SPAART UW GELD N.V. LEIDSCH DAÊBU LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 4 Juni 153 ONZE BB1DGE-RUBRIEK. SPORT. TUIMELTJE EN KRUIMELTJE IN HET KABOUTERLAND. en koopt slechts daar, waar het goed en HET GOEDKOOPSTE IS AGENDA. BURGERL. STAND v. LEID RECHTZAKEN. LXI. DE INFORMATIE DOUBLE. Heeft men bij een informatie double van 1 Sans Atout zelf als regel in handen een spel van algemeene sterkte, speciaal in Schoppen en Harten waartusschen men den partner wil laten kiezen, bij het doubleeren van een 1 bod in een kleur zal als regel in meerdere of mindere may een 3 kleuren spel aanwezig zijn met als zwakste kleur die welke door de tegen partij is geannonceerd. Vaste regel is dit wel niet en er doen zich eveneens geval len voor waarin 'ook in de geannonceerde kleur sterkte aanwezig is doch het mee- rendeel van de spellen waarop een infor matie double wordt gedaan is toch wel een 3 kleuren spel waarbij dus elk bod hetwelk de partner zou kunnen doen, voor het eigen spel convenieert. Is juist in de geannonceerde kleur top- kaartsterkte aanwezig, dan zal een in formatie double gedaan worden omdat men in het bezit is van 1 zwakke kleur en indien deze door den partner mocht worden geboden, zelf in de gelegenheid is hierna Sans Atout te bieden. Een van de meest belangrijke punten waarmede rekening gehouden moet wor den alvorens tot doubleeren over te gaan, ls dat men eerst goed nagaat wat het ge volg is van elk bod hetwelk men van den partner zou kunnen hoo'ren en tevens wat het gevolg zou kunnen zijn indien de partner eens een waardeloos spel heeft. Men vergete niet dat de openingsbieder een zekere kracht, ook aan topkaartslagen heeft aangeduid. Doubleert men zijn bod en de partner van den openingsbieder kan uit zijn spel nagaan dat hij ongeveer over de geheele resteerende kracht in het spel beschikt, dan zal deze redoubleeren om hiervan kennis te geven. De partner zal nu naar alle waarschijnlijkheid passen omdat het bieden opengebleven is en hij geen kracht heeft. Nu bestaat de groote kans dat elk bod hetwelk gij of uw part ner doet gedoubleerd wordt met zeer on aangename gevolgen. In de praktijk heb ik herhaaldelijk meegemaakt dat na een redoublet 3 verschillende kleuren werden geboden om aan een double te ontkomen en ten slotte een 700 tot 1100 strafpun- ten werden verloren. Ook al zal dit echter niet gebeuren dan zij men er toch steeds op bedacht dat de grootste kans is dat de partner de zwak ste kleur biedt welke men in de eigen hand heeft. Een dergelijk bod moet men kunnen verdragen dan wel men moet in staat zijn zelf een andere kleur te bieden of in Sans Atout door te gaan. Is echter aan alle eischen voldaan, spe ciaal wat topkaart sterkte betreft, dan is in de meeste gevallen een informatie double te verkiezen boven een gewoon overbod om de 2 volgende redenen: le. Het drukt een grootere sterkte uit dan voor een gewoon nabod vereischt zou zijn, hetwelk uit defensieve overwegingen om minimum kracht gedaan zou kunnen worden en dwingt den partner tot het annonceeren van zijn beste kleur, die hij anders wellicht niet zou hebben kunnen laten hooren. 2. Het geeft gelegenheid tot het uitwis selen van informaties omtrent elkanders spel, op 'n lager niveau dan bij een over bod wellicht het gevolg zou zijn geweest. In zeer vele, zoo niet de meeste, leer boeken over Bridge, wordt de informatie double gerangschikt onder de verdedi gingsbiedingen d.w.z, die biedingen die gedaan worden om informaties te ver strekken omtrent het spel met de bedoe ling de meest juiste verdediging te zoe ken tegen het bod hetwelk door de tegen partij is gedaan. Dit is mi onjuist geredeneerd en de goed gefundeerde informatie double is juist een aanvallend bod, is juist bedoeld om, indien dit maar eenigszins mogelijk blijkt, zelf het initiatief te nemen. Het geeft als regel meer sterkte aan dan voor een gewoon openingsbod is vereischt en het feit dat gedoubleerd wordt en niet wordt geboden is alleen te wijten aan de omstandigheid dat vermoedelijk het spel van den doubleerder dusdanig is dat hij elk bod van den partner niet alleen kan verdragen doch ook steunen. Indien 1 Schoppen is geboden en men heeft Sch 10 Ha Heer-Vrouw-10-7-6- Ru Aas-9-6- K1 Heer-Boer-10-7- dan zal. niettegenstaande de Hartenkleur sterk is. een doublet te verkiezen zijn boven het bieden van 2 Harten. Het is mogelijk dat de partner voor die kleur in het .geheel geen steun heeft doch, in het bezit van een goede Ruiten of Klaver kleur deze kan noemen dan wel naar Sans Atout gaan indien hij over een goede dekking in Schoppen beschikt Op die wijze bereikt men dat hii deze informatie op een laag niveau kan ver strekken terwtil hü na een bod van 2 Har ten 2 Sans Atout dan wel 3 Ruiten of 3 Klaveren zou moeten bieden hetwelk ver moedelijk voor hem te hoog zou ziin. Aangezien men een bod van 2 in een kleur ook informatief kan doubleeren, spreekt het van zelf dat waar dit bod van de tegenpartij grootere kracht verraadt, ook voor de double grootere kracht aan wezig moet zijn. Ik zou dit dan ook alleen willen adviseeren indien minstens 4 top kaartslagen aanwezig zijn en .indien men tevens in het bezit is van een sterke bied- bare kleur voor het geval de partner een minder passende kleur noemt. Hierbij moet ik echter waarschuwen te gen het volgende: Zooals velen uwer we ten wordt door spelers meermalen gebruik gemaakt van het Culbertson systeem, waar bij een openingsbod van 2 in een kleur het meest sterke spel annonceert n.l. een spel met minstens 5 tot 5'/i topkaart- slag en waarbij van den partner absoluut geëischt wordt dat hij het bieden open houdt tot de manche is bereikt. Speelt men tegen een tegenpartij waarvan men weet dat zij dit systeem huldigen, en men zou een spel hebben waarop men onder normale omstandigheden informatief zou doubleeren, dan mag men dit in dit geval niet doen. Het is duidelijk dat de beide andere spelers absoluut zwakke spellen moeten hebben en doubleert men nu dan ontheft men den partner van den ope ningsbieder van den plicht het bieden open te houden. De eigen partner is ge noodzaakt op een waardeloos spel te bie den en de groote kans bestaat, dat men zelf in een te hoog contract verzeild raakt en gedoubleerd wordt Zwijgt men echter dan zal de tegenpartij moeten bieden en doorgaan tot zij een Manchebod bereikt heeft en bestaat de groote kans dat hij dit wellicht kan doubleeren. Ter nadere inlichting voor mijn lezers wil ik nog de volgende voorbeelden geven: Zuid biedt 1 Harten. West moet doublee ren indien hij heeft: Sch, Heer-10-9-6 Ha. 4 Ru. Aas-Vrouw-6-2- Kl. Heer-Vrouw-Boer-3 Zuid biedt 1 S A Oost moet doubleeren indien hy heeft: Sch. Heer-Vrouw-8-3- Ha. 8-3- Ru. Aas-Heer-8-4- Kl. Heer-Vrouw-10 en eventueel na 2 Harten 2 Sans Atout bieden. Zuldt biedt 2 Schoppen. West moet dou bleeren Indien hij heeft: Sch. 2 Ha. Aas-Heer-Boer-4- Ru. Heer-Vrouw-10-3- Kl. Aas-Vrouw-10-6- Zuld biedt 1 SA. West moet doubleeren indien hU heeft: Sch Vrouw-Boer-9-4- Ha. Aas-Vrouw-3- Ru. Aas-Boer-10 KI. Heer-Boer-10. Zuidt biedt 1 Ha. West moet doubleeren indien hij heeft: Sch. Heer-Vrouw-9-2- Ha. Aas-Boer-5- Ru.7-6- Kl, Heer-Vrouw-10-6- en eventueel na 2 Ruiten van zun partner 2 Sans Atout bieden. A. J. VERSTEEG. RECLAME. Aan de deur wordt niet gekocht, is vaak het parool. Voor de levering van „DE VELUWE" wordt echter gaarne een uitzondering gemaakt. Al onze Kruidenierswaren zijn hygiënisch verpakt, meest in blik of keurige car- tonnen doozen, waardoor aan de na- deelen van los uitgewogen waren, die veel van hun waarde en frischheid verliezen, en de onhygiënische be handeling in de vaak open en onreine bewaarplaatsen in pakhuizen en winkels, een einde is gemaakt Door grooten omzet en organisatie garandeert „DE VELUWE" U steeds versche waar. De kwaliteiten zyn prima, de pruzen concurreerend en wanneer U tot onze afneemsters be hoort, kunt U zonder verplichting profiteeren van de hooge korting of spaarbons, die inwisselbaar zyn tegen luxe- of huishoudelyke artikelen welke ver beneden winkelprijs be schikbaar worden gesteld. 929 N V. Handel Mij. DE VELUWE 's-CRAVENHACE Scheepmakersstraat - Tel. No. 771850 VOETBAL. WERKLOOZEN-COMPETITIE. De uitslagen van deze week zyn: R.K.W.—L.V.V.O. II 5—2; W.B.A. II— Metaalbew I 1—11; W.B.A I—Metaalbew. II 7—1. Het programma voor volgende week luidt: Maandag 6 Juni: R.K.W.L.V.V.O.I, Sportmanterrein. W, Schouten. Donderdag 9 Juni: VolkshuisL.V.V O. II, D.V.S.-terrein, A. Hillebrand. Vrydag 10 Juni: Metaalbew. I—W.B.A. I Politie-terrein. Richard v. Gelder. ATHLET1EK. INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN TE HAMBURG. Overwinningen van rnej. Schuurmans en Zeegers, Voor 4500 toeschouwers werden te Ham burg internationale wedstrijden gehouden, waaraan ook werd deelgenomen door een drietal Hollandsche athleten, In de 4 maal 100 Meter estafette liep het Duitsche Olympische team meg be staande uit Koernig, Lammers, Borch- meyer en Jonath. Het viertal maakte een uitstekenden indruk. De 100 Meter ging tusschen Jonath, Ber ger en Koernig. Jonath won ditmaal met den Hollander op vrij grooten afstand op de tweede plaats en Koernig derde. Bij de dames won onze landgenoote mej. Schuurmans op zeer gemakkelijke wyze het nummer 100 M. in den tyd van 12.1 sec. De 5000 M., waaraan onze landgenoot Jan Zeegers deelnam, ging hoofdzakelijk tusschen Holthaus, Dleckmann en Zeegers. Gedurende de laatste halve ronde ge raakte Dleckmann achter. Het werd nu een strijd tusschen Zeegers en Holthaus. Met een fraaien spurt en een voorsprong van slechts eenige meters kwam onze land genoot als eerste door de finish in den tyd van 15 m. 16.4 s. Een mooi resultaat! De voornaamste uitslagen luiden: 100 Meter: 1. Jonath 10.4 sec.; 2. Berger 10.7 sec 3 Koernig 10.7 sec. 5000 Meter: 1 Jan Zeegers 15 min. 16.4 sec.; 2. Holthaus 15.16.8: 3. Dleckmann 15 min. 20 sec. 100 Meter voor dames: 1. Mej. Schuur mans 12.1 sec.; 2. Frl. Wolnes 12.4 sec. By de 4 maal 100 Meter estafette zege vierde het Duitsche Olympische team, waarin medellepen Koernig, Jonath, Lam mers en Borchmeyer in den tijd van 41.9 sec. -o ROEIEN. DE WEDSTRIJDEN VAN DE „KONINKLIJKE". Njord's Jonge Acht in den eindstrijd. By de gisteren voortgezette wedstryden van de .Koninkhjke" zyn de volgende resultaten verkregen in de eindstrijden. Twee zonder stuurman: Triton (Roelof- sen en jhr. Roëll) onbeslist met Nereus (Bon en De Wit). Om haar roeiers te spa ren voor de wedstrijden van heden wilde Nereus niet overroeien. Oude skiff: 1. Laga (v. Dongen) in 7 min. 49 2/5 sec.: 2 Arsa (Boerma) op 4 lengten. Overnaadsche skiff: 1 Willem III (Gme- lig Meyling) in 8 min. 27 sec.; 2. Ar'sa (Ooms) op 2 lengten. Jonge skiff A: 1. Willem III (Schroder) in 7 min. 55 sec.; 2. Amstel (Gosselaar Beertai ver achter. Verder zyn er voorwedstrijden gehou den: Overnaadsche Vier: le heat. 1. Am- stel, 8 m. 20 sec.; 2. Nereus. 2e heat 1. Argo, 8 m 20 sec., 2. Cadet ten. 3e heat: 1 Triton. 8 m 15 sec.; 2. Laga. Jonge Acht B: De eerste heat brengt Njord en Laga tegen elkander De ploeg van Laga vormt een beter geheel neemt de leiding, doch by' het clubhuls van Nereus komt Njord door een spurt gelijk. Het is echter van korten duur, want Laga loopt weer iets uit om met één lengte te winnen in 7 m. 4 4/5 sec.. 2 Njord in 7 min. 9 3/5 sec. De laatste heat. tevens de laatste race van den avond, brengt de Dare Devil Club tegen Argo. Laatstgenoemde ploeg iaat dadelijk beter technisch werk zien en neemt daardoor de leiding, die bij de Ber- lagebrug tot reeds één lengte is vergroot. Het waterwerk van de Dare Devil Club is somwyien zeer slecht. Argo wint daardoor verder gemakkelyk ln 7 min 161/5 sec., 2 Dare Devil Club op twee lengten in 7 min. 23 2/5 sec. Njord komt derhalve als snelste tweede in de beslissing. 141. En intusschen stonden Tuimeltje en Kruimeltje rillend van de koude aan den waterkant, want toen ze midden in de sloot waren had de wind hen ineens een ruk gegeven en kwamen ze weer op het land by de torretjes terecht. Die wind kan jullie niet uitstaan, zei het torrenmoedertje, maar als ik ooit nog eens iets te zeggen kryg, zal ik hem wel klein maken, en ze haalde haar zakdoek voor den dag en begon te snikken. 142. We moeten maar probeeren ergens een bruggetje te vinden, zei Kruimeltje, en Tuimeltje, die daar nog niet aan gedacht had, vond dat een reuze-idee. We ver trekken. zeiden ze tegen de torrenfaipilie en gingen langs den slootkant verder En nog geen halfuur daarna kwamen ze warempel de drie kaboutertjes in rouw mantels tegen. We leven nog hoeragilde Tuimeltje, we gaan direct mee en huppelend renden ze naar huis. KORFBAL. NA-COMPETITIE. Zooals reeds by de instelling door som migen werd voorspeld is geschied; de na- competitie der Westeiyke le klassers is mislukt! Seriewedstryden en uitstel hebben het verloop zóó vertraagd, dat het.onmogeiyk bleek de na-competitie vóór het gesloten seizoen uit te spelen. Bovendien hebben eenige deelnemers, w.o. Fluks, zich terug getrokken. Dientengevolge heeft het Bondsbestuur besloten de na-competitie nu reeds als geëindigd te beschouwen De voor morgen vastgestelde wedstryden komen dus te vervallen. o ZILVEREN KORF. De eindstryd om den Zilveren Korf, tusschen Het Zuiden en D.T.V., wordt ge speeld op het terrein van Oosterkwavtler te Haarlem. WIELRENNEN. SWIFT. Morgen zal er een 60 K.M. trainingswed- stryd gereden worden voor A en B-klas- sers. Samenkomst der deelnemers 8.30 uur in het clublokaal N Beestenmarkt, ver trek 9 uur naar de startplaats. DUIVENSPORT. LEIDSCHE COMBINATIE VAN POSTDUIVENLIEFHEBBERS Men schrijft ons: De Leidsche combinatie van postduiven- liefhebbers is er in geslaagd een beter in- korflokaal te krygen als voorheen, zoodat een ieder daar kan komen. n.l. Boerhaave- straat No. 13. Zij houdt ter gelegenheid daarvan een stedehjke vlucht op Orleans. Er zyn nog vereenigingen in Leiden welke niet aangesloten zijn. Dit is nu geen bezewaar meer. De voordeelen, die men door deze instelling heeft, wegen ruimschoots op tegen de geringe bijdrage die men daarvoor heeft. Het secretariaat is gevestigd Lage Rijn- dyk 96. RECLAME. SHANTONELL de mooiste kwaliteit zijden linnen, in alle kleuren qy voorhanden ZIJDEN LINNEN nuel moderne JO raoe/on ZIJ EN LINNEN bij ons zeer ra aparte fantasie:dessins ZIJDEN LINNEN Brodé en ajour nn alle kleuren Haarl.straat h. Donkersteeg 2-4-6 984 Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Niet zoodra heeft de vraag zich iets verruimd in den veehandel, of de koopman toont zijn meerdere activiteit door tc zor gen dat hij wat meer heeft aan te bieden. Zulks gaat natuurlijk gepaard met duurdere inkoopen en alzoo stond er gisteren op de groote markten als alhier te Leiden zoowel als te Leeuwarden en Zwolle meer aanbod. Aangezien we nu van het drukke seizoen van de weide lammeren-handel zijn is zulks tegen den gewoonte in. Men heeft er dan ook geen voordeelen mede be haald. Integendeel want de handel was bij wat hoógere prijzen heel wat stugger en de prijzen vielen tenslotte weer wat terug. Vooral hier op de Leidsche markt was zulks het geval, want we zagen nog heel laat veei vee onverkocht. Niettemin bleven de prijzen toch bevredigend. Vooral de eerste soorten bleek de slager noodig te hebben.. i Toch was op iets hoogere prijzen ge rekend vandaar het trage verloop van den handel. Kalveren gingen te Zwolle en Leeuwarden vlug van de hand en wat duurder doch hier op de Leidsche markt namen de prijzen daarentegen wat af. De lammeren voor de weide en ook de zuiglammeren gingen er wel in vooral het Texelsche goed. doch voor Groningers en Meerlammeren bleek de ambitie er niet voldoende om van een vlotten handel te kunnen getuigen. De Groningsche of Friesche soorten zien we in de toekomst geheel van het tooneel verdwijnen. Sedert de Engelsche markt voor ons product is gesloten is deze kwaliteit haast niet meer tc plaatsen. Men zoekt een fijn vleezig schaap voor de Franschc of Belgische markten. We vernamen van de exporteurs dat de consenten nog slechts een week zullen gelden en dat dan het contingent voor Frankrijk tot 1 Juli a.s. is geöindigd. Voor deze laatste export week is bovendien de befing voor de uitvoer van 23 ct. op 30 ct. gebracht. De gevolgen hiervan waren heden op de markten merkbiar. Zoo we iuist zijn ingelicht, zal de schapenhandel in de 2e helft dezer maand weinig beduiden. Men dringt er reeds bij de regeering op aan om in Juli eerst het product geboren in 1931 voor uitvoer te bestemmen en dan de 2biglammeren 1932 pas aan de beurt te doen komen. Zulks had o.i. al eerder moeten gebeuren, want de schapen worden nu straks veel te vet Voor zoover ze het reeds niet zijn. Vette varkens en zouters gingen gisteren te Leeuwarden vlug en duurder weg. Zouters en mestvarkens alhier eveneens iets beter. Biggen nog slecht. VAN DER S. Zondag. Jeruël: Samenkomst te 10 uur 6i/2 uur nam. vooni>- Vrije Evang. Gem.: Samenkomst.. 10 uur voorm. en 7 uur nam. Dinsdag. Jeruël: Bijbelbespreking te 8 uur uur ii Woensdag. Prediker: Bidstond van Jeruël, VrUdag. Katwyk-aan-Zee (Gemeen Spr. ds. de Jong van Rynsburg. j, BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop, Hoogewoerd 8 uur Marie, de Trots der Infanterie". Woensdag en Zaterdag n.m 2 uur dag 2 uur en 4 uur 30 njn. Luxor-Theater Stationsweg 8 uur n „De Bloemenvrouw van Lindenau" Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uur dag 2 uur en 4 uur 30 n.m. Trianon-Theater Breestraat 8uurr „Privé-Secretaresse". Woensdag en Zaterdag n.m 2 uur l dag 2 uur en 4 uur 30 mm. DIVERSEN. Zaterdags Inst. v. Praeventieve Gen kunde: Consultatiebureau voor moe kinderen. Haiftwee tot 3 uur nm ting tegen dlphterie 4—5 uur nam Donderdags: Inst v. Praeventieve neeskunde. Consultatiebureau voor holisten. 7—10 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst apotheken wordt van Maandag 30 1... en' met Zondag 5 Jupi a.s. waargenó door apotheek W. Peile, Kort Rapenbure telef. 594. De geneeskundige Zondagsdienst te den wordt van Zaterdagavond 8 uur Maandagmorgen 8 uur waargenomer, de doctoren Kors. De Jager. Seret. en Niemer. Te Oegstgeest wordt deze dienst waargenomen door dr. Hugenholtz. te! GEBOREN. Hendrik Johannes, z. v H. J. H en J. van Polanen Catharina, d. t van Hooven en M. C. Stikkelorum -P Arnoldus. z. v. D. M. Kuivenhoven t Barendse Engelina. d. v. Chr. v. d en C. Eradus Leendert Lambertuf L L. Cavé en C. H. de Vos Ge Johannes, z V. H. Hummé en A. M 1 Cprnelis. z. v. C. Geerling en G. water Sophia Maria, d. v M. J. Sï gers en Th. M. van den Berg Eli»! d. v. P. van der Lut en L. Speeta Marijtje. d. v. C. Aandewiel en W. vu Plas Maartje. d. v. N. v. Leeuwes M. D. Haak Neeltje, d. v. J. J. Jt dijk en A de Mooy Margaretha. I B. A. Kesseboom en C. Verhoeven - drika Jacoba Johanna, d. v. A. C Beukerinug en A. C. M. Hartwbk - nus. z. v. M. van Dam en N. van Ben ONDERTROUWD: M C. Pleterse jm. 27 j. en N. Korr jd. 24 j. D. van der Zeijden jm. 2" M W van Vierzen jd. 19 j. OVERLEDEN: W. P. Hartwyk. d. 2 d. A. Schie' Van der Ploeg. vr. 65 j. J- J- Meer, z. 4 m. J. van Dijk m. 40 FAILLISSEMENTSAANVRAAG AFGEWEZEN. Het door mr. dr. Benno J. Stokvis t de N.V. Hollandsche Schouwburg as vraagde faillissement van de heeren oorn, Verbeek, Werumeus Bunrng en kade, op grond dat zy hoofdelijk aantj kelijk waren voor de schulden van°e; liete Kon. Ver. „Het Nederlandsen nëel" is gisteren door de derdd kame. Amsterdamsche arrondissementsrecni afgewezen. 71.000 GULDEN VERDUISTERD- Oneerlijke penningmeester veroord De Rechtbank te Assen veroord gisteren H. J., te Weerdinge, thans»* neerd, penningmeester van het waie Weerdinge en het veenschap Roswm veen, wegens verduistering van ten nadeele van dit water- en vee - tot 1 jaar en 6 maanden gevangen)» met aftrek van preventieve heenre; De'eisch was twee jaar gev" DE KANTOREN zijn iederen werkdag geope»1' vanaf half 9 des morgenstct half 6 namiddags. Zaterd'^ vanaf 8 uur 's morgens 4 uur 's middags Zondags den geheelen da

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6