Donderdag 16 Juni 1932 UIT DE OMSTREKEN. aalsmeer. benthuizen. haarlemmermeer. hillegom. katwitk aan den ritn. katwijk aan zee. SevSier 114479 Van de firma B' noordwitk. noordwitkerhout. sassenheim. warmond. wassenaar. zevenhoven- Ned. Herv. Kerk. RADIONIEUWS. RADIOPROGRAMMA. jIIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Alhier Schuur afgebrand, ontstond brand In een schuur, tfhoorende aan den slager C Kroes en uinr Hionc noroool oon Won '~l h»pn' dat aan blusschen niet te den- gCD Ilccuj^ "nde achter diens perceel aan den i!S^wirtprweK. De brand greep zoo snel om OostflhQe™!r„„„ „i=(- t= vtel' de schuur werd geheel een prooi 5 r vlammen. In de schuur waren o.m. ppn 4-t ".ween een 4-tal rijwielen, een groote rtii spek en vet, 5000 turven en diverse Sschappen. Alles ging verloren, ter- 5 bovendien van een auto de kap ver hardde Een motorspuit, ter assistentie niboden had spoedig de brandende res- eeblüscht. Verzekering dekt gedeel- 6 de schade. partij Uitslag schietoefening. n» uitslag van de gehouden 4 dubbele «ie schietoefening der B. V. L. alhier inidt als volgt: Maximum aantal punten ijj 1. M. Snoep, 376 pnt.; 2. W. Snoep, S72 Pt 3- D- Havenaar, 370 p.; 4. Abr. areeman, 369 p.; 5. M. Havenaar, 363 p.; (AA. v. d. Maas, 362 p.; 7. W. Mets. 360 p. I Joh. Rijlaarsdam, 360 p.: 9. Adr. Lank- haizen, 352 p.; 10. P. Francken, 346 p.; 11. p V Gaaien, 339 p.; 12. J. Pos, 328 p. Het uit een auto gevallen pakje. Omtrent het alhier uit een in groote snelheid passeerende auto gevallen pakje, tii door een inwoner van Hoofddorp terd opgeraapt en etui's met gouden en oberen voorwerpen bleek te bevatten, teraemen we nader, dat de automobilist, (en handelsreiziger uit Hilversum, toen lil het waardevolle pakje miste, naar Hoofddorp is teruggekeerd om daarvan angifte te doen. Zijn blijdschap laat zich iegrijpen toen hij hoorde dat 't in goede isnden was terecht gekomen en hij weder ia het bezit van de etui's werd gesteld. De heer W. Bosman te Hoofddorp, mbtenaar aan het gemeentelijk bureau ia arbeidsbemiddeling en werkloosheids- isnekering, is met ingang van 15 Juli a.s. h gelijke betrekking benoemd te Vlis- Vereeniging „Middenstand." Door de pas opgerichte middenstands- lereeniging is een ledenvergadering ge houden onder voorzitterschap van den heer A. van Zonneveld die in het bij- ionder den heer C. Broekes het welkom toeriep. Meegedeeld werd, dat na ver- zheidene conierenties is besloten voor to «tellen de nieuwe vereeniging op te los- in de oud „Vereeniging Middenstand" vier statuten Koninklijk zijn goedge keurd. Dit voorstel werd met algemeene «temmen aangenomen. Naar het congres van den Kon. Nederl. liiddenstands Bond is afgevaardigd de :«er J. W. Wlerda die de benoeming onder «enig voorbehoud aanvaardde. De voorzitter bracht een rapport uit tier de gecombineerde besturen-vergade- ring van de drie middenstands-organi- Mes, die bereid zijn tot overleg en sa- nawerking als er eensgezindheid be at. Namens deze organisaties zijn hieven geschreven aan het Gemeente- tetuur over het parkeerverbod in de Htöldstraat, aan de tramdirectie over het trampersoneel hier ter plaatse en aan den Burgemeester over het samenscholen van aenschen op de trottoirs voor winkels. Behalve den beschrijvingsbrief van 't tongres werden eenige huishoudelijke «aken besproken. Tenslotte is gevraagd om een éénrichtingsverkeer naar en van de Haarlemmermeer namelijk via de van ïeerbeekstraat en Pnns Hendrikstraat en jontg via de Krochtstraat en de Raad huisstraat. Hierover zal overleg gepleegd ïorden. De Harmonie Katwijk gaf een instru mentaal concert in de Muziektent aan de nieuwe Commandeurslaan. Er was veel «langstelling. Rijtoer „Ouden van Dagen. Het comité, bestaande uit de heeren J. nonk, J. Varkevisser, Herm. Parlevliet, fZ' ^oon en k. Parlevliet Dzn., stelt woermaal pogingen in 't werk om den jjjden van dagen een gezellïgen dag te ««iaën. Hoewel de tijden moeilijk zijn, jwenae het comité toch evenwel hun dezen niet te mogen onthouden. Daartoe doet i beroep op de auto-bezitters voor n welwillende médewerking om hun J>s gratis voor dit doel beschikbaar te taSS* en aan allen om een financieele J rage, die gestort kan worden op het au*0's en enkele giften zijn nipt ,&ezegd. Het comité hojpt, dat zij dp uh gesteld zal worden; ook aan va.n **et comité afzonderlijk kun- loezeggingen gedaan worden. Rasgenoot, de h:e J. V;rk.rk, van De" Haag voor het examen ,Jen stuurman groote stoomvaart. in I- uit de Voorstraat reed P v p mnaslraat het 2-jarig kind van Het ?traat met zijn auto aan. sbk N P'otsehng de straat over- Ri'i a j 66,1 hoofdwonde op. dat a» £?2ek Tan de P°I;tie is gebleken, een bestuurder geen schuld trof. fel epnV?Pi?en voorwerpen: een boksbeu- hond J ?les: een vulpen, een herders- Pr kbirtalk j tel« een kinderkous, een Pen ?r?™dschoenen, een pr. badschoe- iwk' e(,„ „,?™es« een ceintuur van een beeldie ereP halsketting met Maria- tjes een P,r- 'a®e bruine kinderschoen- lalichtintl 1 k'nderspeelgoed) ïerpen °/er bovenstaande voor- éts 7ntÜen besluitend des Woensdags kra. ten verstrekt van 12 tot 1 uur ten, outiebureeie te Noordwijk Bin- NOORDWIJK AAN ZEE. Verg. der Ver. voor Vreemdelingenverkeer. De Ver. V.V. vergaderde onder leiding van haar voorzitter, den heer H. Liefe rink in hotel Centraal te Noordwijk aan Zee. Na een welkomstwoord werden de notulen gelezen en ongewijzigd vastge steld. Medegedeeld werd dat aan de Ver. voor Bloembollencultuur een gouden me daille was gegeven voor de vollegrondsch tentoonstelling. Ook werd medegedeeld dat de vergadering van AN.V.V. zal ge houden worden te Zwolle. Afgevaardigden zullen met het oog op de kosten niet gezonden worden naar deze vergadering. Aan het gemeentebestuur van Noordwijk was een schrijven gezon den waarin ongeveer het volgende was vervat: Uit de dagbladen heeft V.V. ver nomen dat van Amsterdam naar Sassen- heim een weg zal worden aangelegd voor autosnelverkeer. Het bestuur van V.V. is er van doordrongen dat hierdoor ook groote perspectieven zich voor onze bad plaats openen, nJ. door een snellere ver binding van de hoofdstad des Rijks en de badplaats Noordwijk. Het bestuur wendt zich tot het Gemeentebestuur om geza menlijk de noodige stappen te beramen die kunnen leiden tot dit doel: het aan passen van de wegen van Noordwijk, aan den snelverkeersweg Sassenheim. Dit zou Noordwijk voor velen tot forensenplaats van Amsterdam kunnen maken in den zomer of het geheele jaar door. Als tweede punt werd aan het Gemeentebestuur ge vraagd, niet tot verhooging van legesgel- den over te gaan voor vent-vergunningen, zooals door de Chr. Middenstandvereeni- glng werd verzocht. Nog werd gevraagd de werkzaamheden van Openbare Werken aan straten en wegen met spoed te doen voleinden en zoo mogelijk voor Pinksteren omdat dit zoo'n rommelig entrée geeft. Verder werd erop gewezen dat de verlich ting van de Boulevards niet meer aan de eischen des tijds voldoen, men zou daar gaarne verlichting zien met electriciteit. Hierna volgde het jaarverslag van den secretaris de heer IJ. Elzinga. Er werden gehouden 3 algemeene en 7 bestuursver gaderingen en twee actie vergaderingen tegen de woonforensen: welk plan door B. en W. gelukkig werd teruggenomen. Dank zij den oud-voorzitter den heer J. J. van Capelle ls gedaan gekregen dat goe deren van Duitsche gasten te Noordwijk kunnen worden „ingeklaard". De abri van de tramhalte „remise" werd tegen regen en wind beveiligd. Er is een beter postkantoor gekomen, terwijl genoemde heer ook zeer veel deed voor hyppisch sportfeest en amusement voor de jeugd. Ook dit jaar zal hiervoor krachtig worden geijverd. Als vertegenwoordigers van V.V. in de reclamecommissie hebben nu zitting de heeren E. C. Urlus en S. P. C. v. Wely. Voor een fusie van V.V. en Zeebad schijnt de tijd nog niet rijp. De rekening van den penningmeester de heer E. C. Urlus kwam nu aan de beurt. Deze sloot met 'n eindcijfer van f. 1448.45 waarvan een batig saldo van f. 115.241/,. De Controle commissie was niet tijdig genoeg gewaarschuwd en daarom kon nu geen verslag worden uitgebracht. Dit werd tot de volgende vergadering verschoven. Dooi den heer Th. Verloop werden nu cijfers ge geven van het Informatie Bureau en over het Reclamefonds. Het eindcijfer van het Bureau was f. 3464.98 en van het fonds 2798.721/!. Dank werd door den voorzitter gebracht aan alle voornoemde heeren voor hun werk. Vervolgens kwam het seizoen program in bespreking, vooral de afd. kin deramusement. Ook had de heer de Graaf zich bijzonder geïnteresseerd voor een rui terfeest en zoo mogelijk met de ruiters van de landelijke ruitervereeniging uit Hoofd dorp. Het moeilijke vraagstuk van een ge schikt terrein zal hieraan den doorslag geven. Door den voorzitter werd nog mee gedeeld dat het bestuur in haar pogingen voor nachtverbindingen van telefoon in de zomer geslaagd is. Ook heeft het bestuur een bord laten platsen aan de Duinweg, den weg aangevende naar het Staats- boschbeheer. Over het algemeen vond men het niet duidelijk genoeg. Het bestuur is ook bij de Directie van de N. Z. H. geweest war is toegezegd dat sneltrams zullen wor den igelegd. Betreffende de bestrating tus- schen de rails aan het station Noordwijk a. Zee zal de Directie zich in verbinding stellen met B. en W. Het bestuur is tevens naar de Directie van het Postkantoor ge weest, om vervroeging van eerste bestel ling die voor velen veel te laat komt. Men kon hieromtrent geen toezeggingen doen. Het bestuur is ook geweest bij Rijnland over de sluiting der duinen. Gezegd werd dat het duin vrij is als er een bord staat met v. d. r. erop. Tenslotte is het dag. be stuur naar het ministerie van Financiën geweest waar men den raad kreeg een aanvraag in te dienen tot vrijveklaren der duinen. Inmiddels is het wenschelijk de gasten in te lichten waar ze wel en waar ze niet mogen loopen om hen voor te leurstelling te bewaren. Hieruit blijkt dat het bestuur niet heeft stilgezeten. Hierop volgde sluiting. Examen Krankzinnigenverpleging. Door de examencommissie van de R. K. Gestlchtsartsenvereeniglng werden de overgangsexamens afgenomen in het St. Eavogesticht alhier. De uitslag der examens luidt: eerste overgangsexamens 8 candidaten Geslaagd 6; N. Broers. J. Gregoor, A. Heijink (Br. Ericus), L. Toth, A. L. Versants tot (Br. Lidanus), J. W. B. WInnemuller. Tweede overgangsexamens 4 candidaten. Geslaagd 4; S. P. Duin, M. H. Martens (Br. Eumachius)G. P. Okkerse, H. L. C. Per soon. Op 7 Juni werd het Staatsaiploma voor krankzinnigenverpleging uitgereikt aan: Zuster C. de Pree, Amsterdam: W. Klaverwijden, A. Metten, L. Peeters, C. In der Rieden. T. Sikking, A. Veldhoven. OEGSTGEEST- Loop der Bevolking. Gevestigd: H. van Vierssen en vr. Nas- saulaan 51, v. Arnhem; P. C. Slootweg, landarbeider, H. Morschweg 30, v. Leiden; N. A. M. Schulte, Rijnsburgerweg 80, v. Leiden; H. Ha'oerland, kapper, Weth. Spaargarenstr. 24, v. Noordwijkerhout; A. J. Hoffmann en gez., horlogemaker, Javastraat 32, v. Leiden; Wed. J. Diepraam- Rietberg, Pr. Hendrikl. 34, v. Amsterdam; W. B. Slobbe, caféhouder, Geversstraat 47a, v. Haarlem; F. Sprobel en gez., steen houwer, H. Morschweg 76b, v. Aken (Dtl.); T. Kamies, d.b. Julianalaan 16, v. Odoorn. Vertrokken: N. E. M. Boorsma, v. Regen- tesselaan 55, n. Ned. O.-mdië. P. Ver boon, tuinder, v. H.M. 50, n. Voorschoten, Rijndijk 172; H. Gordijn, kapper, v. Dorps straat 23, n. Koudekerk; C. Groeneveld, v. Fr. Hendrikl. 10, n. Leiden, Fagelstr. 47; U. G. M. van Waes en gez. v. Dorpsstr. 52, n. Voorburg, Duvenvoordel. 202; C. de Vis ser en gez., bloemist, v. Rijnsb.weg 88, n. Leiden, Rijnsb.weg 137; «Ved. B. de Keij- zerde Vink, v. Javastraat 2, n. Leider dorp, v. d. Doesstraat 5; M. A. Wijtenburg, kleermaker, v. Spaargarenstraat 24, n. Leiden, St. Jacobsgr. 1. J. Taffijn, v. H. Morschw. 38, n. Voorschoten, Leid- schestraatw 212; W. van Wulfften Palthe en gez., fabrikant, v. Terweeweg 74, n. Den Haag, Alex Gogelweg 9; J. Nibbelink, techn. ambt., v. Wijtenbachweg 27 n. Lei den, R. Visscherstraat 51. Burgerlijke Stand. Geboren: Jilt Jan, zn. v. J. E. Reijntjes- Zanstra. Overleden: Antonie Lit, 68 j„ geh. m, M. J. Schermer. Adriana Althoff, ong. 78 jaar. Botsing. Gisteravond omstreeks half zes heeft een botsing plaats gehad op den Haagschen Straatweg, nabij de drie Witte Palen, door een personen-auto bestuurd door J. V. te Rotterdam en een tractor met aanhang wagen geladen met zand bestuurd door M. v. d. H. te Pernis. Het ongeval had plaats bij het tegenkomen waardoor een aanrijding het gevolg was. D; beide motor rijtuigen werden hevig beschadigd. De per sonen-auto is door de fa. v. d. Ameele en de tractor door de fa. Kranenburg ter reparatie weggesleept. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De kostelooze vaccinatie zal plaats hebben op Dinsdag 28 Juni a.s. in het Raadhuis en op Donderdag 30 Juni in de O. L. School aan den Hoogen Morsch. Belanghebbenden moeten hun trouw boekje medebrengen. Op den Rhijngeesterstraatweg werd gisteravond een vrouw aangetroffen, die teekenen gaf van verstandsverbijstering. Door de politie is zij voorloopig naar Endegeest overgebracht. Het bleek te zijn mej. A. W. uit den Haag. Burgerlijke Stand. Geboren: Joannes Wilhelmus, z. van J. van Benten en A. Dombrowski; Adriana Apolonia Ambrosia, d. van L. J. van Nobelen en A. C. v. Kesteren: Agnes Maria, d. van H. Bax en G. W. W. Post: Theodora Johanna Helena, d. van G. J. Huijts en C. v. d. Plas; Wilhelmina Cornelia, d. van J. Ch. v. Klaveren en N. J. van Hensbergen; Dirkje Hendrika, d. van J. Schalk en L. Ch. J. Menijn; Leonardus Cornelis, z. van B. van der Lans en M. Hoogkamer; Wil helmina Jacoba, d. van A. Molenaar en J. Blijleven. Overleden: Elizabeth Hilaria, 4 jaar, d. van C. van der Voort en C. Slaman; Pieter le Grand, 79 jaar, wed. van W. J. G. v. d. Most van Spijk. Getrouwd: J. D. v. d. Sluis, 22 jaar en G. Zwiers, 21 jaar. Loop der bevolking. Gevestigd: N. S. G. Schreuder, Zand- slootkade 29, van Baarle Nassau; Mej. M. Schrama, Hoof.lslraat 224, van Voorschoten; J. Th. van der Ven, Rijksstraatweg 67, van Hazerswoude: M. C. A. Driessen, Hoofd straat 296, van Rotterdam; Mej. M. N. v. d. Voort, Tijloosstraat 27, van Leiden; Mej. D. S. P. Pol, Kerklaan 56. van Achtkarspe'en; Mej. M. J. Olijkan, Hoofd straat 253, van Voorhout: W. van der Linden, Tijloosstraat la, van Noordwijk; J. F J. Berkhout en gez., Hoofdstraat 93, van Hillegom. Vertrokken: K. J. Wiepkema, van Hoofd straat 298, naar Eenrum; J. J. H. Grevers, van Rijksstraatweg 67, naar Wassenaar; Mej. E. Hoogstraten geb. Verhoog, van Hoofdstraat 273, naar Rotterdam. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt a.s. Dins dag te 19.30 in openbare vergadering bijeen. Agenda 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken.. 3. Vaststellen pensioensgrondslag van P. Potman als plaatselijk deurwaarder per 1 Januari 1932. 4. Wijziging Verordening Winkelsluiting. 5. Rekening-courant-overeenkomsten met de N. V. Bank voor Nederlandsche Ge meenten te 'sGravenhage. 6. Opheffing zekerheidstelling van den heer O. van Eek als oud-Gemeente-Ont vanger. 7. Behandeling schrijven van Ged. Staten over salaris Burgemeester, Secretaris, Ontvanger en Ambtenaren van den Burger lijken Stand. 8. Vaststelling Balans en Verlies- en Winstrekening Won ngfcouwvereeniging „Vooruitgang" over 1931. 9. Voorloopige vaststelling rekening Be drijven over 1931. 10. Wijziging Gemeente-begrooting 1931. 11. Reclames schatting huurwaarde Drankwet. 12. Aanwijzing plaatsvervangend lid voor de Financieele Commissie, in verband met gedwongen afwezigheid van den heer H. van Zonneveld, alsmede voor de commis sie van Openbare Werken, benevens plaats vervangend voorzitter steuncomité. 13. Electrische verlichting Hoofdstraat en in verband daarmede plaatsen palen Elec trische tram. 14. Subsidie R.K. Armbestuur over 1932. 15. Behandeling Gcmeentebegrooting 1932. 16. Mededeeling Werk en bespreking Werkverschaf f i ng. 17. Crediet kleine kweekers. Jacoba-kannetje gevonden. De heer v. Rün was zoo gelukkig bij het omspitten van de bij zijn woonhuis gele gen tuin, aan de Teylingerlaan een geheel gaaf Jacoba-kannetje te vinden. De fuctie's van den heer v. Zonneveld. In verband met het feit, dat de heer H. van Zonneveld eenigen tijd afwezig zal zijn (den heer v. Z. is, gelijk gemeld, een auto-ongeval overkomen en zijn toestand is, hoewel ernstig, iets vooruitgaande), stellen B. en W. voor een plaatsvervangend lid voor de flnantieele commissie te be noemen, evenals voor de commissie voor openbare werken. Tevens achten zij het noodig dat voor het steuncomité een plaatsvervangend voorzitter wordt aange wezen. Een geldleening. De pogingen die door B. en W. gedaan zijn om een leening te plaatsen zijn alle gefaald. B. en W. stellen nu voor een rek.-courant-rekening aan te gaan met de Bank voor Nederlandsche gemeenten te 's-Gravenhage. De gemeente kan zich dan voorloopig heipen met een tijdelijke kasgeldleening. In verband hiermede moe ten evenwel de relaties met de Twentsche Bank worden verbroken. Het vergunningsrecht. Door vergunninghouders is gerecla meerd tegen hun aanslag vergunnings recht. De meerderheid van B. en W. stelt voor de aanslagen te handhaven, er op lettende dat hier slechts weinig vergun ningen zijn, waardoor het debiet hooger wordt. De minderheid van B. en W. acht een vergelijking met omliggende plaatsen wenschelijk en wil die aanslagen als voor beeld nemen. Arbeidsbemiddeling. Bij het plaatselijk orgaan der arbeids bemiddeling alhier staan momenteel in geschreven als geheel werkloos 41 personen en gedeeltelijk werkloos 12 personen alzoo in totaal 53 personen. De trekhonden. Het aantal trekhonden wordt in deze gemeente steeds minder, want bij de laat ste vanwege de politie gehouden keuring te dier zake meldde zich slechts een per soon met een trekhond aan. Het 25-jarig jubileum van „Excelsior." Het was dezer dagen 25 jaar geleden dat de Chr. Gemengde Zangvereeniging „Excelsior" alhier werd opgericht. Hoewel de officieele feestviering pas in 't najaar zal plaats hebben is deze dag toch niet geheel onopgemerkt voorbijgegaan. In het versierde repetitielokaal kwamen de leden der vereeniging bijeen, waarop de voorzitter, de heer M. de Vries den leden hartelijk welkom heette en in een korte toespraak het heden en verleden in herinnering bracht. Vooral onder de uitstekende leiding van den tegenwoordigen directeur, de heer G. de Wolf uit Leiden, is de vereeniging zeer vooruit gegaan. Van de 4e afdeeling is zij opgelüommen tot de afdeeling van uit muntendheid en is dus haar naam „Excel sior" getrouw gebleven. Vervolgens richtte hij 't woord tot mej. A. van der Voet, die vanaf de ciprichting lid en bestuurslid is geweest. Steeds is zii .getrouw op haar post geweest en heeft o.a. als bibliothecaresse de vereeniging zeer groote diensten bewezen. In harteljjke be woordingen bracht hjj haar den dank der leden over en bood haar namens de ver- t^ni^ing een fraai geschenk aan.. Ook de diiec,eur sp.rak woorden van groote waar deering voor haar arbeid en bracht o.m, naar voren de hoogst aangename ver standhouding tusschen hem en t bestuur en leden. Daarbij sprak hij den wensch uit, dat velen zich bij de vereeniging mochten aansluiten. Hierna bood een der leden mej. J. Heenk met eenige toepasselijke woorden een miniatuur vaandel aan, daarbij de verwachting uitsprekende, dat de vereeni ging binnen niet ai te langen tijd door giften uit de gemeente in staat mag ge steld worden zich een grooter vaandel aan te schaffen, waarop de verschillende medailles en lauwertak een goede plaats zullen vinden. Men bleef nog eenigen tijd gezellig bijeen, waarna deze feestelijke bij eenkomst door den voorzitter met dank zegging werd gesloten. De in deze gemeente gehouden col lecte ten dienste van den gewapenden dienst heeft een bedrag opgebracht van f. 27.541/2. Aan de dames B. en L. Snijdens alhier is door B. en W. vergunning ver leend tot het houden van een speldjesdag op Woensdag 13 Juli a.s. ten behoeve der ver. „Het Hoogeland", zulks in verband met het veertig jarig jubileum dezer In stelling. Burgerlijke stand- Geboren: Catharina Margaretha, doch ter van J. L. v. d. Velde en A. M. Homan Jannetje, dochter van G. J. Hunteler- slag en Th. Remmerswaal Cornelis, zoon van J. C. Hooijmans en C. v. Schle Marianne, dochter van E. M. Schade en J. Bouma Adriana, dochter van T. Parlevliet en C. Nannes Leendert Jo hannes, zoon van A. van Egmond en W. van Rijn. Getrouwd:: F. H. van Peski en M. Nij- land G. Jansen en A. Bos J. Kooien en M. W. Valenteijn Overleden: Wilhelmina Maria Noord- over, oud 5 maanden Geertrulda Anne Maria Reballio, ongeh. 65 jaren. Tot diaken der Ned. Herv. Kerk is ge kozen de heer G. A. Zuldam. Aanbesteding. H. M. W. van der Bruggen en H. van Wingerden resp. alhier en te Nieuwveen waren de laagste Inschrijvers voor de som van f. 10.584— bij de gehouden aanbe steding van de verbouwingswerkzaamhe den aan de hofstede Lingnenda te Nieuw veen. OPENBARE LUIDSPREKERS IN SOVJET-RUSLAND. Een journalist die zoo juist terugkeerde van een bezoek, aan Leningrad deelt ons mede, dat aldaar door de geheele stad permanente luidspreker-installaties zijn aangebracht. Er ls bijna geen straat in Leningrad maar men kan loopen, zonder muziek of gesproken mededeelingen uit de luidspreker te hooren. Over het alge meen worden slechts politieke speeches gegeven. In andere plaatsen van Sovjet Rusland zullen ook luidspreker-installaties worden aangebracht. Een orde van 32.000 luidspekers werd zoo juist aan de Rus sische Radio industrie gegeven. ELECTRISCHE ENERGIE UIT ZONLICHT Mr. H. A. Mo. Ilvaine, van St. Charles, Amerika, heeft patent gevraagd op een uitvinding waarmede hij door middel van lichtgevoelige cellen opgesteld op pluat en waar de zon onbelemmerd schijnt, kan een behoorlijk kwantum electrische energie af geven. De energie is van betrekkelijk lage spanning doch kan getransformeerd wor den. Door tusschenschakeling van een accubatterij is het mogelijk de energie te bewaren en af te leveren op tijden dat er geen zonneschijn is. Deze methode moet ezer goedkoop zijn en is concurrentie met zeer goedkoop zijn en is concurrentie met de normaal opgewekte electriciteit mogelijk. RECLAME. 1549 VOOR VRIJDAG 17 JUNI. Hilversum, 296 M. 6.45—12.00 VARA 12.00—4.00: AVRO. 4.00—8.00 VARA. 8.00— 11.00: VPRO 11.00—12.00 VARA. 6.45 7.00 en 7.307.45: Gymnastiekles 8.00: Gramofoonpl. 9,00: VARA-septet o.l.v. Is. Eyl 10.00: Morgenwijding VPRO 10.15: Voordracht Ad. Bouwmeester 10.30: Vervolg Septet 11.15: Voordracht Ad. Bouwmeester 11.30; Vervolg con cert 12.00: Omroeporkest o.l.v. N. Treep en Gramofoonpl. 2.00: Uitzending voor scholen 2.304.00: Kovacs Lajos en zijn orkest (Refrelnzang: Bob Scholte) en Gramofoonpl. 4.00: Pianolrecltal Joh. Jong 4.30: Voor de kinderen 5.00: VARA-orkest o.l.v. H. de Groot 6.00: Gramofoonpl. 6.30: Vervolg VARA-or kest 6.45: J. J. de Roode: Imperialisme en Volkenbond 7.05: Vervolg orkestcon cert 7.20: Orgelspel Joh. Jong 7.40: Vervolg VARA-orkest 8.00: Mej. C. C. Wllbrenninck: De misdeelde jeugd van de zen tijd 8.30: Concert. W. Kleyweg (cello) en Th. v. d. Pas (piano) 900: Causerie door ds. F. J. de Holl. 9.30: Vervolg concert 10.00: Vrljz. God-d. Persbureau 10.05: Vaz Dias 10 15; Declamatie door J. H. de Groot 10 45: Gramofoonpl. 11.0012.00: Gramofoon- platen (VARA). Huizen, 1875 M. Algemeen ProgTamma, verzorgd door den KRO, 8.009.15 en 10.00: Gramofoonpl. 11.30: Voor zieken en ouden van dagen 12.151.45: Kwin tetconcert 2.00: Orgelconcert 3.30; Trioconcert 5.00: Causerie 5.20: Gra mofoonpl 5.30: Orkestconcert 6.20: Lezing 6.40: Orkestconcert 7.00: Cau serie 7.45: PTT-kwartiertje 8.00: Or- kestconcert 9.00: Vaz Dlas 9.15— 10.00: Radio-tooneel 10.00: Orkestcon cert 11.0012.00: Gramofoonpl.) Daventry, 1554 M. 10.35: Morgenwij ding 10.50: Tijdsein. Berichten 11.05: Lezing 12.20: Em. Starkey's orkest I.05: Orgelconcert E. Brough 1.50: Gra mofoonpl. 2.45: Voor scholen 3.50: Concert v. d. scholen 4.35: Studio-or kest Edinburgh o.l.v. G. Dalnes 5.35: Kinderuur 6.20: Berichten 6.50: Bach's orgelkoraalvoorspelen door dr. G. Alcock 7.10 7.30 en 7.50: Lezingen 820: „Four Quarters" vaudeville-program ma 9.20: Berichten en lezing 9.55; BBC-orkest o.l.v. S. RobinsoD M.m.v. A. Desmond (alt). O.a. Uit „Sylvia". Delibes 11.2012.20: Dansmuziek door The Sa voy Hotel Orpheans. Parijs Radio-Paris". 1725 M. 8.05 en 12.50: Gramofoonl. 820: Dito. 9.05: Dito. 9.20: Debussy-Concert van uit het Theater des Champs Elysées. O.a. Prélude a l'après-midi d'un faune en La Mer II.05: 4de acte van .Pelleas en Melisande" Kalundborg, 1153 M. 12.202.20: Con cert uit een Restaurant 3.303.50: Plano-recital 3.505.20: Concert uit Rest. „Wlvex" oJ.v. Teddy Petersen 8.35 „Frühling in Wien" operette in 3 actes van Willner-Reichert-Marischka. Muziek van Johann Strauss (Sr. en Jr.) 11.3012.50 Dansmuziek. Langenberg, 473 M. 7.25—820: Con cert uit Bad Homburg 12 0512.20: Gra mofoonpl. 12.201.10: Concert uit Frankfurt 1.202.50: Middagconcert 2.503.50: Gramofoonpl. 5.20—6.35: Concert oi.v. Wolf 8.20. „Semiramis". vroolijke opera in 3 actes van Rossini. Di rigent: L. Blech. Regie: C. Bronsgeest. Koor: M. Albrecht 10.5012.20: Dans muziek door werklooze musici oJ.v. Wald. Hass. Rome, 441 M. 8.25: Gramofoonnl. 9.05: Gevarieerd concert m.m.v. solisten (viool en tenor) O.a. Poëme. Chausson 9.50: Radio-tooneel 10.20: Vervolg con cert. Brussel, 508 en 338 M. 508 M.: 1220 Trioconcert 1.30: Gramofoonnl. 5 20: Concert o.l.v. Fr. André 6.20 en 6 50: Gramofoonpl. 8.20: Tearoom-orkest 8.50: Comedie La rente viagère" van d'Hervilliez 9.20: Concert o.l.v. Fr. An dré 338 M.: 12.20: Gramofoonnl. 5.20 Concert d. h. OmroeDorkest 650: Gra mofoonnl. 820: Concert d.m. Omroep orkest m.m.v. Mevr. Fr. Bruvlants (scDr.) 10.30—11 20 Gramnfnonol. Zeesen. 1635 M. 8 20: Zie Langenberg, 10.35: Berichten 11.05—12 20: Nacht- concert uit Stuttgart (viool en plano).

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 11