SCHOENWERK H. SIMONIS LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 16 Juni 1932 LAATSTE BERICHTEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. RECHTZAKEN. VISSCHERIJBERICHTEN. SPORT. EEURS0VEBZSCKT. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. rJi. Kon Ned Meteorol Instituut, De Blldt Hoogste stand 776,5 te Ingoe. Laagste stand 758,4 te Marseille. Verwachting tot den avond van 17 Juni: Meest matige Noord-Oostelijke tot Zuid oostelijke wind. Helder tot lichtbewolkt. Droog, warm weer. BUITENLANDSCH WEERBERICHT. (Medegedeeld door het Konlnkl. Ned. Meteorol. Inst. De Blldt.). Wat gisteren door een enkel onzeker scheepsbericht nog twijfelachtig was, is door de ochtendberichten van heden wél zeker geworden, namelijk dat in hef Zuid- Westen van het gebied zich een nieuw gebied van hoogen druk heeft ontwikkeld dat zich waarschijnlijk zal vereenigen met dat in het Noord-Oosten. De kern, die gisteren ten Westen van de Noorsche kust ag, verplaatst zich Oostwaarts. De gelijk tijdige drukstijging in Denemarken en Noord-Duitschland deed in ons land den wind naar Oost ruimen. Bij dezen toestand is aanhouden vwn de warme dagen te nachten. Dat ongewoon hooge tempera turen zullen optreden is voorshands niet waarschnljlijk daar een ondiepe depressie aan de Duitsche Oostgrens oorzaak is, dat de wind, die ons over het Duitsche ge bied wordt toegevoerd afkomstig is uit een Noordelijk gebied, ergens uit Finland en een geringe drukdaling in het Baltische gebied wijst er op, dat dit nog wel eenigen lijd zoo blijven zal. Alleen enkele stations in Zuid-Frankrijk hadden onweersregens, overigens viel ner gens meer dan enkele millimeters. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 17V2 gr. C. (64 gr. F.), il uur 'smidd.: 22Vï gr. C. (73 gr. F.). 3 uur nam.: 24 gr. C. (77 gr .F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Vrijdag. V.m. te 2 u. 01 min.: n.m. te 2 u. 28 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Hooge Rijndijk". 'sMiddags 12 uur: 22 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". 'sMiddags 12 uur: 20 gr. C. LICHT OP VOOttVlETSERS e.a. Donderdag: 9.54 n.m. iot 4.07 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 16 Juni: onder: 2 u. 22: op: 19 u. 42. RECLAME. MET 1570 INGEBOUWDE STEUNZOLEN ALLEEN IN DE BESTE KWALITEITEN TOOR ZEER LAGE PRIJZEN HAARL.STRAAT 138, TEL. 699 de oud-strijders in amerika. Washington, is juni. (Reuter). Het «onelijk overschot van afgevaardigde ^•ck, die eergisteren tijdens een rede voor de hulpverleening aan de oud-strijders [o het Huis van Afgevaardigden aan een hartverlamming overleed, is onder ge- 'S'de van 15.000 veteranen van het Kapitool Mar het station vervoerd, t mariniers hadden het Kapi- °ol bezet, om een eventueele bestorming de oud-strijders te kunnen afslaan, ue toestand in de stad is kritiek ge ween, aangezien er niet genoeg voedsel °or de 20.000 betoogers is. ue regeering hiïeft den veteranen vrije ?®jeeskundige behandeling beloofd, doch W| gezegd, dat hiervoor nog geen vol gde personeel en nog niet genoeg geld aanwezig is. 1 a/ve een gratis terugreis naar hun dwÏÏ2?s\ b e It de stad Washington den dao°? P no£ V1"ji dollar aan en een JL v,vensmiddelen, als zij maar willen Aftrekken. o schrijven van hindenburg. tïn®UJN' 16 Juni. (Wolff). In ver breit nmet de nieuwe noodverordening btoLt ^kspresident ran minister van ^usuiandsche zaken von Gayl de volgen- gezonden: He nu?Eeachte m'i'ster. hierbij zend ik u noodverordening tegen politieke SnIen hublicatie. 'eosfhu door de regeering voorgestelde Rbto» van dl voorschriften erin op- MSa' 'n de dooD dat 'n ^et vervo'S (iap.) ^oh rustiger zal afspelen dit (n'' toe het aeva ts geweest. Indien ecval zal 'ün zal ik mii ge- K( j dpr deze met alle mii ten dien- H 7e middelen te onderdrukken, nachtlg u dit te .publlceeren. academische examens. Geslaagd zijn voor het doctoraal examen rechtsgeleerdheid de heeren p. G. E'. H. v. den Burgh (Heli, e. d. Maal'drink (Zut- phen) en n. Wltsen Elias (Den Haag). Candidaatsexamen rechtsgeleerdheid mej. A. A. M. Tendeloo (Oegstgeest), de heeren W. H. Vermaas (Apeldoorn), A. C. van Em- pel (Middelburg!, M. Mas Moein iOegst geest), J. van Geleen Vitnnga (Den Haag) en H. C. van Panhuys (Velp). Economisch candidafatsexamen Indologie de heer B. Sorgdrager (Den Haag). Candidaatsexa men Geneeskunde de dames J. D. C. Polet (Eindhoven), C. Wishelius (Den Haag) en C. L. de Roos (Wassenaar) en de heeren H. J. Keegstra (Den Haag), W. D. Martini en L. J. Vreeling (Rijswijk, Z.-H.l, J. f. Reitsma en J. H. van der Loo (Rotterdam), J. P. J. Versteeg (Scheveningen), W. J. Wichard Timmers en A. Deen (Den Haag). Bevorderd is tot doctor in de genees kunde op proefschrift getiteld: „Optische reacties van duiven zonder groote her senen" de heer J, Visser (geb. te Vlaar- dingen). o concert in het rijksasyl voor psychopathen. Men schrijft ons: Krebustlipo, onder leiding van den heer Veerman is in Leiden geen onbekende. Het gezelschap bestaat reeds vele jaren en heeft al menigmaal haar artistieke presta ties over het voetlicht gebracht. Gister avond speelden zij in het Rijksasyl, daarbij afgewisseld door het dubb. Mannenkwar- tet „Sempre Avanti", onder leiding van den heer van Broek. Dr. Wiersma dankte na afloop de beide gezelschappen en hun dirigenten voor hetgeen zij den patiënten hadden gebo den en voegde er nog een extra woord van dank aan toe voor verpleger Wasse naar, die, met opoffering van veel vrijen tijd, had gezorgd dat het geestelijk genot werd aangeboden. En dat het een genot was geweest, bleek wel uit het applaus der toehoorders. o Geslaagd te Den Haag voor het espe- ranto-examen de dames J. G. v. Doorn De Bruin, M. A. E. v. KatwijkDe Rijk, A. C. MoetVisser. S. M. Grönlich. A. C. Houwelingen. F. Wartena. J. v. Zeist, en de heeren L. G. v. Doorn. A. Heijser. J. de Kier, J. Marty n. C. Molenkamp. F. A. Schiersluizen en G. J. Spanjaard, allen alhier. o de gevaarlijke zee. Twee personen te Scheveningen verdronken. In de zee zat gisteren weer een gevaar lijke trek, die eenige slachtoffers eischte. Op het Noorderstrand te Scheveningen is gisteravond de 24-jarige H. S„ slagers knecht uit de v. Galenstraat te Den Haag, afgedreven en verdronken. Op het stille strand gebeurde hetzelfde met den 18-jarigen J. B. uit de Cronjé- straat. Beide lijken zijn aangespoeld. o SCHUUR UITGEBRAND TE VOORSCHOTEN. Gistermiddag werd door voorbijgangers op den Rijndijk te Voorschoten brand ont dekt nabij de kapperszaak van den heer W. L. Deen. Bij nader onderzoek bleek dat een schuur van H. waarin netten hingen en paling werd gerookt achter het woon huis van den heer D. in brand stond. Toen de brandweer onder leiding van den heer W. Meijer verscheen, was de schuur reeds geheel uitgebrand en het vuur door omwonenden gebluscht: men behoefde dus geen dienst te doen. De oorzaak is onbekend. oplichting van f. 10.000. Hedenmorgen is gearresteerd de heer R„ concierge aan het kantongerecht te Am sterdam. Deze arrestatie is geschied omdat hy in zyn particuliere leven zich schuldig heeft gemaakt aan oplichting. Hij be weerde een groote erfenis gekregen te nebben van een aanzienlijk familielid in Rusland. Op deze erfenis, die alleen m zyn verbeelding bestond, heeft hij van 'n aan tal burgers bedragen geleend, voor zoover thans is na te gaan tot een bedrag van ongeveer f. 10.000. de postvluchten. Hedenmorgen te 4.17 uur is het K. L M.- vliegtuig de „Ibis" van Schiphol naar Indië vertrokken. Aan boord bevindt zich één passagier, die de reis tot Batavia mee maakt. De bemanning bestaat uit den eersten bestuurder L. Sillevis, den tweeden be stuurder F. van Breemen; den werktuig kundige G. den Blanken en den marconist H. Dené. Aan boord is 221,099 K.G. post en 70 K.G. lading. o benoeming van machinisten bij de ned. spoorwegen. In verband met het feit dat 40 machi nisten der Ned. Spoorwegen, die den leef tijd van 58 jaar bereikt hebben, met ver vroegd ouderdomspensioen zullen worden ontslagen, heeft het Vakgroepbestuur der Ned. Vereeniging van Spoor- en Tram wegpersoneel zich tot de directie der Ned. Spoorwegen gewend, of nu nog onder deze omstandigheden aanstelling van machinisten zal plaats hebben De directie heeft hierop geantwoord dat ingaande 1 Juli a.s. 22 ondermachinisten tot machi nist zullen bevorderd worden. Door deze bevordering zullen binnen kort 20 leerlingen-machinisten tot onder machinist bevorderd worden. Door de verschillende bezuinigingen en de electrifi- catie Is er by de spoorwegen nog een over compleet van 150 man locomotiefperso- neel. UITVAART Mr. TH. HEEMSKERK. enorme deelnemende belangstelling. Op de Algemeene Begaafplaats te dén Haag is heden, vroeg in den middag, on der overgroote belangstelling ten ruste gelegd het stoffeiyk overschot van den minister van Staat, mr. Th. Heemskerk, oud-minister-president, oud-minister van Justitie en oud lid van den Raad van State, lid. der anti-revolutionaire Tweede- Kamerfractie. Van de rouwkamer der firma Innemeé aan de Hooikade, waarheen het stoffelyk overschot begin dezer week was overge bracht uit Utrecht, vertrok om 12 uur de lijkkoets naar de woning van den thans ontslapene aan den Raamweg. Ten huize van wylen mr. Heemskerk is een rouw dienst gehouden, welke werd geleld door dr. Douma, den wykpredikant en werd bygewoond door den vertegenwoordiger der Koningin en verder door de familie. Toen de rouwkoets voorreed stond ter weerszijden van de woning en aan den overkant van den weg een groote menigte belangstellenden die bil het voorrijden eer biedig het hoofd ontblootten. Te voren was de koets gereden langs het Dr. Kuyperhuis waar vanwege de Dr Kuvperstichting een palmtak werd aangehecht. Aangezien het verzoek gedaan was geen bloemen te zen den. waren niet heel veel bloemstukken aanwezig. Behalve een bloemstuk van H. M. de Koningin waren er o.m. kransen yan de naaste familie d» Academie voor Internationaal Recht, 't Duitsche Gezant schap. van het Provinciaal Comité en de Centrale van a.r. kiesvereenigingen te Utrecht en de a.r. kieskringcentrale te 's-Gravenhage. De vertegenwoordiger der Koningin, oud minister jhr. mr. R. de Marees v. Swlnde- ren nam plaats in een gala-Hofriitmg, dat onmiddelliik achter de rouwkoets volgde. Hierna reden nog vijf rijtuigen mede. waarin familieleden en dr. Bouma geze ten waren. Om halféén vertrok de stoet naar de Algemeene Begraafplaats. Als slippendragers fungeerden boden van de Tweede Kamer. Als eerste spreker trad aan de groeve naar voren de minister van Staat, voor zitter v. d. Ministerraad Jhr. mr. Ch. J. M. Ruys de Beerenbrouck, die namens de regeering als volgt spak: Aan de groeve van dezen uitgestreden stryder wordt ons hart vervuld van den ernst van den dood, die ons den gaven en voornamen mensch. mr. Theodorus Heems kerk heeft ontnomen. Aan de nagedachtenis van dat rijke leven eerbiedige hulde te brengen, gevoelt de regeering op dit treffende oogenblik als een behoefte en niet minder als een plicht. Wie of wat met dit kostbare leven ver bonden is geweest en de waarde van zijn meer dan gewone begaafdheid en kracht moest ondergaan, begrijpt, dat het pas sende woord van menschelijken dank te kort schiet. Verwonderen mag dit niet, waar zoovele schitterende uitwendige eigenschappen in dienst van een kundig leven vragen om een diepere verklaring, die voert naar een verborgen leven. Daar mogen wy terugvinden het begin selen de kern van een gaaf karakter in van een edel gevormden aard, die Heems- kerk's verschynen en optreden in het volle leven voor een ieder tot een zoo hooge aantrekkelijkheid maakten. Deze geloovige man verzorgde een diep inwendig leven dat God tot middelpunt had en dat hem diende tot bron van geestkracht en overtuging waarmede hy gearbeid heeft tot in zyn laten levens avond. In het klare licht dier overtuiging heeft Heemskerk met de vele hem geschonken groote gaven het harmonische leven op gebouwd, dat een menschenleeftyd lang gestaan heeft midden onder ons als een toren van leering en leiding. Dat gaf hem die geesteshouding, die niet in de laatste plaats door zyn vrien den werd gewaardeerd. zyn veelzijdigheid riep hem als vanzelf sprekend telkens weer daarheen waar zyn uitmuiuende en fyne geest zich meer en beter ontplooien kon en waar de ze kerheid van zyn wetenschap en zijn wys- heid richting en leidinggevend kon zijn. Zoo hebben wy zijn menigvuldige talen ten op welhaast ieder gebied van het openbare leven zien schitteren. Wij kennen dien hoogst verdienstelij ken levenstaak, verhalend van het rijk- besteede leven van een der besten van ons volk in den dienst van Land, Gewest en Stad. Wij kennen de wapenen van dezen no- belen stryder. die trouwhartig en oprecht, zich onvermoeid gegeven heeft aan de veelzijdig hem toevertrouwde belangen. Met een voornaam leven is een kundig gewrocht levenswerk geëindigd. Wij, die Heemskerk in den stryd achter liet, behouden een schoone herinnering aan dezen krachtigen man Gods. Wy zijn hem daarvoor dankbaar en wy bidden, dat dit rustelooze leven zijn be kroning in de rust van den eeuwigen vrede moge hebben gevonden. Dr. H. Colyn schetste vervolgens het verlies, dat de A.R. Party en de A.R. Ka merfractie door het heengaan van Heems kerk lijden en bracht in herinnering, dat mr. Heemskerk zyn geheele leven heeft gegeven om te dienen. Hij diende 't land, de Kamer, de party, de fractie en zyn God Prof. Dooyeweerd sprak als rector-mag- nificus der Vrye Universiteit mede op ver zoek van het college van Curatoren en van de directeuren der Vereeniging voor Hooger Onderwijs op Geref. grondslag. Spr. wees er op, da t mr. Heemskerk de Vrije Universiteit gediend heeft als cura tor van 1891 af, Sinds 1928 als president- curator. Hy schetste de ongewone geestes gaven van mr. Heemskerk. Mr. C. J. Heemskerk, oudste zoon van den ontslapene, dankte den vertegenwoor diger van de Koningin, de sprekers en ver dere belangstellenden voor de laatste eer aan ziln vader bewezen. Ds. Bouma sloot met een kerkelyk woord en gebed de plechtigheid. HET TEKORT OP DE ST A ATSBEGROOT1NG. ruim f.100 millioen volgens het rapport-welter. Het Ned. Corr.-bureau meldt dat de Be- zuinieinescommtssie-Welter in haar rap port is gekomen tot een tekort voor 1933 van ruim f100 millioen op den gewonen dienst .inbegrepen f 40 millioen als bij drage van het gemeentefonds). Voor het tekort op den crisisdienst (d. w.z. voor de crisisuitgaven voorzoover niet gedekt door de bestaande crisisheffingen) raamt de commissie voor 1933. een cijfer van f. 24 millioen. Een andere raming dan die van de com- missie-Welter is er voorshands niet. ——o werkloosheidsdemonstratie te den haag. Ter gelegenheid van dé door den heer Kupers in de Tweede Kamer te houden Werkloosheidsinterpellatie heeft heden te Den Haag een demonstratie plaats gehad van leden der S.D.A.P. en van vakorgani saties aangesloten bij het Nederlandsch Verbond van Vakvereenigingen. In den stoet liepen mee vele leden van het bestuur der S. D. A. P., van de soc.- dem. Kamerfractie, enz. Een groot deel van den optocht vorm den de bouwvakarbeiders. De verschillende afdeelingen van hun organisatie uit het geheèle' land waren opgekomen. Zij droe gen groote doeken met opschriften mede. Ook vele Leidenaars liepen in den stoet mee; 120 handels- en kantoorbedienden vormden een spreekkoor dat riep: „Tegen elke steunverlaging, wy eischen brood en arbeid" Na de demonstratie verdrongen duizen den betoogers zich voor het Binnenhof, waar de politie tenslotte met de blanke sabel de massa uit elkaar heeft moeten slaan en waar harde klappen zyn ge vallen. o DE KONINGIN NAAR HET BUITENLAND. Naar wij vernemen heeft H. M. de Ko ningin het voornemen op 24 Juni a.s. voor eenigen tijd rust te gaan nemen in het buitenland. brand. Hedenmorgen te halfelf zyn te Barneveld de beide woningen, bewoond door de wed. Hofman en F Weyman. met een daarnaast gelegen kistenmakery van S. en N Bud- dingh tot den grond toe afgebrand. De woningen waren het eigendom van de familie Romeiin. Alles was verzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend. o verhooging van den pensioens aftrek h. t. m-personeel De Raad van Beheer van het Gemengd Bedryf Haagsche Tramweg-maatschappij heeft, naar wij vernemen, besloten, met ingang van 1 Juli a.s. de verplichte stor ting voor de pensioenen van het geheele personeel van 5 pet. te verhoogen tot 8'/s pet. o valsche munters gearresteerd. Hedenmorgen is door de Justitie en de politie een huiszoeking gedaan In een perceel in de Stuyvesantstraat te Am sterdam. Daar is gevonden een volledige inrichting tot het maken van bankbiljet ten van tien gulden. Behalve de installatie werd ook een partij bankbiljetten, die goed nagemaakt zyn, in beslag genomen. In de woning werden drie personen aan getroffen, die in arrest gesteld zyn. o Geslaagd te Groningen voor het espe- ranto-examen M. G. c. Knipscheer te Al phen aan den Ryn; voor het esperanto- examen te Den Haag A. Verdegaal te Sas- senheim: mej. J. M. NieuwingenWolthus te Wassenaar en Mej. A. M. Smit te Voor schoten. de moord te naaldwijk. De Haagsche rechtbank deed heden morgen uitspraak in de zaak tegen den 22-Jarigen letterzetter J. p. Th. de B., thans gedetineerd, tegen wien door het O. M., ter zake van moord, subs, doodslag op de 16-jarige Jacoba van der C. aldaar zes jaar gevangenisstraf, door te brengen in een bijzondere strafgevangenis is ge- eischt, met ter beschikkingstelling van de Regeering. De rechtbank veroordeelde verdachte geheel overeenkomstig het requisitoir van het O. M. o het drama te putbroek. De Officier van Justitie in hooger beroep. Naar wy vernemen heeft de Officier van Justitie by de Roermondsche Rechtbank mr. dr. P. Rieter hedenmorgen hooger be roep aangeteekend tegen de uitspraak der rechtbank inzake het drama te Putbroek. IJMUIDEN, 16 Juni. VISCHPK1JZEN. Tarbot per K.G. f. 0.80—0.65, Griet per kist van 05 K.G. f.4113, Tongen per K.G. f. 1.50—0.85, Middelschol per kist van 05 K.G. f.21, Zetschol f. 22-21.50, Kleine Schol f. 23—2.70, Schar f. 4, Pieterman en Poontjes f.14—4 ,0. Keinmiildel Sch 1 i ch f.14—12, Kleine ScVI isch f 10—2.70, Ka beljauw per kist van 125 K.G. f.27—17, Gullen per kist van 125 K.G. f. 11.50-1 50. Lengen per stuk f. 0.60 0.27, Wijting per kist van 50 K.G. f.3.20-0.70. Koolvisch per stuk f. 0.03, Makreel per kist van 50 K.G. f. 8 -7.8C Aangekomen 2 Stoomtrawlers: IJM. 175 met f 1349, IJM 89 met f.12. 8 kotter: F.N 163 met f.671, S. 66 met f.439, S. 135 met 1.194, E. 246 met f.308, E 80 met f.282, E. 527 met f.871, E. 399 met f.439, O. 247'met f.269. 2 loggers: K.W. 40 met f.662, K.W. 36 met f.729. BOKSEN. leen sanders—fran5ois sybille. By een der laatst gehouden wedstrijden te Rotterdam heeft Leen Sanders een offi- cteele uitdaging gericht tot van Klaveren voor een gevecht om den kampioenstitel in het lichtgewicht. Van Klaveren's ma nager de heer Huizenaar werd bereid ge vonden dit gevecht te accepteeren, onder voorwaarde, dat Sanders by een eerstvol gend gevecht in de lichtgewichtklasse in derdaad in aanmerking zou komen voor zulk een belangrijk gevecht. Naar aanleiding hiervan is de Nationale Sportclub te Scheveningen er in geslaagd om op 17 Juli a.s. te contracteeren als zeer interessant tweede -hoofdnummer, naast de match van KlaverenLocatelli (Italië) om het kampioenschap van Europa op de wielerbaan te Rotterdam, een wedstrijd tusschen Leen Sanders (Nederland) en den ex-kampioen van Europa, lichtge wicht Francois Sybille (België). AMSTERDAM, 16 JUNI Vast markt. Kon. Olies en Industr. fondsen vast. Aku's en Scheepvaarten ge drukt. Rubbers hooger. Suikerwaarden en Tabakken prijshoudend. Mynen stil. Amerik. fondsen hooger. Obligatiemarkt beter. De handel was heden iets omvangrij ker dan de vorige dagen, doch de be langstelling concentreerde zich op en kele soorten. De vooruitzichten op inter nationaal politiek gebied worden over het algemeen wat beter beoordeeld en ook de vastere stemmingen in Wallstreet werk ten aan de gunstige houding der beurs meJe. Voorts verleende het betere aspect der beleggingsmarkt goeden steun. Nederland- sche Staatsfondsen en gemeente-obligaties waren vast. Voor Kon Olies bestond vraag en deze kwamen weer boven 120 pCt. Dé Amerlkaansche fondsen goed prijshoudend Van de Industriefondsen waren Philips gefavoriseerd. De noteering trok ongeveer 5 pet. aan. Unilevers werden enkele pnt. hooger genoteerd doch Aku's waren ge drukt. Rubbers profiteerden van de prijs verbetering van het product. Suikerwaar den goed prijshoudend. H V.A.'s zetten iets lager in, doch her stelden zich bijna volkomen. Tabakken en mijnen bleven on peil. Scheepvaarten wa ren aan den gedrukten kant. Amerikaan- sche fondsen algemeen iets hooger. wisselkoersen. Engeland 9.06 3/4; Duitschland 58.55; Frankryk 9.72'/,; België 34.45; Zwitserland 48.22'/,; Oostenrijk 35.25; Denemarken 49.00; Zweden 46 50; Noorwegen 44.25; New York 2.47 7/16. Prolongatie l°/o. LEIDEN, 15 Juni. Noiejring Coöperatieve Greenten- Fruit en Bloe-nien veiling-Ver, „Leiden en Omstreken". Komkommers f.6— 14, Bloemkool I f. 4.80-9 20, idem II f.1— 4.40, Pieterselie f. 1.10—2, Prei f.1—1.90, Radijs f, 1.50—2, Kropsalade f. 0.80—3.50 Selderie f.1—2, Wortelen f.8—16, per 100 stuks. Snijboonen f. 60—75, Stamboonen f. CO-68 Doperwten f.30—40, Peulen f.10 20, Posielein f. 2—5, Spinazie f.5 13, To maten A f. 33.20, idem B f. 29.40, idem C f. 32.60, idem CC f 23.60, per 100 K.G. Me'kve'ling, 15 Juni> Aanvoer 165 630 Liter. Hoogste prijs f. 4.50, Laagste prijs f. 4 per 100 Liter. benthuizen, 14 Juni. Aangevoerd 4125 kineieren f. 2,40—3.50, 315 eendeieren f. 2-2.45. per 100 stuks. Sla f. 1.50-2, Kool- planten 24—36 ct. per 10 Osluks. Wortelen f.12, Radijs f.3 per 100 bos. Postelein 10 ct. per K.G. GOUDA, 16 Juni. Veemarkt. Aangevoerd in totaal 4065 stuks, waarvan 494 slacht- varkens. Vette van 13 tot 15 ct. per pond, levend met 2"/o korting; Londensche van 12 tot 13 ct. p. p. ,lev. met 2"/o kort.; Zou ters van 13 tot 14 ct. p. p., lev. met 2% kort. 1677 magere varkens, pryzen van f. 10 16 p .st.; 1794 biggen, f.2—7 p. st.; 7 run deren f. 176—215 p. st.; 42 nuchtere kalve ren f. 3—6 p. st.; 90 lammeren f.610 p. st.; 8 bokken en geiten f.21—5 p. st.; 3 paarden f. 175—325 p. st. Handel stug. Algemeene Markt. 264 partyen kaas. Pryzen le kw. met R.M. 2630, 2e kw. met R.M. 23—25. Zware 33—34. Handel matig. 1030 ponden boter. Goeboter 6065 ct. p. p. Meiboter 6566 ct. p. p. Handel vlug. Eierenmarkt. Aanvoer 165200 stuks. Kippeneieren f. 2.503.25; Eendeneieren f. 1 502.25, per 100 stuks. Coöp-, Zuid- HollandsQhe Eierenveiling te Gouda. Aan voer 158700 kippeneieren. Pryzen: 56/58 K.G. f. 2.50—2.60; 58^60 KG. f. 2.70—2 80; 60/62 K.G f. 2.80—3.00; 62/64 K.G. f. 3.00 —3 40; Bruine 60/65 K.G. f. 2.70—3 60; KI. eieren f. 2.10—3.60. per 100 stuks; 2300 eendeneieren f. 2.00—2.30, per 100 st. BARNEVELD. 16 Juni. Eierenmarkt Aangevoerd 20.753.000 eieren. Prys f. 2.80 3.60 per 100 stuks. Handel vlug. ROELOFARENDSVEEN, 15 Juni. Aard beien 8—15 ct. per doosje Sla f. 0.40—3 per 100 krop. Snijboonen f. 2.30—2.60. idem stek f. 1 702 per 10 pond. Peulen f. 1.25 —1.50, Doperwten 2.20—2 3', Capucijners f, 2.80-2.85 Tuinboone.i f. 2.95 per 10 K,G. VEUR, 14 Juni. Enge'.sche Komkommers e) soort f.5—6 40. idem. 2? soort f.3—4.50, idem 3e soort f.1—2.50, idem, wankleurige f. 4—5, idem, stek f 0 10-1.20, Gele Kom kommers, le soort f. 6-8, idem, 2e soort f. 4—5. idem, 3e soori, f 2—4, idein, stek f 0.15—1 60. Krppsla, le soort f.1 3.50, idem, 2e scoort f. 0.40—1. Peen f.10—18, Bloemkool le soort f. 4—7, idem, 2e soort f 2—4, idem uitschut f. 1, Tomaten, mid f.16—17 80 idem, gr. ronden f.15 16, idem, 2e soort, f 14—15 81, i en), 3o soort f. 10—13, idem, bonken f. 12—15. idem, uilschot f. 2 4.00, idem rijp f.12—16, Andijvie p?r 109 f.1—6, Spinazie per KG f.0.(6—0.12, Poste lein per K.G. f. 0.03 0.07. "WADDINXVEEN, 15 Juni. Aanvoer 4869 eieren. Kipeieren f.290—3.65 Eendeieren f. 1.90-2.65 alles per 100 K.G. ÉL B-l

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 3