C.G.SMIT losse nummers van ons Blad LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 17 Juni 1932 KUNST EN LETTEREN. INGEZONDEN. ookln rollen VISSCHERIJBERICHTEN. LAND- EN TUINBOUW. Steunt met Uw gaven het Leidsch Crisis-Comité. RADIOPROGRAMMA. AGENDA. DE POSTVLOCHTEN. De „Ijsvogel" thuisreis vertrok gisteren om 6.06 uit Bagdad en arriveerde, na een tusschenlanding te Cairo, om 16.20 te Mersa-Matruh. VEREENIGING „AANPAKKEN." De Vereeniging „Aanpakken" heeft in het gebouw der Synode te 's-Gravenhage haar jaarlljksche alg. vergadering gehou den. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester bleek, dat er over 't afgeloopen jaar slechts f. 464.28 aan giften, contributies en collecten in kwam, doch dat er voor dit jaar 1932 geen bezwaar bestaat wederom f. 32.500 uit de Synode uit te keeren voor het Fonds tot verbetering van de schraalste predikants traktementen. Door verder te verwachten renteverlies staat te vreezen, dat deze uitkeering niet gehandhaafd zal kunnen worden, waar door dan ook de toelagen der Synode aan de schraalste traktementen, die nu op een minimum van f. 1750 zijn gebracht zouden moeten worden verlaagd. Als bestuursleden werden herbenoemd de heeren: ds. D. den Breems te 's-Gra venhage, W. van Oeveren te Wolfaartsdijk en H. J. de Jong Schouwenburg te Am sterdam. WERKZAAMHEDEN IN DEN WIERIN GERiMEERPOEDER. De verkavelings- en cultiveeringsar- beid in den Wierlngermeerpolder zal nog ongeveer een maand langer duren dan algemeen vermoed werd. Begin Juli zullen ongever 700 tewerkgestelden gedaan krij gen; voor de dan nog resteerende 1300 tewerkgestelden zal er begin Augustus geen werk meer in den polder zijn. Ter bestrijding van de groote werkloos heid in de vele Noord-Hollandsche ge meenten, als gevolg van dit aanstaande ontslag, zijn er besprekingen gaande tus- schen de directie van den Wierlngermeer polder en het departement van binnen- landsche zaken, om eenige duizenden hectaren land in den polder niet met de moderne machines te ploegen, maar te doen spitten. „N. R. Ct." VERSPREIDE BERICHTEN. Bij Kon. besluit zijn benoemd in het gerechtshof te Arnhem: tot president mr. dr. C. W. Maris, thans vice-president van voormeld gerechtshof; tot vice-president mr. dr. J. A. G. de Vos van Steenwijk, thans raadsheer in voormeld gerechtshof. Bij Kon. besluit Is benoemd tot nota ris binnen het arrond. Winschoten, ter standplaats Wlldervank, Tj. Wiersum, candidaat-notaris te Groningen. De rijksmiddelen hebben in Mei f. 37.740.700 opgeleverd, zijnde f4.475,080 minder dan verleden jaar. Sedert 1 Jan. is de opbrengst f. 20.774,300 bij 1931 ten ach ter geraakt. In het B.A.I.-Gebouw te Amsterdam is heden de tentoonstelling „Moeder en Kind" geopend. UIT NED. OOST-INDIE. AARDSCHOKKEN. MEDAN. 16 Juni (Aneta). Hedenmorgen werden acht aardschokken gevoeld, welke een halve minuut duurden. Uit Kotajane, Kebandjahe, Siantar, Pa- dang, Tjermin en Lengsa werden eveneens aardschokken gerapporteerd. NIEUWE UITGAVEN. HET „HE1DELBERGER FREMDENBLATT" Ons werd toegezonden de groote Neder- landsche uitgave voor 1932 van het „Hei- delberger Fremdenblatt", dat wederom de talrijke aantrekkelijkheden van Heidel- berg, Hannover en vele Duitsche bad plaatsen op een heerlijke wijze voortoo- vert. Vele vooraanstaande Duttschers werkten aan dit nummer mede, dat uit munt door een schat van kostelijke foto's en beschrijvingen en zeker het verlangen zal doen ontstaan, dezen zomer het oude, romantische Heidelberg of andere Duit sche plaatsen te bezoeken. De N.V. Lettergieterij „Amsterdam" v.h. N. Tetterode, deed ons een bibliophiele uit gave der herdenkingsrede, welke prof. dr. J, H. Scholte te Amsterdam ter gelegen heid van de Goethefeesten heeft gehou den. zoomede de hierbij door den heer Paul Huf voorgedragen gedichten van Goethe, toekomen. Dit boekje werd geheel gezet uit een nieuwe letterserie. waardoor deze uitgave wel een bllzonder cachet heeft gekregen. Van Gebrs. Kluitman's Ultg. Mij. te Alk maar ontvingen wij een aantal fraai uit gevoerde kinderboeken welke aldaar van de pers kwamen. Het zijn: „Dok en de tooheelclub" door Nanda, met illustraties door Hans Borrebach en „Moderne Pira ten" door Hgns Dominck en illustraties van Pol Dom. „Torda, de Zigeunerhond" door J. v. d. Ploeg, eveneens geïllustreerd door Pol Dom. „Bobs van Oudenaerde" door A. Was—Osinga, geïllustreerd door Hans Borrebach. Voor kleinere kinderen vermelden we ln de serie „Om stil te luis teren" de deeltjes 5 tot en met 8 door Wilhelmina Blokker, resp. „Zonnestraal tjes" „Van alles wat", ,Bij Regenweer" en „Geheel wat nieuws". De illustraties hier bij zijn van Miep de Flyter. Tenslotte vermelden we nog het aller aardigste boekje van „Jo, Jo, 't grappige Javaantje", waarvan de tekst op rijm en teekenlngen daarbij van Frans de Kanter zijn. Bij de Nederlandsche Jongeren Boekerij, Kemink en Zdon N.V. „Over den Dom te Utrecht" verscheen een heerlijk avontuur lijk jongensboek van Joh. W. Eekhof, ge titeld „De Avonturiers", uit het dagboek van een Zwerverstrio. De teekeningen zijn van Hans Borrebach. Bij M. J. Thieme en Cie. te Zutphen verscheen „De automobilist en het recht" door Mr. N. R. H. van Essen en mr. C. J. G. M. Schölvinck, vechtskundige adviseurs der Koninklijke Nederlandsche Automo biel-Club. Bij H. Meulenhoff te Amsterdam ver scheen: „Het 5 jaarplan" door M. Iljen, uit het Russisch vertaald door Maria Tsjornaja en met een zeer waardeerende inleiding van Dr. J. C. van Dillen. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.)' Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven RADIO-DISTRIBUTIE TE OEGSTGEEST. Mijnheer de Redacteur. Vriendelijk verzoeken wij u ons eenige plaatsruimte toe te staan voor het vol gende: In uw blad van gisteren, 15 Juni komt in het verslag van den Gemeenteraad van Oegstgeest de vraag voor van den heer Kortman, hoe het met de Radio-distributie staat, met de opmerking erbij, dat deze reeds had kunnen functioneeren. Ons ant woord hierop is alleen dit: De heer Kort man zal toch wel niet bedoeld hebben dat het geheele net reeds klaar had moeten zijn. Immers het Oegstgeester-net zal wor den uitgevoerd in grond-kabel en lood kabel. terwijl ook het z.g. Oude Dorp en Hooge Morsch zullen moeten worden aan gesloten. 1 April 1932 werd ons de vergun ning verleend en heden 15 Juni 1932 is de grond-kabel gelegd vanaf Rijnsburg tot Terweeweg en zijn de Borneo-straat en Java-straat aangesloten. De distributie functioneert dus al en zijn de teekeningen en schema's ingezonden. Nu wachten wij nog op de goedkeuring van onze plannen door den Technischen Adviseur der Ge meente. de heer Hofman te Alkmaar, Wan neer deze goedkeuring er is, kan er te Oegstgeest in de omgeving Terweeweg en Kempenaerstraat direct aangesloten wor den. Wanneer men nu nog in aanmerking neemt, dat de fabricatie van Radio- distributiemateriaal in de kinderschoenen staat, zal ook begrepen worden, dat de aankoop hiervan niet hals over kop. maar met de uiterste voorzichtigheid moet ge schieden. Werden wij eenigszins verwon derd door de opmerking van den heer Kortman, nog meer zijn wij verbaasd over het antwoord van den burgemeester, den heer v. Gerrevinck. Immers „mede door de tijdsomstandigheden" zou er geen schot in zijn. Uit dit. antwoord zou de conclusie kunnen getrokken worden, dat het maken van een Radio-distributienet te Oegstgeest wel zeer langen tijd zou kunnen vragen, en dat onze firma door tijdsomstandighe den het werk niet goed en vlug zou willen of kunnen afmaken. Daar wij, wanneer deze overtuiging in de gemeente Oegst geest zou post vatten, er niets dan schade van kunnen hebben, haasten wij ons de zaak uiteen te zetten. Ongeveer twee jaar geleden ging onze aanvrage voor de con cessie ln zee. 10 weken zijn wij in het bezit der vergunning. In deze 10 weken is veel 'gedaan en is het moeilijkste werk zeker achter den rug. Wij hebben met geen en kel woord over remmende tijds-omstandig- heden gesproken. Het Radio-distributiebedrijf wordt door de tijdsomstandigheden gelukkig nog niet getroffen, integendeel, immers vele toestel- bezitters gaan tot distributie over. juist door de tijdsomstandigheden! Wij zijn niet gewend aan een werk te beginnen, dat wij niet goed en vlug kun nen afmaken, terwijl er wel degelijk reke ning mede gehouden is, dat het werk kan doorgaan ook al zouden de omstandighe den nog somberder worden. Daarom vertrouwen wij. dat de heer burgemeester dit antwoord anders heeft bedoeld. Oegstgeest zal over 6 maanden grootendeels gereed zijn. force majeur voorbehouden. Mijnheer de Redacteur, u beleefd dan kend voor de verleende plaatsruimte. Hoogachtend. R. O. V. Radio-Centrale, G, v. d. PERK. Rijnsburg, 15-6-32. Langevaart 4. RECLAME. •VvVAN 8LOOTEN-LEEUWARDEN 1620 IJMUIDEN, 17 Juni 1932. VISCHPRUZEN. Tarbot per K.G. f. 0.750.70. Griet per kist van 50 K.G. f. 3912. Tongen per K.G. f. 1.700.75. Middelschol per kist van 50 K.G. f. 13.50. Zetschol per kist van 50 K.G. f. 19.5011.50. Kleine Schol per kist van 50 K.G. f. 172.90. Schar per kist van 50 K.G. f. 4.804.70. Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 113 Wijting per- kist van 50 K.G. f. 0.90—0.55. Aangekomen de stoomtrawlers: 1 Deensche Kotter 270 met f. 375. En ln 4 loggers: SCH. 243 met f.623; SCH. 48 met f.531; SCH. 201 met f. 303; KW. 47 met f. 466. UITVOERING CRISIS-ZUIVELWET 1932. Inlichtingen voor zelfkarnende en zelfkazende boeren. Met Ingang van 3 Juli a.s. zal de wet betreffende tijdelijke maatregelen tot bulpverleening aan de veehouderij (Crisis- Zuivel-wet 1932) in werking treden. In verband daarmede, worden de volgende inlichtingen ter kennis van de zelfkarnen de en/of zelfkazende veehouders gebracht. De wijze, waarop getracht zal worden het beoogde doel door middel van deze wet te bereiken, kan in hoofdtrekken als volgt worden omschreven. Van alle be reide boter, met uitzondering van de voor eigen gebruik benoodigde hoeveelheid, zal een heffing plaats vinden, tegen betaling waarvan een speciaal merk, het crisis- botermerk, wordt verstrekt, dat op de boter dient te worden aangebracht. De boterproducenten komen, in verband daarmede, onder toezicht van de ambte naren van de Botercontróle-stations. Het crisis-botermerk wordt gevormd door de letters C Z C, met aan weerszijden een leeuw, terwijl daarboven en daaronder de woorden: „boter voor het binnenland" voorkomen. Het is de bedoeling, dat het bedrag dei- heffing op het merk bij verkoop van de boter in laatste instantie op den consu ment wordt verhaald, zoodat de boter- prijs met minstens het geheven bedrag stijgt. Ondermeer uit de opbrengst dezer merken wordt een fonds gevormd, het Crisis-Zuivel-Fonas, waaruit uitkeeringen kunnen plaats vinden, ten behoeve van het melkveehouders-bedrijf. Bij de uitvoering van de Crisis-Zuivel- Wet wordt de Regeering bijgestaan door een lichaam Crisis-Zuivel-Centrale ge naamd, terwijl verdei- de medewerking van de Boter- en Kaascontröle-stations is ver kregen. Per 3 Juli a.s. zal het aan alle boterproducenten verboden zijn om boter te vervoeren, te verkoopen, voorhanden te hebben of af te leveren, welke niet is voor zien van een crisis-botermerk. Dit merk moet voorkomen op alle boter, die de pro ducenten afleveren, ook al geschiedt dit in kleine verpakking. De crisismerken zullen worden beschikbaar gesteld voor hoeveel heden boter van resp. 1/4, 1/2, 1, 2 1/2, 5, 10. 20, 25 en 50 Kg. De uitreiking zal ge schieden door bemiddeling van de con- trólestations. Dientengevolge zullen, zoo ais reeds hiervoren gezegd is, alle boter producenten dus ook de melk- room- of weiboter bereidende veehouders, onder toezicht der ambtenaren van een con- trölestation komen te staan; zulks in dier voege, dat de uitsluitend boterproducee- rende veehouders ingedeeld worden bij een Botercontrölestation. terwijl op de boter- bereiding van degenen, die tevens melk verkazen zal worden toegezien, door de ambtenaren van één der Kaascontröle- stations. Uit het voorgaande volgt, dat alle vee houders, die boter voor verkoop produ- ceeren en die niet zijn aangesloten bij de boter- of kaascontröle, zich zonder uit zondering onverwijld bij het controle- station, waaronder zij behooren. dienen aan te melden, met verzoek om in het be zit der crisis-boteriperken te worden gesteld. Voor Zuid-HoHarid'Weiidde men zich tot het boter-contröleLstation „Zuid-Holland" en het kaascontröle-station „Zuid-Hol land-Brabant", beide te 's-Gravenhage. Nog meer verschillen kleur en vorm der bloemen. Schermvormige bloeiwijze Sam- buous, Pluimvormige bloeiwlize, de Sering, trosvormige, de Laburnum, bolvormige, de Viburnum, roosvormige, de Kerria, klok- vormig, de Forsythia. Maar ook de heesters in hun geheel, indien ze niet versnoeid zijn, venoonen verschillende karakters, hebben verschil lende vorm en groeiwijzen. Beschouwen we hun bloemen en bloeiwijzen nog wat nader, dan zien we dat velen aan de twijgen het jarige hout, andere alleen de scheuten, het zomerlot hun bloemen ont wikkelen. Aan de twijgen o.a. Seringen, Deutzias, Forsythia, Prunus, triloba, enz. Aan de scheuten: Hydrangea paniculata, Ceanothus. Sommigen, zooals Seringen, Magnolias, Azaleamollis, bloeien speciaal aan de top pen der twijgen. Weer andere ontwik kelen hun bloemen niet alleen aan het HET WAARNEMEN VAN ONZE HEESTERS. Wij moeten vooral in den groeitijd en bloeitijd der heesters er veel op uitgaan, om hen meer van nabij cn aandachtig te bekijken. Dit doende zullen we spoedig een groote verscheidenheid opmerken en zien, dat onze heesters in tijd van ont wikkeling, hoogte, bladvorm, groei- en bloeiwijze tot in het oneindige verschillen en bij de verschillende beplantingen een ruime keus van onschatbare materialen aanbieden. We zullen opmerken, dat niet iedere stam plaats voor eiken heester ge schikt is en dezelfde heester niet overal evengoed tot zijn recht komt. We moeten in de eerste plaats rekening houden inet hun groei en bloeiwijze. Wij kunnen de heesters indeelen als volgt: Heesters met fraaie bloemen, heesters met sierende vruchten, heesters met fraai ge kleurde bladeren, heesters geschikt voor groepen of perken, van één soort, heesters ter dekking (dekheesters), heesters ge schikt als alleenstaande (solitairplanten). Nog zijn er kruipende en klimmende hees ters. Heesters, welke in de schaduw of onder boomen kunnen groeien. Heesters, welke geschikt zijn om getrok ken of vervroegd te worden. Terwijl zelfs de rozen een rubriek op zichzelf vormen. In het vroege voorjaar bemerken we al spoedig, dat niet alle heesters gelijktijdig tot ontwikkeling of liever, niet gelijktijdig in blad komen. Immers, gelijk dit met alle gewassen het geval is, zal een hees ter welke op het Zuiden staat of beschut staat, eerder tot ontwikkeling komen dan een zelfde heester, welke op het noorden of wel onbeschut staat. We zien, dat er zijn, welke bladeren en bloemen tegelijk voortbrengen zooals Syringa vulgaris, Ribes sanguineum, Spireaea Thunbergi, maar ook dat er zijn, welke bloeien voordat ze bla deren dragen, zg. naaktdr^gers, zooals Jasminum nudiflorum. Forsythia en som mige Magnolia, Daphne Mezereum, Cory- lopsis spicata, Hamamelis arborea, e.a. We zien, dat ze er zijn welke eerst gedurende den zomer bloeien, dus lang nadat zij in blad zijn gekomen, zomerbloeiers, zooals Spiraea callosa en alba, Ceanothus, Hibis cus, Clethra alnifolia, en vele andere. Maar ook do vorm en kleur biedt een groote verscheidenheid aan. We ontmoeten er zoowel met samengestelde (Sambucus, Citysus) als met enkelvoudige bladeren aan, (Deutzia, Prunus, Ribes, enz.); groote en kleine, ovale, elliptische, gelobde, ge zaagde getande, gespleten, bladeren. Naar hun kleur zien we het groen in vele tinten: gele, bruine, goud, en zilverbonte bladeren, we zien zelfs, dat de kleur van sommige bladeren op verschillende tijdstippen aan merkelijk uiteenloopt. De jonge scheuten en bladeren van Spiraea callosa bijv. zijn in eerste ontwikkeling fraai bruin rood, terwijl ze ouder wordende groen worden. Het omgekeerde doet zich voor bij Comus sanguineum, welker bladeren eerst groen, doch in den herfst fraai rood zijn. Som mige verliezen vroegtijdig hun blad, terwijl weer andere het lang behouden. eenjarige, maar ook aan het overjarig hout, waaraan zich kleine twijgjes, zgn. spoortjes, vormen, zooals bij de Meidoorn, Gouden Regen, Ribessen, het geval is. Wij kunnen de heesters in twee hoofd groepen indeelen. Rekenen we, dat het ontwikkelingstijdperk, met uitzondering van enkele allervroegste (Jasminum nudiflo rum), voor alle verloopt ongeveer, van half Maart tot half October. In de eerste groep, de vroegste groep rekenen we: Amelanchier canadensis; Cerasus Avium; Connus mascula; Crataegus oxyacantha; Cydonia japonica; Kerria japonica; Mag nolia Soulangeana ;Prunus Pissardi; Prunus Padus; Syringa vulgaris; Viburnum opulus, enz. In de tweede groep: Catalpa speciosa; Ceanothus americanus; Clethra alnifolia: Desmoriium penduliflorum: Dimorphan- thus mandscburicus; Hibiscus syriacus; Hydrangea paniculata; Hypericum' Mozeri- anum: Philadelphus Lemoine. En nog vele andere, de meest bekendste heesters zijn hier in herinnering gebracht. (Wordt vervolgd). zijn behalve aan ons Bureau ook verkrijgbaar bij de Firma A. HILLEN - Stationsweg Firma A. J. H. W1JTENBURG, Haarlemmerstraat 2. W. G. J. VERBURG, Sigarenhandel, Heerenstraat 2. Fa. A. SOMERWlLAzn. Hoogew. 24 A. M. v. ZWICHT - Breestraat 126 en bij Joh. HOGERVORST, Haarl.str. 128 en des Zaterdags bij A. H. V. d. VOOREN. H. Rijndijk 74 Kiosk Prinsessekade. VOOR ZATERDAG 18 JUNI. Hilversum 296 M. Uitsl. VARA-Uitzeq- ding. 10.00 v.m. VPRO. 6.45—7.00 en 7.30— 7.45: Gymnastiekles 8.00: Gramofoonpl. 1000: Morgenwijding 10.15: Voor Arb. in de Continubedrijven: VARA-Mandoline ensemble o.l.v. J. B. Kok; Joh. Jong (orgel) Groot Volkstooneel en Gramofoonpl. 12.00—1.45: VARA-Septet o.l.v. Is Eyl en Gramfoonpl. 2.00: P.K. Polderman: Wat doen we dezen zomer 215: Gramofoon- platen 2.45: Sportpraa tje door dr. B. Luza 3.00: Gramofoonpl. 3.20: dr. de Lange: Darwin. 3.40: Volksliederen door „De Wielewaal" oJ.v. P. Tiggers 3.55: Uit de Roode Jeugdbeweging 4.00: Vervolg volksliederen. 4.15: Actueel allerlei door het N.V.V. 4.30: Beoefening der huismuziek o.l.v. P. Tiggers 5.00: Kinderuurtje 6.00: VARA-septet o.l.v. Is. Eyl 6.30: Friesch uurtje m.m.v. dr. G. Gosses (lezing) en Y. C. Schuitmaker (voordracht) 7.15: Vervolg septetcon cert 7.45: Toespraak door A. de Vries 8.00Zaterdagavond-Programma m.m.v. VARA-orkest o.l.v. H. de Groot; Teun de Klepperman; Joh. Jong (orgel); Leo Fuld (refreinzang); VARA-tooneel oJ.v. W. van Cappellen. O.a. Ouv. .Dichter und Bauer", Süppé. en Intermezzo sinfonico uit „Caval- leria rusticana". Mascagni 10.00: Vaz Dias, VARA-Varia, Voetbalnieuws 10.15: VARA-orkest (vervolg). 11.00—12.00: Gramofoonplaten. Huizen. 1875 M. Uitsluitend KRO-Uit- zending 8.009.15: Gramofoonplaten 10.00: Trio-concert 11.30: Godsd. half uur 12.151.45' Sextet-concert 2.00: Gramofoonplaten 2.30: Kinderuur 4 00: Gramofoonplaten 5.30: Berichten 5.45' Gramofoonplaten 6.10: Causerie 6.30' Gramofoonplaten 7.10: Lezing 7.45: Causerie 8.00—11,00: Vroolijke avond m.m.v. orkest en solisten 11.00— 12.00: Gramofoonplaten ca. 9.30: Vaz Dias. Daventry. 1554 M. 10.35: Morgen wijding 10.50: Tijdsein, Berichten 11.05: Lezing 12.20: Northern Studio orkest o.l.v. J. Bridge 1.05: Orgelconcert Reg. New 1.50: Cricketmatch North South 1.552.50: Commodore Gramd orkest o.l.v. J. Muscant 3.50: Het Cedric Sharpe Sextet mjn.v. A. Duxbury (tenor) en H. Clarke (piano) 505: Orgelconcert Reg. Foort 5.35: Kinderuur 6.20 Be richten - 6.50: Cricketmatch NorthSouth 7.05: Zang door Ethel Barker (sopraan) 7.25: Actueele Causerie 7.50: B.B.C.- Dansorkest o.l.v. Henry Hall 8.20: „Wa terloo", herinneringsprogramma, samen gesteld door N. Edwards en V. Gielgud 9.20: Berichten en lezing 10.10: Lichte Fransche muziek door het B.B.C -orkest o.l.v V. Hely-Hutchinson. o.a. Suite brêve. Dubois en Marche des petits soldats de plomb, Piemé 10.5512.20: Ambrose en zijn orkest. Dansmuziek. Parijs. „Radio Paris". 1725 M. 8.05 en 12.20: Gramofoonplaten 9.05: Concert „La vie dröle", m.m.v. M. Hérent en mei. Jul. Meyrande. Kalnndborg. 1153 M. 12.202.20: Con cert uit een Restaurant 3.505.50: Om roeporkest oJ.v. Reesen, m.m.v. K. Abra- hamsen (zang) en V. Fischer (piano) 8.20—9,10: Oude dansmuziek o.l.v. L. Grön- dahl, o.a. Accelerationen. wals. Strauss 9.10: Zang, piano en declamatie 10.10 —10.30: Sonate (viool en plano) ln F. gr. t., HEDEN: Pieterskerk: Don Kozakken-koor a namiddag. uw Zaterdag. Concordia: E, L. K. en R. G. Opvoei™ van de revue „Kijk voor je". 8 uur nam Stadszaal (groote zaal): A.V.RO-Kin dermiddag. 2'/t uur nam. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd 8 uur nam „De Man met de Kap." m' Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uur Zon dag 2 uur en 4 uur 30 n.m. Luxor-Theater Stationsweg 8 uur nam „Zwei Herzen und ein Schlag." Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uur Zon dag 2 uur en 4 uur 30 n.m. Trianon-Theater Breestraat. 8 uur nam „De Liefdes-Parade." ra' Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uur. Zon dag 2 uur en 4 uur 30 n.m. DIVERSEN. Zaterdags Inst. v. Praeventieve Genees kunde: Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halftwee tot 3 uur n.m Inen ting tegen dinhterie 45 uur nam Donderdags: Inst v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebureau voor Alco holisten. 710 uur nam. MUSEA. Stedelijk Museum de Lakenhal, Langs Bcheistraat 2. Geopend ln November De cember, Januari en Februari van 10—3 u. in Maart. April en Me! van 10—4 uur in Juni, Juli Augustus en September van 10—5 uur. in October van 10—4 uur Zon dags vanaf halféén Entree Zondags kos teloos Maandags f. 0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden. Rapenburg 28. 1 Dec.—1 Febr. van 10—3 uur 1 Febr. tot 1 April van 104 uur 1 April—1 Oct vaD 10—5 uur 1 Oct.—1 Dec vaD 10-4 nur Zondags van 1—4 uur Entrée Maan dags f. 0.25 overige dagen f 0.10 Geologisch Mineralogiscii Museum, Garenmarkt. lederen dag van 9—12 en van 1.304 uur. Zondagen gesloten. Kos teloos. Etbnograpbiscb Museum. Rapenburg 67 69 en Breestraat 18 Op werkdagen van 104 uur Entrée Maandags f0.25, overige dagen f. 0.10 Rijksmuseum v Nat. Hist, v. d. Wertf- park. Werkdagen 8.30—12, 1.30—5, Zater dags 8.30—12 Kosteloos Prentenkabinet, Kloksteeg 25 Op werk dagen van 1.304.30 Kosteloos. Herbarium, Nonnensteeg Dagelijks van 9—12.30 en 2—6 uur Kosteloos Hortus Botanicus, Rapenburg 73. werkdagen van 1 April30 Sept 9—6 uur. 1 October31 Maart 94 uur Op Zon dagen alleen van 1 April30 Sept. 10-1 nur. Kosteloos. Ned. Hist. Natuur wetenschappelijk Museum (Stationsweg): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 u.; 's Zon dags 14 uur. Academisch Historisch Museum (Acade miegebouw)- Dinsdags en Vrijdags van 1012 en 25 uur. Kosteloos. Dc avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 13 Junt tot en met Zondag 19 Juni a.s. waargenomen door apotheek C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, Telef. 523. RECLAME. Steenstraat 49 Telefoon 485 UW HUIS VOOR FIJNE VLEESCHWAREN, WARME CROQUETTEN EN SALADE'J. 1689 I Mozart (Otto Fessel en Folmer Jensen) i 10.45: Concert o.l.v. Gröndahl. o.a. 2 Sla- vische dansen. Dvorak 11.1012.35: Dansmuziek, o.l.v. Kai Julian Langenbcrg. 473 M. 7.258.20: Con cert uit Stuttgart 12.201.10: Concert uit München 1.20—2.50: Middagconcert 2.553.45: Gramofoonplaten 5.20 6.35: Koorconcert o.l v. H. Pieper, m.m.v. Astrid Neuhaus (piano) 8.20: Vroolijke avond m.m.v. het Werag-orkest ol.v. Breuer 10.4012.20: Dansmuziek door Emil Roosz en zijn orkest uit Hotel „Ex celsior", Berlijn 12.20—1.20: Dansmuziek (Gramofoon). Rome. 441 M. 8.25: Gramofoonplaten 9.05: „Dejanice", muzikaal drama B vier acten van Alfredo Catalani. Dirigent. R. Santarelli. Koorleiding: Casolari. Brussel. 508 en 338 M. 508 M.: 12.20. Tearoom-orkest 1.30: Gramofoonplaten 5.20: Concert o.l.v. Fr. André 6.20- Gramofoonplaten 8.20: Concert 0.1.W Jean Kumps 10.30—11.20: Max Alexys orkest 338 M.: 12.20: Max Alexys' orke» 1.30: Vervolg concert 5.20: Dans muziek 6.20 en 6.50: Gramofoonplaten 8.20: Concert o.l.v. K. Walpot - KMv —11.20: Max Alexys en zijn orkest. Zeesen. 1635 M. 8.20: Vroolijkeavona Zie Langenberg 10.20: Berichten e hierna tot 12.50: Dansmuziek door fini Roosz en zijn orkest. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uu> laud En bestrijdt gij de werkloosheid-

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6