingediend. Na advies van deskundigen te hebben ingewonnen, zijn B. en W. tot de conclusie gekomen, dat een pachtver- mindering in de gegeven omstandigheden alleszins gerechtvaardigd is waarom B. en W. voorstellen te besluiten aan hen, die daarom hebben gevraagd een kwijtschelding van 20 pet. van de landhuur over 1931 toe te staan mits binnen 8 dagen nadat hun dit besluit is ter kennis gebracht, het verschuldigde is betaald. Ook ligt het in de bedoeling ten aanzien van de andere huurders, indien zij daartoe nog een ver zoek indienen, een voorstel tot vermindering van pacht te overwegen. De heer Guyt vraagt, hoe het zal gaan met diegenen, die wel willen betalen doch het niet hebben. De voorzitter merkt op dat deze regeling zal moeten worden aanvaard als voor gesteld ook voor gevallen van surséance van betaling, faillissement enz. De heer Grimbergen zegt dat een soortgelijk ver zoek door velen is ingediend einde Nov. 1931, dat is 6 maanden geleden. Het voor stel werd goedgekeurd. Voorstel tot het geven van vrijstelling van huur voor gebruik van de gemeente- zaal. Dit betreft het Plaatselijk Crisis- comité dat van 25 tot 30 Juli een bazar wil organiseeren in deze zaal. Wordt z.h.st. goedgekeurd. Voorstel op het adres van de Chr. Kat- wijksche Naaischool, om deze om te zetten in een Lagere Nijverheidsschool. Bedoe ling van het bestuur dezer school is om de school onder de Nijverheidsonderwijs wet te doen vallen. Hierdoor zou voor deze school niet alleen een Rijkssubsidie ge geven worden ad. f. 4346.07, doch zou de gemeente voor deze school een meerdere uitgave moeten voteeren van f. 1600. In het licht van deze cijfers, zeggen B. en W. komt de vraag naar voren of deze blijvende verzwaring van het budget in de huidige tijdsomstandigheden, waar het streven juist gericht moet zijn op het betrachten van de uiterste soberheid bij het voteeren van nieuwe uitgaven, verdedigd kan worden. B. en W. zeggen te meenen dat, hoewel zij het nut van een dergelijke school niet willen voorbijzien, op het verzoek afwij zend moet worden beschikt omdat h.i. de oprichting en instandhouding van een lagere nijverheidsschool voor naai-onder- wijs in deze gemeente niet noodig is. Dr Lodder zegt té begrijpen, dat de gemeente dit bedrag thans niet kan missen doch hoopt dat bij betere tijden een der gelijk voorstel zal kunnen worden aan vaard. Dr. Eijke'enboom vraagt wat zal gebeuren als de Naaischool er door ten onder gaat. De heer Meerburg vraagt, of de gemeente er niet op andere wijze aan kn tegemoet komen. De school heeft jpoot gebrek aan ruimte. De voorzitter zegx dat reorganisatie zeer noodig is, doch het stuit thans alleen af op de financien. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Het voorstel tot wiiz'. ing van de ge- meente-begrooting 1931 wordt na toe lichting goedgekeurd. Voorstel tot het verleenen van dispen satie van het bepaalde bij art. 22 der Bouw verordening ten opzichte van Gebr. A. C. en J. van Schie te Katwijk a. d. Rijn, die vergunning vragen voor den bouw van een houten schuurtje op het open achter- terrein van het perceel Molentuinweg no. 9. Bij O. Werken bestaan tegen het geven van dispensatie geen bezwaren waarom B. en W. voorstellen de vereischte toestemming te geven. Aldus wordt besloten. Punt 14 is een voorstel op adressen in zake vaststelling maximum aantal verlo\en krachtens de Drankwet. De Nationale com missie tegen het Alcoholisme verzoekt om er bij de Kroon op aan te dringen dat het maximum aantal verloven A. op het thans bestaande aantal wordt vastgesteld. De commissie blijkt niet juist ingelicht en schijnt te meenen dat dergelijke voorstellen ten alle tijden kunnen worden gedaan. Een dergelijk verzoek kan echter slechts om de 5 jaar, te beginnen met 1935 worden ingediend. In verband hiermede heeft het volgens B. en W. geen zin zich uit te spreken over de wenschelijkheid van ver laging van het maximum op grond waar van B. en W. voorstellen het adres voor kennisgeving aan te nemen, waartoe dan ook zonder verdere discussies, wordt besloten. Punt 15 is het voorstel tot vaststelling van een verordening op de Zeebaden en het strand. Het betreft feitelijk het vast stellen eener gewijzigde verordening. In de bestaande verordening zijn door B. en W. enkele wijzigingen aangebracht, die voorn, hierop neerkomen, dat ten opzichte van het reddingsmateriaal scherpere be palingen zijn gemaakt en die, waarbij de grens, waarbij het geoorloofd is zich in badcostuum op te houden is verlegd. B.v. mogen baders zich alleen ontkleeden in een badkoets of ontkleedkamer eener zee badinrichting op het strand, gelegen tus schen het Rijnlandsch Uitwateringskanaal en de Blommersstraat en op het strand, gelegen ten Noord-Oosten van Rijnlandsch Uitwateringskanaal en het strand gelegen tusschen de Blommersstraat en 150 M. ten Zuid-Westen van den vuurtoren, mogen baders zich ook ontkleeden in een gesloten ontkleed tent. Baders, die zich in jas of mantel gehuld op deze beide strandgedeel- ten bevinden, mogen, ten einde in zee ie gaan baden, zich aldaar van jas of mantel ontdoen, zonder van een ontkleedtent ge bruik te maken. In dit bovenvermelde ko men wel de voornaamste wijzigingen voor, welke B. en W. in de concept-verordenin gen voorstellen. Een lange discussie heeft over dit punt plaats. De heer v. Tongeren zegt, dat z.i. het Stille Strand in de verkeerde richting wordt uitgebreid. Het voetballen wordt verboden, doch het kaarten neemt gewel dige afmetingen aan. Het politietoezicht op degenen, die zonder badmantel op het strand loopen, is geheel onvoldoende. Men loopt b.v. gemoedelijk in een badpak op het strand te lezen. - Dr. Eij kelenboom zou wenschen dat bij het samenstellen van deze verordening V.V.V. om advies was ge vraagd. De voorzitter zegt zich hiermede niet te kunnen vereenigen. Men kan bij de samenstelling niet eerst iedere veree- niging raadplegen en de inspecteur van politie, wiens advies wel gevraagd wordt, is nauw verbonden met V.V.V. - De heer Meerburg stelt ten slotte voor te verbieden zich te ontkleeden of zich ongekleed of in badcostuum op te houden op het strand tusschen de Uitwatering en den Vuurto ren. Alleen is daar het baden toegestaan als men gebruik maakt van een Zeebad inrichting. Dit voorstel wordt ten slotte verworpen met 115 st. Tegen de heeren v. d. Perk, Guyt, v. d. Bent, v. d. Zwan, Veltkamp, Dubbeldam. Eijkelenboom, Grimbergen, v. Riesen, Lodder, v. Duyn. Een voorstel van dr. Eijkelenboom om dit toe te staan tot den Vuurtoren wordt met 97 stemmen aangenomen. Tegen de heeren Parlevliet, v. d. Bent, Veltkamp, Dubbeldam, Grimbergen, v. Riessen, Kulk, Bedoeling is dat eenigszins wordt voorzien in den wensch van de Stille Strand-bezoe- kers. Buiten het gebied van het stille strand. Noordelijk van het stille strand bij de Uitwatering, en Zuidelijk van de rich ting Scheveningen, is men dus vrij. De verordening werd aangenomen. Voorstel tot verlenging der steunrege ling. B. en W. wijzen er op dat, hoewel in de vergadering van 1 Juni de hoop werd uitgesproken, dat aan het einde van de derde periode der steunverleening de werkloosheid, in verband met het zomer seizoen, zoodanig zou zijn verminderd, dat de steunregeling buiten werking zou kun nen worden gesteld, zij thans nog van dien aard is, dat de duur dezer regeling nood zakelijk zal moeten worden verlengd. B. en W brengen in dit verband, voor zooveel noodig, de raad in herinnering, dat na afloop der derde periode, de steun regeling gedurende 17 weken zal hebben gewerkt. Met dit cijfer voor oogen en ge let op de door den Min. van Binnenland- sche Zaken vastgestelde steunregeling, welke als leidraad moet gelden voor de door den raad dienaangaande te nemen besluiten en waarvan artikel 11 o.m. be paalt, dat aan de uitgetrokkenen steun kan worden verleend gedurende ten hoog ste: a. 18 weken aan kosttgangers; b. 24 weken aan gehuwden en ongehuwde kost winners, geven B. en W. den raad in over- j weging den duur van meergenoemde rege- i ling ten aanzien van de onder b. genoemde categorie met de nog resteerende 7 weken te verlengen, en voor wat betreft de kost gangers met 1 week. met dit voorbehoud, dat daarna gedurende 6 weken ten aan zien van hen (alsdan dubbel-uitgetrok- ken) van toepassing zijn de bepalingen voor de reglementair nog niet rechtheb benden en ongeorganiseerden. Een ont- werp-besluit bieden B en W. thans den raad ter vaststelling aan, waardoor de steunregeling tot en met 20 Aug. wordt verlengd. Wat de financiering van de daaruit voortvloeiende kosten betreft, dee- len B. en W. mede, dat zij in dit opzicht nog geen dekkingsmiddelen kunnen voor dragen. In tusschen ligt het in het voor nemen den stand der gemeente-financiën nader te bezien, zoodat, naar B. en W. hopen, de raad zeer spoedig voorstellen dienaangaande zal bereiken. De heer Meerburg wenscht toch de kos ten wel te vernemen en voelt zich niet geroepen, dit zonder dekking toe te staan. De heer Kulk vraagt, hoe het staat met de menschen boven 60 jaar. De voorzitter zegt dat de regeering hierop nog niet ant woordde. Er is trouwens, na de goedkeu ring door den raad, nog niemand geweest RECLAME. Steenstraat 49 Telefoon 485 UW HUIS VOOR FIJNE VLEESCHWAREN, WARME CROQUETTEN EN SALADE's. 2019 die dit vroeg. Dr. Eijkelenboom vraagt wat dan in het najaar te doen, als de nood misschien grooter is. De voorzitter geeft eenige toelichting, waarmede de leden zich voorloopig tevreden stellen. Enkelen drin gen op de meest mogelijke zuinigheid ten opzichte der uitgaven aan. Het voorstel wordt aangenomen. Door den agent van politie L. de Jong is verzocht om ontslagen te worden van de huur van het aan de gemeente toebe- hoorende perceel Zuidstraat 83 b, in ver band met het feit, dat hij een andere wo ning heeft gehuurd. Hiertegen bestaan bij B. en W. geen be zwaren, daar de gemeente-arbeider W. van Rijn verzocht heeft gemeld perceel in huur te mogen hebben voor een bedrag van f. 208 per jaar, voor welk bedrag het pand ook aan den vorigen bewoner werd verhuurd. B. en W. stellen den raad voor het perceel aan W. van Rijn voornoemd te verhuren. Aldus wordt besloten. Op de vraag in vorige vergadering door dr. Lodder over de wenschelijkheid van een maximumsnelheid, antwoordt de voor zitter dat volgens ministerieele bepalin gen zekere straten een druk verkeer zou den moeten hebben. Verschillende straten te Katwijk aan Zee, hoofdwegen, noemt de voorzitter die hieronder niet vallen. Als trouwens de veiligheid in gevaar gebracht wordt door te hard rijden, is daarvoor al tijd een strafbepaling die strenger is, dan wanneer er een maximumsnelheid bestaat. De heer Meerburg heeft gevraagd om de strandpolitie met de helft te verminderen, hetgeen volgens den voorzitter aan de hand van een dienstrooster, onmogelijk is. De heer Meerburg zegt nog. gevraagd te hebben politie te benoemen die behulp zaam kan zijn bij redding. De thans be noemde vier agenten kunnen niet eens zwemmen. De heer v. Tongeren heeft ge vraagd, waarom bij de aanbesteding van de stoffeering van het gemeentehuis inge zetenen zijn gepasseerd. De twee laatste vragen zijn aan de aandacht ontsnapt en zullen dus nu in volgende vergadering worden beantwoord. De heer Guyt vroeg hoe het kwam dat in het Kampeerterrein de waterleiding was stuk gevroren. Thans blijkt uit het antwoord dat er geen waterleiding is, doch een Nortonpomp. De heer v. Tongeren vraagt maatregelen om het gevaar hoek Kerkstraat-Achterweg te verminderen. De heer Kulk zegt dat enkele steuntrekken- den op heden 50 pet. krijgen. Spr. vraagt dit te brengen op 100 pet. Volgende vergadering antwoord. Hierna sluiting met gebed. KATWITK AAN DEN RITN. De Tuinbouw. 't Was een teleurstelling toen het bij een triestige lucht beperkt bleef tot een enkel buitje en de Bilt ook niet meer regen aankondigde. Alle producten staan op flink wat regen te wachten en op de hooge geestgronden dreigt al veel te mislukken. Sommige zijn de meening toe gedaan, dat droogte en nog eens droogte veel kan goed maken omdat de overpro ductie. die er tegenwoordig met de scherpe uitvoerbepalingen zoo spoedig is, onver mijdelijk tot gevolg moet hebben zeer lage, verliesgevende prijzen. Men stelt dan 1931 tot voorbeeld. Degenen, die hun be drijf op hooger gelegen gronden hebben, denken er weer anders over. In de bloem- bollenbedrijven is er thans volop werk. 't Is de tijd, dat alle soorten sterk aan rijpen. Van handel, zooals in normale om standigheden in dezen tijd al veel gedaan wordt, is nog geen sprake. Men schijnt de kat uit den boom te willen kijken. De ge wassen vallen in het algemeen tegen. Men zal het dit seizoen met een kleinere maat dan andere jaren moeten doen! Fatronaatsfeest. Voor de leden van het Patronaat zal a s. Zondag een lang voorbereid feest plaats hebben. Dit begint met een Alge- meene H. Communie in de Vroegmis waarna gemeenschappelijk ontbijt volgt in het Parochiehuis of in de Pastorie. Na in de Hoogmis de viering van 't Patroons feest St. Joannes Baptista te hebben mee gemaakt, zal des middags korfbal gespeeld worden op het nieuwe terrein. Na een plechtig Lof te 7 uur voortzet ting van het feest voor de leden, hun familie en genoodigden. De jongens voeren een blijspel op en de leden van het Zangkoor dragen het hunne bij tot de feestviering, door eenige num mers ten gehoore te brengen. 175. Toen Kikker Karei en Tuimeltje elkaar eindelijk eens goed konden aankijken en flink de hand hadden gedrukt stond Kikker Karei er op dat Tuimeltje, al was het maar voor een halven dag, mee naar het Kikker kasteel zou gaan. En daar het een verrassing voor de andere kikkers moest blijven, slopen ze heel voorzichtig langs de kikkerhuisjes en kwamen zoo in de nabijheid van het kasteel. 176. Sinds je den laatsen keer hier was, is er veel veranderd, begon Kikker Karei. We hebben een heele- boel mooie huizen bijgebouwd en we hebben een nieuwen koning benoemd, die zeker van je zal houden Zoo kwa men ze gezellig pratend in de stad, maar daar zouden ze niet zoo stilletjes langs kunnen loopen, want...,,.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 13