N.V. LEIDSCH DAGBLAD ISCH DAGBLAD - Eerste Blad Dinsdag 21 Juni 1932 LAATSTE BERICHTEN. STADSNIEUWS. VISSCHERIJBERICHTEN. BINNENLAND. BEURSOVERZICHT. SPORT. SCHEEPSVERBMNGEN. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. i/ermiddag 3 uur: 764. alenmiddag 3 uur: 766. telegrafisch weerbericht. li,on Ned Meteoioi instituut, De Blldt jogste stand: 763.2 te Torshafen. jigste stand: 757.2 te Marseille, raachdng tot den avond van 22 Juni: fiskke tot matige Noorj-W.s.e ijke lot Erfelijke wind. Halt tot zwaar bewo.kt E jg of geen regen. We.nig verander.ng Ijmperatuur. IsiilTENLANvSCH WEERBERICHT. puaegedeeld dooi net Koninki, Ned. Meteorol inst. De Biidtj. depressies in het Oostzeegebied en |tet Zuidoosten worden van steeds •Ier beteekenis. Het gebied van hoogen fidruk in het Noorden is eveneens iets tomen, dat in het Zuidwesten iets jinomen. Beide vertoonen een neiging over Ierland tot één geheel te ver ton, dat het geheele Westen beslaat, lüceaandepressie, die zich gisteren ver |tet Westen vertoonde, trok naar het iden en deed op IJsland den baro- br dalen. Het luchtdrukverval over de Elanden is nog steeds naar het Oosten S is sterk ainemende. fier den zwakken Noordelijken wind In cnderste luchtlagen heerscht vermoe- i een systeem van Westelijke winden. IZuid-Frankrijk en de Alpen vielen lx onweersregens (60 mJ4. te Lugano) lis te verwachten dat de Noordelijke Iwestelijke iuchtstrooming nog eenigen zal aanhouden met bewolkt en be- ISehjk koel weer met kans op lichte Btuitjes overdag en koele neldere pten. LUCHTTEMPERATUUR. I voorm. 12 gr. C. (54 gr, F.) ■sur 's midd.: 13 gr. C. (56 gr. F.) por nam.: 13'A gr. C. (57 gr. F.). G1VATERTIJDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Woensdag. m. te 6.12 uur; nam te 6.36 uur. WATERTEMPERATUUR. IZwcminricnting „Hooge Rijndijk". ^Middags 12 uur 20 gr. C. Zweminrichting ..De Zijl". [Middags 12 uur 18 gr. C. UCHI OP VOOR FIETSERS e.a. insdag 9.56 nam. tot 4.08 voorm. MAANS- OP- EN ONDERGANG. I Juni: onder: 7 uur 30; op: 0.02. REDE VAN IIITLER. 1. 21 Juni. (Wolft). Adolf Hitler l hier voor 2000 personen een korte i gehouden, waarin hij o.a. zelde te p, dat de komende Rijksdagverkie- pn niet het laatste zouden zijn. Hij ple, dat nooit het tijdstip zou aan- vra, waarop de leiders konden zeggen: "i kunnen wij rust nemen. 131en Juli ls voor de N.S D.A.P. weer fgrooten dag, een dag waarop gezien [rorden. hoe sterk de partij is. Hitier toi een coalitie bereid te zijn, onder baarde, dat deze niet een politiek [keren van het overwonnen Duitsch- doch van het toekomstige Duitseh- Indien dit niet mogelijk is, zouden lat. Socialisten liever met 200 man in I oopositie gaan, dan 30 ministerzetels T.ten. n 5undsjoer1jsche kwestie. L'WGHAI. 21 Juni. (Reuter). Naar ■wit, worden pogingen aangewend om Chineesch-Japansche conflict Inzake «isjoerlje bij te leggen. ■^"schillende Chlneesche ministers zijn Peking vertrokken klaarblijkelijk om IMaar aanwezige Volkenbondscommis- f verzoeken naar een overeenkomst Jj/ipan te streven. neemt aan. dat de Chineezen een c? zullen voorstellen waarbij Japan ^industrieele concessies krfjgt in het sWoordlge Mandsjoerije, doch de po- i Slangen van China in dit gebied r Eerstellen. oude vondsten. ROME, 21 Juni (V. DJ. Bij het uitgraven voor de fundamenten voor een nieuw ge bouw te Viareggio (Toscane) is men op de overblijfselen van een groot Romeinsch bouwwerk gestuit. Nadat men met de grootste voorzichtigheid verder gegaan is, zijn stukken vloerbedekking en fragmen ten van beelden te voorschijn gekomen. Het gevondene doet de deskundigen ver moeden, dat men hier met een belangiljke Romeinsche nederzetting te doen heeft. j»e toestand in chili. VALPARAISO, 21 Juni. (Reuter) Gis teravond hebben ernstige onlusten plaats gehad, waarbij twintig personen werden gedood en vijftig gewond. Tijdens een drijfjacht in de wijken der communisten te Santiago werden de regeeringstroepen met geweersalvo's ontvangen. Twee Chi- lïensche oorlogsbodems zijn de haven van "'alparaiso binnengeloopen tijdens den i acht met duizend marine-soldaten aan boord, die tot taak hebben de rust te herstellen en de gangmakers te dooden Verscheidene Engelschen en Amerikanen trachtten aan boord van een schip te ko men om het gevaar te ontvluchten. SANTIAGO DE CHILE 21 Juni (V. D.). De regeering deelt mede, dat de leider van de afgezette Junta, kolonel Grove en vier andere revolutionaire leiders aan beo d van den Chileenschen kruiser ,Xmch" op het eiland Juan Fernandez, bekend als het eiland van Robinson Crusoë, zijn aan gekomen. De geïnterneerden zullen hier niet blijven, maar hun nadere bestemming is niet bekend. De nieuwe regeering heeft radicale plan nen ontworpen voor een reorganisatie van de arbeidsvoorwaarden in het land. De werktijden zullen verminderd worden, ter wijl minimum-loonen zullen woiden vast gesteld en bestaande collectieve contracten in gunstigen zinzullen worden herzien. Voorts zullen maatregelen ontworpen wor den voor het verkenen van steun aan werkloozen. Deze maatregelen zul1 en gefi nancierd worden door een heffing on de particuliere vermogens en de zoogenaamde arbeidslooze-inkomens. Voorts zal in de belasting een sterke progressie worden toe gepast. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het doctoraal examen mej. L. C. Joustra (Zoeterwoude), mej. C. A. Mazel (Den Haag) en de heer A. J. W. Kaas (Oegstgeest); propaedeutisch examen godgeleerdheid de heeren J. L. Sprenger (Leiden) en W. J. Hubeek (Den Haag); voorbereidend kerkelijk examen de heeren C. P. v. d. Graaf (Rotterdam) en G. W. Scholte (Hijiaard, Fr.); doctoraal examen rechtsgeleerdheid mej. D. M. van Kleef (Dordrecht) en de heer K. M. L. Keulen (Delft); candidaatsexamen rechtsgeleerd heid de heer P. de Graaff (Den Haag). Bevorderd is tot doctor in de geneeskunde op proefschrift getiteld „Over hydro cephalus" de heer C. J. van Houweninge Graftdijk, geb. te Giessendam. Vanaf Zondag a.s. zal op Zon- en feestdagen met t-eir 3381 Leiden—Utrecht vertrek 6.40 van hier postvervoer plaats hebben, waardoor de postbestellingen op Maandag in Utrecht en in het Zuiden en Noorden van ons land belangrijk versneld zullen worden. De heer D. C. Brooks alhier is te Delft geslaagd voor het propaedeutisch examen voor electro technisch ingenieur. De heer J. Roman, rijksklerk der Di recte Belastingen, werkzaam aan de in spectie 1ste afdeeling, is geriaagd voor h»t examen (A) adjunct-commies der Directe Belastingen. hooiwagen door trein gegrepen. Gisteren is op den onbewaakten overweg aan den Aalsmeerderweg te Aalsmeer een hooiwagen met paard door een trein ge grepen. De bestuurder van den wagen A. werd licht verwond, terwijl het paard moest worden afgemaakt. gevaar voor het witte huis. WASHINGTON, 21 Juni (Reuter) De geheime politie heeft vernomen, dat twee mannen met een auto met springstoffen naar Washington gaan met het voorne men het Witte Huis in den lucht te doen vliegen. De wegen die naar de stad voeren worden derhalve streng bewaakt en de wacht op het Witte Huïs is versterkt. IJMUIDEN, 21 Juni. VISCHPU1JZEN. Tarbot per K.G. f. 0.85—0,70; Griet per kist van 50 K.G. f. 4014; Tongen per K.G f. 1,601,00; Grootê schol per kist van 50 K.G. f. 26; Middel schol idem f. 22, Zet- schol idem f. 2116; Kleine scHol idem f. 204,80; Schar idem f. 5,20; Tongschar idem f. 23; Vleeten per stuk f. 3,203,00; Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 172,40; Groote schelvisch idem r. 18; Middel schelvisch idem f. 18,50 12,50; Klemmiddel schelvisch idem f. 13,50 j 8,00; Kleine schelvisch idem f. 103,20; Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 62—26; Gullen per kist van 50 K.G. f. 104.30; Lengen per stuk f. 1.16; Wijting per kist I van 50 K.G. f. 3,700,40: Kooivisch per stuk f. 0,350,17; Makreel per kist van 50 K.G. f. 7,50 -4,90. Aangekomen 3 Stoomtrawlers: IJM 2 met f. 2483; IJM 167 met f. 2246; IJM 435 met f. 2822, van IJsland met 1675 manden versche visch en 192 kantjes zoute visch; 6 kotters FN 534 met f. 1136; FN 136 met f 594; E 110 met f. 299; E 543 met f. 802; O 191 met f. 440; O 302 met f. 353 en 2 loggers KW 28 met f. 298; SCH 32 met f. 662. ERNSTIGE TREINBOTSING TE ALPHEN. Groote scbade. Twee gewonden. Hedenmorgen is de trein No. 3385. die te 10.2 uit Leiden te Alphen arriveert, nabij het station Alphen. waarschijnlijk door een verkeerden wisselstand op een rangeerenden goederentrein gereden. De beide machinisten die het ongeval zagen aankomen, trachtten door krachtig rem men, de treinen nog tot stilstand te bren gen hetgeen, gelet op den geringen af stand. niet meer mogelijk bleek. Het gevolg was een hevige botsing. Van den goederen trein werd een 4-tal wagens gedeeltelijk ineengedrukt. terwül beide locomotieven belangrijk werden beschadigd. O.a. werden de buffers afgerukt. Ook de personentrein liep zware schade op. De hoofdconducteur van den trein uit Leiden, die zich in den bagagewagen ach ter de locomotief bevond werd tegen den wand van den wagen gesmakt en bekwam een ernstige hoofdwonde. Eveneens een der passagiers, de heer B. uit Den Haag. De doktoren L. Wildernisse en Th. Nieuwen- huizen waren spoedig ter plaatse om de gewonden te helpen. De heer B. kon met den volgenden trein de reis voortzetten. De overige passagiers kwamen, behou dens enkele lichte verwondingen, met den schrik vrij. Vanuit Utrecht werd assistentie aange vraagd. om de baan weer vrij te maken, terwijl direct met het onruimingswerk werd begonnen. Het verkeer Leiden Utrecht wordt thans over één lijn onder houden. 8cip aan oostenrijk in gevaar 21 Juni (V.D.) Frankrijk heeft ji® het vooruitzicht gestelde deel- ten bedrage van 100 millioen aan het door de Volkenbonds- J! reeds goedgekeurde crediet van iif aan Oostenrijk teruggetrok- 6 f!?'en aan de politieke voorwaar ts - frankrijk had gesteld niet is vol- hans is thans vrij groot, dat fe er-, resteerende bedrag, dat door tr t>,sort'um van Eurooeesche staten -rtegd, niet beschikbaar zal wor- [7 6".el(j l00ü van den dag zullen defini- i lij, 1r™tuten worden "ehouden over SJO Oostenrijk zodat van avond van den Oostenrijkschen ^atelier een tieslissing kan worden AMSTERDAM, 21 Juni Een verdeelde maikt. Koninklijke en Industrieelen vrij goed prijshoudend - Suikers en Rubbers gedrukt - Scheepvaarten en Tabakken lager en Amerikanen stil - Obligatiemarkt verdeeld. De minder opgewekte berichten uit Lausanne veroorzaakte een algemeene reactie van enkele pCt. op de ochtend- beurs, in den middagbeurs was de stem ming vaster. Niet alle fondsen trokken hiervan profijt zoodat er een iets verdeeld voorkomen was. De handel was stil be halve in Kon. Olies waarin de grootste helft van den tijd vrij vee) omging voor Parijsche rekening, bestond voor het fonds nogal wat vraag, hetgeen een her stel tot ongeveer het slotpeil van gisteren ten gevolge had. Philips waren fractionaal lager. Aku's en Unilevers bleven gemakkelijk op peil. Unilevers warenzelfs'eerder nog iets vas ter in verband met de gunstige resultaten der International Steel. De Rubbers had den een beperkte markt. De noteeringen liepen iets terug. Suikers konden zich niet handhaven, zoowel H. V. A.'s als de min der courante soorten lierien Iets terug. Tabakken lagen gedrukt. Scheepvaarten waren meerendeels iets luier. Ned. Scheep vaart-Unie verloren een 2-tal pCt. Mijn- waarden lagen verwaarloosd. Amerikanen stil en slechts weinig veranderd. Dultsche obligaties waren vast Staatsobligaties 1932 waren prijshoudend De overige papieren aan den gedrukten kant. WISSELKOERSEN. Engeland 3.94 1/2; Duitsohland 58.82 1/2: Frankrijk 9.73 1/2; Belaie 34 45: Zwitser land 48 22 1/2; Oostenrijk 35.25; Denemar ken 48.90; Zweden 46.25; Noorwegen 44.00; New-York 2.47 7/8; Prolongatie 1 pCt. BRAND. In den afgeloopen nacht heeft een felle uitslaande brand gewoed in de slagerij van den heer J. de Waard, welke gevestigd was in perceel Petersstraat 48 te Bever wijk. Om ongeveer 2 uur werd de bewoner, die met een kind op de bovenverdieping sliep gewekt door het geraas van vallende voorwerpen. Hij ontdekte dat er in ziin huis brand was uitgebroken en wist zich met het kind uit het brandende perceel te redden De vlammen grepen zoo snel om zich heen, dat hij alles moest achter laten. Gebouw en inventaris waren ver zekerd. Hedenmorgen te half zeven werd brand ontdekt in den ouden molen, genaamd „De Oranjeboom" van den heer V. C. Gijsbers te Strijp bij Eindhoven. Gister avond was er nog in den molen gewerkt en men vermoedt, dat door wrijving van een der motoren de brand is ontstaan. De Eindhovensche brandweer, die spoe dig ter plaatse verscheen, bestreed met drie stralen krachtig het vuur. doch «ij kon niet verhinderen, dat de geheele mo len afbrandde. Persoonlijke ongelukken vonden niet plaats. De schade, die nogal aanzienlijk is, wordt gedeeltelijk door ver zekering gedekt. De molen „De Oranje boom" werd ln 1649 te Dordrecht gebouwd cn in 1885 naar Strijp overgebracht. Te Valkenswaard zijn gisteravond drie boerenwoningen afgebrand, waarbij de inboedels verloren gingen. Het vee kon worden gered. Op Oud-Eik en Duinen te Den Haag is heden onder zeer groote belangstelling 't stoffelijk overschot van ir. J. C. Ramaer, in leven oud-inspecteur-generaal van den Rijkswaterstaat, teraardebesteld. De heer M P. Breedveld uit Hillegom is te Delft geslaagd voor het propaedeu tisch examen voor werktuigkundig inge nieur. ATHLETIEK. MEJ. SCHUURMAN EN DE UITZENDING NAAR LOS ANGELOS. In verband met verschillende geruchten als zou mej. Schuurman niet naar Los Angelos gaan om deel te nemen aan de Olympiscne Spelen, kunnen wij het vol gende mededeelen: De heer J. G. Britstra heeft zich in ver band met het oesluit van de K. N. A. U„ om den heer van der Putten op kosten der K.N.A.U. als trainer mee uit te zenden naar Los Angelos, teruggetrokken om voor eigen rekening als trainer-masseur mee te gaan. De ouders van mej. Schuurman nu hebben in den heer Britstra, die mej. Schuurman trainde, het volste vertrouwen gehad en rekenden er als het ware op dat genoemde heer mee zal gaan. Nu dit met het geval is, hebben de ouders van Mej. Schuurman zich in een schrijven tot de K. N. A. U. gericht, waarin zij mededeelen, dat zij zich hun beslissing inzake de toe stemming aan hun dochter om naar Los Angelos te gaan, in de gegeven omstan digheden voorbehouden. Naar men ons verder mededeeld zullen besprekingen worden gevoerd om deze aangelegenheid alsnog tot een oplossing te brengen. Mej.'Schuurman is uitsluitend ingeschreven op de 100 Meter hardloopen, terwijl zij eventueel mee zal loopen in de estafette 4 x 100 Meter. De athleet Berger is ingeschreven voor de 100 en 200 Meter hardloopen. VOETBAL. Nederland—België, oud internationals. Aangezien voor de uitzending van de dames-estafetteploeg naar de Olympische Spelen te Los Angelos nog niet voldoende gelden aanwezig zijn, de kosten bedra gen totaal f 7500 met inbegrip van een trainer zal as. Zaterdagavond om half acht op het V.U.C. terrein te Den Haag, dat voor dat doel geheel belangloos is af gestaan, een voetbalwedstrijd worden ge speeld tusschen een Nederlandsch vetera nen elftal en een dito Belgisch elftal. Van de netto-opbrengst zal vijftig pro cent worden gestort in het Olympisch Fonds van den K.N.V.B. en de andere helft in dat van de Kon. Nederlandsche Athle- tiek Unie. De heer Mutters zal den wedstrijd leiden. De samenstelling van de elftallen is als volgt; Nederland: Doel: De Boer (Ajax). Achter: De Bruin (Hennes D.V.S.) en Ruffelse (Sparta). Midden: Hörburer (Unitas), Gryseels (V.U.C.) en Krom (R.C.H.). Voor: Petterson (Feyenoord), Pijl (Feyenoord), Formenoy (Sparta), Dr. Tho- mee (Concordia) en J. de Natrix (Ajax). België Doel: Fischlin. Achter: Ruysseveldt en van der Gracht. Midden: Fierens, Andre Flrens en P. Braine. Voor: Mertens, Thys, Larnoe, v. d. Eist en Hendriks. geen valsche briefjes. Naar aanleiding van berichten over Lotisico en in aansluiting op ons bericht van gisteren van de Haagsche Ongevallen- Verzekering-Maatschappij deelt men ons mede dat de toedracht der zaak als volgt ls: Lotisico had opnieuw de Kon. goedkeu ring aangevraagd. Toen die goedkeuring uitbleef en de verkoopers der ioten daar door niet konden beginnen m?t de nieuwe trekking, hebben zij zich in verbinding ge steld met de Haagsche Ongevallen Verze kering-Mij., die alreeds 6 jaar bestaat en de Kon. goedkeuring heeft. Ze hebben zich verbonden voor slechts één loterij met deze maatschappij, zich het recht voorbe houdend om. zoodra de Kon. goedkeuring voor Lotisico afkwam, weer met deze te werken. De Kon. goedkeuring is nu Inmiddels gekomen, maar met de beperkende bepa lingen Wat de verkoopers in de toekomst zullen doen, kon de voorzitter van den Bond van Hoofdagenten, de heer Sajet, ons niet mededeelen: daarover moet nog beraden worden, maar hij kwam krachtig op tegen de bewering, dat er „valsche briefjes" zouden worden verkocht. om den trianon-beker. Dc Jaarlijksche wedstrijden om boven- genoemden beker zullen dit jaar in de rnaand Juli gespeeld worden. De volgende elftallen nemen er aan deei: Leidsche scheidsrechtersvereeniging (be last met de organisatie), De Post, Politie, Belatingambtenaren en de Veld. De bedoeling is vier wedstrijden te spelen op het politieterrein, de overige vijf op velden van de Leidsche derde klassers. L. BAKKERSGEZELLEN—EXCELSIOR. Morgenavond speien de Bakkersgezellen een vriendschappelljken wedstrijd tegen Excelsior op het Leidsche Boys-terrein. Aanvang halfacht. De navolgende schepen zijn Woensdag 22 Juni in radio-telegrafische verbinding vla die stations rechtstreeks te bereiken, met de daarnaast vermelde kuststations en (Medegedeeld door de N. T. M. ..Radio-Hol land" N.V.) Chr. Huygens. Schev.-Radio Colombia, ld. Costa Rica. id. Dempo, id. Cot- tlca, Rugby-Radio Flandria. Schev.- RRadio Indrapoera. ld. Kota Pinang. Kosseir-Radio Oranla. Schev.-Radio P. C. Hooft. id. Poelau Tello Sabang- Radio Van Rensselaer Rugbv-Radio Rotterdam. Scheven.-Radio Sibajak ld. Statendam, id. Tasman ld. DE KANTOREN DER zijn iederen werkdag geopend vanaf half 9 des morgens tot half 6 namiddags. Zaterdags vanaf 8 uur 's morgens tot 4 uur 's middags Zondags den geheelen dag gesloten. LEIDEN ,20 Juni 1932. Noteering Coop. Groenten-, Fruit- Bloemenveiling vereen. „Leiden en omstreken". Andijvie f. 1.50 tot f. 4.20, kroten f. 2.00 tot f. 2.70, komkom mers f. 1.50 tot f10, bloemkool I f. 5,40 tot f.12, bloemkool II f,1.00 tot f. 4.40, pieterselie f. 1.50 tot f.2, radijs f,1.80 tot f. 2.90, kropsalade f. 1.00 tot f. 3.50, selderie f. 1.50 tot f.3. wortelen f,10 tot f.19 per 100 stuks; snijboonen f.42 tot f,50, stok- boonen f. 70 tot f75, stamboonen f. 50 tot f.58, doperwten f.25 tot f.31, peulen f.14 tot f26, postelein f3 tot f6, spinazie f 10 tot f. 25, tomaten A f. 35.40, tomaten B f. 32.20, tomaten C f. 34.80, tomaten CC f. 36.80 per 100 kilo. LEIDEN, Vette Varkensmarkt v. Dins dag 21 Juni. Totaal aantal aangevoerd 621 stuks, zwaar 578 en licht 43. Prijs per kilo levend gewicht in centen zwaar f.0.29 tot f. 0.28, licht f. 0.28 tot f. 0.26: Handel ma tig, enkele beste varkens 1 cent boven noteering. Zouters f. 0.24f. 0.26. ALPHEN a. d. RIJN, 20 Juni. N.V. Tuin bouwveiling „Alphen a. d. Rijn" Peulen f. 1618; Doperwten f. 2223; Snijboonen f. 25—30; Postelein f. 5—10, per 100 K.G.: Peen f. 1014, per 100 bos; Kropsla I f. 1.502.20; Komkommers 1. 5.00—7.00; Bloemkool I f. 10—15; idem n f. 58; Rabarber f 1.501.60, per 100 stuks; Aard beien f. 1728. BODEGRAVEN, 21 Juni. Kaasmarkt. - Aanvoer 501 wagens, 22438 stuks, 212392 K.G. Ie soort met R.M. 27—29, 2e soort met R.M. 23—25, zware met R.M. tot 30. Handel matig. BOSKOOP, 20 Juni. Coöp. Vereen. „De Boskoopsche veiling" Rozen per bos: Columbia 13—14 et.; Golden Ophelia 14— 17; Butterfly 1618; Else Poulsen 1925; Hadley 2632; August Noach 2031; Ro- salandia 1620; Edlth Helen 4270; Kil- ham 28—40; Florex 2941; Potin 17; E. G. Hill 13; Wilh. Kordes 13—18; Polyan- tharozen 49—70; President Hoover 22—25; Babyrozen 4050; Claudius Pernet 3040; Phoebe 1823; Ophelia 8—10; MacKeller 29; Briarcliff 13—19; Winnett 35; Ge mengde rozen 1015. Diversen per bos: Lathyrus 5: Clematis Prins Hendrik 1.70; Pioenen in srt 2236; id. gemengd 21 25; Gerbera 32—58; Lelies 1521; Gladio len 17—19; Iris 5. HAZERSWOUDE, 21 Juni. Aanvoer 13123 eieren. Kipeieren f. 2.85—3.55, eendeieren f. 2.05—2.25 per 100 stuks. Hanen 55 ct. per stuk. PURMEREND, 21 Juni Veemarkt. Aan gevoerd 22 kleine boerenkaas, per 50 K.G. met rijksmerk 25; handel goed. Aanvoer 6524 K.G. 2810 KG. boter f. 0.80—1.15 per KG.; weiboter f. 0.800.95 per KG. 487 runderen, waaronder 225 vette, f. 0.68-0.78 per KG., handel matig. 96 geldekoeien f 120 —160 per stuk, handel stug; 90 melkkoeien f. 100270 per stuk, handel stug; 36 stieren f 0.180.54 per KG., handel matig; 22 paarden f. 80—150 per stuk; 108 vette kal veren f. 0.700.90 per KG., handel matig; 270 nuchtere kalveren: slachtkalveren f.4 16 per stuk. handel matig; fokkalveren. f 814 per stuk, handel matig. 420 vette varkens: slachtvarkens f. 0.300.33 per KG., handel vlug; zouterijvarkens f.0.29' p. KG., handel viug; 146 magere varkens, f7 18 per stuk, handel vlug; 221 biggen, f.6 10 per stuk, handel vlug; 262 schapen, f. 13—18 per stuk, handel stug; 362 lam meren. f.49 per stuk, handel stug; 35 bokken, f.3—8 per stuk, handel matig; kippeneieren f. 2.90—3 50 per 100 stuks; eendeneieren f.2 per 100 stuks: piepkui kens f. 0.800 92'/= ct. per stuk; 22.809 kin- peneieren A, f. 2.80—3.30 per 100; 565 kib- peneieren B, f. 2.70—2.80 per 100; 9386 eendeneieren A f. 2.00—2 10 per 100; een den 25—75 ct.; 750 broedeendeieren f. 2.10 per 100: oude kinpen en hanen f. 0.40 47'/;; kozijnen f. 0.202.00; duiven 40 ct. per naar. - Gemeentelijke kaasbeurs: 21 partijen, 80.000 K.G., hoogste prijs f.24. - Handel stug. ROELOFARENDSVEEN, 20 Juni. Aard beien 24—31 ct. per K.G.; Sla f. 0.40—3.20 per 100 krop; Snijboonen f. 3.403.90; id. Stek f. 2.50—2.90: Peulen f. 1.20—2.45. Doperwten f 1.551.70; Capucijners f. 1.40 1.50; Tuinboonen f. 1.551.60, per 10 K.G. ROTTERDAM, 21 Juni. Ter veemarkt aangevoerd: 225 paarden, 533 magere runderen, 336 vette kalveren, 8 varkens en overloopers, 15 veulens, 690 vette runde ren, 865 nuchtere kalveren, 42 schapen of lammeren, 56 biggen, 6 bokken of gelten. Prijzen per '/i kilo: koeien 1720 ct., 29 —31, 34—35. ossen 18—20, 27—30, 32—34. Stieren 17—18, 21—22'/!. 25—27. Vette kal veren 25—29, 35—37'/!, 47'/:—50 ct. Prijzen oer stuk van mager vee: melk koeien f. 120—225. Stieren f. 60—315. Werk paarden f. 130275. SlachtDaarden f. 95— 140. Hitten f.60—110. Veulens f. 25—48. Kalfkoeien f. 120225. Pinken f. 4570. Vaarzen f90150. Biggen f48. Biggen per week f. 0.40—0.60. Overzicht: Op de vette markt was de aanvoer van koeien en ossen beter, de handel stroef, doch de prijzen bleven vrij wel gelijk. Een enkele beste spoelingkoe ging tot 2 a 3 cent boven noteering. De aanvoer van stieren was eveneens minder, tamelijken handel en iets stijver prijzen. Vette kalveren met korten aanvoer, zeer tragen handel en dezelfde prijzen als vo rige week. Een enkel prima kalf ging tot 2'h cent boven noteering. Op de magere markt was de aanvoer van melk- en kalf koeien klein, de handel was stroef, en de prijzen lager. De mindere aanvoer houdt, verband met den hooibouw. Jong vee met zeer kleinen aanvoer, weinig handel en de prijzen van de vorige week konden met moeite bedongen worden. Nuchtere tok en slachtkalveren met flinken aanvoer, de handel was willig en de prijzen wat stijver. De aanvoer van werkpaarden enz. was ta melijk. De handel was lui en de prijzen bleven vrijwel gelijk. Biggen met kleinen aanvoer, beteren handel en iets hoogere prijzen. Schapen en lammeren met gerin gen aanvoer, weinig handel, vandaar geen noteering. Denkt morgen om de Woensdag- collecte van het Crisis-Comité! 8-1

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 3