LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 22 Juni 1932 UIT DE OMSTREKEN. DE STERRENHEMEL IN NEDERLAND IN DE WEEK VAN 22-29 JUNI, 23 UUR M.T. (24 UUR Z.T.). AALSMEER. Inbraak. Gistermorgen kwam de familie ds. de lange, in de Doopsgezinde Pastorie alhier, ut de onaangename ontdekking, dat in- ugers aan het werk waren geweest in e beneden-vertrekken. Kasten waren open gebroken en laden uitgetrokken. De dieven lebben ongeveer f.200 aan papier en jver weten te bemachtigen. Zij zijn met (CT bootje, dat aan liet Molenpad werd «ggenonien, achter de pastorie gevaren en hebben toen een ram weten te forceeren. Ook bii den sigarenhandelaar Venema is repoogd in te breken, doch daar is men et geslaagd. De politie doet onderzoek. De Esperanto-verecniging. De Espcranto-vereeniging „Ciam Supren" beeft haar jaarvergadering gehouden in rip oude Chr. School, onder voorzilter- Hhap van den heer H. Eickhoff. Tot be- Gimrsleden werden herkozen de heeren H. Eickhoff en G. Biesheuvel Adr.zn. en ge lezen (door uitbreiding bestuur) de heeren j Evelecns en M. van Leeuwen. Besloten werd, dezen zomer een excursie naar het eiland Marken te houden. Jaarverg. Volksonderwijs. Deze organisatie heeft heer jaarverga dering gehouden in hotel „De III Kolom men" De voorzitter, de lieer C. Kikkert, constateerde bij zijn openingswoord met poote voldoening het succes, dat door ie vereoniging mocht geboekt worden, wat Mreft de stichting van een school in Plan Zuid, waarvoor nu snoedig de aanbesteding ui kunnen volgen. Tot bestuursleden wer den herkozen de heeren L. Mus en H. de Wilde en gekozen (vacature G. Groene- ■,eld) de beer M. van Schaik. De rond- traag bracht enkele zaken van huishoude- lijken aard, waarna de voorzitter de ver- jadering met een dankwoord en de beste wenschen voor groei cn bloei van het ipcnbaar onderwjjs sloot. BENTHUIZEN. Benoemd bij het Christelijk onderwijs ie heer J. A. Sieffers te Overschie. Benoemd bii het Chr. Onderwijs alhier rie heer J. Vink te Noordwijk aan Zee. O HAARLEMMERMEER. De straatmakers-staking. Met betrekking tot de straalmakers- itaking' kan worden medegedeeld, dat nieuwe ploegen uit Haarlem zijn aange nomen en reeds met het werk een aan- rang gemaakt. Of de Rotterdamsche sta kers liet werk weer zullen opvatten is niet bekend, daar de onderhandelin gen tusschen de organisaties nog voort duren. Te water gereden. Een wielrijdster, mej. H„ was gisteren cp den Sloterweg bij hot passeeren van een vrachtauto het stuur over haar rijwel niet meer geheel meester, zoodat zij in de wegsloot reed. Ze werd spoedig uit laar lienarde positie bevrijd en in een woning van droge kleeren voorzien cn daarna voor een beenwonde onder genees kundige behandeling gesteld. KATWIJK AAN DEN RITN. Haastige spoed. Een haastig motorrijder gunde zich geen 'ijd om bij de ophaalbrug, waar een auto roor een wagen moest remmen, hetzelfde doen en hij kwam daardoor in botsing aet de auto waardoor de auto alsmede het aotorrijwlel beschadigd werden. Ieder 'oor zich meende onschuldig te zijn en men schreef, voor eventueele gevolgen 'ilsanders nummer op. De ln- en opzitten den kwamen er goed af. Een Raadhuisklok. De toren van het nieuwe gemeentehuis dat binnen kort in gebruik zal worden gnomen, heeft een electrlsche klok ge kregen, waarvan des avonds de cijfers en de wjjzcrs electrlsch zijn verlicht. Vroege aardappelen. Blijkens een advertentie ln dit nummer al de Tulnbouwver. K. en O. Vrijdag aan- rangen met het veilen van vroege aardap pelen. De vroege aardappelen zijn dit jaar Jjet bijster „vroeg". Het koude voorjaar is niervan wel de oorzaak. Daarbij lokken de prijzen van dit product, (want uit andere ■'treken komen al flinke kwantums) niet M tot haastig rooien. En zoolang er geen "lake bui komt, zal het beschot ook niet J.eevallen Ook de vroege peen wacht in dezelfde mate op regen. Alhier vond een aanrijdng plaats tussclwm de vrachtauto van D. M. G. uit Oegstgeest en den melkwagen bespannen 'pet hit van L. v. P. alhier, op den hoek 'Jn Egmondstraat—Achterweg. De hit liep eenige verwondingen op. LISSE. Bollenschuur afgebrand. Midden in den nacht is alhier brand '"gebroken en een houten bloembollen- 'huur van den heer J. Verduin. De brand eer werd gealarmeerd maar rukte niet daar de opperbrandmeester zulks niet «dig achtte aangezien de schuur niet eer gered zou kunnen worden en gevaar uitbreiding door het ontbreken van elende perceelen niet aanwezig was. De 'tuur brandde totaal af. Verzekering dekt schade. Arbeidsbemiddeling. ^i het correspondentiebureau voor ar- ™sbemiddeling staan nog 261 werk- '*Wnden ingeschreven. NOORDWITK. Een bestuurder van een tot nog toe stekend gebleven auto is in het aan de gelegen plantsoen gereden, waar- tjr het aanwezige struikgewas werd be zadigd. De politie stelt een onderzoek naar den "Ktnurder in. NOORDWITK BINNEN. Bij den heer R. alhier ontstond een begin van brand, doordat vermoedelijk het vuur van een lamp waarmede een schilder bezig was oude verf van de kozijnen af te branden ln aanraking kwam met de gordijnen. Daar men spoedig wist in te grijpen, kon erger worden voor komen. NOORDWIJK AAN ZEE. Openlucht concert. Het Chr Muziekgezelschap ,.De Echo der Duinen" alhier, hoopt a.s. Vrijdag avond te 8 uur op den Noord Boulevard een openlucht uitvoering te geven. Aan het programma is zeer veel zorg besteed, zoo dat het een genotvolle avond belooft te worden. OEGSTGEEST- Zendingsdag op Poelgeest. Vanwege de clasis Den Haag der Chr. Goref Kerk zal Woensdag 20 Juli a.s op de buitenplaats „Oud-Poelgeest" alhier een classicale zendingsdag worden gehouden. Als sprekers zullen optreden: Ds. L. H v. d. Meiden van Den Haag; Ds. Janssen, Leger- en Vlootpredikant in algem. dlc-nst te Den Haag; Ds. H. Visser van Dordrecht; Ds. N. de Jong, van Rijnsburg; Ds. K. G. v Smeden van Haarlem-Noord en W. F. Larnan. student aan dc Theol School te Apeldoorn. RITNSBURG. De Bloemenhandel. Met een flinken aanvoer waren de prijzen als volgt: Ranonkels f. 0.20—0.35; Papavers f. 0.80—1 20; Margrieten f. 0.10— 0 25; Anjers f. 0.20—0 35; Korenbloemen f. 0.25—0.35; Bruidsanjers f. 0.100.20: Anemonen f. 0.200.30: Lathyrus f. 0.20— 0.35; Asters f. 0.20—0.40; Gladiolen f. 2.20— 4.50; Pyrethrums f. 0.20—0.35; extra soor ten f. 0.400.65. Rozen per bos van 20 stuks: Columbia f. 0.20—0.35; Hadley f. 0.550.70; Roselandia f. 0.25—0.40: Golden Ophelia f 0.40—0.60; Claudius Pernet f. 0.450.70. De Paardenmarkt. Zooals van ouds met klokgelui ingeluid, begon hier gistermorgen de jaarlljksche paardenmarkt. Al spoedig verschenen de eerste paarden maar groot was hun aantal niet; veel meer dan veertig vielen er niet te tellen. Dit neemt echter niet weg, dat de leven digheid aan Vliet en omgeving er n'.et minder om was cn ook thans weder ccn groot aantal kooplieden, fotograven en anderen een standplaats innamen, om iets extra te verdienen. Tegen den middag was de markt afge- loopen en kon men zich gereed maken, voor de te houden sportdemonstraties Zeer geslaagde Sportdemonstraties. Om twee uur des namiddags stelde de muziek van „Wilhelmina" zich op bij het turnlokaal van „D.WB." en marcheerde deze vereeniglng, de vlag voorop en ge volgd door een groote menigte belang stellenden, naar het terrein aan den Voorhouterweg. Een zeer gevarieerd programma, uit muntend uitgevoerd, zorgdt ervoor, dat den geheelen middag de belangstelling levendig bleef en het publiek zich op het terrein, niettegenstaande het gebrek aan zonnewarmte, amuseerde. Aangevangen werd met algemcene vrije oefeningen, voor dames- en heerenleden, gevolgd door brugoefeningen voor heeren en knotsoefeningen voor dames, 100 metei hardloopen voor jongens en meisjes. Hierop volgden weer een nummer rek voor heeren en brug voor dames, en voor jongens en meisjes, hoog- en paard- springen. Niet het minst vroegen de belangstel ling de hierna volgende acrobatieknum- mers, uitgevoerd door den leider en de oudste leden van „D.W.S.". Hieronder be vonden zich een piramide, diverse hand stands, salto's, die bewondering afdwongen voor de geoefendheid van de deelnemers, en waarvoor meermalen hartelijk geap- plaudiseerd werd. Na de uitvoering van „D.W.S." volgden ter afwisseling nog eenige kinderspelen, o.a. 3-beenenloop en hindernisbaan, waar bij hartelijk gelachen is. Al deze verrichtingen werden door „Wilhelmina" met muziek opgeluisterd. Omstreeks 5 uur werd het speelterrein ontruimd voor den voetbalwedstrijd van de Rijnburgsche Boys tegen,, L.P.8.V." uit Leiden. Onder leiding van scheidsrechter Hille- brand werd om 5 1/4 uur aangevangen en trapt „L.PJS.V." af. Al aanstonds ontwikkelde zich een levendig spel. waarbij beide partijen tegen elkaar opgewassen waren en het spel zich vlug verplaatste. Afwisselend waren beide doelen in gevaar en keejser Glasbergen kreeg een paar gevaarlijke ballen te ver werken. Hij was echter uitstekend in conditie. Dan kwamen de Rijnsburgsche Boys los. en wist van Duijn het eerste doelpunt te maken. Ook de gasten deden hun uiterste best, doch wisten niet steeds van de gunstige gelegenheden gebruik te maken, zoodat doelpunten uitbleven. Kort daarna doel puntte van Duijn alweer, zoodat de rust inging met 2—0 voorsprong voor Rijns burgsche Boys. Na de rust waren de Rijnsburgsche Boys onbetwistbaar de sterksten en telkens werd door hen een gevaarlijke aanval ondernomen, die de gasten niet steeds wisten te breken. Achtereenvolgens doel punten de Rijnsburgsche Boys nog vier maal. Twintig minuten voor het einde wisten de gasten met een keurig schot de stand op 61 te brengen, terwijl zij 5 minuten voor het eind nogmaals scoorden, zoodat de wedstrijd eindigde met een 62 over winning voor Rijnsburgsche Boys. en deze weder in het bezit kwamen van den beker. Deze prettige wedstrijd werd door den heer Hillebrand correct geleid. De Sportdemonstraties waren hiermede geëindigd en voorafgegaan door de muziek begon de groote uittocht van de talrijke belangstellenden naaT het dorp. SASSENHEIM. GEMEENTERAAD. Lecning van f. 65.000 - Geen moderne verlichting voorloopig - Subsidie R.-K. Armbestuur - Crediet der kleine kweekers. De raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. De voorzitter herinnerde aan bet droevige ongeval den heer van Zonneveld overkomen. Gelukkig is zijn toestand zeer vooruitgaande. Hli wenschte hem een spoedig herstel toe. Besloten werd een telegram aan hem te zenden. Na goedkeuring der notulen herinnerde de voorzitter aan de circulaire inzake werk verschaffing betreffende liet bollenpellen (in zijn geheel reeds in ons blad opge nomen). Voorts deed hij rnededeeling van de nieuwe regeling der loonen bij de werkverschaffing en de uitkeering der steun. Het uurloon is gebracht van 35 op 32 cent en de steun bedraagt voor kostwinners 10 gulden benevens 1 gulden voer elk gezinslid boven de 2 personen: voor kostgangers 7 gulden. Voor uitge- trokkenen en ongeorganiseerden 0 gulden en 75 cl. voor elk gezinslid boven de 2 personen. Op een verzoek van de werk- loozen om in het vervolg met éénmaal stempelen te kunnen volstaan, werd be sloten dit aan de commissie ter afdoening in handen te geven. Vaststelling pensioensgrondslag van P. Potman als plaatselijk deurwaarder. Een zuiver formeele aangelegenheid waaraan voldaan werd. Wijziging verordening Winkelsluiting- Door den Minister zijn enkele opmerkingen gemaakt. Voortaan zijn op de Zondagen van 21 Maart tot 31 Mei slechts geopend de winkels in tabaksartikelen, fbtoartikele», ansichten, brood, koek en banket, fruit en bloemen en wel van 8 tot 8. Melkwinkels mogen des Zondagsmiddags niet geopend zijn. Het gebruik van automaten op Zon dag moet worden toegestaan. Aan de wen schen van den Minister werd voldaan. Ter sprake werd nog gebracht de wen- schelijkheid om in de zomermaanden de winkels tot 9 uur geopend te doen zijn. Hierop zal later terug gekomen worden. Rekening-Courant-ovcreerk msten met de N.V. Bank voor Nederl. Gemeenten te 's Gravenhage. De voorzitter deelde mede dat wij het bedrag der leening f. 65.000, plus f. 50.000 krijgen tot 31 December, daarna wordt het automatisch verlengd. De rente bedraagt fi/upct. Dc Fin. commissie gaat hiermede accoord. Het spijt B. en W. dat door deze transactie de relaties met de Twentsche Bank verbroken zullen wor den, doch het kan niet anders. De heer Vcrkleij vraagt of er nog bezwarende voorwaarden, inzake controle aan verbonden zijn. De voorzitter antwoord ontkennend, doch vraagt of hij wellicht bedoelt of knellende banden opgelegd worden. De heer Verklei i vraagt nu of de bank meer macht kan krijgen dan Ged. Staten. De voorzitter: neen. Na een opmerking van den heer van Breda over den duur der leening wordt het besluit goedgekeurd. De heer Speelman merkt nog op, dat tusschen de regels door te lezen staat, dat als we onze financiën goed beheeren. de leening verlengd zal worden. Het is dus aan ons om dit te bereiken. Opheffing zekerl.c dstzlling van den heer O. van Eek als oud-Gein.-Ontvanger. Hier toe wordt besloten. Schrijven van Ged. Staten inzake 3 pet. salariskorting. Burgemeester, Secretaris en Ontvanger. Daar reeds 5 pet. pensioen bijdrage geheven wordt, acht de raad het niet gewenscht deze korting toe te passen. VaststcLiug Ba a s en Rekening Wonin.g- bouvvvereeniging „Vooruitgang". Het rap port luidt gunstig, zoodat de rekening wordt goedgekeurd De heer van Breda informeert naar dc hypotl.eikacte. De voor zitter: het concept hebben wij juist ont vangen. 'Voorlooptge vast telling reke ing Bed.ij- ven over 1931. Goedgekeurd. Wijziging Gem.-begrooting 1931. Goed gekeurd. Reclames schatting huurwaarde Drankwet Besloten wordt tot een herschatting; d ch de mogelijkheid van een hoogcre aans is dan niet uitgesloten. Aanw. plaatsvervangend lid voor de Fin. Commissie in verband met gedwongen af wezigheid van den heer H. van Zonne veld. alsmede voor de Commissie van Open bare Werken, benevens plaatsvervangend lid Steuncomité. Als lid der Fin. Commissie wordt be noemd de heer van Breda; in de com missie voor openbare werken de heer Dannijs en in het Steuncomité de heer Verkleij. Elect, verlichting Hoofdstraat en in ver band daarmede plaatsen palen electr. train. De voorzitter geeft een uitvoerige toe lichting. Wanneer we er nu toe besluiten, dan kost het f.1400 en later f.3850. Het is dus gewenscht nu een besluit te nemen- Dit houdt niet in, dat de verlichting toe gepast zal worden. De heer Speelman vindt het geen breed standpunt van B. en W. om dit weder op de agenda te plaatsen. (De voorzitter: het is alleen van mij). Het is verworpen met 7 tegen 3 st. de Fin. Commissie was er tegen. De toe stand is nog verslechterd, hij blijft er tegen. De techniek gaat zoo vooruit, dat het nog te bezien staat of over 3 a 4 jaar de palen nog wel benut zullen worden. Laten wii zuinig zijn en geen geld uit geven aan dingen die wij voorloopig niet gebruiken. De heer van Breda betreurt het dat de cijfers niet bij de stukken waren. Hij is er tegen gezien het meerdere stroom- gebruik. De heer Warnaar verklaart, nadat hem eenige inlichtingen verstrekt zijn. er tegen. De heer Bisschops wijst er op dat een goede verlichting ook len bate van wiel rijders en voetgangers komt Al besluiten we nu tot plaatsing der palen, daarom kunnen we later de verlichting wel tegen houden. Wetli. Warnaar gelooft dat als de nieuwe verkeersweg gereed is het auto verkeer in onze gemeente zeker zal ver minderen. We kunnen dan wel weer zien. De voorzitter trekt nu het voorstel in. Subsidie R.K. Armbestuur over 1932. Het armbestuur vraagt een subsidie van f.2000. De Fin. commissie adviseert gunstig. De heer Speelman zal tegen deze subsidie nie4 ageeren doch indien voor 1933 weer ge vraagd wordt zal hjj tegenstemmen. Het armbestuur bezit nog f. 20.000 aan effec ten. en zoo lang men nog kapitaal heeft, acht hli het niét werrschelijb dat men EERSTE KV: VOLLE MMN 3 LAATSTE KVAET1ER nibuvemaan ZUID VENUS MAES JUPITER SATURNUS® Sterretijd 17 u. 4 min. Saturnus komt op en Jupiter gaat onder, net als verleden week opgemerkt werd. Te middernacht zomertijd is de maan deze week nog niet op. Men dient er rekening mede te houden, dat ln werkelijkheid het Oosten rechts en Westen links van den toeschouwer ts, wanneer deze met den rug naar 't Zuiden en het gelaat naar 't Noorden gewend staat: men pleegt echter bt] sterrekaarten dit om te keeren. om geen spiegelbeeld van den hemel te krijgen. Wil men nu D.v. dc sterrebeelden aan den Oosthemel opzoeken, dan neme men dat deel van den kaarthorizon. waar OOST staat voor zich zoo dat de Poolster (aan het einde van den Kleinen Beer) van den toeschou wer Is afgewend; men zal dan voor het NO-liJke vierdepart van de kaart de sterrenbeelden zien. Juist zoo. als zij aan den hemel staan. De sterren ln bovenstaand kaartje, die een gekartelden rand hebben zijn van de le grootte of helderder; de dlkk. ronde stippen zijn sterren van de 2e grootte en al de andere, kleinere stippen zijn sterren van de 3e of van een lagere grootteklasse. om subsidie komt. Wii moeten zorgen voor de gemeenteTlnanciën. De heer Bisschops wijst er op dat de inkomsten dier fondsen de uitgaven be streden worden, doch door de abnormale tijden zijn deze bijzonder hoog. De sub sidie wordt verleend. Behandeling gemeentebegrooting 1932. Goedgekeurd. Mededeeüng Werk en bespreking Werk verschaffing. De voorzitter deelt mede dat er geen werk meer is en dat onze eenige hoop is, dat de werkloozen werk zullen vinden. De heer Schrama wil er bij den Minister op aandringen, dat het oude uurloon «e- hanhaafd wordt. Op verzoek van den heer van Breda zal de voorzitter trachten een vergadering van de groote commissie bij een te doen roepen. Crediet kleine kweekers. Dc voorzitter deelt mede dat er een vergadering is gehouden en dat voor gesteld wordt een rentcgevend crediet te verleenen van 50 cent per R.R. Weth. Warnaar: in de Fin. Commissie is deze zaak breedvoerg besproken. Een voorname vraag is: Hoe moet de gemeente aan middelen komen om te steunen. Voor crisismaatregelen mag niet geleend worden, om geen illusies te wekken stelt de com missie voor eerst te spreken over de moge lijkheid van hulpverleening cn daarna over de wijze waarop. De voorzitter: we zitten niet vlot in onze middelen en leenen mogen we niet, het is dus een moeilijke zaak. De heer van Breda: voor de werkloozen wordt hier veel gedaan, de regeering doet veel voor de boeren; hij betreurt het dat wii aan banden gelegd worden als we een nlivere groep van de bevolking willen steunen. Zouden we geen toestemming kunnen krijgen voor een leening, al ge looft !iH dat de bollen uit den grond zullen zijn eer we die hebben. De heer Speelman: wij willen helpen en die hulp is noodig. Hij heeft een idee en wel dit: de bollen moeten vilt den grond en voor onze werkloozen hebben wij geen werk. Laten wij de menschcn steunen, door de bollen door werkloozen te doen rooien- Het mes snijdt dan van twee kanten. Als wij geld geven zal het in het algemeen niet op de goede plaats komen. Er zijn schulden gemaakt en die moeten toch ook betaald worden. Hij wil bijv. eerst het leverbaar rooien, dan komen de menschen aan de trek, het andere is toch niet veel waard. De voorzitter: de Min. acht dit absoluut als een toeslag op het loon en daar wil hij niets van weten. De heer Speelman: dit is mij bekend, doch ik zou willen dat dit voorstel den Min. gedaan werd. Het is toch te pro- beeren De heer Warnaar gelooft dat het wel toegestaan zal worden: hij wijst op Anna- Poulowna. Er moet iets gebeuren, voor werkverschaffing en steun is ook niet eerst naar middelen gezocht. De heer Hoogervorst acht de mee: van den heer Speelman zeer iy.ist, dovii er moet spoedig geholpen worden. De heer Dannijs hoopt dat het mogelijk zal zijn de kweekers te helpen, hij wen aht een .geldelijke toelage daar er velen ziin die gebrek aan geld hebben. Vele vorde ringen ziin met Mei niet of voor een gedeelte betaald. Na langdurige discussies wordt besloten te trachten steun van rijk en provincie te krijgen. Reeds heden zou men op audiëntie bij den Minister gaan en zoo spoedig mogelijk een spoedeischende ver gadering bijeen roepen. Hierna sluiting. VOORSCHOTEN. R.K. Middenstandsvereen. „De Hanze." De R.K. Middenstandsvereeniging „De Hanze" vergaderde gisteravond in het R.K. vereenigingsgebouw alhier. Bij ont stentenis van den Voorzitter nam de se cretaris, de heer P. van der Werf, de lei ding der vergadering op zich en riep de aanwezigen een hartelijk welkom toe. waarna de notulen der vorige vergadering werden gelezen en onveranderd vastge steld. Na verschillende ingekomen stuk ken te hebben behandeld, deelde de se- I cretaris mede dat van het Gemeentebe stuur een schrijven was Ingekomen, ver zoekende twee dubbeltallen op te geven voor de benoeming van twee leden voor de commissie der arbeidsbemiddeling en werkloosheidsverzekering. Het bestuur adviseerde de leden, de volgende personen bij het Gemeentebestuur voor te dragen n.l. J. A. Mens, 2. G. A. Meisman; '1. W. Meyer, 2. G. Schrama. Met deze voor dracht vereenigde zich de vergadering. Toegelaten werd als nieuw lid de heer W. van Gent, terwijl de toelating van A, J. Waayer werd aangehouden, totdat hij meerderjarig is. Hierna las de secretaris een verslag voor van de vorige centrale raadsvergadering en deed de vergadering de rnededeeling dat in September a.s. de bond haar 25-jarig bestaan zal herdenken en wel te Haarlem, bij welke feestviering men het hoofdbestuur een feestgave wil aanbieden en het bestuur vraagt de me dewerking der leden. Besloten wordt f. 1. per lid bij te dragen en bij de inning der contributie twee maal f. 0.50 als extra bij drage voor dit doel bij te schrijven. Bij de rondvraag worden nog verschillende zaken besproken, waarna de w.n. voorzit ter de vergadering sloot met den Chris- telijken groet. Comité Zonnestraaldag. Ook in deze gemeente heeft zich een comité gevormd der Ned. Vereenlging „Zonnestraal" Sanatorium voor T. B. C - patlënten ten dienste van het algemeen. In het comité hebben zitting genomen: Dr. M. van der Stoel, voorzitter; W. De- logee. secretaris, W. L. Deen, penning meester, Zuster Barmen 't Loo. Dr. A in 't Veld. Ds. J. C. Houtzagers, Ds H. P. Fortgens en J. Braggaar. Dit comité zal op Zaterdag 25 Juni as. voor dit doel een collectedag organiseeren langs de huizen. WARMOND. De zuivel-crisis-wet. Volgens een te dezer zake gehouden tel ling komen in deze gemeente 40 veehou ders in aanmerking voor een toeslag op melkgevende koeien, met een totaal aan tal van 961 koeien. Met de uitbetaling zal binnenkort een aanvang worden gemaakt. De werkloosheid. Doordat er meer bedrijvigheid komt in de bloembollencultuur is de werkloosheid de laatste weken eenlgszins afgenomen. Of dit echter van langen duur zal zijn is te betwijfelen. Momenteel staan in deze ge meente bij het desbetreffende correspon dentiebureau nog 35 personen Ingeschreven Bij de politie alhier is aangifte ge daan van het vinden van een sleutelring met sleutels. ZEVENHOVEN- Inenting. Morgen zal er ten huize van dr. A. Lu- cardie des v.m. van 89 uur (N.T.) gele genheid zijn tot kostelooze inënting Schattingscommissie. Tot leden der schattingscommissie alhier zijn benoemd door Ged. Staten de heeren J. J. Roovers en C. Hogervorst te Nieuw- veen en P. van Leeuwen en W. J. Bocxe alhier. Een gehouden collecte in de Geref. Kerk voor de Vrije Universiteit te Amster dam bracht op de som van f. 5.20. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. 8-2

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 7