;H DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 4 Juni 1932 0 ^scherijberichten. SPORT. TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. BINNENLAND. KUNST EN LETTEREN. INGEZONDEN. UIT DE OMSTREKEN. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. „riddag 3 uur: 758. ^'middag 2 uur: 759. Ihlegrafisch weerbericht. Ljn Ned Meteorol Instituut. De Blldt stand 770.2 te Vestmanoer. stand: 752.3 te Stockholm. Editing tot den avond van 5 Juni: rilie tot matige Noorde'ijke tot Wes- (wind b lf tot zwaarbewolkt. Weinig fieea regen. Weinig verandering in ratuur. [NlANirSCH WEERBERICHT. jdeeld door tiet Konlnkt. Ned. Meteorol Inst. De Bildt.). j land blijft bij voortduring m het isbjed tusschen de beide depressies i NO. en 2.W. en de gebieden van j luchtdruk in het N.W. en Z. De r laatste nemen in beteekenis toe en i een neiging om over het Kanaal [rtrbinding te vormen. Het gebied van .n dringt verder naar het Zuiden door t de begrenzing van de koudere stroo- I ut het Noorden en de warmere uit Itiesten. Over Frankrijk en Du'tcliland i plaatselijk nog zware regens en Fee lucht betrokken. Het is te verwach- I dat de noordelijke strooming nog 1 tijd blijft aanhouden met koel en t neer en wellicht nu en dan lichte gitjes. IDCHTTEMPERATUUR. voorm.: 10 gr. C. (50 gr. F.), 'smidd.: 12 gr. C. (54 gr. F.). IcffATERTlJDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Zondag. u. 09 min.: n.m. te 4 u. 27 min. Voor Maandag. u. 43 min.; n.m. te 5 u. 02 min. WATERTEMPERATUUR, minrichting „Hoogc Rijndijk", fddags 12 uur: 19 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". 12 uur: 171/» gr. C. [UCHT OP VOOK* FIETSERS e.„. i^Hr'erdag: 9.45 n.m. tot 4.11 v.m. Zondag: 9.46 n.m. tot 4.11 v.m. ■BAANS- OP- EN ONDERGANG. p op: 3 u. 59: onder: 22 u. 14. op: 4 u. 38; onder: 23 u. 11. p:" GR'FKF.NLANO. 1 kabinet-Papanastasioe treedt af. regeering Papanastasioe heeft gis- «i liddag besloten den staatspresident wioek om ontslag te overhandigen egeeringscrisis is een gevolg van de *P hg tan Venizelos, die waarschijnlijk M ligende regeermg zal vormen. men zich herinnert had Papanas- "erst op 27 Mei jj. zijn redering i md! zei ROEMENIE. kscn Roemeensch kabinetsformateur. Wescu heeft de opdracht, een nieuwe snag te vormen, aanvaard. Hij koes- nenwel geen groote verwachtingen, sjStèn de liberalen iedere deelneming concentratleregeering van de hand J. Dpnatfon.-twanlsten (oartii van t zijn niet ongenegen het bewind bur Maarden, rris h* 100 hei isc. zier CHINA. en door de Japanners ingenomen. !waPJnsch€ troepen hebben tezamen nlijsche regeringstroepen in -;j de stad Hailoen ingenomen, n St70™1 hefc eindstation van de SUi spoorbaan en is strategisch beteekenisch. UMUIDEN. 4 Juni. VISCHPRIJZEN. fej F' KG. f. 0.75-0.35 Griet per «i? K G. f. 40—6. Tongen per K.G. t lMiddeischol per kist van 50 M f u V Zetscho! f. 17-13, Kleine '-"-2. Schar f.3 -2 Ton s har f.10, f. Poontjes f. 9:0-3.10. Gro te Wd'jc M duel Schelvisch f. 13.r0, 4 SoheKiseh f.950. Kleine Schei- Ï.G lïc .o Kabe'jauw per kist van Ko 1 j ja I - Gullen per kist van Wii-'"g f.3.50—1.1", Ma- jmen 1 stoomtrawler: 197 Biljet f. 1265. kotters: Ji. Ij..®® f- «0. E. 399 met f. 206. ■ty .|gcl>s: Is 3jï.1571- K W- -18 met f.506, l K.W. 134 met f.538. 1.587. K.W. 40 met f.561, «i.522. K.W. 96 met f.592, 2 uw K.W. 127 met f.642, ■li. f.645 K.W. 162 met f 346. 1» li Z ,f-762, K.W. 58 met f.502. K 21 uL 615- K.W. 108 met f. 595. rm^. ;607- SCH 196 met f-338. °*t 195. SCH. 342 met f. 303. VOETBAL. U. V. S.-COMB.—Ge R V. A. 3—7. Onder vrij groote belangstelling van de zijde van het publiek heeft gisteravond bovengenoemde wedstrijd plaats gehad, waarbij de militairen een verdiende over winning hebben behaald. Al spoedig had U. V. S. met 20 de leiding doch langza merhand kwamen de militairen er beter in en door doortastend optreden was den stand spoedig gelijk. 33. Na rust worden de militairen veel sterker, de stand werd geleidelijk opgevoerd zoodat het einde werd aangekondigd met een 73 overwin ning voor het 6e R. V. A. A.s. Dinsdagavond zal de returnwed strijd plaats hebben, waarbij U. V. S. vrij wel met haar geheele le elftal zal uit komen. NANKING WORDT WEER HOOFDSTAD. NANKING, 3 Juni. (V. D.) De Chinee- sche regeering deelt mede, dat na de be ëindiging van Chineesch-Japansche con flict Nanking weer hoofdstad der Chinee- sche Republiek zal worden. DE DUITSCHE REGEERINGS- VERKLARING. BERLIJN, 4 Juni (V. D.). In zijn zitting van hedenmiddag heeft het Rijkskabinet de volgende regeeringsverkiaring opge steld: In de moeilijkste uren van de geschiede nis van het vaderland komt de n'euwe regeerig aan het bewind. Het Duitsche volk verkeert in een mate- rieele en moreele crisis, zonder voorbeeld. De verlangde offers, wanneer men met kans op succes den doornigen weg naar binnen- en buitenlandsche vrijheid wil op gaan. zijn van reusachtigen omvang Zij kunnen slechts gedragen worden wanneer het gelukt de moreele voorwaarden te vin den door het samenvoegen van alle tot opbouw bereid zijnde en den staat steu nende. kortom alle nationale krachten. De Rijkskanselier dr. Brüning heeft als eerste den moed gehad een duidelijke ba lans van de situatie te maken, waarin in de eerste plaats het verdrag van Versail les en de uitwerking van de economische wereldcrisis alsook het mislukte beleid van de parlementaire democratie ons hebben gebracht. Deze balans, die de nieuwe regeering vóór zich vindt, zal het Duitsche volk kennen. De financieele grondslagen van het Rijk, van Pruisen en van de meeste andere lan den ziin ineengestort. Geen der noodzakelijke, ingrijpende her vormingen die voorwaarde zijn voor een 'weder gezondmaking bestuurshervor- ming, financieele hervorming, aanpassing van het staatsleven aan de verarming der naties is verder gekomen dan het eer ste zwakke initiatief. De sociale verzekering staat voor haar bankroet. De voortdurend toenemende werkloosheid verkeert ondanks allen goe den wil tot arbeid in de beste krachten van het Duitsche volk De regeeringen van na den oorlog hebben geloofd door een voort durend opgevoerd staats socialisme den materieelen zorg der werknemers evenals van de werkgevers in zijn geheel te kun nen 1 overnemen. Zij hebben gepoogd den staat tot een soort welvaartsinstelling te maken en daardoor hebben zij de moreele kracht der natie verzwakt. Zij hebebn den staat een taak toegewezen, die hij uit den aard van zijn wezen nooit kan vervullen. De hieruit noodzakelijk voortvloeiende moreele verzwakking van het Duitsche volk, verscherpt door de onzaligen, der gemeenschap vijandigen klassenstrijd en vergroot, door het cultuur-bolsjewisme, dat als een voortvretend gif de beste zedelijke grondslagen dreigt te vernietigen, moet op het laatste oogenblik op krachtige wijze worden stopgezet. Te diep is reeds op alle cultureele gebie den de verwording van het atthe'istisch- Marxistisch denken doorgedrongen in het openbare leven, omdat de christelijke par tijen te gemakkelijk tot een compromis be- re'd waren. De zuiverheid van het openbare leven kan niet hersteld worden langs den weg j van het compromis ter wille van de pari teit. Er moet een duidelijke beslissing vallen, welke krachten bereid zijn het nieuwe Duitschland te helpen opbouwen op de grondslagen der christelijke we reldbeschouwing. De regeering zal niet aarzelen de levens basis van het volk, in het bijzonder ook van de arbeiders te handhaven. Ons doel is in vreedzame samenwerking met de andere naties voor ons vaderland volledige gelijkberechtigdheid, politieke vrijheid en de mogeliikheid van economi sche saneering te verkriigen. De regeering zal onafhankelijk van de partijen den strijd voor opbouw van het nieuwe Duitschland voeren. HET KABINET-HERRIOT. PARIJS, 4 Juni. (V. D.) In den afge- loopen nacht heeft Herriot zijn kabinet gevormd, dat bijna uitsluitend uit leden van de radicaal-socialistische partij be staat. De nieuwe regeering telt zes sena toren en 23 kamerleden. Voorzoover de bladen thans reeds over het kabinet schrijven, wordt algemeen er kend, dat alle leden van het kabinet zeer zeker over bijzondere capaciteiten be schikken. Het „Journal" schrijft, dat de medewer kers die Herriot om zich heen heeft ge schaard mannen zijn die reeds hun spo ren verdiend hebben. De leider van het kabinet is door de meerderheid van het volk gekozen en zet zich met overleg en verantwoordelijkheidsgevoel aan de moei lijke taak, die hem wacht. De „Petit Parisien" begroet de samen stelling van het kabinet en maakt zich te gelijkertijd tot tolk van de opvattingen bij den linker- en den rechtervleugel der middengroepen door te verklaren, dat men in deze parlementaire groep bereid is, te genover het nieuwe kabinet een welwil lende houding aan te nemen zoolang in zake de landsverdediging en de financieele politiek de richtlijnen gehandhaafd blij ven, die Herriot en de zijnen tot nog toe hebben verkondigd. De Matin" is van meening dat de be langrijkste posten van het nieuwe kabinet met uiterst kundige mannen zijn bezet. De nieuwe regeering zal in de Kamer op een groote meerderheid kunnen rekenen. De bladen die het dichtst hij de nieuwe regeering staan hebben nog geen gelegen heid gehad om hun opvatting over het kabinet te verkondigen. EEN OPZIENBARENDE MOORDZAAK. LONDEN, 4 Juni. (V. Dl. Te Londen is de voormalige operette-actrice Elvira Do lores Barney, die gehuwd is geweest met den Amerikaanschen industrieel Singer, gearresteerd onder verdenking van moord. Gisteravond is namelijk de jeugdige ban kierszoon Stephan stervend in een der vertrekken van haar apartement gevon den. De jonee man was door een revolver- kogel doodelijk getroffen. AARDBEVING TEISTERT MEXICO. MEXICO. 4 Juni. (Reuter). Bijna het ge heele gebied van Mexico is door een he vige aardbeving geteisterd. Volgens tot dusver ontvangen berichten bedraagt het aantal slachtoffers drie en twintig. STEUN AAN DE MELKVEEHOUDERIJ. Naar wij vernemen ligt het in het voor nemen van den voorzitter van den Eerste Kamer der Staten-Generaal de Kamer bijeen te roepen tegen Donderdag 9 dezer te 10 uur ter openbare behandeling van het wetsontwerp inzake tijdelijke maat regelen tot hulpverleening aan de melk veehouderij. VERDRONKEN. Gisteravond is in de Nieuwe Maas te Rotterdam ter hoogte van de Scheeps bouwersstraat de 8-jarige Th. Kleinveld verdronken. De jongen speelde met eenige kame raadjes op den steiger van de veer diensten. Het liikje is eenige uren later door de rivierpolitie opgehaald NIEUWE UITGAVEN Door jkvr. dr. B. Elias directrice van het Museum voor het Onderwijs en School bioscoop te 's-Gravenhage is een leiddraad samengesteld ten dienste van het bezoek aan de Indische Tentoonstelling te 's-Gra venhage door oudere leerlfhgen der ver schillende onderwiis-inrichtingen Ook voor volwassenen, die niet willen volstaan met een vluchtig hezoek is/Het boekie van groote waarde. De omslag van het bil de N.V. Van Waesberce Hopgewerff en Ri chards te Rotterdam uitgegeven boekie geeft een beeld van de verhouding van Nederlandsch Oost-Indië tot Europa. Bij de N.V. Van Gorcurn en Comp. te Assen is verschenen een door de V.V.V. „Assen Vooruit" uitgegeven Wegwijzer door Assen. De mooist? nlekies van Assen en de naaste omgeving, de ontwikkelings geschiedenis van de stad en tal van an dere bijzonderheden worden in het goed verzorgde boekie vermeld. Wij ontvingen van den heer O. Kamer - lingh Onnes een door de N.V. Uitg. Mij. de Kunst te Amsterdam in boekvorm uit gegeven verzameling gedichten. De dichter zelf noemt ze „ontvankelijkheden, taal spiegelingen en verbeeldingen." In zijn „Ter Overweging", dat vooraf gaat. schrijft hij o.a. „Nooit heeft eenige dagbladcritiek den kunstenaar gediend, wel heeft zij zijne omgeving kunnen be- nadeelen" en „de fatsoenlijke ners deed derhalve beter de ruimte, die zii voor kritiek afstaat te wijden aan kunst. Zij zal door hare keuze dan ruimschoots haar talenten kunnen toonen.... maar dit voorshands, vermoed ik, afwijzen. Het zij zoo." Afwijzen? Wel neen, wij voor ons willen ons talent in dezen toonen. door over deze gedichten verderte zwijgen! WEEKBLADEN. „Het Leven" wijdt aandacht aan de „Zuiderzee" die IJsselmeer werd, brengt talrijke foto's van het Putbroekproces, be spreekt de merkwaardige Fransche uit vinding de „Visio-telefonie", welke het mogelijk maakt, dat wij hen, met wie wij telefoneeren, ook kunnen zien en publi ceert interessante foto's van het „heilige der heiligen" der Parijsche opera, de foyer de la danse". De „Haagsche Post" brengt artikelen over „Het Godslasteringswetje", „Het ac- coord tusschen Herriot en Tardieu", „Ge neral von Schleicher, de komende man voor Duitschland met het aangeboren talent voor moeilijke onderhandelineen", Het voetbalseizoen ten einde". „Offen bach's Zwanenzang", „Muziekcultuur en illusie?" en „Lotisico exit?" O Mr. A. C. Josephus Jitta schrijft in „De Groene Amsterdammer" over „Volksver tegenwoordiger of marionet", naar aan leiding van de inwilliging der eisehen tot r.ederlegging van 't mandaat der S.D.A.P.- gemeenteraadsleden in Amsterdam, die voor de loonkorting hebben gestemd Mr. M. van Blankenstein brengt een beschou wing over den Duitschen toestand „Van Brüning tot von Papen", terwijl Otto van Tussenbroek de geschiedenis der Engelsehe pottenbakkerij behandelt. Tenslotte arti kelen van C. A. Klaasse over „Steun- rithema's". Moderne fotografie", door A. E. v. d. Tol en „Het zichtbare geluid" door Lou Lichtveld. De „Wereldkroniek" publiceert interes sante foto's van het leven der bewoners langs de oevers van de Amazone, alsmede een veelverscheidend wereldallerlel. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.l Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven STRAATAANLEG. Geachte Redactie, Mag het Comité voor Openbaar Onder wijs eenige ruimte voor het volgende: In het „Leidsch Dagblad" van D nsdag 31 Mei 1932 leest men onder „Straat- Voorts komt het B. en W. gewenscht voor ten behoeve van de uit de wijk ten noorden van den Rijnsburgerweg afkomstige kin deren, welke de in den aanhef bedoelde school (Christelijke School) zullen bezoe ken, een voetpad aan te leggen tusschen de Adriaan Pauwstraat en den Van Slin- gelandtweg, waardoor deze kinderen de school kunnen bezoeken zonder van den drukken Rijnsburgerweg te behoeven ge bruik te maken. Het doet de voorstanders van Openbaar Onderwijs wel vreemd aan, dat B. en W. zoo bezorgd zijn alleen voor die kinderen. Dat de kinderen van Hoo?e-Rijndijk en omgeving de drukke, smalle Hoogewoerd en Breestraat moeten passeeren voor het be zoeken van Ooen^are OHpidhigsscholen is zel*er aan B. en W. onbekend. Dat de kinderen van het Haagwegkwar- tier een levensqevaarllik* brug, een over weg en het drukke Kort Rapenburg moeten oversteken is aan B. en W. onbekend. Dat de kinderen van Hooge-Mnrschweg en omgevin? gebru'k moeten maken van B^uwooort^riK? en Haarlemmerstraat is a?" b. pn W. onbekend. Wel gaat de zorg van B. en W. uit naar de kinderen. dio gebruik moeten maken van den nraebt^en Rnnsburg°rweg met z'n brecde trottoirs, anart® rijwielpaden, anarte naden voor snelverkeer. Zooals boven re°ds is erezegd. het bevoor deel«n van een bepaalde groep doet wel zonderling aan. Is dit de gelijkstelling van Openbaar en B'izonder Onderwijs, zooals men die in Lel den verstaat? Met dank voor de plaatsing, TTat Comité voor de Onenbare School: CF. L. WAT.DKnTTER. Voorz. J. O VAN SCHatk Sekret. A. VAN PARREEREN. Penningmei. RITNSBURG. GEMEENTERAAD. Adres inzake de keurloonen - De salaris kwestie - Antwoord op vragen van den heer Van Duyn. De raad kwam in openbare vergadering bijeen. Na opening met gebed en goedkeu ring der notulen volgden ingekomen stuk ken, w.o. bericht van den Minister van Ec. Z en A„ dat op de gemeenteverordening inzake afwijking van de Winkelsluitingswet de Koninklijke goedkeuring is verleend. Ingekomen is een verzoek van den heer J v. Vliet om zijn fruitwinkel des avonds tot 10 u. en 's Zaterdags tot 11 u. geopend te houden. B. en W. stellen voor, waar het hier slechts oeireft een verzoek van een enkelen winkelier hierop afwijzend te be schikken. Dr. Jonker is als het eenigszins kan, vóór inwilliging Wethouder v. d. Vij ver merkt op. dat dan verandering moest komen voor alle soortgelijke winkels. Wan neer de Raad dit wenscht, moet deze zich maar uitspreken Na discussie wordt het voorstel van B. en W met 65 stemmen aangenomen. Van de slagersver. „Katwiik en Omstre ken" is ingekomen een hernieuwd verzoek om verlaging der keurloonen. omdat de winst over 1931 f. 700 boven de raming was. Weth. S Schoneveld geeft toelichting, omdat blijkbaar misverstand heerscht. In derdaad is het winstciifer anders, dan waarvan een gpzamenliike regeling is ge troffen, terwijl daarentegen het aantal slachtingen in Riinsburg beneden de ra ming is gebleven. Over een 5-jarig tiidvrk ziin de overschotten te beschouwen als een vergoed'ng voor werkzaamheden, geweest van f.200 tot f 400 maar daarvoor is er ook wel eens bijgenast. Wanneer het aan taal badgasten zou afnemen kon dit wet weer eens voorkomen. Vandaar het voor stel van B en W r>»n heer v. d. Gueten wal 't gevraagde billijk voorkomen, maar hü mort zich bii de door b en W. gegeven toelichting neerleggen. Dr Jonker verlaat hierna de vergadering. Het voorstel van B. en W. wordt met a'e. st. aangenomen. Voorstel van B. en W. tot vaststell'ng van de pensioensgrondslagen voor perso neel voor het herhalingsonderwijs wordt z. h. s. aangenomen. Z. h. s. wordt besloten tot wijziging der begrootinc 1931. die in ontvangst, en uit gaaf verhoed wordt met f. 1857.72, als mede tot het doen van af- en overschrij ving on die begrooting tot een bedrag van f. 1384.96. In behandeling komt de misrive van Ged. Staten, waarbii on de iaarwedden ven burgemeester, secretaris enz. een tijdelijke korting van 3 nCt. wordt, toegenast. De meerderheid van B. en W. is van meening. dat hier redenen zijn een afzon- eerlijke regelng voor te stellen, en wen- achen hun gevoelens, met redenen om kleed, aan Ged. Staten kenbaar te maken. In een adres wijzen zii on de slechte be- cjrijfsuitkomsten voor de inwoners, mee- rendeeis bloembollenforceerders en -kwee kers en teelders. Alleen het verlies 00 for- cteren begrooten zij op f. 1 000 000 ter plaatse. Daarentegen zijn de kosten van levensonderhoud aanmerkelijk gedaald, zoodat een verlaging van 7n/n, zooals zit voorstellen, geen offer beduidt, daar hun koopkracht intrensiek hooger is. dan voor 2 jaar. Bovendien lijkt hun een verlaging van 3°/o, waar de lagere gemeente-ambte naren en werklieden 7"/* zijn gekort, on billijk. en geeft deze geen verlichting van beteekenis. De voorzitter, als minderheid van B. en W.. verklaart te zijn voor de 3"'n van Ged. Staten Door het niet ter beschik king willen stellen van voldoende hulp, heeft spr. jarenlang f.800 voor personpel moeten uitgeven, welk offer spr. voldoende acht. Wethouder S Schoneveld merkt op, dat het inzicht van den burgemeester n'et dat van den raad is: de raad was van meenlng. dat geen huln vereischt was De heer v. d Gueten blijkt het voorstel van Ged. Staten niet, te hmvnodpren Snr wil voorstellen 10"'n verlaging, ondat niet de bureemeestpr-secretaris met zitn hooee sa- laris 7'/< verlaging krijgt en b.v. de nacht- I waker op zijn zooveel lager loon ook. De voorzitter merkt op, dat een voorstel tot I verlaging van de loonen van het gem»en- I tepersoneel uitgegaan is van de meerder- heid van B. en W. en niet van hem. Den heer G. van Delft had het natuurlijker ge leken, als een voorstel van den burge meester was uitgegaan. Het voorstel: 7%> verlaging wordt in stemming gebracht en met 9 tegen 1 stem aangenomen. Z. h. s. wordt aangenomen een voorste! van de meerderheid van B. en W. om op de jaarwedde van den gemeente-veld wachter een tijdelijke korting toe te passen van 7 Aan de orde is de benoeming van een jongste bediende ten kantore van den ad ministrateur van de gemeentebedrijven. Door B. en W. Is de volgende alphabetische voordracht opgemaakt: 1. Mej. A. J. Col- lee; 2. J. D. van Iterson; 3. A. v. d. Kwaak; 4. Mej. Jaeoba de Mooij. De voorzitter deelt mede. dat de admi nistrateur voorkeur aan een mannelljken bediende geeft. Wordt aangehouden tot vo'gende vergadering. Blijkens mededeeling van B. en W. moe ten de voeende bedragen voor scholen worden uitgekeerd: Emmaschool f.908,57; school Vliet N.-Z. f. 355.74''!; Julianaschool f. 2006.77 en Koningin Wilhelminaschnol f. 258,29. Volgens berekening van B. en W. hebben de kosten per leerling over 't jaar 1929 bedragen: voor de Emmaschool f 12 80, voor de school Vliet N.Z. f. 12.97; voor de Julianaschool f. 16.51 en voor de Koningin Wilhe'minaschool f. 10.73. Z. h. s. worden B en W. gemachtigd de door hen voorge stelde uitkeeringen te doen. Rondvraag. In antwoord op schrifte lijke vraeen van den heer G. van Dijijn, de voorzitter het volgende mede: De kosten wpgens werkverschaffing van 3 December af tot Juni waren: wegens subsidie voor het diensnitten f.681 81. loon baeeerwerk f.5799 56. schuitenhuur f. 875.10 en voor overige kosten, wo aan koop materiaal f. 635,76, totaal f7992,23. Voor steun aan werkloozen is uitgekeerd: over Nov. en Dec. f. 258,69 en over April en M"i f. 203.50. De te verwachten rijkssubsidie bedraagt 50van het diepsoltten is f340.90'/! en 35 ":n van het loon bii het baggerwerk is f. 2029.85, totaal f. 2370,75'/;. Een voorstel om een terrein, b.v. een bouwterrein aan de Burgemeester Meij- boomstraat ter beschikking van de jeugd te stellen, wordt in handen gesteld van B. en W. om advies. De heer Van Duyn licht ziin voorste] toe: bedoeling is een eind te maken aan het voetballen op de openbare wegen en de jeugd in goede banen te lei den. Voor de gemeente behoeft dit geen kosten mede te brengen, daar zij, die van het terrein gebruik willen maken, er zelf wat voor op kunnen brengen. De heeren G. van Delft en Kralt maken bezwaar tegen het voorgestelde terrein, in verband met de aanwezigheid in de nabijheid van broeikassen. Als antwoord op de vraag hoe het staat met de huishuurverlaging, deelt de voor zitter mede. dat de onderhandelingen nog niet ten einde zijn. maar dat gestreefd wordt naar aleemeene verlaging. Z. h. s. wordt aangenomen een voorstel van B. en W. hen te machtigen, zoolang dit noodzakelijk blijkt de werkverschaffing te doen voortduren. Hierop ging de Raad over in geheime zitting. WASSRNTAAR. Bij K. B. is aan den heer C. J. A. Be geer, alhier, directeur-generaal van d» N.V. Koninklijke Nederlandsche Edel- metaalbedrijven van Kempen, Begeer en Vos, verlof verleend tot het aannemen van zijn benoeming tot Officier in de Orde van de Kroon van België. LEIDEN, 30 Mei4 Juni. Turfmarkt. Geen aanvoer. Prijs per 1000 f. 7.008.00. LEIDEN. 4 Juni. Botermarkt. De prijzen van boter op de heden gehouden markt waren als volgt: prima fabrieks- boter (controle) f. 1.20 per K.G.; prima boerenboter f. 1.201.30: goede boeren- boter f. 1.10—1.15. Aangevoerd 1765 K.G., 78/8 en 20/16 vaten Handel vlug. LEIDEN, 3 Juni. Noteering Coöp. Groenten- Fruit- en Bloemenveilingver. „Leiden en Omstreken" Andijvie f. 1.80 -3 00; Bloemkool I f. 10.10—20.00: idem II f. 1.80—14.50; Pieterselie f. 1.00—1.80; Prei f. 0,80—1,50; Radijs f. 0,80—1,90: Krop salade f. 0.40—2 00; Selderie f. 1,202.90: Uien f. 1,00—1.80; Wortelen f. 10,00—19.00; Perziken f. 20.0030.00. p. 100 stuks; Snij- bconen f. 100—110; Peulen f. 8090; Pos telein f. 6,008,00: Spinazie f. 5,008,00, per 100 K.G. ALPHEN a. d. RIJN, 3 Juni. N.V. Tuin bouwveiling .Alphen aan den Rijn" Spinazie f. 10—12; Postelein f. 810. pet 100 K.G.; Radijs f. 120; Selderij f. 2.00— 2.50; Peen f. 10—14; Andijvie f. 79. per 100 bos; Kropsla I f. 1.40—2.10; idem II f. 0.801.00; Komkommers I f. 15.00; Bloemkool I f. 2021; idem n f. 1518; Rabarber f. 0.80—2.00, per 100 stuks Eierenveiiing. Aanvoer 16700 stuks. Kippeneieren f. 2.20—2.80: Eendeneieren f. 1.70, per 100 stuks. NIEUWVEEN, 2 Juni 1932. Kipeieren: aanvoer 3200 stuks, prijs f. 2.202.50 per 100; Eendeieren: aanvoer 350 stuks prijs f. 1.502.00 per 100; Kaas 2025 cent per pond. Boter 4650 cent per pond. Jonge Konlinen 3040 cent Der stuk. ROELOFARENDSVEEN. 3 Juni. Aard beien 12—20 ct. per doosje; Postelein 78 ct. per K.G.; Sla 403.10 per 100 krop; Snijboonen f. 4.304.70; idem stek f. 2.70 3.20; Peulen f. 2.90—3.80: Doperwten f. 3.103.40 per 10 pond. VEUR, 3 Juni. Vrije Veiling. Aanvoer 18175. Kippeneieren van 2.70 tot 3.50; Eendeneieren van 2.00 tot 2 50: Kippen van 2 70 tot 1.50: Eenden van 0.40 tot 1.10; Koniinen van 0.30 tot 2.15; Duiven van 0.11 tot 0.23. VEUR 3 Juni. Engelsehe komkom mers. le srt. f. 7.10—8.90; idem 2e srt. f. 4.506.80; idem 3e srt. f. 2.003.40; id. wankleurige f. 5,00—6,50; id. stek f. 0,40 1.40: Gele komkommers, le srt. f. 10.50 13.60; idem 2e srt. f. 8,00—9.40; idem 3e srt. f. 3,50—5,70: idem, stek f. 0.40—1.60; Kropsla, le srt. f. 1.40—3,90: Idem 2e srt, f. 0.40—0 60: Stoofsia f. 2.00—5,10; Peen f 12.5014.90; Bloemkool, le srt. f. 14,60— 22.30; idem 2e srt. f. 6.60-12,20; idem uit schot f. 4.00—5 30; Tomaten, mid. f. 14 90 —16,70; idem. gr. ronden f. 15.00—16 00;. Idem 2e srt. f. 14,60—15 80: Idem 3e srt. f. 10.30—12.00' idem riip f. 15 0017 00: Andijvie per 100 f. 2,50—7 00; idem per KG. f. 0 14 0 91- f f) (1^9; Postelein f. 6(10—6 30' Rabarber, oer lóó bos f. 2 00 4 50: Snijboonen f. 0,600,70; Radijs f. 1,002,00. 8-1

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 3