Verdere besprekingen te Lausanne en Genève. Losse nummers van ons Blad LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Woensdag 22 Juni 1932 VISSCHERIJBEBiCHTEN. SCHEEPSVERBINDINGEN. TELEGRAMMEN. BELGIE. Slaking van mijnwerkers. In de kolenmijnen van Bergen en om geving (Henegouwen) zijn de arbeiders als protest tegen de ingevoerde loonsver laging in staking gegaan. Bijna alle mijn werkers hebben zich bij de beweging aan gesloten. ZUID-SLA VIE. Officieren berecht. Het militaire gerechtshof te Belgrado heeft vpnnis gewezen in het proces tegen de Marburger officieren, die beschuldigd werden van een communistische samen zwering. Eerste luitenant Atanaskowitsj en eerste luitenant Althorer zijn ter dood ver oordeeld. Majoor Djokitsj is veroordeeld tot 17 jaar zware kerkerstraf, 5 officieren en een machinist bij de spoorwegen kregen ieder 10 Jaar zware kerkerstraf. Twee sergeant-majoors en twee officieren wer den vrijgesproken. CHINA. De Mandsjocrijsche kwestie. De Chineesche Centrale Regeering heeft alle besluiten der regeering Poe Yi betref fende de nieuwe organisatie van het Mandsjoerijsche douanestelsel ongeldig verklaard. De Centrale Regeering beschouwt, naar in een officieel communiqué wordt ver klaard, alle wetten der regeering Poe Yi als een grove schending der souvereini- teitsrechten van de Chineesche republiek, zij waarschuwt de landen er voor met de Regeering Poe Yi, welke verdragen dan ook, ln zake de verdeeling der inkomsten uit de douanerechten, aan te gaan. RECLAME. D^BBELM^N 1888 IJMUIDEN, 22 Juni. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.Ci. f. 0.75—0.55, Griet per kist van 50 K.G. f. 50—15, Tongen per K.G. f. 1.50—1.15, Groote Schol per kist van 50 K.G. f.32, Middelschol f.30—21, Zetschol f. 24-20, Kleine Schol f. 23-4.50, Schar f. 7.50, Tongschar f 27—24, Vleeten per stuk f.4—3.09, Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 24—2.10, Groote Schelvisch f.28—24, Middel Schelvisch f. 28-16.50, Kleinmiddel Schelvisch f.17—11.50, Kleine Schelvisch f. 12.504.90, Kabeljauw per kist van 125 K.G. f.76—31.50, Gullen per kist van 50 K.G. f. 11.50—4, Lengen per stuk f. 0.65-0.30, Heilbot per K.G. f. 0.65, Wij ting per kist van 50 K.G. f. 5—0.95, Kool- visch per stuk f. 0,23 0.05, Makreel per kist van 50 K.G. f, 13—6. Aangekomen 3 Stoomtrawlers: IJM. 37 met f.3668, IJM. 153 met f.1685, IJM. 137 met f. 2296. 2 kotters: O. 203 met f. 338, E. 245 met f. 1423. 4 loggers: K.W. 163 met f.663, K.W. 110 met f.671, K.W. 169 met f.792, K.W. 173 mei f.805. zijn behalve aan ons Bureau ook verkrijgbaar bij de Firma A. H1LLEN - Stationsweg Firma A. J. H. W1JTENBURG, Haarlemmerstraat 2. W. G. J. VERBURG, Sigarenhandel, Heerenstraat 2. Fa. A. SOMERWILAzn. Hoogew. 24 A. M. v. ZWICHT - Breestraat 126 en bij Joh. HOGERVORST, Haarl.str. 128 en des Zaterdags bij A. H. v. d. VOOREN, H;Rijndijk 74 Kiosk Prinsessekade. De navolgende schepen zijn Donderdag 23 Juni in radio-telegrafische verbinding met de daarnaast vermelde kust-stations en via die stations rechtstreeks te berei ken. Medegedeeld door de N.T.M. Radio- Holland. Chr. Huygens, Scheveningen Radio Colombia, Idem Costa Rlca, idem Cottica, Rugby Radio Flandrla, Scheve ningen Radio Indrapoera, idem Kota Pmang. Alexandria Radio Orania, Scheveningen Radio p. c. Hooft, idem -» Poelau Laut, Colombo Radio V Rensselaer, Rugby Radio Rotterdam Scheveningen Radio Slbajak, idem Statendam, Idem Tablnta, Messina Radio Tasman, Scheveningen Radio. GIBSON ONVERWACHT TE LAUSANNE. Een stap der kleine mogendheden te Genève. o Gibson te Lausanne. De leider der Amerlkaansche delegatie ter Ontwapeningsconferentie, Gibson, is gistermiddag, vergezeld van den bekenden Amerlkaanschen financieelen deskundige Norman Davis onverwacht per auto te Lausanne gearriveerd. Beiden begaven zich direct naar hotel Beau Rivage, waar zij gedurende ander half uur een bespreking hadden met Mac Donald en den Britschen minister van Buitenlandsche Zaken, Sir John Simon. Simon was gistermorgen door MacDonald uitj Genève naar Lausanne terugge roepen. De volkomen onverwachte aan komst van Gibson te Lausanne heeft in alle conferentie-kringen zeer groot opzien gebaard, aangezien de Amerikanen tot nu toe nadrukkelijk weigerden, uit motieven van binnenlandsch politieken aard, welke besprekingen dan ook te Lausanne te voe ren. Gibsons verschijnen wordt algemeen beschouwd te geschieden op den nadruk- kelijken wensch van het Witte Huls en in verband gebracht met het nachtelijk on derhoud met Herriot te Morges. In de bespreking met MacDonald zou Gibson tegenover den Engelschen minis ter opnieuw den dringenden wensch der Amerikaansche regeering practlsche re sultaten te bereiken in de Ontwapenings kwestie hebben uitgesproken en met zeer grooten nadruk hebben geëischt dat do ontwapenings-onderhandelingen worden hervat. Om half zes Is Herriot in hotel Beau Rivage aangekomen. Hij verheelde geens zins zijn verwondering toen hem werd medegedeeld, dat Gibson bij MacDonald op bezoek was. Herriot heeft een tijdlang in de hall van het hotel gewacht tot het onderhoud tusschen Mac Donald en Gib son was geëindigd. Gibson verliet het hotel en heeft zich naar Genève terug begeven. Later heeft een vrij langdurig onderhoud plaats ge had tusschen MacDonald en Herriot. Voorts heeft von Neurath gistermiddag een vrij langdurig bezoek gebracht aan den Italiaanschen minister van Buiten landsche Zaken, Grandl. Gibson heeft na het onderhoud met MacDonald tegenover de internationale pers nog verklaard, dat hij het van groot belang acht te kunnen mededeelen, dat tijdens het onderhoud uitsluitend ontwa peningskwesties zijn besproken. Het her- stelvraagftuk, aldus Gibson, is tijdens het gesprek op geen enkele wijze aangeroerd. De voortdurend plaats vindende ontwa peningsbesprekingen te Lausanne en Ge nève worden algemeen beschouwd als een sterke herleving van het Ontwapenlngs- vraagstuk. Evenwel hebben deze bespre kingen tot nu toe plaats gehad zonder deelneming der Duitsche, Italiaansche en Sovjet Russische vertegenwoordigers. Rijkskanselier von Papen heeft gister middag een bezoek gebracht aan den Bel gischen premier Renkin. De Frausche eischen. In zijn onderhoud met MacDonald heeft Herriot uitdrukkelijk verklaard dat er geen sprake kan zijn van een volledig af zien van Frankrijk van de herstelbetalin gen, en dat de Fransche regeering op dit punt onder geen omstandigheden kan toe geven. De Fransche regeering is in het belang van geheel Europa geïnteresseerd bij een bloei van Duitschland, maar kan niet toestaan dat de belangen der overige Europeesche belangen ten offer worden gebracht aan de belangen van Dultsch- land. De herstelvoorstellen, die de Fransche minister-president, Herriot, aan MacDo nald heeft medegedeeld, betreffen, naar van welingelichte Fransche zijde ver klaard wordt, twee perioden. In de eer ste periode, een tijdruimte van 2 tot 5 jaar, zal volledig betallngsuitstel voor alle Duitsche herstelbetalingen intreden. In de tweede periode, die voorloopig niet na der bepaald wordt, zal, rekening houdende met een saneering van den Dultschen economischen toestand, een gedeeltelijke betaling door Duitschland worden gedaan Het volledige nakomen van het Young- plan wordt door de Fransche regeering niet meer geëischt. ZIJ verlangt echter, dat na afwikkeling van de Duitsche eco nomische crisis een nieuw onderzoek zal worden ingesteld, naar de Duitsche be- tallngscapaclteit, waarna een slotbepaling door Duitschland te verrichten, zal wor den vastgesteld. De Engelsche premier, MacDonald, heeft dan ook reeds als conferentieleider in een onderhoud met de Duitsche mi nisters, de wenschen der andere delegaties tot uitdrukking gebracht. Deze wenschen komen hierop neer, dat ingeval van een definitieve regeling van het herstelvraag- stuk een slotbepaling door Duitschland wordt verricht. Hierbij zijn reeds verschil lende plannen ter sprake gekomen, welke echter officieel de Duitsche delegatie nog niet bekend zijn. De Duitsche delegatie is er van in kennis gesteld, dat zij een slot- betaling verwachten moet. Wat het voorstel der obligaties op de Duitsche spoorwegen en de industriebon den betreft Is men aan Duitsche zijde van meening. dat de opvatting verkeerd Is, dat men een of ander deel uit het Duit sche economische leven zou kunnen lich ten en dit voor bijzondere betalingen aan het buitenland zou kunnen gebruiken. Het gaat er om of het totale Duitsche economische leven in de toekomst in staat zal zijn tot welke herstelbetalingen ook en niet, of de een of andere Duit sche onderneming nog met winst werkt. Van Duitsche zijde wordt voorts mede gedeeld, dat bij een bespreking van den Rijksminister voor economische zaken, Warmbold, met den Engelschen minister van handel, Runciman, en bij de be spreking met den Franschen minister van handel, Durand, de handels- en goe- derenruil, de deviezenproblemen, bene vens alle bepalingen, die op het oogenblik den internationalen goederenruil belem meren, besproken zijn. Over den inhoud der besprekingen wordt niets medegedeeld. Aan Duitsche zijde heeft men echter uit deze besprekingen den indruk gekregen, dat in Frankrijk een levendiger Interesse in een samenwerking op economisch ge bied merkbaar wordt. Er bestaan voorne mens nog deze week een gedachtenwisse- lin te doen plaats vinden tusschen de economische deskundige adviseurs van de Duitche en Fransche delegaties over het totaal der Duitsch-Fransche economische problemen, waaraan zich dan waarschijn lijk een onderhoud zal aansluiten tusschen den Franschen en den Duitschen minister van handel. Heden zullen de memoranda van Duitschland, Belgie en Frankrijk inzake lieti herstelvraagstuk van Mac Donald worden ter hand gesteld. De feitelijke inhoud dezer memoranda is reeds bekend. Gisteravond werden in alle conferentie- kringen de vooruitzichten der conferentie zeer pessimistische beoordeeld. Een over brugging tusschen het Fransche stand punt en dat van Engeland, Italië en Duitschland schijnt niet mogelijk. Men overweegt dan ook het plan de con ferentie van Lausanne tot October perma nent te verklaren en intusschen een economische en financieele commissie te benoemen, die in October een definitieve regeling aan de conferentie zal moeten voorleggen. In verband met den nieuwen stap der Amerlkaansche regeering wijst men er op, dat Engeland thans de Amerikaansche verlangens vertegenwoordigt zoodat een nauw contact tusschen de Engelsche en Amerikaansche belangen ter conferentie te verwachten is. Stap der kleine mogendheden te Genève. De president van de Ontwapeningscon ferentie Henderson, heeft gisteren de delegaties van België, Denemarken, Nederland, Noorwegen en Zweden ontvan gen, die hem met nadruk hebben gevraagd wanneer de volgende zitting van de hoofdcommissie der Ontwapeningscon ferentie zal worden gehouden. Henderson deelde mede, dat hij de on derhandelingen welke thans zijn aange vangen en welke den noodigen tijd ver- eischen, van zeer groote betcekenis acht Hij hoopt tegen den eersten Juli een zitting der hoofdcommissie te kunnen bijeenroepen. Deze stap der vijf staten zou ingegeven zijn door den wensch de thans gevoerde onderhandelingen te bespoedigen, aange zien de kleine mogendheden door de ge heime besprekingen waaromtrent een vol ledig stilzwijgen wordt bewaard, eenigs- zins verontrust schijnen te zijn. De op gistermorgen vastgestelde zitting van de commissie voor Luchtvaart der Ontwapeningsconferentie ls uitgesteld tot heden. Aangenomen kan worden dat deze ver daging verband houdt met de driemogend- hedenbijeenkomst, welke gistermiddag om twaalf uur is voortgezet in aanwezigheid der zelfde politici die tevoren reeds over deze aangelegenheid hebben beraadslaagd. Bij deze besprekingen is tot nu toe slechts overeenstemming bereikt inzake de kwestie van het verbod van den gasoorlog, terwijl de controverses nopen de leger- sterkte en de civiele luchtvaart welke Maandagmiddag door Amerikanen en Franschen verschillend werd beoordeeld nog steeds bestaan. De hulp aan Oostenrijk- De aangekondigde onderhandelingen over de hulpverleening aan Oostenrijk zijn opnieuw verdaagd. Naar verluidt, is dit in het bijzonder geschied, omdat de Franschen, zonder met een bepaald eigen plan naar voren te komen, de opvatting te kennen gaven, dat de regeling van het Oostenrijksche vraagstuk niet buiten het verband van een algemeene Europeesche oplossing en in het bijzonder van een op lossing van Z. O. Europa kan tot stand komen. Het schijnt dus, dat de verzoeken om leeningen van Roemenië en Zuld-Slavië, waartoe Frankrijk medewerking van Engeland eischt als tegenprestatie voor zijn deelneming van 100 millioen schilling in de leening aan Oostenrijk, opnieuw met de Oostenrijksche kwestie verbonden worden. Naar van goed ingelichte zijde verzekerd wordt, heeft men niet te doen met een poging het Donauplan van Tar- dieu te doen herleven. Wat de leening aan Oostenrijk betreft wordt er van Duitsche zijde met klem op gewezen, dat de Duitsche regeering na tuurlijk de financieele nulp aan Oosten rijk niet wil sabateeren. In tegendeel ls de Duitsche regeering volkomen bereid daar aan mede te werken ingeval bepaalde voorwaarden worjien vervuld, ln het bij zonder, wanneer de verwijzing op het pro tocol van Genève achterwege wordt ge laten. LAUSANNE EN GENEVE. GENEVE, 22 Juni (V. D.) Op voorstel van den Amerikaanschen ambassadeur Gibson is de Hoofdcommissie der Ontwa peningsconferentie geheel onverwachts bijeengeroepen voor een zitting, die heden middag te half vier zal worden gehouden, hoewel de voorzitter der Conferentie Hen derson gisteren nog in het vooruitzicht stelde, dat de Commissie pas ln het begin van Juli zou komen. In de zitting van hedenmiddag zal de Amerikaansche regee- ring een verklaring doen afleggen. Het bijeenroepen der Commissie is ge schied op uitdrukkelijk verzoek van pre sident Hoover en de verklaring die van middag zal worden voorgelezen, is van president Hoover afkomstig. Dit nieuwe en verrassende initiatief van de Amerikaansche regeering heeft te Genève groot opzien gebaard, en komt volledig overeen met de stappen, die Gib son de laatste dagen bij Herriot en Mac Donald heeft gedaan. LONDEN, 22 Juni. (Reuter). Volgens mededeeling in de Engelsche pers heeft de Fransche minister van Financiën de vol gende nieuwe voorstellen gedaan: le. Een 3- of 5-jarig moratorium: 2e. Stichting van een fonds bestaande uit obligaties, die gebruikt kunnen worden voor aflossing der Amerikaansche schul den of voor den opbouw in de Donaulan- den; 3e. Instelling van een commissie tot vaststelling van een sociale voorzorgsdienst voor Duitschland; 4e. Herstelbetalingen in natura. BERLIJN. 22 Juni. (Wolff). Naar de bij zondere correspondent te Lausanne van de ..Deutsch Allgemeine Zeitung" meldt, is de door MacDonald gevraagde toelichting van Dultschlands afwijzende houding van het Fransche herstelprogram gisteravond door den rijksminister van buitenlandsche zaken overhandigd, en wel in den vorm van een brief van den rijkskanselier aan den voorzitter der conferentie, dus niet aan den leider der Engelsche delegatie. Volgens'het blad behelst het memoran dum zeven hoofdargumenten ter motivee ring van den Dultschen elsch tot onver wijlde en volledige schrapping der herstel schulden en tot verwerping van het Fran sche denkbeeld van een gedeeltelijke beta ling, welke kort samengevat inhouden: ie. De geweldige Duitsche werkloosheid. 2e. De verlaging der openbare uitgaven is in Duitschland reeds tot het uiterste in gevoerd. 3e. Ook de buitenlandsche deskundigen erkennen, dat de Duitsche belastingen reeds onnatuurlijk hoog zijn. 4e. Een te hooge rentevoet en het op teren der kapitaalreserven. 5e. Duitsche particuliere schulden aan het buitenland, grootendeels een uitvloei sel van de herstelschulden. 6e. De reserves der Reichsbahn zijn uit geput, de inkomsten sedert 1929 met ca. 50 procent gedaald. Even onmogelijk als de uitgifte van spoorwegobligaties is die van aandeelen der Reichsbahn. 7e. Het Duitsche economische leven zou door de handhaving eener gedeeltelijke be taling nog jarenlang ernstig worden bena deeld. Daarbij komt nog, dat de ruïneeren- de uitwerking der schuldenbetaling op het geld- en credietwezen der geheele wereld door de tegenwoordig crisis onomstootelijk is bewezen. LONDEN. 22 Juni. (Reuter). Volgens de Times geeft de toestand te Lausanne noch reden tot tevredenheid, noch tot on gerustheid. Het beginstadium ls thans voorbij en het moeilijke werk begint thans Er moet terstond een basis worden ge vormd voor een definitieve oplossing van net herstelprobleem. Het blad betreurt, dat deze basis niet sneller wordt gevonden. Het blad acht de beste oplossing, dat Duitschland bij de B.I.B. obligaties depo neert, die eerst betaald hoeven te worden als het daartoe in staat is. WASHINGTON, 22 Juni. (Reuter). In offlcleele kringen verwacht men dat de Ontwapeningsconferentie binnen een of twee dagen tot een oplossing zal komen, ofwel zal mislukken. Men hoopt echter, dat een overeenkomst zal worden gesloten, doch vermoedt, dat de overeenkomst van weinig beteekenis zal zijn. PARIJS, 22 Juni. (Reuter). De Fransche pers is over het algemeen goed te spreken over het plan van de Fransche regeering. De correspondent van de Echo de Paris te Lausanne verklaart, dat Gibson bij de besprekingen met Herriot de aanstaande publicatie van een verklaring van Hoover heeft aangekondigd, waarin deze zijn meening over ontwapening en oorlogs schulden uiteen zal zetten. Amerika kan geen verlaging van de oor logsschulden in overweging nemen, indien de Europeesche staten niet besluiten tot een aanzienlijke beperking van hun bewa pening. L'Oeuvre schrijft, dat Gibson Frankrijk feitelijk een ultimatum heeft gesteld. Frankrijk moet zijn houding in het herstel-vraagstuk wijzigen en eerst dan zal Amerika gunstiger voorwaarden ten aan zien van de oorlogsschulden opstellen. LONDEN, 22 Juni. (V.D.) De corres pondent van de ..Morningpost" te Lau sanne verneemt uit betrouwbare bron. dat de Engelsche minister-president MacDo nald op het oogenblik overweegt een ver klaring af te leggen, dat Engeland afstand doet van de toekomstige betalingen van alle herstel- en oorlogsschulden van Euro peesche schuldenaars aan Engeland, Deze verklaring zou onafhankelijk zijn van de houding der andere Europeesche mogend heden inzake de herstel- en oorloesschul- denkwestie. MacDonald zou in zijn verkla ring dan de hoop uitspreken dat het En gelsche voorbeeld door de andere mogend heden zal worden nagevolgd. PARIJS, 22 Juni. (Reuter). Naar de Matin uit Lausanne verneemt, is gisteren bij besprekingen tusschen de Fransche en Belgische afgevaardigden een eenheids front tot stand gekomen ten aanzien van de herstel-betalingen. LONDEN, 22 Juni. (V.D.). De plotseling Amerikaansche interventie te Lausarüi wordt door de Londensche pers in ?e; algemeen toegejuicht, aangezien de reeds op het doode punt gekomen onderhande lingen er nieuwe voortgang door krijgen Van sommige zijden wordt beweerd dat Frankrijk zich reeds bereid zou hebben verklaard, zijn militaire uitgaven met 10 te verminderen. De „Daily Telegraph" juicht het toe dat Amerika eindelijk actief heeft ingegrepen aangezien een volledige schrapping der herstelbetalingen naar alle waarschijnlijk heid zonder de medewerking van Amerika niet denkbaar is. De „Times" constateert tevreden, dat de Amerikanen toch naar Lausanne zijn gekomen, als is het ook slechts wegens de ontwapening, welker relatie met het probleem der oorlogs schulden niet meer ontkend kan worden De „Daily Express" schrijft, dat Europa terstond de Amerikaansche ontwapenings voorstellen moet aannemen, aangezien daaruit zeker schrapping der oorlogsschul- den volgt. De „Daily Herald" schrijft, dat Geneve en Lausanne tezamen zullen slagen of vallen. PROCES TEGEN BULGAARSCHE COMMUNISTEN. SOFIA, 22 Juni (V.-D.) Op grond van de buitengewone wet tot bescherming van den Staat zijn twaalf communisten, die te Sofia terecht stonden, waaronder twee jonge menschen. veroordeeld tot tezamen 170 jaren tuchthuisstraf. 283 jaar intrek king der burgerlijke rechten en 3 mil lioen lewa geldboete. Zij stonden terecht wegens het stichten van een geheime communistische organisatie, voorberei ding van een omwenteling, verboden pro paganda in het leger, verspreiding van opruiende litteratuur en het in het bezit hebben van wapens. Bovendien zouden de veroordeelden in relatie staan met de Communistische Internationale te Moskou De beklaagden mochten bij de behan deling van het proces niet aanwezig zijn, Bij de opening van de zitting ontstond een heftig incident tusschen de beklaag den, de getuigen a charge en den presi dent van de rechtbank. Er ontstond zelts een vechtpartij tusschen de beklaagden en de politie in de rechtzaal, zoodat de be klaagden met geweld buiten de zaal moesten worden gebracht. Zij verlieten de zaal, waar het proces voortgang zou vin den, onder het zingen van de internatio nale. De eveneens communistische ver dedigers legden als protest tegen het feit dat de beklaagden bij de verdere behan deling niet aanwezig mochten zijn, de verdediging neer. De geheele behandeling beperkte zich verder tot het voorlezen van de protocollen van het verhoor der beklaagden, de getuigenverklaringen en 't requisitoir van het O. M. Oorspronkelijk zouden 15 beklaagden terecht staan, doch dc voornaamste lei der, de bekende communist Kofardsjif werd bij zijn arrestatie in een schietpartij met de politie gedood. Twee andere be klaagden pleegden tijdens de voorloopige hechtenis zelfmoord. ONDERZOEK NAAR DE SPAANSCHE DICTATUUR. MADRID, 22 Juni. (Reuter). De Kamer heeft een voorstel aangenomen om een speciale rechtbank aan te wijzen, die de verantwoordelijkheid voor den staatsgreep van Primo de Rivera zal moeten vast stellen. DE TOESTAND IN CHILI. SANTIAGO CHILI, 22 Juni. (Reuter). Sedert de staat van beleg is afgekondigd heerscht in het geheele land rust. De regeering heeft een wetsontwerp in studie, waarbij liet communisme buiten dc wet wordt gesteld en strenge straffen wor den ingevoerd voor degenen die een aan slag doen op de veiligheid van den staat. HET CANDIDAATSCHAP VOOR DE DEMOCRATISCHE PARTIJ. CHICAGO, 22 Juni (V. D.). De Gouver neur van den staat New-York, Franklin D. Roosevelt, wien men de meeste kans gaf om gekozen te worden tot candidaat der Democratische Partij voor het president schap der Vereen. Staten, heeft ernstige concurrentie gekregen doordat zich een combinatie heeft gevormd van Alfred Smith, den democratlschen candidaat van 1928, en William Gibbs Mc Adoo, een schoonzoon van wijlen president Woodrow Wilson. McAdoo arriveert heden per vlieg tuig uit Californië te Chicago. Tezamen met Al Smith zal hij de oppositie tegen de candidatuur van Roosevelt leiden. DE DUITSCHE PARTICULIERE TROEPENAFDEELINGEN. BERLIJN, 22 Juni. (Wolff.). De rijks minister van binncnlandsche zaken heel' zich met het bestuur van de N.S.D.A.r. de Stahlhelm de Reichebanner, de Jung- deutsche Orden, de Wehrwolf en de Keurscliar in verbinding gesteld om zich te vergewissen, dat zij de bepalingen welker naleving hij ingevolge de verorde ning van 14 Juni noodzakelijk maakt, in acht te nemen. FAMILIEDRAMA TE HAMBURG. HAMBURG 22 Juni. (VU.) Een 27-ja- rige vrouw, die van haar man gescheiden leeft, heeft in den afgeloopen nacht haar drie kinderen van 3. 6 en 8 jaar in haar woning door gas vergiftigd. Maandagavond heeft zij de gaskraan geopend en de wo ning verlaten. Gistermorgen keerde au terug en legde zich naast haar dood doch tertje in bed. De buren ontdekten het ge val pas gisteravond. De vrouw, wier ion* gen ernstig zijn aangedaan, had klaarblij kelijk niet den moed zelfmoord te plegen. Zij is naar een ziekenhuis overgebraolu. DOOR BANDIETEN ONTVOERD. TSANGTSJOEN, 22 Juni (V. DJ. Da^e Koreanen werden gedood en veertig man nen, vrouwen en kinderen gevangen ge* nomen en ontvoerd door een bereden ai- deeling van de „lange zwaarden bandietenbende, die het Noord-Oosten iau Mandsjoerije afstroopt en o.a Hsinpln g plunderd heeft. Onlangs deden de „lana zwaarden" een aanval op Hoeangjen,m echter door Japansche troepen werd zie slagen. M

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 2