Th. B. KERKHEIDEl I RAAR MAAR WAAR TUitaTóndpaSfa» I Th. B. KERKHElDE's MODEMAGAZIJNEN LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Vrijdag 17 Juni 1932 DAMES- EN HEERENMODE-ARTIKELEN 1 OMDAT: WAAROM? DAAROM NAAR I UIT DE OMSTREKEN. aalsmeer. haarlemmermeer. hillegom. katwijk aan den riin. katwijk aan zee. lisse. noordwitk. noordwitkerhout. warmond. reclame. VRAGENRUBRIEK. 3iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiniiniiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiPiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiin| Vroeger ging men van Katwijk naar Leiden, terwijl men nu van Leiden naar Katwijk gaat voor den inkoop van U 't beste en 't nieuwste op dit gebied kunnen leveren THANS: de nieuwste zomerstoffen, kraagjes, ceintuurs, knoopen, voor belachelijk lage prijzen. 1614 OOK: schitterende collectie hoeden, petten, overhemden, dassen, slip- overs, tennis en poloshirts, eveneens voor veel verminderde prijzen. TERWIJL: onze collectie Baby-artikelen niet is te overtreffen DWARSSTRAAT - KATWIJK AAN ZEE - VOORSTRAAT Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^ Ds. H. v. d. Linde, pred.-evangelist te Drachten, heeft het beroep der Ned. Ilerv. Kerk (2de pred.pl.) aangenomen. o Loop der Bevolking. Gevestigd: Antje van Bommel, van Haarlem, Frederikpark 1 naar Kruisweg 975977 Santina van Dixhoorn, van Overschie, Voorom 10, naar Aalsmeerder- weg 386 Pieter D. Dijkhuis, Midwolda A 442, Hoofdweg 795 Hillegonda U. de Haan, van Middelburg, Gortstraat K. 3 L Kruisweg 825 Johanna C. Kennis van Nieuwer-Amstel, Noorddammerlaan 9 naar Aalsmeerderweg 94 Hendrlcus A. A. Kooper, van Amsterdam, 2e Helmersstr. 17 naar Schinkeldijk 47 Lena J. Kraam- winkel, van Amsterdam M, H. Trompstr. 34, II naar Sloterweg 50 Anna Rlnzema, van Leeuwardersdeel, Gerard Doustraat 14 naar Aalsmeerderweg 511 Ludovicus M. J. Tilly van Amsterdam, Osdorperweg 92 naar Nieuwemeerdijk 975 Olge de Vries, van Lisse, Loosterweg 10 naar Spie ringweg 975 Catharina E. Wolters van Sassenheim, Hoofdstraat 238 naar Lisser- dijk 303 Cornelia M. van Houten van Hillegom, Weerlaan 3 naar Kruisweg 1043 Jacobus A. Schoonderwoerd van Hille gom, Brouwerlaan 51 naar Hillegommer- dijk 372 Lena Klomp, van Alkemadc, Nieuwe-Wetering C. 80 naar Aalsmeerder- dijk 618 Jan G. Schoneveld van Hille gom, Emmastraat 17 naar Venneperweg 486 Pleuntje Veer, van Lisse, Kanaal straat 94 naar Lisserdijk 438 Petrus van den Burg, van Nieuw-Amstel, Noord dammerweg 84 naar Hoofdweg 1243 Alida Gorter, van Vijfhuizen 1 naar Zwar- teweg 3 Wilhelmus van Zanden, van Ned. Indie naar Sloterweg 787 Janna Johannisse, van Bloemendaal, Dahlialaan 40 naar IJweg 675 Jannetje J. Boot van Bennebroek, Straatw^. Uil naar Beetslaan 25 Maria van Anael, van Aalsmeer, Stommeerweg 48 naar Leimuiderdijk 256 Jan de Koning, van Uithoorn, Dorps straat 18 naar Kruisweg 301 Frederik Vreeken, van Aalsmeer, Zwarteweg 23 naar Schinkeldijk 226 Elisabeth van Amers foort wed. Klaas Glas van Amsterdam, Prinsengracht 148 naar Burgemeester Amersfoordtlaan 63 Dina E. M. van Amersfoort van Amsterdam, Prinsengracht 148 naar Burgemeester Amersfoordtlaan 63 Maria Hoving, van Amsterdam, Prinsengracht 148 naar Burgemeester Amersfoordtlaan 63 David M. Theil, van Wassenaar, Langstraat 47 naar Venneper weg 438. Vertrokken: Johanna M. Meijer, van Sloterweg 218 naar Middelburg, Molen berg K 92; Pieter Korte, van Venneper weg 1183 naar Hillegom, Talmastraat 36; Geertrulda J. P. E. van Hilten, Badhoeve laan 19, naar Amsterdam, Gen. Vetterstr. 25; Maria Cardol, van Turfspoor 115 naar Renkum, Oosterbeek, De la Reijweg 3; Wed, H. van Leeuwen, Bennebroekerdijk 27, naar Haarlem, Vinkenstraat 14; Hen drik Roest, van Spieringweg 992, naar Bloemendaal, Vogelenzangscheweg 252; Lydia van 't Hof, van Venneperstraat 15. naar Amersfoort, Regentesselaan 15; Pie ter Franzen, van Sloterweg 57, naar Am sterdam, Langeweg 181, Akerpolder; Geuje Winter, van Kruisweg 699, naar Haarlem, Kamphuisstraat 13; Hendrikus Ooster broek, van Kruisweg 1041 naar Haarlem, Kamphuisstraat 13; Klaas Maarse, van Leimuiderdijk 13 naar Aalsmeer, Oostein- derweg 140; Jannigje W. van Zanten, v. Hoofdweg 1402, naar Heemstede, Heeren- weg 48; Cornelis J. Krielen, van Kruisweg 1049, naar Zaandam, Oostzijde 3; Jacobus Hoetmer, van Schinkeldijk 162, naar Hil legom, Oosteinderlaan 44: Jacoba M. Hoogkamer, van Dr. Heijelaan 16, naar Lisse, Straatweg p.a. wed. J. v. d. Zalm; Geertruida J. Dunweg, van Hoofdweg 732 naar Bloemendaal, Aerdenhout, Schulp weg 21; Hendrlcus Th. van de Water, van Kerkhoflaan 69 naar Haarlem, Sillem- straat 7; Cornelia Johan Landwehr, Cor nelia G. Spieringweg 630, naar Heemstede, Heerenweg 55; Johannes P. den Hartog, van Parklaan 70 naar Alkmaar, Kanaal kade 41; Thijs van Gelderen, van Nieuwe meerdijk 321, naar Amsterdam, Borger- straat 213III. Burgerlijke Stand. CV.'lprenArie, z. van M. van Tol en M. Kinkel; Petrus Bernardus Rutgerus, z. van P. Schelvis en J.-M, van Hamersveld: Catharina Cornelia, d. van J. Appelman en C. C. van der Voort; Anna Maria, d. van J. Haringa en H. F. de Vries: Maria Johanna Elisabeth, d. van Kozijn en M. P. van Rooijen; Johannes Jan, z, van J. Koolhaas en W. van Braak; Cornelis Antonius Maria, z. van L. A. van der Helm en C. van Steijn; Teuntje, d. van A. A. Lagromv en A. de Cloe; Frederik, z. van W. H. Hoog land en V. Magchielse; Levenlooze zoon, van S. F. van der Lans en M. A. Straathof. Ondertrouwd: G. v. Veen. 58 jaar en G. Ravestein, 55 jaar; W. F. Hartman, 23 jaar en G. Nieuwold, 20 jaar; C. M, Gehrels, 25 jaar en M. Groenenberg, 21 jaar; G. Woudstra, 30 jaar en A. Kemp, 23 jaar. Getrouwd: J. Heercn, 24 jaar en G. v. d. Koppel, 22 jaar. Overleden: Theodora Zoet, 60 jaar, wed. van M. Vastenhout; Cornelis Vreugdenhil, 87 jaar. wed. van M. van Egmond, Cornelis Mes, 33 jaar, geh. met J. Brugman; Harmke, 2 jaar, d. van J. Puitrum en B. v. d. Burg; Arie, 6 mud., z. van Chr. Wijhenke en N. J. Nouwen. DE PREMIEKEURINGEN te HOOFDDORP Een buitengewoon mooie paardendag. Gisteren hadden op de gemeentelijke keuringsbanen bij het concoursterrein te Hoofddorp onder groote belangstelling en begunstiging van prachtig zomerweer de jaarlijksche premiekeuringen plaats van wege de provinciale regelingscommissie ter bevordering van de paardenfokkerij van merries van 1 tot en met 8 jaar en van veulens. Het aantal in schrijvingen was zeer groot en leverde duidelijk het bewijs, dat de paardenfokkerij ook in Haarlem mermeer nog op een hoog peil staat en zich in een flinke opleving mag ver heugen. Op de twee banen werd tegelijkertijd gekeurd voor paarden van het tuig- en trekpaard-type. s Morgens werden de jonge klassen afgedaan en 's middags kwa men de steeds zoo mooie klasse oudere merries aan de beurt. De keuringen duur den van 's morgens 10 tot 's avonds onge veer 8 uur Uit Haarlemmermeer werden pl.m. 160 prachtdieren voorgebracht. Het was een buitengewoon mooie paardendag, waarmede Haarlemmermeer geluk ls te wenschen en waarover vele paardenlief hebbers in een enthousiaste stemming verkeerden. Van de keuringen der warmbloedpaar- den is ons den volgenden uitslag bekend geworden. 1-jarige. Tekla van J. M. Knoop, N. Vennep, f.45; Tilio van O, de Kok. N. Ven nep; Timara van G. C. v. Arendonk te Schiphol en Temmie van A. C. Pruissen, N. Vennep, elk f. 40: Turetta van E. Knibbe te Rijk, Thalia van J. C. Gehrels te Slo- terdijk; Tallna van P. Noordam bij Aals meer. Tieneke van v. d. Schans te Boven kerk; Theane van O. de Kok te N. Vennep en Tova van D. van Wieringen te Abbenes, elk f.30; Theeroos van R. W. Winter te Hoofddorp; Terena van A Buweman te Heemstede: Talitha van Winter; Tolie van A. Buurman en Trona vhn P. Noordam, elk f. 15. 2-jarige Simara van W. C. v. Aren- donk f.50; Sidata en Sara van O. de Kok elk f.40; Signoretta van v. Arendonk, Si- delda van J. Parleviiet, N. Vennep; Sel- litie van G. Kiaasse Bos, Bovenkerk, en Solini van A. Buurman, elk f. 30: Sennie van J. Tensen, N. Vennep; Satona van B. R. de Breuk, N.-Vennep; Satinette van wede. C. Bruijnis, N. Vennep: Sirmata van W. Nanninga, Vijfhuizen en Siskara van C. van Leeuwen te Hoofddorp, elk f.20. 3-jarigen. Rieda van J. Parleviiet f 50; Ramora van D. v. Wieringenvan A. C. Pruissen; Roelanda van v. d. Schans en Rantje van A. Buurman, elk f.40; Wil- frieda van A. C. Pruissen f. 25. 4-tot 8-jarige. Marva van C. Bulk, N, Vennep; Mirzada van D. van Wierin gen: Luchie van dezelfde: Liana van O. de Kok; Nusta van C, Bulk: Paaike van K. Knibbe; Ovia van wed. C, Bruijnis: NetJv van B. R. de Breuk: Milatza van R. W. Winter; Peternella van v. d. Schans en Lympha van J. M. Knoop elk f. 60: J. Colljn, Rijk; Oldova van D, v. Wieringen: Oline van wede. C. Bruijnis: Larea van Joh. Gehrels, Halfweg; Mennie van J. Tensen, N. Vennep: Prilla van A. Buur man: Nublina van J. C. Gehrels; Miedelda van J. Parleviiet; Nemia van A. C. Pruis sen: Parfum van C. Bulk; Liga van A. C. Pruissen; van P. K. Avis, Hoofddorp en Presence van O. de Kok, elk f. 50; Ok- kertje van M. A. Noordam; Phleta van A. Buurman; Nusla van P. S. Zijlmans: Me- nera van Joh. Colijn: Preta van A. v. d. Maarl; Pewlsta van J. J. van Haaster: Parel van C. de Vlieger; Nieuwe van G J. .T. Kofoed: Laura van A v. d. Maarl; Lolie van A. Buurman: Nasoea van dezelfde; Emma van A, de Groot. N Vennep en van Kiaasse Bos, elk f.30. Veulens. J. M. Knoop f. 25: D. van Wieringen, dez.. R. W, Winter, D. van Wie ringen, P. Noordam. A. v. d. Maarl Azn. elk f.20; wede. C Bruijnis f.15. Crisis-Comité. Het plaatselijk crisis-comité te Haarlem mermeer. heef! besloten dat de wekeliik- sche zittingen van de sub-comité's tot nadere meaedeeling niet meer gehouden zullen worden. Mej. Van Vuure verlaat het onderwijs. Mej. N. v. Vuure, onderwijzeres aan de openbare lagere school no. 2 te Rijk alhier, heeft wegens gezondheidsredenen als zoo danig eervol ontslag aangevraagd. Bijna 30 jaren is mej. van Vuure bij het O. L. Onderwijs in deze gemeente werkzaam geweest. Bij den ontvanger der directe belas tingen alhier is aan z.g. gewetensgeld ont vangen f. 77.82. o Verbouwing der transformatorenstations. De transformatorenstations te Lisse aan den Stationsweg en te Hillegotn aan de Hofstraat zullen verbouwd worden. Het architectenbureau Barnhoorn en van der Eerden te Lisse zal dit werk voor het Electriciteitsbedrijf H.L S. aanbesteden on der aannemers, die in de gemeenten Hille gom Lisse en Sassenheim zijn gevestigd. GEMEENTERAAD. De nieuwe gemeentesecretaris - De steun regeling - De pensioenbijdragen en de verhooging der Belasting. De raad heeft gisteren vergaderd onder voorzitterschap van Burgemeester Pont. De heer v. d. Loo was afwezig. Na opening met gebed, heeft de nieuwe gemeente-secretaris mr. J. H. Peek de vereischte eeden afgelegd waarna de voor zitter een toespraak hield teneinde mr. Peek met zijne benoeming te feiiciteeren het vertrouwen uit te spreken, dat hij zich spoedig zal inwevkep, in prettige samen werking met het college van B. en W. en den raad. De heer Peek maakte gaarne gebruik van de gelegenheid om te "bedanken voor het in hem gestelde vertrouwen. De voorzitter deelde mee, dat door B. en W. aan de regeering is gevraagd het uurloon van werkloozen, dat van 35 op 32 cent is gebracht, op 35 ct. te hand haven. De heer Loerakker bedankte voor deze vraag, maar de lieer Fijma wenschte dat de raad krachtig zou protesteeren tegen de verlaging. Des noods zal er in natura uitgekeerd moet worden. De heer Kerkhof en de voorzitter zeiden meer te gevoelen voor een verzoek. 'Hierop bracht de heer van Lierop de steunregeling ter sprake, die thans aller treiyigst zou zjjn, naar zijn opvatting. Het slot van het debat was. dat de vraag van B. en W. aan den minister werd goedgekeurd en dat 3 leden waren voor een potest p.l. de heeren Fijma, Spilker en Paase. De volgende punten gingen vlug onder den hamer door. De rekening en verantwoording van de Gezondheidscommissie over 1931 is goedgekeurd, terwijl het aandeel in de begrooting voor 1932 der zelfde commissie op" de gemeentebegrooting uitgetrokken zal worden. Het dienstverband van Harm Hollander bij het Waterbedrijf is met een jaar ver lengd. De reclames straatbelasting 1931 en Hon denbelasting 1932 bewogen den heer van Lierop tegen te stemmen, wat de straat belasting betrof. De voorstellen ter uitvoering van de Arbeidsbemiddelingswet 1930 en de wijzi ng van de Politieverordening zijn goed gekeurd. De beide laatste Dunten, no. 11 voorstel tot verhaal van Densioensbjjdraeen qp het nersoneel in dienst der gemeente, en no. 12 voorstel tot verhooginz. van de opcenten op de hoofdsom van de Gemeentefonds en de Vermogensbelasting, ziin gecombi neerd behandeld. Hierover ziin. aldus de voorzitter, in het college van B. en W. langdurige be sprekingen gevoerd zonder tot een geliik- luidend voo.stel te komen. Er is. zooals men weet »3n meerderheid en een minder heid van B. en W. toe te lichten. Besloten is de beide punten aan te houden in af wachting van het advies van Georganiseerd Overleg. De heer de Wreede was 'tegen aanhouden. De voorzitter deelde mee, dat het bouw plan voor den nieuwen verbindingsweg Meerlaan—Hoofdstraat eenige kleine wijzi gingen benoeft, welke zijn goedgekeurd. In de rondvraag sprak de heer Jansen over het te werk stellen van werkloozen bij het pellen van bollen, waarna de voor zitter meedeelde, dat een circulaire op initiatief ran de Commissie voor de werk loosheid aan de patroons verzonden zal worden. Hierin zal gevraagd worden zoo min mogelijk vrouwen te werk te stellen en zooveel mogelijk werkloozen uit de eigen gemeente. De verdere aangevoerde punten waren baldadigheid van de jeugd die ruiten ingooit en de papierbakken vernield. Alleen in de Patrimoniumbuurt is er netheid dank zij den speeltuin. Het dure drinkwater voor schuitbewoners en de geweigerde -"tóestemming aan twee muziekvereenigingen' on; op hetzelfde uur een serenade te brengen aan een 50-jarig bruiloftspaar, benevens de kwestie der houten banken in den Hoftuin, waren mede zaken die ter sprake zijn gebracht. De heer C. Joh. Bakker Jzn. heeft ontslag gevraagd als voorzitter en lid der Commissie tot wering van het School verzuim. o De Tuinbouw. Er komt in den tuinbouw bedrijvigheid. Men is druk aan het boilenrooien, vroege kool planten en volgende week zal naar alle waarschijnlijkheid met het veilen van vroege aardappelen worden begonnen. In een op a.s. Maandag te houden vergade ring van leden der groentenveiling zal de aanvangsdatum definitief worden vastge steld. Het gewas der tulpen valt over het algemeen tegen. Het aantal leverbare bloembollen zal beneden het normale zijn. Handel wordt er nog zoo goed als niets gedaan en waar getracht wordt zaken te doen, worden lage prijzen geboden. De verwachting is niet hoog gespannen. Ten opzichte van den tuinbouw is men iets optimistischer gestemd. <y De nieuwe Gids der V. V. V. Verschenen is de nieuwe Gids voor de badplaats Katwijk aan Zee, uitgegeven door V. V V. Zoowel uit- als inwendig heeft de gids een metamorphose onder gaan. De moderne omslag maakt een aan- genamen indruk. De geheel nieuwe foto's geven verschillende aspecten weer van den Boulevard, het Ridderpark, verschil lende strandlevens, een antiek Katwijksch straatje, een Katwijksche vischvrouw in de bijna reeds uitgestorven ouderwetsche kleederdracht enz. De officieele gegevens zijn tot op het laatst bijgewerkt. Het bevat artikelen over het zeeklimaat en over het Gemeente- Kampeerterrein. dat overgenomen is uit het Leidsch Dagblad van 30 Juli 1931. Achterin staat een lijst van de hotels, pensions, gem. villa's enz. met de noodige gegevens. Een plattegrond met de uit breiding van het Zuiderkwartier voltooid het werkje. Deze „Gids van 1932" zal in binnen- en buitenland zijn weg wel vin den! Bespreking a.s. Oranjedag. Alhier kwam het bestuur van de Oranje- Vereeniging me m .rwijzend personeel der Katwijksche Scholen bijeen in Casa Cara om besprekingen te houden over het onderwerp: „Viering Oranjedag voor de schoolkinderen". De voorzitter van de Oranje-Vereeniging, de heer Volbeda, gaf een beknopt overzicht van hetgeen op de laatst gehouden algemeene vergadering be sloten was. Met het oog op de tijds omstandigheden zou dit jaar het feest op bescheidener wijze gevierd worden, omdat men dit jaar geen collecte in de gemeente wilde houden, die het vorige jaar f.914 had opgebracht. Het kinderfeest, dat in 1931- meer dan f. 1000 gekost had, wilde men in elk geval door laten gaan, al was het dan ook op bescheidener schaal. Dit jaat was besloten om met de schoolkinderen een zangdag te houden, gevolgd door tractatie voor de kinderen. De heer Volbeda bedankte het onder wijzend personeel voor de hulp, die het bij het vieren van het vorige Oranjefeest verleend had en riep voor het a.s. Koninginnefeest wederom zijn medewer king in. De vergadering zegde deze opnieuw toe voor het instudeeren van Oranje- en andere liederen en bij de uitvoering op den later te bepalen dag. Nadat nog eenige technische en alge meene zaken daarover besproken waren, dankte de heer Volbeda de aanwezigen voor de door hen toegezegde medewerking en sloot deze bijeenkomst. Inlichtingen zijn op het politiebureau te verkrijgen omtrent een heerenrijwiel, dat op het Noorderstrand over de Wate ring gevonden is. De a.s. Sportmiddag. Op het programma van den sportmiddag die ten bate van het „Groene Kruis" afd. Lisse Zaterdagmiddag a.s. op het terrein aan den Broekweg door de gezamenlijke Sportvereenigingen „R.O.D.A." Korfbalclub „Animo" en V.V. L.R.C. wordt gehouden komt o.a. voor: Optocht vanaf Rêhoboth van alle leden der Vereenigingen vooraf gegaan door muziek van „Trou moet Blijcken" die geheel belangloos medewer king verleent. Vrije Massale Oefening R.O.D.A. Estafette 4 x 100 M. heeren R.O.D.A.. Animo, L.R.C. Korfbalwedstrijd Animo IOranje Zwart I Aalsmeer. Hardloopen jongens R.O.D.A., L.R.C. Voetbalwedstrijd L.R.C. I—V.V.IJ. I IJmuiden. Voor den Estafette. Korfbal- en Voetbal wedstrijd zijn medailles beschikbaar ge steld. Tevens wordt er een groote verloting gehouden op het terrein ten bate van het „Groene Kruis" waarvoor 50 prijzen door winkeliers zijn beschikbaar gesteld. Loop der bevolking. Gevestigd: H. van den Berg, db. van Noordw.hout Kerkstr. 32 naar Lange- veld 29—19. P. H. J. Ottens, ober-kell- ner ambth. ingeschr. naar Nd. Boulevard 1 J. M. van Hoepen, steno-typiste van Dord recht Oranjelaan 29 naar Zwarteweg 20 L. van Dijk, kant.bed. van Hillegers- berg Kleiweg 1 naar Rembrandtweg 17 D. van Klaveren, II verpleegster van Den Haag Schiermonnikoogstr. 12 naar Zwarteweg 20. Vertrokken. J. Schoonderwaldt en fam. gérant van Stijntjesduinstr. 15 naar Arnhem Velperweg K. de Keijzer, kell- ner van O. Zeeweg 7 naar Arnhem, Vel perweg M. C. van Klaveren huish. van Boerenb.weg 34 naar Hazerswoude C. 36 W. van der Linden, landarbeider van Schev.straat 16 naar Sassenheim Tijloos straat la A. van Veen db. van Vinken- laan 4 naar Zandvoort Zandvoortsche- laan 265 H. Waaninggeb. van der Meulen, van Julianaweg 9 naar Voorhout Ter Haar Rommenystr. 4. Burgerlijke Stand. Geboren: Petronella Johanna Elisabeth d. v. J. W. Heemskerk en H. M. Roerarde Hendrik Theodorus z. v. J. Warmen- hoven en A. C. Schalkwijk Johannes Wilhelmus Ludovicus z. v. P. Vink en J. C. van der Kamp Jacobus Adrianus z. v. J. J. Koelewijn en A. van der Putten Hendrik Cornelis z. v. P. van Duin en J. Lindhout Leonardus z. v. M. Th. Heems kerk en H. P. Steenvoorden Anna Maria d. v. P. A. Groenewoud en M. van der Plas. Getrouwd: M. Waaning 29 j. en M. van der Meulen 24 jaar. Ondertrouwd: J. Verloop wed. van E._A. Wassenaar 35 jr. en M. C. van Klaveren 29 jaar A. van der Luijt 21 jr. en M. van der Niet 22 jaar. Overleden: Hendrika Helena Johanna Madern 51 jaar Lamberdina Petronella Cornelia Anna Richarda Francisca Maria Stalenhof 57 jaar geh. met J. D. Verkerk. B. en W. zijn voornemens aan den raad voor te stellen met ingang van 1 Augustus op te heffen de gemeentelijke waag en de daarmede verband houdende weeg- geldverordeningen in te trekken. Heden treedt in werking de nieuwe gemeentelijke Winkelsluitingsverordening. Tot 15 September zullen de winkels dan op de werkdagen open mogen zijn tot 10 uur en op Zaterdagen tot 11 uur Op de Zondagen mogen alleen bepaalde groepen winkels geopend zijn. AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN. Een heerlijke dag! Noordwjjkerhout! Epn volk van n0ud! Een gevleugeld woord, alom in den" om trek bekend! De waarheid ervan werd weer eens terdege bewezen. Wat een samenwerking, wat een gulheid ondervond het comité, dat gistermiddag aan 110 ouden van dagen van alle gezindten en invaliden een genoeglijken dag wilde bereiden. Behalve de bekende gift van den R.K. Voetbalclub, stroomden, naar aanlei ding van een versje in het „L.D." de toe zeggingen toe. Over veel contanten' hebben de Noordwijkerhouters in dezen kritieken tijd niet te beschikken, maar allen deden gaarne wat. Besloten werd in den stoet een proviandwagen mee te voeren en ziet de Centrale Bakkerij bakte gratis een enorme hoeveelheid broodjes en krenten bollen, de slagers gaven de ham, de firma Th. Heemskerk de boter; alle sigaren handelaars gaven een kistje beste „moker tjes", terwijl verschillende winkeliers, koek, banket, chocolade enz. verstrekten. De keukenwagen was spoedig geheel volge laden en een tiental jongedames zorgde voor de bediening. Zoo kon men er tegen 2 uur op uit trekken, onder begunstiging van het heer lijkste zomerweer. Een stoet van 53 auto's stelde zich op, w.o. als genoodigden: de burgemeester, de beide wethouders, de geestelijken, dr. Kerstens en de wijk zuster. Zoo ging het over Noordwiik, Kat wijk, Wassenaar langs de Kievit naar Meyendell. Hier werd gepauzeerd en ge- tracteerd. Daarna werd langs het viaduct en het gebouw „Petrolea" naar Scheve- ningen getogen. Onderweg wachtte nog een groote verrassing. Komende langs hotel „De Witte Brug" werd gen ifitnoodi- ging ontvangen van den directeur, om gratis thee limonade, enz. te gebruiken, waarvan een dankbaar gebruik gemaakt werd. Hierna trok de stoet, langs den Scheveningschen Boulevard, Visschers- haven, Oude Scheveningschen weg en Leidsche Straatweg naar De Vink. Allen werden hier onthaald on koffie, brood koek enz. De gérant zorgde daar uitste kend voor de bediening, terwijl de oudjes zich in den tuin konden vermaken, terwijl pastoor Quant een tochtje in den draai molen meemaakte. Over Leiden en Lisse trok men naar huis, waar aan den ingang van 't dorp nabij café „Paridon", een enthousiaste menschenmenigte den stoet opwachtte en waar tevens de R.K. Muziekver. „St. Jeanne d'Arc" en de Chr. Muziekver. „Harpe Davids" stonden opgesteld. Er heerschte een enorme drukte. Met muziek voorop trok de stoet het geheele dorp door, begeleid door een juichende menigte. Eerst ruim half elf werd op het St. Jozef-plein de sitoet ontbonden. Hier snrak eerst burgemeester van Iersel ,i- niens allert een hartelijk dankwoord, terwijl hij verklaarde^ dat deze middag een der genoeglijkste van zijn leven geweest was! Ook pastoor Quant hield een toespraak, waarin hij verklaarde nogmaals vaak zulk een tocht te willen meemaken, om oud te zijn. met de oudjes. Hierna klonken luide fanfares! Alle chauffeurs kweten zich uitstekend van hu» taak, w.o. een chauffeuse. De verkeers-1 politie bewees overal uitstekende diensten. Dc oudste genoodigde was „Oome Leen", een 91-jarige feestganger die pret had voor twee. Een tragische noot blijft nog over te vertellen. „Oude Sientje" die zich zoo zeer op den tocht verheugde: werd eenige dagen geleden ziek en juist des morgens ten grave gedragen. Het a.s. Openluchtconcert. Het programma van het avondconcert der Chr. Muziekver. „De Harpe Davids" op Maandag 20 Juni a.s. te 8.30 uur in de Gemeentetent luidt als volgt: 1. Koraal; 2. Salut au Drapeau (marsch) J. de Wolf; 3. Kalma (ouverture) H. Delchevallerie; 4. Am Meeresstrande (walzer) M. Fischer; 5. With Sword and Lance (marche) H. Starke; 6. Milenka (karakterstuk) L, Gonze; 7. Aux Bords de lTSscaut (Fantat- sie) F. B. Minne; 8. Ville Franche (marche) F. Popy; 9. Koraal. o Kampeeren in deze gemeente. Van het kampeeren in deze gemeentë wordt reeds een druk gebruik gemaakt. Menigeen moet echter tot zijn teleurstel ling ondervinden, dat de hier bestaande verordening een vergunning van B. en W, eischt, hetgeen gewoonlijk over het hoofd gezien wordt, waardoor aan het kampeeren spoedig een einde komt. Wij zouden daar om de kampeerders in overweging willen geven, eerst de vereischte vergunning aan te vragen. Naar wij vernemen zou de onbe woonbaar verklaarde molenwoning in den Broek en Simontjes polder alhier in ge bruik gegeven worden als woongelegen heid voor watersportliefhebbers. Wij be twijfelen sterk of dit de goedkeuring van de desbetreffende autoriteiten zal wegdragen. VOORKOMT TANDBEDERF enpoetst 's avonds en 'smo/yens met V 7öcté pen 'A tube 25 ets per'A tube tm^mmnEDiRLAnOSCH FABRtKAAT.mm^^ 1622 Mevr. K., te B. Bij dergelijk op treden kunt u volstaan met alleen ove de maand Mei te betalen. K. K., te L. De toestemming van de moeder is noodig. Bij weigering J000 nr- tusschenkomst van den kantonrechter v den ingeroepen. D. P. te L. Een notarieele akte moet worde ongemaakt; een onderhandse!# is niet voldoende. 2-1

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 14