,-F.C—E. D.O. H. M. PIERROT IjfIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 14 Juni 1932 morgenavond voetbalwedstrijd UIT DE RIJNSTREEK. SCHOORSTEENKLOKKEN VOETBAL. 8U ALPHEN'» PROMOTIE. gqf druk bezochte receptie. fa gelegenheid van haar promotie naar je klasse k.N.V.b. heeft „Alphen" j-teren in hotel „De Vergulde Wagen" te rthen aan den Rijn een receptie en feest- Si gehouden. En zooals te voorzien bestond voor beide groote belangstel- L' pe zaal, waar het bestuur recepteerde Ju in een „bloemhof herschapen", seeds lang voor de receptie stroomde «t als het ware bloemstukken, terwijl het :^-tiior ook van een groot aantal schrif- Slre gelukwenschen en gelukstelegram- ,ai had kennis te nemen. Onder de jjeote schare, die het bestuur met de Emotie van haar vereeniging kwam Lplhnenteeren, waren o.a. ook verschil- Lde officials. Allereerst werd het be- daar gecomplimenteerd namens de K.N. jij door de heeren Staal en de Haan «sp, secretaris en bestuurslid. De heer de san, die het bestuur namens den K.N. [j gelukwenscht, bracht naar voren, dat bet bestuur begrijpelijk niet aan. alle j^cteliikhedon der verschillende vereeni- pnsen kan deelnemen, doch dit keer had Itri een uitzondering gemaakt. Alphen fch is een reeds lang bestaande vereeni- iin?, een flinke vereeniging en een ver eniging. die reeds meerdere malen beslag tist te leggen op het kampioenschap in jiar afdeellng. Het verheugde spr. zeer lifT tegenwoordig te zijn om Alphen te tonen dat de K.N.V.B. groote belangstel- Sng voor haar promotie heeft. Nog meer adat het ook Alphen niet altijd naar (éi vleeze is gegaan en de K.N.V.B. graag jiltoonen een steentje bij te dragen om trachten haar te steunen en deze moei- sS gkheden te overkomen. Spr. besloot zijn itliikwenschen met de hoop dat Alphen U in de 2e klas een goede vereeniging lpj Wijken, een vereeniging van ware ijortiviteit en vriendschap, en het haai [ied zal gaan tot in lengte van dagen. De emitter de heer Q. v. d. Kolk, dankte [enoemde heeren en in 't bijzonder den ;*r de Haan voor zijn goede woorden litlke het bestuur op hoogen prijs stelt, ast nu wij de belangstelling in den pden zin in onze gemeente van de nrheid missen stellen wij het nog meer prijs dat de bond van zijn belangstel- ig op zoo ondubbelzinnige wijze laat jken. De zustervereeniging „Alphia", vertegen- ordigd door de heeren J. Zwaan en R. jpers. sprak bij monde van den heer saan ook de beste wenschen u't voor iphen. waarbij de heer Zwaan zich ponder verheugde dat de verstandhou- lii.f tusschen oeide vereenigingen die nu kot altijd sen-*us is geweest ziel', den bisten tijd b uangrijk heeft verbeterd. |S> heer v. d. Kolk dankte ook den heer vaan in welgekozen bewoordingen en |testerde eveneens de wensch dat de irstandhouding tot bloei van de voet- dsport in Alphen en in het belang van beide vereenigingen zich in de goede Uiting zal blijven ontwikkelen. Nog Roeten wij hierbij vermelden dat door loemde vereeniging aan het bestuur schitterende- bloemenmand werd lan den Om aile verdere gelukwenschen omschrijven die het bestuur in ont- igst had te nemen zou allicht te larg- dig worden doch wij willen volsTaan t te noemen de vereenigingen wier [jevaardigden het bestuur kwamen com- lenteeren t.w.: de gymnastiekvereeni- ig „Hygiea"; „Waddinxveen"; Gym- itiekverg „Hou-Vast"; „A.S.C." Leiden vier terrein de beslissingwedstrijd werd llfspeeld; de R.K. Sportverg. „Wilskracht"; Mgdunum" Leiden; de Leidsche Voet- talbond„Bodegraven"; „A.R.C." Alphen, Werdagmiddagcomp. en de Wilhelmina- *rg. vertegenwoordigd door den heer van Iffl De verschillende gelukwenschen gill ijn gepaard met aanbieding van tal van bloemstukken waarbij de voorzitter de 'eer G. v. d. Klok de verschillende afge- urdigden dank bracht. Tevens kunnen wij nog vermelden dat |ul bestuur werd gecomplimenteerd door k scheidrechters, de heeren A. Vaessen, Stek en (namens de Alphensche scheids- nchters) M. Bezemer. Voorts zagen wij het W-bestuurslid van Alphen de heer Hekkert, den heer J. A. Tolk, v.h. hoofd j# O.L. school Raadhuisstr. den heer «oerman. den heer Hardeman oud-secr. I'.d. Goudschen Voetbalbond, thans eere- ,'an Alphen, verschillende leden, en Were vrienden en belangstellenden van when Klokke 8 uur concentreerde zich «ma een groote menigte belangstellen- roor Hotel „De Vergulde Wagen" waar muziekver. „Crecendo" Alphen een imade bracht, welke door het bestuur, tiers en verdere aanwezigen werd aan- woord vanaf het balcon van genoemd ™«1. De serenade werd beëindigd met j® „Lang zal zij Leven" en reeds na de jUtste tonen steeg een uitbundig hoera w bet publiek op. Bet was zelfs inmiddels zoo druk in de '"leving van ,,De Vergulde Wagen" ge- 5™en dat het verkeer meerdere malen ve'üle in elkaar te loopen, doch dank zij «Politie wist men het. verkeer zonder wstige stagnatie telkens weer in goede wen te leiden. Op de bovenzaal van raoemd hotel ving daarna om 9 uur de Svond aan, die zich als steeds ken- door een zeer geanimeerd verloop. ™g dikwijls werd dezen avond door de wwezigen vreugde geuit over de thans zooveel jaren begeerde promotie ïj"r "e 2c klasse. Het geheel werd opge- ianTt door het Sezelschap Tholen en Uer dat met z'n humor de feeststem- nog allengs deed stijgen. Ook het Jfba'c gedeelte van het trio v. d. Mild '•.:,wn deze stemming niet vreemd en kend verzorgd. Tot laat in den Buurde de feeststemming, waarbij ™igk nog vele malen het 2e klasse- werd besproken. RECLAME. LF.C. I—EDO I. Morgenavond speelt L.F.C. I een wed strijd tegen E.D.O. uit Haarlem, aanvang halfacht. L.F.C. komt uit met het volledige elftal met T. Herreur als linksbuiten. Hedenavond spelen de L.F.C.-Veteranen tegen U.V.S.-Veteranen, op het L.F.C.-ter- reln, aanvang halfacht. vriendschappelijke wedstrijd. Hedenavond te halfacht speelt een Lug- dunum-combinatie tegen een elftal van R.K. spelers. demonstraties te sassenheim. Zaterdagmiddag zullen op het terrein Sporthoff te Sassenheim aan de Rusthoff- laan verschillende sportdemonstraties door de plaatselijke sportclubs worden gegeven. Door T.O.P. wordt een korfbalwedstrijd gehouden. Verder werken mede de Voet- balvereeniging Teylingen en de R.K. Ath- letiekclub. o wedstrijd te boskoop. Op het terrein te Boskoop heeft een ontmoeting plaats gehad, tusschen Bosk. Boys en A.D.O. uit Gouda. Na een span- nenden strijd was de einduitslag 3—2 voor A.D.O. O amicitia (boskoop)- Amicitia (Boskoop) speelde haar laat- sten competitiewedstrijd tegen Sperwers II van Rotterdam en verloor met 21. Hiermede eindigde Amicitia dit seizoen als derde in de le klas van den Rotter- damschen Korfbaibond. nolo (veurleidschend AM De uitslagen zijn: NOLO I—Haagsche Boys I 1—1. NOLO IIHaagsche Boys II 36. NOLO Asp.Haagsche Boys Asp. 03. NOLO IIIZwaluwen III 41. Doordat Nolo I thans gelijk speelde werd zij houder van den door den heer v. d. Berg te Voorburg, uitgeloofden zilveren beker. WIELRENNEN. de klokjesrit VAN swift. |to ^HAARLEM) I B"*!» HALF ACHT - TERR-.N HAAGWEG ENTREE 10 CElfC 6055a Gewonnen door N. Kop. Zondag heeft „Swift" weer getracht propaganda te maken voor de wielersport en haar naam weer eens naar voren te brengen. „Swift" heeft n.l. den „Klokjes- rit" laten verrijden, die nu zachtjes aan z'n bekendheid krijgt zoowel in als buiten de stad, en opnieuw een succes is gewor den. 's Morgens om 8.30 u. kwamen de eer ste deelnemers alreeds in het clublokaal van den heer J. v. Meizen N. Beestenmarkt waar ook de start was voor dezen rit. Nadat bijna alle deelnemers aanwezig waren werd er een aanvang gemaakt met het uitreiken der volgnummers. Precies 10 u. was het vertrek van No. 1 en iedere daaropvolgende minuut een ander, totdat het laatste nummer (39) was vertrokken. Met den heer Ravensberg, die zijn auto had disponibel gesteld, zijn wij ook eens den weg gaan verkennen. Het traject, dat vanaf het clublokaal ging langs de Vink, Haagsche Schouw, Meyendell, Pompstation Voorburg, Leidschendam. de Vink, terug naar het clublokaal was door de zorg van een der bestuurders overal met kalkpijlen aangegeven zoodat het al vrij gemakkelijk was voor de deelnemers om den weg te vindgn. In deze route waren er drie geheime controleposten, waar de deelnemers moes ten afstappen voor het opnemen van den tijd, waarbij voor elke minuut van te vroeg of te laat passeeren een strafpunt werd gegeven. Toen om ongeveer 1.15 u. alle deelne mers waren aangekomen en de lijsten der controleurs aanwezig waren, had de com missie onder leiding van den heer P. T. de Jong weer volop werk om het aantal straf- punten van eiken deelnemer bij elkaar te tellen waarna de winnaars werden vastge steld. Het was de heer N. Kop met 9 straf- punten, die het eerst een keus mocht ma ken uit de 25 uitgeloofde prijzen, de daar- opvolgenden waren F. Buddeboom met 12 strafpunten; 3. J. Riethoven; 4. Mej. M. v. Putten; 5. Chr. Velthuizen; 6. Mej. M. Schotel: 7. A. Riethoven; 8. J. v. d. Kam; 9. G. Keyzer; 19. P de Uil; 11. J. Riet hoven Adrz.: 12. J. Maree; 13. Mevr. M. Schippers; 14. L. Moerman; 15. Mej. A. Vooren; 16. J. C. Kleingeld: 17. Mej. M. Gressie; 18. J. Doorenbos; 19. J. Vos; 20 W. Hofman; 21. C. Paats; 22. N. Bakker; 23. A. Slingeland; 24. H. Neuteboom; 25. C. d. Uil. Hiermede was deze „Klokjesrlt" ten einde en heeft „Swift" nu alreeds de be lofte moeten doen eenzelfden wedstrijd op haar programma te plaatsen voor het vol gende jaar. o ATHLETIEK. JAN ZEEGERS NIET NAAR LOS ANGELOS Naar wij vernemen heeft het bestuur van de Koninklijke Nederlandsche Athle- tek Unie het besluit genomen om Jan Zeegers niet voor uitzending naar de Olympische Spelen te Los Angelos in aan merking te laten kbmen. Naar men weet wenschte deze athleet voor eigen rekening naar Amerika te gaan, doch door boven genoemd besluit is dit thans niet moge lijk geworden. o CRICKET. nederland—belgië gaat niet door. De voor 26 Juni te Haarlem vastgestelde ontmoeting NederlandBelgië zal geen doorgang vinden, aangezien, blijkens be richt van den Belgischen Cricket Bond, zich hiervoor geen voldoende aantal "spe lers heeft aangemeld, Hbld. ALPHEN. gemeenteraad. Keurloonen verlaagd Verhooging gas-, clectriciteits- cn watertarieven aange nomen Voorstel van f. 2.verhooging van steun verworpen Bemiddelings voorstel aangehouden. Gisteravond 7 uur kwam de Raad onzer gemeente in openbare vergadering bij een, Voorzitter burgemeester dr. H. J. Lo- vink. Secretaris de heer K Salverda. Aan wezig 16 leden. Afwezig de heer B .Sprey. Na opening der vergadering met gebed, volgden Mededeelingen, wo. eeil verzoek van den R.K. Politiebond om subsidie, wordt angehouden tot de begrooting. De heer J. O. v. Muyen heeft de benoeming tot lid van het Alg. Armbestuur niet aan genomen, de heer A, Vermeulen wel. 1. Voorstel van B. en W. tot wijziging der precarloverordening. Aangenomen z. h. st. 2. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de verordening tot heffing van keur en slachtloonen. De heer Cocx is niet tevreden, omdat liet laten verkoopen van een geslachte koe, nu nog op f. 20.50 komt. en wenscht daarom mee te gaan met hetgeen de keurings veearts ten deze adviseerde. De heer Boeren vraagt of het de be doeling is dat aan de verordening terug werkende kracht verleend wordt. Hij stelt voor f. 2.50 voor varkens boven 100 K.G. te heffen. De lieer F. C. Brouwer pleit voor verlaging van de keurloonen. De voorzitter geeft toe. dat verlaging der tarieven billijk is en wenscht de keur loonen later te herzien. De heer Ten Cate Brouwer vraagt ver der of het niet mogelijk is, dat er niet in strijd met de verordening meer dan zes pond aan één persoon verkocht wordt. De voorzitter deelt mede, dat er onlangs vijf koeien te gelijk geslapt moesten worden en toen is in overleg met de po litie aan de betrokkenen vrijeid gege ven om aan één persoon meer dan zes pond te leveren. Wanneer er afgeweken is van de regel dan is dat geschied, om dat er geen anderen weg was. De heer Den Uyl merkt op, dat met varkens bo ven de 100 K.G. slachtvarkens bedoeld worden en acht het verschil van f. 3.25 en f. 1.75 niet groot. De heer Rutlng stelt voor de keurloonen voor dit vee te hal- veeren. Wethouder Spreij geeft aan dat het voldoen aan het voorstel Ruting voor de gemeentekas een schade van f. 2000 mee brengt en waarschuwt daarom tegen aan neming. Het voorstel Ruting om de keur loonen voor uit nood geslacht vee te hal- veeren wordt tenslotte aangenomen met 11 tegen 5 st. Het voorstel Boeren om het tarief voor het slachten van een varken van 100 K.g. te bepalen op f. 2.50 wordt eveneens aan genomen met 11 tegen 5 st. De heer Ten Cate Brouwer stelt voor om de tarieven voor zwaardere varkens geleidelijk aan te verhoogen en niet in eens van f. 1.op f. 2.50 te springen. Dit punt zal later geregeld worden. Hierna wordt het voorstel van B. en W., behou dens de aanvaarde amendementen, aan genomen z. h. st. 3. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de steunregeling voor onvrijwillig werkloozen. Na toelichting z. h. st. aangenomen. 4. Voorstel van B. en W. tot voteering van gelden voor werkloozen- en armen zorg en in verband daarmede tot verhoo ging van de tarieven voor gas en elec- triciteit. De heer Van Kleef is overtuigd, dat de tekorten in geen geval op deze Indirecte wijze gedekt mogen worden, en begrijpt niet hoe de Commissie voor de Bedrijven in zijn meerderheid voor dit voorstel kan zijn, omdat het haar taak is de Bedrij ven te bevorderen. Spr. ziet er onbillijk heid in omdat thans niet bijgedragen wordt door niet aangeslotenen en om dat de bezitters van groote inkomens veel minder getroffen worden dan de lagere inkomens, terwijl ook steuntrekkenden zullen moeten bijdragen. Bovendien zal de rekening niet uitkomen, omdat ieder op het gebruik zal willen bezuinigen. De handeldrijvende middenstand zal bij aan neming van dit voorstel zwaar getroffen worden, getuige de ingekomen adressen. Spr. vraagt, welken indruk het op de boeren moet maken als de voorz. van de Mij. van Landbouw hier een regeling voorstelt dien hen nekt. De heer Lam zegt, dat de Bedrijven geen hoogere winst noodig hebben en wijst er op, dat aanneming van het voor stel noodwendig aanstelling van perso neel noodig maakt. De heer Boeren zou het met den heer Van Kleef eens zijn. als het geen nood- LAWN-TENNIS. INTERACADEMIALE WEDSTRIJDEN- TE GRONINGEN. Gisteren zijn te Groningen de inter academiale wedstrijden begonnen. De uitslagen zijn: Enkelspel: D. Rinkel, Amsterdam, si. P. E. Hofstee, Groningen, 64, 64; J. R. Goslinga Utrecht si. B. L. Westerhuis, Groningen 36 75 10—8; Hazewinkel. Groningen si. van Dompseler, Leiden 26 62 63: A. Lysen. Utrecht si. E. H. P. Juta. Wageningen 61 6—3: D. de Quant, Delft si. C. Boasson, Amsterdam 6—1 60 Van Stapele Leiden sl. Schreuder, Amster dam 60 62; D. de Quant Delft sl. P. van der Wijk, Wageningen 6—2 63; A. Knottenbelt, Leiden sl. J. Knottenbelt, Delft 4—6 6—2 7—5: P. van der Wijk, Wa geningen sl. C. Boasson, Amsterdam 63 36 62: P. E. Hofstee. Groningen sl. A. C Lysen. Utrecht 0—6 6^ 6—4: W. H. Verloop, Utrecht sl. A. F. de Quant, Delft 6—2 6—4. Dubbelspel: Tappenbeck en Boasson Amsterdam sl. R. Westerhuis en Staver- man Groningen 64 6—1; J. R. Voute en E. W. Roell, Utrecht sl. Freseman Gratama en Suyers, Groningen 64 63; R. Wes terhuis en Staverman, Groningen sl. E. W. Roell en Voute, Amsterdam 62 64; H. van Berkel en Sneeuwman, Delft sl. ter Haar en Zweerts, Leiden 7—5 64; Voute en Roell, Utrecht, sl. Tappenbeck en Boas son, Amsterdam 63 7—5; van Dompseler en W. van Benten, Wageningen sl. Broek- huijzen en de Ronde (Leiden) 4—6 8—6 7-5, maatregel was. Thans is de flnancieele toestand uiterst moeilijk, vooral door de onvoorziene en abnormaal hooee bedra gen, die noodig zijn voor steun, werkver schaffing enz. Spr. kan zich niet inden ken, dat men alles op één kaart wil zet ten, n.l. op de gemeentefondsbelasting. Na uiteenzetting aanvaardt hij deze voor stellen, die gelden willen verschaffen voor steun, werkverschaffing en armenzorg. De heer Verdonk zal, daar het een tij delijke maatregel geldt voor stemmen. De heer Den Uyl sluit zich aan bij den heer Van Kleef. De heer Den Ouden geeft inoverweging inplaats van toepassing van kinderaftrek, de werkloozen van de verhooging vrij te stellen. De voorzitter vestigde de aandacht op dat de gemeente eiken dag f. 600. uitgeeft aan steun enz. Dit jaar moeten wij dekken een tekort van f. 150.000 De laatste dagen is het iets beter geworden, door de iets betere toestand van de land bouw waarbij 50 werkloozen geplaatst werden, terwijl enkelen wellicht bij de Rijkswerkverschaffing geplaatst zullen worden en opcenten op Gemeentefondsbe lasting zal maar f. 17000 geven. Te wach ten is vermindering van de gemeente inkomsten. Voor 1933 zullen 100°/» opc. misschien noodig zijn. en dan moeten wij weer f. 150.000 voor crisisuitgaven vinden. 't Is mogelijk, dat voorgestelde maatre gel minder opbrengt, doch dit zullen wij moeten afwachten. Het denkbeeld van den heer Den Ouden om de werkloozen vrij te stellen van de verhooging is den voorz. zeer sympathiek, al kan hij de gevolgen daarvan nog niet overzien. Na uitvoerige discussies en toelichtingen wordt het voorstel van B. en W. met een opdracht van den heer Den Ouden, ten aanzien van de vrijstelling van de werk loozen met 9 tegen 7 st. aangenomen. 5. Voorstel van B. en W. tot het verlee- r.en van medewerking voor den aankoop van schoolbanken voor de R.-K. school te Aarlanderveen, krachtens art. 72 der La- ger-Onderwijswet 1920, Na toelichting z. h. st. aangenomen. 6. Voorstel van B en W. tot het verlee- nen van medewerking tot de herstelling van de aan particulieren in eigendom be- hoorende Nieuwstraat en tot ondershand- schen aankoop van die straat van de te genwoordige eigenaren. Z.h.st. aangenomen. 7. Voorstel van B. en W. tot verhuring van het gedeelte van het pand Raadhuis straat 118. hetwelk niet in gebruik is voor het landbouwhuishoudonderwijs aan de Z.-H. Ver. tot bestrijding der Tuberculose. Weth. Herngreen verzoekt aanteekening dat hij geacht wil worden tegengestemd te hebben. Z.h.st. aangenomen. 8. Voorstel van B. en W. tot het in vasten dienst aanstellen als gemeentewerkman met ingang van 12 Juli 1932 van A. de Graaf, thans tijdelijk als zoodanig werk zaam, Den heer Ten Cate Brouwer antwoordt de voorzitter op een desbetreffende vraag, dat de betrokkene in geen geval bij den gemeentedienst gemist kan worden. Z.h.st. aangenomen. 9. Wijziging van de gemeentebegrooting voor 1931. Z.h,st. aangenomen. 10. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwgrond, gelegen aan de Zaalbergstraat, aan mej. P. Meijer. Z.h.st. aangenomen, met aanteekening. dat de heer Van Kleef geacht wil worden, tegengestemd te hebben. 11. Voorstel van de heeren Den Uijl en Koelewijn. tot wijziging van de steunrege ling. De heer Den Uijl weet, dat de flnan cieele opzet van zijn voorstel, naar het pas genomen besluit, fout is geloopen. Spr. wijst op het onbillijke dat het Rijk de las ten der steunregeling op de gemeenten schuift. De Neutrale en de R.-K. Bouwvak arbeidersbonden zullen de volgende week de reglementaire uitkeering niet meer kun nen uitkeeren. De regeling wordt op den duur onthoudbaar. Het Rijk is royaal in het beschikbaar stellen van geweldmidde- len. Wanneer het zoo doorgaat, dan leidt het tot een cathastrophe. al zal vergeleken bij andere gemeenten, de onze niet in de eerste plaats gevaar loopen. Enkele weken geleden werden bij een bedrijf een groot aantal arbeiders met 40-j. diensttijd ont slagen. De zorg voor de werkloozen is zeer onvoldoende. De vermindering in de laatste vergadering aangebracht, heeft verbitte ring gewekt, en staaft zulks met voor beelden. De voorz zegt, dat B. en W. dit voorstel met sympathie ontvangen hebben, maar zij zien zich gedwongen om gedurende de zomermaanden gerlngeren steun te geven. Het in de vorige vergadering aangenomen voorstel is hetgeen B. en W. mogelijk ach ten. De lasten op de gemeente gelegd, zijn reeds zeer zwaar. Spr. dringt er op aan. dat ieder in dezen zijn best doet. om de lasten te verlichten. Wanneer wij in den winter voldoende willen steunen, dan moe ten wij in deze maanden de uiterste zui nigheid betrachten. De heer Van Kleef stelt voor de regeling die in de wintermaanden gold. opnieuw in werking te doen treden. Weth. Herngreen zou zeer gaarne veel meer steun willen geven. De Diaconiën ge ven jaarlijks duizenden aan de armen. Dat is christelijke naastenliefde. De weer- standskassen der S.D.A.P. beschikken over millioenen. Laat daarvan bijgepast wor den voor de werkloosheid. De heer Boeren verklaart heel goed te begrijpen, dat tot verhooging wordt voor gesteld. Als 't gemeentelijk financieel even wicht zoo ernstig gevaar loopt, kan spr. als Raadslid daartoe niet meewerken. Spr. vraagt voor hoelang zal deze regeling gel den. en daar hierop geen afdoend ant woord gegeven kan worden, zal spr. tegen moeten stemmen. Hij dringt er op aan, in deze maanden de uiterste zuinigheid te betrachten. Ten slotte wordt het voorstel der heeren Den Uijl en Koelewijn verworpen met 12 tegen 4 stemmen. Naar aanleiding van het voorstel van den heer Van Kleef ontspint zich nog een breedvoerige bespreking; dit zal elke week f.300 kosten. De stemming over het voorstel Van Kleef wordt aangehouden. Als punt 12 werd aan de agenda toege voegd een voorstel van den heer Ten Cate Brouwer om voortaan niet meer ln de avonduren te vergaderen. De heer Ruting zou gaarne de morgen uren daarvoor aangewezen zien. Het voorstel wordt met 9 tegen 7 stem men aangenomen. Na rondvraag volgde hierop sluiting de zer drukbezochte vergadering. RECLAME. Horlogemaker MAARSMANSSTEEQ 14 - TELEF. Ho. 1293 Profiteert van de enorme prijsdaling onzer Alles met schriftelijke garantie 1467 40-jarig jubileum. Gisteren herdacht onze plaatsgenoot de lieer D. v. Leeuwen zijn 40 jarig jubileum als arbeider aan de vernisfabriek van de Fa. Varossieau en Cie. Veie gelukwenschen bereikten den jubilaris. De eigenlijke huldi ging weTd uitgesteld in verband met een den directeur, den heer J. v. Rijn verleden week overkomen ongeval, waardoor deze nog wordt verpleegd in het Acad. Zieken huis te Leiden. In de Hoorn had gistermiddag een aanrijding plaats tusschen de bestuurders van een tweetal auto's. Het motorrijtuig van A. PI. uit Arnhem werd hierbij be langrijk beschadigd, doch overigens liep het ongeval goed af. Omtrent de schuld vraag s'e't de politie een onderzoek in. Aan het politiebureau Julianastraat zijn inlichtingen te verkrijgen, omtrent een voor het winkelpand van de fa. M. on beheerd gevonden damesrijwiel. BOSKOOP. Naar wij vernemen is de veldwachter v. B„ die tijdens de relletjes een beenwonde opliep, geheel hersteld. Hij heeft den dienst hervat. o LEIDERDORP. Teraardebestelling wijlen de Wed. De Bruyne-Van der Tas Werd slechts enkele weken geleden het stoffelijk omhulsel van wijlen dr. G. A. de Bruyne in den familiegrafkelder bijgezet, gistermiddag was weer een groote schare van belangstellenden op de begraafplaats bijeen, om hun deelneming te betuigen bij de droeve plechtigheid der bijzetting van wijlen mevr. De BruyneVan der Tas, die haar echtgenoot zoo spoedig in den dood volgde. Daar de overledene op philanthro- pisch gebied zich veel bewoog, verliezen de gemeentenaren veel aan haar. Aan de groeve werd gesproken door ds. Dijk. pre dikant bij de Geref. Kerk alhier, die in herinnering bracht het groote verlies dooi de kinderen getroffen; hij wees evenwel op den zegen, die God hun ln deze vrome ouders had geschonken. De heer Bakhuizen, zwager van de over ledene, merkte op, dat een centraalpunt in de familie is verloren gegaan, doch sprak de hoop uit. dat de nagedachtenis er toe moge voeren zich nog nauwer aan een te sluiten. Burgemeester Brug sprak een woord als vriend, en dankte namens de familie voor ae betoonde deelneming Ds. P. O. de Bruvne. oudste zoon van de overledene, verzocht ten slotte te zingen 't bekende psalmvers „Wien heb ik nevens U omhoog." Diep geroerd, verliet hierop de schare den doodenakker. 0 LEIMUIDEN. Ergerlijke baldadigheid. Bij den veehouder van Tol zijn in liet hooiland rechtopstaande ijzeren pennen ge vonden. De maaimachine van den heer van Tol werd i'ioor deze ijzeren pennen ernstig beschadigd. Vermoed wordt, dat kwaadwilligen in een en ander de hand hebben. Tegen een dergelijk vandalisme valt het zeer moeilijk zich te vrijwaren. De politie stelt een onderzoek in. De heer K. Duijser alhier is benoemd tot voorzitter van den Raad van Toezicht op de Coop. Boerenleenbank te Oude- Wetering en O. NIEUWKOOP. Het smedenbedrijf in andere lichting? Ons kwam in handen een circulaire, welke iiet gemeentebestuur richtte aan de on geveer 40 smedenpatroons alhier en aan hun in het bedrijf werkende zoons. De inhoud van deze circulaire is van groot belang en legt andermaal getuigenis af van de energie en het doorzettingsvermogen •waarmede het gemeentebestuur ook deze zaak aanpakt en leidt. Wij lazen o.a. het volgende. Dezer dagen hield het bestuur ten ge meentehuize een conferentie met den lieer ir. Grevers uit Delft van den Rijksvoor lichtingsdienst en diens assistent S. Sijtsma uit Den Haag, de Secretaris-Generaal van cie Koninklijke Nederlandsche Jaarbeurs, W. Graadt van Roggen en diens adjunct J. van Wijngaarden van Rees en de Com missie uit de smeden, de heeren G. Zwart. J. Hesseling en Jac. Bon. Hel bestuur is in het bezit gekomen van alle adressen van ijzerwinkeiiers in het land. ruim 1700 en zal aan allen een circulaire richten om nog eens kort en krachtig op liet bestaan der alhier be staande industrie te wijzen onder vermel ding van de artikelen, welke hier ver vaardigd worden. Geleidelijk en steeds meer komt men echter tot de overtuiging, dat voor de kleinsmedenindustrie bij een zoo groot aantal bedrijven en bij de ontwikkeling van iiet fabriekswezen het bestaan in de toekomst zeer moeilijk zal zijn, daarom is men gaan overhellen tot de meening, dat de smeden, in het bijzonder de jongere, die hiervoor oog en gevoel hebben, ge leidelijk zich moeten gaan toeleggen op het vervaardigen van artikelen, behóorende tot het kunstsmeedwerk. Het gemeentebestuur noodigt nu de sme den uit tot het bijwonen van een ver gadering in het Patronaalsgebouw op vrijdag a.s. des avonds 7 uur om dit idee te bespreken. De heeren, die de con ferentie op het gemeentehuis bijwoonden, zullen mede aanwezig zijn, terwijl een bekend artist op het gebied der kunst nijverheid uit Utrecht de eerste voor lichting zal verstrekken. -Li«_. 8-2

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 7