LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Donderdag 23 Juni 1932 UIT DE OMSTREKEN. TUIMELTJE EN KRUIMELTJE IN HET KABOUTERLAND UIT DE BMESTPEEK. KUNST EN LETTEREN. BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Pleun, zoon van Mees. Qualm en Sarina den Otter. o HAARLEMMERMEER. Aanbesteding. Bü de gehouden aanbesteding van het touwen van een woonhuis voor den heer f. Hoefnagel te «Vijfhuizen, werd het hóógst ingeschreven door J. H. Binnekade te Amsterdam voor f. 3097 en 't laagst door H. J. Struijk te Rijpwetering voor f.2400. De gunning is aangehouden. Van een ladder gevallen. De landbouwer v. A. aan den Sloterweg alhier, had het ongeluk, terwijl hij op een ladder stond, het evenwicht te verliezen cn naar beneden te vallen. Hij kon moeilijk overeind komen en bleek een voet gebroken te hebben. Na door een dokter voorloopig verbonden te zijn, werd zijn opnamen in etn ziekenhuis "noodzakelijK geacht. Men zij op z'n hoede! Daar in den Haarlemmermeerpolder weder personen rond loo pen, die er blijk baar op uit zijn om hier en daar bun slag te slaan, wordt den ingezetenen ern stig aangeraden de deuren cn ramen van woningen en schuren 's avonds got* af te sluiten en rijwielen enz. in veiligheid te brengen. HILLEGOM. Nederlandsch Fabrikaat. De filmauto der vereeniging „Neder landsch Fabrikaat" zal ook hier komen. Op 1 Juli 's avonds zal een vertooning met muziek gegeven worden in de Sixlaan. Het doel is propaganda voor het Neder- landsche Fabrikaat en daardoor bestrijding der werkloosheid. Extra-oefening E. H« B. O. Gisteravond hebben de leden van E.H.B.O. een extra oefening gehouden in een schuur der firma K. Velthuys. Verondersteld werd, dat twee personen daar een ongeluk ge kregen hadden, waarvoor hulp werd inge roepen. De leden van E.H.B.O. splitsten zich in twee groepen, één voor eiken patient. Een beenbreuk en een hersen schudding werden behandeld naar de regelen der kunst. Beide patiënten werden op een' brancard gelegd, twee trappen af gedragen en in den ziekenauto gelegd. De groepscommandant controleerde of liet spalken, de behandeling en het transport der patiënten op behoorlijke wijze ge schiedde. KATWIJK AAN ZEE. Commissie van Plaatselijk Schooltoezicht Gisteravond vergaderde in het gemeente huis de commissie van Plaatselijk School toezicht. De voorzitter, ds. R. P. A. Rut gers herdacht in zijn openingswoord het 40-jarig jubileum bij het onderwijs van den secretaris van deze vereeniging, den heer W. v. d. Akker. Hij hoopte, dat hij nog eenigen tijd als hoofd eener school zijn beste krachten aan het onderwijs zal mogen geven en daarna nog een tijd van aangename rust mag doorbrengen. De heer v. d. Akker bedankte voor deze woorden, evenals den léden voor het ge schonken prachtige bloemstuk. Vervolgens brachten de heer Nic. Bos cn ds. Rutgers verslag uit van de door hen bezochte scholen. Hierbjj werden de iaarlijksche klachten" over gebreken in enkele schoolgebouwen weer naar voren gebracht. Ook werd aandacht geschonken aan het ontbreken van een lokaal in het schoolgebouw in de Voorstraat, waar de schoolarts de kinderen kan onderzoeken. Opgemerkt werd dat, wanneer het bureau van gemeentewerken naar het nieuwe raad- bus zou worden overgebracht, men het leegkomende woonhuis bij de school voor den schoolarts beschikbaar zou kunnen stellen. Eveneens werd de missive be sproken, die de schoolarts, de heer A. in 't Veld, gericht heeft aan de hoofden en onderwijzers in deze gemeente. De heeren Bos en van Zijst hielden een causerie over enkele cultuurplanten, die vji. in de scholen met kinderen behandeld worden. Er werd een leerzaam overzicht gegeven van het kweeken dezer planten en van de ziekten waaraan zij onderhevg zijn veroorzaakt door insecten, zwammen, enz. Hierna ontstond een levendige ge- dachtenwisseling. De volgende zitting hoopt men in Sep tember te houden in hot nieuwe Raadhuis. De heer C. van Zijst zal dan een lezing "ouden. Na rondvraag-volgde sluiting dezer vergadering door den voorzitter. De Tinne Wandeltocht-Excursie Hoewel de aanmeldingsdatum feitelijk ge sloten is, kunnen groepen uit Leiden en omstreken zich nog aanmelden aan het ^cretariaat, Markveldstraat 5 c. te Rotter- •tem, t./m. morgen. - H. v. d. V. uit de Badstraat kwam "'l de politie met klachten over vernieling beschadiging van zijn in Duinoord ''ggende perceelen. J- R. uit de Baljuwstraat deed bij politie aangifte van het feit, dat hij «leedigd en bedreigd is door J. de R. M de Havenstraat. J- de G. van de Langebrug te Leiden Jttd bij de politie aangifte van het feit, Jat hij in de Ten Brittenstraat is gebeten ooor een hond van een der bewoners aaar, tengevolge waarvan hij een wond a" een been en "gescheurde klceren opliep. LISSE. "T Maandag a.s. des avonds te 8 uur zal r Plaatse een Bekerwedstrijd plaats en?ï *usschen Lisser oud-voetballers I d tegenwoordige Lisse I ten bate der y-1*- Wijkverpleging alhier. De R.K. Muziek J'-.••Adolf Kolping" zal de wedstrijd met ttfeiek opluisteren? OEGSTGEEST- Loop der Bevolking:. Gevestigd: .B M. Riebeek, verpleegster, Endegeest, van den Haag; J. A. Buiten dijk, Hooge Morschweg 115, v. Zoeter- woude; It. Wolthuis, hulshoudster, L. Straat weg 8, van Maarssen; W. A. van Wamel, Duivenvoordestraat 37, van Leimuiden: A. van Breukelen, dienstb., Nassaulaan 15, van Woerden. Vertrokken J. Woudstra, bouwkundige, naar Ermelo, Wilhelminalaan 118; J. Smit, dienstb., naar Leiden, Breestraat 52 a: H. Borgen, instrumentmaker, naar Leiden, R. Visscherstraat 38 a: Th. J. van Tol en gez., naar den Haag. Apeldoornschel. 220 a. Burgerlijke Stand. Geboren: Christina Johanna Maria, d. van C J. Peek-van Breenen; Lambertus Hendrik, z. van W. E. van Leeuwen- Meijer; Jacob, z. van A. C. Roest- van Muiswinkel. Ondertrouwd: P. J. Slewe, 24 i^ar te Leiden en A. M. Remmerswaal, 2u jaar; ,N. Rijnbende 62 iaar en C. J. Wiggers, 52 iaar: J. A. van der Meij, 24 iaar te Warmond en C. J. van der Geer, 21 iaar; J. M. Okkerse. 35 iaar en E. J. Balk. 30 iaar: H. Leffertstra, 26 iaar te Batavia en J. Ph. van Duijvendijk, 24 iaar; G. S. Briejer, 26 jaar te Leiden en E. C. Segaar, 28 jaar. Overleden: Willem Cornells Oudshoorn, 80 jaar, wed. v. A. Spijker. RIINSBURG. In de Kerkstraat viel de ongeveer 5-jarige M.. doordat hij stoeide van den bagagedrager van een rijwiel en bekwam dientengevolge niet ernstige verwondingen aan handen en gelaat. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Petronella Maria, d. vail J. v. d. Noulan en P. J. Juffermans; Willem, z. van G. Verschoor en P. M. Christiaanse: Martha Catharina Tlieresia, d. van A. J. Langelaan en A. M.> van Dorp; Herre Maria, z. van IJ. A. Jorna en H. Wassenaar; Herman, z. van A. v. Zonneveld en J. Th. Besselaar. Overleden: P. A. A. Zwetsloot, m. 7 jaar; Hendrika van Rijn, 82 iaar; Johannes van Bakkum, 62 jaar, geh. ra. C. Jonkman. Getrouwd: W. C. van dor Lans er. A. C. M. Uphoff. Loop der Bevolking. Gevestigd: Mej. J. Wagemans, Zuider straat 8, van Oegstgeest. Vertrokken: Mej. A. C. M. Uphoff, van Hoofdstraat 289, naar Hillegom; A. Gu'.de- mond, van Zuiderstraat 28, naar Leiden; Mej. M. M. Oostveen, van Hoofdstraat 244, naar Alkemade; Mej. M. Buys, van Juliana- laan 11, naar Leersum. De werkloosheid. Op 21 Juni waren alhier ingeschreven 92 werkloozen waarvan 64 gehuwd. Op 8 Juni bedroegen deze cijfers respectievelijk 141 en 101. Als een bijzonderheid kunnen wii mededee'.en. dat van de gelegenheid tot koslelooze vaccinatie en re-vaccinatie door niemand gebruik is gemaakt. Gevonden voorwerpen: een rozenkrans met rose koralen, een beige dameshand- schoen, een belastingmerk in etui, een paar zwarte lage kindersc'ioentejs, een kruis, eon dam.s-a... ba .dh r'oge met paarloiroe- ren rand, een rijwieibelastingmerk en komen aanloopen een kip. De heer J. van Hulzen, volontair ter secretarie alhier is met ingang van 1 Juni benoemd tot ambtenaar ter secretarie te Hazerswoude. VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd; D de Mooy en A. C. L. Jansen. Uitstapje Chr. Meisjcsvereeniging. De Chr. Meisjesvereeniging heeft een uitstapje gemaakt naar de omstreken van Arnhem. In een keurige autobus vertrok ken zij 's-morgens om half acht over Utrecht en Renen naar Arnhem, waar voor eerst een kijkje op Westerboutving genomen werd. Na bezichtiging van de stad. waar natuurlijk het fraaie Sonsbeek bewonderd werd, gingen ze naar Velp, waar het bezoek aan Rozendaal met zijn bedriegertjes en kettingbrug de clou van den dag vormde. De meesten zijn getractecrd op een lekker sproeibad, maar ook dat kon de vreugde niet verstoren. Welvoldaan over de genotvolle dag arriveerde ze 's-avonds half elf weer in de gemeente. VOORHOUT. GEMEENTERAAD. Geen pachtverlaging - Het bollenpellen. De raad dezer gemeente kwam onder voorzitterschap van den heer G. Bulten, burgemeester, gisteravond in openbare vergadering bijeen. Afwezig met kennis geving wethouder van der Laan. Na opening met gebed werden de notu len der vorige vergadering goedgekeurd. Vervolgens kwam aan de orde het ver zoek tot pachtverlaging van een viertal huurders van gemeentegronden. In de vorige vergadering werd dit verzoek door den raad in handen van B. en W. gesteld voor prae-advies. Dit werd nu uitgebracht. Het land werd gehuurd op een tijdstip, dat het goed ging met de bloembollencul tuur. Niemand kon toen den abnormalen toestand van thans voorzien. B. en W. stellen voorop, dat het normaal bedrijfs risico gedragen moet worden door den pachter; vooral bij langdurig pachtter- mijn moeten de goede en slechte jaren door elkaar genomen worden. Echter op het oogenblik ls geen sprake van modern bedrijfsrisico, gezien de ernstige crisis, die de wereld teistert. De billijkheid eischt dan ook een tegemoetkoming aan de pachters. Verschillende openbare licha 173. En terwijl Kruimeltje naar het paleis liep, dreef Tuimeltje door een grooten vijver en probeerde zwem mende aan den kant te komen. Maar hij had immers nooit geen zwemmen geleerd en zonk al dieper en dieper het water in. Verdiende loon, hoorde hij de torretjes nog schreeuwen en verdween toen in de diepte. 174. Het water van de sloot ging geweldig op en neer. En al de dieren die in de sloot leefden, hadden wel in de gaten, dat er iets bijzonders aan de hand was. Nieuws gierig keken ze naar alle kanten en spoedig wist heel de sloot, dat er een kaboutertje hulpeloos ronddreef. Maar er was redding mogelijk, want niemand zou het gelooven, maar daar stond zijn oude vriend Kikker Karei voor hem en zonder iets te zeggen nam hij Kruimeltje beet en trok hem naar de Kikkerwereld toe. men in ons land gingen reeds tot een re ductie op de pachtsommen over. Het verzoek van de pachters in deze ge meente komt neer op een verlaging van 50 pet. Zoover willen B. en W. niet gaan; zij stellen voor, voor één jaar een reduc tie van 25 pet. toe te staan. De heer Nijssen vindt geen aanleiding het voorstel van B. en W. te steunen. Eigenaars van gronden zitten blijvend aan htm nadeel vast; huurders slechts tijde lijk. De heer van der Voet betoogt, dat dit voorstel parallel loopt met het verzoek van huurverlaging door de bewoners van de Wonlngbouwvereeniging en verbaast zich over de andere houding, die B. en W. in deze zaak aannemen. Spr. verklaart zich tegen het voorstel en vindt het juis ter, indien onderzocht wordt of niet be paalde personen voor steun in aanmer king kunnen komérr. Ook de heer van Rei- sen sluit zich bij vorige sprekers aan en wijst er op, dat de financieele positie dezer gemeente niet vooruitgaande is. Er is niet aan de uitgaven te tornen, men moet dat dan ook niet aan de inkomsten gaan doen. De heer Spierenburg; Het ar gument van B. en W. in de vorige verga dering, toen het de Bouwvereeniging be trof, was; de exploitatiekosten moesten de woninghuur bepalen. Waarom nu niet de paent door den kostprijs van den grond? Wethouder van der Hulst verdedigt het voorstel van B. en W. Huurders van wo ningen kunnen verhuizen; pachters van grond zitten voor langer termijn vast; de vergelijking van den heer van der Voet gaat dus niet op. De voorzitter is het hiermee eens. De ge meente dient de belangen der gemeen schap en moet daarom de bedreigde be drijven steunen. Na repliek van de heeren van der Voet en van Reisen wordt het voorstel van B. en W. verworpen met 9 tegen 1 stem twet- houder van der Hulst stemde alleen voor). Volgt behandeling van wijziging der begrooting over 1931. Naar aanleiding van de voorgelezen posten worden eenige in formaties gevraagd door de leden, waarna goedkeuring volgde. Bij de rondvraag iniormeerde de heer van Reisen naar de wijze van totstandko ming van de circulaire van de omliggende gemeenten omtrent het bollenpellen en vraagt of er geen ingrijpender maatrege len mogelijk geweest zouden zijn, om landarbeiders in eigen gemeente werk te verschaffen. De voorzitter wijst er op, dat weinig meer te doen is, dan gedaan is in cie circulaire. Verder ingrijpen zou in breuk beteekenen op de vrije totstandko ming van het arbeidscontract. In deze richting is van de regeering geen steun te verwachten. De heer van der Geer zou toch de mogelijkheid onder de oogen ge zien willen zien, dat de gecombineerde ge meenten in de bloembollenstreek zouden aankloppen om toestemming tot een bij slag door de gemeente bij den minister. De heer van Reisen stelt na een lang durige gedachtewisseling tenslotte voor om het dagelijksche bestuur met de andere gemeenten in overleg te doen treden om tot een toeslag bij het bollenpellen door iverklooze landarbeiders te geraken. Dit wordt door den voorzitter toegezegd. De heer Spierenburg vraagt tenslotte aan het D. B. om aan de bevoegde instan tie te verzoeken het postkantoor tot half één open te doen stellen, daar vele zaken- menschen met de. sluiting om 12 uur ge dupeerd zijn. Hierna is de openbare zitting afgeloopen en vangt de geheime aan ter behandeling der reclames inzake schoolgeld en wegert belasting. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Mertina Johanna, d. van J. W. Stolk en K. G. J. Bouthoorn; Theodoras Johannes Gerardus. z. van A. C. van der Hulst en G. W. de Haas. Overleden: Leonardus Johannes Hoogweg, 41 jaar. WASSENAAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrika Philippine Luise, d. van H. L. J. Koenen en J. van Zwieten: KareL z. van M. Elion en M. R. Nieuwkerk. Overleden: J. H. P. M. Andriks, 59 iaar, echtgen. van H. M. van Baarsel; A. Wijn schenk, 78 jaar, wedr. van H. Maisonpierre; M. J. Konings, 18 dagen. Ondertrouwd: W. J. van Leeuwen en M. J. Pfingsten; G. Knijnenburg en J. H. Boogaarts. Gehuwd: J. Kooien en M. W. Valcntijn; F. H. van Pesld en M. Nijland. ZEVENHOVEN- Gegund. De nieuwbouw, verbouwing en verdere werkzaamheden op de Boerenhofstede Lingerenda te Nieuwersluis is gegund aan de heeren W. v. d. Breggen en H. v. Wengerden resp. te Nieuwveen en te dezer plaatse v»?or de som van f. 10.584. De opvolger van den heer J. Brunt als lid van den gemeenteraad is de heer G. Kool. BOSKOOP. DE ONGEREGELDHEDEN. Antwoord op de vragen van den heer Wijnkoop inzake de ongeregeldheden. Op de vragen van den heer Wijnkoop in verband met het optreden der politie al hier op 8 Juni j.l. tegenover een groep arbeiders en tuinders heeft minister Ruys de Beerenbrouck geantwoord, dat de in de gegeven voorstelling van zaken betreffen de het optreden van het politioneel gezag alhier ter oorzake van aldaar op 8 Juni jl. voorgekomen ongeregeldheden, niet in overeenstemming is met die, welke amb telijk ter kennis van den minister is ge bracht. Niet de demonstranten zijn over vallen; het grootste deel der betoogers heeft zich integendeel, toen de massa na het afgeven van een tot den burgemees ter gericht adres aan het gemeentehuis in twee richtingen uiteengegaan was, onver wachts tegen de bevelen der politie, om door te loopen, ernstig verzet, zoodat deze genoodzaakt was van de wapenen gebruik te maken. Toen een der gemeenteveld wachters daarbij kwam te vallen, ont stond rondom hem een handgemeen, waarbij zijn aanvallers hem zijn klewang trachtten te ontwringen en hem op het hoofd sloegen. Een ingezetene van Gouda, die met de gemeentelijke aangelegenhe den te dezer plaatse in geenerlei betrek king stond, is gedurende het handgemeen in den klewang van den zich nog in zit tende houding bevindenden veldwachter geduwd of gevallen en heeft aldus den dood gevonden; voorts liepen enkele andere personen lichte verwondingen op. Op grond van het bovenstaande bestaat er geen aanleiding voor het nemen van maatregelen. De collecte voor den gewapenden dienst heeft in deze gemeente opgebracht netto f. 11.95. LEIMUTDEN. GEMEENTERAAD. Het Tolhuis krijgt Electriciteit en Drink water Benoeming gemeente geneesheer. De Raad kwam in openbare vergade ring bijeen. Afwezig met kennisgeving de heer J. A. Barnard. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen, burgemeester. De Voorzit ter opende de vergadering. De notulen oer vorige vergadering werden voorgelezen en onveranderd vastgesteld. De voorzitter deed o.m. mededeeling van de navolgende ingekomen stukken. Schrijven van B. en W. der gemeente Ter Aar, waarin mede gedeeld wordt dat Ged. Staten de ge meenschappelijke regeling inzake de ver lichting van den Geerdijk goedgekeurd hebben. Schrijven van Ged. Staten waar bij de verlaging van het aantal te helfen opcenten op de hoofdsom der personeele belasting Koninklijk goedgekeurd, terug gezonden wordt. Schrijven van Ged. St. waarbij de beslissing op het Raadsbesluit tot het aangaan van een rekening- courant overeenkomst met de Bank van Ned. Gemeenten verdaagd wordt. Schrij ven van de Stichting „Drinkwaterleiding De elf gemeenten" waarbij een afschrift wordt toegezonden van een missive aan het College van Ged Staten terzake Drinkwatervoorziening Tolhuis. De Raad kan zich geheel met de voorwaarden ver eenigen, hetgeen aan Ged. Staten meege deeld zal worden. Het doet den voorzitter groot genoegen dat het Tolhuis thans zoowel Electriciteit als drinkwater zal verkrijgen. Op voorstel van B. en W. wordt besloten met de gemeente Rijnzaterwoude voor den tijd van 5 jaren een gemeenschappelijke regeling aan te gaan inzake hulpverlee- ning bij brand tegen een vergoeding van f. 100.per jaar. De goedkeuring van Ged. Staten op deze regeling zal worden gevraagd. Van de geldleening oorspronke lijk groot f. 3000.— wordt uitgeloot aan deel 23 groot f. 100.Op voorstel van B. en W. wordt daarna met alg. st. vast gesteld een verordening tot afwijking van enkele bepalingen der Winkelsluitingswet, in verband met den Zomertijd. De voorzitter deelt mede. dat in ver band met de Arbeldsbemiddelingswet 1930 te Leimuiden een agentschap der Arbeids bemiddeling moet worden gevestigd. B. en W. zijn van plan de werkloosheidsver zekering hierbij te voegen, voorts zal aan de gemeente Rijnzaterwoude gevraagd v/orden of die gemeente bereid is met de gemeente Leimuiden deze zaak te regelen. De directeur van de Arbeidsbeurs te Leiden achtte een dergelijke regeling ook het meest gewenscht. De kosten zullen f. 150— per jaar be dragen, van welk bedrag de gemeente Rijnzaterwoude f. 50— zal moeten bij dragen Het Rijk draagt wanneer de noo- dige overeenstemming met den Directeur der Arbeidsbemiddeling wordt verkregen 4/10 bij in de kosten. De Directeur der Arbeidsbeurs oordeelde het het beste, dat de ambtenaar ter secretarie, tevens amb tenaar ter secretarie te Rijnzaterwoude belast werd met de wekzaamheden. Uit den aard zijner functie is deze den ge- heelen dag in staat de noodige werkzaam heden en de noodige bemiddeling te ver- leenen. De Raad heeft tegen het voor stel van B. en W. geen bezwaren. Wordt met de gemeente Rijnzaterwoude tot overeenstemming gekomen, dan kan tot benoeming worden overgegaan. Op voorstel van B. en W. worden en kele wijzigingen aangebracht in de ge- meentebegrooting dienst 1931 en 1932. De Voorzitter deelt mede, dat van den heer L. Bouthoorn een schrijven is inge komen waarin deze verzoekt om eervol ontslag met 1 Juli a.s. als gemeentege neesheer, doodschouwer en vaccinateur. De Raad besluit hem het gevraagde ont slag op de meest eervolle wijze te ver- leenen. Van den heer D. Stapensea, arts te Lei muiden is een schrijven ingekomen, waar in deze verzoekt voor de opengevallen be trekking in aanmerking te mogen komen, Met alg. st. wordt de heer Stapensea in de vacature ontstaan door de ontslag name van den heer L. Bouthoorn, be noemd. en wel op dezelfde wedden. Niets meer aan de orde zijnde wordt dö vergadering gesloten. WADDINXVEEN. Geslaagd te Rotterdam voor het eindexamen H. B. S. 5 j. c. (Ie Gem. Han delsschool) W. den Boon alhier. DE DEBACLE VAN HET NED. TOONEEL. In hooger beroep is afgewezen de na mens de N.V Hollandsche Schouwburg ge vraagde faillietverklaring van de heeren Saalborn, Verbeek Werumeus Buning en Verkade op grond van hun hoofdelijke aansprakelijkheid voor de schulden van de Koninklijke Vereeniging Het Nederlandsch Tooneel. o TIJDSCHRIFTEN. R.-K. Bouwblad. Ir. G, L. van Straaten bespreekt aller eerst in het R.-K. Bouwblad twee door hem ontworpen bankgebouwen der Geldersche Credietvereeniging n.l te Zwolle en Zeist. De heer H. J. van Lubben licht enkele een voudige meubelontwerpen toe en ir. L. H. Huydts de fundeering noodig voor den bouw van een groot winkelpand. o NIEUWE UITGAVEN. Onder den titel „Nieuw Joodsch Leven" Ss verschenen een maandblad bevattende de mededeelingen van het Verbond van Liberaal Religieuze Joden in Nederland. De redactie van het maandblad berust in handen van het hoofdbestuur van het verbond. Onder redactie van Marcel van de Velde wordt door de drukkerij en uitgeverij „Zonneveld" te Soest het maandblad „In 't Opene". uitgegeven, een tijdschrift, ge- wiid aan de onzichtbare zijde der dingen. Ter gelegenheid van het 50-jarig be staan van de Simolonbaan. verscheen een als altijd uitstekend verzorgd jubileum nummer van het Reistijdschrift van de Zwitsersche Spoorwegen. Tal van foto's van den Simplon het vtrvoer en het mate riaal daarbij gebruikt lllustreeren het om vangrijke. in verschillende talen gedrukte nummer. Verschenen is de 7de druk (gewijzigd) van de brochure .Studie. Werkkring en en Vooruitzichten van den Ingenieur", uit gegeven door de Vereeniging tot het uit geven van beknopte handleidingen bij het onderwijs aan de Technische Hoogeschool te Delft. Bij de NV. Amsterdamsche Boek- en Steendrukkerij v.h. Ellerman en Harms en Co, is verschenen de brochure „De Neder- landsch-Belgische betrekkingen". samen gesteld door prof. H. Burger. o HET RESIDENTIE-ORKEST. Voor do abonnementsconcerten in den komenden winter van „Het Residentie- Orkest" zijn thans definitief de volgende solisten geëngageerd: Ilona Durigo (in de Rhapsodie für Alt solo, Mannerchor und Orchester Op. 53 van Brahms), Myra Hess (piano), Wladimir Horowitz (piano), Sam Swaap en Charles van Isterdael (in het Doppelkonzcrt für Violine und Violoncell Op. 102 a-moll van Brahms), Georg Kulenkainpff (viool) en Alexandre Uninsky (piano), de winner van den eersten prijs op het Internationale Chopin-concours te Warschau in Maart van dit jaar, 3—3

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 11