De Conferentie te Lausanne. HEVEA fietsbanden LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 18 Juni 1932 GEMENGD NIEUWS. HERRIOT AAN HET WOORD. AGENDA. UIT DE RIJNSTREEK. DE VERGETEN KOFFXE-JONGEN. Bij het vergeten schoolkind, den verge ten gevangene en vergeten organist is nu ook de vergeten koffle-jongen gekomen. De jongste warmoeziersbedlende van den tuinder B. L., te Loosduinen, die op de kweekerij als z.g. koftle-jongen werk zaam is, heeft zijn ouders en buren gis teravond eenlge angstige uren bezorgd. De jongen was Juist even voor het be ëindigen van den werktijd den watertoren binnengegaan om een weinig olie te tap pen, toen een der arbeiders in het voor bijgaan, bemerkende dat de torendeur open stond, deze dicht deed en afgren delde, niet wetende dat daarbinnen zich de jongen bevond. Het personeel verliet den tuin en de jongen bleef gevangen. Alle pogingen om zich uit het hok te bevrijden faalden, en hij was genoodzaakt te wachten tot hulp zou komen opdagen. Maar die hulp heeft zich echter lang laten wachten. Toen de jongen om 6 uur niet thuis kwam, meenden zijn ouders dat hij met vrienden was medegegaan. Eerst tegen 8 uur begon men zich over het lange weg blijven ongerust te maken. Bij vrienden en buren werd geïnformeerd, doch niemand had den jongen gezien. Na veel gissen en zoeken kwam men omstreeks 10 uur in grooten getale op de kweekerij aan, om daar onder leiding van den patroon een onderzoek in te stellen. Wel stond in de schuur het rijwiel van den jongen, maar hij zelf was en bleef weg. Vanzelf steeg de ongerustheid ten top, en men wilde reeds het onderzoek tot in het water der slooten uitbreiden, toen een der zoeken den de torendeur ontgrendelde en daar den lang gezochten jongen vond, slapende den slaap des vredes, uitgestrekt op eenlge Zcikk6n In triomf werd de jongen in optocht naar de ouderlijke woning gebracht, waar de belangstelling op z'n grootst was, daar de mare van zijn verdwijning de geheele buurt was doorgedrongen. (Vad.) BRANDEN. Eeuwenoud landgoed in de asch gelegd. Gistermiddag omstreeks drie uur is brand uitgebroken in de schuur van de behuizinge „Duivekade" te Nijverdal. Door de droogte en den Noordenwind breidde de brand zich snel uit, en weldra stonden de boerderij en het aangrenzende land huis „Duivekade" in lichter laaie. Het meerendeels op het land werkend personeel waarschuwde in allerijl de brandweer van Nijverdal, die spoedig met den motorspuit ter plaatse verscheen. Met twee stralen werd het vuur aangetast, doch zij kon weinig uitrichten tegen de enorme vuurzee. Alles brandde tot aen grond toe af. Van de Inboedels, zoowel van het landgoed zelf als van de boerderij, kon nagenoeg niets gered worden. Twee veulens kwamen in de vlammen om. Hoe wel alles tegen brandschade verzekerd was is het verlies van de eeuwenouce liavezathe welke van ongeveer 1200 da teert niet te vergoeden. Het landgoed werd op het oogenblik bewoond door mevr. de Wed. F. J. F. Moquette, terwijl de boerderij, die vlak tegen het landgoed is aangebouwd bewoond werd door ae landbouwersfamilie J. Niskotte. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Omtrent de oorzaak van den brand vermoedt men, dat weggeworden asch ln de schuur de aanleiding van dezen ern- stigen brand is geweest. Door tot nu toe onbekende oorzaak is gisteravond te 8.15 uur brand uitgebroken in het perceel Piet Heinplein 2 te Den Haag, waarin gevestigd is een schoenen magazijn van den heer Bijleveld. Deze had te acht uur de zaak gesloten en het perceel verlaten, toen kort daarop de heer Margadant, die op de eerste verdieping van het perceel woont, rook en vlammen bemerkte, welke kwamen uit de serre van het winkelhuls, waarin zich een groot aantal schoenen ln doozen bevonden. On middellijk werd de brandweer gealarmeerd welke met twee motorspuiten aanrukte. Inmiddels hadden de uitslaande vlammen zich aan de bedekking van de serre mede gedeeld, zoodat ook het bovenhuis gevaar liep. Het blusschingswerk werd met kracht aangevangen en met drie stralen werd het vuur bedwongen. De eigenaar van den winkel, wiens adres men niet juist wist, trachtte men inmid dels op te sporen. De schade door den brand en door het bluschwater teweeggebracht, is vrij groot. De G.G.D. moest zijn bemiddeling ver- leenen voor een bewoonster van de tweede étage, die door den schrik bewusteloos was geworden. De „Tel." meldt: Gistermiddag omstreeks vier uur werd te Helmond brand ontdekt in het woonhuis van den heer J. Gorissen. waarin een kap perszaak gevestigd is. De brand bleek ont staan te zijn op de bovenverdiepingen, waar de vlammen al spoedig door het dak naar bulten sloegen. Hoewel de brandweer spoedig na het uitbreken van den brand ter plaatse was. kon zij niet verhinderen, dat de bovenverdiepingen en zolder geheel uitbrandden. Aanvankelijk dreigde ook ernstig gevaar voor de aangrenzende per- ceelen, doch onder leiding van den opper- brandmeester. den heer Konings wist de brandweer dit gevaar te bezweren. Be halve genoemde kapperszaak is in hetzelf de pand de piano-showroom van den heer Th. v. Beeck gevestigd terwijl in eenige kamers op de bovenverdiepingen ook nog praktijk wordt uitgeoefend" door dr. Vul- linghs. tandarts. De plano's, twaalf ln ge tal en andere muziekinstrumenten werden geheel vernield van de kamers met instru menten van den heer Vullinghs bleef even eens niets gespaard. Het woonhuis van den heer Gorissen brandde geheel uit. Ook het nabijgelegen pand van den heer dr. Win- gerhoets liep ernstige waterschade op. Om halfacht kon men het blusschingswerk eindigen. Het gebouw is eigendom van den heer Van Beeck De schade welke door verzekering wordt gedekt is zeer aanzien lijk en loopt in de tienduizenden De oor zaak van den brand is niet bekend. VERDRONKEN. Gisteravond omstreeks half acht is te Rotterdam in den Boezem bij het zwem men verdronken de 22-jarige los werk man H. J. Op 't Hof, gewoond hebbende Pootstraat aldaar. De man was met een buurman gaan zwemmen, terwijl zijn echtgenoote aan den walkant toezag. Hij probeerde den Boezem over te zwemmen. Hij verdween hierbij echter plotseling ln de diepte. Zijn metgezel kon niet duiken, zoodat hij geen kans zag den drenkeling op te halen. Eenige omstanders die het geval bemerkt hadden sprongen te water en slaagden er na eenigen tijd in het lijk op te halen. Gisteravond is de 20-jarige Jan Dames in het Wilhelmina-kanaal te Tilburg bij het zwemmen verdronken. VERKEERSONGEVALLEN. Gistermorgen reed te St. Mlchelsgestel mej. J. v. N. per rijwiel in de richting Stok- broek, toen de vrachtauto met aanhang wagen van de'maatschappij Lacto te Cuyk passeerde. Mej. Van N„ die voor den wa gen wilde uitwijken, kwam in het mulle zand terecht, waardoor zij de macht over het stuur verloor en onder den aanhang wagen geraakte. Zij werd ernstig gewond opgenomen en naar haar woning vervoerd, waar zij spoedig na aankomst is overleden. Donderdag is de 14-jarige L. J. Louwers, uit Uden, die zich per fiets naar Veghel begaf, door een onbekend gebleven per soon aangereden. L. is met een hersen schudding en inwendige kneuzingen opge nomen. (N. R. Ct.) o BUITENLANDSCH GEMENGD. MOORDENAAR TERECHTGESTELD. Gisteren is op de binnenplaats van de strafgevangenis te Tuebingen de 4-voudige moodenaar Heyle terechtgesteld, die het vorige jaar zijn beide schoonouders, vrouw en zoontje met een bijl van het leven heeft beroofd. o HET PROCES-MATOESCHKA. Tot G jaren zware kerkerstraf veroordeeld. Gisteravond heeft de rechtbank te Wee- nen vonnis gewezen ln het proces tegen Matoeschka. Matoeschka is veroordeeld tot zes jaren zware kerkerstraf, verzwaard met 'n vas tendag en een harde legerstede op iederen 31 December en 30 Januari. Als hij zijn straftijd zal hebben uitgezeten, wordt hij uitgewezen. Bovendien zal hij de proces kosten moeten betalen en een schadeloos stelling ultkeeren aan de Oostenrijksche Bondsspoorwegen tot een bedrag van 4190 schellingen. De preventieve hechtenis sinds 7 October zal ln mindering van den straftijd worden gebracht. Er wordt in het vonnis geconstateerd dat Matoeschka ongetwijfeld met voorbedach ten rade heeft gehandeld. Hij zelf heeft toegegeven, dat het op twee of drie dooden niet aankomt. Matoeschka is met groot raffinement opgetreden. Het gerechtshof staat met den psychiater op het standpunt dat beklaagde simuleert. Het motief van zijn daad is ongetwijfeld van materieelen aard. Hij heeft door zijn aanslag de spoor wegen willen nopen zijn uitvinding tot vermijding van spoorwegongevallen te koopen. 'n Bezwarende omstandigheid is de herhaling van den aanslag. De verdediger zag van beroep af. De vrouw van Matoeschka viel bij het verlaten van de rechtszaal in onmacht. Zij werd de kamer der juryleden binnenge dragen en daar door doktoren behandeld. De deskundigen verklaarden, dat Ma toeschka een volkomen gezonde simulant is. Zijn z.g. geestesverschijningen zijn geen hallucinaties. Ook heeft hij niet in ma- gischen toestand gehandeld. ONTPLOFFING OP ENGELSCH SCHIP. Volgens te Londen ontvangen berichten heeft in de haven van Montreal aan boord van de Britsche, 6000 ton metende, olie tankboot „Cymbeline" een ernstige ont ploffing plaats gehad, welke brand ver- oorzRBikt^ De geheéle brandweer werd gerequireerd. Volgens de laatste berichten zijn 25 per sonen, o.w. talrijke brandwachts om het leven gekomen. Het aantal gewonden bedraagt drie-en- zestig. o ERNSTIG SPOORWEGONGELUK IN ENGELAND. Door een ernstig spoorwegongeluk bij Great Bridgeford in de nabijheid van Stafford (Midden-Engeland. zijn drie pas sagiers gedood en meer dan 12 reizigers zwaar gewond. Het aantal lichtgewonden is zeer groot. De trein bestond iut 4 wa gens. waarvan de voorste met een locomo tief in botsing kwam en volkomen ver splinterde. De overige wagens werden even eens zwaar beschadigd. De geheele spoor weg. met 4 banen, is door de overblijfse len versperd. Onder de zwaargewonden be vindt. zich de machinist, terwijl de stoker slechts licht gewond werd. De oorzaak van het ongeluk is nog niet bekend. Deskundi gen uitten de meening dat mogelijk door de groote hitte in den loop van den dag de rails zijn uitgezet. IN AANBOUW ZIJND HUIS INGESTORT. Gistermiddag is te Boom bij Antwerpen een in aanbouw ziind woonhuis ingestort. De aannemer De Vos en twee zijner werk lieden werden onder het puin bedolven. De heer De Vos en een der arbeiders konden slechts dood worden geborgen, terwijl voor het leven van den anderen arbeider wordt gevreesd. RECLAME. //c/it/oopend-yzersferA 1716 In antwoord op de rede van den Duit- schen rijkskanselier heeft de Fransche minister-president Herriot te Lausanne een verklaring afgelegd, waarin hij o.a. zeide: Verklaring van Herriot. De Fransche regeering heeft natuurlijk den plicht haar eigen belangen te verde digen, zij wil echter tevens het Duitsche volk te verstaan geven, dat zij wil hande len in het algemeene belang en in het be lang van den vrede. De Fransche regeering neemt met be vrediging kennis van de verklaring van minister-president Mac Donald over de eerbiediging der verdragen, welke eerbie diging slechts de grondslag voor de. inter nationale moraal in de komende tijden kan zijn. Het rapport van de deskundigen van Bazel dient voor de conferentie een alge meen advies te zijn. De Fransche regee ring aanvaardt de conclusies van het rap port ten aanzien van de huidige crisis, die verre overtreft wat men bij de opstelling van het Youngplan had voorzien. Zij aanvaardt ook, dat de financieele moeilijkheden van Duitschland voor een groot deel oorzaak zijn van den toene- menden stilstand van het crediet en dat een gemeenschappelijk optreden van de regeeringen noodzakelijk is. De Fransche regeering constateert dat de conferentie van Lausanne reeds den grondslag van een „universeele regeling" heeft aanvaard. Het rapport der Bazelsche deskundigen zegt dat Duitschland eenmaal zijn econo misch evenwicht zal hervinden. Daarom kan men bij een duurzame regeling noch van een periode van buitengewonen wel stand, noch van een periode van buiten gewone depressie uitgaan. Herriot behandelde vervolgens de her stelkwestie en de kwestie der spoorwegen, alsmede de wederzijdsche internationale schuldenuitwisseling. De schuldbetalingen bedragen momenteel voor Duitschland 12 milliard rijksmark, voor Frankrijk 61 mil liard, voor Engeland 105 milliard. Het Hoover-moratorium heeft voor de Fran sche begrooting een hiaat, van 1,8 milliard francs veroorzaakt. Volgens het Young plan bedraagt het overschot van Frankrijk jaarlijks 360 millioen mark. Hieruit blijkt de onrechtvaardigheid van het offer, dat bij algemeene schrapping der herstelbeta lingen Frankrijk zou worden opgelegd. De last die op de Duitsche spoorwegen is gelegd door de betaling van 660 mil lioen aan herstelschulden is geenszins overdreven. Wanneer men dezen last zou schrappen zou de schuldenlast der Duit sche spoorwegen met 10 milliard franc verminderd worden, terwijl de Fransche spoorwegen gedrukt worden door een last van 65 milliard franc en de Engelsche spoorwegen door 100, milliard franc. De Duitsche regeering zou in geval van schrapping de spoorwegtarieven aanzien lijk kunnen verlagen .voor een deel tot 15 of 25 procent van het tarief van voor den oorlog. Naar Fransche meening is het herstel probleem niet uitsluitend een Duitsch- Fransche kwestie. De schrapping zou tal rijke landen treffen. Het herstelvraagstuk betreft het geheele probleem van het Europeesche economische leven. Duitsch land kan ongetwijfeld niet alleen de alge meene crisis weerstaan. Noodzakelijk is het algemeene herstel van Europa. Frankrijk verlangt thans slechts een algemeen plan. zonder het zijne te willen opdringen. De volledige schrapping der herstelbeta lingen is geen doeltreffende en rechtvaar dige oplossing van het te Lausanne te behandelen probleem. De herstel- en schuldenkwestie is slechts één oorzaak van de onrust in Europa en in de wereld. Er bestaat geen economische vrede zonder politieken vrede en omgekeerd. Van dit standpunt moet de conferentie bij haar werk uitgaan. De Fransche regeering con stateert daarom in den zin van de des kundigen, dat de regeling die noodig is ver boven het „probleem Duitschland" uitgaat. Verklaring van Neville Chamberlain. De Engelsche kanselier van de schatkist Neville Chamberlain, las vervolgens een verklaring voor, dat de Engelsche regee ring een definitieve regeling van het ge heele herstelvraagstuk eischt en bereid is zelf van alle verdere herstelbetalingen van Duitschland af te zien, indien de overige mogendheden hetzelfde doen. Dit beteekent voor Engeland een groot financieel offer, dat de Engelsche regee ring echter in het belang van den weder opbouw van de wereld bereid is te bren gen. Deze opvatting wordt eenparig ge deeld door de geheele natie, de regeering, het parlement en de oppositie. Italiaansche meening. Mosconi legde er den nadruk op, dat door de afgelegde verklaring-der-vijf-mo- gendheden Duitschland voorloopig bevTijd is van al zijn aan de credileurstaten uit de jaren van den wereldoorlog stammende schulden en dat hierdoor een, aanmerke lijke verlichting der Duitsche lasten in treedt. Evenwel zal eerst de definitieve oplossing van het herstelvraagstuk de on voorwaardelijk noodzakelijke beslissing brengen. De houding der Italiaansche re geering in zake het herstelvraagstuk is reeds ondubbelzinnig door de verklaringen van premier Mussolini vastgelegd. Slechts langs dezen weg kan een definitieve en doelmatige oplossing worden gevonden. Het onmiddellijke economische verband tusschen alle landen behoeft thans niet nader te worden bewezen: de Internatio nale financieele politiek moet in volledige overeenstemming worden gebracht met de feiten. De houding van België en Japan. De Belgische premier Renkin verklaarde dat de Belgische, regeering niet kan toe stemmen in een volkomen schrapping der herstelschulden aangezien België hierdoor het meest van alle landen zou worden ge troffen België zou zich evenwel niet ver zetten tegen een aanpassing der herstel regeling aan den huldigen economischen toestand. België heeft de herstelbetalingen noodig voor zijn financieel evenwicht. De Japansche ambassadeur Yoshida ver klaarde dat zijn regeering iedere oplossing van het herstelvraagstuk zal aannemen, welke zou kunnen leiden tot een oplossing van de economische wereldcrisis. Amerika toeschietelijker. President Hoover heeft op het bericht, inzake het Vijfmogendhedenverdrag te Lausanne, waarbij voorzien wordt in een voorloopige staking der betalingen, voort vloeiende uit politieke schuldverdragen en de herstelovereenkomsten, den leiders der Europeesche mogendheden de mededeeling doen toekomen, dat de regeering der Ver- eenigde Staten bereid is ook harerzijds met de Europeesche debiteurstaten onderhan delingen aan te vangen inzake verlichting van betaling voor het geval de Europee sche landen onderling een aannemelijke herstelregeling zouden tot stand brengen. Het Huis van Afgevaardigden heeft met 235 tegen 24 stemmen een voorstel Somers aangenomen, dat zich uitspreekt voor het houden van een internationale economi sche conferentie ter verbetering van den toestand. De resolutie is terstond doorge zonden aan het Witte Huis aangezien de toestemming van den Senaat niet noo dig is. Zonder verdere besprekingen werden de onderhandelingen vervolgens verdaagd tot Dinsdag. De zes groote mogendheden zul len Maandag in vertrouwelijke zitting bij eenkomen. Tot Dinsdag zullen uitsluitend particuliere besprekingen tusschen de mi nisters plaats hebben. Rijkskanselier von Papen en de Fransche premier Herriot ontvingen de internatio nale pers. Zij waren beiden tevreden. Herriot is daarop naar Parits vertrok ken, om morgen deel te nemen aan den kabinetsraad. Maandag zal hij naar Lau sanne terugkeeren. Voor heden staan reeds talrijke afzon derlijke besprekingen tusschen de leidende ministers op het programma. In den loop van den morgen zal de Italiaansche mi nister van buitenlandsche zaken. Grandi, den Duitschen minister van buitenland sche zaken, von Neurath. een bezoek breu ken. Macdonald begeeft zich voor het weekend naar Genève. De Duitsche minis ters blijven echter in Lausanne om de Maandag in vollen omvang beginnende za kelijke afzonderlijke besprekingen voort te bereiden. Voor het programma van de a.s. week is alleen nog maar een plenaire zitting der conferentie voor Dinsdag vastgesteld. Het voornemen bestaat echter om de volgende week hoofdzakelijk persoonlijke besprekin gen tusschen de delegatieleiders te houden en zoo weinig mogelijk plenaire zittingen te houden, daar men op die wijze hoopt beter op te kunnen schieten. r\e trouwe diensten, die de hond U bewijst, zijn kiekend. Van evenveel bekendheid tracht „DE VELUWE" haar systeem van levering aan huis. te maken. Naast boter, margarine koffie en thee bezorgen wij thans ook Kruidenierswaren. 1715 Is het U bekend, dat de Warenwet wèl voor kruidenierswaren de deug delijkheid garandeert, doch niét de kwaliteit en dat vele waren nog zeer onhygiënisch worden behandeld? „DE VELUWE" verkoopt alleen eerste kwaliteiten onder eigen naam en gedeeltelijk onder andere goed bekend staande merken. Alles hygië nisch verpakt in blik of carton. Door groqten omzet en organisatie kan zij U steeds versche waar garan deeren. Daarom valt onze levering aan huis steeds meer in den smaak door het groote gemak en de voor- deelen. die het den huisvrouwen geeft n.l. hooge korting of spaarbons voor luxe- en huishoudeliike artikelen. N.V. HANDEL-MIJ JDE VELUWE" 's-Gravenhage Scheepmakersstraat - Tel. 771850 GEBOREN: Frederlk Maarten, z. van M. van Mourik en J. Chr. E. de Bruin Cornells, z. van P. B. Heijkoop en A. van Veen Dirk, z van J. Bavelaar en M. S. Pikaar Pe- tronella Maria, d. van J. du Mortier en Th. C. Zierikzee Hendrik, z. van M. v. Weelden en W. Rehorst Adrianus Jo hannes, z. van M. C. F. J. Cosijn en H. E. C. Ohlenschlager Henriette Catharina, d. van J. Graafland en C. H. Lek Wille- mlna, d. van J. Graafland en C. H. Lek. ONDERTROUWD: A. Hollebeek, jm. en C. Lek jd. L. Paauw, jm. 28 jaar en W. Smid jd. 23 jaar. OVERLEDEN: W. C. Mulder, man, 68 jaar G. de Goeij-Azier, vrouw. 41 jaar A. F. Ver- straaten, zoon, 22 jaar. HEDEN: Concordia: E. L. K. en R. G. ODVoerin. van de revue „Kijk voor je". 8 uur nam Zondag. Jeruël, Groenesteeg 16: Samenkomst tal 10 en 7Va uur. 10 BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd 8 uur nam „De Man met de Kap." naffi Woensdag en Zaterdag njn. 2 uur Zon dag 2 uur en 4 uur 30 n.m. Luxor-Theater Stationswee 8 uur nn, „Zwei Hei-zen und ein Schlag." Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uur z0n dag 2 uur en 4 uur 30 n.m. Trianon-Theater Breestraat. 8 uur nam „De Liefdes-Parade." m Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uur, Zon dag 2 uur en 4 uur 30 n.m. DIVERSEN. Zaterdags Inst. v. Praeventieve Genees kunde: Consultatiebureau voot moeilijke kinderen. Halftwee tot 3 uur n.m inen ting tegen dlnhterie 45 uur nam. Donderdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebureau voor Alco holisten. 710 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 13 Juni lot en met Zondag 19 Juni a.s. waargenomen door apotheek C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, Telef. 523. De geneeskundige Zondagsdienst te Lei den wordt van Zateragdavond 8 uur waar genomen door de doctoren De Graaff Hovens Gréve, KLst en Renaud. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waargenomen door dr. Hugenholtz, Te lefoon 390. BODEGRAVEN. ERNSTIG MOTORONGELUK. Een zwaar gewonde. Gisteravond had op de Noordzijde alhier een ernstig motorongeluk plaats. De graan handelaar Vis uit Ter Aar kwam niet groote snelheid per motor uit de richting Woerden toen hij moest uitwijken voor een vrachtauto van Oud-Holland, die achter waarts een garage uitreed. De heer Vis raakte hierbij de macht over het stuur kwijt en botste in volle vaart tegen de auto op. waarbij hij onder de doorloopende motor terecht kwam. Eerst toen deze was afgezet, konden toegeschoten omwonenden den man uit zijn neteligen positie bevrijden Het slachtoffer werd zwaar gewond aan gezicht en lichaam. Hem werden de laat ste Sacramenten toegediend waarna hij naar het St. Elisabeth's Ziekenhuis te Lei den werd vervoerd. TER-AAR. INBRAKEN. Ingebroken werd in het kantoor van de Coop. Centr. Groentenveiling en in de Chr. Nat. School. Ten nadeele van de veiling werden een aantal postzegels ontvreemd terwijl uit de Chr. Nat. School een bedrag van plm. f. 17.50 is meegenomen. De Woningbouwverecniging. Onder voorzitterschap van den heer C. Kroon hield de Woningbouwvereeniging een ledenvergadering in café 't Centrum Na lezing der notulen en van het jaar verslag bleek uit de rekening over 1931 dat Blok I een winst van f. 40.86 heeft opgeleverd. Daarentegen is op Blok II en III respectievelijk een verlies van f.869.32 en van f. 1054.40 geleden. He* lid van de controlecommissie, heer A. van Rijn rapporteerde, dat alle bescheiden in goede orde waren bevonden Vervolgens werden als bestuursleden her kozen de heeren .D v. d. Hoorn en J W. Kelder. In de vacature van Rijn werd benoemd de heer A. C. van Zwieten. Tot leden van de commissie tot het nazien van de rekening 1932 werden aan gewezen de heeren A. van Rijn en G Vermeulen. Hierna sloot de voorzitter deze ver gadering. Gegund. Het schilderwerk aan de huizen van de Woningbouwvereniging alhier is gegund aan den laagsten inschrijver (f. 160), den heer Koopmans alhier. POLDERVERGADERING. Secr. penningmeester ontslagen - Tekort v. f. 1400. In café van den Akker had een inge landenvergadering plaats van den Ui tem a- sche- en Middelpolder en de Uitemdsche Droogmakerij. Na het voorlezen van de notulen door den waarnemend secretaris, den heer w. B. Kroon, deelde de voorzitter mede, aa de secretaris-penningmeester, de heer yv. de Bruin, door het bestuur was geschors in verband met het verzaken van zij pilcht als secretaris-penningmeester. De rekening 1931 kon niet worden va gesteld, daar de meeste bescheiden ae politie in beslag zijn genomen. Nadat de begrooting 1932 was vas stel cl besloot de vergadering met ai»- om den secretaris-penningmeester te slaan. Op een vraag deelde ae voor mede, dat het tekort in de kas van penningmeester plm. f. 1400 bedraagt- Een voorstel van Gen heer de salarissen van den voorzitter e bestuursleden met 50 pet. te verlagen verworpen. Na een korte rondvraag sloot zitter hierop de vergadering. 2-2

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6