Het kampioenschap in 12-voetsjollen LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Maandag Huybers wint opnieuw den titel. WM ROFIEN. DE WEDSTRIJDEN VAN DE „KONINKLIJKE". NJORD EEN TAFLENGTE ACHTER DE LAGA OUDE ACHT. De Vliet wint het stijl-snelroeien voor dames. Bij de Zaterdag voortgezette wedstrij den van de „Koninklijke" won Njord zeer verdiend de Jonge Vier A. De boot werd niet al te be$t gestuurd, maar onze stad- genooten hielden niettemin vanal den start de leiding. Triton was tweede. Een mooie race volgde tusschen de oude vieren van Nereus en Njord. Na de start lagen de Amsterdamsche studenten een halve lengte voor. Njord liep daarna lang zaam in, boord aan boord gingen de slanke booten over het water, waarna Njord voor kwam. Bij de Amstelbrug was het veschll een halve lengte. Toen zette Nereus echter een venijnigen spurt in, waardoor de ploegen bij het Amstelboot- huis gelijk lagen. Een schitterende eind spurt volgde, die door Nereus met een kwart meter gewonnen werd in 7 min. 29 sec. ^e strijd der Jonge Achten B ging tus schen Laga, Njord en Argo. Deze laatste ging het al gauw te snel. Laga had vrij gauw de leiding, onmiddellijk gevolgd door Njord, dat echter al zijn inlooppogingen zag afstuiten op de waakzaamheid van Laga, zoodat de Delftenaren met 3/4 lengte voorsprong de race gewonnen. De uitslag der eindwedstrijden van Za terdag was: Jonge Vier A: 1. Njord in 7 min. 46 sec.; 2. Triton op l'/i lengte: 3. A.R.S.A. Winnende ploeg: De Koek (boeg), Kok, Struben, Van Doorn (slag), Hudig (stuur man.) Oude Vier: 1. Nereus in 7 min. 29 sec.; 2. Njord met miniem verschil. Overnaadsche Vier: 1. Amstel, 7 min. 45 sec.; 2. Argo op 1/3 lengte; 3. Triton. Jonge Acht B.: 1. Laga in 6 min. 48 3/5 sec.; 2. Njord op 3/4 lengte; 3. Argo. De daarop volgende voorwedstrijden hadden tot resultaat: Jonge Acht A.: eerste heat: 1. Nereus in 7 min. 18 sec.; 2. Triton in 7 min. 18 1/5 sec. (snelste tweede.) Tweede heat: 1. Cadetten in 7 min. 21 4/5 sec.; 2. Njord in 7 min. 3Q sec. Jonge Vier B.: eerste heat: 1. Cadetten in 7 min. 55 sec.; 2. De Hoop op lengte. Tweede heat: 1. Laga in 7 min. 414/5 sec.; 2. Triton, op taflengte; 3. Njord. Derde heat: 1. Nereus in 7 min. 50 sec.; 2. Willem III op twee lengten. Gistermiddag zijn de wedstrijden be sloten met de eindwedstrijden van de nummers Oude Twee, Jonge Vier B., Over naadsche Twee, Oude Acht, Jonge Twee B en Jonge Acht A. Tevens vonden nog het stijl en snelstijlroeien voor dames plaats. De Oude Achten De twee ingeschre ven ploegen Njord en Laga startten met een hoog tempo resp. 39 en 38 slagen. Na aanvankelijk boord aan boord te hebben geroeid was Njord tenslotte bij het club huis van Nereus een halve lengte voor. Bij de Amstelbrug verhoogden de Delftenaren het tempo aanzienlijk en slaagden er in uit te loopen, doch bij het Amstel-clubhuis was de Leidsche ploeg weer bljgespurt. Een felle boord aan boord eindspurt werd dan ingezet waarna de Laga-ploeg met een taflengte verschil als eerste met een tijd van 6 min. 55 sec. de eindstreep pas seerde. De verdere uitslagen luiden: Oude Vier: 1. de Laak (Den Haag) 8 min. 16 2/5 sec.; 2. Willem III. Jonge Vier B: 1. Laga 7 min. 38 sec.; 2. Cadetten, 3/4 lengte; 3. Nereus. Overnaadsche Twee: 1. Amstel, 9 min. 4 3/5 sec.; 2. Poseidon; 3. Nereus. Jonge Twee B.: 1. De Laak, 9 min. 16 2/5 sec.; 2. Triton. Jonge Acht A.: 1. Cadetten, 7 min. 23 sec.; 2. Nereus (taflengte); 3. Triton. In het nummer stijl-snelroeien voor dames won de Vliet zoowel in stijl als snelheid van Nereus. Het Seniores stijl nummer werd gewomien door De Laak vóór Ago en De Hoop, terwijl de Wil lem III juniores over Het Spaarne zege vierden. De twee van Triton naar de Olympiade. Men meldt aan het U.D.: Na de wedstrijden, van de „Koninklijke" heeft de Nederlandsche Roeibond besloten de ongestuurde twee van Triton af te vaardigen naar de Olympiade. De roeiers zijn P. Roelofsen (boeg) en G. Roëll (slag). Als coach gaat mee de heer C. Wehlburg. BOKSEN. WEDSTRIJDEN TE ROTTERDAM- Een zege van Van Klaveren. Op de wielerbaan te Rotterdam waren gisteren bokswedstrijden georganiseerd. Op de wielerbaan te Rotterdam waren gisteren bokswedstrijden georganiseerd. De hoofdpartij bestond uit een wedstrijd tusschen den kampioen van Europa in het lichtgewicht, van Klaveren, en den kam pioen van Frankrijk in dit gewicht, Victor Deckmijn. Verder werden nog eenige internatio nale partijen gehouden. De publieke belangstelling viel eenigs- zins tegen. Het weer was dan ook, hoewel droog, niet bijzonder aangenaam. De strijd tusschen den Rotterdammer Van Klaveren, den kampioen lich'tgewlcht van Europa, en den kampioen van Frank rijk in dit gewicht, Victor Deckmijn, liep op een teleurstelling uit. Van den aanvang af was Van Klaveren verreweg de meer dere van den Franschman die veel te in- casseeren kreeg en verder niet veel pres teerde. In de vijfde ronde liep Deckmijn bij een botsing een verwonding boven een oog op en kon op advies van den aanwezi gen dokter den strijd niet voortzetten. Zoo werd Van Klaveren winnaar. Tenslotte heeft de halfzwaargewicht kampioen van Nederland De Boer, een partij over 8 ronden van dire minuten ge bokst tegen den Dultscher Tobeck. Dit ge vecht leverde niet veel bezienswaardigs op. Tobeck bleek een harde, sterke kerel te zijn, die meer vocht dan zuiver bokste. De Boer werd winnaar van deze partij en verdiende dit volkomen. GOLF. DEN HAAG—NOORDWIJK. Te Den Haag is gisteren de handicap competitie-wedstrijd Den HaagLeiden ge speeld. De Hagenaars wonnen met 6—3. De ploegen bestonden uit: Den Haag: Rueb Cr., Rueb Jr., mr. Henny. Mispelblom Meyer, v. d. Wijck en Van Heerdt. Noordwijk: F. Noorduyn, G. Cremers, F. Koolhoven, A. Tieleman. Binnendijk en J. W. Henny. De drie punten werden verkre gen door de heeren Noorduyn. Cremers en Koolhoven, die ieder hun single wonnen. CRICKET. NED. CRICKETBOND. De uitslagen van gisteren. De uitslagen van gisteren luiden als volgt: lste klasse: A.C.C.Rood en Wit. Ge wonnen door R. en W. met 48 runs. R. en W. 114, A.C.C. 66. H.C.C. II—P.W. Gew. door H.C.C. met innings en 7 runs. P.W. 91 en 82, HC.C. 180. Overgangsklasse: Quick (N.)Ajax Gew. door Quick met 9 runs. Ajax 59, Quick 68, V.R.A. H—H.C.C. IH Gew. door V.R.A. met 24 runs. V.R.A. 83, H.C.C. 59. R.C.H.—R. en W. n. Gew. door R.C.H. met 51 runs. R. en W. 62. R.CJi 113. KampongHilversum Gew. door Hilversum met 8 runs en 4 wickets. Kampong 119; Hilversum 127 voor 6. 3de klasse: H.C.C. VL.C.C. Gsw. door L.C.C. met 84 runs op de le innings. H.C.C. V 63. L.C.C. 147. Quick (H.)D.D.V.S. IV. Gew. door Quick (H.) met 44 runs op de le innings. Quick 131 H.D.V.S. 37. H.D.V.S. Ill—V.U C. Gew. door V.U.C. met 86 runs op de le innings. V.U.C. 237. HD.V6. 151. Excelsior II—H.C.C. IV. Gew. door Excel sior EE met 9 wickets en 8 runs. Excelsior 81 en 78 voor 1. H.C.C. IV 45 en 106. (Crt.) QUICK—AJAX. Quick wint met 9 runs op de eerste innings. Ajax ging het eerst batten en de shoote- rende en zeer onregelmatig opkomende pitch speelde onzen stadgenooten al direct parten. Voor 59 runs hadden allen een beurt gehad. Regelmatig vielen de wickets cn Van der Mey met 17 werd topscorer. Hij sneuvelde tenslotte geheel onnoodig op een „full pitch" van Fiege, die hij naar „leg" wilde zwengelen. H. de Vrind met 11, Gun ning met 10 en Van IJsseldijk met 7 had den verder nog een aandeel in het totaal. En voor het overige ble"en de batting prestaties beneden peil. Fiege had met 7 voor 11 het meeste succes. Den Hartog 2—31. Quick bracht er overigens op het bowlen van Van der Mey en De Jongh ook niet zoo heel veel van terecht (Meyer ontbrak he laas ook nu weer). Vooral De Jongh bowlde uitstekend en cleande o.m. Quick's beste batsmen op een onberispelijke wijze. Met M. den Hartog 22 en Blok 10 werd het Nij- meegsche totaal 68. Van der Mey 5 -33, Do Jongh 431. Gunning had uitstekend gekeept. FLAMINGO JUNIORES TOURNOOI. De Ajax-jongeren falen hopeloos. Voor het jeugdige Ajax-elftal, dat ver leden week tegen het Haagsche elftal zoo uitstekend speelde, is de weelde om zoo maar in de beslissingen te komen blijk baar wat te groot geweest, want Zater dag en Zondag hebben de Leidsche junio res het er allesbehalve goed afgebracht. Zaterdag maakte Rood en Wit 180 runs voor het verlies van slechts zes wickets met R. Kramer (69) als topscorer en voorts W. Kramer 41 en Slingenberg 32'. Kip met 366 had nog de beste bowlingcijfers. De Ajax-jeugd zat daarna voor een luttele 23 aan den kant, met alleen Van der Ven (11) in de dubbele cijfers. W. Kramer nam 5 wickets voor3 runs. Chapon 517. Als excuus voor de Leidenaars moge gel den, dat zij moesten spelen tegen een elf tal van veel oudere knapen, waarvan er enkelen geregeld in de eerste klasse en in de overgangsklasse uitkomen. In de verliezersronde brachten Zondag de jeugdige Ajaxieden het er tegen de Hil- versumsche-Larensche combinatie even slecht af. Na een totaal van 183 voor 6 der tegenpartij, scoorden onze stadgenoo ten 23 runs met Raphaël (9) als topscorer. Peters 613, Degenaer 20. In de Gooi- sche innings had Van Haeften op den kop af een century gemaakt, hetgeen op het Leidsche bowlen niet zoo heel moeilijk was. Er werden maar eventjes zeven wides gegooid. Van Ommen (457) had het meeste succes. Er is voor de zeilerij nu eenmaal wind noodig en toen Zaterdagmiddag op de Kagerplassen de wedstrijden om het na tionale kampioenschap in de twaalfvoets- jollenklasse begonnen was er zeker wind genoeg, maar. wind is toch niet het eenig noodige voor een zeilfestijn. Als het zonnetje telkens wegkruipt achter een dik wolkendek en als de wind vlagerig waait uit het Noorden, dan is het zelfs in Juni „tegen den zomer" knap guur op de Kagerplassen en dan hebben de meest uitgesproken zeilenthousiasten meer noo dig dan een paar slappe races, als die van Zaterdag, om niet weg te kruipen in de Kaagsocieteit, waar het zeilersdom na de grootsche verbouwing nog wel moeilijker vandaan te krijgen zal zijn dan vroeger. Niet ten onrecht ging aller belangstelling meer uit naar het nieuwe rijk van An ton, dan naar de zeilerij, want die was maar heel matig. Dat er beperking kwam in het aantal inschrijvingen voor het nationale jollen- kampioenschap was noodig, maar dat de mogelijke schifting al direct zou leiden tot een zoo sterk verminderde animo voor dit jollenfeest, moeten wij wel heel erg betreuren. Slechts zes deelnemers waren er, waarbij toch werkelijk zeer goede jol- lenzeilers werden gemist en deze zes men- schen hebben ons op den eersten dag geen oogenblik van spanning geboden. Voor een jollenwedstrijd was het veld te klein en verder werkte het feit, dat de baan vrijwel geheel bezeild was niet mee om voor spanning te zorgen. Slechts een enkel kruisrakje was er. Van het Zweiland naar de Norremeer en daar was een lange slag nog voldoende om de boei op de Norremeer te beleggen. De kampioen van verleden jaar had Zaterdag zijn weertje Bij den vlagerigen wind had hij zijn lichaamsgewicht in het voordeel en hij benutte dat uitstekend om zijn jol op de voordeeligste manier te laten loopen. Huijbers was trouwens in de eerste race goed weg, maar even na Bob Maas, die mooi hoog startte. Twee der zes deelnemers waren bij den start al direct vrijwel kansloos', Borgerhoff Mulder en Wernink hielden n.l. niet vol doende rekening met het telkens uit schieten van den wind en kwamen door de lijn, voor er op verdacht te zijn. Te vroeg en terug! Dat gaf een achterstand, welke moeilijk was in te loopen. Verder was de zaak al gauw bekeken, want Huy bers had nog voor het keerpunt op den Dieperpoel een voldoende voorsprong om onbedreigd te winnen. Uitslag: 1 P. J. J. Huybers in 59 min. 44 seconden; 2. B. Maas 1.0.8: 3. J. Maas 1.0.36; 4. Jac. Barzilay Jr.; 5. P. H. R. I Borgerhoff Mulder; 6. C. J. J. Wernink. In de tweede race had Huybers het zelfs nog gemakkelijker, omdat Bob Maas te vroeg startte en daardoor hopeloos naar de achterhoede verhuisde. Wel profiteer de hij nog van den strijd tusschen de beide Kaagzeilers Borgerhoff Mulder en Wernink maar aan den kop kwam hij er toch niet aan te pas en Barzilay kon zijn stadgenoot niet houden. Uitslag: 1. Huybers, 1.2.25; 2. Barzilay 1.2.36; 3 J. Maas 1.3.49; 4. B. Maas; 5. Borgerhoff Mulder; 6. Wernink. De Zondag heeft aan Huybers voor de tweede maal in successie het kampioen schap van Nederland gebracht en deze triomf is niet onverdiend, al laat een der gelijke zeilerij nu eenmaal een wat onbe- vredigenden indruk achter! Men kan zelltechniek en tactiek leeren, routine verwerven en zorgen voor uitstekend ma teriaal, doch een der meest belangrijke factoren laat zich door menschenhand niet regelen! Dat is de wind! Bij een ste vige bries boekte de zwaar gebouwde Huybers Zaterdag twee overwinningen, doch toen gisteren de wind aanmerkelijk afflauwde bleef hij kansloos in de ach terhoede en ging de lichte Jan Maas in twee achtereenvolgende races als winnaar door de finish. In den loop van den mid dag wakkerde de wind plotseling weer krachtig aan, de lichtgebouwde zeilers, als de gebroeders Maas, kregen zelfs moeite om hun jol te „houden" en dat j was nu ineens weertje voor Huybers Vrijwel vanaf den aanvang nam hij de I leiding om tenslotte onbedreigd te win- i nen en daardoor opnieuw nationaal kam- pioen te worden! Is Huybers nu beter omdat hij driemaal zegevierde bij harden wind? Of is Maas even sterk omdat hij gistermorgen tweemaal triomfeerde bij een lichte bries en den kampioen niet de minste kans gaf? Hoe het zij: wat het verloop van dit jaarlijksche tournooi om het jollenkam- pioenschap betreft is er Zaterdag en gis teren een record geslagen, en dat vlugge verloop is mede voor een niet onaan zienlijk deel te danken aan het feit dat er slechts zes deelnemers waren zoodat men van voorwedstrijden werd gespaard. Met het voorbeeld van Zaterdag voor oogen, toen de baan geheel bezeild was, had de wedstrijd-commissie gistermorgen de boeien op Zweiland en Norremeer op de heenreis uitgeschakeld, waardoor er meer gekruist moest worden en er inder daad een oogenblik meer spanning heeft geheerscht. Evenwel niet voor lang. Huy bers was in deze ochtendrace zoo schit terend weg dat men de beslissing al heel dichtbij zag, doch er was voor hem veel te weinig wind, waardoor hij spoedig af zakte en geen rol van beteekenis speelde. Barzilay nam den kop over en hij kwam nog op de eerste helft zoo ver voor dat aan een overwinning nauwelijks te twij felen viel. Niettegenstaande hij deze baan tientallen malen gezeild had, beging hij evenwel de fout de boei op Dieperpoel verkeerd te ronden en toen Bob Maas, die ver achter lag, hem daarop attent ge maakt had kostte het herstel hem zoo veel verlies dat hij tot de voorlaatste plaats afzakte en ineens uit den strijd was. Jan Maas op deze wijze één ge worden en niemand heeft het hem daar verder lastig kunnen maken. De uitslag was: 1. J. Maas, 1 uur 8 min. 57 sec.; 2. B. Maas, 1 uur 10 min. 7 sec.; 3. Wernink, 1 uur 10 min., 24 sec.; 4. Huybers, 5. Bar zilay, 6. Borgerhof Mulder. Nog meer vlakte de wind af, zoo erg dat de wedstrijd-commissie reeds overwoog wat te doen indien het tot een drijfpai- tij zou komen! Het viel tenslotte nog al mee, maar bij krimpenden en heel zwak ken wind was de baan vrijwel geheel be zeild en dat was ten gunste van Jan Maas, die al op het eerste rak Barzilay van den kop verdreef en onbedreigd winnaar werd gevolgd door zijn broer Bob (die in dit tournooi opvallend weinig gepresteerd heeft!) en Huybers. 1. J. Maas, 57 min. 47 sec.; 2. B. Maas 58 min. 35 sec.; 3. Huybers 59 min. 8 sec.; 4. Barzilay; 5. Borgerhoff Mulder; 6. Wernink. Met ieder twee gewonnen wedstrijden stonden Huybers en Jan Maas derhalve gelijk en de kans op een beslissing was nu dus groot. Die beslissing kwam! Want met het snel toenemen der belangstelling op en aan den wijden plas groeide ook de wind belangrijk in kracht. Op de oorspronke lijke baan was Huybers, die zich thans in zijn element voelde, reeds vóór het Zwei land aan den kop en er ontstond kort daarna alleen nog even dreiging toen er een vaartuig in den weg kwam en Huy bers niet enkel uit den koers ging maar ook z'n vaart kwijt raakte. Gelukkig voor hem werd de moeilijkheid nog tijdig ge noeg opgelost om de leiding te behouden en hij heeft deze vervolgens geen oogen blik meer in gevaar gezien. Jan Maas, die op het moment der dreigende aanva ring tweede lag, was overstag gegaan, maat dat kostte hem z'n positie aan Bor gerhoff Mulder en de voor hem te harde wind bood hem in het verdere verloop niet de gelegenheid om zijn achterstand in te loopen. Borgerhoff Mulder bleef dus 2de, maar was veel te ver achter om het Huy bers lastig te kunnen maken. Uitslag: 1. Huybers. 58 min. 19 sec.; 2. Borgerhoff Mulder, 59 min. 18 sec.; 3. J. Maas, 59 min. 56 sec.; 4. B. Maas. 5. Bar zilay, 6. Wernink. Berekend over dij vijf gehouden wed strijden luidt de eindstand als volgt: 1. Kampioen van Nederland, P. J. J. Huy bers (Aegir, Rotterdam), 10 pnt.; 2. J. Maas „Loosdrecht", Hilversum), 11 p.: 3. B. Maas (idem), 14 p.; 4. Jac. Barzilay (Rotterd. Zeilver, Rotterdam), 20 p.: 5. H. R. Borgerhoff Mulder („De Kaag", Oegst- geest), 23 p.; 6. C. C. J. Wernink („De Kaag", Leiden), 27 p. Achtereenvolgens is het nationaal jol- lenkampioenschap nu gewonnen door de heeren Hln, W. de Vries Lentsch (5 maal) Bos Maas (2 maal) en P. J. J. Huybers (2 maal.) H. C. C. V—L. C. C. L. C. C. wint met 84 runs. Op het mooie veld van H. C. C. speelde de Leidsche haar tweeden competitie wedstrijd. Van het openingspaar A. van GoorKantebeen stelde laatstgenoemde teleur en ook A. van Es (3) maakte het kort, Metsch en A. van Goor brachten, het tot 50 alvorens van Goor voor 31 kan vertrekken. Ch. van Goor en Kaapaan verhoogen het totaal slechts matig, doch met Mioch 18 en Burggraaf 10 wordt er weer lustig gescoord Als ook den Haan, Waasdorp en P. v. d. Burgh hun plicht op de mat hebben volbracht, blijft Metsch met een uitstekend gespeelde 64 not out. v. Duin 28, v. Dillen 231, Spandam 231, de Klerck 420. Na de lunch gooiden v. Goor en van Es H. C. C. uit voor 63 runs, doch gemakke lijk ging dat niet. Vooral de Koek 30, Spandau 8, en Roes 17 not out boden krachtigen tegenstand. v. Goor 1—13 in 19 overs, A. van Es 7 26, W. Kaapaan 16, Ch. van Goor 012. Een poging om een inningsoverwinning te behalen faalde want Spandau 21 not out en Sillevis 17 gooiden roet in het eten der Leidenaars die met den stand 55 voor 5 van verderen strijd afzien. A. v. Goor 2—12, A. van Es 2—21, Ch. v. Goor 1—12, Kaapaan 0—7, KORFBAL. NEDERLANDSCHE KORFBALBOND, Uitslagen van gisteren. Kampioenschap v. Nederland: K. Zaan dijkDeetos 23. Promotie en Degradatie: West II Zuid: Vreewijk—R. Wit 2—1; O.S.C.R.—Rozen burg 3 32. Zilveren Korf: Het Zuiden—D.T.V.0—1. Overzicht, Het kampioenschap is er ditmaal geko men zonder extra beslissingswedstrijd. Deetos heeft het ongeslagen record weten te bewaren en heeft daarmede meer luis ter bijgezet aan den trotschen titel van kampioen van Nederland. De Dordtsche club daarvoor onze hulde en geluk- wenschen! Het eerste begin gistermiddag leek al heel weinig naar een Dordtsch succes. Koog Zaandijk begon met alle geestdrift en zelfvertrouwen, die maar te putten vie len uit het spelen op eigen terrein en voor eigen publiek. De start lukte: Deetos werd overrompeld. De Dordtsche verdediging stond onzeker op de beenen, het midden vak raakte finaal den kluts kwijt en liep zichzelf in den weg. Eer Deetos' gevaar lijkste viertal de aanval driemaal in actie was geweest, hadden mej. Gorteren Kuyper, meer door resoluut dan dooi fraai spel, den Noordhollandschen kampioen een 20 voorsprong bezorgd. Zoo zag het er reeds na 6 minuten som ber voor Deetos uit. Maar de achterstand bleek juist datgene wat de Dordtenaren noodig hadden. Zij vonden hun zelfver trouwen en daarmee hun eigen spel terug. Het verschil tusschen beide ploegen werd toen wel frappant. De Dordtsche ploeg kwam niet buiten gewoon op dreef, daarvoor was het plaat sen bij momenten nog te onzuiver, maar ze toonde opbouw en systeem in haar aanvallen. Daar stak de Zaansche club wel sterk bij af. Is er nu niemand, die deze energieke club eens kan inwijden in de geheimen van het aanvalsspel? Want zooals K.Z. dat gistermiddag deed: een onnoozel spelletje van twee spelers met belde speelsters vrijwel als toeschouw sters, en met als eenig effect meestal een geforceerd schotdat was droevig om aan te zien en een kampioen onwaardig. Zoo kreeg en greep Deetos de kans tot herstel van de aanvankelijke débacle. Na een kwartier zorgde De Graaff voor het eerste tegenpunt en weer vijftien minuten later maakte Zwaan 2—2. Met dien stand k-vam de rust. In de tweede helft speelde Deetos met de zekerheid van den overwinnaar zonder daarbij de fout te maken den tegenstan der te onderschatten. Koog Zaandijk streed met den moed der wanhoop om het verloren terrein te her overen. De spanning bleef zoodoende in DAMMEN. KAMPIOENSCHAP VAN LEn)pi E. Gastelaars wederom kampir, Gastelaars. Waar de afgebroken partij GastelaJ Joh. Klinkenberg door eerstgenoemd! gewonnen verklaard, behaalde deze nente speler, evenals verleden jaarl kampioenschap en houdt hij dua L Leidsch Dagblad-Dambeker die hij bijl eventueel nogmaals winnen, voor '«osT zijn bezit krijgt. Den 2den prijs behaalde P. v. d L terwijl B. Slegtenhorst den 3den prijsl machtigde. De beker werd achtereej gens gewonnen door: 1926 B. Slegtaihï 1927 J. Vermeulen; 1928 B. Slegtenhl 1929 J. Kleer; 1930 P. v. d. Stel; 193T Gastelaars; 1932 C. Gastelaars. I De beker wordt eigendom indien L driemaal achtereen of vijfmaal in 'tl heel gewonnen wordt. De heer C. de Nie uit den Haag zal spel en spelers uit deze kamp, nader t| komen. 2DE KLASSE. B. de Kier wint den beker. B. de Kier C. Klinkenberg D. A. Eppenga J. Huisman C. Teunissen A. Sladek J. Zaalberg gsp. gew. rem. tit I 1 - 1 1 2 2 i Het is hier de Kier dus toch gelui' Kl kenberg voorbij te komen en den btq de wacht te sleepen. Klinkenberg vb hiermede als zeer goeden tweede deal prijs, terwijl het om den 3den prijsl gaat tusschen Eppenga, Huisman enl nissen. De volgende partijen zijn hia| te spelen: TeunissenEppenga en Teunissen-! dek. Eppenga heeft aan remise genoes| hier den 3den prijs te winnen. PIONIERSBEKER-WEDSTRIJDEN LEIDSCHE DAMVEREEMGIN6 De standen luiden op heden: lste klasse: gsp. gew. rem. wl| J. C. den Dekker 8 2 6- S. v. Duyn 5 2 3- J. A. Bernsen 5 2 2 1 B. Slegtenhorst 3 12- H. de Water 4 12 1 I. Teleng 5 12 2 S. v. d. Wijngaard 3 1 11 W. Kleijn 6 114 Joh. Klinkenberg 2 2 Maks Sweris 1 1 J. Vermeulen 2 2 Mede door de wedstrijden voor het ka] pioenschap v. Leiden hadden deze strijden tot op heden een zeer onreg*i matig verloop, waardoor van den sta*a nog weinig valt te zeggen, door de on^ lijke afwerking. den wedstrijd. Dat veranderde niet to na 21 minuten een schot van Stam 1 een gracieuzen boog door den kort vloi Koog Zaandijk streed onversaagd vers maar de Dordtsche verdediging. Smits vooraan, stond pal. De schoten mej. Voordenberg hadden geen sues zoodat het nog steeds 23 was toen )j de Vrande den laatsten noot van zijn vlekkelooze, maar toch verdienste» fluitsolo deed hooren. Toen was het K» pioenschap een feit, tot groote vreuF der Dordtsche supporters. Uit de uitslagen blijkt verder dat DJ met precies één doelpunt den Zilï Korf heeft weten te winnen. Het bent dezen wisselprijs moge Noord-Holland troost zijn voor het verlies van den s pioens- en van den Holland-beker. Kampioenschap van Nederland. gesp. gew. gel. vrl. v.-l Deetos 2 2 2-J K. Zaandijk ..2 2 5-9 SCHERMEN. OM HET NATIONAAL DEGENKA3IH0EN'SCHAf De eerste ronde van dit ka.u1.~7 worden verschermd op: 19 Juw sterdam, 's-Gravenhage en Breda 0 uur en op 19 Juni te Soesteroers 10.30 uur. JaBj De eindronden zullen worden ven^j te Scheveningen op 26 Juni te 1 voormiddag.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 14