LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 6 Juni m UIT DE RIJNSTREEK. illlllllllll noodlg is en voor dit jaar slechts een f. 200 opbrengt. Daarnaast ls dit 't voorportaal voor verlaging van de loonen van 't andere personeel. De heer Willemsen: Het staatje van de salarissen is niet juist weergegeven; deze zijn hier hooger dan in andere grootere gemeenten als wij zien dat deze bedragen voor burgemeester en secretaris elk f. 7000 en ontvanger bijna f. 3000. Het voorstel van 3% zegt spr. op zichzelf niets. Als wij daar de goedkeuring op moeten hebben dan is 1932 grootendeels voorbij en brengt hij niets ln 't Iaadje. Billijk is de verlaging wel. gezien de hoogte dezer salarissen. Zelfs bij een veel hooger percentage wor den zij niet eens gedupeerd, vandaar dat spr. voorstelt inplaats van 3% te lezen 10°/o. De heer De Lange is tegen elke ver laging, maar zal gezien het félt dat vele hieronder vallende ambtenaren zich niet verzetten tegen 3%> korting voor stemmen. De heer Vink ls verbaasd over den heer Bloemheuvel; zijn partijgenooten in Am sterdam hebben voor verlaging gestemd. Spr. zal voor het voorstel-Willemsen, 10%, stemmen. De heer Bloemheuvel maakt zich los van zijn 3 Amsterdamsche partij genooten; daarvoor draagt hij geen verantwoording. De heer Willemsen meent dat de heer Bloemheuvel de zaak niet begrijpt, 't gaat niet over alle ambtenaren; slechts over de hoogst bezoldigde en de wethouders. De voorzitter: Bij de begrooting zal een hoogere korting worden voorgesteld; doch men moet in 't oog houden dat de ambte naren altijd vrij lang moesten wachten op verhooging. De heer Vink begrijpt nog steeds den heer Bloemheuvel niet; deze is tegen be- lastlngverhooglng en ook tegen salarisver laging. Wij moeten van bovenaf beginnen met de verlaging. Na discussie wordt gestemd. Vóór verlaging met l0°/o stemmen Ten Hoope. Willemsen, Vink. Hoogeveen. Mooij- man, zoodat de stemmen staken en in een volgende zitting zal worden overgestemd. (De voorstander de heer Van Dam is daar aanwezig, zoodat aanneming alsdan vast staat). Hierop volgt sluiting der vergadering. VOORSCHOTEN. Loop der Bevolking. Gevestigd: H. Spath, Veurscheweg 82, van Delft G. J. van Steen, Donklaan 70 van Wassenaar G. J. Scheulderman, Donklaan 70, van 's-Gravenhage A. C. van Teljlingen, Papelaan 35, van Zoeter- woude D. Vonk, Leidscheweg 197, van Delft G. Dompeling, Voorstraat 13 a, van Wassenaar C. P. de Vogel Leidsche weg 104, van Hazerswoude A. Kluit, Kattenlaan 47e, van Rotterdam F. J. Zemering en gezin, Leidscheweg 185g, van 's Gravenhage W. A. Caron, Voorstr. 16, van Wamel J. A. Baars, Leidscheweg, van Stompwijk J. Holtjer, Rijndijk 152, van Sassenheim M. P. van der Ham, Elslaan 3, van Voorburg. Vertrokken: Wed. J. Verloop—v. Rooijen en dochter, naar Hillegom A. van der Marei, naar Wassenaar N. H. van Leeu wen, naar Lelden S. P. van Kins, naar Hazerswoude C, A. Kortekaas en echt- genoote, naar Lelden. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: A. P. van Haasteren en J. M. Koeleman. Geboren: Marin Johanna Eusebia Theresia, d .van J. J. Bazelmans en M. E. J. M. Smits: Wilhelmus Adrianus, z. van W. A. Westgeest en M. J. Burgmeijer. Overleden: A. A. van der Spruit. Ledenverg. Christ, Hist. Jongerengroep. Alhier hield de Chr. Hist. Jongerengroep een goed geslaagde ledenvergadering in het gebouw voor Chr. Belangen. De voor zitter, de heer N. Vernóde, opende met gebed en herdacht den onlangs gestorven oud-minister dr. J. Th. de Visser, hetgeen staande werd aangehoord. Hierna volgde een verslag van de ?ig. vergadering te Leiden, g'aarna de heer N. G. J. V. Schou wenburg oud-voorzitter der Chr. Hist. Jon geren Federatie een lezing hield over: jOnze politieke partijen". In zijn beschou wing, teruggaande tot den tijd der Fransche Revolutie schetste spr. de opkomst der verschillende partijen, alsmede hoe later de schoolstrijd de politiek al meer ging beheerschen, om daarna uitvoerig stil te staan bij het ontstaan der Chr. Hist. Unie. Na discussie sloot de heer D. J. Brinks deze vergadering met dankzegging, nadat men vooraf staande het Wilhelmus ge zongen had. WASSENAAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Hubertus Put.us Radbodus Anto- nius, z. van C. G. W. v. d. Plas en P. J. v. d. Hulst; Christine, d. van W. Mein- dorsma en E. van der Bijl; Myriam Mag- dalena, d. van P. F. M. Kallmann en P. L. Noë; Maria Antonia, d. van J. G. Oliehoek en M. A. v. d. Kooij; Antonia Maria. d. van J. G. Oliehoek en M. A. v. d. Mooij. Overleden: Jan Goor, 60 jaar, echtgen. van E. Schut; Theodorus Josèphius Antho- nius Vogels, 29 jaar, echtgen. van G. J. van Noort. Ondertrouwd: A. van Leeuwen en H. A. Schoorl; F. H. van Peski en M. Nijland; G. Jansen en A. Bos. Getrouwd: H. Groeneveld en J. E. Heemskerk. De postbestellingen. Zeer ten ongerieve van vele ingezetnen vocral in het Noordeinde is de avondbe stelling wegens bezuiniti-)j» belangrijk in gekrompen. In het dorp wordt besteld tot de woning van den heer G. Versluis en in het Noordeinde tot het Raadhuis. ZEVENHOVEN. De schorsing van Dr. J. G. übbink. De door de Classis Woerden geschorste dr. J. G. Ubbink heeft aan bijna alle leden der Geref. Kerk in deze gemeente een schrijven doen toekomen, waarin hij in het openbaar protest aan teekent tegen zijn schorsing in 1931 en de Classis Woer den verzoekt, hem eerherstel te geven en de schorsing zoo spoedig mogelijk op te heffen waartegenover hij zich zou verbin den de in geding zijnde punten niet in het openbaar te propageeren. Voor de Generale Synode wil hij zich ten alle tijde verantwoorden over het door hem geschreven boek. ZOETERWOUDE. De Rijksveldwachter de Waard al hier liep op den Rijndijk met zijn politie hond. Door een onbekend autobestuurder werd het dier overreden en opslag gedood. Door de gemeente-veldwachter zijn bekeurd voor het visschen zonder vergun ning zekere J. N. uit Leiden en G. v. d. L. alhier. Hun vischtuigen werden in beslag genomen. Gevonden: een Hollandsche herders hond (snoekgrauw)een bloedkoralen armband met gouden slot. nikkelen siga renaansteker en een dames schooletui. Te rug te bevragen bij den gemeenteveld wachter a. d. Rijndijk. ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerarda, d. van Corstiaan A. Bos en Maartje Angenent Hijke Sophia d. van Jacob Rodenburg en Trijntje Hiem- stra Willem, z. van Willem Scherpen- zeel en Johanna Wingelaar Bonavon- tura Adrianus Comelis, z. van Teunis Dekker en Gerrltje Zaal Willem Jan, z. van Willem J. van Dijk en Johanna van Leeuwen Willempje, d. van Dirk van Braak en Jacoba S. van der Leede Ernst z. van Leendert Amersfoort en Hieke Soe- teman Neeltje, d. van Hendrik van Dongen en Bastiana Bijl Gerrit, z. van Jan van Spijkeren en Antonia Hop. Overleden: Wilhelmina Johanna Sim- merman, oud 3 jaar Martinus van Wie- ringen, weduwnaar van Neeltje Schellin gerhout, oud 87 jaar Jannigje van Soest weduwe van Jan Stoof, oud 69 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: Van Woubrugge, Pietertje v. der Lip, echtgenoote van A. Vrolijk, zonder Heereweg 49 Van Ter-Aar, Cornelia M. Hoogeveen, dienstbode, Zuideinde 34 Van Boskoop, H. v. d. Ben en gezin, met selaar, Jaagpad 2 Van Amsterdam, Mietje Watermans, echtgenoote van D. Cassier, zonder, Gouwsl.weg 81 R rood Van Noordwijkerhout, Emerentia J. Balk, zonder, Emmalaan IC Van Delft, A.de Groot, zonder, Schoolstraat 12 Van Ter Aar, C. Vis en gezin, heier, Machineweg 8 Van Woubrugge, Anthonetta Hoog- teijling, dienstbode, Stationsstraat 16 Van Duitschland, Alma Smidt, zonder, Hooftstraat 26 Van Stompwijk, A. H. Hooijmans, monteur, Steekterweg 67 Van Bergen, K. G. Heidstra en gezin, ar beider Rietv.pad 10 Van Ter Aar, Chris tina N. Verlaan, dienstbode, Hedastraat 32 Van Duitschland Elli Sill, zonder, v. Reedestraat 2 rood Van Naaldwijk, W. C. van der Burgh, schoenmaker. Oranje straat 34 Van Soest, Annetje Hendriks echtgenoote van G. H. Peuler, zonder, Steekterweg 78. Vertrokken: Naar Haastrecht, Elisabeth M. Lelieveld, zonder, Noordeinde 67 Naar Woubrugge, Neeltje Verhagen, dienst bode Ridderbuurt 81 Naar de Bilt, Mar- garetha Winkel, dienstbode. Steekterweg 112 Naar Amsterdam, Arntzeniusweg 10 Maaike C. van Loon, zonder Tuinstraat 8 Naar Voorburg, Kon. Wilhelminalaan 400, Elisabeth M. W. Peuler, zonder, Steek terweg 78 Naar Amsterdam, Hobbema- kade 1121, J. Nachtegaal en gezin, zonder, Stationsstraat 29 Naar Heerde, Maartje S. J. Vonk, zonder, Raadhuisstraat 44 Naar Breukelen, Nijenroode, V .Vierbergen winkelbed., Oranjestraat 38 Naar Groo- tegast, A. Lok en gezin, Veeh.kn., Prinsen laan 16 Naar Leimuiden, Grietje Boer, zonder. Bloemhofstraat 23 Naar Bloe- mendaal, Ch. J. Luijben, schilderskn., Noordelnde 74 Naar Koudekerk, Aafje Buitelaar, zonder, Woubrugscheweg 82. Geslaagd kinderfeest op „Bloemhof" Zaterdagmiddag werd onder veel be langstelling het seizoen voor de speeltuin ver. „Bloemhof" ingezet met een kinder feest Onder de aanwezigen behoorde o.a. de burgemeester dr. H. J. Lovink en de directeur van gemeente-werken ir. Waar denburg. Gelukkig liep de weergesteldheid nog al mede! Ter gelegenheid van deze spelen wapperde op verschillende hoeken van het Bloemhofkwartier de frissche driekleur! Een vroolijke afwisseling was het muzi kale gedeelte van de RK. Harmonieverg. „Leo XHI" hetgeen de gezellige drukte belangrijk verhoogde. Nog was er een ver loting van door jongens en meisjes van de speeltuinvereeniging zelf vervaardigde werkstukken als houtsnijwerk, figuurzagen en handwerkjes etc. De prijzen waren op aardige wijze ge- exposeerd in een op het terrein speciaal aangebrachte tent. De spelen hadden een geanimeerd verloop, waarop het energieke bestuur en de leden met voldoening op kunnen terugzien. Hieronder volgen de uitslagen der ver schillende spelen: Baldragen: 1. Kees de Groot, 2. Anna Ketel, 3. Nellie Borst, 4. Annie Bruines, 5. Dit Idenburg, 6. Jan Mulder, 7. Emmie van Geen, 8. Jantje Domburg, 9. Jas van Deuren, 10. Jo de Jong, 11 Floor van Dolder, 12. Willie van Keulen, 13 Marietje Heemrood. 14. Marietje van Leeuwen, 15. Gerrie Voskuil, 16. Nico den Hoed. W. Kootje Spies, 18. Piet van Loo, 19. Wim Tuinenburg. 20. Nellie Hesseling, 21. Sjaan Spaan. Hoepelspringen: 1. Lijntje Klein, 2. Sjaan Idenburg, 3. Rika van Geen, 4. Marie van Deuren, 5. Alie de Bree, 6. Catrien de Graaf, 7. Marie Voskuil, 8. Janna Kers bergen, 9. Fineke Heijmans, 10. Annie van Dolder. Zakloopen: 1. Jan Voorwerk; 2. Theo v. Schaik; 3. Thijs Tuinenburg; 4. Koos de Jong; 5. Cornelis Krotje; 6. Karei v. Vliet; 7 IJs. Tuinenburg; 8. Wim Vonk; 9. Cees de Jong; 10. Henk Hesseling; 11. Gerrit van Geen; 12. Henk de Groot. Naald- en draadspel: 1. Tonie Bal: 2. Jannie Snel; 3. Kuna van den Berg: 4. Greta Vaartjes; 5. Rika Rogaar; 6. Ma rietje Spaan; 7. Sanna Helnen; 8. Jannie Heemrood; 9. Lenle Heineman. Baldrijven: 1. Jacob de Groot; 2. Henk den Uijl; 3. Leo Bakker; 4. Anton de Jong; 5. Ko de Witte; 6. Aart de Bruin; 7. Dirk de Groot; 8. Martie van Dolder; 9. Hannie Bloos; 10. Andries van Dolder. Popslaan: 1. Grietje Rogaar; 2. Boukje Hoogendoorn; 3. Corrie van Dolder; 4. Coba de Groot; 5. Truus van Beek; 6. Paulina Lamfers; 7. Toni Zonneveld; 8. Trijntje Voskuilen; 9. Jo Heemrood. Tonrollen: 1. Jas Kersbergen; 2. Tinus de Graaf; 3. Willem van Keulen; 4. Albert de Graaf; 5. Jan Vonk: 6. Jan de Brave; 7. Harm Naber. Balrijden: 1. Cor van Leeuwen; 2. Corrie Brunesse; 3. Mien van Beek. Wedloop met hindernissen1. Henk de Jong; 2. Frans Lamfers; 3. Theo Bakker. Auto botst tegen winkel aan. Gistermorgen heel vroeg had op den Steekterweg alhier een auto ongeval plaats Een personen auto uit Den Haag, waarin een 5-tal personen zaten, is bij het passeeren van de Gouwsluische brug tegen een steenen paal gereden en terecht gekomen tegen het winkelpand staande op de hoek van het Jaagpad, bewoond door de fruithandelaar G De geheele zijgevel werd hierdoor vernield, terwijl de auto de winkel binnendrong. Van de inzittenden werd een dame aan het hoofd verwond: haar werd door dr. de Graaf heelkundige hulp verleend. De zwaar beschadigde auto werd door kraanwagen van den heer Jac. Boot weg gesleept. In den winkel werd eveneens veel schade aangericht die evenwel door verzekering wordt gedekt. De oorzaak van het ongeval wordt toe geschreven aan het zware schokken van de auto, waardoor de bestuurder het be heer over hef stuur verloor. Ondanks het vroege uur was er zeer groote belangstel ling. In de Emmalaan kwamen gister morgen een 2-tal wielrenners, toen zij voor een auto moesten uitwijken, in een langs den weg gelegen sloot terecht; belden wisten zich spoedig op het droge te wer ken, zoodat zij met den schrik en een nat pak vrij kwamen. Zaterdag werd bij de politie door den aannemer H. aangifte gedaan van diefstal van grint van het door hem in aanbouw zijnde werk aan de van Eeghenstraat, waardoor genoemden aannemer regds eer der materiaal werd vermist. Dank zij het onderzoek is de dader bij de politie be kend; tegen hem zal proces-verbaal wor den opgemaakt. Zaterdagmorgen omstreeks halfelf werd de brandweer gealarmeerd voor een brand bij J. Gr. in de Raadwijkstraat. Het bleek, dat bij hem op een slaapkamer een ledikant en eenig beddegoed in brand was geraakt. Buren en voorbijgangers wisten echter met eenige emmers water den brand te blusschen zoodat de brandweer met een 2 tal motorspuiten onverrichtter- zake kon inrukken. Verbrand is een ledi kant met eenig beddegoed. De brand is waarschijnlijk ontstaan door het spelen van een kind met lucifers. De schade wordt door verzekering gedekt. Zaterdag werd door zekere B. in de Spoorvaart een drijvende Kano-boot ge vonden. Inlichtingen te bekomen aan het i politiebureau. De heeren J. L. J. Gaillard, P. Kruijt en H. Hoekstra alhier werden aangewezen en benoemd in de examencommissie voor het Mulo-diploma voor de examens die dezen zomer te Utrecht zullen worden gehouden. Naar wij vernemen is het 2»/- jarig dochtertje van de fam. de H. dat eenige weken geleden naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden werd vervoerd daar het lijdende was aan nekkramp, aldaar aan de gevol gen overleden. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Elisabeth, dochter v. J. Koops en M. Koole Gijsbertus, zoon van K. Anker en Jacoba Woudenberg Wilhel mina Hendrika, dochter van J. A. Jacobi en C. W. Zimmerman. Loop der bevolking. Gevestigd: E. Voordouw, dienstbode, v. Alphen aan den Rijn G. LlttoiJ, chauf feur en gezin van Schiedam. Vertrokken: A. Zaal naar den Haag J. J. Klaassen, dienstbode naar Rietveld A. J. v. d. Dieien, dienstbode n. Woer den A. J. M. van Leeuwen, dienstbode, naar Woerden J. Pais, dienstbode naar Hilversum C. J. van Zij'derveld, han delsreiziger naar Rotterdam A. van Scheppingen, dienstbode naar Mijdrecht A. Benschop, bakker naar Barwouds- waarder D. van Bergen Bravenboer, ar beider, naar Amsterdam A. Dietrich, dienstbode naar Duitschland. ALKEMADE. Burgerlijke Stand Geboren: Petrus Cornelis Maria, z. van Raynerius Johannes de Jeu en van Maria Adriana Zandvliet: Janna Neeltje, d. van Pieter Post en Wilhelmina Hijzelendoorn. Overleden: Harm Kattenberg. oud 7 weken, zoon van Harm Kattenberg en Wil- lemina Vrolijk; Hendrica van der Voort, oud 65 jaar, echtgen. van Reinier Struive. Getrouwd: Pieter Johannes van der Meer, jm. oud 24 jaar, te Leiderdorp en Geertruida Johanna van Kampen, jd. oud 27 jaar. Loop der bevolking. Gevestigd: C. Gooszen, van Nieuwer- Amstel; F. Bouma, van Benthuizen; A C P. Zegers en gezin, van Hilversum; J. Pouw. van Heemstede; H. J. de Jong, van Amsterdam; M. J. Klein, van Alphen a.d. Rijn; H. P. van der Poel, van Heiloo; M. J. en E. P. Olyerhoek, van Warmond; M. J. Baak, van Woubrugge; C. A. G. Zoetemelk, v. Lisse; J. G. Wolvers, v. Woubrugge; H Kattenberg en gez., v. Warmond; J. v. d. Veer, v Haarlem; C. v. d. Meer, v. Leiden; B. Espelage, van Leiden; C. A. de Haas, van Warmond; M. J. van Seggelen, van Warmond; A. M. Versteeg, van Leider- oorp; J. M. Olsthoorn, van Uithoorn; A. H Hoogkamer, van Warmond; M. M C. van der Ploeg, van Leiden. Vertrokken: L. Lems, naar Woubrugge: J. C. Wesselman. naar Ter Aar; J. A. Uljee, naar Oudendijk; E. Beek en gezin, naar Groningen; J. C. van Klink, naar Leiden: C. J. A. de Vette, naar Woubrugge; C J. Westgeest, naar Leiderdorp; p. H van der Poel. naar Leiden; H. P. Duiven voorde en gezin, naar Lange Ruige Weide; G. van Hameren, naar Haarlemmermeer: Q W. Straver, naar Koudekerk; P. J. Olyerhoek, naar Warmond; C. C. Borst, naar Woubrugge; C. Weenink, naar Lei den; A. Ph. Keyzer, naar Kethel; A. J. Rotteveel, naar Amsterdam; J. Koek, naar Zoetermeer; M. C. Helleman, naar Rot terdam; A. Betlehem en gezin naar Leeu- warderadeel: W. R. de Jong. naar Tilburg J. C., Q. E. en M. Q. A. van Hameren, naar Haarlem: Th M. van der Meer, naar Lei muiden; E. J. van Haastrecht, naar Noord wijkerhout; C. J. van Haastrecht naar Noordwijk; L. Ch. v. d. Meer, n. Leiden; M C. Heemskerk, naar Noordwijkerhout: J. M Hassing, naar Stompwijk; A. J. M. Halvemaan, naar Hilversum; Th. W. Don- gelmans, naar Woubrugge: L. Klomp, n. Haarlemmermeer; E. J. Hogenboom, naat Leimuiden; A. M. Tersteeg, naar War mond: J. Wolvers en gezin, naar Rijn- zaterwoude; G. J. van Kampen, naar Voor schoten. BOSKOOP Burgerlijke Stand. Geboren: Elisabeth Wilhelmina, d. van S. J. den Edel en B. P. E. Speelmans Cornelis, z. v. L. P. J. Burggraeve en KI. Hoogervorst, Jan, z. v. J. v. Eijk en M. v. d. Vliet. Verkeersongeval. Hoe gevaarlijk het is om een zijstraat uit te rijden, zonder te letten op den hoofdweg en geen gehoor te geven aan het bordje „Wielrijders afstappen", bleek ook thans weder. Een meisje kwam per rijwiel de Bootstraat uitrijden, doch juist bij den hoek voor den winkel van den heer Hooftman, werd haar rijwiel gegre pen door een van de brug komende vrachtauto. Ha.ar zoo goed als nieuwe rijwiel moest er aan gelooven en werd ernstig bescha- c' 'd. Doch gelukkig bleef zij zelf onge deerd. Van een wissen dood gered. Toen de heer Jaap Hollenberg in de Biezen wandelde, zag hij een kind in de Vv caeiing dry ven. Hij bedacht zich geen oogenblik, doch spro.Xj, dadelijk gekleed te water, met het gevolg, dat hij het 2-jarig zoontje van oen heer Schoemaker, wonende aldaar, van een wissen dood mocht redden. Kopje onder in de Wetering. Aan den Zijdeweg had een bewoonster van den Voorweg uit het naburig Hazers woude, doordat zij uit moest wijken voor een autobus, het ongeluk met haar rij wiel tegen een verhooging aan den kant van den weg te rijden, en vervolgens kopje onder in de wetering te geraken. Door toe geschoten nulp kon zij spoedig gered wor den, terwijl zij ten huize van de familie Hornemann van droge kleederen werd voorzien Daar zij door den val een arm had verwond, moest zij vervolgens door een dokter verbonden worden. Gevonden voorwerpen. Aan het poli tiebureau alhier zijn inlichtingen te beko men omtrent onderstaande gevonden voorwerpen: kindertaschje, zllv. broche, zakdoek met geld, rozenkrans met 3 krui zen, jongensmuts, broche en portemon- naie met inhoud. Aan het postkantoor alhier zijn als onbestelbaar terug te bekomen: een brief aan de Wed. P. Verweij, Rotterdam, D. Voordam, Alphen en een briefkaart zon der adres. Gedurende de afgeloopen week wer den in de bad- en zweminrichting 88 heeren-, 160 dames- en 53 volksbaden ge nomen. Onze plaatsgenoot, de heer Jac. van Lomwei, behaalde op het Nat. Solisten concours te Amsterdam, als tubanist een len prijs in de eerste afd. met 195 punten. KOUDEKERK. Loop der Bevolking. Gevestigd van Hazerswoude P. den Boei en gezin van 's-Gravenhage M. Leka van Rijnzaterwoude E. J. Kraan van Hazereswoude J. Vermeer en gezin van Alkemade G. W. Straver, van Leiden A. M. Lintzen van Hazerswoude W. v. d. Mey van Harberland A. en P. Wester terp en P. de Vries. Vertrokken naar Hazerswoude A. en K. Reyneveld naar Leiden D. Slegtenhorst naar 's-Gravenhage H. Vitters en ge zin naar Alphen a.d. Rijn J. T. van Tuil en gezin naar Hazerswoude D, Vergunst en gezin A. v. d. Haven C. B. Selier en gezin D. Hoogeveen. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes z. van P. G. J. Smit en A. Peters Pieter z. van P. G. J. Smit en A. Peters Jacob z. van C. Cok en van A. Touw. LEIMUIDEN. Loop der bevolking. Ingekomen van Sijbekarspel, A. Smith en gezin, landarbeider, Vriezekoop No. 374 van Uithoorn: H. Liebeton en gezin, vee houder, Vriezekoop No. 373; van 's Gra venhage: M. M. van der Lee, zonder, Bil- derdam No. 404; van Uithoorn: K. Vos- hart en gezin, veehouder, Dorpsstraat No. 344; van Weesp: C. C. F. van der Sijs, onderwijzeres Woudsche Dijk No. 350; van Amsterdam; L. Specher. dienstbode. Dorpsstraat No. 139; van Reeuwijk: M. v. Vliet, dienstbode, Kattenbrug No. 430; van Moordrecht: P. M. Koster, zonder. Tol huis No. 422; van Alkemade: Th. M. van der Meer. zonder. Woudsche Dijk No. 348. Vertrokken: naar Noordwijkerhout: Ju- lianaplein No 19 ,P. M. van Zon en gezin, veehouder: naar Bloemendaal, Tweede Doodweg No 15. P. J. de Vos. arbeider; naar Vlachtwedde: Veelerveen B 545, A. Hazeborg en gezin, bedrijfsleider; naar Leiden, Haarlemmerstraat No. 57, A. A. den Haan dienstbode; naar Kamerik: Teckop D 4, J. Kesting, veehouder; naar Loenen. C. B. Kesting. zonder; naar Rijn zaterwoude. Dorpsstr. No. 45. C. M. Kerk vliet, dienstbode; naar Woerden: Meisjes patronaat, W. A. van Galen- n,, hugowaard: Middelweg D 43' n winkelier; naar Oegstgeest- L p»,6 en gezin. Warmonderweg No?j Haarlemmermeer: Leimuiderdiii, H. Gijzenberg, veehouder; naar r broek, St. Nicolaasgesticht, C m - boom, dienstbode; naar' Znrtl Weipoort, M. A. Kok, dienstbode NIEUWVEEN. GEMEENTERAAD. De winkelsluiting Gemeenteled,„J De loonen. De Raad kwam in openbare bijeen. Na opening en vaststelling der ïwv richtte de voorzitter zich tot weft C. Hogervorst en wenschte hem onir mens den Raad geluk met zijn Gn Huwelijksfeest. Onder de ingekomeV ken bevond zich een verzoek om steun 3 personen, die nog geen jaar lid van organisatie zijn. B. en W. stellen voo de bepaling te handhaven van een lid zijn. Wijken wij daarvan af dan er geen eind aan. Intussehen zijn z.i het werk gesteld. Het voorstel van W. werd goedgekeurd. Volgde een se ven van de Ned. Herv. Kerkvoogden de goten van het kerkgebouw. In de v vergadering is de helft van f 175 t- zegd voor vernieuwing der goten- nu zich het eigenaardige geval voor da gemeenteopzichter een berekening 1 maakt heeft groot f. 87. De heer de zou een gespecificeerde rekening zien van den opzichter Pieterse. De Plomp vraagt zich af welke ongeriev gemeente kan krijgen als zij het geld toestaat. Als de kerk het volle b krijgt is de Gemeente overal vanaf nen afzienbaren tijd moesten er toe heel nieuwe goten gemaakt worden 1 alg. st. werd besloten f. 175 te beta Een verzoek van 5 melkventers 0 Zondag het melkventen te verbieden.' melkventer wenschte niet te teekene wil Zondags blijven venten. De voo merkt op, dat er gelegenheid is om dags tot 12 uur melk te halen. Na d sie wordt met 52 stemmen het ve aangenomen; Zondags mag dus geen meer rondgevent worden. De voo deelde hierop mede dat in een vorige gadering de sluitingstijd is vastg- voor kapperszaken, doch daar schuil fout in. Thans wordt besloten da kapperszaken tijdens den zomertijd langer en tijdens den wintertijd 1 langer geopend mogen blijven boven wettelijken sluitingstijd. De voo deelde voorts mede, dat het veel gekost heeft een leening te sluiten, gelukt f4000 te leenen tegen 5 'I-. lossen binnen 10 jaar. Goedgekeurd, gen eenige af- en overschrijvingen. W. stellen voor om het uurloon v arbeiders in gemeentedienst te stelle 40 op 30 cent per uur, dus van f.1 f. 13.20 per week. De heer de Gem hier sterk tegen op; dat is z.i. geen om voor te werken. Bij stemming 1 het voorstel aangenomen; tegen ste de heeren Bokkesteyn en de Geus. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. GeborenChristiaan, z. van C. van wijk en M. Kraan Gretha Hermr van E. Lammertse en A. de Ru nus Johannes Petrus, z. van P. Th en P. H. Brok Pieter, z. van D. A en N. van Eijk Gerrit, z. van G. K J. den Breejen Johannes, z. van J., Tol en J. Vermeij Arie, z. van M.' Vliet en C. A. de Bruijn Adam T" z. van T. Boere en S. Metselaar, Kinderen gered. Een 3-jarig kind van den heer 0. in een onbewaakt oogenblik in de aan den Onderweg. De moeder dit ongeval bemerkte mocht gelukkig kind, £it reeds zinkende was redde Ook een 2-jarig kind van den lan wer B. aan den Breedeweg geraak water. Een bewoner van dien weg die ongeval bemerkte, kon met moeite I kind nog redden. Een juist passeere dokter van 's Gravenhage gelukte heJ kind weder tot bewustzijn te brenge Bij de arbeidsbeurs alhier staan een 70-tal werkzoekenden ingesehrer Aan het postkantoor werd ged_ de maand Me j.l. ingelegd f.4704.34. Te betaald f. 5403.60. Het laatste dwr kantoor uitgegeven boekje draagt nummer 3941. Door de N.V. Papierfabriek Schoone Haas" alhier zal een con worden afgesloten voor de afname de aan de gasfabriek geproduceerde Aan de Noordkade is het nieuw bouwde waageebouwtje geheel sereeo het kan spoedig in gebruik worden e men. De heer W. Los. Noordkade isL- waagmeester benoemd. De provincie Zuid-Holland heef boerderij van den landbouwer aangekocht ter verbreeding var1 ne pad. Met de afbraak zal spoedig begonnen. Aan de Chr. school aan de 0r. laan is de heer A. van den Ber„ benoemd tot tijdelijk onderwijzer. Steunt, bij gelijken P"!s en De Nederlandsche Industrie- Hiermede dient gij Uw En bestrijdt gij de werkloos

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 12